MENÜ

Myra Antik Kenti

Myra Antik Kenti ile ilgili tüm haberleri, son dakika Myra Antik Kenti haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Myra Antik Kenti haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 183 Myra Antik Kenti haberi bulunmuştur.

Myra Antik Kenti Haberleri

Resmen akın ettiler Artış yaşandı

Resmen akın ettiler! Artış yaşandı

ANTALYA’nın Demre ilçesindeki bulunan ve ’Noel Baba’ olarak bilinen Aziz Nikolaos Anıt Müzesi ile Myra Antik Kenti’ndeki ziyaretçi sayıları ve gelir önemli oranda artış gösterdi.

13.06.2019Ekonomi
Noel Baba ve Myra’da ziyaretçi artışı

Noel Baba ve Myra’da ziyaretçi artışı

ANTALYA’nın Demre ilçesindeki ’Noel Baba’ olarak bilinen Aziz Nikolaos Anıt Müzesi ve Myra Antik Kenti’nde ziyaretçi sayıları artış gösterdi.

9.05.2019Ekonomi
Myra antik kent hangi ildedir

Myra antik kent hangi ildedir?

Antik bir bölge olan Myra, Demre ovasına kurulmuş bu antik kenttir. M.Ö. V. yüzyılda varolan Bu kent ‘Yüce Ana Tanrıçasının yeri’ anlamına gelmektedir. Peki, Myra antik kent hangi ildedir?

27.03.2019Gündem
Bu görüntüler bugünden...

Bu görüntüler bugünden...

TÜRKİYE’nin birçok bölgesinde ağır kış şartları etkisini gösterirken, Antalya’nın Demre ilçesine tatile gelen turistler, güneşli havada yat turuna çıkıp, Akdeniz’in mavi sularında kulaç attı.

31.12.2018Ekonomi
Ziyaretçi sayısı ikiye katlandı

Ziyaretçi sayısı ikiye katlandı

ANTALYA’nın Demre ilçesindeki Aziz Nikolaos Anıt Müzesi ve Myra Antik Kenti’nde bu yıl kasım ayı ve yılın 11 aylık döneminde ziyaretçi sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 100’den fazla, gelir oranı ise yüzde 25’ten fazla artış gösterdi.

13.12.2018Ekonomi
Noel Baba ve Myra’ya ziyaretçi akını

Noel Baba ve Myra’ya ziyaretçi akını

ANTALYA’nın Demre ilçesindeki Aziz Nikolaos (Noel Baba) Anıt Müzesi ve Myra Antik Kenti’ni, yılın 9 aylık bölümünde 500 binin üzerinde turist ziyaret etti. Bu ziyaretlerde toplam 7 milyon 270 bin liradan fazla gelir sağlandı.

21.10.2018Ekonomi
Tarihi güzellikleriyle Demre…

Tarihi güzellikleriyle Demre…

Likya uygarlığının en önemli 6 kentinden biri olan ve tarihi geçmişi MÖ. 5. yüzyıla kadar inen, üç tarafı dağlarla çevrili Türkiye'de turfanda sebzeciliğin önemli merkezi Demre'nin gezilecek yerlerinden bazılarını sizler için derledik. İşte Demre'nin tarihi ve turistik yerleri...

26.06.2018Seyahat
Myra Antik Kentinde 2400 yıllık toplantı yapısı keşfedildi

Myra Antik Kenti'nde 2400 yıllık toplantı yapısı keşfedildi

Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölüm Öğretim Üyesi ve Müzecilik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Çevik başkanlığında yürütülen Myra- Andriake kazılarında, bölgenin en erken toplantı yapısı keşfedildi. Klasik Çağ'a ait ilk örnek olan yapının Myra'nın sarp kayalıklarında yer aldığını belirten Prof.Dr. Çevik, "2009'dan beri küçük bir kısmını gözlemleyip, olasılıkla toplantı yapısı olduğunu düşündüğüm yapı, 2017 sezonunda çok zor bir çalışmayla tamamı bitki ve molozlardan arındırılıp sondajlar yapılarak planı dönemi ve fonksiyonu anlaşılmaya çalışıldı" dedi.

7.04.2018Haber
Noel Baba ve Myra’ya yarım milyon ziyaretçi

Noel Baba ve Myra’ya yarım milyon ziyaretçi

ANTALYA’nın Demre ilçesindeki Aziz Nikolaos Anıt Müzesi ile Likya Birliği’nin 6 önemli kentinden biri olan Myra Antik Kenti’ni 2017 yılında toplam 474 bin 239 kişi ziyaret etti. Müze ve antik kent ziyaretlerinden 6 milyon 959 bin 644 lira gelir elde edildi.

16.01.2018Ekonomi
Arazi kazısında tesadüfen bulundu

Arazi kazısında tesadüfen bulundu

Antalya'nın Demre ilçesinde arazide iş makinesiyle kazı yapılırken, 2 bin 400 yıllık Likya kaya mezarı ortaya çıkarıldı. Likya Uygarlıkları Müzesi ekibi tarafından bölgede kazı çalışması başlatıldı.

6.11.2017Gündem