MENÜ

Narsist Ne Demek

Narsist Ne Demek ile ilgili tüm haberleri, son dakika Narsist Ne Demek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Narsist Ne Demek haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 54 Narsist Ne Demek haberi bulunmuştur.

Narsist Ne Demek Haberleri

Narsisizm nedir Narsist ne demek

Narsisizm nedir? Narsist ne demek?

Narsisizm insan için yaşamını sürdürebilmesi açısından bir ölçüde gereklidir. Narsisistik kişilik bozukluğu olan kişiler, başkalarının düşünce ya da isteklerine gereken ilgiyi gösteremeyen kişilerdir. Peki, narsisizm nedir? Narsist ne demek?

3.07.2019Gündem
Narsistler kendilerini ne kadar seviyor

Narsistler kendilerini ne kadar seviyor

Bilinenin aksine narsistlerin bilinçdışı kendilik görüşleri o kadar da olumsuz değil...

17.10.2008Gündem
Giden mi serseri kalan mı

Giden mi serseri kalan mı?

Anthony Bourdain’in yayımlandığı dönemde olay yaratan kitabı ‘Mutfak Sırları’ ünlü şefin intiharının ardından çok satanlar listesine geri döndü. Gastronomi ortamlarının kötü çocuğunun yaşam yolculuğu ve restoran mutfaklarında neler döndüğü hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Bourdain’in kuvvetli kaleminde aradığınızı bulabilirsiniz.

16.08.2018Kitap Sanat
Bir Sosyal Medya Çılgınlığı: TBT Aslında Ne Demek

Bir Sosyal Medya Çılgınlığı: "TBT" Aslında Ne Demek?

Sosyal medya kullanıcıların çok yakından tanıdığı bir kavram var. TBT! Açılımı "Throwback Thursday" olan TBT, geçmişten bir güne, eskilere dair fotoğraf yüklemek isteyenlerin kullandığı bir etiket olarak karşımıza çıkıyor.

20.10.2017İyi Yaşam
TBT nedir Ne işe yarıyor

TBT nedir? Ne işe yarıyor?

Sosyal medya kullanıcıların çok yakından tanıdığı bir kavram var. TBT! Açılımı throwback thursday olan TBT, geçmişten bir güne, eskilere dair fotoğraf yüklemek isteyenlerin kullandığı bir etiket olarak karşımıza çıkıyor.

16.10.2017Teknoloji
Dr. Cihan Aksoy: Özür dilerim

Dr. Cihan Aksoy: Özür dilerim

Show TV canlı yayınında “11 yaşındaki kızlar çıtır olur" cümlesiyle tepki çeken Dr. Cihan Aksoy, program yaptığı NTV ile yolları ayrıldı. Aksoy, konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve "Hiçbir art niyet taşımayan bir kelimenin buralara çekilebileceğini hiç düşünmemiştim." dedi. Türk toplumundan özür dilediğini söyleyen Aksoy, "Yaşadığım bu üzücü olayın ardından sunuculuğunu üstlendiğim televizyon programıma ve üniversitedeki görevime veda ettiğimi bildirir, Türk izleyicisinin yıllardır göstermiş olduğu ilgi, sevgi ve candan yakınlık için teşekkür ederim." diye konuştu.

8.02.2017Kelebek
Kemal Kılıçdaroğlu: Narsist kişiler kural tanımaz

Kemal Kılıçdaroğlu: Narsist kişiler kural tanımaz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesi’nin gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül hakkında kararı ile ilgili “Saygı duymuyorum” diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı, “Bir ülkenin cumhurbaşkanı topluma, hukuka örnek olur; hukuka, kanunlara, yargıya saygı duyar. Ama bir kişinin narsist özelliği ortaya çıkmışsa o hiçbir kuralı tanımaz” sözleriyle eleştirdi.

1.03.2016Gündem
CHP lideri Kılıçdaroğlundan Cumhurbaşkanına sert tepki

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı'na sert tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) ziyaretinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Anayasa Mahkemesi (AYM) kararına ilişkin açıklamalarını değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, "Bir ülkenin cumhurbaşkanı yargıya saygı duyar. 'Mahkeme kararına uymayacağım' demek narsist kişiliğin çok öne çıktığı bir olay demektir ve bunu kabul etmiyoruz" dedi.

1.03.2016Gündem
Ben, şahsen, bizzat, kendim ve selfie’m: Hastayım bana

Ben, şahsen, bizzat, kendim ve selfie’m: Hastayım bana!

İntihar eden birini durdurmaya giden polis neden olay yerinde hatıra fotoğrafı çeker? Ortaya çıkma ihtimali olan çıplak fotoğraflarımızı niçin telefonlara, bilgisayarlara yükleriz? Kol boyu mesafeden kendimizi çekebilme teknolojisi, yeni bir narsizm salgını mı? Selfie devrimi hayatımızı, aşkı, cinselliği, ahlakı baştan sona etkiliyor, sarsıyor, yeniden tanımlıyor. Sahi, birileri suyumuza bir şey mi katıyor?

7.09.2014Hayat
Oslo’dan beter bir skandal

Oslo’dan beter bir skandal

Basına yansıyan İmralı tutanakları Ankara’da deprem etkisi yarattı.

28.02.2013Gündem
Hayat Erbabı

Hayat Erbabı

Derdinize eşten dosttan deva bulamadığınız zamanlarda yapmanız gerekeni biliyorsunuz artık. Dertleşmek için mail atmanız yeterli

5.01.2013Kelebek
Aldatmak babadan oğula geçen bir davranış mı

Aldatmak babadan oğula geçen bir davranış mı?

Son yapılan araştırmalar ihanetin sebebini genlere bağlıyor. Peki, kimler aldatıyor? Nasıl ve neden? İşte baştan sona aldatmanın Dna'sı...

13.07.2009Aşk
Lavabo açıcıyım

Lavabo açıcıyım

Hande Yener, müzik piyasasındaki tıkanıklığı kendisinin giderdiğini söyledi.

1.05.2009Kelebek
Günlüklerini internete taşıdılar yaşadıklarını tüm dünya okuyor

Günlüklerini internete taşıdılar yaşadıklarını tüm dünya okuyor

Blog, İngilizce’deki web (ağ) ve log (kayıt) kelimelerinin birleşmesinden oluşan Weblog’un kısaltılmışı. İnternet günlüğü anlamına geliyor. Şu anda 31 milyon kişinin blog’u var. Fikirlerini, gözlemlerini, deneyimlerini bu sayfalar aracılığıyla tüm dünya okuyabiliyor. Çok etkililer.

14.05.2005Kelebek
Estetik yaptıranların sadece yüzde 5’i sosyetik

Estetik yaptıranların sadece yüzde 5’i sosyetik

Estetik ameliyat yaptıranların sadece yüzde 5’i sosyete, geri kalan 95’i sizin gibi benim gibi normal vatandaşlar! Ama siz gazetelerde hep sosyete denilen insanların operasyon geçirdiğini okuyorsunuz. Brezilya’ya bakın, zavallı, fakir bir ülke. Ama estetik cerrahi inanılmaz yaygın. Yani parası olmayan da yaptırıyor. Yaşadığımız çağda ‘sosyal kabul’, görünümle ilgili. Bu yüzden bu iş bu kadar yaygın. Aynı eğitimlere ve aynı özelliklere sahip iki insan düşünün, biri güzel ve bakımlı, diğeri çirkin ve bakımsız. Hangisini işe alırsınız?

25.09.2004Kelebek
Elimi hafifçe içlerine sokup kadınların kalplerine dokundum

Elimi hafifçe içlerine sokup kadınların kalplerine dokundum

Şair ve yazar Murathan Mungan'ın Cuma günü piyasaya çıkacak olan yeni kitabı Yüksek Topuklar hadise yaratacak.

Elimi hafifçe içlerine sokup, kadınların kalplerine dokundum.

Ahmet Altan ve Orhan Pamuk kadınları dışarıdan anlatıyor, ben içeriden.

Kitapta Kadir İnanır bakışları, Sezen Aksu'nun vokalistleri, İstiklal Caddesi'nden bir takım şeyler de var. İlk defa bir Murathan Mungan kitabı bu kadar güncel mekanlarda geçiyor.

4.05.2002Kelebek
Starlar Demirel’le aynı yaşta

Starlar Demirel’le aynı yaşta

En son Tarkan'ın Karma albümünde şarkılarıyla ulaştı kitlelere. Hele o ‘‘Vereceksen akıl verme huzur ver’’ cümlesi yok mu dillerden düşmüyor. Bugüne kadar Türk popunun en starlarına sayısız beste yaptı, söz yazdı. Sezen Aksu'dan Nilüfer'e, Yeni Türkü'den Candan Erçetin'e kadar. Tam 150 klip çekti onlara.

19.10.2001Kelebek

Yazar Sonuçları

Sinirli Başbakan

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan önüne gelene saldırıyor. Medyaya, yargıya, Cumhurbaşkanı’na, YÖK’e, eleştirenlere, yazara, çizere, Avrupa’ya, ABD’ye, Hristiyan dünyasına, bazen de askere...

8.04.2006

Zararın neresinde göbek atmalı

Son yılların tartışılmaz tek gerçeği şu; hepimiz diziciyiz. Hiçbir hikayenin bir film dakikasında anlatılmasından yana değiliz. Mümkünse 3.5 saat anlatılsın, bakışlar yayılsın, hatta oyuncu olarak bile başarı kotamız 5 dakika boyunca aynı duyguyla hiçbir şey yapmadan bakışımız olsun derken...

13.09.2018

Kaygısız çocuk nasıl yetiştirilir?

MAALESEF çoğu ebeveyn “Çocuğumu iyi yetiştirmeliyim ve onu güzel bir geleceğe hazırlamalıyım” düşüncesi ile çocuğunu şekillendirmeye çalışır.

9.03.2018

Her yaz tartışılır her yaz yapılır

YAZ mevsiminde her yıl tekrarlanan bir uygulama ve peşinde yinelenen bir tartışma vardır. Belki buna ‘tercih meselesi’ olarak da bakabiliriz.

13.07.2017

Seçilmiş başkan Trump’ın binasında neler gördüm

İKİ gazeteci New York’ta buluşup yemek yemeye kalkarsa, bugünlerde gidilecek en ilginç yer ne olabilir:

13.01.2017

Hep inşaat halinde ama hep

Bitmeyecek benim şu inşaatım. Kendimi bir türlü istediğim gibi bitiremiyorum.

15.05.2016

Obradovic mucizesi ile gelen son

Fenerbahçe Basketbol Takımı Koçu Zeljko Obradovic, kesinlikle herhangi bir koç değil. Berlin Mercedes Arena’da en kritik aldığı risklerle bunu kanıtladı. Bu özelliği, şirket yönetenler için de derslerle dolu.

14.05.2016

Sevgili Cengiz Yılmaz Morgül sarayda doğmuş aristokrat mı

YILMAZ Morgül Ginelilerle ilgili münasebetsiz bir laf söyledi, millet ayağa kalktı.

8.03.2016

İnsanlar neden çıplak selfie çekiyor

Yalnızlaşan modern insan ne kadar bencil olduğunu paylaşmak istediğinde bu anlatım bozukluğunun kimyamızı bozacağını tahmin etmeliydik. Sonuç şimdilik selfie çılgınlığı şeklinde kendini gösterdi, peki bir sonraki adım ne olacak?

6.09.2014

Köpürse de artık korkmuyorlar

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın Gezi Parkı eylemleri nedeniyle yaptığı dizi görüşmelerden birine katılan DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, Başbakan ile arasında geçen bir diyaloğu Vatan’a anlattı.

16.06.2013

İçeri atarlarsa ''bu şahane hayatın zekatı!'' der geçerim

Gayrettepe’de Point Otel’de buluştuk.Orada şahane bir sahaf var ve inanılmaz güzel bir kütüphane. Fotoğrafları orada çekmeye başladık, sonra otelin diğer bölümlerine kaydık.

11.01.2013

Kadını çıplak poza ikna etmek

Fransız psikologları son yıllarda ‘sapıklık’ olayına fena taktılar. Kavramın alanını her gün biraz daha genişletiyorlar. Onlara göre sapıklık; bir başkasını kendi zevki için kullanmak ve bundan sınırsız bir zevk alma arzusu. Şimdi size zamane sapıklarıyla ilgili faydalı bilgiler vereceğim.

28.07.2012

Kadın hayranlarım barlarda karımın saçını çekip mıncıklıyor

Murat Yıldırım ilginç bir adam, zeki bir adam, tanıdıkça derinleşen bir adam, güzel bakan bir adam. Gerçi o, ‘iyi oyuncu’ sıfatının peşinde. Yıldız Teknik Üniversitesi i Tiyatro Kulübü’nde başlayan oyunculuk hayatı, şu aralar, ‘Suskunlar’ dizisinin beğenilen oyuncusu olarak sürekli yukarıya, zirveye doğru tırmanıyor. Eşi Burçin Terzioğlu’na dolu dolu âşık olduğunu söyleyen Yıldırım, dizilerden iyi para kazanıp, çok para kazanmayacağı sinema projelerinin planlarını yapıyor. Birlikte hayatını bir kez daha gözden geçirdik sizin için. Röportajın devamı bu ayki Elele dergisinde.

1.06.2012

Ben sapık bir narsistim

Evet, öyle görünüyor ki, ben sapına kadar sapık bir narsistmişim. Kendimle ilgili itirafı, başlıktakinden biraz daha insaflı bir cümleyle ifade edeceğim. “Narsistmişim” diyorum çünkü o kadar emin değilim

24.03.2012

Çocuklarda özgüven nasıl geliştirilir?

Ailelerin ve öğretmenlerin çocuklara yapabileceği en önemli katkı onlarda özgüven duygusunu geliştirmek.

28.12.2011

İşimiz bu mu?

Amy Winehouse’un babası, kızı öldüğünde New York uçağındaydı.

27.07.2011

Bu defa deveyi ben çekeceğim

Bu fotoğraf Ahmet Hakan’la yaptığımız umre ziyaretinde çekildi. Birimiz devenin üzerinde olacaktık, diğerimiz de deveyi çeken kişi. Nedense ikimiz de deveyi çeken kişi olmak istiyorduk. Bana her zamanki gibi, tepedeki mağruru oynamak düştü. Bu yazıyı işte bu nedenle yazdım. Bu defa elime mağduru oynamak fırsatı geçtiği için, krizi fırsata çevirmek istedim...

11.06.2011

“Hayat yalan olduğunda güzel!”

Alıştığımız bir şey değildi. Sesini çok sık duyardık. Ama bir süredir ortalıkta yoktu. Nerelerdeydi? Ve? İşte döndü, Murathan Mungan, ‘Şairin Romanı’yla döndü. 582 sayfalık bir baş yapıtla. Öyle böyle bir kitap değil. Müthiş kurgulu, sürprizli, oyuncaklı, bulmacalı.

9.04.2011

Ben megaloman olmayayım da

BEN megaloman olmayayım da kim olsun

29.11.2010

Çıtır kız e-postaları...

Bu hafta sonu sayenizde taşınamadım.

18.10.2009

2009’un renk iksirleri belli oldu

Moda ve dekorasyon evrenine sürülen yeni renk kombinasyonları kaotik, karmaşık ve hâlâ belirsiz dünya gündemine iki seçenek sunuyor.

13.03.2009

Can Atilla ile D&R’da tanıştım

Can Atilla ile Profilo Alışveriş Merkezi’nin içindeki D&R’ı gezerken tanıştım. Tabii ki kendisiyle değil. Cariyeler ve Geceler adlı albümü ile. Kitaplar arasında dolaşırken, tatlı tatlı bir ritim kulağıma geliyordu.

17.11.2005

En büyük Türk teknoseksüelleri

Erkek adamın seksüeli teknoseksüel olur. Her Allah’ın günü yeni bir seksüel tip çıkıyor başımıza ama hepsi birbirine karıştı diyorsanız, alın size kuponsuz sertifikasız bir Bilgi Çağı hizmeti...

22.05.2004