MENÜ

New York Times

New York Times ile ilgili tüm haberleri ve son dakika New York Times haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.371 New York Times haberi bulunmuştur.

New York Times Haberleri

Tacizci papazlar için ihbar hattı

Tacizci papazlar için ihbar hattı!

Kilisenin yüksek vazifelilerinin skandal cinsel haberleri ve çocuk tacizinde bulunan papazlar hakkında haberlerin artması üzerine ABD’deki Katolik papazların bu tür ihbarların yapılacağı ihbar hattı kurmayı planladığı öğrenildi.

20.09.2018Dünya
ABDde kilisede cinsel taciz davasında 27,5 milyon dolarlık uzlaşma

ABD'de kilisede cinsel taciz davasında 27,5 milyon dolarlık uzlaşma

New York'ta Katolik Kilisesinde çocukken bir öğretmenin cinsel tacizine uğradığını belirten 4 kişi, Brooklyn Psikoposluk bölgesi ile toplamda 27,5 milyon dolara anlaşmaya vardı.

19.09.2018Dünya
‘Çılgın Köpek’ yakında gidecek

‘Çılgın Köpek’ yakında gidecek

ABD basını, ABD Başkanı Trump’ın Savunma Bakanı Mattis’i görevden alarak yerine kendisine ‘mutlak sadakat’ gösteren birini getirmek istediğini yazdı. Trump’ın ‘Çılgın Köpek’ lakabıyla bilinen Bakan Mattis için artık ‘Ilımlı Köpek’ dediği öne sürülüyor.

17.09.2018Dünya
Ukraynalı berber tarihi soruşturmada

Ukraynalı berber tarihi soruşturmada

Amerikan New York Times (NYT) gazetesi, ABD Başkanı Donald Trump’ın 2016 yılındaki seçim kampanyasının sorumlusu Paul Manafort’un yolsuzluk çemberinde ismi geçen ‘Ukraynalı berbere’ ulaştı.

16.09.2018Dünya
ABDden son hamle: Tamamen durdurdu

ABD'den son hamle: Tamamen durdurdu

Son dönemlerde Filistin'e karşı attığı adımlarla gündeme gelen ABD'nin Filistin ile İsrail arasında ilişki kurulması için yapılan sivillere yönelik programlara harcadığı milyonlarca doları da engellemeye başladığı bildirildi.

15.09.2018Dünya
Trumpın damadı: Filistin’e ceza barışa zarar vermez

Trump'ın damadı: Filistin’e ceza barışa zarar vermez

ABD Başkanı Donald Trump’ın danışmanı ve damadı Jared Kushner, ABD yönetiminin son dönemdeki Filistin karşıtı adımlarını savundu.

14.09.2018Dünya
NYT’ye mektup: Esad’ın SDG’yle ittifakı derinleşti

NYT’ye mektup: Esad’ın SDG’yle ittifakı derinleşti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Amerikan New York Times gazetesi editörlerine yazdığı mektupta ABD yönetimine yaptığı terör örgütü YPG ile Suriye rejimi arasında ittifakın derinleştiği uyarısı öne çıktı.

14.09.2018Dünya
Çavuşoğlu: Pazartesi günü Erdoğan ve Putin görüşecek

Çavuşoğlu: Pazartesi günü Erdoğan ve Putin görüşecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun New York Times editörlerine yazdığı mektupta, ABD yönetimine, terör örgütü YPG ile Suriye rejimi arasında ittifakın derinleştiği uyarısı öne çıktı. Bakan Çavuşoğlu gazetecilere yaptığı açıklamada, pazartesi günü Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşeceğini bildirdi.

14.09.2018Haber
Bakan Çavuşoğlu açıkladı Erdoğan- Putin zirvesinde tarih belli oldu

Bakan Çavuşoğlu açıkladı! Erdoğan- Putin zirvesinde tarih belli oldu

Bakan Çavuşoğlu gazetecilere yaptığı açıklamada, pazartesi günü Rusya Devlet Başkanı Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşeceğini bildirdi. İstanbul’da İbrahim Kalın’ın ev sahipliğinde yapılacak İdlib toplantısında, Putin’in temsilcisiyle ziyaretin detayları ele alınacak.

14.09.2018Dünya
Gündem 24 Saat- 12.09.2018

Gündem 24 Saat- 12.09.2018

...

12.09.2018Özet
Ünlü oyuncu yıllar sonra itiraf etti: Üvey babamın tacizine uğradım

Ünlü oyuncu yıllar sonra itiraf etti: Üvey babamın tacizine uğradım

Hollywood ünlüleri son iki yıldır geçmişte başlarına gelen taciz olaylarını açık yüreklilikle itiraf ediyor. Bunlara yeni bir halka daha eklendi. Ünlü oyuncu Sally Field, 14 yaşına gelincee kadar üvey babası tarafından defalarca taciz edildiğini söyledi.

12.09.2018Keyif
Trumpın çevresine güveni azalıyor

Trump'ın çevresine güveni azalıyor

ABD Başkanı Trump’ın oğlu Donald Trump Jr, New York Times'da yayınlanan imzasız yazının ardından babasının çevresine olan güveninin azaldığını söyledi.

12.09.2018Dünya
ABD Uygur Türkleri için Çine yaptırım hazırlığında

ABD Uygur Türkleri için Çin'e yaptırım hazırlığında

Amerika Birleşik Devletleri'nin Çin yönetiminin Müslüman Uygur Türklerine yönelik işlediği insan hakları ihlalleri nedeniyle bu ülkeye yaptırım hazırlığında olduğu ortaya çıktı.

11.09.2018Dünya
36 saatte Dolomitler

36 saatte Dolomitler

Keskin virajlı, dik, sürekli dikkat gerektiren Dolomit yollarında direksiyon sallamak yerine yolcu koltuğunda oturmakta yarar var. Bu sayede karşınıza bir grup İtalyan bisikletli çıktığında strese girmez, müthiş dağ manzarası içinde yol alan sporcuları keyifle seyredebilirsiniz. Dolomitler, yani İtalyan Alpleri ülkenin kuzeydoğusunda. Doğasever, yürüyüşçü, dağcı, kayakçı ve motosikletçilerin gözdesi. Coğrafyası kadar kültürel mirasıyla da göz kamaştırıcı. 1. Dünya Savaşı öncesinde Avusturya’ya ait bölgenin mutfak kültüründe bu özellik belirgin. Vadiden vadiye, köyden köye gezerken Alman, İtalyan ve antik Ladin kültürel kimlikleri sürekli yer değiştiriyor. Trafik tabelaları bile üç dilde. Ingrid K. Williams / The New York Times Çeviren: Serhan YEDİG

11.09.2018Seyahat
YPG’nin hedefi: Ne koparırsam kârdır

YPG’nin hedefi: Ne koparırsam kârdır

Rusya ve Suriye İdlib’i vurmaya devam ediyor. Türkiye buradaki tehlikenin altını çiziyor. Tahran Zirvesi’nde bir araya gelen üç lider, silah bırakma çağrısı yaptı. Canlı yayınlanan zirvede Rusya ‘stratejik ortağımız’ gibi davrandı mı? Ümit Pamir, Türkiye-Rusya-İran zirvesini değerlendirirken ABD’nin petrolle beslediği terör örgütü YPG’nin nasıl bir tehlike olduğunu da anlatıyor ve YPG’yi yalnız ABD’nin değil, Rusya ve İran’ın da beslediğini söylüyor. BM ve NATO’da uzun yıllar daimi temsilcilik ve birçok ülkelerde büyükelçilik yapan Pamir’e göre ABD, Kürtlere belli bir destek sağlamak ve tarihe öyle geçmek istiyor. Ortadoğu’nun kontrolünü Esad’a, Rusya’ya, İran’a bırakmak istemiyor. Pamir, Esad ile gizli diplomasi yürütülmesini öneriyor.

9.09.2018Gündem
Flaş iddia: ABD 17 yıldır Afganistan konusunda yalan söylüyor

Flaş iddia: ABD 17 yıldır Afganistan konusunda yalan söylüyor

New York Times gazetesi, ABD'li yetkililerin, Afganistan'da 17 yıldır sahadaki durum konusunda yanlış bilgiler içeren raporlar yayımladığını ileri sürdü.

9.09.2018Dünya
‘Venezuela’da darbe için, ABD zemin yokladı’

‘Venezuela’da darbe için, ABD zemin yokladı’

ABD yönetiminin, Latin Amerika ülkesi Venezuela’da ordudaki bazı isyancı askerlerle gizli darbe görüşmeleri yaptığı iddia edildi

9.09.2018Dünya
Beyaz Sarayda direniş tartışması sürüyor: Yalan makinesine teste girerim

'Beyaz Saray'da direniş' tartışması sürüyor: Yalan makinesine teste girerim

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ABD Başkanı Donald Trump'ı hedef alan New York Times (NYT) gazetesindeki isimsiz makaleyi kendi ekibinden kimsenin yazmadığından kesin olarak emin olduğunu belirtti. Pence ayrıca, eğer gerekirse konuyla ilgili "yalan makinesi" testine gönüllü olarak gireceğini de söyledi.

9.09.2018Dünya
Beyaz Sarayda sürek avı

Beyaz Saray'da sürek avı

ABD basını, Trump yönetimine karşı oluşan ‘direnişi’ ifşa eden makalenin yazarı üst düzey yetkilinin bulunması konusunda, Beyaz Saray’ın sadece ‘birkaç isim’ üzerinde durduğunu yazdı. Trump’ın makale yazarını bulma konusunda ‘takıntılı’ olduğu belirtiliyor

8.09.2018Dünya
Obamadan çok sert Trump açıklaması

Obama'dan çok sert Trump açıklaması!

Eski ABD Başkanı Barack Obama Illinois Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada kendisinden sonra göreve gelen Başkan Donald Trump'ı sert sözlerle eleştirdi.

8.09.2018Dünya
Trumptan direnişe karşı hamle: Adalet Bakanlığı soruştursun

Trump'tan 'direniş'e karşı hamle: Adalet Bakanlığı soruştursun

ABD Başkanı Donald Trump, New York Times (NYT) gazetesindeki isimsiz makalesinde "Trump'a karşı içeriden bir direniş sergilediklerini" yazan kişinin kimliğinin Adalet Bakanlığı tarafından soruşturulması gerektiğini söyledi. Gazete ise Trump'ın bu sözlerine sosyal medya üzerinden yazılı bir açıklama ile cevap verdi. Öte yandan CNN kanalı gazeteci Bob Woodwart'ın yakında çıkacak kitabından bir bölüm paylaştı. Kitabın iddiasına göre, Trump'ın eski danışmanlarından Gary Cohn, ulusal güvenlik endişesiyle Trump'ın masasından bir belgeyi çalarak ondan saklamış.

7.09.2018Dünya
Beyaz Sarayda Trumpa direniş manifestosu

Beyaz Saray'da Trump'a direniş manifestosu

Beyaz Saray’daki üst düzey bir yetkilinin isimsiz yayımladığı makale, ABD yönetiminde Başkan Donald Trump’tan duyulan derin rahatsızlığı ortaya koydu

6.09.2018Dünya
Trump yönetiminde direniş: Üst düzey yetkili New York Timesa yazdı

Trump yönetiminde 'direniş': Üst düzey yetkili New York Times'a yazdı

Beyaz Saray'da görevli üst düzey bir yetkili, New York Times gazetesi için kimliğini açıklamadan kaleme aldığı bir makalede ABD Başkanı Donald Trump'a karşı yönetim içinde oluşan 'direnişi' yazdı.

6.09.2018Dünya
Ankara Sanat Tiyatrosu ilk kez İstanbulda perde açıyor

Ankara Sanat Tiyatrosu ilk kez İstanbul'da perde açıyor

Ankara Sanat Tiyatrosu 56. yılında ilk defa Vigor event işbirliği ile İstanbul'da Lale Mansur ve Gizem Aldemir'in başrolünde yeraldığı 'İYİ GECELER ANNE' oyunu ile 9 Ekim gecesi ARTI SAHNE'de perde açıyor! Oyun premier gecesinden sonra ekim ayı boyunca turnede olacak.

5.09.2018Keyif
McCainin cenazesine Trump katılmıyor

McCain'in cenazesine Trump katılmıyor

Amerikan siyasetine yön veren isimlerden olan ve geçen hafta yaşamını yitiren Cumhuriyetçi Senatör John McCain'in cenaze töreninde eski başkanlar Obama ve Bush konuşma yapacak. ABD Başkanı Trump törende yer almayacak.

1.09.2018Dünya
‘Kaybedersek şiddet başlar’

‘Kaybedersek şiddet başlar’

NEW York Times gazetesi (NYT), ABD Başkanı Donald Trump’ın geçen pazartesi Evanjelist liderlerle gerçekleştirdiği toplantıya ait bir ses kaydını yayınladı.

29.08.2018Dünya
Skandal iddiada yeni ayrıntılar... İntiharına sebep mi oldu

Skandal iddiada yeni ayrıntılar... İntiharına sebep mi oldu?

HOLLYWOOD’u sarsan Asia Argento olayında ikinci perde açıldı.

23.08.2018Gündem
Dünya devi Facebookta neler oluyor

Dünya devi Facebook'ta neler oluyor?

Dijital dünyada kişisel veriler oldukça önemli. Son dönemlerde de Facebook'un dünya gündemini sarsan olayları tam da bu konuyla ilgili.

23.08.2018Ekonomi
İşte o fotoğraf Basına sızdı...

İşte o fotoğraf! Basına sızdı...

Hollywood’daki cinsel taciz skandalını ortaya çıkaran isimler arasında başı çeken İtalyan aktrist Asia Argento’nun (42) eski çocuk yıldız Jimmy Bennett (22) ile yatakta çekilen fotoğrafları basına sızdı.

22.08.2018Dünya
Trumpın zor günü

Trump'ın zor günü

ABD Başkanı Donald Trump’ın iki eski kurmayından biri seçim kampanyası yolsuzluğundan suçlu bulundu, diğeri ise suçunu itiraf etti. Trump’ın avukatı Michael Cohen savcılıkla işbirliği yapıp gayrimeşru bağış katkılarını doğruladı. Cohen ayrıca Trump’la ilişkileri olduğu iddia edilen iki kadına susmaları için seçimler öncesi ödeme yaptıklarını da anlattı. Aynı gün Trump’ın eski kampanya yöneticisi Paul Manafort da usulsüzlüklerle ilgili yöneltilen 18 suçlamanın 8’inden suçlu bulundu.

22.08.2018Dünya
Ve Trumpa kötü haber Başı dertte

Ve Trump'a kötü haber! Başı dertte!

ABD Başkanı Donald Trump'ın eski avukatı Michael Cohen, FBI'a teslim olup New York'taki federal savcılarla anlaşma yoluna gitti. Cohen vergi kaçırma ve 'mali kurumlara yalan beyanda bulunarak seçim kampanyası finansmanında usulsüzlük yapma suçlamalarını kabul etti. Trump'ın kampanya direktörü Paul Manafort'un Virgina'da süren davasında da jüri 18 suçlamadan 8'inde Manafort'u suçlu buldu.

21.08.2018Dünya
Rusyadan bu cevap geldi: Neden bahsediyorsunuz

Rusya'dan bu cevap geldi: Neden bahsediyorsunuz?

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD'deki muhafazakar düşünce kuruluşlarından bilgi çalmaya çalışan Rus hackerları engellediğini iddia eden ABD'li yazılım şirketi Microsoft'un bu iddiasına anlam veremediklerini söyledi.

21.08.2018Dünya
Microsoft: Rus hacker grubu Süslü Ayıları engelledik

Microsoft: Rus hacker grubu Süslü Ayıları engelledik

Amerikan yazılım şirketi Microsoft, ABD'de bazı muhafazakar gruplardan bilgi çalmaya çalışan Rus hackerları engellediğini açıkladı.

21.08.2018Dünya
Çeşme, gelecek yıl Japon turistleri bekliyor

Çeşme, gelecek yıl Japon turistleri bekliyor

Çeşme, gelecek yıl Japon turistleri bekliyor

20.08.2018Çeşme
Suriye istihbaratına yeni suikast iddiası

Suriye istihbaratına yeni suikast iddiası

ESAD rejiminin askeri istihbaratında ‘Filistin dairesi’nin başında olan Ahmed İsa Habib’in önceki gün Hama kentinin batısındaki Baarin köyünde suikasta uğradığı iddia edildi.

19.08.2018Dünya
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalından New York Timesa tepki

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan New York Times'a tepki

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, New York Times'ta yer alan bir habere tepki göstererek "Bu gazetecilik değil. Bu, New York Times tarafından PKK terörizmini meşrulaştırmak ve örtbas etmek için açıkça bir girişim." değerlendirmesinde bulundu.

18.08.2018Gündem
Bomba iddia... Muhbir ağı çöktü, 30 CIA ajanı infaz edildi

Bomba iddia... "Muhbir ağı çöktü, 30 CIA ajanı infaz edildi"

Çin'de ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatına (CIA) çalışan 30 muhbirin infaz edildiği ileri sürüldü.

16.08.2018Gündem
New York Times: ABD-Türkiye gerilimi DEAŞ ile mücadeleye zarar verebilir

New York Times: ABD-Türkiye gerilimi DEAŞ ile mücadeleye zarar verebilir

ABD’nin etkili gazetelerinden New York Times, Washington yönetimi ile Türkiye arasında tutuklu rahip Andrew Brunson üzerinden yaşanan gerginliğin DEAŞ’la mücadele çabalarını sekteye uğratabileceği değerlendirmesinde bulundu.

15.08.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Buyurun ‘Ölümsüzlük Odası’na

İster misiniz ölümsüz olmayı, bilemem. Ama orada duruyor, gidin görün. ‘Ölümsüzlük Odası’.

15.09.2018

Yediğiniz içtiğiniz sizin olsun, kafanızın peşinden gidin!

ETLERDE şarbon var korkusunu atlatmaya çalışırken, bu konunun meraklıları ve vejetaryenler yediğimiz etlerin nasıl elde edildiğini, hayvanların nasıl yaşadığını, sütlerin nasıl sağıldığını deşifre ettiler.

11.09.2018

Tekzip

Tartışmayı ABD Başkanı Trump ateşledi

11.09.2018

Ankara'nın Trump realitesi ile imtihanı

Son 15 yıldır Türkiye’de görev yapan Amerikan büyükelçilerinin hiçbiri için Ankara dikensiz gül bahçesi olmadı ama bazıları neredeyse ‘persona non grata’ (istenmeyen adam) ilan edildiler.

7.09.2018

İş dünyasında mektup umudu

Türkiye ile ABD arasında gerilen ilişkilerin çözümü için iş dünyası devrede. Türk ABD İş Konseyi ile American Turkish Council’in iki başkana yazdığı mektup iş dünyasında umut yarattı. İki ülke baş-kanının gerilimi düşürerek bir araya gelmesini isteyen iş dünyasının katkısı siyasetçilerin de desteğini aldı.

25.08.2018

Trump gidici mi?

POPÜLİST siyasetin tipik örneklerinden biri olan Trump Amerika’da değil de mesela yine popülistlerce yönetilen Macaristan veya Polonya’da başkan olsaydı bu kadar sorun yaratamaz, kendisi de bu kadar sorun yaşamazdı.

24.08.2018

Ölüm döşeğinde bile kızına leş gibi kokuyorsun demiş

DAHA doğrusu şöyle demiş: “Tuvalet gibi kokuyorsun...”

24.08.2018

İşte iki başkana iki imza ile gönderilen o mektup

ŞU an iki başkanın önünde bir mektup duruyor. Mektupların altında yan yana iki imza var.

23.08.2018

'Pes etme'

Merhabalar sevgili okurlar.

23.08.2018

Otogarda dramla doğan bir Kediler Günü şirketi

BUGÜN anlatacağım harika başarı hikâyesi Kediler Günü’nde atılmış bir tweet’le başladı.

22.08.2018

17 yaşında bir erkekle yatakta çekilen selfıe

DÜN sabah bütün sinema dünyası gibi benim için de hayret verici bir haberle uyandım.

20.08.2018