MENÜ

Niğde Patates Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü

Niğde Patates Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Niğde Patates Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 32 Niğde Patates Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü haberi bulunmuştur.

Niğde Patates Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Haberleri

Milli patates çeşitlerine verilecek isim belli oldu

Milli patates çeşitlerine verilecek isim belli oldu

Niğde Patates Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından tescillenecek 2 yerli patates çeşidinin ismi anketle belirlendi. Vatandaşların oy kullandığı anketlerde ‘Niğde Sarısı’ ve ‘Saruhan’ isimleri yüksek puan aldı.

12.04.2019Gündem
Yerli patatesler hasat edildi

Yerli patatesler hasat edildi

Niğde Patates Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından düzenlenen tarla gününde yerli çeşit patatesler, törenle hasat edildi.

15.10.2018Ekonomi
Yerli patates Nahita yurt dışına açılıyor

Yerli patates "Nahita" yurt dışına açılıyor

Niğde Patates Araştırma Enstitüsü tarafından yürütülen ıslah çalışmalarının ardından tescillenen 8 yerli çeşit patates tohumundan biri olan "Nahita"nın deneme ekimi için 15 ülkeye gönderilmesi amacıyla sözleşme imzalandı.

24.05.2018Ekonomi
Kadın çiftçilerden yerli patates hasadı

Kadın çiftçilerden yerli patates hasadı

Niğde'de Patates Araştırma Enstitüsü ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü iş birliğiyle uygulanan "Kadın Elinde Yerli Patates" projesi kapsamında eğitim alan kadın çiftçiler, toprakla buluşturdukları yerli tohumdan elde ettikleri patatesin hasadını yaptı.

17.10.2017Ekonomi
Milli patates üreticilere tanıtılıyor

"Milli patates" üreticilere tanıtılıyor

Niğde Patates Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünce üretilen milli patates çeşitleri, hazırlanan proje kapsamında üreticilere tanıtılmaya başlandı.

9.01.2017Ekonomi
Milli patates üreticilere tanıtıldı

Milli patates üreticilere tanıtıldı

Niğde Patates Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünce hazırlanan proje kapsamında geliştirilen yerli patates çeşitleri üreticilere tanıtıldı.

9.01.2017Ekonomi