MENÜ

Mustafa Yetgin

Mustafa Yetgin ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mustafa Yetgin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 69 Mustafa Yetgin haberi bulunmuştur.

Mustafa Yetgin Haberleri

Helin Palandökeni öldüren saldırganın cezası onandı

Helin Palandöken'i öldüren saldırganın cezası onandı

İstinaf Mahkemesi, Pendik'te lise öğrencisi Helin Palandöken'i öldüren Mustafa Yetgin'in aldığı "ağırlaştırılmış müebbet" ve 28 yıl 6 aylık hapis cezasını onadı.

5.02.2019Gündem
Helinin katiline tüfek satan kişi yakalandı

Helin'in katiline tüfek satan kişi yakalandı!

İstanbul’da 23 Ekim 2017 tarihinde meydana gelen ve lise öğrencisi Helin Palandöken’in cinayete kurban gitmesinde kullanılan yasa dışı üretim olan ruhsatsız şarjörlü av tüfeğini internetten katile satan şüpheli, Konya’nın Beyşehir ilçesinde jandarmanın düzenlediği operasyonla yakalandı. Şüphelinin cephanelik gibi aracından cinayette kullanılan tüfeğin bir benzerinin de çıktığı ve satışa hazır halde olduğu iddia edildi.

31.10.2018Gündem
Helin’in katiline indirimsiz ömür boyu

Helin’in katiline indirimsiz ömür boyu

Pendik'te, kendisinden ayrılan eski kız arkadaşı lise öğrencisi 17 yaşındaki Helin Palandöken’i okul çıkışı pompalı tüfekle göğsünden vurarak öldüren Mustafa Yetgin (21), ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

5.07.2018Gündem
Son dakika... Liseli Helin Palandökenin katili için karar çıktı

Son dakika... Liseli Helin Palandöken'in katili için karar çıktı

Pendik'te lise öğrencisi Helin Palandöken'i öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Mustafa Yetgin, "Tasarlayarak çocuğu kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mustafa Yetgin'i araçla olay yerine götüren tutuksuz sanık Halis Can Dağarslan ise beraat etti. Kararın ardından baba Nihat Palandöken, "Bizim tek hedefimiz caydırıcı cezaydı. Türkiye'ye örnek olacak bir ceza lazımdı. Biz o cezayı da yakaladık. Ama tabii ki içimiz soğumaz. Bizim evladımız gitti. Her yerde her zaman izi vardır, kaybolmuyor ama iyi ceza aldığına sevindik" dedi.

5.07.2018Gündem
flaş

flaş

5.07.2018Merkez
Helinin katiline ağır müebbet +34.5 yıl

Helin'in katiline ağır müebbet +34.5 yıl

PENDİK’te, kendisinden ayrılan eski kız arkadaşı lise öğrencisi 17 yaşındaki Helin Palandöken’i okul çıkışı pompalı tüfekle vurarak öldüren, yanındaki 2 arkadaşını da yaralayan Mustafa Yetgin’in (21) ‘tasarlayarak kasten öldürme’, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ , ‘kasten yaralama’ ve ‘tehdit’ suçlarından, ağırlaştırılmış müebbet ve toplamda 18,5 yıldan 34,5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

11.05.2018Gündem
Liseli Helin cinayetinde flaş gelişme

Liseli Helin cinayetinde flaş gelişme

Lise öğrencisi Helin Palandöken’i okuldan çıkarken öldürdüğü iddiası ile tutuklu yargılanan Mustafa Yetgin'in ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalandırılması istendi.

11.05.2018Gündem
İşlediği cinayeti anlatırken güldü Aileden sert tepki

İşlediği cinayeti anlatırken güldü! Aileden sert tepki

Pendik'te kendisinden ayrılan eski kız arkadaşı lise öğrencisi 17 yaşındaki Helin Palandöken’i okul çıkışı pompalı tüfekle göğsünden vurarak katleden, yanındaki 2 arkadaşını da yaralayan Mustafa Yetgin’in (21), ‘tasarlayarak kasten öldürme’, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ , ‘kasten yaralama’ , ‘silahla nitelikli yağma’ , ‘tehdit’ ve ‘genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması’ suçlarından, ağırlaştırılmış müebbet, müebbet ve toplamda 12,5 yıldan 24,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı. 16 Şubat’taki ilk duruşmada yaşanan yanlış sanık skandalı yüzünden, mahkeme başkanı Haluk Azkın tarafından, cezaevinden getirilen sanık Mustafa Yetgin’e kimlik bilgileri tek tek soruldu. Duruşmada cinayet anını anlatırken gülümseyen Mustafa Yetgin’e, Palandöken’in ailesi ve avukatı tepki gösterdi.

14.03.2018Gündem
Helin Palandöken davasında skandal... Yanlış sanık getirdiler

Helin Palandöken davasında skandal... Yanlış sanık getirdiler

Pendik’te lise öğrencisi 17 yaşındaki Helin Palandöken’in okul çıkışı pompalı tüfekle öldürülmesi ile iki arkadaşının yaralanmasıyla ilgili davanın ilk duruşmasına sanık Mustafa Yetgin’in (21) yerine gasp suçundan tutuklu bulunan Mustafa Yetkin getirildi. Mustafa Yetkin'in 'Ben bu davanın sanığı değilim, benim böyle bir dosyam yok' demesi mahkeme salonunda büyük şok yaşattı. Öte yandan Adalet Bakanlığı yaptığı açıklamada konu hakkında soruşturma başlattığını açıkladı.

16.02.2018Gündem
Katliam sorusu: Yeni sevgilin mi

Katliam sorusu: Yeni sevgilin mi

Kendisinden ayrılan eski kız arkadaşı Helin Palandöken’i (17) okul çıkışı yolunu kesip pompalı tüfekle öldüren, yanındaki 2 kişiyi de yaralayan Mustafa Yetgin’e (21) ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Haberin ayrıntıları şöyle:

18.11.2017Gündem
Liseli Helinin katiline istenen ceza belli oldu. Müdürü de öldürecekmiş

Liseli Helin'in katiline istenen ceza belli oldu. Müdürü de öldürecekmiş

İstanbul Pendik’te, kendisinden ayrılan eski kız arkadaşı lise öğrencisi 17 yaşındaki Helin Palandöken’i okul çıkışı pompalı tüfekle göğsünden vurarak öldüren, yanındaki 2 arkadaşını da yaralayan Mustafa Yetgin (21) hakkında dava açıldı. Sosyal medya hesabında ‘Gizli bir platonik sapığım var. Sokağa çıkmaya korkuyorum’ diye yazan İstanbul Ticaret Odası Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Helin Palandöken ve iki arkadaşının yolunu kesip elindeki pompalı tüfeği doğrultan Mustafa Yetgin’in, “Bu senin yeni sevgilin mi” dedikten sonra tetiği peş peşe çektiği anlatıldı.Öte yandan, şahsın okul müdürünü de öldürmeyi planladığı da ortaya çıktı.

18.11.2017Gündem
Bir tıkla silah

Bir tıkla silah

Türkiye’de bireysel silahlanma giderek artıyor. Rus yazar Çehov’un “Duvarda asılı bir silah varsa sonunda mutlaka patlar” sözünü doğrularcasına hemen her gün bu silahlarla işlenen bir cinayeti konuşuyoruz. Buna rağmen binlerce kişi internetten bir tuşa basarak silahlanmaya devam ediyor. Ve sonuç: Bu yıl 1722 kişi silahla öldürüldü.

4.11.2017Gündem
5 santimle kurtulmuş

5 santimle kurtulmuş

Pendik’te 17 yaşındaki lise öğrencisi Helin Palandöken’in Mustafa Yetgin tarafından öldürüldüğü silahlı saldırıda bacağından yaralanan lise öğrencisi Deniz Morsümbül (18) saldırıdan sonra iki kez ameliyat oldu.

19.10.2017Gündem
O caninin evinde kavga... Baba ile ağabey birbirine girdi

O caninin evinde kavga... Baba ile ağabey birbirine girdi

Liseli Helin'i okul çıkışı katleden Mustafa Yetgin’in yaşadığı evde şimdi sessizlik hâkim. Komşuları olay gecesini anlattı: “Ağabeyi, olayı duyunca babasıyla ‘Neden kardeşime sahip çıkmadınız?’ diyerek kavga etti. Evin camları kırıldı. Sonra da binayı terk ettiler”

17.10.2017Gündem
Liseli Helin cinayetinde korkunç detay

Liseli Helin cinayetinde korkunç detay

Liseli Helin Palandöken’i (17) öldüren Mustafa Yetgin’in (21), cinayeti 2 gün içinde planladığı, internetten aldığı silahı ve bıçakları hediye paketi içinde sakladığı iddia edildi

17.10.2017Gündem
Elinde silah vardı, gülerek arabadan indi

Elinde silah vardı, gülerek arabadan indi!

İstanbul Pendik'te okul çıkışı Mustafa Yetgin (21) tarafından katledilen 17 yaşındaki Helin Palandöken'in olay anında yanında olan ve yaralanan arkadaşı Cemil Y. yaşadıkları dehşet anlarını anlattı. 17 yaşındaki genç, o caninin otomobille geldiğini, silahla arabadan indiğini söyledi.

16.10.2017Gündem
Başbakan Yıldırımdan Helin Palandökenin ailesine taziye ziyareti

Başbakan Yıldırım'dan Helin Palandöken'in ailesine taziye ziyareti

Başbakan Binali Yıldırım, Pendik'te okul çıkışı uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren 17 yaşındaki Helin Palandöken'in babasına taziye ziyaretinde bulundu.

15.10.2017Gündem
Kılıçdaroğlu, Helin Palandöken’in ailesini aradı

Kılıçdaroğlu, Helin Palandöken’in ailesini aradı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Pendik’te silahlı saldırı sonucu öldürülen 17 yaşındaki lise öğrencisi Helin’in babası Nihat Palandöken’i aradı.

15.10.2017Gündem
Heline çiçek yolluyordu, tehdit ediyordu

Helin'e çiçek yolluyordu, tehdit ediyordu!

SOSYAL medya hesabında ‘Gizli bir platonik sapığım var. Sokağa çıkmaya korkuyorum’ diye yazan lise öğrencisi Helin Palandöken’i (17) pompalı tüfekli öldüren, 2 arkadaşını da yaralayan Mustafa Yetgin (21) dün çelik yelekle götürüldüğü mahkemece “Tasarlayarak adam öldürme” suçundan tutuklandı. Helin'i katleden caninin olay günü teslim aldığı tüfeğin, yurtdışından internet üzerinden sipariş verilerek getirildiği ve ruhsatsız olduğu öğrenildi. İşyeri sahibi "Bize gelip istediği tüfeği söyledi. Bizde bulunmadığını ve internet üzerinden siparişle getirebileceğimizi söyledik. Kabul edince internet üzerinden tüfeği getirdik” dedi. Benzer tüfeklerin internetten 9 takside kadar satın alınabildiği belirtiliyor.

14.10.2017Gündem
Arkadaşları o anı anlattı: Helin gözlerini kapattı, yapma diyordu

Arkadaşları o anı anlattı: 'Helin gözlerini kapattı, yapma diyordu'

İstanbul Pendik'te okul önünde yaşanan dehşete tanık olan öğrenciler o anları anlattı. Bir öğrencinin, saldırganın Helin Palandöken'e ateş açma anını anlatırken söyledikleri kan dondurdu. Helin'i öldüren ve iki erkek öğrenciyi de yaralayan 21 yaşındaki Mustafa Yetgin ise, “Tasarlayarak adam öldürme" suçundan tutuklandı.

14.10.2017Haber
Son dakika.. Arkadaşları o anı anlattı: Helin gözlerini kapattı, yapma diyordu

Son dakika!.. Arkadaşları o anı anlattı: 'Helin gözlerini kapattı, yapma diyordu'

İstanbul Pendik'te okul önünde yaşanan dehşete tanık olan öğrenciler o anları anlattı. Bir öğrencinin, saldırganın Helin Palandöken'e ateş açma anını anlatırken söyledikleri kan dondurdu. Helin'i öldüren ve iki erkek öğrenciyi de yaralayan 21 yaşındaki Mustafa Yetgin ise, “Tasarlayarak adam öldürme" suçundan tutuklandı.

14.10.2017Gündem
Pendikte kız öğrenciyi öldüren saldırgan adliyeye sevkedildi

Pendik'te kız öğrenciyi öldüren saldırgan adliyeye sevkedildi

Pendik'te 1 kız öğrenciyi öldüren yanındaki 2 erkek öğrenciyi ise yaralayan 21 yaşındaki Mustafa Yetgin adliyeye sevkedildi.

14.10.2017Haber
Garda dehşet randevusu... Helini pompalıyla katletti, 2 öğrenciyi de yaraladı

Garda dehşet randevusu... Helin'i pompalıyla katletti, 2 öğrenciyi de yaraladı

Lise öğrencisi Helin Palandöken'in eski erkek arkadaşı Mustafa Yetgin, Pendik'te dehşet saçtı. Eski sevgilisini pompalı tüfekle başından vurup öldüren Yetgin, genç kızın arkadaşı Cemil Yıldız ve Deniz Morsümbül'ü de yaraladı. Yetgin, bugün adliyeye sevk edildi. Yetgin'in polis sorgusunda konuşmadığı öğrenildi. Yetgin'i olay yerine getiren H.C. de gözaltına alındı. Polisin 'güvenliği için' çelik yelek giydirdiği Mustafa Yetgin ile H.C. sabah adliyeye çıkarıldı. Mustafa Yetgin, “Tasarlayarak adam öldürme" suçundan tutuklandı. Bu arada hayatını kaybeden Helin Palandöken'in 18 Eylül'de Twitter'da 'Gizli bir sapığım var, sokağa çıkmaya korkuyorum' diye yazdığı ortaya çıktı.

14.10.2017Gündem
Son dakika... İstanbulda silahlı saldırı... Bir öğrenci öldü, iki öğrenci yaralı

Son dakika... İstanbul'da silahlı saldırı... Bir öğrenci öldü, iki öğrenci yaralı

Son dakika: İstanbul Pendik'te 21 yaşındaki saldırgan okul yakınlarındaki tren istasyonunda 3 öğrenciye tüfekle ateş açtı. Saldırıda yaralanan öğrencilerden Helin Palandöken hayatını kaybetti. 2 öğrenci yaralı olarak tedavi altında alındı. Olay sonrası okula gidip intihar girişiminde bulunan saldırgan yakalandı. Görgü tanıkları yaşanan dehşeti anlattı.

13.10.2017Gündem
Elleyen elleyene

Elleyen elleyene

EKMEK tebliğinin dün itibariyle yürürlüğe girmesiyle fırınlarda yoğun bir çalışma başladı.

1.07.2013Ekonomi
Akıncı Üssü davasında savcı mütalaasını açıkladı İşte istenen cezalar

Akıncı Üssü davasında savcı mütalaasını açıkladı! İşte istenen cezalar

FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 kişinin yargılandığı davada, savcı esas hakkındaki mütalaasına açıkladı.

21.01.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Fransız Köyü’ne engelsiz kamp önerisi

AÇILDIĞINDA Türkiye’nin en güzel tesislerinden biriydi.

9.07.2018

Silah almak, ekmek almak gibi kolay ve ucuz

Gülben Ergen bu hafta, pompalı tüfekle öldürülen 17 yaşındaki Helin Palandöken’in babası Nihat Palandöken ile buluştu. Her geçen gün artan kadına karşı şiddeti önlemek için neler yapılması gerektiğini, Helin’in davasının mahkeme sürecini ve ailenin mücadelesini konuştu.

5.12.2017

Bu cinayetleri durduralım artık

SON dönemde beni en fazla etkileyen fotoğraflardan biri Başbakan Binali Yıldırım’ın bu fotoğrafı oldu.

16.10.2017