MENÜ

Neo Nazi

Neo Nazi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Neo Nazi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Neo Nazi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 626 Neo Nazi haberi bulunmuştur.

Neo Nazi Haberleri

İtalya’da Neo-Nazi operasyonu: Füze ele geçirildi

İtalya’da Neo-Nazi operasyonu: Füze ele geçirildi

Kuzey İtalya’da, Neo-Nazi yanlısı olduğu belirtilen 3 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden birinin eski neo-faşist İtalyan siyasi partisi Senato adayı olduğu belirtilirken, diğer 2’sinin ise havaalanında hangarda sakladıkları füzeyi satmaya çalıştıkları duyuruldu.

15.07.2019Dünya
Tepki yağdı... Almanyada infiale yol açtı

Tepki yağdı... Almanya'da infiale yol açtı

Almanya'nın Dresden kentinde 2014 yılında kurulan İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketinin gösterisinde, Kassel Valisi Walther Lübcke cinayetine ilişkin sarf edilen sözler infiale yol açtı. Öte yandan yapılan bir araştırmada Almanların yüzde 71'inin aşırı sağcıları diğer radikallerden daha tehlikeli bulduğunu ortaya koydu. .

5.07.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da 8. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni’nde konuştu.

3.07.2019Gündem
Alman hükümetinde ‘aşırı sağ’ alarmı

Alman hükümetinde ‘aşırı sağ’ alarmı

Almanya’da haziran ayı başında evinin bahçesinde tek kurşunla öldürülen Kassel Valisi’nin katil zanlısının aşırı sağla bağlantılı çıkması Alman hükümetini alarma geçirdi. Almanya Başbakanı Merkel, aşırı sağcı şiddete tabusuz karşı durulması gerektiğini söyledi. Alman Dışişleri Bakanı Maas ise ‘aşırı sağcı terörizmin’ adının konması gerektiğini belirtti.

23.06.2019Dünya
Alman valinin katili aşırı sağcı

Alman valinin katili aşırı sağcı

Almanya’da iki hafta önce evinde öldürülen Kassel Bölgesi Valisi Walter Lübcke cinayetinin baş şüphelisi Stephen E.’nin aşırı sağ bağlantılı olduğunun ortaya çıkması ülkeyi karıştırdı.

19.06.2019Dünya
İbadethaneleri patlatacaklardı

İbadethaneleri patlatacaklardı

Fransa’da Yahudi ve Müslüman ibadethanelerine saldırı düzenleyecekleri düşünülen 5 Neo-Nazi yanlısı gözaltına alındı. Saldırı planlanladıkları gözlemlenen kişilerin 2’sinin reşit olmadığı belirlendi.

12.06.2019Avrupa
Almanya’da Müslümanlara tehdit mektubu

Almanya’da Müslümanlara tehdit mektubu

Almanya’nın Köln kentinde neo-Nazi Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör çetesinin 15 yıl önce parça tesirli bomba patlatıp onlarca Türk esnafı yaraladığı semtte bu kez ‘Alman Nükleer Silah Bölüğü’ imzalı mektuplarla Müslümanlar tehdit edildi.

9.06.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ayasofyayı cami ismiyle müsemma hale getiririz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ayasofya'yı cami ismiyle müsemma hale getiririz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Trabzonlular buluşmasında konuştu. Erdoğan, "Seçimlerden sonra Ayasofya'yı tekrar aslına rücu ettiririz. Bu ne demektir? Yani Ayasofya'yı müze olmaktan çıkarıp Ayasofya'yı cami ismiyle müsemma hale getiririz." dedi.

26.03.2019Gündem
İslam düşmanlığıyla antisemitizm gibi mücadele edilmeli

İslam düşmanlığıyla antisemitizm gibi mücadele edilmeli

YENİ Zelanda’da ‘İki Camiye Yönelik Terörist Saldırı ve Müslümanlara Karşı Nefret ve Tahammülsüzlükle Mücadele Konusunda İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Dışişleri Bakanları Düzeyinde Açık Katılımlı Acil İcra Komitesi Toplantısı’nın açılışında konuşan Erdoğan şunları söyledi:

23.03.2019Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Golan Tepeleri yorumu: Asla izin vermeyiz, veremeyiz

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Golan Tepeleri yorumu: Asla izin vermeyiz, veremeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Komite Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Amerika Başkanı'nın Golan Tepeleri ile talihsiz açıklaması bölgeyi yeni bir krizin, yeni bir gerilimin eşiğine getirmiştir. Golan Tepeleri'nin işgalinin meşrulaştırılmasına asla izin vermeyiz" dedi. Yeni Zelanda'daki terör saldırısına da değinen Erdoğan, "Bu teröristi hak ettiği şekilde cezalandırarak, tüm bağlantılarını ortaya çıkartarak aynı hevesleri taşıyanlara çok güçlü mesaj vermeliyiz. Müslümanları ötekileştirerek, mültecileri düşmanlaştırarak kendilerine iktidar yolu açan politikacılar söylemlerine çeki düzen vermelidir." diye konuştu.

22.03.2019Gündem
Erdoğan yolumuzdan alıkoyamazlar dedi ve tek tek saydı

Erdoğan 'yolumuzdan alıkoyamazlar' dedi ve tek tek saydı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Üsküdar'da "Milleti ile aynı hedefe yürüyen, aynı idealleri paylaşan bir devlet adamın önünü kesebilecek hiçbir engel yoktur. Yeter ki birbirimize sahip çıkalım, tarihimizi asla unutmayalım, davamıza ihanet etmeyelim. Yeter ki biz gözlerimizi hedeflerimizden bir an olsun ayırmayalım. Bunları başardığımızda Allah'ın izniyle ne Haçlı artıkları, ne Bizans heveslileri ne de Neo - Nazi bozuntuları bizi yolumuzdan alıkoyabilir" dedi.

19.03.2019Gündem
İngiliz Bakandan Müslümanlara saldırı uyarısı

İngiliz Bakan'dan 'Müslümanlara saldırı' uyarısı

İngiltere Güvenlikten Sorumlu Devlet Bakanı Wallace, Yeni Zelanda'daki gibi Müslümanları hedef alan bir terör saldırısıyla ilgili "Kesinlikle burada da olabilir." dedi.

18.03.2019Dünya
Erdoğanın programlarıyla paralellik var mı Tek tek mercek altına alındı

Erdoğan'ın programlarıyla paralellik var mı? Tek tek mercek altına alındı

Reuters'ın bir Türk yetkiliye dayandırdığı habere göre Yeni Zelanda'daki saldırıyı düzenleyen katliamcının geçmişte bir süre Türkiye'de bulunduğu belirlendi. Saldırganın bağlantılar araştırılıyor. Teröristin Türkiye'de bulunduğu tarihlerde Erdoğan'ın programlarıyla paralel hareket edip etmediği mercek altına alındı.

15.03.2019Dünya
İsveç’te ırkçılık ve ayrımcılığa karşı gösteri

İsveç’te ırkçılık ve ayrımcılığa karşı gösteri

İsveç’in başkenti Stockholm’de, İsveç Parlamentosunun önünde, Anti Faşist Derneğince ırkçılık ve ayrımcılığa karşı gösteri düzenlendi.

25.02.2019Avrupa
Yunanistan, Almanyadan savaş tazminatı talep etti

Yunanistan, Almanya'dan "savaş tazminatı" talep etti

Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopoulos, "Yunanistan'ın Nazi işgali sırasındaki insanlık dışı suçlara ilişkin işgal kredisi ve tazminatlara yönelik makul talebini sürdürdüğünü ve bunun yasal hakkı olduğunu hatırlatmak zorundayım." dedi.

11.01.2019Dünya
Neo-Nazi devriyesi tartışma yarattı

Neo-Nazi devriyesi tartışma yarattı

ALMANYA’nın Amberg kentinde alkollü sığınmacıların 12 kişiyi darp ettiği olay sonrasında Neo-Nazilerin kentte devriye gezmeye başlaması ülkede tartışma yarattı.

6.01.2019Dünya
Alman Ordusunda Neo-Nazi alarmı

Alman Ordusu'nda Neo-Nazi alarmı

Alman Ordusu'na bir grup Neo-Nazi yanlısı askerin sızdığı ve bu kişilerin bazı siyasetçi ve göçmenleri öldürmeyi planladığı öne sürüldü.

5.12.2018Dünya
Alman ordusunda neo-Nazi örgüt

Alman ordusunda neo-Nazi örgüt

Alman haber dergisi Focus’un Alman Asayiş Şubesi’nin (BKA) soruşturma raporuna dayandırdığı habere göre Alman ordusunda neo-Nazi bir örgütlenme ortaya çıkarıldı.

10.11.2018Dünya
Trump Pittsburghda protestolarla karşılandı

Trump Pittsburgh'da protestolarla karşılandı

ABD Başkanı Donald Trump, Pensilvanya'da yer alan Pittsburgh kentinde 11 kişinin öldürüldüğü sinagogu ziyaret etti.

31.10.2018Dünya
En az 500 bin göçmeni ülkelerine göndermeyi vaat etti

En az 500 bin göçmeni ülkelerine göndermeyi vaat etti

İsveç’te ırkçı parti olarak bilinen İsveç İçin Alternatif Partisi (AFS), gelecek hafta yapılacak seçimi kazanmaları durumunda en az 500 bin göçmeni ülkelerine göndermeyi vadetti.

3.09.2018Avrupa
Chemnitz sürpriz değil, polis üç ay önce uyarmış

Chemnitz sürpriz değil, polis üç ay önce uyarmış

Avrupa Birliği Polis Teşkilatı’nın (Europol), Almanya’nın Chemnitz kentinde göçmen karşıtı gösteriler düzenleyen aşırı sağcı gruplar hakkında Haziran ayında ciddi uyarılarda bulunduğu ortaya çıktı.

30.08.2018Avrupa
Üniversite öğrencileri ABDde ırkçılığa karşı yürüdü

Üniversite öğrencileri ABD'de ırkçılığa karşı yürüdü

Virginia'da, geçen yıl neo-Nazileri protesto ederken yaşamını yitiren Heather Heyer anısına düzenlenen yürüyüş, ırkçılık karşıtı gösteriye dönüştü.

13.08.2018Kampüs
NSU işbirlikçisi serbest kaldı

NSU işbirlikçisi serbest kaldı

ALMANYA’da neo-Nazi terör örgütü NSU’nun işlediği seri cinayetlere yardım ve terör örgütüne destekten suçlu bulunan Ralf Wohlleben’in serbest bırakılması, kurban ailelerini derinden sarstı. Müdahil avukatlardan Sebastian Scharmer, geçen hafta 10 yıl hapis cezasına çarptırılan Wohlleben’in “serbest kalması düşük cezanın bir sonucu” diyerek, mahkemenin kararını eleştirdi.

18.07.2018Dünya
İğrenç birisi

'İğrenç birisi'

İskoçya'nın ulusal gazetesi 'The Scotsman' İngiltere’yi ziyaret eden ABD Başkanı Donald Trump’ı “iğrenç birisi” olarak nitelendirdi.

14.07.2018Dünya
Neo-Nazi kararı tatmin etmedi

Neo-Nazi kararı tatmin etmedi

Almanya’da 8’i Türk 10 kişiyi öldürmek, bombalı saldırılar düzenlemek ve banka soygunları gerçekleştirmekten yargılanan Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü üyesi Beate Zschaepe, ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkûm edildi. Diğer örgüt üyelerine beklenenden daha az ceza verilmesi kurban yakınlarında tepki ve düş kırıklığına neden oldu.

11.07.2018Dünya
Son dakika... NSU davasında karar açıklandı

Son dakika... NSU davasında karar açıklandı

Dünyanın gündemindeki NSU davasında karar açıklandı. Almanya'daki Türklere yönelik cinayetleri nedeniyle yargılanan NSU örgütünün lideri Beate Zschäpe 10 farklı cinayetten suçlu bulundu. Beate Zschäpe ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verildi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu kararla ilgili olarak, "bu sanıkların ceza alması yetmez bu cinayetlerin arkasında kimler var ortaya çıkarılamsı ve onların da cezalandırılması gerekiyor" dedi. Dışişleri Bakanlığı ise kararın 'tatmin edici' olmadığını söyledi.

11.07.2018Dünya
Tarihi davada karar günü

Tarihi davada karar günü

Almanya'da 8'i Türk 10 kişiyi öldürmek, iki bombalı saldırıda 25 kişiyi yaralamak ve 15 banka soygunundan yargılanan neonazi terör örgütü davasında bugün karar günü. Dünya kamuoyu örgütün başı Nazi gelininin nasıl bir ceza alacağını merak ediyor.

11.07.2018Dünya
Neo-Nazi davasında karar günü

Neo-Nazi davasında karar günü

Almanya’da 8’i Türk 10 kişiyi öldüren neo-Nazi terör örgütü NSU davasında bugün karar çıkacak. NSU müdahil avukatları ve kurban yakınları, “Bizim için önemli olan cezanın miktarı değil, davanın aydınlanması. Onlar niye kurban seçildi” diye soruyor.

10.07.2018Dünya
YouTube: 3 ayda 8,3 milyon video sildik

YouTube: 3 ayda 8,3 milyon video sildik

YouTube'un ilk üç aylık raporuna göre, geçen yılın Ekim ve Aralık ayında 8,3 milyon video kurallara aykırı bulunduğu için silindi.

24.04.2018Teknoloji
Fatih Akın Sabahattin Alinin Kürk Mantolu Madonnasını çekmek istiyor

Fatih Akın Sabahattin Ali'nin Kürk Mantolu Madonna'sını çekmek istiyor

Ünlü sinema yönetmeni Fatih Akın, yazar Sabahattin Ali'nin “Kürk Mantolu Madonna” romanını sinemaya uyarlamak istiyor.

18.11.2017Dünya
Twitter mavi tik alımı durduruldu

Twitter mavi tik alımı durduruldu!

ABD’de Charlottesville’de gerçekleştirilen aşırı sağcı protestonun organizatörlerinden biri olan Jason Kessler’in Twitter hesabı, kısa süre önce gerçek olduğunu gösteren “mavi tik” işaretini almıştı. Kessler’in hesabının onaylanmasının ardından gelen tepkiler üzerine mikro blog servisi, hesap onaylama sisteminde değişikliğe gitme kararı aldı. Twitter mavi tik dağıtımını da yeni sistem hazır hâle gelinceye kadar durdurduğunu açıkladı.

10.11.2017Teknoloji
AB’de Kurz  tedirginliği

AB’de Kurz tedirginliği

AVUSTURYA’da yapılan seçimlerden çıkan sonuçlar hem Avrupa Birliği (AB) hem de Türkiye’nin üyelik süreci açısından sorun yaratma potansiyeli içeriyor.

16.10.2017Dünya
Kitap fuarının bu yılki onur konuğu Fransa

Kitap fuarının bu yılki onur konuğu Fransa

Bu yıl 69’uncu kez düzenlenecek Uluslararası Frankfurt Kitap Fuarı, onur konuğu olan Fransa’nın Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel’in katılacağı törenle 10 Ekim salı günü açılacak.

6.10.2017Dünya
Müebbet istendi

Müebbet istendi

NSU terör grubunun yaşayan tek üyesi Beate Zschaepe için savcı ömür boyu hapis cezası talep etti. Diğer dört sanık için ise 3 ile 12 yıl arasında değişen cezalar istendi.

12.09.2017Dünya
8 Türkün katillerinden Ömür boyu istendi...

8 Türk'ün katillerinden! Ömür boyu istendi...

Almanya’da Federal Başsavcılık, 8’i Türk 10 kişiyi öldüren neo-Nazi terör örgütü NSU'nun üyelerinden Beate Zschaepe hakkında ömür boyu hapis cezası talep etti...

12.09.2017Dünya
Türkiyenin seyahat uyarısı Schulzu kızdırdı...

Türkiye'nin seyahat uyarısı Schulz'u kızdırdı...

Dışişleri Bakanlığı'nın Almanya'da yaşayan ve bu ülkeye seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarından tedbirli olmaları, yabancı düşmanı ve ırkçı muamele, davranış ve sözlü saldırılar karşısında itidalli hareket etmelerini istediği açıklama Alman muhalif lider Schulz'ı kızdırdı. Schulz, "Almanya, Türkiye'den aşağılamayı kabul edecek bir ülke değildir" ifadelerini kullandı.

10.09.2017Dünya
Son dakika... Dışişleri Bakanlığından Almanyaya seyahat uyarısı

Son dakika... Dışişleri Bakanlığı'ndan Almanya'ya seyahat uyarısı

Türk Dışişleri Bakanlığı, Almanya'da yaşayan veya bu ülkeye seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarını uyardı. Bakanlığın açıklamasında "Vatandaşlarımız tedbirli olmalı, siyasi tartışmalara girmemeli" denildi.

9.09.2017Gündem
Neo-Nazi davasında sona doğru: ‘Nazi gelini’ için müebbet bekleniyor

Neo-Nazi davasında sona doğru: ‘Nazi gelini’ için müebbet bekleniyor

Almanya’da sekizi Türk, 10 kişinin ölümünden sorumlu tutulan aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) örgütü davasında sona yaklaşılıyor. 380 duruşma gününün ardından başsavcılık baş şüpheli Beate Zschaepe’nin örgütün tüm eylemlerinde suç ortaklığının sabit bulunduğunu açıkladı. Müebbet hapis cezası alabilir.

2.09.2017Dünya
ABDde yakalandı: Bomba yerleştirmeye çalışırken...

ABD'de yakalandı: Bomba yerleştirmeye çalışırken...

 ABD'nin Teksas eyaletinin Houston kentinde bir parkta yer alan Konfederasyon dönemine ait heykeli patlayıcı kullanarak yıkmak isteyen kişi yakalandı.

21.08.2017Dünya
Trump sol aktivistleri beyaz ırkçılarla bir tuttu... Skandal sözler

Trump sol aktivistleri beyaz ırkçılarla bir tuttu... Skandal sözler!

Amerikan kamuoyu Başkan Donald Trump’ın Virginia eyaletindeki Charlottesville’de geçen hafta sonu düzenlenen protestolar sırasında aşırı sağcı bir eylemcinin solcu aktivistlerin arasına dalarak 1 kişinin ölümüne 19 kişinin yaralanmasına neden olan eylemine yönelik zayıf tepkisini tartışıyor. Olayın yaşandığı gün beyaz ırkçıları kınamaktan kaçındığı için eleştirilen Trump’ı Beyaz Saray ekibi iki gün sonra net bir açıklama yapmaya ikna etmişti. Ancak Başkan Trump salı günü beyaz ırkçılarla saldırıya uğrayan solcu aktivistleri eşitleyen açıklamalarıyla yeniden gündem oldu. Öte yandan, ABD Adalet Bakanlığı'nın Trump karşıtlarının kullandığı bir sitede bulunan 1.3 milyon kişiye ait IP bilgilerine erişmeye çalıştığı ifade edildi.

16.08.2017Dünya
Trump: George Washington da köle sahibiydi

Trump: George Washington da köle sahibiydi

ABD Başkanı Donald Trump, ırkçı ve ırkçılık karşıtı grupların karşıya geldiği gösterilerde her iki tarafın da 'suçlu olduğu' açıklamasında bulundu. Trump daha önce de benzer açıklamalarda bulunmuş gelen eleştiriler üzerine ise dün Ku-Klux-Klan ve ırkçı grupları doğrudan hedef alan bir açıklama yapmıştı.

15.08.2017Dünya
ABD’de ırkçı şiddet şoku

ABD’de ırkçı şiddet şoku

ABD’nin Virginia eyaletinde ırkçılarla faşizm karşıtı aktivistler arasında çatışma yaşandı. Gösterilerde aşırı sağcı bir saldırgan, otomobiliyle antifaşist protestocuların arasına daldı. Korkunç olayda bir kadın hayatını kaybederken, 19 kişi yaralandı.

13.08.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Kötülüğün evrensel tarihinden...

Fatih Akın imzalı ‘Altın Eldiven’, seri katil Fritz Honka’nın hikâyesini anlatıyor. 70’lerde geçen ve savaş sonrası Almanya’sının çürümüş toplumsal yapısından da kesitler sunan yapım, sert ve sarsıcı sahneleriyle Türk kökenli yönetmenin seyri en zor filmi olmuş...

13.04.2019

Bu ülkede Atatürk'ü eleştirmek yasakmış

ÇIKMIŞLAR, “Atatürk’ü eleştiriyorum” diyerek...

11.10.2018

Bu konular ‘solup gitmesin’!

YENİ seyretme fırsatı buldum, o coşkuyla paylaşmak istiyorum.

19.06.2018

Ben bu ‘gâvurların’ bir numaralı dostuyum

- Barcelona’daki IŞİD saldırısını bahane edip ortalığa çıkan faşistlere temiz bir sopa çeken Barcelona’nın “gâvur” iyi insanlarının...

19.08.2017

Almanya krizi ciddi

Almanya ve Türkiye tarihlerinin belki de en derin, en ciddi krizini yaşıyor.

20.07.2017