MENÜ

Mustafa Kemal

Mustafa Kemal ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mustafa Kemal haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 46.849 Mustafa Kemal haberi bulunmuştur.

Mustafa Kemal Haberleri

Okula ‘kitap’ gibi duvar

Okula ‘kitap’ gibi duvar

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde iki okul binasını ayıran duvarda, Türk ve dünya edebiyatının önemli eserlerine ait kitapların devasa figürleri yer alıyor. Kızıltepe Belediyesi tarafından öğrencileri kitap okumaya teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen çalışma ilgi çekiyor.

10.12.2018Eğitim
23 adımda Beşiktaş

23 adımda Beşiktaş

Beşiktaş, Bizans dönemine uzanan yerleşimi ile Boğaziçi’nin en eski köylerinden. Sarayları, parkları, köklü okulları, kozmopolit yaşamı, çok katmanlı kültürel mirası bu semtle ilgili aklımıza ilk gelenler. Genç, dinamik nüfusu, aktif kültür hayatı ve ÇARŞI’sıyla gönlümüzde ayrı bir yeri var. Beşiktaş’ın semt kimliğine eşlik eden güçlü aidiyet duygusunun bir nedeni de kuşkusuz bu semtte kurulan Beşiktaş Jimnastik Kulübü. BJK, taraftar kitlesini oluşturan semt sakinleriyle birlikte varlığını sürdüren şanslı kulüplerden. Barbaros Hayrettin Paşa’nın heykelinin altında, aylarca çalışarak turu hazırlayan Beşiktaş JK Müzesi Müdürü Canan Cürgen ve 1001 İstanbul rehberi Nihan Vural ile buluşuyoruz. Vural anlatmaya, Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk kaptan-ı deryası, Akdeniz’i bir ‘Türk Gölü’ haline getiren Barbaros Hayrettin Paşa’dan başlayarak Beşiktaş’ın kaptan-ı deryalar semti olduğunu vurguluyor. “Dünyada donanması olan tek takımın Beşiktaş olması hiç de tesadüf değil” diye araya giriyor Beşiktaş JK Müze Müdürü Canan Cürgen. Aklıma şampiyonluk kutlamaları sırasında Boğaz’ı dolduran ve ‘Beşiktaş Donanması’ denilen irili ufaklı yüzlerce tekneden oluşan konvoy geliyor. Hepimiz gülüyoruz ve turumuz başlıyor.

10.12.2018Seyahat
TORUNUNUN AĞZINDAN... Asrın tat uzmanı Pandeli’nin hikâyesi

TORUNUNUN AĞZINDAN... Asrın tat uzmanı Pandeli’nin hikâyesi

Yaklaşık üç yıl süren yenileme çalışmalarından sonra tekrar açılan asırlık lokanta Pandeli’nin hikâyesi meşhur mavi çinilerinden, bir Audrey Hepburn fotoğrafından, bir Atatürk anısından daha fazlası. Gerçek Pandeli’yi torunundan dinledik.

9.12.2018Hürriyet Pazar
Dünyanın trend konuları İTÜ Trendler Zirvesinde

Dünyanın trend konuları İTÜ Trendler Zirvesi'nde

İstanbul Teknik Üniversite Yatırım Kulübü tarafından düzenlenen Trendler Zirvesi, 14-15 Aralık tarihlerinde İTÜ Maçka Kampüsü’nde düzenlenecek. Bu yıl zirvede dünyaya her geçen gün biraz daha entegre olan ve hızla gelişen teknolojinin doğurduğu ihtiyaçlarla birlikte, organizasyonların daha etkin ve verimli olması amacıyla ortaya çıkan dijital dönüşümün bir parçası olan ''Dijital Meslekler'' konusunu ele alınacak.

7.12.2018Kampüs
İstismar sanığının annesinin sözleri şoke etti  Çocuğun kız değil, unutur demiş

İstismar sanığının annesinin sözleri şoke etti! 'Çocuğun kız değil, unutur' demiş

Erzurum'un Aşkale ilçesinde akrabası olan ortaokul öğrencisi Y.G.’ye (14) cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen Y.G.’nin (27) tutuksuz yargılanmasına devam edildi. Duruşmada sanıktan şikayetçi olduğunu belirten Y.G.’nin annesi A.G., "Sanığın annesi Ş.G. evime gelip 'Senin çocuğun erkek. Kızlığı bozulmadı ki. Bir şey olmaz, unutur gider’ diye şikayetçi olmamamızı istedi" dedi.

7.12.2018Gündem
Atatürk’e hakaret davası görüntü incelemesine takıldı

Atatürk’e hakaret davası görüntü incelemesine takıldı

TÜRKİYE Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan Hasan Akar’ın görüntülerinin izlenip suç tarihinin tespit edilmesi konusunda Emniyet, jandarma ve Adli Tıp Kurumu’ndan olumlu cevap gelmemesi üzerine hâkim, “Görüntülerle ilgili inceleme yapacak başka kurum elimizde kalmadı” dedi.

7.12.2018Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek İşte 6-7 Aralık BEDAŞ planlı kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? İşte 6-7 Aralık BEDAŞ planlı kesinti programı

İstanbul’un Anadolu ve Avrupa Yakası’ndaki farklı ilçelerinden elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. Esenler, Fatih, Beşiktaş, Sarıyer, Arnavutköy elektrik kesintisi yaşanan ilçelerden bazıları. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte, AYEDAŞ ve BEDAŞ 6 Aralık elektrik kesintisi programı

6.12.2018Gündem
CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş kimdir

CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş kimdir?

CHP'nin 2019 yerel seçimlerinde Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıkladığı Lütfü Savaş, kamuoyunun da internet üzerinden araştırdığı isim oldu. Hatay Büyükşehir olmadan önce merkez ilçe olan Antakya Belediyesi'nin başkanlığı görevinde bulunan Lütfü Savaş, 2014 yılında Hatay'ın Büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla birlikte CHP'den Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmiş ve mazbatasını almıştı. Peki, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş kimdir? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

6.12.2018Gündem
Ata’ya teşekkür

Ata’ya teşekkür

Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 84. yılı ve Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla meydanlar doldu. Kadınlar ‘Atatürk’e teşekkürlerini’ dile getirdi, kadına ve çocuğa şiddete karşı tepki pankartları taşıdı.

6.12.2018Gündem
‘Kadınlar olmazsa başarı olmaz’

‘Kadınlar olmazsa başarı olmaz’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle Kadın Kolları’nın düzenlediği toplantıya katıldı. Kadın aday adaylarının da olduğu toplantıda konuşan Kılıçdaroğlu, “Belli illerde kadın başkan adayı çıkarın diye telefon ettiğimi unutmayın. Bir etkinlikte kadın yoksa aslında başarı şansı sıfırdır” dedi.

6.12.2018Gündem
Muharrem İnce: Yalovadan değil başka yerlere adayım

Muharrem İnce: Yalova'dan değil başka yerlere adayım

CHP’li Muharrem İnce, "Ben bu kentin 16 yıl milletvekilliğini yaptım. Artık benim için o defter kapandı. Ben Yalova’dan hiçbir şekilde artık bir yere aday değilim. Başka yerlere adayım. Tahmin ediyorsunuz siz." dedi.

5.12.2018Gündem
Ispartadaki büstleri çalan 2 kişi yakalandı

Isparta'daki büstleri çalan 2 kişi yakalandı!

Isparta'da, '26 Şubat Hocalı ve Şehitler Parkı'ndaki 10 Türk büyüğünün bronz büstlerinden 9'unu çaldığı belirlenen 3 şüpheliden biri kadın, 2'si yakalandı. Şüphelilerin büstleri Antalya'ya götürüp sattığı tespit edildi.

5.12.2018Gündem