MENÜ

New York Times

New York Times ile ilgili tüm haberleri ve son dakika New York Times haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.615 New York Times haberi bulunmuştur.

New York Times Haberleri

Trump’a ‘darbe planı’ iddiası

Trump’a ‘darbe planı’ iddiası

ABD Senatosu Adalet Komisyonu Başkanı Lindsey Graham, ABD Başkanı Donald Trump’ı görevden indirmek için ‘bürokratik darbe girişimi’ planlandığı iddialarının soruşturulacağını söyledi.

19.02.2019Dünya
Saffet Emre Tonguç kimdir

Saffet Emre Tonguç kimdir?

Tarihçi ve profesyonel rehber Saffet Emre Tonguç, Şeffaf Oda programına konuk olarak katıldı. Tanıtım ardından Saffet Emre Tonguç’un hayatına ilişkin bilgiler merak konusu oldu. Peki, Saffet Emre Tonguç kimdir?

17.02.2019Televizyon
Dahil, Kaşıkçı üzerinden Veliaht Prensin diplomasi merdivenine tırmanıyor

Dahil, Kaşıkçı üzerinden Veliaht Prens'in diplomasi merdivenine tırmanıyor

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a yakınlığıyla bilinen ve Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'yla adı gündeme gelen Turki ed-Dahil, Suudi Arabistan'ın Abu Dabi Büyükelçisi oldu.

15.02.2019Dünya
Avrupa ile İran çatlağı

Avrupa ile İran çatlağı

60’a yakın ülkeyi ‘Ortadoğu’ konferansında bir araya getiren ABD’nin Avrupa Birliği (AB) ile yaşadığı ‘İran çatlağı’ derinleşiyor. ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, AB ile İran arasındaki yeni ödeme sistemini, yaptırımları kırma denemesi olarak tanımladı.

15.02.2019Dünya
27 yıl sonra İsrailli ve arap siyasiler aynı zirvede

27 yıl sonra İsrailli ve arap siyasiler aynı zirvede

İran’ın çok sert tepkisini çeken, ABD’nin ön ayak olduğu Ortadoğu konferansı dün başladı. Aralarında Suudi Arabistan, Ürdün, Kuveyt gibi ülkelerin bakanlık düzeyinde yer aldığı toplantıya İsrail Başbakanı Netanyahu da katıldı. İsrail basını toplantının 1991’deki Madrid Zirvesi’nden beri İsrail’in Arap temsilcilerle bir araya geldiği ilk uluslararası etkinlik olduğuna dikkat çekti.

14.02.2019Dünya
Baba-kızın ‘mutluluk sarhoşluğu’

Baba-kızın ‘mutluluk sarhoşluğu’

Son dönemde müzisyen olarak şöhreti ülke sınırlarını aşsa doğuştan ressam Gaye Su Akyol, babası usta ressam Muzaffer Akyol’la ‘Tahayyüller Okyanusunda İki Kuş’ başlıklı ortak sergiyle karşımızda. Sergi vesilesiyle baba-kızı bir araya getirdik.

13.02.2019Kitap Sanat
Instagram her şeyi değiştirdi

Instagram her şeyi değiştirdi

İran İslam Devrimi’nin 40’ıncı yılında devrimin dünü ve bugünü tartışılıyor. Amerikan New York Times gazetesi, İran’da devrimin ardından uygulanan sıkı yasakların günümüzde ‘müzakere edilir’ bir hâl aldığını yazdı.

12.02.2019Dünya
1 yıl önce kurşun emri

1 yıl önce kurşun emri

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda katledilen ve cesedi hâlâ bulunamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinde oklar bir kez daha Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a döndü. New York Times gazetesinin haberine göre cinayetten yaklaşık bir yıl önce Prens Selman, Kaşıkçı’nın ülkesine dönmemesi durumunda ‘kurşun’ kullanılması emrini verdi.

9.02.2019Dünya
Woody Allendan Amazona 68 milyon dolarlık dava

Woody Allen'dan Amazon'a 68 milyon dolarlık dava

ABD'li yönetmen, senarist ve oyuncu Woody Allen, e-ticaret firması Amazon'a aralarındaki anlaşmayı feshetmesi üzerine 68 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

8.02.2019Keyif
Suudi Prens, Kaşıkçı cinayetine bir yıl önce karar vermiş

Suudi Prens, Kaşıkçı cinayetine bir yıl önce karar vermiş

The New York Times gazetesi, Muhammed bin Selman'ın, Kaşıkçı cinayetinden bir yıl önce Kaşıkçı'nın ülkesine dönmemesi durumunda ona karşı "kurşun" kullanılmasını söylediğini yazdı.

8.02.2019Dünya
Woody Allendan Amazona 68 milyon dolarlık tazminat davası

Woody Allen'dan Amazon'a 68 milyon dolarlık tazminat davası

ABD'li yönetmen, senarist ve oyuncu Woody Allen, e-ticaret firması Amazon'a aralarındaki anlaşmayı feshetmesi üzerine 68 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

7.02.2019Ekonomi
Eski Devlet Başkanı’na cinsel saldırı suçlaması

Eski Devlet Başkanı’na cinsel saldırı suçlaması

Orta Amerika ülkesi Kosta Rika’nın Nobel Ödülü sahibi eski Devlet Başkanı Oscar Arias Sanchez’e cinsel taciz suçlaması...

6.02.2019Dünya
Trumpın göreve başlama törenine ilişkin belge talebi iddiası

Trump'ın göreve başlama törenine ilişkin belge talebi iddiası

ABD Başkanı Donald Trump'ın 2017'deki göreve başlama töreninde görev alan heyetin, törenin bağışçıları, finansman sağlayıcıları ve eylemleri hakkındaki belgeleri New York'taki federal savcılığa vermesinin istendiği iddia edildi.

5.02.2019Dünya
ABD’li komutana tavsiye: ‘Silahları YPG’ye bırakın’

ABD’li komutana tavsiye: ‘Silahları YPG’ye bırakın’

Amerikan New York Times gazetesi, ABD Ulusal Güvenlik Konseyi’nde yapılan üst düzey bir toplantıda ABD Savunma Bakanlığı’na (Pentagon) Suriye’de terör örgütü YPG’ye verilen silahların örgüte bırakılmasının tavsiye edildiğini yazdı.

5.02.2019Dünya
NYTden Afganistandaki savaşı bitirin çağrısı

NYT'den 'Afganistan'daki savaşı bitirin' çağrısı

Amerikan The New York Times (NYT) gazetesi, Taliban ile barış görüşmeleri yürüten Amerikan hükümetine, "Afganistan'daki savaşı bitirme ve buradaki Amerikan askerlerini evlerine tekrar getirme" çağrısı yaptı.

5.02.2019Dünya
Trumpın 2016da Deutsche Bankten kredi istediği iddiası

Trump'ın 2016'da Deutsche Bank'ten kredi istediği iddiası

ABD Başkanı Donald Trump'ın 2016'da seçim kampanyası döneminde Alman Deutsche Bank'ten kredi istediği iddia edildi.

4.02.2019Dünya
‘Bu kadar yüksek spekülatif basınç olan bir ülkede alçak mimarlık yapılamaz’…

‘Bu kadar yüksek spekülatif basınç olan bir ülkede alçak mimarlık yapılamaz’…

Mimarlık tarihçisi ve İstanbul Şehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Uğur Tanyeli’yle son kitabı ‘Mütereddit Modernler: Dünyada ve Türkiye’de Mimar İdeologlar’dan yola çıkarak güncel meseleler, ‘alçak mimarlık tartışması’, Türkiye’deki arsaya yönelik spekülatif basınç, yıkılan AKM, Emek Sineması gibi yapılar ve öne çıkan yeni kuşak mimarlar üzerine söyleştik…

3.02.2019Hürriyet Pazar
Rusya da çekiliyor

Rusya da çekiliyor

ABD’nin Soğuk Savaş’ı bitiren ve 1987 yılında imzalanan nükleer anlaşmadan çekilmesinin ardından Moskova’dan da dün benzer bir adım geldi.

3.02.2019Dünya
Trump: Kararımın arkasındayım

Trump: Kararımın arkasındayım

ABD Başkanı Donald Trump, Amerikan Senatosu’nun engelleme girişimlerine karşın New York Times (NYT) gazetesine verdiği mülakatta Suriye ve Afganistan’dan çekilme kararını savundu. Sonrasında paylaştığı tweet’lerde de “Eve dönmeye başlamanın vakti geldi” ifadesini kullandı.

2.02.2019Dünya
Trump: Rusya soruşturmasında hedef değilim

Trump: Rusya soruşturmasında hedef değilim

ABD Başkanı Donald Trump, New York Times gazetesine verdiği röportajda Rusya'yla işbirliği iddialarını araştıran Özel Savcı Rober Mueller'in soruşturmasında bir hedef olmadığını söyledi. Trump ayrıca Meksika sınırına yapmayı planladığı duvar konusunda Demokrat Partililer'le yapılan müzakereleri "vakit kaybı" diye tanımladı.

1.02.2019Dünya
‘Orduyla gizli irtibat kurdum’

‘Orduyla gizli irtibat kurdum’

Venezuela’da kendisini geçici devlet başkanı ilan eden Juan Guaido, New York Times gazetesi için kaleme aldığı yazıda Devlet Başkanı Nicolas Maduro’yu devirmek için ordu ile gizli görüşmeler yaptığını iddia etti.

1.02.2019Dünya
New York neresi, Bağdat neresi

New York neresi, Bağdat neresi?

Lisa Halliday, gerek anlatım tekniği gerek içerik açısından birbirinden farklı iki hikâyeyi görünmez ipliklerle bağladığı ‘Asimetri’ romanında insanlar ve toplumlar arası ilişkilerdeki yaş, güç, yetenek, servet, coğrafya gibi parametrelere bağlı dengesizlikleri ve adaletsizliği anlatıyor.

31.01.2019Kitap Sanat
Talibandan Afganistanda iktidarı tekelimizde tutma arayışında değiliz açıklaması

Taliban'dan 'Afganistan'da iktidarı tekelimizde tutma arayışında değiliz' açıklaması

Taliban sözcüsü, Afganistan'ın geleceğinde ülkeyi tek başına yönetmek gibi bir çabaları olmadığını, Afgan kurumlarıyla birlikte var olmanın yollarının arandığını açıkladı.

31.01.2019Dünya
New York’ta metro merdivenlerinden düşen anne öldü

New York’ta metro merdivenlerinden düşen anne öldü

ABD'nin New York kentinde 22 yaşındaki bir kadın, kızının bebek arabasını taşırken metro girişindeki merdivenlerden düşerek hayatını kaybetti.

30.01.2019Dünya
ABD ile Taliban barış taslağının çerçevesi üzerinde anlaştı

ABD ile Taliban barış taslağının çerçevesi üzerinde anlaştı

ABD ile Taliban arasında süren barış görüşmelerinde "Afganların topraklarında terörist barındırmayacağı garantisine karşılık ABD'nin de ülkeden tamamen çekilmesi" ilkesi çerçevesinde bir taslak üzerinde mutabık kalındığı bildirildi.

29.01.2019Dünya
The New York Timestan Trumpın seyahat yasağı değerlendirmesi

The New York Times'tan Trump'ın seyahat yasağı değerlendirmesi

ABD Başkanı Trump'ın, seyahat yasağını içeren kararnameyi onaylamasının 2. yılı nedeniyle Amerikan The New York Times bir makale yayımlandı.

29.01.2019Dünya
Barışın çerçevesi çizildi

Barışın çerçevesi çizildi

1996-2001 arasında ülkeyi yöneten Taliban iktidarı, 11 Eylül saldırılarının ardından ABD’nin Afganistan’ı işgaliyle son buldu. ABD Başkanı Trump, Amerikan askerlerini çekmek istiyor. Bunun için de ateşkes ilanını ve Taliban’ın Afgan hükümetiyle görüşmelere başlamasını şart koşuyor. Afganistan’da Türkiye dahil 39 ülkeden 22 bin asker var. Amerikan askeri sayısı ise 14 bin. Trump ilk aşamada bunların 7 binini geri çekmeyi düşünüyor.

29.01.2019Dünya
Son dakika... ABD, Afganistandan çekiliyor

Son dakika... ABD, Afganistan'dan çekiliyor

ABD ve Taliban arasında barış görüşmelerinin 25 Şubat’ta başlaması konusunda geçici anlaşmaya varıldığı kaydedildi.

28.01.2019Dünya
Facebook, Whatsapp ve Instagram resmen birleşiyor

Facebook, Whatsapp ve Instagram resmen birleşiyor!

Sosyal medya platformu Facebook'un kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg'in Whatsapp, Instagram ve Facebook Messenger'daki mesajları tek bir platform altında toplamayı planladığı iddia edildi.

28.01.2019Teknoloji
Avrupa’dan Venezuela’ya 8 gün ültimatomu

Avrupa’dan Venezuela’ya 8 gün ültimatomu

İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya ve Belçika’dan Venezuela’ya 8 gün içinde yeniden seçimlere gidilmesi çağrısı geldi. AB’nin önde gelen üyeleri, ülkeden 8 gün içinde “serbest, şeffaf ve demokratik yeni seçimlerin” yapılacağına dair bir adım gelmediği takdirde Juan Guaido’yu tanıyacaklarını bildirdi. Venezuela, çağrıyı ‘ültimatom’ diye nitelendirerek “Kimse bize ne zaman seçim yapılacağını söyleyemez” dedi.

27.01.2019Dünya
ABDnin teslim olan DEAŞlılarla sınavı

ABD'nin teslim olan DEAŞ'lılarla sınavı

Terör örgütü DEAŞ, Suriye'de varlık gösterdiği son alanlardan da çekilirken, ABD'nin daha önce DEAŞ'lıları Türkiye ve Avrupa topraklarına yönlendiren YPG/PKK'ya yine göz yumup yummayacağı merak ediliyor.

23.01.2019Dünya
Son dakika... ABD Temsilciler Meclisinden NATO hamlesi

Son dakika... ABD Temsilciler Meclisi'nden NATO hamlesi

ABD Temsilciler Meclisi, ABD'nin NATO'dan olası çıkışını engellemeyi öngören yasa tasarısını 22 ret oyuna karşı 357 evet oyu ile kabul etti.

23.01.2019Dünya
İsrail: İran’ı Suriye’de vurduk

İsrail: İran’ı Suriye’de vurduk

İsrail, dün erken saatlerde Suriye’de İran Devrim Muhafızları’nın Kudüs Gücü’ne hava saldırısı düzenlediğini açıkladı. Saldırıda 11 kişi öldü. İranlı komutan İsrail’i savaşarak yok etmek için sabırsızlandıklarını söyledi. İsrail Başbakanı Netanyahu ise “Bizi yok etmek isteyen sonuçlarına katlanır” diye yanıt verdi.

22.01.2019Dünya
Trump çıkış bulamıyor

Trump çıkış bulamıyor

ABD Başkanı Trump, başkanlıktaki ikinci yılını Kongre ile yaşadığı derin anlaşmazlık nedeniyle hükümetin kısmen kapalı olduğu bir şekilde tamamladı. Amerikan New York Times da halkın giderek Beyaz Saray yönetimini suçlamaya başladığını yazdı.

21.01.2019Dünya
Menbiç’te ölen Amerikalılar

Menbiç’te ölen Amerikalılar

ABD basını, terör örgütü DEAŞ’ın çarşamba günü terör örgütü PYD/YPG kontrolündeki Menbiç’te düzenlediği intihar saldırısında ölen dört ABD vatandaşının hikâyelerine geniş yer ayırdı. Buna göre ölenlerden biri kriptocu asker, biri özel harekâtçı, biri askeri istihbaratçı, diğeri ise Suriye asıllı ABD vatandaşı bir çevirmendi.

20.01.2019Dünya
Ruslardan terör devriyesi

Ruslardan terör devriyesi

Rusya, terör örgütü YPG kontrolündeki Menbiç’in çevresinde bağımsız ve ‘ortak’ devriye faaliyetlerinde bulunuyor.

19.01.2019Dünya
Trump, federal çalışanların işten çıkarılmasını savunan makaleyi paylaştı

Trump, federal çalışanların işten çıkarılmasını savunan makaleyi paylaştı

ABD Başkanı Donald Trump'ın, hükümetinde üst düzey bir çalışan tarafından yazıldığı belirtilen ve federal çalışanların Beyaz Saray’a sadık olmadığı ve işlerini kaybetmeyi hak ettiklerinin savunulduğu isimsiz bir makaleyi Twitter hesabından paylaşması kamuoyunda gündem oldu.

17.01.2019Dünya
Tweet sonrası diyalog

Tweet sonrası diyalog

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump dün kritik bir telefon görüşmesi yaptı.Görüşmede Erdoğan, Türkiye’nin güvenlik endişelerini net bir şekilde dile getirirken Trump da Türkiye’nin endişelerini anladığını ifade etti. Güvenli bölgeyle ilgili değerlendirmeler de yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yıllardır dile getirdiği terörden arındırılmış bölge tezi böylelikle ABD’de de bir karşılık bulmuş oldu. Erdoğan, görüşmede Türkiye’nin Kürtlerle hiçbir sorunu olmadığını, Türkiye’nin amacının terör örgütleri DEAŞ, PKK ve PKK’nın Suriye uzantıları ile mücadele etmek olduğunu vurguladı.

15.01.2019Gündem
Yeni Havalimanı Times Square’de

Yeni Havalimanı Times Square’de

29 Ekim’de resmi açılışı yapılan ve tamamlandığında dünyanın en büyüğü olacak ‘İstanbul Havalimanı’nın yurt dışı tanıtımı tam gaz devam ediyor.

14.01.2019Ekonomi
‘Rusya lideri Putin ile görüşmelerin detaylı kaydı yok’

‘Rusya lideri Putin ile görüşmelerin detaylı kaydı yok’

Amerikan Washington Post gazetesi, ABD Başkanı Donald Trump ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki beş kişisel görüşmenin hiçbir detaylı kaydı bulunmadığını yazdı.

14.01.2019Dünya
İsrail Şam’ı Lübnan’dan vurmuş

İsrail Şam’ı Lübnan’dan vurmuş

İsrail'in önceki gün Suriye’nin başkenti Şam’ın doğusundaki İran ve Hizbullah hedeflerine yönelik hava saldırısını Lübnan hava sahası kullanılarak yaptığı belirtildi.

13.01.2019Dünya
FBI, Trumpın Rusya için çalışıp çalışmadığını soruşturmuş

FBI, Trump'ın Rusya için çalışıp çalışmadığını soruşturmuş

New York Times gazetesi, ABD Federal Soruşturma Bürosunun (FBI), ABD Başkanı Donald Trump'ın göreve geldiği 2017'de Rusya için çalışıp çalışmadığını soruşturduğunu iddia etti.

12.01.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Rabia işareti yapsaydı yine 'Sehven' postalanır mıydı

Mogadişu’dan gelip, anında uçağa bindirilip Mısır’a postalanan Mısırlı gençle ilgili kafamda şu soru var:

9.02.2019

San Diego mu, Sun Diego mu ?

ABD’nin tartışmasız en keyifli, en yaşanası bölgelerinden San Diego’ya şöyle hafiften uzansak fena mı olur?

5.02.2019

5G ve Blokzinciri Ekonomisi

Teknolojinin hayatınızı değiştirdiğini mi düşünüyorsunuz? 5-10 yıl sonrasını bekleyin.  Hem kişisel, hem de profesyonel hayatınızın merkezi haline gelecek ve katlanarak büyüyecek dönüşümü bekleyin. Bu hayallerimizin ötesinde bir dönüşüm olacak.

5.02.2019

‘Çocuğum kapıdan geçmez’ diyorum o üzerine alıyor

DÜN ‘cumhur ittifakı’nın Ankara büyükşehir belediye başkan adayı Mehmet Özhaseki aradı.

31.01.2019

Türk gecesinde üç ‘sakıncalı piyade’

DAVOS’a giden bir Türk için “must” yani elzem şeylerden biri, buraya gelen en yüksek Türk devlet yetkilisinin vereceği yemeğe katılmaktır.

26.01.2019

Hiç lamı cimi yok adamı öldürüp parçaladılar

DÜNYANIN önde gelen bütün gazetecileri burada... Ama hiç kuşkusuz bu yıl Davos’un gazeteci yıldızı Martin Baron...

24.01.2019

Uçak havadayken mi kırmızı bülten çıkarıldı

Enes Kanter konusundaki endişem galiba gerçekleşiyor.

19.01.2019