MENÜ

Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar

Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar ile ilgili tüm haberleri, son dakika Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 108 Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar haberi bulunmuştur.

Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar Haberleri

‘Hayvan Hakları’ MYO’da ders oldu

‘Hayvan Hakları’ MYO’da ders oldu

Toplumda var olan şiddetin azalması ve bilincin artması için yükseköğretim kurumlarına ve gençlerin eğitim öğretim aldığı tüm kurumlara önemli sorumluluklar düşüyor. Konuyla ilgili olarak doğal ve sosyal ortamda birlikte yaşadığımız, ancak çoğu zaman bunun farkında olmadığımız hayvanlarla ilgili olarak gençlerin birlikte yaşama kültürünün ve bilinç düzeyinin arttırılması için ‘hayvan hakları’ MYO müfredatına eklendi.

8.03.2019Eğitim
Saz kedisi Eskişehirde ilk kez görüntülendi

'Saz kedisi' Eskişehir'de ilk kez görüntülendi

Türkiye'de nesli tükenmekte olan yaban hayvanları arasında yer alan, literatürde "felis chaus" olarak adlandırılan saz kedisi, Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü'nde yüksek lisans yapan orman mühendisi Emir Özay tarafından Eskişehir'de görüntülendi.

10.01.2018Gündem
En zor açılış

En zor açılış

Yapımına 5 yıl önce başlanan Emaar Square AVM, 28 Nisan’da kapılarını açıyor. Açılışı 3 kez ertelenen AVM’ye lüks markaları getirmekte zorlandıklarını söyleyen Emaar Türkiye Direktörü Arzu Uludağ, “Yaşanan olaylar nedeniyle markaların yöneticileri temkinli davrandı. Emaar’da mağaza açan lüks markalar arasında Hermes, Cartier, Gucci, Zegna ve Galaries LaFayette var” dedi.

25.04.2017Ekonomi
Nesli tükenmekte olan Balaban kuşu yaralı halde bulundu

Nesli tükenmekte olan Balaban kuşu yaralı halde bulundu

Dünyada nesli tükenmekte olan hayvanlar arsında yer alan Balaban kuşu Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde yaralı halde bulundu. Türkiye’de ender rastlanan bir kuş türü olan Balaban kuşu yetkililer tarafından koruma altına alındı.

24.12.2016Gündem
Panda kurtuldu goril tehlikede

Panda kurtuldu goril tehlikede

DEV panda, nesli tükenmekte olan hayvanlar listesinden çıkarıldı.

5.09.2016Dünya
Dev pandalar şimdilik kurtuldu, gorillerin nesli tehlikede

Dev pandalar 'şimdilik kurtuldu', gorillerin nesli tehlikede

Bir zamanlar dev pandaların nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıyaydı.

5.09.2016Dünya
Nesli tükenmekte olan Balaban kuşu Tunceli’de görüntülendi

Nesli tükenmekte olan Balaban kuşu Tunceli’de görüntülendi

TUNCELİ’nin Mazgirt İlçesi’nde, sazlık alanda nesli tükenmekte olan hayvanlar arasında gösterilen Balaban kuşu, bir köylü tarafından görüntülendi.

24.03.2016Gündem
Havyar sevenlere iyi haber Fiyatı 5 kat düşebilir

Havyar sevenlere iyi haber! Fiyatı 5 kat düşebilir

Daha çok üst gelirli vatandaşların tükettiği ürünlerden biri olarak kabul edilen havyarın fiyatı önümüzdeki dönemde düşebilir. Ankara Üniversitesinin (AÜ) Eskişehir'in Çifteler ilçesinde bulunan Su Ürünleri Araştırma ve Uygulama İstasyonu'nda yetiştirilen Mersin balıklarından elde edilecek siyah havyar, gelecek yıldan itibaren piyasasına göre daha ucuz fiyatlarla Türk sofralarında yerini alacak. Mersin balıklarının siyah havyarının kilogramı 10 bin dolardan alıcı bulurken, bu fiyatın 3-5 bin lira arasına düşeceği öne sürüldü.

29.12.2015Ekonomi

Şempanzelerin emekliliği geldi

ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri’nin (NIH) önceki gün yaptığı açıklamaya göre artık devletin finanse ettiği araştırmalarda şempanzeler kobay olarak kullanılmayacak.

19.11.2015Dünya
Vaşağımız aslan gibi

Vaşağımız aslan gibi

Kuzeydoğa Derneği uzmanları, Türkiye'de ilk kez verici taktıkları ‘vaşak’la ilgili yakın takibi sürdürüyor.

26.06.2014Gündem
Ava doyamadılar

Ava doyamadılar

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın tüm uyarılarına ve para cezalarına rağmen kaçak avın önüne geçilemiyor. Nesli tükenmekte olan hayvanlar katledilmeye devam ediliyor. Önceki gün bir vaşak vuran kaçak avcılar yine işbaşındaydı.

15.12.2013Gündem
Bu mesaj herkese

Bu mesaj herkese

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde Beyhan Murphy’nin sanat yönetmenliğinde kurulan ‘Modern Dans Topluluğu İstanbul (MDTist)’, Seyahatname’den sonra gençlere yönelik bir proje olan ‘Şehir-Orman’la sahnede.

17.11.2011Kelebek
Kurtarılamadı

Kurtarılamadı

Bir balıkçı için, yaklaşık 14 metre uzunluğunda balık tutmak, başına her gün gelecek bir olay değil.

7.11.2011Kelebek
Yavru foklar İzmirde mutlu

Yavru foklar İzmir'de mutlu

Antalya ve Mersin’de fırtınanın ardından annelerini kaybederek sahile vuran iki yavru Akdeniz foku, Foça’daki rehabilitasyonda hızla kilo almaya başladı. Mart ayında doğaya bırakılması planlanan yavru fokları İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da ziyaret etti.

7.02.2011Gündem
Yavru foklar bakıma alındı

Yavru foklar bakıma alındı

Akdeniz'de fırtınanın ardından mağaralarından sürüklenerek annelerini kaybeden iki yavru Akdeniz fokuna, Foça'daki merkezde bakılıyor.

7.02.2011Gündem
70 yıl sonra ilk kez görüldü

70 yıl sonra ilk kez görüldü

Nesli tükenmekte olan hayvanlar arasında olan bir Anadolu Vaşağı, Bolu'da aç kurtlar tarafından parçalanmış olarak bulundu. Vaşağın ölüsünün yanında dolaşırken görülen iki yavruya ulaşmak için çalışma başlatıldı.

16.03.2007Gündem
ABDden Beyaz ayılara koruma desteği

ABD'den Beyaz ayılara koruma desteği

Washington yönetimi, küresel ısınma ve diğer etkenler nedeniyle kutup ayılarının da nesli tükenmekte olan hayvanlar kategorisine alınması için çalışmalara başladı.

27.12.2006Gündem
On yıldır yetiştirilen geyikler, ormana salındı

On yıldır yetiştirilen geyikler, ormana salındı

Balıkesir Değirmenboğazı ve Yayla Geyik Üretme İstasyonu'nda yaklaşık 10 yıldır koruma altında bulunan geyikler, yavrularıyla birlikte Dursunbey Alaçam ormanlarına salındı.

13.09.2002Gündem
Pandalara çöpçatanlık ajansı

Pandalara çöpçatanlık ajansı

Bilimadamları, nesli tükenmekte olan hayvanlar içinde en sevimlisi olan pandalar için ellerinden gelen her şeyi yapıyor. Son olarak `çiftleşme´ sorunu olan pandalara `çöpçatanlık´ ajansı kurulması gündeme geldi. Ajans hangi pandaların hangileriyle çiftleşebileceğini araştıracak.

9.01.2002Kelebek
Seyahat ederken dünyayı koruyun, çocuğunuza örnek olun

Seyahat ederken dünyayı koruyun, çocuğunuza örnek olun

Greta Thunberg 16 yaşında bir iklim aktivisti. Daha iyi bir gelecek için mücadele ediyor. Bir anne olarak ben de oğlumun bu gençlerden ilham alarak dünyamıza sahip çıkmasını istiyorum. Bu tutumumuzu seyahatlerde nasıl devam ettirebileceğimizi de düşündük. İşte bizim ailenin yeni yılda çevre dostu seyahat ilkeleri ve listesi...

30.12.2019Seyahat
İris Gölü, Dipsiz Göl olmasın

İris Gölü, Dipsiz Göl olmasın

İZMİR'de, Cumhurbaşkanlığı kararı ile Özel Çevre Koruma Bölgesi (ÖÇKA) ilan edilen Karaburun'da, doğal güzellikleri ile ön plana çıkan ve nesli tükenme tehlikesi altında bulunan birçok kuşun da üreme alanı olan İris Gölü'ne kanal açıldı.

16.12.2019Gündem
Aracın çarptığı nesli tükenmekte olan çizgili sırtlan öldü

Aracın çarptığı nesli tükenmekte olan çizgili sırtlan öldü

Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde, bir aracın çarptığı nesli tükenmekte olan çizgili sırtlan öldü.

12.09.2019Gündem
Çizgili sırtlanı, çoban köpeklerine telef ettirdiler

Çizgili sırtlanı, çoban köpeklerine telef ettirdiler

Adıyaman’da nesli tükenmekte olan ve korunması gereken hayvanlar kategorisinde ‘kırmızı listede’ yer alan çizgili sırtlanı çoban köpeklerine parçalatan kişilerin cezası belli oldu.

17.04.2019Haber
Görüntüler çok tepki çekmişti Cezaları belli oldu

Görüntüler çok tepki çekmişti! Cezaları belli oldu

Adıyaman’da nesli tükenmekte olan ve korunması gereken hayvanlar kategorisinde ‘kırmızı listede’ yer alan çizgili sırtlanı çoban köpeklerine parçalatan kişilerin cezası belli oldu.

17.04.2019Gündem
Seyahatte çevreci seçimler yapabilirsiniz

Seyahatte çevreci seçimler yapabilirsiniz

Yeryüzünün doğal güzellikleri, aynı zamanda küresel turizmin en önemli rotaları: Avustralya’daki Büyük Resif, Hint Okyanusu’ndaki adalar, Güney Amerika’nın Amazon Ormanları, Afrika’nın vahşi yaşamı, Antarktika... Her yıl milyonlarca insan buraları görmek için seyahat ediyor. Kısırdöngü tam da bu noktada başlıyor. Yeryüzündeki her eylemimiz karbon salınımı ortaya çıkarıyor ve seyahat bu eylemlerden biri. Yani resifleri görmek için uçağa bindiğimizde, yok oluşlarına katkı vermiş oluyoruz. Neyse ki yakın tarihli bir TripAdvisor anketine göre, gezginlerin yaklaşık üçte ikisi giderek daha çevreci seçimler yapma eğiliminde. Bu yıl Polonya’da düzenlenen İklim Zirvesi COP24 sonrası çevre dostu seyahatin ipuçlarını derledik.

17.12.2018Seyahat
Yer Bursa… Bu fareler koruma altına alındı

Yer Bursa… Bu fareler koruma altına alındı

NESLİ tükenmekte olan ve dünyada sadece Mersin’in Silifke ilçesinde görülen Anadolu dikenli faresi, Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde korumaya alındı. Anadolu dikenli faresinin burada çoğaltılarak, neslinin korunması amaçlanıyor.

29.11.2018Gündem
Sivasta şaşırtan görüntü Aynı anda görüntülendiler...

Sivas'ta şaşırtan görüntü! Aynı anda görüntülendiler...

Sivas'ın Suşehri ilçesinde öğrenci servisi sürücüsü Sinan Uysal, nesli tükenme tehlikesi altında olan ve koruma kararı bulunan 3 vaşağı aynı anda görüntüledi.

27.11.2018Gündem
Korkunç rapor: Listede ayı ve gergedan bile var

Korkunç rapor: Listede ayı ve gergedan bile var

Hayvan Refahı için Uluslararası Fon'unca (IFAW) yayımlanan rapor, internetten yasa dışı yollarla yapılan vahşi yaşam ticaretinin boyutunu gözler önüne serdi.

24.05.2018Dünya
Eskişehirde ilk kez su samuru görüntülendi

Eskişehir'de ilk kez su samuru görüntülendi

Eskişehir'de foto kapan kurarak bölgedeki memeli yaban hayvanlarının dağılımı ve popülasyonu üzerine çalışmalar yapan Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümünde yüksek lisans yapan orman mühendisi Emir Özay, bilimsel adı "lutra lutra" olan su samurunu bölgede ilk kez görüntüledi.

28.04.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Uyarıyorum!

Itır Esen, 500 bin lirasını dolandırıcılara kaptırdı ama tek mesele kendini polis gibi tanıtan üçkağıtçılar değil ki arkadaş!

16.11.2011

Çocukların dünya kupası

Rusya altı yıldır çok zekice bir iş başarıyor. Dünyanın dört bir yanındaki çocukları ülkesinde topluyor ve her bir çocuğu ‘dostluk’ için bir araya getiriyor. Papua Yeni Gine’den, Güney Kore’den, Filistin’den, Monako’dan, Türkiye’den, Çin’den, dünyanın her yerinden onlarca çocuk bu yıl yine Rusya’da buluştu, ‘Dostluk için futbol’ oynadı. Rus petrol devi Gazprom’un desteğiyle gerçekleşen organizasyonda Türkiye’yi ‘çocuk futbolcu’ Semih Kılıçsoy ve ‘çocuk gazeteci’ Eda Çelik temsil etti.

21.06.2018