MENÜ

Nedir

Nedir ile ilgili tüm haberleri, son dakika Nedir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Nedir haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 68.227 Nedir haberi bulunmuştur.

Nedir Haberleri

Gonore (Bel Soğukluğu) nedir

Gonore (Bel Soğukluğu) nedir?

Cinsel yolla bulaşan hastalık denildiğinde ilk akla gelenlerden biri de Gonore (Bel Soğukluğu) oluyor. Bel soğukluğu, özellikle üreme sisteminin serviks (Rahimağzı), rahim, tüpler ve üretra (İdrar yolları) gibi sıcak ve nemli bölgelerinde kolayca çoğalabilmektedir. Peki, bel soğukluğu nasıl anlaşılır, belirtileri neler?

27.06.2019Sağlık
CRP nedir ve neden yükselir

CRP nedir ve neden yükselir?

CRP ya da C-Reaktif Protein olarak bilinen değerler, tahlili sonuçlarında dikkat çeken unsurlar arasında yer alıyor. CRP yüksekliği ya da düşüklüğü sağlık açısından hangi anlama geldiği ile sorgulanıyor. Peki, CRP nedir ve neden yükselir? İşte, CRP yüksekliği durumunda neler yaşanabileceği hakkında bazı bilgiler

27.06.2019Gündem
İŞKUR SÇP program no nedir

İŞKUR SÇP program no nedir?

İŞKUR SÇP program no, birçok gencin gündemindeki konu olmaya devam ediyor. SÇP programı kapsamında çalışmak istedikleri il için başvuru işlemini gerçekleştirmek isteyen birçok genç, program no kısmının ne anlama geldiğini araştırmaya başladı. Peki, İŞKUR SÇP başvurusu için program no ne anlama gelmektedir? İşte, birçok kişinin merakla araştırdığı o konu hakkında bazı bilgiler

27.06.2019Ekonomi
Çeyiz hesabı nedir, kimler faydalanabilir

Çeyiz hesabı nedir, kimler faydalanabilir?

Evlenecek gençleri tasarrufa teşvik etmek ve desteklemek amacıyla üç yıl önce başlatılan çeyiz hesabı, ödemeleri 2019 mayıs ayı itibariyle başladı. Tüm mevduat ve katılım bankalarında çeyiz hesabı açtıralabiliyor. Peki, çeyiz hesabı nedir, kimler faydalanabilir?

27.06.2019Ekonomi
TOKİ kura sonuçları canlı yayın ile izleniyor Kura sonuçları ne zaman açıklanır

TOKİ kura sonuçları canlı yayın ile izleniyor! Kura sonuçları ne zaman açıklanır?

Anlık 7 binden fazla kişinin takip ettiği TOKİ kura çekilişi sonuçları, saban saat 10.00 itibariyle birçok kişinin gündeminde yer almaya başladı. Noter huzurunda gerçekleştirilen TOKİ kura çekilişi, akşam saatlerinde sonuçları ile erişime açılacak. Peki, TOKİ kura sonuçları nasıl izlenebilecek? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı kura sonuçları ve detaylı bilgiler

27.06.2019Ekonomi
Türk Konseyi atağa kalktı

Türk Konseyi atağa kalktı

Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan ve Kazakistan’ın üye olduğu Türk Konseyi’nin genel sekreteri Baghdad Amreyev, işbirliğini arttırmak amacıyla iş konseyi kurulacağını belirterek, “10. yıldönümü nedeniyle ekimde yapacağımız zirvenin teması, ülkelerin KOBİ’lerinin geliştirilmesi olacak ve bu zirvede yaklaşık 600-700 milyon dolarlık bir yatırım fonu onaylanacak” dedi.

27.06.2019Ekonomi
Ketojenik diyet nedir

Ketojenik diyet nedir?

2019’un en popüler diyetlerinden biri de ketojenik diyet oldu. Aralarında ünlü isimlerin de olduğu pek çok kişi, ketojenik diyete ilgi gösteriyor. Ketojenik diyeti uygulamak için ilk olarak serbest ve yasak olan yiyecekleri belirlemek gerekiyor. Peki, ketojenik diyet nedir?

27.06.2019Gündem
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler ASDEP başvuruları ne zaman

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler? ASDEP başvuruları ne zaman?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bakanlık bünyesinde personel alımı yapılacağını açıkladı. 1000'i ASDEP 1000'i işçi, 2 bin 321'i sözleşmeli personel olmak üzere toplam 4 bin 321 personel istihdamı duyurusunun ardından, başvuruda bulunmak isteyenler, başvuru şartlarını ve tarihlerini araştırmaya başladı. Peki, ASDEP başvuruları ne zaman? Başvuru şartları açıklandı mı? İşte, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımıyla ilgili detaylı bilgiler.

26.06.2019Gündem
Acil Durum ve Afet Yönetimi Bölümü nedir Acil Durum ve Afet Yönetimi Bölümü taban ve tavan puanları

Acil Durum ve Afet Yönetimi Bölümü nedir? Acil Durum ve Afet Yönetimi Bölümü taban ve tavan puanları

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) katılarak üniversite hayatı için adım atan gençler, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) tercih ve yerleştirme sürecini beklerken, bazı bölümlerin taban puanları, iş imkanları ve ders içeriklerini araştırmaya başladı. Sağlık sektörü alanında bir kariyer planlaması yapmak isteyen gençler, 'Acil Durum ve Afet Yönetimi' bölümü hakkında bilgi edinmek ve bölümün taban puanlarını öğrenmek istiyor. Peki, Acil Durum ve Afet Yönetimi Bölümü nedir?

26.06.2019Gündem
Yılın ikinci Güneş tutulması yaklaşıyor - 2019 Güneş tutulması ne zaman

Yılın ikinci Güneş tutulması yaklaşıyor - 2019 Güneş tutulması ne zaman?

Doğa olayı tutkunlarının heyecanla beklediği tutulmalara bir yenisi eklenecek, tam Güneş tutulması kısa bir süre sonra gerçekleşecek. Tam tutulma anında Güneş'in kenarına denk gelmiş bir Güneş patlaması gelişiyorsa bu patlamayı da izleme şansı olur. Peki, 2019 Güneş Tutulması ne zaman?

26.06.2019Gündem
Rize Emniyet Müdürünün şehit olduğu saldırının iddianamesi hazır

Rize Emniyet Müdürü'nün şehit olduğu saldırının iddianamesi hazır

Rize'de trafik polisi İsmail Hakkı Sarıcaoğlu'nun (36), İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'yi (46) şehit ettiği, Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile koruma polisi Yiğitcan Köksal'ı yaraladığı saldırı olayı ile ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede Sarıcaoğlu hakkında 'tasarlayarak kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürme' ve 'tasarlayarak 2 kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs' suçlarından 'ağırlaştırılmış müebbet' ve 40 yıla kadar hapis cezası istendi. İddianame Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

26.06.2019Gündem
Ruhaniden ABD ve ABye anlaşmaya dönmeleri çağrısı

Ruhani'den ABD ve AB'ye anlaşmaya dönmeleri çağrısı

İran'ın başkenti Tahran'da yapılan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından konuşan ülkenin Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, nükleer anlaşma ve ABD yaptırımlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

26.06.2019Dünya
Panelvan nedir

Panelvan nedir?

Edirne’nin Meriç ilçesinde düzensiz göçmenleri taşıyan panelvanın kaza yapması sonucu can kaybı yaşandı ve pek çok kişi yaralandı. Gündemdeki haberler ardından panelvan en çok araştırılan konulardan biri oldu. Peki, panelvan nedir?

26.06.2019Gündem
Kılıçdaroğlu: Dünyaya demokrasi mesajı verdik

Kılıçdaroğlu: Dünyaya demokrasi mesajı verdik

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul seçimiyle ilgili “Biz dünyaya şu mesajı verdik: Bu ülkenin dokusunda demokrasi kültürü vardır. Bütün dünya gelişen demokrasi kültürümüzü ve demokrasi azmimizi yakından izliyor” dedi. Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis grubunda özetle şöyle konuştu:

26.06.2019Gündem
Saygıyla karşılıyoruz

Saygıyla karşılıyoruz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı devam ederken basın toplantısında özetle şunları söyledi:

26.06.2019Gündem
Yüzdelik dilim nedir Yüzdelik dilim nasıl hesaplanır

Yüzdelik dilim nedir? Yüzdelik dilim nasıl hesaplanır?

Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında öğrenci alacak okulların kontenjanları ile geçen yılki yerleştirmede oluşan en düşük ve en yüksek yüzdelik dilimlerini açıkladı. Puan ve yüzdelik dilimler bilgisinde öğrenciler, herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşecek. Sınav sonuçları ve tercih klavuzunun açıklanması ile öğrenci ve veliler de yüzdelik dilimle ilgili araştırmalarına başladı. Peki, yüzdelik dilim nedir, ne anlama gelir?

25.06.2019Gündem
Çelikten önemli açıklamalar: Kara propaganda yapanlar gerekli cevabı aldı

Çelik'ten önemli açıklamalar: 'Kara propaganda yapanlar gerekli cevabı aldı'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. "31 Mart'tan büyük bir başarıyla çıktık." ifadelerini kulanan Çelik, "Cumhurbaşkanımıza karşı seçimlerin yenilenmesiyle ilgili kara propaganda başlatılmıştı. Türkiye düşmanları yine devreye girdiler. Maalesef birileri bunların sözlerini tercüme etti. Kara propaganda odakları sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu tavırdan cevaplarını almışlardır." dedi.

25.06.2019Gündem
Yeni askerlik sistemi için TBMM mesaisi başlıyor Yasada son durum nedir

Yeni askerlik sistemi için TBMM mesaisi başlıyor! Yasada son durum nedir?

Türkiye'nin dört bir yanında merakla beklenen yeni askerlik sistemi için süreç bugün devam ediyor. Saat 15.00 itibariyle başlayan görüşmeler, bugün son hali ile yeniden gündemde olacak. Yeni askerlik sistemi yasasının onaylanması halinde binlerce er ve erbaş erken terhis hakkını elde etmiş olacak. Yeni askerlik sistemi, bedelli beklentisine sahip olan kişiler için de önem arz edecek. İşte, yeni askerlik sistemi hakkında merak edilen detaylar

25.06.2019Gündem
İŞKUR 30 soruda Sosyal Çalışma Programını anlattı - SÇP nedir

İŞKUR 30 soruda Sosyal Çalışma Programı'nı anlattı - SÇP nedir?

Sosyal Çalışma Programı başvuru süreci İŞKUR üzerinden başladı. Haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında toplumsal faydanın yüksek olduğu alanlarda kamu kurumlarıyla işbirliği halinde düzenlenecek olan SÇP’ye ilgi yoğun oldu. Peki, SÇP nedir, kimler başvuruda bulunabilir, nerede uygulanır, okulu uzayan öğrenci başvurabilir mi? İşte, 30 soruda Sosyal Çalışma Programı’nın detayları

25.06.2019Ekonomi
Hatmi çiçeği nedir Hatmi çiçeğinin faydaları neler

Hatmi çiçeği nedir? Hatmi çiçeğinin faydaları neler?

Yol kenarlarında ve tarlalarda kendiliğinden yetişen ve halk arasında Fatmagül çiçeği olarak bilinen hatmi çiçeğinin, soğuk algınlığı, grip gibi pek çok hastalığa iyi geldiği belirtiliyor. Pek çok hastalığa şifa kaynağı olduğu belirtilen çiçek, ilaç ve kozmetik sanayisinde de kullanılıyor. İşte, hatmi çiçeği hakkında tüm merak edilenler...

25.06.2019Sağlık
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısında konuştu

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan konuşmasında "S-400 hava savunma sistemlerini önümüzdeki ay teslim almaya başlıyoruz. Güvenlik ihtiyaçlarımız konusundaki farklı seçeneklere de kapımız daima açık olmuştur. Türkiye bu konuda izin almak, hele hele baskılara boyun eğmek durumunda değildir. S-400 meselesi doğrudan egemenlik haklarımızla ilgili konudur ve bundan geri adım atmayacağız" ifadelerini kullandı.

25.06.2019Gündem
Skolyoz nedir

Skolyoz nedir?

Birçok hastalığa bağlı olarak ortaya çıkabilen skolyoz, farklı yaşlarda ve omurga yapısının çeşitli bölgelerinde görülebilir. Skolyoz, kız çocuklarda erkek çocuklara göre yaklaşık 8-10 kat daha sık görülebilir. Düzenli egzersiz yapma, sırt kaslarını güçlü tutma, kondisyonu artırma ve daha fit olma skolyoz takibinin ve tedavisinin hemen her basamağında yer alan vazgeçilmez ögelerdendir. İşte, skolyoz hakkında merak edilenler ve detayları.

25.06.2019Sağlık
Fikret Orman doğruladı Burak Yılmaz için teklif geldi...

Fikret Orman doğruladı! "Burak Yılmaz için teklif geldi..."

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, golcü futbolcu Burak Yılmaz için bir transfer teklifi aldıklarını ancak bu teklifin tatmin edici düzeyde olmadığını söyledi. Orman, ayrıca Yılmaz'ın kariyerini siyah-beyazlı takımda bitirmek istediğini de sözlerine ekledi.

24.06.2019Futbol
Palu ailesi davasına devam edildi

'Palu ailesi' davasına devam edildi!

Türkiye'yi aylardır meşgul eden Palu ailesiyle ilgili mahkeme süreci devam ediyor. Müge Anlı'nın sunduğu televizyon programının ardından, ülke gündemine gelen ve dinleyenleri hayretler içinde bırakan Palu ailesine ilişkin Kocaeli, 7. Ağır Ceza Mahkemesinde ikinci duruşma yapıldı. İşte, 'Palu ailesi' davasında son gelişmeler...

24.06.2019Gündem
Motorine 23 kuruş zam

Motorine 23 kuruş zam

Akaryakıt ürünlerinden motorinin litre fiyatına 23 kuruş zam yapıldı.

24.06.2019Gündem
Yüzdelik dilim nedir

Yüzdelik dilim nedir?

Yüzdelik dilim, LGS tercih sürecinde en kritik veriler arasında yer alıyor. Aldıkları merkezi sınav puanının yanı sıra yüzdelik dilimlerine göre tercihlerini gerçekleştirecek olan öğrenciler, internet üzerinden yüzdelik dilim nedir sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, yüzdelik dilim nedir ve ne anlama gelmektedir? İşte, EDP ve EYP dahil yüzdelik dilim hakkında detaylı bilgiler

24.06.2019Gündem
IMEI kayıt ücreti ne kadar Yurt dışından telefon alırken dikkat

IMEI kayıt ücreti ne kadar? Yurt dışından telefon alırken dikkat

IMEI kayıt ücretleri değişti. Akıllı telefonları daha ucuz diye yurt dışından satın almayı planlayan kullanıcıların bundan sonra iki kez düşünmesi gerekecek; zira yapılan zam neticesinde IMEI kayıt ücreti 618.65 TL'ye tırmandı. Peki IMEI kaydı nasıl yapılır?

24.06.2019Teknoloji
Alman hayat tarzını al, Alman vatandaşı ol

Alman hayat tarzını al, Alman vatandaşı ol

Almanya, bu ülkede doğup büyüyen, burada yaşayan ve çalışan göçmen kökenlilere Alman vatandaşlığının önünden önce bir engeli kaldırıyor. Hemen arkasından başka engeller getiriyor. Bir adım ileri, iki adım geri misali.

24.06.2019Avrupa
LGS birincileri sonuçların ardından belli oldu Yüzdelik dilimler o tarihte mi belli olacak

LGS birincileri sonuçların ardından belli oldu! Yüzdelik dilimler o tarihte mi belli olacak?

LGS sonuçlarının yayımlanmasının ardından birinciler de belli oldu. 66 ilde 565 öğrencinin birinciliğini ilan ettiği LGS sonuçları bilgisine göre ortalama puan aralığının ise 200 ila 300 arası olduğu öğrenildi. Bakanlığın yayımladığı rapora göre 1 milyon 74 bin öğrenci sınava başvururken katılım sayısı ise 1 milyon 29 bin olarak açıklandı. İşte, LGS sonuçları ve birincileri dışında yüzdelik dilimler hakkında detaylı bilgiler

24.06.2019Eğitim
Diaspor kristali nedir

Diaspor kristali nedir?

Diaspor ya da Diyaspor isimleri ile bilinen kristal madde, Türkiye için büyük bir öneme sahiptir. Türkiye dışında pek bulunmayan diaspor kristali, süstaşları arasında popülariteye sahiptir. Peki, Diaspor kristali nedir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

23.06.2019Gündem
İskorbüt nedir İskorbüt hastalığı nasıl anlaşılır

İskorbüt nedir? İskorbüt hastalığı nasıl anlaşılır?

C vitamini eksikliğinde ortaya çıkan iskorbüt, çeşitli belirtilerle kendini göstermektedir. 15. yüzyılın sonlarına doğru iskorbüt denizcilerde başlıca ölüm ve sakatlanma nedeniydi. Peki, iskorbüt nedir? İskorbüt hastalığı nasıl anlaşılır?

23.06.2019Sağlık
Zerdali nedir Kayısı ve zerdali arasındaki fark

Zerdali nedir? Kayısı ve zerdali arasındaki fark

Şarkılarda da geçen zerdalinin ne olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Yazın en sevilen meyvelerinden kayısının bir türü olan zerdali, çeşitli şekillerde kullanılabiliyor. Peki, zerdali ve kayısı arasındaki fark ne?

23.06.2019Sağlık
Çocukken babamdan utanırdım

Çocukken babamdan utanırdım

HBO’nun ödüllü dizisi “Big Little Lies”ın ikinci sezonu başladı. Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Shailene Woodley, Laura Dern, Alexander Skarsgard ve Zoe Kravitz’in başrollerini paylaştığı dizinin bu sezonuna Meryl Streep de dahil oldu. Barbaros Tapan bu hafta Zoe Kravitz ile New York’ta buluştu hem diziyi hem de R&B yıldızı babası Lenny Kravitz ile ilişkisini konuştu.

23.06.2019Magazin
Benim mutsuz ve güçsüz olmaya hakkım yok

Benim mutsuz ve güçsüz olmaya hakkım yok

Yaptığı her şarkı hit oluyor. Konserlerinde genç kızlar çığlıklarıyla yeri göğü inletiyor. Kliplerini izleyenler, “Türk popunun aradığı kan bulundu” diyor. Ama onun kendisini için belirlenen kalıpları kabullenmeye hiç niyeti yok. “Ben ‘star’dan önce müzisyenim” diye itiraz ediyor. Starlık mertebesini uçucu bulduğunu anlatıyor. Yaza, bir marka için hazırladığı yeni şarkısı ‘Efsane Sensin’ şarkısı ile girdi. Salı günü vereceği Harbiye Açıkhava konserinin hazırlıkları sürerken buluştuk. ABD’de hazırladığı yabancı albümünün şarkılarını ilk kez birlikte dinledik. Gülşen’le yapacağı hit şarkıya dair tüyolar aldık. Annesinin geçirdiği rahatsızlığın onda bıraktığı etkileri konuştuk.

23.06.2019Hürriyet Pazar
Tetanoz nedir Tetanoz aşısı ne zaman yapılır

Tetanoz nedir? Tetanoz aşısı ne zaman yapılır?

Boyun ve çene kaslarında şiddetli kasılmalara neden olan tetanoz hastalığı, tedavi edilmediği takdirde hayati risk oluşturabiliyor. Tetanoza neden olan bakteri nemli ve ılık topraklarda, tozlarda ve gübrelerde yıllarca canlı kalabiliyor. Kişinin sağlığı açısından ciddi riskler oluşturan bu hastalık, zaman zaman internette merak edilip araştırılıyor. Peki, tetanoz nedir ve bulaşıcı mıdır? Tetanoz aşısı ne zaman yapılır?

22.06.2019Sağlık
Metin Feyzioğlu: Türkiye hava savunma sistemini güçlendirmelidir

Metin Feyzioğlu: Türkiye hava savunma sistemini güçlendirmelidir

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "S-400 hava savunma sistemleri tercih olmaktan çıkmış, 82 milyonun can güvenliğini korumak adına bir egemenlik sorunu haline gelmiştir. Türkiye hava savunma sistemini güçlendirmelidir" dedi.

22.06.2019Gündem
Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ASDEP ile personel alımı yapacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ASDEP ile personel alımı yapacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ASDEP projesi dahilinde bünyesine 4 bin 321 personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Bin kişi ASDEP, bin kişi işçi, 2 bin 321'i ise sözleşmeli personel olmak üzere toplamda 4 bin 321 kişiyi kadrosuna dahil edecek olan bakanlık, şartları erişime açtı. İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı hakkında detaylı bilgiler

22.06.2019Gündem
Kız arkadaşımdan ayrıldım, hayallerimi çöpe attım

Kız arkadaşımdan ayrıldım, hayallerimi çöpe attım

Adının önüne ‘yakışıklı oyuncu’ yerine ‘başarılı oyuncu’ yazılmasını istiyor. Öpüşme sahnelerinin dizinin kendisinden daha çok konuşulmasından şikâyetçi. “Ah keşke tek derdimiz bu olmasa da dünya çapında yarışacak projeler yapabilmek için kafa yorsak” diyor. Furkan Palalı’yla yeni projesi ‘Benim Tatlı Yalanım’ için buluştuk. Jeoloji mühendisliğinden oyunculuğa uzanan yaşam öyküsünü konuştuk.

Yazar Sonuçları

Bana, sakın iyi bir şey olacak demeyin!

Son günlerde karşılaştığım bir cümleden bahsediyorum. Dünkü yazımın içinde de bu cümle geçiyordu ama bugün yazdığım o yazıyı okumadan yaptığım birçok telefon görüşmesinde bana aynı şeyler söylendi.

27.06.2019

Genetik bilimciler eğitim için yola çıktı

Genetik alanında uzman iki genç girişimci Hüseyin Taş ve Murat İşbilen, kişiselleştirilmiş DNA teknolojileriyle çocukların daha 3 aylıkken bile kişilik, yetenek, zeka türü ve beyin gelişimi konularındaki potansiyellerinin hesaplanabildiğine dikkat çekti. İşbilen ve Taş, sadece tükürük yoluyla DNA’daki 700 bin farklı noktaya bakılarak genetik faktörlerin tespit edilebildiği bilgisini verirken, elde edilen verilerin gelecek ve kariyer planlamasındaki önemini anlattı.

27.06.2019

Bağımsız yapımcıları sahte kullanıcı paniği sardı

Sahte tıklanma oranları sadece Türkiye’nin sorunu değil; belli ki Amerika müzik sektörünün de kanayan yarası.

27.06.2019

Akdeniz, Beydağları, Caz üçgeninde Antalya

Turizm sadece deniz, kum, güneş değil elbette.

26.06.2019

15 soruda çeyiz hesabı

Evlenecek gençleri tasarrufa teşvik etmek ve desteklemek amacıyla üç yıl önce başlatılan çeyiz hesabında üç yılını dolduranlar, mayıs ayından itibaren devlet katkısı ile birlikte evlilik birikimlerini almaya başladı. Bugüne kadar da 23 bine yakın genç hesap açtırdı. Son yapılan düzenlemelerle de çeyiz hesabı cazip hale getirildi ve devlet katkısı yüzde 25’e çıkarıldı.

26.06.2019

Berksan-Dilmener düellosundaki şeytani ayrıntılar

Bir müzisyenle bir eleştirmenin zekice ama acımasız, kötücül ama centilmence atışmasına tanık olduk hafta sonu. İşte ayrıntılara gizledikleri şeytanilikler...

25.06.2019

Çocukken babamdan utanırdım

HBO’nun ödüllü dizisi “Big Little Lies”ın ikinci sezonu başladı. Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Shailene Woodley, Laura Dern, Alexander Skarsgard ve Zoe Kravitz’in başrollerini paylaştığı dizinin bu sezonuna Meryl Streep de dahil oldu. Barbaros Tapan bu hafta Zoe Kravitz ile New York’ta buluştu hem diziyi hem de R&B yıldızı babası Lenny Kravitz ile ilişkisini konuştu.

23.06.2019

Müjdeler olsun! Asit saldırısı mağduru Berfin ilk ameliyatını oldu

Berfin Özek’i tanıyorsunuz... Eski sevgilisinin asit saldırısına uğramış, yüzünün büyük bölümü yanmıştı. 19 yaşındaki Berfin bir gözünü, burnunu, göz- kapaklarını kaybetti. Diğer gözünü de kaybetmek üzereydi. Ağzı kapanmıyordu. 12 Mayıs’ta Hürriyet Pazar’da yayımlanan röportajımızda “Kendimi hilkat garibesi gibi hissediyorum, insan içine çıkamıyorum” diyordu. Tek isteği gerekli ameliyatları olmaktı ama Sağlık Bakanlığı estetik kabul ettiğinden ödeme yapmıyordu. Sonunda Berfin’in hayali gerçek oldu. Sağlık Bakanlığı’nın girişimiyle, Acıbadem Hastanesi tedaviyi üstlendi ve Profesör Mehmet Mutaf birkaç gün önce Berfin’in ilk ameliyatını gerçekleştirdi. Bu ameliyatlar devam edecek. Ben de izlemeyi sürdüreceğim.

23.06.2019

Devlet teşvik veriyor üretiyoruz, ürünümüzü almayınca içimiz acıyor

1986’da telekomünikasyon sektöründe üretimle yola çıkan Karel Elektronik, 2000-2001 döneminde halka açılmaya karar verdi. Şirketin kurucularından Genel Müdür Serdar Tunaoğlu, o günlerde etki analizi yaptırdı:

23.06.2019

Bu ses Tanrı'nın bana lütfu ama şarkı söylemek için değil

10 Haziran 2019... Las Vegas’ta Waldorf Astoria Oteli’nin üçüncü katında bir odadayız.

23.06.2019