MENÜ

Mustafa Öztürk

Mustafa Öztürk ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mustafa Öztürk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mustafa Öztürk haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 9.092 Mustafa Öztürk haberi bulunmuştur.

Mustafa Öztürk Haberleri

Bisiklet yolu yapanlara 7,5 milyon lira destek

Bisiklet yolu yapanlara 7,5 milyon lira destek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk:- 'Bakanlıkça Kocaeli, Ordu, Sakarya, Yozgat, Erzurum, Nevşehir, Tokat, Erzincan, Kilis, Malatya ve Kahramanmaraş belediyeleri ile Atatürk Üniversitesi kampüsü ve diğer üniversitelerin bisiklet yolu projelerine toplam 7 milyon 518 bin lira maddi destek sağlandı.

18.06.2018Kampüs
Anız yakanlara ceza yağdı

Anız yakanlara ceza yağdı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk, anız yakarak toprağa, doğaya ve canlılara zarar verenlere son 5 yılda 6 milyon liradan fazla ceza kesildiğini bildirdi.

10.06.2018Ekonomi
Teşvikten yararlanana 10 bin TL

Teşvikten yararlanana 10 bin TL

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, hurda araç teşviki kapsamında yaklaşık 6 milyon hurda aracın trafikten sildirilmesi halinde, sebep olduğu 15 milyon tonsera gazı (karbondioksit) salınımının ortadan kalkacağını bildirdi.

9.06.2018Ekonomi
Denizi kirleten gemilere ceza yağdı

Denizi kirleten gemilere ceza yağdı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk, "2018'in ilk 4 ayında yapılan denetimlerde, denizi kirlettiği tespit edilen 130 gemiye 2 milyon 630 bin 847 lira idari para cezası uygulandı" dedi.

26.05.2018Ekonomi
Saadet Partisinin adayları belli oldu

Saadet Partisi'nin adayları belli oldu

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti. Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu; "Kendi adaylarımızı kendi listemizden gösterdik. CHP listesi ile ilgili bir çalışmamız olmadı" dedi.

21.05.2018Gündem
Taksim’de ilginç olay Polis itfaiyeye ceza kesti

Taksim’de ilginç olay! Polis itfaiyeye ceza kesti

Taksim'de 'ağaçta mahsur kalan kediyi' kurtarmaya giden itfaiye aracı, İstiklal Caddesi’ne yanlış yerden girdiği için trafik polisleri tarafından durduruldu. Polis ekipleri ile itfaiye personeli arasında tartışma yaşandı. Polis itfaiye şoförüne toplam 343 lira para cezası kesti. Olaya müdahale eden itfaiye ceza kesildikten sonra Taksim’den ayrıldı.

17.05.2018Gündem
Enerji kimlik belgesine sahip bina sayısı 723 bine ulaştı

Enerji kimlik belgesine sahip bina sayısı 723 bin'e ulaştı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Enerji Kimlik Belgesine ( EKB ) sahip bina sayısının 723 Bin 184'e ulaştığını en çok EKB sahibi binaların İstanbul, Ankara ve İzmir'de olduğunu ve vatandaşların bina satın alırken, kiralarken mutlaka EKB belgesini sorması gerektiğini belirtti.

17.05.2018Ekonomi
Hurda araçlardan 16 milyon liralık katkı

Hurda araçlardan 16 milyon liralık katkı

 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Öztürk: "Bu yılın ilk çeyreğinde 2 bin 680 hurda araçtan ekonomiye 16 milyon 216 bin lira katkı sağlandı. Son 15 ayda 17 bin 325 hurda aracın geri kazanımıyla toplam 95 milyon 891 liralık ekonomik katkı elde edildi" açıklamasında bulundu.

28.04.2018Ekonomi
Çocukları askerde ölen aile için SGKya başvuru

Çocukları askerde ölen aile için SGK'ya başvuru

Er Zekeriya Öztürk, 10 yıl önce Mardin'de askerlik görevini yaparken hayatını kaybettti. Askeri savcılık Öztürk'ün ölümü ile ilgili takipsizlik kararı verdi. Öztürk Ailesi, oğullarının ölümünde idarenin ihmali ve kusuru olduğu görüşünde. Anne-babası adına SGK'ya yapılan başvuruda Öztürk'ün vazife malulü sayılarak maaş ve özlük haklarının ödenmesi talep edildi.

29.03.2018Gündem
Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Enerji Kimlik Belgesi uyarısı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan 'Enerji Kimlik Belgesi' uyarısı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ev alırken ya da kiralarken binanın Enerji Kimlik Belgesi (EKB) olup olmadığına dikkat edilmesi gerektiğini açıkladı.

13.03.2018Ekonomi
38 bin ton atık yağ yakıt oldu

38 bin ton atık yağ "yakıt" oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk, "Geçen yıl 6 bin 300 ton ile en çok İstanbul'da olmak üzere, toplam 38 bin ton bitkisel atık yağ toplandı ve biyodizel üretiminde kullanıldı." dedi.

12.03.2018Ekonomi
Karabüksporun yeni başkanı belli oldu

Karabükspor'un yeni başkanı belli oldu!

Kardemir Karabükspor’da olağanüstü genel kurul gerçekleştirildi. Genel kurulda tek liste ile gidilen seçimde esnaflık yapan Mehmet Aytekin başkanlığa seçildi. Aytekin, hedefleri ve planlamalarını anlattı.

21.02.2018Futbol
O projeye yeşil sertifika vermek hainliktir

O projeye yeşil sertifika vermek hainliktir

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk, hem yalıtımcıları hem de vatandaşları yalıtım konusunda uyardı. Enerji tüketimi yüksek binalara yeşil sertifika verilmesini 'hainlik' olarak yorumlayan Öztürk, sıvayla yalıtım olmayacağını, kaliteli malzeme yanısıra kaliteli işçilik olmazsa evlerin ıslık çalacağını anlattı.

19.01.2018Ekonomi
Bakanlıktan cıvalı ampul uyarısı

Bakanlıktan cıvalı ampul uyarısı

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk, elektrik tasarrufu nedeniyle kullanımı giderek yaygınlaşan floresan lamba ve tasarruflu ampullerin, kırılmaları durumunda içerdikleri "cıva" nedeniyle sağlık açısından ciddi tehlike oluşturdukları uyarısında bulundu.

15.01.2018Ekonomi
Bakanlık uyardı Herkesin evinde var... Ampüllerdeki büyük tehlike

Bakanlık uyardı! Herkesin evinde var... Ampüllerdeki büyük tehlike

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Öztürk: "Floresan lambalar ve tasarruflu ampuller, sağladıkları elektrik tasarrufu yanında, kırıldığında sağlık açısından ciddi tehlike arz etmektedir. Bu tehlikenin ana kaynağı da floresan lambalarda ve tasarruflu ampullerde bulunan civa buharıdır" açıklamasında bulundu.

15.01.2018Ekonomi
6.3 milyon araç sahibine ceza yolda

6.3 milyon araç sahibine ceza yolda

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı, Emniyet’ten listeyi aldı, egzoz muayenesi yaptırmayan yaklaşık 6 milyon 300 bin araç tespit etti. Bakanlık araç sahiplerini önce uyaracak ardından egzoz muayenesini yaptırmayanlara bin 206 lira ceza gönderecek.

14.01.2018Ekonomi
O firmaya bakanlıktan rekor ceza

O firmaya bakanlıktan rekor ceza!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sakarya Nehri'ne döktüğü atıklarla kötü kokuya; Zonguldak'ta da Çayeli'nde toplu balık ölümlerine neden olan firmaya rekor ceza kesildi.

12.01.2018Gündem
Çevre Müsteşarı tarih verdi 1 yıl sonra havamız...

Çevre Müsteşarı tarih verdi! 1 yıl sonra havamız...

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Mustafa Öztürk, Çevre Mühendisleri Odası ile Türk Toraks Derneğinin Türkiye’nin hava kirlililiğine ilişkin raporlarını eleştirirken, “Yarım hoca dinden eder, yarım kasap candan eder. Onlar Dünya Sağlık Örgütü’nün ideal değerlerini esas alıyor. O değerlere göre Amerika ölüyor, Avrupa ölüyor. Oysa biz, AB direktiflerine göre hareket ediyoruz. Bir yıl sonra, 2019’da hava kalitemiz AB değerine gelmiş olacak” dedi.

12.01.2018Ekonomi
Sakin kentin HES zaferi

'Sakin kent'in HES zaferi

İtalya'da 12 Mart 2016 günü yapılan Uluslararası Cittaslow İcra Kurulu toplantısında Türkiye'nin 11. 'sakin kent'i seçilen Erzurum'un Uzundere ilçesindeki Tortum Çayı'na yapılması planlanan 'HES' projesi, tepkiler üzerine iptal edildi.

5.01.2018Gündem
HES projesi iptal oldu

HES projesi iptal oldu

İTALYA’da 12 Mart 2016 günü yapılan Uluslararası Cittaslow İcra Kurulu toplantısında Türkiye’nin 11’inci 'sakin kenti' seçilen Erzurum’un Uzundere İlçesi'ndeki Tortum Çayı’na yapılması planlanan 'HES' projesi tepkiler üzerine iptal edildi. Haber ilçede bayram havası yaşatırken Uzundere Belediye Başkanı Halis Özsoy, ''Üzerimizden büyük bir yük kalktı. İlçemiz sakinliğini koruyacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye teşekkür ediyoruz" dedi.

5.01.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Kadın, din ve modernleşme

MİLLİ şairimiz Mehmet Âkif, “Erkeklerimiz edepsiz, terbiyesizdir” demişti.

8.03.2018

‘Efendi hazretleri’

TARİKAT ve cemaatler dünyasındaki güç kavgalarını, rant yarışını, birbirlerine karşı öfke patlamalarını derin bir hüzünle izliyorum.

20.02.2018

İyi yemek uzakta da olsa gidip yiyiniz

Önce San Francisco’da, ıssız bir sokaktaki muhteşem restoran, sonra Başakşehir’deki sırık kebabı ziyafeti çektiğim mekân, şimdi de Mahmutbey’deki Seraf Restoran adındaki lezzet vahası... Bu örnekler bana, lokantanın konumunun çok önemli olmadığını gösterdi.

17.02.2018

Mahmutbey’de bir vaha

Son yıllarda İstanbul’da birbiri ardına Anadolu mutfaklarından esinlenen, yerel, mevsiminde ürünler kullanan restoranlar açılıyor. Ancak bu restoranların büyük bir bölümü şeflerin geleneksel yemekleri yorumladıkları mekanlar.

2.02.2018