MENÜ

Netlog

Netlog ile ilgili tüm haberleri, son dakika Netlog haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Netlog haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 47 Netlog haberi bulunmuştur.

Netlog, önceki Facebox ve Redbox sürümleriyle bilinen, Belçika'da kurulmuş bir sosyal ağ.

2004 yılında Ghent, Belçika'da, Lorenz Bogaert ve Toon Coppens tarafından kuruldu. 2007'de Türkçe dil olarak hizmet vermeye başlamış ve 2008 yılının ortasında 19 farklı dilde toplam 37 milyon kayıtlı kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Şimdi ise Netlog, 97 milyondan fazla gencin sosyal portalı olmuştur.

Devamı...

Netlog Haberleri

350 milyon Euro’luk 7 şirket ile masada

350 milyon Euro’luk 7 şirket ile masada

Netlog hem Türkiye’de hem de yurtdışında büyüyen bir lojistik şirketi. 2004 yılında Şahap Çak ve oğlu Gökalp Çak tarafından 13 TIR, 13 şoför ve 8 çalışanla yola çıkan şirket 2019’da 1 milyar dolar ciro hedefliyor. Şirketin Avrupa’da 7 şirket ile masada olduğunu söyleyen Gökalp Çak, “Bunların değeri 350 milyon Euro. Bir de Türk şirketi ile masadayız” dedi.

3.08.2019Ekonomi
Fırsatçıya göre değil, aydınlık geleceğe pozisyon almalısınız

'Fırsatçıya göre değil, aydınlık geleceğe pozisyon almalısınız'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ekonomisine ilişkin rakamlar paylaşarak “Türkiye demokrasisiyle, ekonomisiyle, güvenliğiyle hedeflerine doğru kararlılıkla yürümeye devam etmektedir. İş dünyamızdan talebimiz, fırsatçılara göre değil önümüzdeki aydınlık geleceğe doğru pozisyonumuzu almamız gerekir. Buna göre de girişimde bulunmamız gerekir” diye konuştu.

22.12.2018Ekonomi
8 milyon sipariş için Avrupa’da 4 bin kişiyi işe aldı

8 milyon sipariş için Avrupa’da 4 bin kişiyi işe aldı

Black Friday kapsamında, Netlog’un yurtdışında bulunan 28 deposunda 8 milyon siparişin paketleneceğini belirten Netlog Başkan Yardımcısı Gökalp Çak, “Talebe yetişmek için İngiltere, Hollanda ve Belçika’daki depolarımızda 4 bin kişilik ilave istihdam yarattık. Böylece tarihinde ilk kez Netlog’un çalışan sayısı 15 bine ulaştı” diye konuştu.

22.11.2018Ekonomi
İndirim için ‘soğuk’ hamle

İndirim için ‘soğuk’ hamle

Uzmanlar enflasyonda son dönemde yaşanan yükselişin temel sebebinin döviz kurlarındaki yükseliş olduğu konusunda hemfikir ama bunun dışında gıda enflasyonu konusunda yapılabilecek birçok uygulama bulunuyor. Gıda zayiatının yüzde 25 seviyesinde olduğunu belirten uzmanlar, soğuk zincir lojistiğinin Türkiye’de yaygınlaşmasıyla gıda fiyatlarının yüzde 10-15 aşağı çekilebileceğini belirtiyor.

8.10.2018Ekonomi
Abraajın yatırım birimi eş CEOları yönetim kurulundaki görevlerinden ayrıldı

Abraaj'ın yatırım birimi eş CEO'ları yönetim kurulundaki görevlerinden ayrıldı

Dubai merkezli özel sermaye fonu Abraaj'ın yatırım yönetimi biriminin eş CEO'ları yönetim kurulundaki görevlerinden ayrıldı.

25.06.2018Ekonomi
6 şirketin ortağı artık ABDli

6 şirketin ortağı artık ABD'li

Türkiye’de 6 şirkette yatırımı bulunan Dubaili Abraaj Gruop’un 4 bölgesindeki fonlarını ABD’li Colony Capital satın aldı. Başı sağlık fonundaki kötü yönetim iddialarıyla dertte olan Abraaj Gruop’un sattığı fonların büyüklüğü ise 2.4 milyar dolar.

21.06.2018Ekonomi
Abraaj Grouptan çok önemli karar

Abraaj Group'tan çok önemli karar

Dubai merkezli özel sermaye fonu yöneticisi Abraaj Group, Latin Amerika, Sahra Altı Afrika, Kuzey Afrika ve Türkiye'deki fon yönetim işletmelerini ABD'li yatırım yönetimi şirketi Colony Capital'a satmaya karar verdiğini açıkladı.

21.06.2018Ekonomi
123  ülkeye hizmet ediyorlar

123 ülkeye hizmet ediyorlar

Türkiye İhracatçılar Meclisi, (TİM) ‘Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı’nı önceki gece düzenlenen törenle açıkladı. Hizmet ihracatçılarının birincisi Türk Hava Yolları (THY) olurken, Kanal D ise “Görsel-İşitsel Hizmetler” kategorisinde birincilik ödülünü aldı.

16.12.2017Ekonomi
Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı belli oldu

Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı belli oldu

Bu yıl ikincisi açıklanan hizmet ihracatçıları listesinde birinci THY oldu. İlk 10’da THY’nin ardından sırasıyla Polimeks, Pegasus, Yapı Merkezi, SunExpress, Netlog Lojistik, TAV Havalimanları, Rönesans Holding, Atlasjet ve Gap İnşaat yer aldı.

16.12.2017Ekonomi
Sürpriz karar KFC Türkiyeyi satın aldı

Sürpriz karar! KFC Türkiye'yi satın aldı

Türkiye'de bir çok yatırımı olan ve son olarak geçen Temmuz ayında Netlog Lojistik'i satın alan özel sermaye fonu Abraaj Group'un KFC Türkiye'yi satın aldığı öğrenildi.

16.11.2017Ekonomi
Şoför aranıyor... Yatırımlar durma noktasına geldi

Şoför aranıyor... Yatırımlar durma noktasına geldi!

Taşımacılık sektöründe yeni filo yatırımları durma noktasına geldi. Bunun en önemli sebebi ise şoför sıkıntısı. Sektör temsilcileri, “Şoförleri mutlu edemiyoruz. Maliyetler arttı ücretler düşük kaldı. Bunun yanı sıra çevre ülkelerdeki savaş ve Avrupa ülkelerinde sınır kapılarındaki uzun kuyruklar da şoförleri bu sektörden uzaklaştırıyor. Şoförler daha çok inşaat ve dev projelere yöneliyor” dedi.

15.11.2017Ekonomi
Gelecek yılın ilk 6 ayında en az bir satın alma tamamlarız

'Gelecek yılın ilk 6 ayında en az bir satın alma tamamlarız'

Özel sermaye fonu Abraaj Group'un ortaklarından Selçuk Yorgancıoğlu gelecek yılın ilk yarısında en az bir satın almayı tamamlayacaklarını söyledi.

15.11.2017Ekonomi
Bir kargo şirketi daha yabancılara satıldı

Bir kargo şirketi daha yabancılara satıldı

Son birkaç yıldır lojistik alanında Türkiye'nin önde gelen şirketleri ya el değiştiriyor ya da yeni firmalar ofisler kurarak pazara adım atıyor.

23.08.2017Ekonomi
Türkiyeye 5 ayda 5 kıtadan yatırım

Türkiye'ye 5 ayda 5 kıtadan yatırım

Dünyada jeopolitik riskler ve belirsizliklerin etkisiyle uluslararası doğrudan yatırım (UDY) akışları dalgalı seyir izlerken Türkiye'ye bu yılın ilk 5 ayında 5 kıtadan yatırım geldiği bildirildi. Ocak-mayıs döneminde gelen UDY, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11 artışla 4,7 milyar doları geçerken, yatırımların yüzde 70'inin son dönemde siyasi tartışmaların yoğunlaştığı Avrupa ülkelerinden yapılması dikkati çekti.

7.08.2017Ekonomi
1 milyar dolara tamamladı

1 milyar dolara tamamladı

DÜNYANIN en büyük yatırım fonlarından Abraaj Group, Türkiye’deki yatırımlarını arttırmaya devam ediyor.

3.08.2017Ekonomi
İşte Türkiye’nin 10 büyük ‘hizmet ihracatçısı’

İşte Türkiye’nin 10 büyük ‘hizmet ihracatçısı’

"Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı" ödülleri sahiplerini bulurken, THY, Pegasus ve Çalık Enerji ilk üç sırayı aldı.

26.12.2016Ekonomi
Tüm dünyaya hizmet ediyorlar

Tüm dünyaya hizmet ediyorlar

Bu yıl ilk kez Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Ekonomi Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlediği “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasında şampiyonlara ödüller verildi. Başbakan Binali Yıldırım başta olmak üzere 3 başbakan yardımıcısı ve 7 bakanın katıldığı törende, Doğan TV Haber ve Görsel Yayıncılık AŞ ise ‘Görsel-İşitsel Hizmetler’ kategorisinde birincilik ödülü aldı.

25.12.2016Ekonomi
SPKdan Koza-İpeke ceza yağdı

SPK'dan Koza-İpek'e ceza yağdı

Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) haftalık bültenine göre, Koza-İpek Grubu hisselerine 3,3 milyonun üzerinde idari ceza kesildi.

26.10.2016Ekonomi
SPKdan Koza Altın, Koza Metal ve İpek Enerjiye ceza

SPK'dan Koza Altın, Koza Metal ve İpek Enerji'ye ceza

SPK, Koza Altın, Koza Metal ve İpek Enerji ile ilgili olarak yapılan inceleme sonucunda, bu şirketlere çeşitli suçlardan 3 milyon 330 bin 636 TL idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

25.10.2016Ekonomi
Rekabet Kurulundan iki havalimanına onay

Rekabet Kurulu'ndan iki havalimanına onay

Rekabet Kurulu, Milas-Bodrum ile Dalaman havalimanlarının işletme hakkının devredilmesinde sakınca bulmadı.

12.04.2014Ekonomi
‘Yeşil Köprü’ ile ihracatta avantaj sağlayacak

‘Yeşil Köprü’ ile ihracatta avantaj sağlayacak

NETLOG Lojistik Grubu şirketlerinden İntercombi (ICL) Uluslararası Taşımacılık, Hollandalı Samskip’le yüzde 50 ortaklı Greenbridge’i (Yeşil Köprü) hayata geçirdi.

1.12.2013Ekonomi
20 milyonluk lojistik üssü

20 milyonluk lojistik üssü

TEDARİK zinciri yönetimi, depolama, taşımacılık ve uluslararası taşımacılık konusunda Türkiye’nin ilk beş firmasından birisi olan İstanbul merkezli Netlog, Muğla’da 20 milyon TL’lik yatırımına başladı.

25.03.2013Ege
Netlog Lojistik Grubu’na İnsana Saygı Ödülü

Netlog Lojistik Grubu’na İnsana Saygı Ödülü

Netlog Lojistik Grubu’nun insan kaynakları politika ve uygulamalarında benimsediği ‘İnsana Saygı’ yaklaşımı İnsan Kaynakları Platformu Kariyer.net tarafından ödüllendirildi.

19.02.2013Ekonomi
Netlog ve Farmakim ilaç lojistiğine yön verecek

Netlog ve Farmakim ilaç lojistiğine yön verecek

Netlog Lojistik ve ilaç lojistik firması Farmakim İlaç Lojistik, güçlerini birleştirerek dev bir yatırıma imza attı.

24.08.2012Ekonomi
Oyuncak devi Hasbro, ICL ile çalışacak

Oyuncak devi Hasbro, ICL ile çalışacak

Netlog Lojistik Grubu şirketlerinden İntercombi (ICL), dünya oyuncak devi Hasbro’ya gümrüklü antrepo hizmeti verecek.

3.07.2012Ekonomi
Polarxp IFS belgesini aldı

Polarxp IFS belgesini aldı

Netlog Lojistik Grubu’nun soğuk gıda taşımacılığı alanında faaliyet gösteren şirketi PolarXP, 'IFS Uluslararası Gıda Standardı Belgesi'ni aldı.

31.05.2012Ekonomi
Ülker’den 2.5 milyar liralık çikolata, kek ve bisküvi operasyonu

Ülker’den 2.5 milyar liralık çikolata, kek ve bisküvi operasyonu

Yıldız Holding, iştiraklerinden Ülker Bisküvi’de yürüttüğü sadeleştirme çalışmaları kapsamında, çikolata, kek ve bisküvi kategorilerini birleştirecek. Yıldız Holding Mali İşler Başkanı (CFO) Cem Karakaş, “Yeniden yapılanma kapsamında şirket birleşmelerinin sonucunda neredeyse 2.5 milyar lira ciroya sahip bir gıda şirketi oluşturuyoruz” dedi.

26.08.2011Ekonomi
Ülker Çikolata ve Ülker Bisküvi tek bir çatıda

Ülker Çikolata ve Ülker Bisküvi tek bir çatıda

Yıldız Holding Mali İşler Başkanı (CFO) Cem Karakaş, Yıldız Holding şirketlerinden Ülker Bisküvi'nin finansal yapısını sadeleştirme çalışmaları kapsamında Ülker Bisküvi'nin, iştirakleri arasında yer alan İdeal Gıda, Fresh Cake, Birlik, AGS üretim şirketleri ve Atlas satış şirketi ile; Atlantik satış şirketinin ise Ülker Çikolata ile birleşeceğini ve Ülker Çikolata hisselerinin yüzde 92'sinin Ülker Bisküvi tarafından satın alınacağını kaydetti.

26.08.2011Ekonomi
Chrome OS nasıl açılacak

Chrome OS nasıl açılacak

Google'ın işletim sistemi Chrome OS'un açılış ekranı ve kullanıcı girişi nasıl olacak? İşte cevap...

28.12.2009Teknoloji
Ülker Bisküvi iştirak hissesi satacak

Ülker Bisküvi iştirak hissesi satacak

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş, iştiraklerinden Netlog Lojistik Hizmetleri A.Ş'nin yüzde 12,5 oranındaki hissesinin satışına karar verildiğini duyurdu.

8.07.2009Ekonomi
Sosyal ağlar sarmış dört bir yanımızı

Sosyal ağlar sarmış dört bir yanımızı

Günümüzde sosyalleşmenin ve kendinizi ifade etmenin en kolay ve hızlı yolu 'sosyal ağlar' oldu.

28.04.2009Teknoloji
İşte Googleda en çok arananlar

İşte Google'da en çok arananlar

Google, dünyada ve Türkiye'de 2008 yılının en çok aranan terimlerini duyurdu.

10.12.2008Teknoloji
İnternet kumarbazlarına Oyun Bitti operasyonu

İnternet kumarbazlarına "Oyun Bitti" operasyonu

Çıkar amaçlı suç örgütü kurarak internet üzerinden kumar oynatıp haksız kazanç sağladıkları öne sürülen kişilere yönelik düzenlenen ve “Game Over - (Oyun bitti)” adı verilen operasyona ilişkin 16 sanık hakkında, 10 ay 15 gün ile 7 yıl 9 ay arasında değişen hapis cezaları istemiyle iddianame düzenlendi. Polisin operasyon kapsamında internet sitesinden kumar oynadığı ve para kaptırdığı da ortaya çıktı.

7.01.2008Gündem

Yazar Sonuçları

Ülker’le zıpladı Abraaj’la 2 milyar dolarlık yola çıktı

LOJİSTİK sektörünün duayenlerinden Şahap Çak’ın kardeşleriyle Gökbora’nın sahibi olduğu günlerde İsviçre’de öğrenim gören oğlu Gökalp Çak, gelecek planını açtı:

1.02.2018

Türkiye bize bereketli geldi, 5 şirketten 800 milyon dolarla çıktık

ABRAAJ Group Türkiye ve Orta Asya Bölge Başkanı Selçuk Yorgancıoğlu, 9 ülkede lojistik şirketlerine yatırımı bulunan grubu sektöre Türkiye’de de girmesi için ikna etmek üzere şu verileri sundu:

5.08.2017

Parmakla yetmez sesle kazandırın

İnternet’in bedavacıların cenneti olduğuna inananlar iyi haberimle yetinsin.

22.10.2010