MENÜ

Mustafa Varank

Mustafa Varank ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mustafa Varank haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mustafa Varank haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 983 Mustafa Varank haberi bulunmuştur.

Mustafa Varank Haberleri

Devletleşen parti

Devletleşen parti

2002’de “sandık patlayınca” tanıştık AK Parti iktidarıyla. Sistemle sorunu olduğunu açıkça beyan eden bir siyasi irade, gücünü her seçimde artırarak ülkenin 10 yılına adını kazıdı. Ekonomide tanıdık bir reçete ile devam edip, toplumsal kesimlerin lehine sosyal politikalarla oy pastasını büyüttü. Bu başarının altında, kapı kapı dolaşan örgüt ve yerel yönetim deneyimiyle zirveye tırmanan Başbakan Erdoğan’ın çok büyük payı var.

1.10.2012Gündem
Sarhoş kafayla devrim yapacağını sanıyorlar

Sarhoş kafayla devrim yapacağını sanıyorlar

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Taksim Gezi Parkı’nda yaşananlar için, “5’inci darbe provası” iddiasında bulundu.

1.06.2013Gündem
Başbakan Bingölde havaalanı açılışı yaptı

Başbakan Bingöl'de havaalanı açılışı yaptı

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin kronik meselelerini çözüm yoluna koyarak kardeşliğini pekiştirerek, geleceğe daha bir emin adımlarla yürüdüğünü belirtti. Erdoğan, "Türkiye kendisine dayatılan gündemlere boyun eğmiyor, tuzağa düşmüyor. Kendi gündemini kendisi belirliyor ve kendi gündeminin peşinden koşmaya devam ediyor" dedi.

12.07.2013Gündem
Başbakan Erdoğanın danışmanından ilginç Balyoz mesajı

Başbakan Erdoğan'ın danışmanından ilginç Balyoz mesajı

Başbakan Erdoğan’ın danışmanlarından Mustafa Varank Yargıtay’ın Balyoz kararına ilişkin Twitter'da ilginç bir mesaj paylaştı.

9.10.2013Gündem
Ignatius: Türkiye, Mossad için çalışan İranlı ajanları Tahrana ihbar etti

Ignatius: Türkiye, Mossad için çalışan İranlı ajanları Tahran'a ihbar etti

ABD'nin önde gelen gazetelerinden Washington Post'un köşe yazarlarından David Ignatius, bugünkü köşesinde ilginç bir iddia ortaya attı. 2009 yılında Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Davos'ta verdiği "One minute" tepkisine hedef olmasıyla akıllarda kalan Ignatius'un iddiasına göre, Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkiler geçtiğimiz yıl o kadar kötüydü ki Ankara, Mossad için çalışan 10 İranlı ajanı Tahran'a ihbar etti.

17.10.2013Gündem
Erdoğan Kızgın Kuşu ziyaret etti

Erdoğan Kızgın Kuş'u ziyaret etti

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de milyonlarca insanın tutkunu olduğu ve dünyanın bugüne kadar gördüğü en büyük mobil uygulama başarısı olarak bilinen Angry Birds'ü ziyaret etti.

6.11.2013Gündem
CHP’den Erdoğan, Gökçek ve Varank’a suç duyurusu

CHP’den Erdoğan, Gökçek ve Varank’a suç duyurusu

CHP’ye ait reklam afişinin sansürlendiği iddiası yargıya taşınıyor. Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, “Vatandaş vergisini veriyorsa hükümet de hesap verecek” konulu afişlerinin sansüre uğramasıyla ilgili olarak Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra, buna ilişkin konuşmaları internete düşen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Erdoğan’ın danışmanı Mustafa Varank hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

26.02.2014Gündem
CHP afişlerini engellemişim

CHP afişlerini engellemişim

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’ın olduğu iddia edilen ses kayıtlarını eleştirdiği ve Başbakan’a destek çıktığı için kendisinin de ses kayıtlarının internete verildiğini savunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Ne yapmışım, suçum ne? Cumhuriyet Halk Partisi’nin afişlerini asmayı engellemişim. Suçu bak, suça. Şeref midir, suç mudur siz karar vereceksiniz” dedi.

26.02.2014Gündem
CHPden suç duyurusu

CHP'den suç duyurusu

CHP, afişlerinin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başbakan'ın Danışmanı Mustafa Varank ve Stroer Kentvizyon şirketi sahibi yöneticisi Murat İlbak tarafından sansürlendiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda Erdoğan, Gökçek ve Varank'ın 3 yıla kadar, İlbak'ın 1 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

27.02.2014Gündem
STKlar Gökçek işi

STK'lar Gökçek işi

CHP’ye ait reklam afişinin sansürlendiği iddialarının ardından Ankara’da bir başka afiş krizi ortaya çıktı. Otobüs duraklarına asılan ve üzerinde “Solun tek adresi Mansur Yavaş” yazan afişler, tartışmaya neden oldu.

27.02.2014Gündem
Varankın twitter hesabı hacklendi

Varank'ın twitter hesabı hacklendi

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın danışmanı, internette yayınlanan kasetlerde de ismi geçen Mustafa Varank'ın twitter hasabı 'hack'lendi.

11.03.2014Gündem
Tapesi düştü ama farkına varmadı

Tapesi düştü ama farkına varmadı

Video paylaşım sitesi Youtube’a dün akşam Gezi Parkı olaylarıyla ilgili bir başka tape düştü. 6 dakika 48 saniyelik videoda 3 ayrı telefon konuşması var.

16.03.2014Gündem
Öldürmek helal eğitim haram

Öldürmek helal eğitim haram

Türk Hava Yolları, internete düşen ve Türkiye’den Nijerya’ya silah taşındığı iddiasını içeren ses kayıtları sonrası “Yasak ülkelere silah taşımıyoruz” derken gözler Nijerya’ya çevrildi. Afrika’nın en büyük petrol üreticisi ülkesi olan Nijerya, aynı zamanda yasa dışı silahların geçiş noktası. Ülkede radikal İslamcı Boko Haram (Batılı tarzda eğitim haram) örgütü, hükümeti devirerek şeriat devleti kurmak için son dönemde saldırıları artırdı, militanlar geçen ay 59 öğrenciyi katletmişti.

19.03.2014Dünya
İşçilerden Başbakana: Padişahım çok yaşa

İşçilerden Başbakan'a: Padişahım çok yaşa

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan'ın, Düzce mitingine katılmak için İstanbul’dan helikopterle ayrıldığı sırada ilginç anlar yaşandı.

26.03.2014Gündem
Başbakanın danışmanı gazeteciden şikayetçi oldu

Başbakan'ın danışmanı gazeteciden şikayetçi oldu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Sarıyer’de düzenlediği miting sırasında danışmanı Mustafa Varank, fotoğrafını çeken Zaman Gazetesi muhabiri Derviş Genç'ten şikayetçi oldu.

29.03.2014Gündem
Polisten işkence suçlaması

Polisten işkence suçlaması

BÖCEK soruşturması kapsamında tutuklama talebi reddedilen 5 şüpheli için verilen adli kontrolle tutuksuz yargılama kararına savcı itiraz etti.

23.06.2014Gündem
İşte Erdoğanın seçim fotoğrafı

İşte Erdoğan'ın seçim fotoğrafı

Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasında kullanacağı logosunun açıklanmasından sonra şimdi de Erdoğan'ın seçim pusulasında kullanacağı vesikalık fotoğrafı twitter'da yayınlandı.

7.07.2014Gündem
22 Temmuz soruşturmasında çarpıcı detaylar

22 Temmuz soruşturmasında çarpıcı detaylar

22 Temmuz soruşturması kapsamında eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün'ün de aralarında bulunduğu 11 kişi, "devlet güvenliği açısından önem arz eden, gizli kalması gereken ve temin edilmesiyle siyasal ve askeri casusluk suçunu oluşturan dinleme verileriyle ilgili içeriklerde imzalarının bulunduğu ve delilleri karartma şüpheleri olduğu" gerekçesiyle tutuklandı. Soruşturmada neticesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile yaptığı telefon görüşmesinin de dinlendiği iddia edildi.

30.07.2014Gündem
‘Danışman’dan da dinlediler

‘Danışman’dan da dinlediler

‘Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal ve askeri casusluk amacıyla temin etme’ ve ‘resmi belgede sahtecilik’ suçlarını işledikleri gerekçesiyle eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün dahil 11 kişiyi casusluktan tutuklayan İstanbul 1’inci Sulh Ceza Hâkimliği, kararında, telefon görüşmelerinin kaydedilmesinin tesadüf olamayacağını vurguladı.

30.07.2014Gündem
Sürçü lisan insanlık halidir

Sürçü lisan insanlık halidir

Ekmeleddin İhsanoğlu, yerel seçim oyları sayılırken meydana gelen elektrik kesintilerinin trafoya giren kediden kaynaklandığı iddiasına gönderme yaptı.

4.08.2014Gündem
Obama’dan Erdoğan’a tebrik telefonu: Balkon konuşmanızı çok beğendim

Obama’dan Erdoğan’a tebrik telefonu: Balkon konuşmanızı çok beğendim

ABD Başkanı Barack Obama, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın balkon konuşmasını çok beğendiğini söyleyerek, “Pazar akşamı yaptığınız konuşmayı takdirle karşıladım. Halk tarafından seçilen ilk cumhurbaşkanı olarak Türkiye’yi daha ileri taşımak için tarihi bir fırsat yakalandı” dedi.

13.08.2014Dünya
Erdoğan ve Fidan ‘Dinleyen polisler’den şikâyetçi oldu

Erdoğan ve Fidan ‘Dinleyen polisler’den şikâyetçi oldu

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, TİKA Başkanı Musa Kulaklıkaya, Başbakanlık Müşaviri Sefer Turan ve Başbakan Danışmanı Mustafa Varank ile Dışişleri Bakanlığı, Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Enerji Bakanlığı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na avukatları aracılığıyla dilekçe vererek telefonlarını yasadışı dinlediği iddia edilen polisler hakkında şikâyetçi oldu.

26.08.2014Gündem
Artık ‘Büyükelçi Özel Kalem Müdürü’

Artık ‘Büyükelçi Özel Kalem Müdürü’

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel kalem kadrolarını belirledi. Başbakanlığı sırasında Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürü olan Hasan Doğan artık bu görevini Çankaya Köşkü’nde sürdürecek.

2.09.2014Gündem
Tam kadro Köşk

Tam kadro Köşk

12. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Köşk’e çıkarken Başbakanlık’ta yemeklerini ve içeceklerini kontrol eden Hüseyin Yağan ile bir an bile yanından ayırmadığı, en özel anları fotoğraflayan Anadolu Ajansı kadrolu Kayhan Özer ve Yasin Bülbül’ü de yanında götürdü. Erdoğan’la birlikte korumalarıyla sağlık ekibi de Köşk’e çıktı.

11.09.2014Gündem
17 Aralık’a takipsizlik

17 Aralık’a takipsizlik

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Reza Zarrab (Rıza Sarraf) ile eski bakanlar Muammer Güler ile Zafer Çağlayan’ın oğulları Barış Güler ve Salih Kaan Çağlayan, eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın da aralarında bulunduğu 53 kişi için takipsizlik verdi. Aslan'ın evinde bulunan paraların valiliğe gönderilmesine karar verildi.

18.10.2014Ekonomi
Erdoğan ve Biden Beylerbeyi Sarayında bir araya geldi

Erdoğan ve Biden Beylerbeyi Sarayı'nda bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile çalışma yemeğinde bir araya geldi. İkili, 1,5 saat sürmesi beklenirken yaklaşık 4 saat süren görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

22.11.2014Dünya
Böcek iddianamesi kabul edildi

Böcek iddianamesi kabul edildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Başbakanlığı döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışma ofisine "böcek" tabir edilen dinleme cihazı konulmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 13 kişi hakkında hazırladığı iddianame, Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

1.12.2014Gündem
5 polise yakalama

5 polise yakalama

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde kullandığı Keçiören ve Başbakanlık Resmi Konutu’ndaki ofislerinde bulunan ‘böcek’ denilen dinleme cihazlarına ilişkin iddianameyi Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi kabul etti.

2.12.2014Gündem
Erdoğandan sürpriz ziyaret

Erdoğan'dan sürpriz ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yazar ve düşünce adamı Nuri Pakdil'i evinde ziyaret etti.

12.12.2014Gündem
Böcek davası başlıyor

"Böcek" davası başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine "böcek" tabir edilen dinleme cihazı konulmasıyla ilgili 13 kişi hakkında açılan davanın görülmesine Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesinde yarın 10.00'da başlanacak.

1.01.2015Gündem
Böcek davasında sanık ifadeleri

'Böcek' davasında sanık ifadeleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı sırasında çalışma ofisine "böcek" tabir edilen dinleme cihazı konulmasıyla ilgili davada sanıklardan eski Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanı Mehmet Yüksel, "Başbakan'ın bütün konuştuğu yerlerde böcek araması yaptık, ancak ikametlerde düzenli arama yapılmadığını soruşturma aşamasında gördük" dedi. Erdoğan'ın Yakın Koruma Müdürlüğü'nü yapan sanık Zeki Bulut da "Beyefendiye, 4 buçuk yıl hizmet ettim. Sabah erken saatte gittim, gece yarısı döndüm. Amiyane tabirle Sayın Erdoğan'ı yataktan aldım, yatağa bıraktım. En son adamdım.Çocuklarımın hangi sınıfa gittiğini unuttuğum oldu. Çocuklarımın büyüdüklerini hiç görmedim'' diyerek kendini savundu.

2.01.2015Gündem
Böcek davasında önemli karar

'Böcek' davasında önemli karar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı sırasında çalışma ofisine "böcek" tabir edilen dinleme cihazı konulmasıyla ilgili davada Erdoğan ile Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığının "müdahillik" talepleri kabul edildi.

2.01.2015Gündem
Böcek davasında “dönemin başbakanı” gerginliği

Böcek davasında “dönemin başbakanı” gerginliği

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde kullandığı çalışma ofislerinde bulunan dinleme cihazlarına ilişkin davada “dönemin başbakanı” ifadesi gerginliği yaşandı. Erdoğan’ın avukatı, şüphelilerin avukatlarının “dönemin başbakanı” ifadesinin kullanılmasına itiraz etti.

4.02.2015Gündem
Böcek davasında çarpıcı bilirkişi raporu

Böcek davasında çarpıcı bilirkişi raporu

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde çalışma ofislerinde bulunan dinleme cihazlarına ilişkin açılan davada bilirkişi olarak görev yapan TOBB Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tevfik Demir’in “herhangi bir deney ve cihazlar üzerinde inceleme yapmadan” rapor hazırladığı ortaya çıktı. Duruşmada ofisteki böcek araması sırasında hazır bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanı Mustafa Varank da tanık olarak ifade verdi.

5.02.2015Gündem
Harddiskteki 101 ses

Harddiskteki 101 ses

İstanbul Terörle Mücadele Şubesi'nde bulunan 2 harddiskte yapılan incelemede, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere tüm bakanların dinlenen telefonlarından elde edilen ses kayıtları ele geçirildi. Ses kayıtları soruşturmanın yürütüldüğü odadaki çalışma masasının çekmecesinde bulundu. Ses kayıtları depolanan 101 isim arasında büyükelçiler, akademisyenler ve çok sayıda bürokrat da var. Dinlemeler 2010-2013 arasında gerçekleştirildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 80 şüphelisi bulunan soruşturmada dün 21 polis hakkında gözaltı kararı aldı. İstanbul merkezli yapılan operasyonda 9 ilden gözaltılar oldu.

9.02.2015Gündem
2011 300den 2015 500e

2011 300'den 2015 500'e

7 Haziran’da yapılacak seçimlerde aday olmak isteyen bürokratların istifa etmeleri için tanınan süre önceki gün saat 17.00’de doldu.

11.02.2015Gündem
Müşteki: Erdoğan, Şüpheli: Gülen

Müşteki: Erdoğan, Şüpheli: Gülen

22 Temmuz soruşturması dosyasında yer alan fezlekede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir numaralı müşteki olarak yer alırken Fethullah Gülen ise bir numaralı şüpheli olarak yer aldı. Gülen hakkında ikinci kez yakalama kararı çıkarılacağı öğrenildi.

21.02.2015Gündem
Böcek davasından tanık ifadeleri

'Böcek' davasından tanık ifadeleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine "böcek" olarak adlandırılan dinleme cihazı konulmasıyla ilgili 13 kişi hakkında açılan davada, bazı tanıkların ifadelerine başvuruldu.

4.03.2015Gündem
AK Parti aday listesi (İşte İl İl AK Parti milletvekili adayları)

AK Parti aday listesi (İşte İl İl AK Parti milletvekili adayları)

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 7 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek 25'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde aday gösterilenlerin listesini açıkladı. Listede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak da yer alıyor. İlgi çeken bir diğer isim ise Erdoğan'ın danışmanı Mustafa Varank'ın kuzeni Fatma Varank oldu. İşte AK Parti'nin millletvekili adaylarının tam listesi

7.04.2015Gündem
Erdoğanın damadı aday gösterildi

Erdoğan'ın damadı aday gösterildi

AK Parti milletvekili aday listeleri YSK'ya teslim edildi. Listede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak da yer alıyor.

7.04.2015Gündem
Erdoğana yakın isimler AK Partinin vekil listesinde

Erdoğan'a yakın isimler AK Parti'nin vekil listesinde

AKP'nin 7 Haziran seçimleri için Yüksek Seçim Kurulu'na teslim ettiği listelerde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çok yakın isimler yer aldı. Listede, Erdoğan'ın Başbakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı döneminde kendisiyle çok yakın çalışmış isimlerin yanısıra, yakın çalışma arkadaşlarının akrabaları da var.

8.04.2015Gündem
İddianamede 1280 şikâyetçi

İddianamede 1280 şikâyetçi

SALDIRIYA uğrayan Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun Hz. Muhammed’in karikatürünün bulunduğu kapağını köşelerinde yayınladıkları gerekçesi ile 4.5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlenen Cumhuriyet gazetesi yazarları Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya hakkında savcılığa 1280 şikayet yapıldı.

9.04.2015Gündem
Haftalık gündem testi

Haftalık gündem testi

Başbakan rakiplerin destek veren oluşumları açıkladı. Aralarında kimler yok ki. Gündemimiz dolu dolu. Bu da dahil türlü saçma olay var elimizin altında... Buyurun gündem testimize.

6.06.2015Hayat
Erdoğanın Başdanışmanı Varanktan seçim yorumu

Erdoğan'ın Başdanışmanı Varank'tan seçim yorumu

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank seçim sonuçları hakkında yorum yaptı.

7.06.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Azınlık hükümeti sıkıntılara çare olmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Azınlık hükümeti sıkıntılara çare olmaz

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, koalisyon hesapları yapan siyasi partilere “Azınlık hükümetinin milletin sıkıntılarına çare olamayacağı kanaatindeyim” mesajı yolladı.

1.07.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Başbakan’ın sorunu: Her şeyi kişisel almak

BİR kadın, İzmir’de Başbakan’a ayıp bir hareket çekti.

18.03.2014

Ankara'da 4, Kahire'de 5 parmak

BAZEN kendimi pusuya yatmış kötü bir insan gibi hissediyorum.

4.07.2014

Böcek iddianamesine yakından bakalım (1)

TÜRKİYE, 17 Aralık 2013 sabahı başlayan bir polis operasyonuyla sarsıldı. İktidar partisinin bakanlarının çocukları ve yakınları, danışmanları, belediye başkanları gözaltına alınmıştı.

25.11.2014

Fahri ajan olarak bildiriyorum

“ÇİFT hilal” Türk istihbarat terminolojisinde “top secret” anlamına geliyor.

10.12.2014