MENÜ

Nato

Nato ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nato haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.971 Nato haberi bulunmuştur.

Nato Haberleri

NATOdan 15 Temmuz mesajı

NATO'dan 15 Temmuz mesajı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'deki 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıl dönümüyle ilgili, "NATO üyelerimizin herhangi birinde demokrasiye zarar verecek herhangi bir girişimin kabul edilemez olduğunu güçlü şekilde belirtmek isterim." dedi.

15.7.2017Dünya
Mete Yarar, 15 Temmuz gecesi Marmariste yaşananları anlattı

Mete Yarar, 15 Temmuz gecesi Marmaris'te yaşananları anlattı

Güvenlik uzmanı Mete Yarar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te konakladığı otelde 15 Temmuz darbe girişimi gecesi yaşananları anlattı.

15.7.2017Gündem
S-400 NATOdan bağımsız olacak

S-400 NATO'dan bağımsız olacak

Türkiye ile Rusya’nın anlaşmaya vardığı S-400 hava savunma sistemi, sadece Türkiye Hava Sahası güvenliği için devreye girecek. Türk kaynaklar, sistemin NATO hava savunma sistemine entegre edilmeyeceği, tamamen bağımsız olacağı ve NATO’nun güvenliği için bir sıkıntı yaratmayacağını belirtti.

14.7.2017Dünya
15 Temmuz’la anladığımız acı gerçek: BÜTÜN KALELERİMİZE GİRİLMİŞ

15 Temmuz’la anladığımız acı gerçek: BÜTÜN KALELERİMİZE GİRİLMİŞ

15 Temmuz askeri darbe girişiminin gösterdiği belki de en acı gerçeklerden birisi, Atatürk’ün Gençliğe Hitabında söylediği türden “Bütün kalelerin zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş” olduğu idi. Fethullahçı örgütlenmenin yıllardır hükümetlerin göz yummasıyla polis, yargı, eğitim kademelerinde yaygın şekilde örgütlendiği biliniyordu. Ancak Türk Silahlı Kuvvetleri içinde bu kadar sessiz ve derinden örgütlendikleri tahmin edilemiyordu.

14.7.201715 Temmuz Yıldönümü
Erdoğan: İstanbul dışında otobüslerle gelenlerle birlikte topladıkları 170 bin kişi

Erdoğan: İstanbul dışında otobüslerle gelenlerle birlikte topladıkları 170 bin kişi

Erdoğan: İstanbul dışında otobüslerle gelenlerle birlikte topladıkları 170 bin kişi

14.7.2017Merkez
S-400ler bakan imzasına kaldı

S-400'ler bakan imzasına kaldı

ABD merkezli Bloomberg haber sitesinin dün duyurduğu “Türkiye’nin, Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi alması kesinleşti” haberi, Türk kaynaklarca doğrulandı.

13.7.2017Dünya
Fetullah Gülen onu zengin bir kızla evlendirdi

'Fetullah Gülen onu zengin bir kızla evlendirdi'

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ’nün darbe girişiminin ardından firar ederken Dubai’de yakalanarak Türkiye’ye getirilen Afganistan’daki eski Türk Görev Gücü Komutanı tutuklu Tümgeneral Mehmet Cahit Bakır hakkında yürüttüğü soruşturmayı tamamladı. İddianamede gizli tanığın ifadesine göre, Bakır’ın, Fethullah Gülen tarafından çok sevildiğini ve zengin bir kızla evlendirdiğini söyledi.

10.7.2017Gündem
Prof. Dr. Hasan Köni: ABnin üyelik teması, Türkiyenin demokrasi çapasıdır

Prof. Dr. Hasan Köni: AB'nin üyelik teması, Türkiye'nin demokrasi çapasıdır

Prof. Dr. Hasan Köni: AB'nin üyelik teması, Türkiye'nin demokrasi çapasıdır

7.7.2017Merkez
APnin kararı bizi bağlamaz

'AP'nin kararı bizi bağlamaz'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, G-20 zirvesine katılmak için gittiği Hamburg yolunda uçakta konuştu. Erdoğan, Avrupa Parlamentosu’nun, “Türkiye-AB üyelik müzakereleri askıya alınsın” kararı için “Yok hükmünde” dedi. Erdoğan'ın, uçakta gazetecilerin sorularına verdiği yanıtlar özetle şöyle:

6.7.2017Gündem
İnterpolden skandal Türkiye kararı: Askıya alındı

İnterpol'den skandal Türkiye kararı: Askıya alındı

İnterpol, 15 Temmuz sonrası binlerce kaçak FETÖ’cülerin ismini bildiren Türkiye’yi veri tabanından çıkardı. Karara gerekçe olarak Türkiye’nin kısa sürede sisteme 60 bin kişilik aranan şahış yüklemesi gösterildi.

5.7.2017Dünya
Başmüsteşardan İzmire övgüler

Başmüsteşar'dan İzmir'e övgüler

Başmüsteşar'dan İzmir'e övgüler

4.7.2017İzmir
Estonya, AB dönem başkanı

Estonya, AB dönem başkanı

Estonya’nın 1 Temmuz’da resmi olarak Malta’dan Avrupa Birliği (AB) Dönem Başkanlığı’nı devralacak olması dolayısıyla tören düzenlendi.

30.6.2017Dünya
Tartışmalı NATO Zirvesi Brüksel’de

Tartışmalı NATO Zirvesi Brüksel’de

NEREDE yapılacağı uzun süredir tartışılan 2018’deki NATO Zirvesi için karar verildi.

29.6.2017Dünya
Kurtulmuş: Afrinden gelecek her türlü taciz ateşi, misliyle karşılık bulacak

Kurtulmuş: Afrin'den gelecek her türlü taciz ateşi, misliyle karşılık bulacak

Kurtulmuş: Afrin'den gelecek her türlü taciz ateşi, misliyle karşılık bulacak

29.6.2017Adıyaman
Kurtulmuş: Açılan ateş misliyle karşılık bulacaktır

Kurtulmuş: Açılan ateş misliyle karşılık bulacaktır

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Türkiye’nin PYD/YPG konusundaki hassasiyetlerinin dikkate alınması gerektiğini bir kez daha çok net şekilde ifade ediyorum. Kaldı ki bu bu örgütün Afrin bölgesinden Türkiye’ye doğru açtığı her türlü taciz ateşi misliyle, angajman kuralları çerçevesinde karşılık bulacaktır." dedi.

29.6.2017Gündem
NATOnun savunma harcamalarında büyük artış

NATO'nun savunma harcamalarında büyük artış!

Reuters haber ajansı, NATO üyesi Avrupa ülkelerinin 2017 yılında savunma harcamalarını yüzde 4.3 oranında artıracağını duyurdu.

28.6.2017Dünya
Bazı maddeleri yerine getirmek çok zor

"Bazı maddeleri yerine getirmek çok zor"

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson Katar'a gönderilen 13 maddelik listede yer alan bazı maddelerin yerine getirilmesinin çok zor olduğunu açık bir dille belirtti. İngiliz basını ise Türkiye'nin Katar krizine müdahalesinin 'işi ciddileştirdiğini' belirtirken, söz konusu müdahalesinin NATO'yu bölgesel bir kavgaya sürükleyebileceği yorumu yapıldı.

26.6.2017Dünya
Türkiye, NATOyu bölgesel bir kavgaya sürükleyebilir

"Türkiye, NATO'yu bölgesel bir kavgaya sürükleyebilir"

Suudi Arabistan ve Katar arasındaki krizde Türkiye'nin tutumunu ele alan İngiliz The Times gazetesi, "Türkiye'nin Katar'a desteği NATO'yu aptalca bir bölgesel kavganın içine sürükleyebilir" yorumunda bulundu.

26.6.2017Dünya
Suudi Arabistana: Çok çirkin yaklaşım

Suudi Arabistan'a: Çok çirkin yaklaşım

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Katar’dan Türk askerinin çekilmesi önerisine sert tepki göstererek, “Türkiye’nin Katar ile attığı bu adıma müdahil olmak çok çok çirkin bir yaklaşım” dedi. Bayram namazını Ataşehir Mimar Sinan Camisinde kılan ve Haliç Kongre Merkezi’nde bayramlaşma törenine katılan Erdoğan özetle şunları söyledi:

25.6.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriyenin kuzeyinde, sınırlarımızda bir terör devleti kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye'nin kuzeyinde, sınırlarımızda bir terör devleti kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye'nin kuzeyinde, sınırlarımızda bir terör devleti kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz

25.6.2017İstanbul

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika mesajları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’ndeki bayramlaşma töreninde konuşuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'ye ABD'nin silah vermesine ilişkin çok önemli açıklamalar yapıyor. Erdoğan “Suriye'nin kuzeyinde, sınırlarımızda bir terör devletinin kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz” dedi. Cumhurbaşkanı, "Bu terör örgütüne verilen silahları daha sonra geri alacaklarını söyleyerek Türkiye'yi kandırdıklarını sananlar, hayati bir yanlış yaptıklarını eninde sonunda anlayacaklar ama onlar için iş işten geçmiş olacak. Bir taraftan NATO’da beraber olacağız öbür taraftan terör örgütleriyle beraber hareket edeceğiz. Bu nasıl iştir? O zaman NATO’nun yeniden gözden geçirilmesi gerekir. Bu atılan adımların hepsi NATO’ya aykırıdır" diye konuştu. Erdoğan konuşmasında FETÖ'ye değindi, "Hepinize sesleniyorum; nerede, bildiğiniz, bulduğunuz bir FETÖ terör örgütü mensubu varsa bunu bizlere muhakkak bildireceksiniz" dedi.

25.6.2017Gündem
Siber saldırılara karşı NATO’ya Türk başkan

Siber saldırılara karşı NATO’ya Türk başkan

NATO Bilim ve Teknoloji Organizasyonu Teknik Çalışma Grubu’nun başkanı 25 yaşındaki Berke Çaplı oldu.

24.6.2017Dünya
ABD ve Rus uçakları aşırı yaklaştı

ABD ve Rus uçakları aşırı yaklaştı!

Hafta başında ABD'nin duyurduğu haberin fotoğrafları paylaşıldı, bazı karelerde SU-27'deki Rus pilot bile görülebiliyor.

24.6.2017Dünya
Danimarka, Afganistan’a asker gönderme kararını askıya aldı

Danimarka, Afganistan’a asker gönderme kararını askıya aldı

Danimarka’nın ABD’den gelen talep üzerine Afganistan’a 55 asker gönderme kararını askıya aldığı ve NATO’nun konuyla ilgili kararına göre adım atacağı bildirildi.

23.6.2017Dünya
Baltık Denizindeki it dalaşının görüntüleri

Baltık Denizi'ndeki 'it dalaşı'nın görüntüleri

NATO uçağı Baltık üzerinde Rusya Savunma Bakanı Şoygu'nun uçağına tehlikeli bir şekilde yakınlaşınca Rus uçakları acil havalandı. NATO'nun F-16 uçağının Baltık suları üzerinde Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'nun uçağına tehlikeli bir şekilde yakınlaştığı, fakat Rus Su-27 uçağının bu durumu engellediği belirtildi. Rus haber ajansı Ria Novosti'de yer alan haberde, NATO'nun uçaklarının Şoygu'nun uçağı Kaliningrad'a doğru giderken eşlik etmek istediği, fakat Rus Su-27 uçağının havalanarak iki uçağın arasına girdiği belirtildi. Bakanın bulunduğu uçak Su-27 uçağının eşliğinde uçuşuna devam etti. Kremlin bu konuyu yorumlamaktan kaçınarak tüm soruları Savunma Bakanlığı'na yönlendirdi.

22.6.2017Haber
İzmirde NATOya ait askeri arazinin yanında patlama

İzmir'de NATO'ya ait askeri arazinin yanında patlama!

İZMİR'in Gültepe Semtinde NATO'ya ait ve duvarla çevrili askeri arazinin yanında saat 08.00 bir patlama meydana geldi. İzmir'in Konak ilçesinde askeri arazi ile mezarlık arasında patlama meydana geldi. Patlamada, askeri araziyi çevreleyen duvar yıkıldı, cevrede bulunan binaların camları kırıldı.

22.6.2017Haber
İzmirde NATOya ait askeri arazinin yanında patlama

İzmir'de NATO'ya ait askeri arazinin yanında patlama!

İZMİR’in Konak İlçesi Gültepe semtindeki Güney Deniz Saha Komutanlığı Haberleşme Merkezi vericilerinin bulunduğu askeri alanın yanında bu sabah patlama meydana geldi. Ölen ve yaralananın olmadığı patlamanın, duvar dibine bırakılan ses bombasından kaynaklandığı belirlendi. Mahalle sakinleri, patlamanın bölgede zaman zaman devriye atan askeri aracın geçişinden hemen sonra meydana geldiğini söyledi.

22.6.2017Gündem
Patlamada NATO tesisinin duvarı hasar gördü (1)

Patlamada NATO tesisinin duvarı hasar gördü (1)

Patlamada NATO tesisinin duvarı hasar gördü (1)

22.6.2017İzmir
Havadaki krize ilişkin ilk görüntüler

Havadaki krize ilişkin ilk görüntüler!

Rus basını, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'yu taşıyan uçağa NATO'ya ait bir F-16'nın yaklaşmasına ait ilk görüntüleri yayınladı. Öte yandan, Rusça yayın yapan Korrespondent.net internet sitesine göre, Su-27 ve F-16'nın havada yakınlaşması üzerine bir NATO temsilcisi yaptığı açıklamada Savunma Bakanı Şoygu'nun uçakta olduğunu bilmediklerini belirtti.

21.6.2017Dünya
Son dakika... Havada tehlikeli yakınlaşma

Son dakika... Havada tehlikeli yakınlaşma!

Reuters haber ajansı, Rus savaş jetlerinin NATO'ya ait bir F-16 uçağının Rusya savunma bakanını taşıyan uçağa yaklaşması nedeniyle havalanarak NATO uçağını uzaklaştırdığını duyurdu. Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ise uçaktan indikten sonra açıklama yaptı.

21.6.2017Dünya
Yardım gemisi, törenle Gazzeye uğurlandı

Yardım gemisi, törenle Gazze'ye uğurlandı

Yardım gemisi, törenle Gazze'ye uğurlandı

18.6.2017Merkez
Sol Parti’nin ‘İktidara talibiz’ palavrası

Sol Parti’nin ‘İktidara talibiz’ palavrası

DDR kısa adıyla tanınan ve eski Doğu Almanya olarak bilinen Almanya Demokratik Cumhuriyeti’nde Marksist-Leninist ideolojiyi benimseyen komünist Almanya Sosyalist Birlik Partisi’nin (SED) uzantısı konumundaki Sol Parti’nin kurultayı vardı geçen hafta sonu Hannover’de.

14.6.2017Dünya
Yaşıyor olsaydı ona şunu söylemek isterdik: Nâzım, Türkiye seni seviyor

Yaşıyor olsaydı ona şunu söylemek isterdik: Nâzım, Türkiye seni seviyor!

Biri Nâzım Hikmet’le aynı cezaevinde kaldı; onun sayesinde ressam oldu. Diğeri, onu eşi Vera’yla birlikte Paris’te ağırladı; onunla röportajlar yaptı. Üçüncüsüyse Nâzım Hikmet’in Türkiye’de ‘vatan haini’ ilan edildiği yıllarda kendisiyle Moskova’da iki hafta geçirdi; onunla Rusya’da görüşen son Türk gazeteci oldu. Nâzım Hikmet’in ölümünün 54’üncü yıldönümünde, Nâzım’ın hayatta kalan üç arkadaşını, ressam İbrahim Balaban, gazeteci-yazar Hıfzı Topuz ve gazeteci-yazar Orhan Karaveli’yi Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin ev sahipliğinde bir araya getirdik. Sanat ve edebiyat dünyasının bu üç çınarı, bize Nâzım Hikmet’le olan anılarını ve büyük şairin bilinmeyen yönlerini anlattı.

10.6.2017Hayat
Vahdettinin torunu Neslişah Evliyazade: Ailemizin sonu Türk halkının kurtuluşu oldu

Vahdettin'in torunu Neslişah Evliyazade: Ailemizin sonu Türk halkının kurtuluşu oldu

Son Osmanlı Padişahı Vandettin'in torunu Neslişah Evliyazade 'Aileniz Atatürk'e kızgın mı?' sorusuna "Süründüler, evet. Ama aksi olsaydı şimdi bu ülkede oturmazdık. Ne olurdu hain denmeseydi, biraz paraları olsaydı, bu dramları yaşamasalardı… Sadece bu var. 35 padişahın mezarı burada, Vahdettin'inki Suriye'de. Niye orada kalsın? Ama asla Atatürk'e düşman ya da kızgın değiller. Belki ailemin, Osmanlı hanedanının sonu oldu ama Türk halkının da kurtuluşu oldu" dedi.

10.6.2017Gündem
Bilderberg hâlâ dünyanın en gizli hükümeti mi

Bilderberg hâlâ dünyanın en gizli hükümeti mi?

Bilderberg toplantıları oturum üstüne oturum, konuşma üstüne konuşma… Hepsi de gizli… Ama her şey bu kadar değil: Google’ı Google yapan Eric Schmidt’le siber savaşlar üzerine bir tartışmada kayboluyorsunuz... Eski MI6 Başkanı’yla akşam yemeğindeki kuzu etinin kıvamını çekiştiriyorsunuz… ‘Bilderberg erkekleri’ Juventus-Real Madrid maçıyla kendinden geçiyor… Peki ‘Bilderberg kadınları’ ne yapıyor? Söylemesi zor; çünkü pek kadın çağırmamışlar… ‘Dünyanın zirvesi’nde neler görüp yaşadım; anlatıyorum.

10.6.2017Dünya
Katar krizinde süreç Sünni-Şii çatışmasına evrilmek isteniyor

"Katar krizinde süreç Sünni-Şii çatışmasına evrilmek isteniyor"

"Katar krizinde süreç Sünni-Şii çatışmasına evrilmek isteniyor"

9.6.2017Merkez
Merkel, Türkiye konusunda çok açık konuştu

Merkel, Türkiye konusunda çok açık konuştu

Türkiye, Alman vekillerin İncirlik ziyaretine izin vermedi. Bunun gerekçelerini hükümet yetkilileri hiç incitmeden Alman tarafına anlattı.

9.6.2017Dünya
Putinden ABDye uyarı: O savaşta kimse hayatta kalamaz

Putin'den ABD'ye uyarı: O savaşta kimse hayatta kalamaz

Rusya Devlet Başkanı Putin, ABD ile Rusya arasında olası bir savaşta "kimsenin hayatta kalamayacağını" söyledi.

8.6.2017Dünya
Alman Savunma Bakanı: Ürdün bizim için Konya’dan çok daha uygun

Alman Savunma Bakanı: Ürdün bizim için Konya’dan çok daha uygun

Almanya, İncirlik’te konuşlu asker ve keşif uçağı Tornadoları Ürdün’e taşımaya hazırlanıyor. Bakanlar kurulu toplantısı öncesi ZDF’e konuşan Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, “İncirlik’ten adım adım, kademeli taşınacağız” dedi.

7.6.2017Dünya
Montenegro NATO’nun 29. üyesi oldu

Montenegro NATO’nun 29. üyesi oldu

Montenegro NATO’nun 29. üyesi oldu

7.6.2017Merkez
Türkiye ile derin görüş ayrılıkları var

Türkiye ile derin görüş ayrılıkları var

Dışişleri Bakanı Gabriel, Alman Deutschlandfunk Radyosuna Türkiye ziyaretini değerlendirdi.

6.6.2017Dünya
Dünya en tehlikeli dönemde

'Dünya en tehlikeli dönemde'

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Rusya, İran ve uluslararası terör tehdidini dünyanın en büyük tehlikeleri olarak nitelendirerek, bu tehlikelerle mücadele için NATO'daki müttefiklerine yardım etmeye hazır olduklarını söyledi.

6.6.2017Dünya
Bill Clinton ‘Rusya’nın NATO üyeliği’ seçeneğine karşı çıkmamış

Bill Clinton ‘Rusya’nın NATO üyeliği’ seçeneğine karşı çıkmamış

RUSYA Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı olduğu dönemde Bill Clinton’a Rusya’nın NATO’ya katılmasını önerdiğini söyledi.

4.6.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Silahlanma yarışı tehlikeli bir hal alıyor

Soğuk Savaşın sona ermesinden sonra dünya üzerinde başgösteren yeni sorunlar, tehditler ve sıcak çatışmalar  yaşadığımız dönemin çok da güvenlikli olmadığını gösteriyor.

12.7.2017

Fikirleri manşetlerde, Kerinçsiz nerede?

“BBC de yürüyüşten yayına geçti, CNN de bağlandı, Gezi’nin kışkırtıcısı kışkıranıyla, ajanı provokatörüyle tüm devrimbazlar toplandı, kadro tamamlandı” manşetleri atıldı...

7.7.2017

Ordunun yüzde kaçı AK Partili?

TÜRKİYE’de orduyla iktidar ilişkisi hep sıkıntılı olageldi.

3.7.2017

Şüpheli durum

Yüzlerce askerin hastalanmasına ne diyorsunuz?

20.6.2017

Dış politika bir 'zeytin dalı'na muhtaç durumda

Almanya'nın İncirlik'teki askeri uzmanlarını çekme kararı ile Katar'ın diplomatik ablukaya alınması birbirini izleyince Türkiye'nin dış politikası hakkındaki soru işaretleri arttı.

7.6.2017

Katar'a bunu yapan bize neler yapmaz

SUUDİ Dışişleri Bakanı El Cubeyr, Katar’ın tepesine hiç istemeden binmeye niye mecbur kaldıklarını... Ve durumu düzeltme şartlarının ne olduğunu açıkladı.

7.6.2017

Terör, terörizm ve Katar

TERÖR, çağın en önemli siyasal/toplumsal tehlikelerinin başında geliyor.

7.6.2017