MENÜ

Nazli İlicak

Nazli İlicak ile ilgili tüm haberleri, son dakika Nazli İlicak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Nazli İlicak haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.883 Nazli İlicak haberi bulunmuştur.

Nazli İlicak Haberleri

Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcaka istenen cezalar belli oldu

Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak'a istenen cezalar belli oldu

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan gazeteciler Nazlı Ilıcak, Ahmet Alan ve Mehmet Altan hakkında 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis istemi ile iddianame hazırlandı.

14.04.2017Gündem
flash

flash

14.04.2017İstanbul
Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak da iddianamede

Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak da iddianamede

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin İstanbul’daki yürütülen “Ana iddianame” başsavcılık tarafından onaylandı.

22.02.2017Gündem
İddianameden: Gülen, talimatı o tarihte vermiş

İddianameden: Gülen, talimatı o tarihte vermiş

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin 9'u firari, 15'i tutuklu olmak üzere 24 şüpheli hakkında hazırlanan İstanbul'daki "ana darbe iddianamesi"nde, diğer darbe girişimi iddianamelerinden farklı olarak terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in ismi ilk kez "şüpheli" olarak yer aldı. İddianamede Gülen'in konuşmalarını analiz eden, örgütün Colorado imamının ifadelerine de yer verildi. Gülen'in 4 Şubat 2016 tarihli konuşmasında örgüt mensubu bazı askerlere darbe talimatı verdiği belirtildi.

22.02.2017Gündem
Twitterdaki o hesabın sahibi yakalandı

Twitter'daki o hesabın sahibi yakalandı

Twitter'daki "bıbıcımsıfırladım" adlı hesap üzerinden FETÖ/PDY'yi övücü nitelikte paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle yürütülen soruşturma kapsamında hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan ve FETÖ'nün mahrem imamı olduğu belirlenen Serkan Sedat Güray yakalandı.

22.02.2017Gündem
Bugün onaylandı... Uyuyan hücre detayı

Bugün onaylandı... Uyuyan hücre detayı

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin İstanbul’daki yürütülen “Ana iddianame” başsavcılık tarafından onaylandı. İddianamedeki şüpheliler için 92 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi. İddianamede çarpıcı detaylar yer aldı. İddianamede "Darbe girişimine katılmayan ancak örgütün kriptolu haberleşme uygulaması Bylock’u kullanan 800 personelin varlığının tespit edildiği, bunlardan 500’ünün ise darbe girişimine iştirak etmediklerine dikkat çekilerek, bu kişilerin darbenin başarısız olmaları durumunda ikinci bir darbe girişiminde kullanılmak üzere uyuyan hücreler olarak bekletildikleri" iddiasına yer verildi.

22.02.2017Gündem
Prof.Dr. İştar Gözüaydın tutuklandı

Prof.Dr. İştar Gözüaydın tutuklandı

İzmir merkezli 4 ilde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, kapatılan Gediz Üniversitesi'nde çalışanlara yönelik operasyonda gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen 16 kişiden 8'i tutuklandı. Tutuklananlar arasında Prof. Dr. İştar Gözaydın da bulunuyor.

27.12.2016Gündem
Celal Kılıçdaroğlu ölüm orucuna son verdi

Celal Kılıçdaroğlu ölüm orucuna son verdi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, "Ağabeyim bazı müteahhitlerin benim arkamda olduğunu söylüyor. Benim arkamda kimse yok. Bütün bankalara gidip benim hesaplarımı araştırsınlar.Bugünden itibaren ölüm orucuna son veriyorum. Sayın Kaymakamla konuşup kent meydanında çadır kuracağım. Ve mücadeleme böyle devam edeceğim" dedi.

10.12.2016Gündem
Kardeşinden CHP lideri Kılıçdaroğlu’na: Bu yürüyüş için kimseden 5 kuruş para almadım

Kardeşinden CHP lideri Kılıçdaroğlu’na: 'Bu yürüyüş için kimseden 5 kuruş para almadım'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, ağabeyinin kendisiyle ilgili yaptığı açıklamayı eleştirerek, “Ben bu yürüyüş için kimseden 5 kuruş bir para almadım. Varsa böyle bir şey ispatlamayan namerttir” dedi.

10.12.2016Gündem
OHAL döneminde anayasa değişmez

'OHAL döneminde anayasa değişmez'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında gündeme dair soruları cevapladı. Kılıçdaroğlu kardeşi ile ilgili 'Kardeşinize para mı verdiler?' sorusuna, "Benim ne söylediğimi siz de söylediniz herkes anladı. Belediye başkanımıza, 'Soyadı Kılıçdaoğlu da olsa, kim olursa olsun buna benzer şeyler söyleyince kapının önüne koyun' dedim. Konu ahlaki bir konu. Ama birisi cebine para koydu, çık şunu söyle dediyse kapının önüne koyarız" yanıtını verdi.

9.12.2016Gündem
Adana eleştirilerine karşı Voltaire

Adana eleştirilerine karşı Voltaire

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurmaylarına Adana mitinginde gazeteciler Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın alkışlanmasının ardından, kendisine yönelik eleştirileri değerlendirirken, ünlü Fransız düşünür Voltaire’in, “Fikirlerinize katılmıyorum ama fikirlerinizi ifade edebilmeniz için canımı bile veririm” sözünü anımsattı.

7.12.2016Gündem
CHPli vekilden Kılıçdaroğluna tepki

CHP'li vekilden Kılıçdaroğlu'na tepki

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, "Ilıcak, Altan, Bulaç'ın isimlerini Adana mitinginde hangi mantıkla okuyup, kitleye alkışlatmaya çalışıyorsunuz? Benim için artık bardağı taşıran son damlaydı. Artık CHP, oraya buraya savrulan, hiçbir konuda net duruşu olmayan, hiçbir krizi yönetemeyen bir duruma geldi" dedi.

5.12.2016Gündem
Celal Kılıçdaroğlu açlık grevine başladı

Celal Kılıçdaroğlu açlık grevine başladı

FETÖ'yü protesto amacıyla Söke’den Didim’e yürüyerek dikkatleri çeken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir mektup yazarak görüşme talebinde bulundu.

5.12.2016Gündem
Nazlı Ilıcaktan cezaevinden mesaj: Zekeriya Öz bana kumpas kurdu

Nazlı Ilıcak'tan cezaevinden mesaj: Zekeriya Öz bana kumpas kurdu

Posta gazetesi yazarı Nedim Şener, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Nazlı Ilıcak’ın cezaevinden gönderdiği notu köşesinde yayımladı. Nota göre; Nazlı Ilıcak savcı Zekeriya Öz’ün kendisine kumpas kurduğunu iddia etti.

25.11.2016Gündem
Medya yargı için de önemli

Medya yargı için de önemli

Cumhuriyet gazetesini ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Medya aynı zamanda yargı için de önemlidir. Baskıya direnmelidir yargı. 12 Eylül, 12 Mart askeri dönemlerinde bile yargıçlar daha bağımsızdı. Bugün de aynı tabloyu görmek isteriz” dedi. Kılıçdaroğlu, gazete önünde yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:

10.11.2016Gündem
AP’den çağrı: Gazetecileri bırakın

AP’den çağrı: Gazetecileri bırakın

AVRUPA Parlamentosu, Türkiye’deki gazetecilerin durumuna ilişkin hazırladığı ortak karar tasarısında, 15 Temmuz darbe girişimini güçlü şekilde kınayıp meşru kurumlara desteğini beyan ederken haklarında suç işlediklerine dair zorlayıcı delil olmaksızın tutuklanan gazetecilerin serbest bırakılmasını istedi.

26.10.2016Dünya
Başbakan Yıldırım: İki gözüm olsa affetmem

Başbakan Yıldırım: İki gözüm olsa affetmem

Başbakan Binali Yıldırım, ‘FETÖ yapılanmasının AK Parti ayağı’na ilişkin yorumlara karşı “Kim işin içindeyse iki gözüm olsa affetmem” dedi. Yıldırım önceki gün TRT, NTV, CNN Türk, Haber Türk, Kanal 24, A Haber ortak yayınında ve dün AK Parti’nin Afyonkarahisar 25. Değerlendirme ve İstişare Toplantısı’nda özetle şunları söyledi:

23.10.2016Gündem
Yaverler de dinlensin

Yaverler de dinlensin

TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni Araştırma Komisyonu’nun AK Partili Başkanvekili Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın darbe girişiminin ardından tutuklanan başyaveri Albay Ali Yazıcı ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın emir subayı Yarbay Levent Türkkan’ın da dinlenmesini önerdi.

21.10.2016Gündem
Arkadaşlarım parlamentoda ben terörist ilan edildim

'Arkadaşlarım parlamentoda ben terörist ilan edildim'

CHP milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Mahmut Tanal, Şafak Pavey ve Utku Çakırözer’den oluşan heyet, tutuklu yazarlar Necmiye Alpay, Aslı Erdoğan, Nazlı Ilıcak ve Hanım Büşra Erdal’ı Bakırköy Kadın Cezaevi’nde ziyaret etti. Ilıcak, Erdoğan, Alpay ve Erdal, görüşmede milletvekillerine şunları söyledi:

17.10.2016Gündem
Nazlı Ilıcak: Onlar ne ise ben de oyum

Nazlı Ilıcak: Onlar ne ise ben de oyum

CHP'li vekiller, Bakırköy Cezaevi'nde 3 kadın yazarı ziyaret etti. Gazeteci Nazlı Ilıcak, CHP'li Tanal'a vekilliği sırasında Merve Kavakçı'nın başörtüsüyle TBMM Genel Kurulu'na girebilmesi verdiği mücadeleyi hatırlatarak, "Yol arkadaşlarım Meclis'te olacak ben terörist olacağım biz onlarla yol arkadaşıydık. Onlar ne ise ben de oyum" dediği öğrenildi.

17.10.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Sandık şahittir

Yürürlükte olan anayasa, 1982’de oylanmıştı.

6.04.2017

Darbeyi önleyebilirlerdi

ASTSUBAY Ömer Halisdemir’in şehit edilmesiyle ilgili davada tanık Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı, Silahlı Kuvvetler’de kriz durumlarındaki ilk tedbirin “Personel kışlayı terk etmesin” emri verilmesi olduğunu söyledi.

21.03.2017

Hapisteki gazeteciler ve diğer ciddi konular

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve AB İşleri Bakanı Ömer Çelik Batı ülkelerine daha çok seyahat ettikleri için hapisteki gazeteciler sorularına en çok onlar muhatap oluyor.

10.03.2017

‘Çok doğru olmayan’ işler bunlar

DEMOKRAT olmaktan başkaca bir “siyasi kusuru” olmayan Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu gibi akademisyenlerin görevden çıkarılmaları ya da FETÖ’nün hapse attığı gazeteci Ahmet Şık’ın, FETÖ’cü olduğu iddiasıyla tutuklanması hakkındaki görüşü sorulunca, Başbakan Binali Yıldırım şu yanıtı verdi:

23.02.2017

12 Eylül’de ben de yargılandım

DURUP dururken bu da nereden çıktı demeyin. Bugünkü tutuklama ve yargılamalarla ilgili olarak yazıyorum.

12.02.2017

Cumhurbaşkanı bir ters köşe yapamaz mı

REFERANDUM’da halkın yüzde 51’i “Evet” demiş...

10.02.2017

Üniversiteleri 'yüksek lise' yapacaklar

KANUN Hükmündeki Kararname ile 330 akademisyen daha üniversiteden ihraç edildi.

8.02.2017

Hocalara kıymayın efendiler

“ŞU hayatta tanıdığın en barışçıl, en demokrat, en karınca incitmez, en şiddet karşıtı, en özgürlükçü, en vicdanlı beş kişi say” deseler...

8.02.2017

Biz ne yaptık bu güzel ülkemize ki

İKİ gündür Justin Timberlake’in “Can’t Stop The Feeling” şarkısından hazırlanmış video klibini izliyorum.

4.02.2017

Bana hiç inandırıcı gelmedi

DARBE girişimini araştıran TBMM komisyonunun AKP’li üyeleri, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e de bir dizi yazılı soru yöneltmişti.

11.01.2017

2017 yılına girerken bir ‘palto’ hikâyesi

SİLİVRİ soğuk... Her zamankinden de soğuk cezaevinin duvarları...

21.12.2016

Çalışma Bakanı cumhurbaşkanı olamaz

AKP ve MHP’nin ortak anayasa teklifinde, doğal olarak bir madde de kimlerin cumhurbaşkanı seçilebileceği ile ilgili.

14.12.2016

İntibak umudu Anayasa Mahkemesi’ne kaldı

PROMOSYONDA hayal kırıklığı yaşayan emeklilere bir kötü haber de Yargıtay’dan geldi.

1.12.2016

Bu önlenemeyecek bir darbe girişimi değildi

15 Temmuz günü, 241 vatandaşımızın yaşamını yitirmesine neden olan darbe girişimi önlenebilir ve o hayatlar kurtarılabilir miydi?

29.11.2016

Doğrusu budur

Gerçi anayasalar birer toplumsal mukaveledir ama yüzde yüz mutabakat her zaman mümkün değil... Şart da değil.

13.11.2016

Başkan vesayetinde bir parlamento

AKP’nin başkanlık teklifinin ana hatları belli oldu.

10.11.2016

Aman dikkat

TÜRKİYE terörle mücadelede yeni ve daha kritik bir aşamaya girdi; HDP’li 15 vekil gözaltına alındı, Selahattin Demirtaş dahil 9’u tutuklandı.

4.11.2016

Bir insanın mahrem odasından son hatıra

1969 yılı... Anlatacağım olay, o yılki seçimlere az kala geçiyor.

3.11.2016

Darbe soruşturmasındaki yanlışlıklar

Bunu çıkıp başkası söylese başı derde girebilirdi, ama Başbakan Binali Yıldırım söyledi.

27.10.2016

Siz 'Çanakkale geçilmez'i çok yanlış anlamışsınız Binali Bey

BUNCA debelenmenin, bunca zor şartların, bunca mücadelenin tam ortasında...

26.10.2016

Hürriyet ağalarının memleket evlatları olarak üç portresi

MERSİN Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, üzerine düşeni yapmış.

25.10.2016

FETÖ'nün temeli Lozan'da atıldı!

GÖRECEKSİNİZ, sonunda bir gün, bir televizyon kanalında, kendisine gazeteci ya da bilim adamı süsü vermiş bir AKP’li bunu da söyleyecek.

25.10.2016

Tutuklu gazeteci ve yazarların durumu

Başbakan Binali Yıldırım, 22 Ekim akşamı canlı TV yayınında 15 Temmuz kanlı darbe girişimi soruşturmalarında hata sonucu memuriyetten çıkarılanların iadesi için hükümetin yeni bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK) hazırlığı içinde olduğunu söyledi.

23.10.2016