MENÜ

Narsisizm Nedir

Narsisizm Nedir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Narsisizm Nedir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 22 Narsisizm Nedir haberi bulunmuştur.

Narsisizm Nedir Haberleri

Narsisizm nedir, narsist kimdir

Narsisizm nedir, narsist kimdir?

Televizyon izleyicilerinin dizilerde ve programlarda karşılarına çıkan, Narsisizm ve narsist kelimelerinin anlamları merak ediliyor. Peki Narsisizm nedir, narsist kimdir?

4.09.2019Gündem
Narsisizm nedir Narsist ne demek

Narsisizm nedir? Narsist ne demek?

Narsisizm insan için yaşamını sürdürebilmesi açısından bir ölçüde gereklidir. Narsisistik kişilik bozukluğu olan kişiler, başkalarının düşünce ya da isteklerine gereken ilgiyi gösteremeyen kişilerdir. Peki, narsisizm nedir? Narsist ne demek?

3.07.2019Gündem
Narsisizm nedir Narsist kimlere denir

Narsisizm nedir? Narsist kimlere denir?

Narsisizm veya özseverlik için farklı tanımlar ve kullanımlar mevcuttur. Sigmund Freud Narsisizmi ‘Dış dünyadan soyutlanan libidonun (cinsel enerji) egoya (ben) yönlendirilmesi’ şeklinde açıklamıştır. Peki, narsisizm tam olarak nedir? Narsist kimlere denir?

11.10.2018Gündem
Karl Ove Knausgaard: Terapiste gitmektense kendimi vururum daha iyi

Karl Ove Knausgaard: 'Terapiste gitmektense kendimi vururum daha iyi'

“Kalp için hayat basittir: Atabildiği kadar atar, sonra durur.”  Fenomen yazar  Karl Ove Knausgaard’ın edebiyatı, altı kitaplık ‘Kavgam’ serisinin ilk cümlesi kadar basit. ‘Selfie çağının başyapıtı’ olarak nitelendirilen otobiyografik seri, 22 dile çevrildi, 25’e yakın uluslararası edebiyat ödülü topladı. Knausgaard ile gerçekleştirdiğimiz telefon konuşmasından geriye kalanlar...

10.12.2016Hayat
Siz de paylaşma hastası olabilir misiniz

Siz de 'paylaşma hastası' olabilir misiniz?

Cep telefonlarıyla her anımızı kaydediyor, anında paylaşıyor, özel hayatımızı herkese sunuyoruz. Sosyal medyada paylaşılanlar ise genellikle "parıltılı hayatlar" oluyor.

27.06.2016Sağlık
Canan Ergüder bilinmeyenlerini anlattı

Canan Ergüder bilinmeyenlerini anlattı

O, tiyatro eğitimine Amerika’da Franklin and Marshall College’da başladı. The New School University Actors Studio Drama Program’da yüksek lisans derecesiyle devam edip, London Academy of Music and Dramatic Arts Shakespeare Atölyesi’ne katıldı. Bugüne kadar birçok dünyaca ünlü tiyatro sanatçısı ve film yıldızlarıyla sayısız projede yer aldı. Kimden mi bahsediyorum? Marlon Brando, Marliyn Monroe, Robert De Niro, James Dean ve Sidney Poitier gibi oyunculara eğitim veren, The Actors Studio’nun 2003 yılında hayat boyu üyesi olmaya hak kazanan sanatçı Canan Ergüder’den...

5.02.2016Magazin
Prens prensesi neden sevmedi

Prens prensesi neden sevmedi?

Yıllar önce Nâzım Hikmet atmıştı düğümü: “Sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart mı?” Elma sevmese de olur ama ya prens? Prens prensesi sevmezse kim çıkacak kerevete? Filiz Aygündüz, aşkın kör kuyusuna, bağımlılığa taşıyor okurunu. ‘Prens Prensesi Sevmedi’yi okurken baş karakter Deniz bizi aşk tahterevallisinde bir aşağı bir yukarı taşıyor.

22.02.2015Hayat
Şişkin egolar, ezilmiş egolar sayesinde var

Şişkin egolar, ezilmiş egolar sayesinde var

“Büyük bir ego olmadan da senfoniler bestelenmiyor. Ego için bağışlayın!” Böyle diyordu Fazıl Say, yazdığı yazıda. Peki aynaya bakalım, Türklerin egosu ne durumda? Psikolog- yazar Gündüz Vassaf’la konuştuk

1.12.2012Kelebek
Narsistlerle nasıl yaşanır

Narsistlerle nasıl yaşanır?

Narsist kişilik bozukluğu yaşayanlar kendileri bu durumun farkına varmazlar ve genellikle depresyon şikayetiyle hekime giderler!

Narsistlerle nasıl yaşanır

Narsistlerle nasıl yaşanır?

Narsist kişilik bozukluğu yaşayanlar kendileri bu durumun farkına varmazlar ve genellikle depresyon şikayetiyle hekime giderler!

16.02.2009Kelebek
Kimler depresyona girer

Kimler depresyona girer

Depresyon yüz yılımızın adı en çok bilinen psikiyatrik hastalıklarından biri....

23.06.2008Sağlık
Bize şen profesörler diyorlar oysa iki Anadolu Hayvanıyız

Bize şen profesörler diyorlar oysa iki Anadolu Hayvanı'yız

Ahmet İnam, ODTÜ Felsefe Bölümü Başkanı, Felsefe Kurumu üyesi, 18 kitap yazmış uluslararası düzeyde saygın bir akademisyen. Cengiz Güleç ise ergenlik psikiyatrisinin önde gelen uzmanlarından, Fransa'da, Hacettepe Üniversitesi'nde ders verdi, TBMM'ye girdi, Ecevit Hükümeti'nin kültür bakanı adayıydı. 60'ına merdiven dayayan iki akademisyen ayda bir buluşup, ciddiyeti tatile gönderiyor.

4.06.2005Gündem

Yazar Sonuçları

Narsisizm nedir

Her ilişkiden çıkarılacak çok ciddi dersler oluyor elbette. Bu genç hanım da, 3 buçuk yıl süren bir ilişki sırasında nasıl kişiliğini kaybettiğini, nasıl büyülenmişçesine bu adamın çekim gücüne kapıldığını anlatıyor. Buna benzer ilişkiler yaşayan ve mağdur olanlara bir örnek sunuyor.

11.07.2014

Dikkat! Plajdan nomofobik çıkabilir

Karpuz kabuğu denize düştü, telefonlar plajlara üşüştü. Yani ‘no mobile phobia’dan türetilen ve ‘cep telefonundan mahrum kalma korkusu’ diye özetleyebileceğimiz nomofobiyi en net şekliyle göreceğimiz mevsimdeyiz. Bu modern çağ sendromunu nöroloji uzmanı Dr. Timur Yılmaz’la konuştuk.

6.07.2018

Merak ne zaman sağlıklıdır?

GEÇEN haftaki yazımda kısaca bahsetmiştim. 

18.05.2018

‘Bizim’ yargı!

FETÖ hakkındaki soruşturmada yargıdaki örgütlenmenin dehşet verici boyutları her gün biraz daha ortaya çıkıyor.

18.11.2016

Neden katille selfie?

Seri katil Atalay Filiz ve yakalanış öyküsü günlerdir hayatımızın ortasında...

14.06.2016

Sevişmeden bir gece önceki yemek

ORTA boylu, saçı açık ve bıyıkları ile herhangi bir Akdeniz ülkesinden olacağı izlenimi veren bu adamın adı Oscar Farinetti...

30.11.2013

Empati bitti, bu kabile çağı

Empati yok. Herkesin kendine benzeyenlere daha fazla bağlandığı... Daha çok gruplaştığı... Eski çağın kabilelerini andıran ve birbirleriyle çatışan kapalı zümreler dönemi yaşıyoruz.

14.04.2012

Ama bu kadarı fazla!

BU gazeteler insanı, durduk yerde feminist yapar. Bunu ben söylüyorsam artık gerisini siz düşünün. Feminizmin hemen hiçbir türüne yakınlık duymadığım, ikna edici bulmadığım için adı "kadın düşmanı"na çıkmış biriyim. Ama bu kadarı fazla!

19.04.2009

Her erkek o bedeli ödeyecek

GERÇİ Reha Muhtar benden önce davranıp yazdı ama böyle bir konuda hiçbir erkek geri kalamaz.

Yani düşünmekten geri kalamaz demek istiyorum.

16.02.2008