MENÜ

Muz Fiyatları

Muz Fiyatları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Muz Fiyatları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 259 Muz Fiyatları haberi bulunmuştur.

Muz Fiyatları Haberleri

Muz fiyatları üreticisini üzdü

Muz fiyatları üreticisini üzdü

Türkiye’nin muz ihtiyacının yüzde 75’inin karşılandığı Mersin’in Anamur ilçesinde üreticiler, bu yıl fiyatların düşüklüğünden dert yanıyor.

1.12.2018Ekonomi
Muzda şok düşüş üreticiyi üzdü

Muzda şok düşüş üreticiyi üzdü

Mersin'in Anamur ilçesinde ülkeye sokulan kaçak muz girişi nedeniyle 1,5 liraya kadar düşen muzun kilosunun son 7 yılın en düşük seviyesinde olduğu bildirildi.

9.11.2016Ekonomi
Yerli muzda rekor fiyat

Yerli muzda rekor fiyat

Kış aylarında yaşanan don olaylarının açık alanda ürteilen muzları vurması nedeniyle yerli muz fiyatları tarihinde ilk kez 6 lirayı görerek rekor kırdı.

30.04.2014Ekonomi
Dünya ‘muz’ alarmı verdi

Dünya ‘muz’ alarmı verdi

BİRLEŞMİŞ milletler Tarım ve Gıda Örgütü (FAO) dünya genelinde 400 milyon kişinin ana besin maddelerinden biri olan muzun hızla yayılan, ilaçlamaya dayanıklı ve ölümcül mantarların tehtidi altında olduğunu açıkladı.

7.04.2014Ekonomi
Muz fiyatları bir anda uçtu

Muz fiyatları bir anda uçtu

Yıllık ortalama 210 bin ton yerli üretimi yapılan, 230 bin ton civarında da ithal edilen muz, son dönemdeki fiyat artışıyla dikkati çekti. Döviz kurundaki yükseliş ithal muzun kilogram fiyatını 6 liraya, hava sıcaklıklarındaki ani değişimler ise yerli muzun kilogram fiyatını 5 liraya kadar yükseltti.

14.03.2014Ekonomi
Bakan Selçuk açıkladı O hastalarda geri ödeme oranı artırıldı, 731 milyon lira iyileştirme sağlandı

Bakan Selçuk açıkladı! O hastalarda geri ödeme oranı artırıldı, 731 milyon lira iyileştirme sağlandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Resmi Gazete’de yayımlanan Yeni Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) ile tıbbi cihaz ve malzeme fiyatlarının yeniden belirlendiğini, 1663 tıbbi cihaz ve malzeme fiyatında 731 milyon lira iyileştirme sağlandığını duyurdu.

4.09.2019Ekonomi
Uygun fiyatlı tatil için 40 altın öneri

Uygun fiyatlı tatil için 40 altın öneri

Yaz tatiline ne zaman karar verirsiniz? Aylar öncesinden rezervasyon yapabiliyor musunuz? Hangi rotalar favoriniz? Yoksa bu yıl aklınızda deniz tatili değil de bir kültür turuna çıkmak mı var? Peki yabancı bir ülke görmeye ne dersiniz? Konunun uzmanlarına danıştık, uygun fiyatlı bir tatilin püf noktalarını aldık.

30.06.2019Hürriyet Pazar
Mart enflasyonu yüzde 1.03

Mart enflasyonu yüzde 1.03

Gıda fiyatlarındaki artışın etkisiyle mart ayında aylık enflasyon yüzde 1.03 ile beklentilerin üzerinde arttı. Yıllık enflasyon ise yüzde 19.71 ile geçen aya göre çok değişmedi. Martta taze sebze ve meyvelerdeki fiyat artışı ise yüzde 9.1 oldu.

4.04.2019Ekonomi
Fiyatlara haftalık takip... Elma, limon, biber, patlıcandan 12 ay boyunca fiyat alınacak

Fiyatlara haftalık takip... Elma, limon, biber, patlıcandan 12 ay boyunca fiyat alınacak

Ticaret Bakanlığı 81 il valiliğine yazı göndererek 12 ay boyunca market ve manav, pazaryeri ve toptancı hallerinden sebze, meyve fiyatlarını takip etmelerini istedi. Gönderilen çizelgede toplanacak veriler her hafta Ticaret Bakanlığı’na ulaştırılacak. Gerekli tespitlerin yapılmasının ardından aykırılık tespit edilirse ilgili firmanın savunması istenecek.

30.01.2019Ekonomi
Aralık ayının zam şampiyonu patlıcan

Aralık ayının zam şampiyonu patlıcan

Tüketici fiyatları bazında Aralık 2018'de bir önceki aya göre en yüksek fiyat artışı, yüzde 36,82 ile patlıcanda oldu.

3.01.2019Ekonomi
Ekim ayının zam şampiyonu çocuk kabanı

Ekim ayının zam şampiyonu çocuk kabanı

Tüketici fiyatları bazında ekimde en yüksek fiyat artışı yüzde 41,21 ile çocuk kabanında görüldü - Geçen ay fiyatı en fazla düşen ürünlerin başında ise yüzde 29,14 ile limon geldi.

5.11.2018Ekonomi
Akın var akın Karadağ’ın zaptı yakın

Akın var akın Karadağ’ın zaptı yakın

Balkanlar’da, burnumuzun dibinde avuç içi kadar bir ülke. Avrupa’nın en genç devleti: Karadağ. Şirket kurana çalışma, ev alana oturma izni veriyor; kendisiyle birlikte Avrupa Birliği’ne girme hakkı vaat ediyor. Ev alıp yerleşmek için de çalışmak için de giden çok. Hatta Türkler rekor üstüne rekor kırıyor. Avrupa’daki yeni yuvamız Karadağ’ı tanımaya hazır mısınız? Gidip yerleşenler anlatıyor...

27.10.2018Hürriyet Pazar
Kübada kasalarda konaklama

Küba'da 'kasa'larda konaklama

Otel varken, kasalar da neyin nesi diyenler olabilir. Kasa, latin kökenli bir kelime. “Casa” olarak yazılır İtalyancada Kâza, İspanyolcada ise Kasa şeklinde okunur ve ev anlamına gelir. Özellikle de Küba’da son derece popüler bir konaklama şeklidir Casa’larda kalmak.

8.10.2018Seyahat
Fiyatı 7 liraya çıkan domatesin fiyatı 4 liraya düştü

Fiyatı 7 liraya çıkan domatesin fiyatı 4 liraya düştü

Haziran ayının sonlarına doğru 7 liraya kadar yükselen domatesin kilosu bu hafta 4 liraya satılıyor.

4.07.2018Ekonomi
Domatesin kilosu 4 liraya düştü

Domatesin kilosu 4 liraya düştü

Fiyatı 7 liraya çıkan domatesin fiyatı 4 liraya düştü. Haziran ayının sonlarına doğru 7 liraya kadar yükselen domatesin kilosu bu hafta 4 liraya satılıyor.

4.07.2018Ekonomi
Hızlı tüketim pazarında büyüme

Hızlı tüketim pazarında büyüme

Dünyanın önde gelen araştırma şirketi Nielsen, 2017 Yılı FMCG (Paketli Hızlı Tüketim Ürünleri) Perakende ve Alışverişçi Trendleri Raporu’nu açıkladı. Rapor perakende sektörü ile ilgili bir kez daha çarpıcı sonuçlar gösterdi.

27.03.2018Ekonomi
Muzda rekor üreticiyi sevindirdi

Muzda rekor üreticiyi sevindirdi

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde muz üreticilerinin yüzü gülüyor.

18.02.2018Ekonomi
Ocak ayının zam şampiyonu salatalık

Ocak ayının zam şampiyonu salatalık

Tüketici fiyatları bazında ocakta en yüksek fiyat artışı, yüzde 25,11 ile salatalıkta görüldü. Geçen ay fiyatı en fazla düşen ürünlerin başında ise yüzde 14,41 ile karnabahar geldi.

5.02.2018Ekonomi
36 saatte New York’un Latin yüzü

36 saatte New York’un Latin yüzü

Bir zamanlar Porto Riko’lularla özdeşleştirilen New York’un Latin topluluğu, bugün tüm Güney Amerika’dan göçmenlerle 2.4 milyon nüfusa ulaştı. Amerika’daki en yoğun Latin grubu artık bu şehirde. Toplam nüfusun yüzde 29’unu oluşturuyorlar ve yarısından çoğu Bronx’te yaşıyor. Dominik Cumhuriyeti, Meksika, Ekvator’dan sürekli gelen, İspanyolca konuşan göçmenler East Harlem, Manhattan’daki Washington Heights, Queens’teki Jackson Heights gibi semtlerde kültürel yapıyı ve sokakların ritmini diri tutuyor. Doğu Harlem’in El Barrio (İspanyol Harlemi) lakabı da buradan kaynaklanıyor. Tito Puente Way ya da önde gelen Latin Amerika kökenlilerin isimlerini taşıyan sokaklarda yürüyün, duvar resimlerini, mozaikleri, kültür kurumlarını görün. Restoranlarında Porto Riko mofongo’sunun, Meksika horchata’sının tadını çıkarın..

20.11.2017Seyahat
Ekim ayının zam şampiyonu kadın hırkası

Ekim ayının zam şampiyonu kadın hırkası

Tüketici fiyatları bazında ekimde en yüksek artış, yüzde 37,92 ile kadın hırkasında oldu. Fiyatı en fazla düşen ürünlerin başında ise yüzde 27,12 ile yurt içi bir hafta ve daha fazla süreli turlar geldi.

3.11.2017Ekonomi
Al, Iron’ı gör...

Al, Iron’ı gör...

Yıllardır çeşitli müsabakalara katılıyorum. Yüzme, koşu, bisiklet, hatta yağlı güreş... Ancak bunların çok üzerinde bir performans gerektiren bir yarışa ilk kez katıldım; Ironman... Hepsinden farklıydı. Çünkü bu triatlon yarışı... Mesafeler uzun, parkur zorlu... Daha rakipleri görünce moralim sıfıra indi, yarışta bisikletin iki kez lastiği patladı. Herkes çeşit çeşit enerji takviyeleri, vitaminler alırken ben de sadece iki muz vardı...

21.10.2017Hürriyet Pazar
Google aramalarında Türkiyenin gizli portresi

Google aramalarında Türkiye'nin gizli portresi

Son dönemde Türkiye'de tartışılan konulara ve çok daha fazlasına dair insanların en yakınlarına bile söylemediği gerçekler, sessiz sedasız yaptığımız milyonlarca Google aramasında kendini ele veriyor. Bu aramalar TÜİK verileriyle örtüştürüldüğünde, yetkililer dâhil hepimizin dikkatle incelemesi gereken ilginç sonuçlar ortaya çıkıyor. Yoğun yapılan aramalar arasında "Suriyeli kadın fiyatları" gibi utanç verici, "Kocamı nasıl öldürebilirim" gibi ürkütücü olanları görüyoruz, işsiz kalan çok sayıda insanın hangi mesleğe yöneldiğini de anlıyoruz. Biz göze çarpan arama trendlerinden birkaçını aşağıda listeledik, devamını gelin hep birlikte keşfedelim.

6.10.2017Gündem
Doğası zengin, halkı yoksul ada: Zanzibar

Doğası zengin, halkı yoksul ada: Zanzibar

Tanzanya'nın yarı otonom bölgesi Zanzibar, baharat bahçeleri, safari turları, kendine özgü kültürü ve her yıl milyonlarca turist çeken doğal güzelliklerinin yanı sıra Afrika, Avrupa, Hint ve Arap medeniyetlerinin izlerini taşıyan mimari yapılarıyla dikkati çekiyor.

28.09.2017Seyahat
Temmuz ayının zam şampiyonu koli ücretleri

Temmuz ayının zam şampiyonu koli ücretleri

Tüketici fiyatları bazında temmuzda en yüksek fiyat artışı yüzde 86,67 ile PTT koli gönderme ücretlerinde görüldü.

3.08.2017Ekonomi
Zam şampiyonu yurt içi turlar

Zam şampiyonu yurt içi turlar

Tüketici fiyatları bazında haziranda en yüksek fiyat artışı, yüzde 28,14 ile yurt içi bir hafta ve daha fazla süreli turlarda oldu. Fiyatı en fazla düşen ürünlerin başında ise yüzde 41,93 ile domates geldi.

3.07.2017Ekonomi
36 saatte Bali

36 saatte Bali

Bali'deki asırlık tapınaklar, müthiş kumsallar, uluslararası standartta dalış imkanları, deniz ürünleri, harika SPA seçenekleri, kelepir fiyatına elişi ürünler saymakla bitmez. Yanı sıra çok misapirverver, cömert, diğer tropik adalarla karşılaştırılmayacak kadar kültürüne bağlı halkı. Buna karşın araştırmadan gitmemekte yarar var. İşte gitmeden önce Bali hakkında bilmeniz gerekenler ve gezmeniz gereken yerler...

Çağatay Kılıç: Kulüpler borçlarını 36 aya böldü

Çağatay Kılıç: Kulüpler borçlarını 36 aya böldü

Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç düzenlenen basın sohbetinde önemli açıklamalarda bulundu.

10.04.2017Spor Arena
Kasımda zam şampiyonu Sayısal Loto

Kasımda zam şampiyonu Sayısal Loto

Kasım ayının zam şampiyonu, fiyatı yüzde 50 artan Sayısal Loto oldu. Özelleştirilme sürecindeki Milli Piyango'nun altı oyunundan biri olan Sayısal Lotonun kolon fiyatı Kasım başında yüzde 50 artarak, 1 liradan 1.5 liraya çıkmıştı.

5.12.2016Ekonomi
En şık nişan kıyafetleri Gardropsda

En şık nişan kıyafetleri Gardrops'da!

Vücut tipine göre nişan kıyafetleri seçimi nasıl yapılır? Nişan kıyafeti seçimde püf noktaları kaçırma!

27.09.2016Stil

Yazar Sonuçları

Tanzim satış olayının iyi tarafı/kötü tarafı

İYİ TARAFI: Vatandaşa “Bütün suç aracıda, kabzımalda... Bakın! İstenildiğinde nasıl da ucuza satılabiliyormuş” dedirtir.

12.02.2019

Küba'da 'kasa'larda konaklama

Otel varken, kasalar da neyin nesi diyenler olabilir. Kasa, latin kökenli bir kelime. “Casa” olarak yazılır İtalyancada Kâza, İspanyolcada ise Kasa şeklinde okunur ve ev anlamına gelir. Özellikle de Küba’da son derece popüler bir konaklama şeklidir Casa’larda kalmak.

8.10.2018

Yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı...

İlkokulun en eğlenceli yanlarından biri, belirli günler ve haftalardı; özellikle de Yerli Malı Haftası. Ders saatinde beslenme teneffüsü yapmak gibi bir şeydi. Çoğunlukla sadece bir gün kutlanırdı ama ne gün! Öğretmene bağlı olarak hamur işlerinden kuru yemişlere, zeytinyağlı yaprak sarmadan çeşitli meyvelere herkesin okula bir yiyecek getirdiği ve getirdiklerini arkadaşlarıyla paylaşıp döke saça yediği bir güzel gündü. Arada da kompozisyonlar, şiirler, herkesin bir yurdum meyvesi kılığına girip kendini övdüğü o meşhur ront…

13.02.2017

Seyşeller artık daha yakın

İster dalış, isterseniz kumsalda tembellik yapın. 12 aya yayılan sezonuyla Seyşeller sizi bekliyor.

12.11.2016