MENÜ

Necmettin Kesgin

Necmettin Kesgin ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Necmettin Kesgin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12 Necmettin Kesgin haberi bulunmuştur.

Necmettin Kesgin Haberleri

Mansur Yavaş’a senet davası

Mansur Yavaş’a senet davası

ANKARA Batı Cumhuriyet Başsavcılığı’nın iddianamesi üzerine Ankara Batı 4. Ağır Ceza Mahkemesi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında, avukatlık yaptığı dönemde bir senetle mükerrer tahsilat yapmaya çalıştığı iddiasıyla “görevi kötüye kullanmak”, senedi veren kişiye ise çok sayıda mesaj göndererek “kişilerin huzur ve sükununu bozmak” suçundan son soruşturma açılmasını kararlaştırdı. Mahkeme kararını yetkili ve görevli Ankara Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. Karar üzerine Yavaş, mahkemede hâkim karşısına çıkacak.

18.06.2019Gündem
Mansur Yavaş hakkındaki davada mahkeme son soruşturma açılmasını istedi

Mansur Yavaş hakkındaki davada mahkeme son soruşturma açılmasını istedi

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığının iddianamesi üzerine Ankara Batı 4. Ağır Ceza Mahkemesi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında, avukatlık yaptığı dönemde bir senetle mükerrer tahsilat yapmaya çalıştığı iddiasıyla "görevi kötüye kullanmak", senedi veren kişiye ise çok sayıda mesaj göndererek "kişilerin huzur ve sükununu bozmak" suçundan son soruşturma açılmasını kararlaştırdı.

17.06.2019Gündem
Mansur Yavaş hakkında yeni suç duyurusu

Mansur Yavaş hakkında yeni suç duyurusu

ANKARA'da Necmettin Kesgin, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş hakkında, 'suçu bildirmeme', 'işlenmiş bir suça ilişkin delil ve eserleri bildirmemek' suçlarından savcılığa suç duyurusunda bulundu.

19.03.2019Gündem
Sahte senet davasında yeni gelişme

Sahte senet davasında yeni gelişme

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'a yönelik “sahte senet” suçlamalarına ilişkin soruşturma ve dava sürecine ilişkin yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

13.03.2019Gündem
Mansur Yavaş, hakkındaki iddiaları yanıtladı

Mansur Yavaş, hakkındaki iddiaları yanıtladı

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, hakkındaki "sahte senet" iddialarına ilişkin, "Rakibimizin can simidi gibi sarıldığı bu şahıs, resmi evrakta sahtecilik, şantaj suçlarından hapis cezası almış bir suçludur. Yani burada asıl mağdur benim." dedi.

12.03.2019Gündem
Vahim iddia

'Vahim iddia'

MİLLET İttifakı’nın Ankara büyükşehir belediye başkan adayı Mansur Yavaş hakkında 600 bin dolarlık senedin tahsili için ihtilafa düştüğü işadamı Necmettin Kesgin’in şikâyeti üzerine ‘görevi kötüye kullanma ve kişilerin huzur ile sükununu bozma’ suçlamasıyla iddianame düzenlendi. İddianame, Ankara Batı 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Yavaş’ın, bugün bir basın toplantısı düzenleyerek iddialara yanıt vermesi bekleniyor.

12.03.2019Gündem
Mansur Yavaşa, görevi kötüye kullanmadan iddianame tamamlandı Savcı soruşturma talep etti

Mansur Yavaş'a, 'görevi kötüye kullanma'dan iddianame tamamlandı! Savcı soruşturma talep etti

’MİLLET ittifakı’nca desteklenen, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı CHP’li Mansur Yavaş hakkında, 600 bin dolarlık senedin tahsili için ihtilafa düştüğü iş insanı Necmettin Kesgin’in şikayeti üzerine, 'görevi kötüye kullanma' ve ’kişilerin huzur ve sükununu bozmak’ suçlarından iddianame düzenlendi. İddianame, Ankara Batı 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Mahkeme heyetinin, 10 gün içinde Yavaş’ın yazılı savunmasını alacağı ve dosyayı Ankara Ağır Ceza Mahkemesi’ne göndereceği öğrenildi. Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Yavaş hakkında düzenlenen iddianameyle ilgili yazılı açıklama yapıldı.

11.03.2019Gündem
Satranç Genç Milli Takımı, Avrupa’da Türkiye rüzgarı estirdi 9 madalya

Satranç Genç Milli Takımı, Avrupa’da Türkiye rüzgarı estirdi! 9 madalya

Satranç Genç Milli Takımı, Avrupa’da Türkiye rüzgarı estirdi. Polonya'da yapılan Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası’nda mücadele eden genç ustalar 2 altın, 2 gümüş ve 5 bronz olmak üzere toplam 9 madalyanın sahibi oldu.

9.07.2018Diğer

Yazar Sonuçları

Mansur Yavaş hakkındaki iddianame seçimi nasıl etkileyecek?

SEÇİMLERE az bir süre kala hakkında iddianame düzenlenen CHP Ankara büyükşehir belediye başkan adayı Mansur Yavaş’ın basın toplantısını izledim.

13.03.2019

Mansur Yavaş’ın Özhaseki’ye yanıtı ne oldu

HAFTAYA, CHP’nin Ankara büyükşehir belediye başkan adayı Mansur Yavaş’la Hürriyet Ankara Temsilciliği’nde kahvaltı ile başladık.

12.03.2019