MENÜ

Nikon

Nikon ile ilgili tüm haberleri, son dakika Nikon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Nikon haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 282 Nikon haberi bulunmuştur.

Nikon Haberleri

Rekora koşuyor

Rekora koşuyor

İzmir'in ünü tüm Türkiye’ye yayılmış fotoğraf sanatçısı Aykut Uslutekin, rekora koşuyor.

19.05.2008Ege
Asri adamın olmazsa olmaz 3 oyuncağı

Asri adamın olmazsa olmaz 3 oyuncağı

21. yüzyıl adamı olmak hayli pahalı. Şöyle biraz teknolojik görüneyim deseniz, aklınızı başınızdan alacak ne oyuncaklar var ama hakkını vermeyi göze alana. İş delisi mi, ev kuşu mu yoksa maceracı biri mi sayılırsınız? Sayılırsınız diyorum çünkü bu oyuncaklarınız olmadan kimseleri inandıramazsınız. Bimeks Teknoport’un uzmanlarıyla asri adamın olmazsa olmaz 3 oyuncağını sıraladık.

25.04.2008Kelebek
Gizli kalmış e-postalar ortaya çıktı

Gizli kalmış e-postalar ortaya çıktı

Microsoft deşifre oldu: 1 yıldır sürekli olarak tartışılan Windows Vista'dan kendi yöneticileri bile şikayetçi...

12.03.2008Teknoloji
Dijital fotoğrafın yeni yıldızları

Dijital fotoğrafın yeni yıldızları

Bu yılın en yeni dijital fotoğraf makineleri arasında Canon EOS 450D, Fujifilm S100FS ve Pentax K20D var.

4.03.2008Gündem
DSLR dedikodusu: Olympus E-430

DSLR dedikodusu: Olympus E-430

Dedikodulara göre Olympus kısa bir süre içinde E-430 isminde yeni bir DSLR tanıtacak.

19.02.2008Gündem
Eski ev ve mahallelerin fotoğrafını çekmem eleştiriliyor, oysa bu tarih gurur vesilesi

Eski ev ve mahallelerin fotoğrafını çekmem eleştiriliyor, oysa bu tarih gurur vesilesi

Dick Osseman (59), Hollandalı bir psikolog. Amsterdam’da yaşıyor, madde bağımlılığı tedavisi üzerine çalışıyor. Seyahati çok seviyor, en büyük tutkusu İtalya ve Türkiye. Her iki ülkeyi de yaklaşık 40 kez ziyaret etti. "Birçok kişinin aksine, benim için çok ülke görmek yerine bir ülkeyi derinlemesine tanımak önemli. Çünkü kendimi yabancı hissetmediğim yerlere gitmeyi seviyorum" diyor. Türkiye’ye ilk kez, 35 yıl önce geldi. Sonra senelerce İtalya’yı gezdi.

17.02.2008Kelebek
Sonyden 24 megapiksel tam-boy sensor

Sony'den 24 megapiksel tam-boy sensor

Sony megapiksel rekorunu kırarak tam-boy 24 Mega piksel algılayıcıyı sunuyor.

13.02.2008Gündem
Yeni yıla geleceğin teknolojileriyle girin

Yeni yıla geleceğin teknolojileriyle girin

Bu yılbaşında nerede olursanız olun, ne yaparsanız yapın size teknoloji eşlik edecek. Hepimiz televizyon seyrediyoruz, cep telefonu kullanıyoruz, araçlara biniyoruz. Teknoloji meraklısıyız ve en iyi teknolojilerin peşindeyiz. Bizim gibi düşünenler için rüya gibi bir yılbaşı kurguladık...

27.12.2007Gündem
Saniyede 9 kare fotoğraf çekiyor

Saniyede 9 kare fotoğraf çekiyor

Nikon, saniyede 6 kare çekim hızı özelliğine sahip D300 ile saniyede 9 kare çekebilen D3 modellerini Türkiye pazarına sundu.

3.12.2007Gündem
Gül’ün fotoğrafları 6 bin dolarlık Nikon ile çekilecek

Gül’ün fotoğrafları 6 bin dolarlık Nikon ile çekilecek

Nikao'un yeni model digital fotoğraf makinaları D3 ve D300’ün Türkiye tanıtımı dün yapıldı. Türkiye’de aralık sonunda 6 bin dolara satılacak Nikon D3’ün ilki Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi Foto Muhabiri Mustafa Öztartan’a hediye edildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yeni makinayla ilk fotoğrafı 2 Aralık Pazar günü Pakistan gezisi sırasında çekilecek.

29.11.2007Gündem
En marifetli kompaktlar

En marifetli kompaktlar

Dev ekranlardan geniş açı çekimlere, yüz tanıma teknolojilerinden YouTube’de yayınlamaya hazır video modlarına ve ultra optik yakınlaştırma imkánlarına kadar, kompakt kategoride birbirinden çekici yönleriyle cazip ve yeni modeller dur durak bilmiyor.

25.10.2007Gündem
Yaralı asker çatışmayı anlattı

Yaralı asker çatışmayı anlattı

PKK saldırısında 12 şehit veren Hakkari'nin Dağlıca köyündeki piyade taburunda yaralanan kahraman erlerden biri, o gece yaşananları yakınlarına anlattı.

23.10.2007Gündem
Teknolojinin verimli kullanımı

Teknolojinin verimli kullanımı

Günümüzde teknoloji ile çevrelenmiş bir durumdayız. Peki bu teknolojiyi ne kadar verimli kullanıyoruz?

16.10.2007Gündem
IFA’dan fotoğraf manzaraları

IFA’dan fotoğraf manzaraları

Almanya’nın görülmesi gereken şehirleri arasında başı çeken, stil ve zevk sahibi başkenti Berlin, bir kez daha IFA Tüketici Elektroniği Fuarı’na ev sahipliği yaptı. Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği fuarı olan organizasyonda, e.yaşam olarak tüketici elektroniği konusundaki teknolojik gelişmelerin yanında, sayısal fotoğrafçılığa yönellik en son eğilim ve gelişmeleri de yakından takip ettik.

27.09.2007Gündem
Dünyanın en pahalı yatı

Dünyanın en pahalı yatı

AMERİKAN finans dergisi FORBES'ın, Eylül 2003'te dünyanın en pahalı yatı ilan ettiği 75 milyon dolar değerindeki ‘PARAFFIN’ adlı yat, Marmaris'e geldi. Magazin dergilerinde haftalık kirasının 350 bin dolar olduğu belirtilen PARAFFIN'de kimin ya da kimlerin bulunduğu hakkında bilgi verilmedi.

26.09.2007Gündem
Vista DVDsi üzerindeki adamlar kim

Vista DVD'si üzerindeki adamlar kim?

Kwisatz isimli biri tarafından Windows Vista DVD'si üzerinde üç tane adamın resmi keşfedildi. Bu adamlar kim? Bill Gates bu adamlar ve resim hakkında bir bilgiye sahip mi?

8.08.2007Gündem
Fotoğrafın Tayland tapınağı

Fotoğrafın Tayland tapınağı

İster teknoseksüel, isterse amatör bir kullanıcı olsun, vazgeçemediğimiz teknolojik dostlarımızın üretimi için nasıl bir işlev gerektiğini, ne kadar emek harcandığını çoğumuz düşünmeyiz bile. Nikon’un Tayland’daki teknoloji mabedini ziyaret ettikten sonra değil düşünmek, bu yaratıcılığa ve emeğe neredeyse tapmaya başladım.

29.03.2007Kelebek
Size göre olanı da var

Size göre olanı da var

Bir zamanlar filmli makinelere değişik bir alternatif olarak görülen sayısal fotoğraf makineleri, artık fotoğraf çekimi için standart hale geldiler. Piyasada her keseye ve her amaca uygun bir fotoğraf makinesi bulmak mümkün. Ülkemizde satılmakta olan sayısal fotoğraf makinelerinin güncel ve ilgi çekici olanlarını sizler için derledik.

8.03.2007Gündem
En iyi küresel ısınma fotoğrafı Türkiye’den

En iyi küresel ısınma fotoğrafı Türkiye’den

National Geography ile Nikon’un ortaklaşa düzenlediği Uluslararası fotoğraf yarışmasında Türk fotoğraf sanatçısı Salih Güler, ’The Rising Star Award’ ödülünü kazandı. Güler, Tuz Gölü’nde çektiği ve küresel ısınmayı anlatan fotoğrafıyla ödüle layık görüldü.

10.02.2007Gündem
Kingston’dan hızlı bellek kartı

Kingston’dan hızlı bellek kartı

Kingston, yüksek performanslı dijital stil kameraların, dijital video kameraların ve diğer yüksek çözünürlükteki imajları kaydeden cihazların artan depolama ihtiyaçlarını karşılamak üzere yeni Secure Digital High Capacity (SDHC) Class 2 Kart’ın üretimine başladığını ve varolan 15-in-1 okuyucusunun fonksiyonlarını genişlettiğini duyurdu. Yeni SDHC bellek kartları 4 GB’lık kapasitelerle Kington’un global satış ağında satışa sunuldu.

31.01.2007Gündem
Fotoğraf, düşüncenin sıkıştırılmış halidir

Fotoğraf, düşüncenin sıkıştırılmış halidir

Thierry Bouet (47) fotoğraf dünyasının yakından tanıdığı bir isim. Vogue, Harper’s Bazaar, Elle, Marie-Claire, L’Egoiste, Vanity Fair ve Liberation gibi yayınlar için fotoğraf çekiyor. Bazen otellerde yaşayanları, bazen de yıllarca dergilerin yalnız kalpler köşesinde ideal erkeğini bulmaya çalışan kadınları fotoğraflıyor.

28.10.2006Kelebek
Fotoğraf fuarının sayısal fotoğrafı

Fotoğraf fuarının sayısal fotoğrafı

İki yılda bir düzenlenen ve fotoğrafçılık sektörünün en büyük fuarı olan Photokina, eylül ayının son günlerde Almanya’nın Köln şehrinde gerçekleşti. Fotoğraf çekiminden baskı ve arşivleme sistemlerine kadar faaliyet gösteren 1500’ün üzerinde firmanın katılımıyla tam bir teknoloji şenliğine dönüşen fuarı, e.yaşam yazarları Fırat İşbecer ve Levent Pekcan yerinde izledi

12.10.2006Gündem
Fotoğraf filmi öldü, Fuji ’güzelliği’ seçti

Fotoğraf filmi öldü, Fuji ’güzelliği’ seçti

Fotoğraf filmciliğinde bir zamanlar dünyanın en büyüklerinden olan Japon Fuji Photo Film, dijital teknolojiyle fotoğraf filmciliğinin yok olmaya başlamasıyla gözünü hiçbir zaman bitmeyecek kadın güzellik ürünlerine çevirdi.

12.09.2006Ekonomi
30 bin fotoğraf arasında birinci ama hálá amatör

30 bin fotoğraf arasında birinci ama hálá amatör

17 ülkeden 30 bini aşkın fotoğrafın değerlendirildiği National Geographic Society Fotoğraf Yarışması’nın insan kategorisinde Erdal Kınacı birinci oldu. Böyle bir yarışmada birinci olmasına rağmen "Ben bir amatörüm, fotoğraf ise hobim" diyor. Kınacı, tıp doktoru, Mersin Anamur Sağlık Grup Başkanı. Ödül sonrasında iş teklifleri almış ama Anamur’daki huzurlu hayatını terk etmemeye kararlı.

3.09.2006Kelebek
Nikon’dan dijitalleşme yolunda büyük adım

Nikon’dan dijitalleşme yolunda büyük adım

35mm filmlerin popülerleşmesinde önemli rol oynayan şirketlerden birisi olan kamera üreticisi Nikon, tamamen dijitalleşme yolunda önemli bir adım atarak profesyonel ürünlerinin dışında artık film tabanlı fotoğraf makinesi üretmeyeceğini açıkladı. Bu kararın alınma nedeni olarak ise film tabanlı kamera sektörünün giderek daralması gösterildi.

16.01.2006Gündem
Sayısal kamerada bu yılın en iyileri

Sayısal kamerada bu yılın en iyileri

Fotoyaşam editörümüz Ersan Atakan 2005’in en iyi sayısal fotoğraf ve video kamera modellerini seçti

29.12.2005Gündem
Hasan Amca’dan CeBIT Bilişim tavsiyeleri

Hasan Amca’dan CeBIT Bilişim tavsiyeleri

Türkiye’nin en büyük etkinliklerinden biri olan CeBIT Bilişim Fuarı’nı dolaşmak için pek çok nedeniniz olabilir. Ama yine de siz Hasan Amca’ya kulak verin ve az zamanda büyük işler başarın. Amcamız bu özel sayıda fuar gezme tavsiyelerini ve seçme ürünlerini e.yaşam okurları için sıraladı.

5.09.2005Gündem
Nikondan kablosuz kamera

Nikon'dan kablosuz kamera

Nikon'un Coolpix serisine kattığı iki yeni dijital fotoğraf makinesi, sahip olduğu Wi-Fi özellikleriyle transfer işleminde kablo ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Bu sayede, normalde transfer için kullanılan USB kablo olmadan resimler bir bilgisayara depolamak için veya kablosuz bir yazıcıya baskı için kolay bir şekilde gönderilebiliyor.

5.09.2005Gündem
Hasan Amca’dan CeBIT Bilişim tavsiyeleri

Hasan Amca’dan CeBIT Bilişim tavsiyeleri

Türkiye’nin en büyük etkinliklerinden biri olan CeBIT Bilişim Fuarı’nı dolaşmak için pek çok nedeniniz olabilir. Ama yine de siz Hasan Amca’ya kulak verin ve az zamanda büyük işler başarın. Amcamız bu özel sayıda fuar gezme tavsiyelerini ve seçme ürünlerini e.yaşam okurları için sıraladı.

1.09.2005Gündem
Yaz tatilinden dijital anılar

Yaz tatilinden dijital anılar

Yaz aylarında sıcak, nem, parlak gün ışığı yüzünden, fotoğraf çekmek eğlenceli olduğu kadar dikkat gerektiren bir iş. Fotoğrafın bulanık, soluk, karanlık çıkması, filmin bitmesi, filmin yanması gibi talihsizlikleri ortadan kaldıran dijital fotoğraf makineleri, tatile giderken bavulda mutlaka bulunması gerekenlerin başında geliyor artık.

23.06.2005Gündem
Türkiye’nin en iyi 10 teknoloji mağazası

Türkiye’nin en iyi 10 teknoloji mağazası

Tüm teknoloji marketleri fotoğraf makinesi satışlarının patladığını söylüyor. Tatil sezonu ve Babalar Günü’nün yakın olması nedeniyle fotoğraf makinesi, dijital kamera, cep telefonu, bilgisayar ve oyunlar en çok satılan ürünler arasında. Bazı mağazalar MP3 çalarlar ve I-pod’ları çok sayıda sattıklarını belirtiyorlar.

16.06.2005Kelebek
Turkcell devler liginde Microsoft’u bile geçti

Turkcell devler liginde Microsoft’u bile geçti

Turkcell, BusinessWeek’in ‘En İyi 100 Bilişim Şirketi’ sıralamasında, Microsoft, Nokia, Yahoo gibi devleri geride bırakarak 14’üncü oldu. Geçen yıl listenin 97’nci sırasında yer alan Turkcell, bu yıl en çok kazandıran teknoloji şirketleri arasında da 8’inciliğe yükseldi.

10.06.2005Ekonomi
Turkcell devler liginde Microsoft’u bile geçti

Turkcell devler liginde Microsoft’u bile geçti

Turkcell, BusinessWeek’in ‘En İyi 100 Bilişim Şirketi’ sıralamasında, Microsoft, Nokia, Yahoo gibi devleri geride bırakarak 14’üncü oldu. Geçen yıl listenin 97’nci sırasında yer alan Turkcell, bu yıl en çok kazandıran teknoloji şirketleri arasında da 8’inciliğe yükseldi.

10.06.2005Gündem

Yazar Sonuçları

Bir yetim çocuğun hikáyesi

Bugün Babalar Günü. Bugün, beş yaşında babasını kaybetmiş yetim bir gazetecinin; foto muhabirliğinden medya patronluğuna uzanan hikáyesini yazacağım. İşte Ufuk Güldemir’in pek kimseyle paylaşmadığı biyografisi...

16.06.2007

Varsa Konyalı gibi döner yapan ve ucuza satan bir yer, söyleyin

Koca bir özür borcum var.

Bekir Kaya’ya ve Mehmet Eren Doğanbey’e.

19.01.2007

Müslüm Baba ile business friend

"Digital çağda business friend, akıllı olmak artık trend"...

17.01.2006

Kaptan’ın seyir defteri

Bu köşeyi yazmaya başlarken acemi olduğumu belirtmiştim. Size bir haberim var: Bugün biraz daha az acemiyim. Biraz takdire, başarıları paylaşmaya ihtiyacım var.

11.06.2005