MENÜ

Ne Zaman

Ne Zaman ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ne Zaman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 309.034 Ne Zaman haberi bulunmuştur.

Ne Zaman Haberleri

Elon Musk mı Haydar Yenigün mü

Elon Musk mı Haydar Yenigün mü?

Elon Musk’ın yılın başında tanıttığı elektrikli kamyon konsepti ‘Tesla Semi Truck’a en büyük rakip Sancaktepe’den çıktı. Ford Otosan’ın Sancaktepe’deki dev Ar-Ge merkezinde Türk mühendisler tarafından 4 ayda tasarlanan ve geliştilen 4. seviye otonom sürüşe sahip ilk elektrikli kamyon olan ‘F-Vision’ tüm dünyada büyük ses getirdi. Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “Tamamı Türkiye’de üretilecek şekilde planlarımızı yaptık” dedi.

23.09.2018Ekonomi
Sağlık Bakanlığı 5 bin 298 personel alım sonuçları ne zaman açıklanacak

Sağlık Bakanlığı 5 bin 298 personel alım sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sağlı Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek en az ilkokul mezunu 5 bin 298 personel için başvuru işlemleri geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Başvuruların tamamlanmasıyla birlikte söz konusu alımlar kapsamında başvuru yapan ve beklenti içine giren çok sayıda vatandaş, noter huzurunda kura çekimi ile yapılacak alımların sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediyor. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alım sonuçları ne zaman açıklanacak?

23.09.2018Gündem
Bekçilik sınavı ne zaman yapılacak Bekçilik yazılı sınavı ne zaman

Bekçilik sınavı ne zaman yapılacak? Bekçilik yazılı sınavı ne zaman?

1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavın ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Söz konusu bekçilik alımı için beklentisi olan ve gerekli başvurularını tamamlayan on binlerce bekçi adayı merakla, bekçilik sınavının ne zaman yapılacağını araştırıyor. Peki, Bekçilik sınavı ne zaman yapılacak? Bekçilik yazılı sınavı ne zaman?

23.09.2018Gündem
YKS ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu mu

YKS ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu mu?

YKS ek tercih sonuçları ile ilgili süreç devam ediyor. Ek tercih işlemini ÖSYM AİS üzerinden yapan çok sayıda vatandaş, bir an önce sonuçların açıklanması için sabırsızlıkla bekliyor. Konu hakkında ÖSYM'den gelecek haberlere odaklanan üniversiteli adayları, konuya dair detayları öğrenmek istiyor. Peki, YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

23.09.2018Gündem
İstanbulda 30 saatlik su kesintisi... Sular ne zaman gelecek

İstanbul'da 30 saatlik su kesintisi... Sular ne zaman gelecek?

İSKİ, Kuzey Marmara ve Yeni Havalimanı Otoyol İnşaatı Yapım İşi kapsamında Terkos-İkitelli Ana İsale Hattı’nda yapılacak çalışmalar nedeniyle Salı ve Perşembe günleri arasında 8 ilçede 30 saat süreyle su kesintisi yapılacağını bildirdi.

23.09.2018Gündem
Müslüm filminin fragmanı yayınlandı… Ne zaman vizyona girecek

Müslüm filminin fragmanı yayınlandı… Ne zaman vizyona girecek?

Arabesk müziğin unutulmaz sanatçısı Müslüm Gürses’in hayatını anlatan ‘Müslüm’ filminin fragmanı yayınlandı. Timuçin Esen’in başrolü üstlendiği Müslüm filmi ekim ayı içerisinde vizyona girecek. İşte, Müslüm filminden detaylar

23.09.2018Televizyon
Bağlum’un köyleri çevrimdışı kaldı

Bağlum’un köyleri çevrimdışı kaldı

Keçiören Bağlum’da mahalle statüsündeki köylerde cep telefonlarının çekmemesi vatandaşları zor durumda bırakıyor.

23.09.2018Ankara
YÖKDİL soru ve cevapları yayımlandı mı YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak

YÖKDİL soru ve cevapları yayımlandı mı? YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak?

Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi iş birliğiyle organize edilen YÖKDİL sınavının beşincisi tamamlandı. Sınav soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanan ve İngilizce dilinden Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinden ise Sosyal Bilimler alanında düzenlenen sınavın sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Peki, YÖKDİL soruları ve cevapları yayımlandı mı? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

23.09.2018Eğitim
Siverekte 17 bin öğrenci okul yerine pamuk tarlasında

Siverek'te 17 bin öğrenci okul yerine pamuk tarlasında

Siverek'te 17 bin öğrenci okul yerine pamuk tarlasında

23.09.2018Siverek
Darüşşafaka 2023’te üç kampüs hedefliyor

Darüşşafaka 2023’te üç kampüs hedefliyor

Yusuf Ziya Paşa, Gazi Ahmed Muhtar Paşa, Vidinli Hüseyin Tevfik Paşa, Sakızlı Ahmet Esat Paşa ve Ali Naki Efendi tarafından 'Cemiyet-i Tedrisiye-i İslamiye' adlı dernek, 30 Mart 1863 tarihli padişah fermanıyla kuruldu. Amacı yoksul ve yetim çocukların eğitim-öğretimine destek olmaktı. Bugüne kadar binlerce maddi durumu yetersiz, annesini ya da babasını kaybetmiş çocuğa kucak açtı. “Darüşşafaka sadece bir okul değil, adı gibi şefkatli bir yuva ve büyük bir aile” diyen Darüşşafaka Cemiyeti’nin Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, "Biz, çocuklarımızı 10 yaşında ailelerinden emanet alıyor, üzerlerine titreye titreye büyütüyor ve 19 yaşında gencecik bireyler olarak uğurluyoruz" diyor.

23.09.2018Eğitim
Anthony Joshua Povetkin boks maçı bu akşam hangi kanalda saat kaçta canlı olarak yayınlanacak

Anthony Joshua Povetkin boks maçı bu akşam hangi kanalda saat kaçta canlı olarak yayınlanacak?

Anthony Joshua, geçtiğimiz aylarda çıktığı Klitchko maçı sonrası, bu kez Povetkin karşısında ünvanını korumaya çalışacak. Türk antrenör Ali Eren ile karşılaşmaya hazırlanan Anthony Joshua, Povetkin maçına saatler kala heyecanını sosyal medya üzerinden paylaşmaya devam ediyor. Peki, boks tutkunlarının ekran başına kilitleneceği Anthony Joshua Povetkin maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda canlı izlenebilecek? İşte, o mücadele öncesinde her iki taraf hakkında bazı bilgiler

22.09.2018Spor Arena
KPSS ön linans sınavı ne zaman yapılacak Sınav yerleri ne zaman açıklanacak

KPSS ön linans sınavı ne zaman yapılacak? Sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

KPSS ön lisans sınavının ne zaman yapılacağı, sınava katılım sağlayacak olan binlerce kişi tarafından merak edilmeye başladı. Vatandaşlar memur olabilme hayaliyle girecekleri KPSS sınavının tarihini ve sınav giriş yerlerinin ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Peki, KPSS ön linans sınavı ne zaman yapılacak? Sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

22.09.2018Gündem
Muharrem ayı ne zaman bitecek İşte Muharrem ayının bitiş tarihi

Muharrem ayı ne zaman bitecek? İşte Muharrem ayının bitiş tarihi

Aşure ayı ne zaman bitecek sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. 11 eylülde başlayan Muharrem ayıyla birlikte milyonlarca vatandaş dini vazifelerini yerine getirmeye başladı. Peki, aşure ayı ne zaman bitecek? İşte Muharrem ayının bitiş tarihi

22.09.2018Gündem
AÖF kayıtları ne zaman yapılacak İşte AÖF kayıt yenileme tarihleri

AÖF kayıtları ne zaman yapılacak? İşte AÖF kayıt yenileme tarihleri

AÖF kayıtları ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. AÖF yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemi yapacak olan öğrenciler için Anadolu Üniversitesi tarafından tarih verildi. Peki, AÖF kayıtları ne zaman yapılacak? İşte AÖF kayıt yenileme tarihleri.

22.09.2018Gündem
15 tatil ne zaman başlayacak Sömestr ne zaman

15 tatil ne zaman başlayacak? Sömestr ne zaman?

15 tatili ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı, yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasının ardından yüz binlerce öğrenci tarafından sorgulanmaya başladı. 17 eylül tarihinde okullar açıldı ve yeni eğitim yılı başladı. Öğrenciler önceden plan yapabilmek adına bu yıl sömestr tatilinin tarihini araştırıyor. Peki, 15 tatil ne zaman başlayacak? Sömestr ne zaman?

22.09.2018Gündem
Kayıp Sedanurun cansız bedeni bulundu (4)

Kayıp Sedanur'un cansız bedeni bulundu (4)

Kayıp Sedanur'un cansız bedeni bulundu (4)

22.09.2018Kars
Son dakika... Sedanurdan acı haber geldi

Son dakika... Sedanur'dan acı haber geldi

Kars'ın Kağızman ilçesinde 7 gün önce kaybolan 9 yaşındaki Sedanur Güzel'in cenazesi, Paslı köyü yakınlarında üzeri taşlarla örtülü vaziyette bulundu. Kars Valisi Rahmi Doğan, ''Ceset köye 1 km mesafede, üzeri taşlarla örtülü vaziyette bulundu. Sedanur'un öldürüldüğü kesin. İz bırakmıştır bu işi yapan kişi diye düşünüyoruz'' dedi. Sedanur'un kaybolması ile ilgisi olduğu iddiasıyla komşu Ertan B. de tutuklanmıştı. Sedanur’un cansız bedenini bulan ekiplerin sözleri ise yürekleri dağladı: ''Sedanur kuş gibi hafif olmuştu. Adli tıpta her şey ortaya çıkacak. Böyle bir vahşet olamaz. Anlatamıyorum, taşların arasına koymuş. Böyle bir vicdan olamaz.'' Öte yandan Sedanur'un cenazesinin yakınlarında parçalanmış bavul bulundu. Bavulun olayla ilgisi olup olmadığının araştırılacağı belirtildi.

22.09.2018Gündem
FETÖnün izdivaç genelgesi ilk kez ortaya çıktı

FETÖ'nün izdivaç genelgesi ilk kez ortaya çıktı

FETÖ’nün katalog evlilik genelgesi ortaya çıktı. Kimin kimle ve hangi koşullarda evleneceğini düzenleyen genelgede, askerdeki örgüt mensuplarına ve yöneticilerine daha iyi evlilik yapma önceliği tanınıyor...

22.09.2018Gündem
MHP ile görüşme haftaya başlar

MHP ile görüşme haftaya başlar

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, yerel seçimlerde MHP ile ittifaka sıcak baktıklarını belirterek, “MHP ile görüşmeler haftaya başlayabilir” dedi. Dün Hürriyet Ankara Bürosu’nun konuğu olan Mehmet Özhaseki şunları söyledi:

21.09.2018Gündem
KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak KYK 2. yedek yurt yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak

KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? KYK 2. yedek yurt yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) 1. yedek yerleştirme işlemi 20 Eylül'de tamamlandı. Bu gelişmenin ardından gözler bu kez 2. yedek yerleştirmenin yapılacağı tarihe çevrildi. Öte yandan KYK burs ve öğrenim kredisi başvurularının henüz başlamaması da bu konuda beklenti içinde olan öğrencileri meraklandırdı. Peki, KYK burs başvuruları ne zaman? KYK 2. yedek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

21.09.2018Gündem
DGS ek tercihleri ÖSYM tarafından ne zaman yapılacak DGS boş kontenjanlar açıklandı

DGS ek tercihleri ÖSYM tarafından ne zaman yapılacak? DGS boş kontenjanlar açıklandı!

2018-DGS yerleştirme işlemleri tamamlandı. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebiliyor. Yerleştirme işlemi sonunda, tercihleri doğrultusunda bir programa yerleşemeyen adayların gözü DGS ek tercihlerine çevrildi. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman?

21.09.2018Gündem
Sahil Güvenlik uzman çavuş başvuruları nasıl yapılacak Başvuru şartları neler

Sahil Güvenlik uzman çavuş başvuruları nasıl yapılacak? Başvuru şartları neler?

Sahil Güvenlik Komutanlığı, bünyesine yüzme bilen ve su üzerinde belirli süre kalabilen, belirli branşlarda uzman çavuş alımı yapmaya hazırlanıyor. Motorcu, topçu, telsizci ve kurbağa adam pozisyonlarında başvurularını gerçekleştirecek olan adaylar, belirlenen kriterlere uymaları halinde sonraki aşamaya geçebilecek. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman çavuş alımı başvurusu nereden ve ne zaman yapılacak? İşte, o süreç hakkında bazı bilgiler

21.09.2018Gündem
YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak

YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS ek yerleştirme sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce öğrenci tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. 20 Eylül tarihinde sona eren başvuruların ardından adaylar gözünü sonuçların açıklanacağı tarihe çevirdi. Peki, YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

21.09.2018Gündem
Son dakika... AK Partiden çok önemli yerel seçim açıklaması

Son dakika... AK Parti'den çok önemli yerel seçim açıklaması

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, "AK Parti'nin bir yerde seçime girmemesi söz konusu değil" dedi.

21.09.2018Gündem
Göz seğirmesi neden olur

Göz seğirmesi neden olur?

Göz seğirmesi, gün içerisinde bir anda ortaya çıkan ve zaman zaman sinir bozucu boyutlara ulaşabilen vücut tepkilerinden birisidir. Halk arasında göz seyirmesi olarak bilinen bu semptom yorgunluk, uykusuzluk gibi nedenlerle ortaya çıkmaktadır. Buna benzer birçok nedene bağlı olan göz seğirmesi, ileri düzeylerde gözlemlenmesi halinde bir uzmana başvurarak destek alma yolu tercih edilebilir. Peki, göz seğirmesi neden olur? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

21.09.2018Sağlık
Gebze Halkalı banliyö hattı ne zaman açılacak

Gebze Halkalı banliyö hattı ne zaman açılacak?

Yapımı devam eden Gebze Halkalı Banliyö Hattında test sürüşleri başladı. Bu gelişmenin ardından uzun bir süredir hattı kullanamayan vatandaşlar, 'Gebze Halkalı banliyö hattı ne zaman açılacak?' sorusuna yanıt aramaya başladı. Büyük bölümü tamamlanan Gebze Halkalı Banliyö Hattı için nefesler tutuldu. İşte, Gebze Halkalı banliyö hattının açılacağı tarih...

21.09.2018Foto Galeri Beta
‘İncili Gastronomi Rehberi’nin ikincisi geliyor

‘İncili Gastronomi Rehberi’nin ikincisi geliyor

Türkiye’nin dünya standartlarında hazırlanan kılavuzu ‘İncili Gastronomi Rehberi’nin ilkine geçen yıl kavuşmuştuk. İkincisi için gün sayarken proje koordinatörü Müge Akgün’le buluştuk, ilgi çekici detayları konuştuk. Sayıları 209’u bulan gizli müfettişlerle özel jürinin, belli kriterlere göre puanlandırdığı restoranların sonuçları hakkında Müge Akgün ser verip sır vermedi.

21.09.2018Magazin
KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak

KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

KPSS sınav giriş belgesi, katılım gösterecekleri sınav için son hazırlıklarını gerçekleştiren binlerce öğrencinin araştırdığı konular arasında yer alıyor. Ön Lisans alanında alacakları puana göre tercih ya da kurum sınavlarına başvurularda bulunabilecek olan öğrenciler, kasım ayının başında girecekleri sınavın başvuru belgelerini sorgulamaya başladı. Peki, KPSS sınav giriş belgesi ÖSYM tarafından ne zaman yayımlanacak? İşte, kamu adaylarının sorguladığı giriş belgesi hakkında bazı bilgiler

21.09.2018Eğitim
2018/2 EKPSS tercihleri ne zaman EKPSS tercih tarihleri belli oldu mu

2018/2 EKPSS tercihleri ne zaman? EKPSS tercih tarihleri belli oldu mu?

On binlerce kişinin heyecanla beklediği 2018/2 EKPSS tercihlerinin ne yapılacağı merak konusu oldu. Söz konusu tercihler için beklenti içinde olan engelli vatandaşlar, 2018/2 EKPSS tercih sürecinin ne zaman başlayacağını öğrenmek istiyor. Peki, 2018/2 EKPSS tercihleri ne zaman? EKPSS tercih tarihleri belli oldu mu?

21.09.2018Gündem
Galaxy A7: Samsungtan üç arka kameralı telefon

Galaxy A7: Samsung'tan üç arka kameralı telefon

Samsung, arka yüzünde iç kamerası bulunan yeni akıllı telefonu Galaxy A7'yi gün yüzüne çıkardı. Yeni telefonun kamerası dışında dikkat çeken pek çok özelliği bulunuyor. Peki Galaxy A7 ne zaman Türkiye'de satışa sunulacak? Fiyatı belli oldu mu?

21.09.2018Teknoloji
DGS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı... DGS ek yerleştirme işlemleri ne zaman yapılacak

DGS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı... DGS ek yerleştirme işlemleri ne zaman yapılacak?

DGS tercihlerinin ardından merakla beklenen yerleştirme sonuçları 20 Eylül tarihinde yayımlandı. Toplam 180 bin kişinin tercih yaptığı DGS'de, 130 bin kişilik kontenjana 94 bin aday yerleştirildi. Boş kalan kontenjanlar ise 35 bin olarak açıklandı. İşte, DGS yerleştirme sonuçları hakkında detaylı bilgiler

20.09.2018Eğitim
Savaşçı dizisinin yeni sezonu ne zaman başlayacak İşte yeni sezon fragmanı

Savaşçı dizisinin yeni sezonu ne zaman başlayacak? İşte yeni sezon fragmanı

Savaşçı dizisinin yeni sezonu hakkında tarih araştırmaları sürmeye devam ediyor. Ekranlarda yayınlanmaya başladığı günden itibaren izleyicilerine sürükleyici dakikalar yaşatan Savaşçı dizisinin yeni sezonunda neler yaşanacağı merak ediliyor. Peki, Savaşçı dizisinin yeni sezonu ne zaman başlayacak?

20.09.2018Televizyon
Prof. Dr. Sakınç: Marmarada, 7.2 ve 7.4 civarında deprem bekleniyor

Prof. Dr. Sakınç: Marmara'da, 7.2 ve 7.4 civarında deprem bekleniyor

Prof. Dr. Sakınç: Marmara'da, 7.2 ve 7.4 civarında deprem bekleniyor

20.09.2018Tekirdağ
Payitaht Abdülhamid dizisinin yeni sezonu ne zaman başlayacak

Payitaht Abdülhamid dizisinin yeni sezonu ne zaman başlayacak?

Payitaht Abdülhamid dizisinin yeni sezonu hakkında tarih araştırmaları sürmeye devam ediyor. Yayınlanmaya başladığı günden itibaren izleyicilerine aksiyon dolu anlar yaşatan Payitaht Abdülhamid dizisinin yeni sezon fragmanı yayınlandı. Peki, Payitaht Abdülhamid dizisinin yeni sezonu ne zaman başlayacak?

20.09.2018Televizyon
Prof.Dr. Sakınç: Kırmamış iki fay hattı var

Prof.Dr. Sakınç: "Kırmamış iki fay hattı var"

İTÜ, Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü MAREM Jeoloji-Sedimantoloji Bölüm Sorumlusu Prof. Dr. Mehmet Sakınç, Marmara’da büyük depremin olacağını belirterek “Ne zaman kırılacak, ne zaman depremin olacağı konusunda çeşitli söylentiler var. Bunlara bakmaksızın deprem olacak büyüklüğü ise, yaklaşık olarak 7,2 ile 7,4 civarında gerçekleşecek” dedi.

20.09.2018Haber
Kabataş Erkek Lisesi nerede, ne zaman inşa edildi

Kabataş Erkek Lisesi nerede, ne zaman inşa edildi?

İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Kabataş Erkek Lisesi'nde yangın çıktı. Gündemdeki haberler ardından Kabataş Erkek Lisesi'nin konumu ve tarihçesi yeniden gündeme geldi. Peki, 1928-1929 ders yılı başında Kabataş’taki eski binaların yetersizliği nedeniyle Beşiktaş Ortaköy’de, 1867-1875 yılları arasında Feriye Sarayları olarak inşa edilen Kabataş Erkek Lisesi nerede, ne zaman inşa edildi?

20.09.2018Gündem
AÖL kayıt yenileme işlemleri başladı AİO ve AÖL kayıt işlemleri

AÖL kayıt yenileme işlemleri başladı! AİO ve AÖL kayıt işlemleri

Açıköğretim Lisesi (AÖL) eğitimlerine devam eden öğrencilerin sorguladığı kayıt yenileme süreci 20 Eylül akşam saatlerinde başladı. 28 Eylül tarihine kadar alınacak olan kayıt yenileme işlemleri, Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi için geçerli olacak. Peki, AÖL kayıt yenileme işlemi nasıl gerçekleştirilecek? İşte, konuyla ilgili bazı bilgiler

20.09.2018Eğitim
Profesörden korkutan açıklama: Marmarada deprem olacak büyüklüğü ise...

Profesörden korkutan açıklama: Marmara'da deprem olacak büyüklüğü ise...

İTÜ, Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü MAREM Jeoloji-Sedimantoloji Bölüm Sorumlusu Prof. Dr. Mehmet Sakınç, Marmara’da büyük depremin olacağını belirterek “Ne zaman kırılacak, ne zaman depremin olacağı konusunda çeşitli söylentiler var. Bunlara bakmaksızın deprem olacak büyüklüğü ise, yaklaşık olarak 7,2 ile 7,4 civarında gerçekleşecek” dedi.

20.09.2018Gündem
O Ses Türkiye’den ilk fotoğraf geldi… Yeni sezon ne zaman başlayacak

O Ses Türkiye’den ilk fotoğraf geldi… Yeni sezon ne zaman başlayacak?

Seda Sayan ve Beyazıt Öztürk’ün katıldığı O Ses Türkiye'den ilk fotoğraf geldi. O Ses Türkiye'nin jüri üyeleriyle birlikte yemek yiyen Acun Ilıcalı açıklamalarda bulundu. Fotoğrafın ardından tarih sorgulamaları da hız kazandı. Peki, O Ses Türkiye yeni sezonu ne zaman başlayacak?

20.09.2018Televizyon
Mickey’yi çizmek gurur veriyor

Mickey’yi çizmek gurur veriyor

Disney’in lisanslı karakter çizeri Fabrizio Petrossi, Mickey’nin 90. yıl kutlamaları kapsamında, LC Waikiki Genç Salı sponsorluğunda İstanbul Modern’de gençlerle buluştu. Mickey’nin çizim disiplini konusunda katılımcılarla görüşlerini paylaşan Petrossi, bir de çizim atölyesi gerçekleştirdi.

20.09.2018Magazin
TOKİ indirimli konut başvurusu ne zaman başlıyor

TOKİ indirimli konut başvurusu ne zaman başlıyor?

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasının bu yıl ikincisi yapılacak. . İndirimden, bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek Peki, TOKİ indirimli konut başvurusu ne zaman başlıyor?

20.09.2018Gündem
Muharrem ayında hangi günler oruç tutulur

Muharrem ayında hangi günler oruç tutulur?

Muharrem orucu, Hicri yeni yılın ilk ayında birçok vatandaşın sorguladığı konu olmaya başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde yer alan bilgilere göre Muharrem Orucu, bu ay içerisinde belirli günlerde tutulabiliyor. Peki, Muharrem ayında hangi günler oruç tutulabiliyor? İşte, o konu hakkında Diyanet'ten alınan bazı bilgiler

20.09.2018Gündem
MÜZİKLE DOLU BİR YAŞAM

MÜZİKLE DOLU BİR YAŞAM

Dünden bugüne adı festivallerle anılan bir şehre dönüşen Antalya’nın piyano sevdasıyla bilinen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’le farklı bir sohbet yaparak, sanatla olan yakın temasını konuştuk. Piyanonun duygu hissetmeden çalınamayacağını söyleyen Türel, “Çok üzgünsem piyano çalar unuturum” diyor.

20.09.2018Antalya
Bekçilik yazılı sınavı ne zaman yapılacak

Bekçilik yazılı sınavı ne zaman yapılacak?

Bekçi alımı yazılı sınavına ilişkin sorgulamalar devam ediyor. Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden yapılan duyuruda Türkiye’nin pek çok yeri için bekçi alımı yapılacağı bildirilmişti 2018 bekçi alımı için gerçekleştirilen değerlendirme süreci, yazılı ve fiziki mülakatla devam edecek. Peki, bekçilik yazılı sınavı ne zaman yapılacak?

20.09.2018Gündem
KYK ek kontenjan yurt yerleştirme ve başvuruları için önemli duyuru

KYK ek kontenjan yurt yerleştirme ve başvuruları için önemli duyuru!

KYK ek kontenjan yurt yerleştirmeleri için YURTKUR'dan önemli bir açıklama geldi. İkinci yerleştirme sürecinin tamamlanmasının ardından sonraki süreç hakkında açıklama yapan Kredi ve Yurtlar Kurumu, Yatay ve Dikey Geçiş öğrencileri gibi sonradan yerleştirmeleri gerçekleştirilecek öğrenciler için açıklama yaptı. İşte, YURTKUR'un yaptığı 3-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan yurt başvuruları hakkında bazı bilgiler

20.09.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Bastılar... Yaktılar... Bombaladılar... Bakın sonunda bu millet ne yaptı?

- 2 MAYIS 2010: Şantiyeyi basan PKK’lı teröristler, yakıt tankı ile araç yakıt depolarına cep telefonlu EYP tuzakladılar. Şoförlerin fark etmesiyle olası facia son anda önlendi.

23.09.2018

İş davası beş yıl sürerse

‘Yargıda Hedef Süre’ uygulaması 3 Eylül’de başlarken, yıllar alan yargılamalar Türk yargısının en önemli yapısal sorunu olmaya devam ediyor.

23.09.2018

Elon Musk mı Haydar Yenigün mü?

Elon Musk’ın yılın başında tanıttığı elektrikli kamyon konsepti ‘Tesla Semi Truck’a en büyük rakip Sancaktepe’den çıktı. Ford Otosan’ın Sancaktepe’deki dev Ar-Ge merkezinde Türk mühendisler tarafından 4 ayda tasarlanan ve geliştilen 4. seviye otonom sürüşe sahip ilk elektrikli kamyon olan ‘F-Vision’ tüm dünyada büyük ses getirdi. Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “Tamamı Türkiye’de üretilecek şekilde planlarımızı yaptık” dedi.

23.09.2018

“Contemporary”den notlar, polemikler

Hangi sanatçının eseri “Hintli Damien Hirst”ün eserine benzetildi? Fuarın sosyalleşme alanı neresiydi? Taner Ceylan kimin tablosunu uzun uzun inceledi? İspanyol sanatçının sorduğu ev partisi kimindi? İşte 13’üncü kez karşımıza çıkan Contemporary İstanbul’un açılışından taşan eserler, notlar, dedikodular...

20.09.2018