MENÜ

Mustafa Varank

Mustafa Varank ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mustafa Varank haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mustafa Varank haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.022 Mustafa Varank haberi bulunmuştur.

Mustafa Varank Haberleri

İstanbulda Tayland Fahri Konsolosluğuna saldırdılar

İstanbul'da Tayland Fahri Konsolosluğu'na saldırdılar

DOĞU Türkistan Maarif Derneği üyesi yaklaşık 200 kişilik bir grup, Tayland’da bekletilen 200 Doğu Türkistanlının Çin’e iade edileceği gerekçesiyle, Zincirlikuyu’daki Tayland Krallığı Başkonsolosluğu binasına saldırdı. Fahri Konsolosluk binasının kapısını ve camlarını kırarak içeriye giren eylemciler, içerideki klasör ve evrakları sokağa döktü.

8.07.2015Gündem
Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karan için garip ceza istemi

Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karan için garip ceza istemi

Terör saldırısı sonucu 12 kişinin hayatını kaybettiği Fransız Charlie Hebdo mizah dergisinin çizdiği ve Hz. Muhammed'in tasvir edildiği belirtilen karikatürleri köşelerine taşıyan Cumhuriyet Gazetesi yazarları Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karan'ın yargılandığı davanın ilk duruşması görüldü. En kutsal değerlerine hakaretin özgürlük olarak sayılamayacağını söyleyen şikayetçilerden biri, sanıkları kastederek, "Eğer adalet cezalarını vermezse bize verin biz cezalarını verelim. Öbür dünyaya bırakmayalım" dedi. Hakimin, "Söylediklerinizin suç olduğunu hatırlatırım. Derhal sözünüzü geri alın" uyarısında bulunması üzerine şikayetçi özür dileyerek sözünü geri aldığını söyledi.

10.07.2015Gündem
Twitterda Mustafa Varank - Ertuğrul Günay polemiği

Twitter'da Mustafa Varank - Ertuğrul Günay polemiği

Eski AKP’li Dengir Mir Mehmet Fırat’ın “Cumhurbaşkanı’na itiraz eden dayak yer” çıkışı, Twitter’da polemik yarattı. Saray’ın Başdanışmanı Varank, Fırat’ı eleştirirken Ertuğrul Günay’dan da söz edince sert bir diyalog yaşandı.

18.08.2015Gündem
Ekrem Dumanlı’ya Cumhurbaşkanı’na hakaretten dava

Ekrem Dumanlı’ya Cumhurbaşkanı’na hakaretten dava

Today’s Zaman Gazetesi’nde yer alan bir haber nedeniyle gazetenin eski Genel Müdürü Ekrem Dumanlı ve o dönem gazetenin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olan İbrahim Türkmen hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a haraketten 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

14.10.2015Gündem
Kılıçdaroğlu: Bu suç istediğim kanalı izlerim

Kılıçdaroğlu: Bu suç istediğim kanalı izlerim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı Mustafa Varank’ın medyaya yansıyan ‘Ben dedim ki, şunların kanalını Türksat’tan kaldıralım’ şeklindeki sözlerini eleştirdi. Kılıçdaroğlu, “Bu aslında suç. Böyle bir şey olamaz. İstediğim kanalı izlerim.” dedi.

25.10.2015Gündem
Mustafa Varank: ‘Bu fotoğraf gerçeği yansıtmıyor’

Mustafa Varank: ‘Bu fotoğraf gerçeği yansıtmıyor’

G-20 Zirvesi bugün Antalya’da başlarken, sosyal medyada en çok paylaşılan görüntü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama'nın bir fotoğrafı oldu.

15.11.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğana 5 ayda 23 başdanışman

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 5 ayda 23 başdanışman

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın siyasi yolculuğunun büyük bölümünde yanında olan A Takımı’nı hemen herkes bilir. Zaman zaman yeni isimler gelse de bu kadro ‘demirbaş’ olarak tanınıyor.

13.02.2016Gündem
Varank’la konuşmamı dinlemişler

Varank’la konuşmamı dinlemişler

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda devlet yöneticisinin kullandığı kriptolu telefonların dinlenildiği iddiasıyla açılan davada bir numaralı sanık eski TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen, bugünkü duruşma öncesi mahkemeye sürpriz dilekçe sundu.

24.02.2016Gündem
Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karana 2 yıl hapis cezası

Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karan'a 2 yıl hapis cezası

Charlie Hebdo davasında Cumhuriyet gazetesi yazarları Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karan'a 2 yıl hapis cezası verildi

28.04.2016Gündem
2şer yıl hapis

2'şer yıl hapis

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun Hz. Muhammed’in karikatürünün bulunduğu kapağını köşelerinde yayınlayan Cumhuriyet Gazetesi yazarları Ceyda Karan ile Hikmet Çetinkaya, ‘Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek’ suçundan 2’şer yıl hapis cezasına çarptırıldı. Hâkim, cezada indirim yapmadı ve cezayı ertelemedi.

28.04.2016Gündem
Savcı, Ahmet Severin ifadesinin alınmasını istedi

Savcı, Ahmet Sever'in ifadesinin alınmasını istedi

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başdanışmanı Ahmet Sever'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı Mustafa Varank'la ilgili "hakaret ve iftira" içeren sözler sarf ettiği gerekçesiyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında talimatla ifadesinin alınması istendi

11.05.2016Gündem
Ahmet Sever hakkında soruşturma

Ahmet Sever hakkında soruşturma

Cumhuriyet Gazetesi'ne verdiği röportajında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Danışmanı Mustafa Varank'a iftira ve hakaret ettiği iddiasıyla, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski başdanışmanı Ahmet Sever hakkında soruşturma başlatıldı.

11.05.2016Gündem
Varank davası: Hakaret yok, mizah

Varank davası: Hakaret yok, mizah

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank’a hakaret ettiği gerekçesiyle ifade verdi. Hakaret etmediğini belirten Özkök, “Sadece, trolleşme eğilimi gösteren Twitter’daki yayınlarla ilgili mizahi dille dokundurma vardır” dedi.

26.05.2016Gündem
Mustafa Varank’a büyükelçi ünvanı

Mustafa Varank’a büyükelçi ünvanı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank’a büyükelçi ünvanı verildi.

20.06.2016Gündem
Saray’a 3. büyükelçi

Saray’a 3. büyükelçi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank’a büyükelçi unvanı verildi.

20.06.2016Gündem
Ölenler arasında Mustafa Varankın ağabeyi de var

Ölenler arasında Mustafa Varank'ın ağabeyi de var

Darbe girişimi sırasında yaşanan olaylarda hayatını kaybedenler arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanlarından Mustafa Varank'ın ağabeyi İlhan Varank'ın da olduğu ortaya çıktı.

16.07.2016Gündem
Acı rakam: Çok sayıda ölü var

Acı rakam: Çok sayıda ölü var

Silahlı terör örgütü FETÖ'nün darbe girişimi nedeniyle çıkan olaylarda Türkiye genelinde 161 kişi şehit oldu. Rakamı Başbakan Binali Yıldırım açıkladı. Genelkurmay Başkan Vekili Orgeneral Ümit Dündar da ''Şu ana kadarki tespitlerimiz ışığında, darbe teşebbüsü içerisinde yer alanlardan 104 kişi ölü olarak ele geçirilmişlerdir'' dedi.

16.07.2016Gündem
Dakika dakika darbe girişimi - 15-16 Temmuz 2016

Dakika dakika darbe girişimi - 15-16 Temmuz 2016

İşte 15 Temmuz 2016 gecesi başlayan ve ertesi güne sarkan darbe girişiminde dakika dakika gelişmeler:

16.07.2016Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan cenazede çarpıcı sözler

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cenazede çarpıcı sözler

Darbe girişimi sırasında Vatan Caddesi’nde vurularak hayatını kaybeden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank’ın ağabeyi Prof. Dr. İlhan Varank için çalıştığı Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tören düzenlendi. Varank'ın Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, avluda bulunanların ‘idam isteriz’ şeklindeki tezahüratları üzerine, "Dün de ifade ettim, demokrasilerde halkın talebi bir kenara konulamaz. Bu, sizlerin bir hakkıdır. Bu hakkın özellikle anayasal olarak gerekli olan mercilerde değerlendirmesi yapılır ve kararı verilir" dedi.

17.07.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan idam yanıtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "idam" yanıtı

Darbe girişimi sırasında Vatan Caddesi’nde vurularak hayatını kaybeden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank’ın ağabeyi Prof. Dr. İlhan Varank için çalıştığı Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tören düzenlendi. Varank'ın Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, avluda bulunanların ‘idam isteriz’ şeklindeki tezahüratları üzerine, "Dün de ifade ettim, demokrasilerde halkın talebi bir kenara konulamaz. Bu, sizlerin bir hakkıdır. Bu hakkın özellikle anayasal olarak gerekli olan mercilerde değerlendirmesi yapılır ve kararı verilir" dedi.

17.07.2016Haber
Telefonun sahibi çok yiğit bir abiydi, az önce vuruldu

Telefonun sahibi çok yiğit bir abiydi, az önce vuruldu'

Kardeşini darbe girişimi sırasında yitiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı Mustafa Varank, "Telefonunu aradım, bir şahıs açtı ve “Abi bu telefonun sahibi çok yiğit bir abiydi, az önce vuruldu, götürdüler” dedi.

21.07.2016Gündem
Asker ve polis arasında çözüm arayan bilim insanı

Asker ve polis arasında çözüm arayan bilim insanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Mustafa Varank’ın abisi Prof. Dr. İlhan Varank, İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde darbe girişimini protesto ettiği sırada açılan ateş sonucu hayatını kaybetti.

25 Aralık savcı ve hakimleri için ağırlaştırılmış müebbet talebi

25 Aralık savcı ve hakimleri için ağırlaştırılmış müebbet talebi

25 Aralık soruşturması kapsamında dinlenen siyasetçiler ve işadamlarının şikayeti üzerine, bu soruşturmanın savcısı Muammer Akkaş ve dinleme kararlarını imzalayan dönemin hakimleri Süleyman Karaçöl ve Menekşe Uyar hakkında iddianame düzenlendi.

3.08.2016Gündem
İddianameye göre Haramzede ve Başçalanın arkasındaki isimler...

İddianameye göre 'Haramzede ve Başçalan'ın arkasındaki isimler...

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili Ömer Faruk Aydıner tarafından hazırlanan 25 Aralık iddianamesinde dikkat çeken detaylar var. İddianamede dönemin savcı ve hakimleri Muammer Akkaş, Süleyman Karaçöl ve Menekşe Uyar'la ilgili birçok suçlamaya yer verildi. Twitter'da 'başçalan' ve 'haramzade' ismiyle açılan iki hesaptan örgüt üyelerinin usulsüz olarak elde ettiği ses kayıtlarını seri olarak yayınladıkları ve oluşturulan ortamda hükümetin düşmesine yönelik baskı kurdukları belirtildi.

3.08.2016Gündem
Mihneti zevk edinmişlerin yoluyla Kaçın mesajı

'Mihneti zevk edinmişlerin yolu'yla 'Kaçın' mesajı

25 Aralık soruşturması iddianamesinde "FETÖ lideri Fetullah Gülen'in, şüphelilerin de dahil oldukları örgüt üyelerine "http://www.herkul.org" adlı internet sitesinde yer alan 20 Aralık 2015'te yayınlanan "Mihneti zevk edinmişlerin yolu" başlıklı sohbetindeki ifadelerinde "kaçın" mesajı verdiği anlaşıldı" denildi.

3.08.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Hukuk bir kere çiğnenince

FETHULLAH Gülen cemaatine yakın televizyon kanallarının TÜRKSAT uydusundan çıkarılması ile ilgili karar, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank’ın eseriymiş.

26.10.2015

Attığım kahkahanın arkasındayım

CUMARTESİ sabahı Urfa’dan İstanbul’a dönüyorum, saat 7 suları.

26.10.2015

İktidar kaybetme korkusu

TRT Genel Müdürlüğü’nün başında oturan arkadaş...

27.10.2015

Yemekte Ankara'dan gelen mesaj

DÜN... Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği rezidansı...

9.12.2015

Suudi Arabistan 2.5 milyar dolarlık zırhlı araç alacak

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Riyad’da Al Yamamah Sarayı’nda Kral Selman bin Abdülaziz’le resmi öğlen yemeği buluşması, heyetlerarası görüşmelerin ardından Kral Saud Misafir Sarayı’nda Veliaht Vekili Mohammed bin Salman ve Veliaht Prens Mohammed bin Naif’i kabul ederken, heyetteki bazı bürokratlarla konuşuyoruz.

2.01.2016

En güzel Mustafa Koç yazısı

KEŞKE diyorum Mustafa Koç arkasından yazılan bu yazıları okusaydı.

23.01.2016

Milli refleks neymiş anladınız mı

ÖNCEKİ gün ve dün Türkiye’deki gazetelere baktım.

19.02.2016

'Batman V Superman'in THY'ye ne kazandırdığını yılın sonunda göreceğiz

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve beraberindeki heyeti ABD’ye götüren TUR uçağının Washington’a inmesine 2 saat kala Başdanışman Mustafa Varank, gazetecilerin bulunduğu bölüme geldi:

30.03.2016

Düğünde ‘İHA’ gururu

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’la Baykar Makina’nın kurucusu Özdemir Bayraktar’ın oğlu Selçuk Bayraktar’ın nikahının kıyıldığı Yahya Kemal Beyatlı (YKB) Gösteri Merkezi’ne girdiğimde saat 13.30’du.

14.05.2016

Neydi o akşam

Darbecileri protesto için sokağa dökülen demokrasi aşıkları, bana 9 yıl önceki organize mitingleri hatırlattı... Bir farkla...

17.07.2016