MENÜ

Müşterek Harekat Merkezi

Müşterek Harekat Merkezi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Müşterek Harekat Merkezi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 205 Müşterek Harekat Merkezi haberi bulunmuştur.

Müşterek Harekat Merkezi Haberleri

Son dakika: Siirtte hava harekatında 9 terörist öldürüldü

Son dakika: Siirt'te hava harekatında 9 terörist öldürüldü

Siirt'in Eruh ilçesi kırsalında düzenlenen hava destekli operasyonda 9 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

17.09.2017Gündem
Erdoğanın çağrısını endişeyle izlemişler

Erdoğan'ın çağrısını endişeyle izlemişler

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın CNN Türk’e FaceTime ile bağlanarak halkı sokağa çağırdığı konuşmasının o saatlerde darbecilerin kontrolünde bulunan ‘müşterek harekât merkezi’nde (MHM) nasıl izlendiğini gösteren fotoğraflar, Genelkurmay Başkanlığı karargâhının işgaline ilişkin açılan dava dosyasına girdi. Erdoğan’ın halka direnin çağrısını yaptığı konuşmasının darbeciler tarafından yakından ve endişeyle takip edildiği görülüyor.

11.11.2017Gündem
Terörizme karşı kararlılık mesajı

Terörizme karşı kararlılık mesajı

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da 40 Müslüman ülkenin katıldığı Terörizmle Mücadele İslam Askeri Koalisyonu’nun toplantısı ilk kez bakanlar seviyesinde dün düzenlendi. Açılış konuşmasını yapan Suudi Arabistan Veliaht Prensi bin Selman, askeri faaliyetler ve istihbarat paylaşımında ortak hareket edeceklerini açıkladı. Milli Savunma Bakanı Canikli de konuşmasında, “Herhangi bir terör tehdidine asla müsamaha göstermeyeceğiz” dedi.

26.11.2017Dünya
Bir hafta önce kameralara bu şiiri okumuştu: Ölümsüzlüğü tattık bize ne yapsın ölüm

Bir hafta önce kameralara bu şiiri okumuştu: 'Ölümsüzlüğü tattık bize ne yapsın ölüm'

Afrin’i teröristlerden temizlemek için 20 Ocak’ta başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında dün çıkan çatışmada şehit olan 8 asker ile yaralanan 13 askerlerden çoğunluğunun meskûn mahal ve teröristlerden temizlenen bölgelere sızma girişimini engellemek için bölgeye giden İzmir Bornova Jandarma Komando Tugayı’ndan olduğu öğrenildi. Şehit askerler arasında yer alan ve Diyarbakır’daki Jandarma Komando Taburu’nda görevli olduğu öğrenilen 23 yaşındaki Jandarma Astsubay Çavuş Abdullah Taha Koç, Afrin’e gitmeden önce 'Bulmak' şiirinden 'Ölüm bize ne uzak bize ne yakın ölüm. Ölümsüzlüğü tattık, bize ne yapsın ölüm' sözlerini okumuştu.

2.03.2018Gündem
ABD planladı: Irak, Suriyede hedefleri vurdu

ABD planladı: Irak, Suriye'de hedefleri vurdu

ABD öncülüğündeki DEAŞ ile mücadele koalisyonu, Irak Hava Kuvvetlerinin, Suriye’nin doğusunda konuşlanan DEAŞ hedeflerine hava saldırısı düzenlediğini açıkladı.

19.04.2018Dünya
Son dakika: Sınırın sıfır noktasında kritik hamle Hulusi Akar açılışını yaptı...

Son dakika: Sınırın sıfır noktasında kritik hamle! Hulusi Akar açılışını yaptı...

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK'nın komuta kademesi, Suriye sınırının sıfır noktasındaki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulundu. Akar, Fırat'ın doğusundaki terör hedeflerine yönelik planlanan olası harekatın sevk ve idaresinin yapılacağı İleri Müşterek Harekat Merkezi’ni açtı. Akar, Pençe Hava Harekatı ile ilgili de “Bugün sabah 4'te başlattığımız Pençe Hava Operasyon Planı ile teröristlerin peşindeyiz" dedi.

30.03.2019Gündem
Kandil’e ‘pençe’ darbesi

Kandil’e ‘pençe’ darbesi

Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı savaş uçakları terör örgütü PKK’nın elebaşlarının bulunduğu değerlendirilen Kandil’deki karargâhlarını ve Hakurk, Avaşin-Basyan bölgelerinde saldırı hazırlığı içinde olan teröristleri eşzamanlı operasyon yaparak vurdu.

31.03.2019Gündem
Sınıra barış koridoru

Sınıra barış koridoru

Ankara’da ABD askeri heyetiyle üç gün süren görüşmelerden uzlaşma çıktı. İki ülke, Suriye’nin kuzeyinde, Fırat’ın doğusuna denk gelen sınır hattında güvenli bölge kurulmasına karar verdi.

8.08.2019Gündem
Gözler oradaydı... Peş peşe kritik açıklamalar geldi

Gözler oradaydı... Peş peşe kritik açıklamalar geldi

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), ABD ile Türkiye arasında "Müşterek Harekat Merkezi" kurulması konusunda mutabakata varıldığını ve sürecin kademeli olarak hayata geçirileceğini açıkladı. ABD Dışişleri de mutabakata varılmasından "memnun olduklarını" ifade etti.

8.08.2019Dünya
Türkiye’nin taleplerine göre  tesis edilmeli

Türkiye’nin taleplerine göre tesis edilmeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, güvenli bölgenin kaçınılmaz olduğunu belirterek “Müşterek Harekât Merkezi’nin kurulmasını müteakiben güvenli bölge Türkiye’nin haklı ve meşru taleplerine göre tesis edilmelidir” dedi.

9.08.2019Gündem
‘Barış koridoru’nu  6 tugay kuracak

‘Barış koridoru’nu 6 tugay kuracak

TÜRK ve Amerikalı askeri yetkililerin Suriye’nin kuzeyinde, Fırat’ın doğusunda ‘güvenli bölge’ kurulmasında mutabakata varmasının ardından, gözler sürecin nasıl işleyeceğine çevrildi.

9.08.2019Gündem
Türkiye ile ABD arasında kritik görüşme

Türkiye ile ABD arasında kritik görüşme

Cumhurbaşkanlığı Sözcü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile ikili ilişkilerin ve bölgesel gelişmelerin değerlendirildiği telefon görüşmesi yaptı.

9.08.2019Gündem
ABD’ye ‘terör mevzisi’ raporu

ABD’ye ‘terör mevzisi’ raporu

Türkiye ile ABD arasında Suriye’nin kuzeyinde Fırat’ın doğusuna denk gelen kesimde kurulacak ‘Güvenli bölge’ mutabakatının ilk maddesi uyarınca, söz konusu bölgede Türkiye’nin güvenlik endişelerinin giderilmesi gerekiyor. ABD ile yapılan müzakerelerde Türk tarafı, sınır hattındaki güvenlik endişeleri arasında terör örgütü PYD/YPG’nin kurduğu mevziler, blok betonlar, kazdığı tüneller ve diğer farklı tahkimatın önemli yer tuttuğunu vurguladı.

10.08.2019Gündem
Son dakika... Bakan Akardan Doğu Akdeniz açıklaması

Son dakika... Bakan Akar'dan Doğu Akdeniz açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Doğu Akdeniz'de yaşanan sondaj gerilimi için, "Bu konudaki hak ve hukukumuzu koruma konusunda kararlı olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Gücümüzü, maksadımızı kimse test etmesin, bu bir tehdit değil." açıklamasında bulundu. Bakan Akar ayrıca S-400 teslimatı için, "Ağustos, eylül ayında ikinci batarya intikali söz konusu." dedi.

12.08.2019Dünya
Müşterek Harekat Merkezi için ABDli askerler Şanlıurfada

Müşterek Harekat Merkezi için ABD'li askerler Şanlıurfa'da

ŞANILURFA'da ABD ile Türkiye arasında varılan mutabakat sonrası kurulan 'Müşterek Harekat Merkezi'nde görevlendirilecek ilk Amerikalı askerler kente ulaştı.

12.08.2019Gündem
MHP lideri Bahçeli bayramlaşma töreninde konuştu

MHP lideri Bahçeli bayramlaşma töreninde konuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partililerle bayramlaşma töreninin ardından açıklama yaptı. Bahçeli açıklamasında “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini karşılıksız destekliyoruz. Herhangi bir pazarlığın içerisinde değiliz, bir beklenti içerisinde bulunmuyoruz” dedi.

12.08.2019Gündem
MSB’den Müşterek Harekat Merkezi açıklaması

MSB’den Müşterek Harekat Merkezi açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamasında 6 kişilik ABD heyetinin Şanlıurfa’ya ulaştığı bildirildi.

12.08.2019Gündem
6 kişilik ABD heyeti yer bakmaya geldi

6 kişilik ABD heyeti yer bakmaya geldi

Türkiye ile ABD arasında Fırat’ın doğusunda güvenli bölge için varılan mutabakatın ikinci maddesinde yer alan ‘müşterek harekât merkezi’ kurulması için çalışmalara resmen başlandı.

13.08.2019Gündem
ABD’yi ikna ederek tehditleri hafifletme yadırganacak yol değil

ABD’yi ikna ederek tehditleri hafifletme yadırganacak yol değil

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Fırat’ın doğusu için ABD’yle oluşturulacak olan ‘Müşterek Harekât Merkezi’yle ilgili “Suriyede dolaşan Amerikalıları, çuval geçirenleri bir kenara atacaksınız, Türkiye’de bir güvenlik koridorunun oluşması için her tarafı karıştıran Amerika’yı ikna ederek biraz tehdit ve tehlikeleri hafifletme yolu yadırganacak bir yol olarak düşünülmemelidir” dedi.

13.08.2019Gündem
MSB duyurdu: ABD’li heyetle altyapı kurulum çalışmalarına başlandı

MSB duyurdu: ABD’li heyetle altyapı kurulum çalışmalarına başlandı

Milli Savunma Bakanlığı ABD ile süren barış koridoru görüşmeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Açıklamada ABD’li heyetle altyapı kurulum çalışmalarına başlandığı duyuruldu.

13.08.2019Gündem
Müşterek Harekât Merkezi için ‘11+6’ teması

Müşterek Harekât Merkezi için ‘11+6’ teması

Suriye'nin kuzeyinde Fırat’ın doğusuna denk gelen hatta ‘güvenli bölge’ kurulması ve müşterek harekât merkezi oluşturulması için Türk ve ABD’li subaylar arasında kapsamlı görüşmeler ve incelemelere başlandı. Dünkü görüşmelerin ardından Milli Savunma Bakanlığı altyapı kurulum çalışmalarına başlandığını duyurdu.

14.08.2019Gündem
İşte güvenli bölgede son durum Detaylar belli olmaya başladı…

İşte güvenli bölgede son durum! Detaylar belli olmaya başladı…

SURİYE'nin kuzeyinde oluşturulması planlanan Güvenli Bölge için Türk ve ABD askerlerinin Müşterek Harekat Merkezi’nin kurulmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

14.08.2019Gündem
MSBden Müşterek Harekat Merkezi açıklaması: İHAlar bölgede göreve başladı…

MSB'den Müşterek Harekat Merkezi açıklaması: İHA'lar bölgede göreve başladı…

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı son dakika açıklamasında Müşterek Harekat Merkezi çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

14.08.2019Gündem
İHA’lar Fırat’ın doğusuna geçti...  ABD hava sahasını açtı

İHA’lar Fırat’ın doğusuna geçti... ABD hava sahasını açtı

Türkiye ile ABD arasında Suriye’nin kuzeyinde Fırat’ın doğusunda ‘güvenli bölge’ kurulması için mutabakata varılmasından tam bir hafta sonra Türkiye’ye ait insansız hava araçları (İHA) hattın Suriye tarafında uçmaya başladı.

15.08.2019Gündem
MSB duyurdu Şanlıurfa’ya önemli ziyaret…

MSB duyurdu! Şanlıurfa’ya önemli ziyaret…

Milli Savunma Bakanlığınca, ABD Avrupa Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Korgeneral Stephen Twitty başkanlığındaki askeri heyetin Genelkurmay Başkanlığını ziyaretin ardından Müşterek Harekat Merkezi ile ilgili koordine faaliyetinde bulunmak üzere Şanlıurfa'ya gideceği bildirildi    

15.08.2019Gündem
Son dakika... ABD ve Türk askerleri sınırda...

Son dakika... ABD ve Türk askerleri sınırda...

GÜVENLİ Bölge uygulamasına ilişkin ABD ile Türk askeri heyetlerinin Müşterek Harekat Merkezi'nin kurulması görüşmeleri kapsamında askeri heyet, Şanlıurfa'nın Suriye sınırındaki Akçakale ilçesine ulaştı.

15.08.2019Gündem
ABD ve Türk askerlerinden sınırda inceleme

ABD ve Türk askerlerinden sınırda inceleme

Güvenli bölge için devam eden görüşmeler çerçevesinde, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde bulunan ABD ve Türk askerleri, saat 16.00'da, 3'üncü Hudut Alay Komutanlığı'ndan çıkarak, güvenlik önlemleri altında sınır hattına geldi. Müşterek Harekat Merkezi için çalışmalarını sürdüren iki ülkenin askeri yetkilileri, incelemelerin ardından bölgeden ayrıldı.

15.08.2019Gündem
MSB duyurmuştu: ABDli korgeneral geldi

MSB duyurmuştu: ABD'li korgeneral geldi

ABD Avrupa Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Korgeneral Stephen Twitty, Güvenli Bölgeye yönelik Müşterek Harekat Merkezi çalışmaları kapsamında Şanlıurfa'da incelemelerde bulundu.

15.08.2019Gündem
ABD’li heyetle 32 kilometre görüşmesi

ABD’li heyetle 32 kilometre görüşmesi

TÜRKİYE ile ABD arasında Suriye’nin kuzeyinde Fırat’ın doğusunda oluşturulacak ‘güvenli bölge’ için görüşmeler dün de devam etti. Şanlıurfa’da kurulacağı belirtilen müşterek harekât merkezinin yapılandırılması ve iki ülke askerlerinin koordinasyonunu sağlamak amacıyla dün ABD Avrupa Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Korgeneral Stephen Twitty başkanlığındaki bir heyet Türkiye’ye geldi.

16.08.2019Gündem
Kritik gelişme... Bakan Akar ve komutanlar Şanlıurfada

Kritik gelişme... Bakan Akar ve komutanlar Şanlıurfa'da

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK'nın komuta kademesi, ABD ile kurulacak Müşterek Harekat Merkezi'ne ilişkin inceleme yapmak üzere Şanlıurfa'ya geldi.

16.08.2019Gündem
Bakan Akar ve komutanlar Şanlıurfada

Bakan Akar ve komutanlar Şanlıurfa'da

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK'nın komuta kademesi, ABD ile kurulacak Müşterek Harekat Merkezi'ne ilişkin inceleme yapmak üzere Şanlıurfa'ya geldi.

16.08.2019Gündem
Bakan Akar ve komutanlar Şanlıurfada

Bakan Akar ve komutanlar Şanlıurfa'da

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK'nın komuta kademesi, ABD ile kurulacak Müşterek Harekat Merkezi'ne ilişkin inceleme yapmak üzere Şanlıurfa'ya geldi.

16.08.2019Haber
Bakan Akar tarih verdi: Haftaya başlayacak

Bakan Akar tarih verdi: Haftaya başlayacak

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, güvenli bölge konusunda mutabakatın iyi bir başlangıç olduğunu, Birleşik Müşterek Harekat Merkezi’nin tam kapasiteyle önümüzdeki hafta çalışmaya başlayacağını belirterek, "Çalışmalar kapsamında belirlenen takvim şu ana kadar aksaksız uygulandı. Bundan sonra da aynı şekilde uygulanmasını bekliyoruz. Bunu yakından takip ediyoruz." dedi.

16.08.2019Gündem
Bakan Akar: Merkez tam kapasite ile haftaya başlayacak

Bakan Akar: Merkez tam kapasite ile haftaya başlayacak

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, güvenli bölge konusunda mutabakatın iyi bir başlangıç olduğunu, Birleşik Müşterek Harekat Merkezi’nin tam kapasiteyle önümüzdeki hafta çalışmaya başlayacağını belirterek, "Çalışmalar kapsamında belirlenen takvim şu ana kadar aksaksız uygulandı. Bundansonra da aynı şekilde uygulanmasını bekliyoruz. Bunu yakından takip ediyoruz." dedi.

16.08.2019Haber
Suriye sınırında son denetimler

Suriye sınırında son denetimler

ABD ile Suriye’de ‘güvenli bölge’ temasları sürerken Milli Savunma Bakanı Akar ve kuvvet komutanları dün sınırda incelemeler yaptı, birlikleri denetledi. Akar, ABD ile yapılan görüşmelerde birçok konuda anlaşma sağlandığını, harekât merkezinin ise önümüzdeki hafta çalışmaya başlayacağını açıkladı.

17.08.2019Gündem
Son dakika... ABDden Müşterek Harekat Merkezi açıklaması

Son dakika... ABD'den Müşterek Harekat Merkezi açıklaması

ABD Avrupa Komutanlığı, Şanlıurfa'da kurulacak Müşterek Harekat Merkezi hakkında internet sitesi üzerinden bir bilgi metni paylaştı.

17.08.2019Dünya
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan İdlibde Türk konvoyunu hedef alan saldırıya ilişkin açıklama

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan İdlib'de Türk konvoyunu hedef alan saldırıya ilişkin açıklama

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) İdlib'de Gerginliği Azaltma Bölgesi'ndeki gözlem noktasını koruyacak konvoyuna dün yapılan saldırıdan sonra gözlem noktasının başka yere taşınması gibi bir niyetin bulunmadığını belirterek, "Burada rejimin de ateşle oynamaması gerekiyor. Biz burada kendi askerimizin ve gözlem noktalarımızın güvenliği için ne gerekiyorsa yaparız." dedi.

20.08.2019Dünya
Kabinede gündem kayyımlar ve yangınlar

Kabinede gündem kayyımlar ve yangınlar

Kurban Bayramı dolayısıyla çalışmalarına bir süre ara veren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün Beştepe’de Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ni toplayacak. Toplantıda başta Diyarbakır, Mardin ve Van belediyelerine kayyım atanması, orman yangınlarıyla mücadele, Şam’ın Türk konvoyuna yönelik saldırısı ve ABD ile ‘güvenli bölge’ mutabakatı ana gündem maddesi olacak. Toplantıda memurlarla yürütülen zam pazarlığı da görüşülecek.

21.08.2019Gündem
Kabine toplantısı sonrası önemli açıklamalar

Kabine toplantısı sonrası önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. İdlib'teki TSK konvoyuna saldırıya ilişkin konuşan Kalın, "Tepkilerimizi Rus tarafına ilettik. Önümüzdeki günlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın Sayın Putin ile bir telefon görüşmesi olacak." dedi. Kalın, "Sayın Trump ile de bir telefon görüşmesi hazırlığı yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

21.08.2019Gündem
Son dakika: Müşterek Harekat Merkezi faaliyete başladı  İlk helikopter uçuşu bugün yapılıyor

Son dakika: Müşterek Harekat Merkezi faaliyete başladı! İlk helikopter uçuşu bugün yapılıyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Birleşik Müşterek Harekat Merkezi tam kapasiteyle faaliyete başladı. Birinci safha faaliyetleri ile ilgili sahada uygulamalara geçildi. İlk ortak helikopter uçuşu bugün yapılıyor. Ayrıca teröristlere ait mevzilerin ve tahkimatın tahribine de başlandı" dedi. Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin Suriye sınırında 2 helikopterin uçuş yaptığı görüldü.

24.08.2019Gündem
Ve ilk uçuş gerçekleşti Twitterdan duyuruldu

Ve ilk uçuş gerçekleşti! Twitter'dan duyuruldu

 Fırat'ın doğusunda güvenli bölge birinci safha uygulamaları kapsamında Türk ve ABD’li komutanların katılımıyla ilk ortak helikopter uçuşu gerçekleştirildi.

24.08.2019Gündem
Komutanlar ‘Tuğgeneral’ seviyesinde

Komutanlar ‘Tuğgeneral’ seviyesinde

SURİYE’de Fırat’ın doğusunda tesis edilecek ‘Güvenli Bölge’ için faaliyete geçen Müşterek Harekât Merkezi ile sınır hattında yapılan ilk ortak helikopter uçuşunun ayrıntıları belli oldu.

25.08.2019Gündem
Türkiye’nin ABD ve Rusya ile ilişkileri... Temel ilke Suriye’nin toprak bütünlüğü

Türkiye’nin ABD ve Rusya ile ilişkileri... Temel ilke Suriye’nin toprak bütünlüğü

İdlib’de Türk Silahlı Kuvvetleri konvoyunun açılan ateş sonrasında durdurulmasıyla gerginleşen ilişkiler nereye gidiyor? Sınırımızda göç dalgası var, Ankara ‘milli güvenlik tehdidi’ ifadesini kullanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Lideri Putin yarın Moskova’da bir araya gelecek, ne sonuç çıkar? Türk-Rus ilişkileri alarm mı veriyor? Kuşatılan Han Şeyhun’un önemi nedir, Türkiye gözlem noktalarını kaydırmalı mı? Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz’a göre bölgede altın kural, Suriye’nin toprak bütünlüğünü sağlayıcı adımları atmak ve ABD’yi oyun dışına itebilmek. Bu da bizi Suriye devletiyle işbirliğine zorluyor. Yavuz bu noktada Atatürk gibi düşünmenin önemine vurgu yapıyor: Çözüm odaklı ol, merkeze kendini değil işi koy...

26.08.2019Gündem
Sınırın sıfır noktasında hareketlilik Helikopterler konuşlandı…

Sınırın sıfır noktasında hareketlilik! Helikopterler konuşlandı…

AKÇAKALE ilçesinde iki gündür devriye görevine ara veren askeri helikopterler sabah saatlerinde yeniden gelerek, ilçe jandarma komutanlığına konuşlandı.

27.08.2019Gündem
İddia: YPG sınırdan çekiliyor

İddia: YPG sınırdan çekiliyor

Suriye’nin kuzeyinde, Fırat Nehri’nin doğusunda yer alan terör örgütü PKK’nın uzantısı YPG’nin, Türkiye ve ABD arasında varılan Birleşik Müşterek Harekât Merkezi mutabakatının ardından ağır silahlarını bölgeden çekmeye başladığı ileri sürüldü. Fransız haber ajansı AFP’ye göre çekilme cumartesi Resulayn’da başladı. Suriye Geçici Hükümeti Başkanı Abdurrahman Mustafa, YPG’nin Tel Abyad’dan çekildiğini söyledi.

28.08.2019Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik: Reddediyoruz ve protesto ediyoruz

AK Parti Sözcüsü Çelik: Reddediyoruz ve protesto ediyoruz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. "Lübnan Cumhurbaşkanı'nın Osmanlı imparatorluğuna karşı dar ve yakışıksız ifadeleri oldu. Bu ifadeleri tümüyle reddettiğimiz gibi aynı zamanda protesto ediyoruz." diyen Çelik, "Tarihi gerçekleri çarpıtmayan yaklaşım sergilenmeli." ifadelerini kullandı.

2.09.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Ben bu seçimlerden altı önemli sonuç bekliyorum

Hızlı ve uzun bir seçim kampanyasından sonra...

31.03.2019

Ton farkları

Bir yanda İdlib, diğer yanda Suriye’nin kuzeyi ve ABD ile yürütülen müzakereler. Türkiye’nin atacağı adımlar da yapacağı görüşmeler de sergileyeceği kararlılık da kritik öneme sahip. Bu yazımızda birbirinin içine geçmiş sorun yumağında yapılan son açıklamaları, gelinen son durumu tahlil etmeye çalışacağız.

23.08.2019