MENÜ

New Horizons

New Horizons ile ilgili tüm haberleri, son dakika New Horizons haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün New Horizons haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 115 New Horizons haberi bulunmuştur.

New Horizons Haberleri

Twitter’da en çok Pokemon konuşuldu

Twitter’da en çok Pokemon konuşuldu

Final Fantasy VII Remake hakkında en çok tweet atılan en yeni oyun olurken Pokemon, Fortnite ve Splatoon en çok ilgi çeken ve hakkında en çok konuşulan oyun oldu.

21.06.2019Teknoloji
Cüce gezegenin altında okyanus olabilir

Cüce gezegenin altında okyanus olabilir

Gezegen bilimciler, yalıtıcı bir gaz katmanının, cüce gezegen Pluto'nun buzlu yüzeyinin altında bir su okyanusunun oluşmasına imkan sağlamış olabileceğini ileri sürdü.

21.05.2019Dünya
Plütonda bir yüzey-altı okyanusu olabilir

Plüton'da bir yüzey-altı okyanusu olabilir

Gezegen bilimciler, yalıtıcı bir gaz katmanının, cüce gezegen Plüton'un buzlu yüzeyinin altında bir su okyanusunun oluşmasına imkan sağlamış olabileceğini ileri sürdü.

21.05.2019Teknoloji
NASA görüntüleri yayınladı Görenler hayrete düştü

NASA görüntüleri yayınladı! Görenler hayrete düştü

NASAnın New Horizons (Yeni Ufuklar) uzay sondası, dünyadan yaklaşık 6.5 milyar km uzaklıktaki güneş sistemindeki en uzak cismin yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını gönderdi.

3.01.2019Dünya
NASA’nın uzay aracı Güneş Sistemi’nin en uzak noktasındaki alçak uçuşunu gerçekleştirdi

NASA’nın uzay aracı Güneş Sistemi’nin en uzak noktasındaki alçak uçuşunu gerçekleştirdi

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA'nın uzay aracı New Horizons (Yeni Ufuklar), Güneş Sistemi'nin uzak sınırlarındaki gök cismi Ultima Thule'ye başarıyla alçak uçuş yaptı.

2.01.2019Teknoloji
Yeni Ufuklar, Güneş Sisteminin keşfi için alçalıyor

Yeni Ufuklar, 'Güneş Sistemi'nin keşfi için' alçalıyor

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA'nın uzay aracı New Horizons (Yeni Ufuklar), tarihi nitelikteki bir görevi yerine getirmek için Güneş Sistemi'nin uzak sınırlarındaki bir gök cismine alçak uçuş yapacak.

31.12.2018Dünya
Plüton neden gezegenlikten çıkarıldı

Plüton neden gezegenlikten çıkarıldı?

Aslında Plüton‘un gezegenlikten çıkarılma hikayesi yeni bir olay değil. Olay tamamen Uluslararası Astronomi Birliği‘nin yıllar önce düzenlediği ‘gezegen olma kuralları’nda gizli…

30.09.2018Teknoloji
NASA uzay aracı Güneş Sisteminin sınırını görüntülemiş olabilir

NASA uzay aracı Güneş Sistemi'nin sınırını görüntülemiş olabilir

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı'nın (NASA) uzay aracı New Horizons'ın Güneş Sistemi'nin sınırını görüntülemiş olabileceği belirtildi.

10.08.2018Teknoloji
Plütonun yüzeyinde donmuş metan kumulları keşfedildi

Plüton'un yüzeyinde donmuş metan kumulları keşfedildi

Cüce gezegen Plüton'un yüzeyinde donmuş metan kumulları olduğu keşfedildi.

1.06.2018Teknoloji
Plütonun oluşumuna dair yepyeni bir teori daha

Plüton'un oluşumuna dair yepyeni bir teori daha

Bilim adamları cüce gezegen Plüton'un oluşumuna dair yeni bir teori ortaya arttı.

28.05.2018Teknoloji
NASA en uzaktan çekilen fotoğrafı paylaştı

NASA en uzaktan çekilen fotoğrafı paylaştı

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), şu ana kadar en uzaktan çekilen fotoğrafı paylaştı.

11.02.2018Dünya
12 harika uzay görevi

12 harika uzay görevi!

Bu gezegen üzerinde yaklaşık 200.000 yıldır yürüyen homo sapiens sapiens türü, gezegenin atmosferini aştı, başka bir gök cismi üzerinde yürüdü bile. Gönderdiği uzay araçları ile ziyaret edilmedik gezegen bırakmadı. Diğer gezegenlerin uydularına, asteroidlere, cüce gezegenlere ve kuyrukluyıldıza araçlar gönderdi. Hatta evinden 20 milyar km öteye giderek Güneş Sistemi'nin dışına bile çıktı. İnsanoğlu uzayda yayılmaya devam ediyor. Bu yazıda evreni tanımamıza çok katkısı olan harika uzay görevlerinden bir derleme bulacaksınız.

26.09.2016Astronomturk
Juno uzay aracı bir ilke imza attı (Gelen haber tüm dünyayı heyecanlandırdı)

Juno uzay aracı bir ilke imza attı (Gelen haber tüm dünyayı heyecanlandırdı)

Juno uzay aracından sabah saatlerinden gelen haber herkesi heyecanlandırdı... Juno uzay aracı 5 yıllık yolculuğunun ardından bugün Jüpiter'in yörüngesine girdi. Juno uzay aracının yörüngeye yerleşmesi büyük heyecan yarattı. Juno uzay aracı sayesinde Jüpiter'de aşırı yoğun manyetik alanının neden oluştuğunu, atmosferinin altında gerçekten neler olduğunu öğrenebileceğiz. Bu tarihi olayı Google'da anında Doodle yaparak ne kadar önemli olduğunu tüm dünyaya gösterdi.

5.07.2016Gündem
NASA, Plütonun en net fotoğraflarına ulaştı

NASA, Plüton'un en net fotoğraflarına ulaştı

NASA, geçtiğimiz Aralık ayında Plüton'un yakın çekim fotoğraflarınıpaylaşmıştı. New Horizons aracı tarafından çekilen fotoğraflar sayesindehatırlarsınız 'kalpli cüce gezegen' olarak tarihe geçmişti. NewHorizons uzay aracı ise şimdi daha net görüntüler gönderdi. O görüntüler ise NASA tarafından böyle paylaşıldı.

Retweet edilmekten uzaya kadar çıkan gelmiş geçmiş en iyi 10 tweet

Retweet edilmekten uzaya kadar çıkan gelmiş geçmiş en iyi 10 tweet

Mikroblog platformu Twitter artık hayatlarımızın merkezinde. İşte ünlülerin, kanaat önderlerinin paylaşımlarıyla bir medya platformuna evrilen Twitter'da retweet rekorları kırmış o unutulmaz tweet'ler...

11.01.2016Hayat
2015’in en önemli uzay olayları

2015’in en önemli uzay olayları

Oxford Üniversitesi'nden Astrofizikçi Selçuk Topal, 2015'in en önemli uzay çalışmaları ve astrofizik olaylarını derledi. İşte geçen yıla damga vuran, bizler için küçük, insanlık adına büyük adımlar...

29.12.2015Gündem
Plüton gökkuşağı rengini aldı

Plüton gökkuşağı rengini aldı

NASA'nın son görüntülerinde, cüce gezegen Plüton'u çok farklı bir şekilde göreceksiniz!

28.12.2015Teknoloji
Gizemli gezegenden yeni kareler

Gizemli gezegenden yeni kareler

"Gizemli gezegen" olarak bilinen Plüton'da bir tam günün kaç Dünya gününe eşit olduğunu kanıtlayan fotoğraflar, ABD'nin Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'ne (NASA) ait uzay aracı "New Horizons" (Yeni Ufuklar) tarafından Dünya'ya gönderildi.

20.11.2015Dünya
NASAdan bir büyük keşif daha

NASA'dan bir büyük keşif daha!

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Plüton gezegeninde mavi bir gökyüzü ve buz halinde su bulduğunu duyurdu.

9.10.2015Avrupa
Gizemli gezegenden yeni fotoğraflar

'Gizemli gezegen'den yeni fotoğraflar

ABD Uzay ve Havacılık Dairesi'nin (NASA), "gizemli gezegen" olarak bilinen Plüton'a ait yayımladığı yeni fotoğraflarda gezegenin mavi bir gökyüzüne sahip olduğu görülüyor.

8.10.2015Dünya
Gizemli gezegenden yeni fotoğraflar

'Gizemli gezegen'den yeni fotoğraflar

ABD Uzay ve Havacılık Dairesi'nin (NASA), "gizemli gezegen" olarak bilinen Plüton'a ait yayımladığı yeni fotoğraflarda gezegenin mavi bir gökyüzüne sahip olduğu görülüyor.

8.10.2015Dünya
Plüton’daymış gibi...

Plüton’daymış gibi...

NASA, New Horizons adlı uydusunun temmuz ayında çektiği Plüton gezegeninin yeni fotoğrafları yayınlandı.

18.09.2015Dünya
Plüton’un eşsiz buz dağları ve vadileri kamerada

Plüton’un eşsiz buz dağları ve vadileri kamerada

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA)'nın New Horizons (Yeni Ufuklar) adlı araştırma uydusu tarafından Temmuz ayında çekilmiş en yeni Plüton fotoğrafları yayınlandı. New Horizons görevindeki bilim insanlarının "oradaymış gibi hissettiren" diye nitelediği büyüleyici fotoğraflar, buzlu cüce gezegenin karmaşık ve değişken yüzey yapısını ortaya çıkarıyor. 1255 kilometrelik alanı gözler önüne seren bir panorama fotoğrafında Güneş'in sağladığı arka ışık, yabancı bir diyarın ilk kez görülen detaylarını sunuyor. Fotoğraflarda Plüton'un 3 bin 500 metre yüksekliğe varan görkemli buz dağlarının yanı sıra, donmuş nitrojen akıntıları ile alçak bölgelerdeki puslu hava dikkat çekiyor. Bilim insanları 'tuhaf bir şekilde' Dünya'daki kutup bölgelerine benzediğini kaydediyor. Güneş Sistemi'nin sınırındaki bu uzak ve soğuk bölgedeki küçük kürenin, az bir Güneş ışığı altındaki pürüzlü yüzeyi ve incecik atmosferi fotoğraflara yansıyor. ABD'deki Johns Hopkins Üniversitesi tarafından yönlendirilen New Horizons uzay aracı, Temmuz'daki ziyaretinin ardından cüce gezegene 77 milyon kilometre uzaktaki yoluna devam ediyor.

18.09.2015Haber
Dünyanın en önemli haberi

Dünya'nın en önemli haberi!

NASA, bugün saat 19.00’da internet üzerinden bir açıklama yapacak. Uzay ajansının, bu akşam Dünya'ya en çok benzeyen gezegeni bulduğuna dair açıklama yapması bekleniyor.

21.08.2015Kelebek
Plütonun yanından böyle geçti

Plüton'un yanından böyle geçti

New Horizons'ın elde ettiği görüntülerden cücegezegen Plüton'un yeni bir animasyon videosu yapıldı. Björn Jonsson'uneldeki fotoğraflarla hazırladığı video görülmeye değer.

16.08.2015Diğer Videolar
Plüton’a düşen donar

Plüton’a düşen donar

Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı NASA’nın New Horizons (Yeni Ufuklar) isimli uzay aracından Dünya’ya gönderdiği son fotoğraflar, cüce gezegenin yüzeyinde akışkan nitrojen buzulları olabileceğini ortaya koydu.

25.07.2015Dünya
Plüton gezegeninden yeni görüntüler

Plüton gezegeninden yeni görüntüler

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi'nin (NASA) Plüton'a yolladığı uzay aracı New Horizons Dünya'ya Plüton'un yeni görüntülerini yolladı.

23.07.2015Dünya
Charon’un cehennem kanyonları

Charon’un cehennem kanyonları

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi’nin (NASA) ‘New Horizons’ (Yeni Ufuklar) uzay aracı, Plüton’un uydusu Charon’da da çarpıcı bulgulara ulaştı.

18.07.2015Dünya
Yüzeyinde buzul dağları çıktı

Yüzeyinde buzul dağları çıktı

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA, ‘New Horizons’ (Yeni Ufuklar) uzay aracının Dünya’ya gönderdiği, cüce gezegen Plüton’un yüzeyini bugüne kadar en yakından gösteren ilk fotoğrafları yayımladı. Tarihi fotoğraflar, gezegenin yüzeyinde buzlarla kaplı dağların bulunduğunu ortaya koydu.

17.07.2015Dünya
Plütondan beklenen görüntü geldi

Plüton'dan beklenen görüntü geldi

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA, cüce gezegen Plüton'dan ilk yakın çekim ve yüksek çözünürlüklü fotoğrafı yayınladı.

16.07.2015Dünya
NASA, Plüton’un ‘tarihi’ fotoğrafını yayınladı

NASA, Plüton’un ‘tarihi’ fotoğrafını yayınladı

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), New Horizons uzay aracının 9 buçuk yıl süren yolculuğundan sonra Plüton'un yakınlarında çektiği ilk yüksek çözünürlüklü ve yakın çekim fotoğrafını yayınladı. New Horizons misyonunun başkanı Alan Stern, yeni fotoğrafların gezegende jeolojik aktivite ve dağlar bulunduğuna işaret ettiğini söyledi. Gezegendeki buz dağlarının Kuzey Amerika'daki Rocky Dağları kadar yüksek olduğu kaydedildi. Araştırmacılar, buzlarla kaplı dağların 3 bin 400 metrelik yüksekliğe sahip olduğunu belirtti. Dağların yaşının 100 milyon yıldan daha genç olduğunun tahmin edildiğini söyleyen bilim insanları, bunun da cüce gezegenin jeolojik olarak aktif olduğunu gösterdiğini bildirdi. NASA, Plüton'da büyük ilgi uyandıran kalp şeklindeki bölgeye gezegeni keşfeden Amerikalı gökbilimci Clyde Tombaugh'nun adını verdi. Saniyede 14 kilometre hızla ilerleyen New Horizons, Salı günü Plüton'un yüzeyine 12,5 kilometre uzaklıktan geçmiş ve bu gizemli cüce gezegeni görüntülemişti. New Horizons tarafından çekilen fotoğraflar, Plüton'un en büyük uydusu Charon'da derin vadilerin bulunduğunu da gösteriyor. Güneş sistemindeki yolculuğuna 19 Ocak 2006'da Florida'daki Cape Canaveral uzay üssünden fırlatılarak başlayan New Horizons, 9 yıl 6 aydır görev yapıyor. Uzay aracı, Plüton'un uyduları Charon, Styx, Nix, Kerberos ve Hydra'da da gözlemlerde bulunuyor.

16.07.2015Haber
New Horizonstan beklenen sinyal geldi

New Horizons'tan beklenen sinyal geldi

NASA, New Horizons'ın Plüton sistemini gözlemlediği tarihi geçişin ardından Dünya'ya ilk sinyali gönderdiğini açıkladı. Sinyal, bilimsel gözlemlerin başarıyla tamamlandığına işaret ediyor.

15.07.2015Dünya
New Horizons uzay aracı Plütondan ilk görüntüyü geçti

New Horizons uzay aracı Plüton'dan ilk görüntüyü geçti

Plüton gezegeninin yüzeyine şu ana kadarki en yakın uçuşunu yapan NASA'nın uzay aracı New Horizons'tan (Yeni Ufuklar) ilk fotoğraf geldi. Uzay aracı Plüton'a en yakın uçuşu Türkiye saatiyle 14:49'da gerçekleştirdi.

15.07.2015Dünya
Plütona çok yaklaştık

Plüton'a çok yaklaştık!

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) uzay aracı New Horizons (Yeni Ufuklar), bugün Plüton gezegeninin yüzeyine yapacağı şu ana kadarki en yakın uçuşunu gerçekleştirdi. NASA'nın uzay aracı "New Horizons"ın (Yeni Ufuklar), "gizemli gezegen" olarak bilinen Plüton'a gerçekleştirdiği en yakın uçuşu sırasında çektiği detaylı görüntü paylaşıldı.

14.07.2015Dünya
Plüton: Gizemli gezegenden dünyaya aşk notu

Plüton: Gizemli gezegenden dünyaya 'aşk notu'!

İnsanlığın 1930'da tanıdığı Plüton'un gerçek yüzünü tam 85 yıl sonra bugün gördük. Hatta Google bugüne özel bir doodle bile hazırladı. 2006’da uzaya fırlatılan New Horizons uzay aracı, Plüton ve Uydusu Charon’a yakın geçişini yaptı. Artık gezegen olarak sayılmayan Plüton'dan gelen ilk fotoğraflar heyecan yarattı. İşte Plüton'dan gelen ilk fotoğraf, ve hakkında ilginç bilgiler.

14.07.2015Kelebek
New Horizons uzay aracı Plütondan ilk görüntüyü geçti

New Horizons uzay aracı Plüton'dan ilk görüntüyü geçti

Plütongezegeninin yüzeyine şu ana kadarki en yakın uçuşunu yapan NASA'nınuzay aracı New Horizons'tan (Yeni Ufuklar) ilk fotoğraf geldi.Amerikan Havacılık ve UzayDairesi'nin (NASA) Instagram hesabından yayımladığı fotoğraf, dokuzyıldır uzayda seyahat eden uzay aracından gelen ilk görüntü. Uzay aracıPlüton'a en yakın uçuşu Türkiye saatiyle 14:49'da gerçekleştirdi.Fotoğrafın en dikkat çekici özelliği ise Plüton'un üzerinde beliren kalp şekli.

14.07.2015Haber
New Horizons Uydusunun Plütona uçuşu

New Horizons Uydusunun Plüton'a uçuşu

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) uzay aracı New Horizons (Yeni Ufuklar), bugün Plüton gezegeninin yüzeyine yapacağı bugüne kadarki en yakın uçuşunu gerçekleştirecek. New Horizons, gezegenden yakın çekimler geçen ilk uzay aracı olacak. Google da bu özel günü pas geçmeyerek özel bir doodle hazırladı.

14.07.2015Teknoloji
Plüton 8 milyon kilometreden nasıl görünüyor

Plüton 8 milyon kilometreden nasıl görünüyor?

Amerikan uzay aracı New Horizons Plüton'un etkileyici bir görüntüsünü daha yakaladı.

12.07.2015Teknoloji
İlk kez bu kadar yaklaşıldı

İlk kez bu kadar yaklaşıldı

Amerikan uzay aracı New Horizons Plüton'un etkileyici bir görüntüsünü daha yakaladı. "Cüce gezegen" Plüton'un son fotoğrafı Salı günü, 8 milyon kilometreye yakın bir uzaklıktan elde edildi.

10.07.2015Dünya
İşte Plütonun yıllardır beklenen fotoğrafı

İşte Plüton'un yıllardır beklenen fotoğrafı

NASA'nın Plüton sistemini keşfetmesi için 2006'da ateşlediği New Horizons uzay aracı, 203 milyon kilometre mesafeden Plüton ve uydusu Charon'u görüntüledi.

10.02.2015Teknoloji
7 yıl sonra görüntüleri ortaya çıktı

7 yıl sonra görüntüleri ortaya çıktı

Jüpiter'in uydularından biri olan Io'daki dev patlamanın görüntülerini NASA yedi yıl aradan sonra yayınladı.

6.03.2014Teknoloji
NASA IODAKİ DEV PATLAMAYI 7 YIL SONRA YAYINLADI

NASA IO'DAKİ DEV PATLAMAYI 7 YIL SONRA YAYINLADI

Jüpiter'in uydularından biri olan Io'daki dev patlamanın görüntülerini NASA yedi yıl aradan sonra ilk kez yayınladı. 2007'de çekilen ve daha önce hiç yayınlanmayan görüntüde IO isimli uydudaki patlama tüm şiddetiyle gözler önüne seriliyor. New Horizons'un görüntülediği Io'daki patlama detaylı bir şekilde izlenebiliyor. KURGU: Levent SERT

6.03.2014Haber
8. Contemporary İstanbul sona erdi

8. Contemporary İstanbul sona erdi

Bu yıl 8'incisi düzenlenen uluslararası çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul, sona erdi.

12.11.2013Gündem
8. Contemporary İstanbul açıldı

8. Contemporary İstanbul açıldı

Uluslararası çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen törenle açıldı.

7.11.2013Gündem

Yazar Sonuçları

Milli araba öncüsü ve 142 büyük patron niye ‘dışarısı’ diyor

CAPITAL dergisi bu yılın ilk sayısı için 142 CEO ile anket yapmış.

4.01.2019

Aklımız hep uzay magazininde!

Yazın Kepler 452b gezegeni ile tanıştık.

3.10.2015

Biz 19. Milli Eğitim Şûrası’nı konuşurken...

EVET, Antalya’da 2-6 Aralık tarihleri arasında toplanan 19. Milli Eğitim Şûrası hakkında gibi gözüken bir yazı daha.

9.12.2014

Madonna özür diledi

Madonna geçtiğimiz Cuma günü instagram hesabında yazdığı bir yorum nedeniyle hayranlarını kızdırdı.

21.01.2014