MENÜ

Mustafa Balbay

Mustafa Balbay ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mustafa Balbay haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mustafa Balbay haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.783 Mustafa Balbay haberi bulunmuştur.

Mustafa Balbay Haberleri

Ergenekon’da avukat ücreti devletten

Ergenekon’da avukat ücreti devletten

Trabzon İl Jandarma Komutanlığı’na 12 Haziran 2007’de gelen ihbar üzerine İstanbul Ümraniye’de bir gecekonduda yapılan aramada 27 el bombasının ele geçirilmesi ile başlayan ve 12 yıl sonra ikinci kez karara bağlanan Ergenekon davasında, mahkeme beraat eden sanıklar yönünden avukatlık ücretinin Hazine tarafından ödenmesine hükmetti.

17.09.2019Gündem
Her şey bu gecekonduda başladı

Her şey bu gecekonduda başladı

Ergenekon soruşturması 12 Haziran 2007 tarihinde İstanbul Ümraniye’de bir gecekonduda 27 el bombasının ele geçirilmesiyle başladı.

2.07.2019Gündem
Kumpasların ‘bilirkişisi’ Estonya’da profesör oldu

Kumpasların ‘bilirkişisi’ Estonya’da profesör oldu

Balyoz davasında harddiskler ve CD’lerle ilgili ‘gerçektir’ raporu veren firari FETÖ şüphelisi eski TÜBİTAK Siber Güvenlik Enstitüsü Müdürü Hayretdin Bahşi, Estonya Tallin Teknoloji Üniversitesi’nde ‘profesör’ oldu. Bahşi’nin, 2017’de de Estonya’daki NATO Siber Güvenlik tatbikatında görevli olduğu ortaya çıkmış, Türk Büyükelçiliği’nin girişimleriyle tatbikattan çıkartılmıştı.

19.05.2019Gündem
2. Edremit Kitap Fuarı 13 Ağustos’ta başlıyor

2. Edremit Kitap Fuarı 13 Ağustos’ta başlıyor

'Sabahattin Ali Yılı' olarak düzenlenen 2. Edremit Kitap Fuarı 13 Ağustos’ta başlıyor.

7.08.2018Kitap Sanat
Berberoğlu ziyareti

Berberoğlu ziyareti

YARGITAY’ın, yeniden milletvekili seçilen gazeteci Enis Berberoğlu hakkındaki yargılamanın durdurulması talebini reddetmesi CHP’yi hareketlendirdi. CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem sorumluluğunda, “Milletvekili ve Parti Meclisi Üyelerinin Davalarını İzleme Komisyonu” üyeleri İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan ile Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Hürriyet ve bazı gazete bürolarını ziyaret ederek Enis Berberoğlu’nun hukuki durumuyla ilgili son gelişmeleri paylaştı.

23.07.2018Gündem
Meclis iki eksikle açılabilir

Meclis iki eksikle açılabilir

Pazar günkü seçimlerden sonra oluşan 600 sandalyeli TBMM, 27. yasama dönemine iki eksikle girebilir. CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile 25’inci dönemden eski HDP milletvekili Leyla Güven, tutuklu yargılanırken yeniden milletvekili seçildi. Geçen dönem milletvekiliyken dokunulmazlığı kaldırılarak tutuklanan Enis Berberoğlu için nasıl bir sürecin işleyeceği merakla bekleniyor. Anayasa’da, “Tekrar seçilen milletvekili hakkında soruşturma ve kovuşturma, Meclis’in yeniden dokunulmazlığını kaldırmasına bağlıdır” hükmü bulunuyor.

25.06.2018Gündem
Anayasa Mahkemesinden Selahattin Demirtaşın tahliye talebine ret

Anayasa Mahkemesi'nden Selahattin Demirtaş'ın tahliye talebine ret

Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda bulunarak, "tedbiren tahliyesini" isteyen HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın tahliyeye yönelik tedbir talebinin reddedildiği öğrenildi.

13.06.2018Gündem
Hâkimden karşı oy: Tutuklu kalması seçim hakkını zedeler

Hâkimden karşı oy: Tutuklu kalması seçim hakkını zedeler

HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın tahliye talebinin reddine ilişkin karara muhalif kalan bir hâkim, karşı oy yazısında tutuklu kalmasının Demirtaş’ın serbest seçim hakkını zedeleyeceğini vurguladı.

22.05.2018Gündem
İnce ayar yapacağız

'İnce ayar yapacağız'

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, dün Düzce ve Bolu mitinglerinde konuştu. “Kötü gidişata dur deyip ‘İnce ayar’ yapacağız. Üreteceğiz, bölüşeceğiz” diyen İnce, özetle şunları söyledi:

22.05.2018Gündem
CHPde o isimler yeniden listeye alınacak mı

CHP'de o isimler yeniden listeye alınacak mı?

Milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etme süresinin sonuna yaklaşırken kulislerde en merak edilen partilerden biri CHP oldu. Bu arada CHP'nin saat 16.15'te aday listesini YSK'ya teslim edeceği öğrenildi.

21.05.2018Gündem
İşte CHPde listeye giremeyen isimler

İşte CHP'de listeye giremeyen isimler

CHP’nin 19. Olağanüstü Tüzük Kurultayı’nda parti yönetimine muhalefet eden isimler büyük ölçüde çizik yedi. Listede İlhan Cihaner, Ali Şeker, Eren Erdem ve Barış Yarkadaş gibi isimlere yer verilmezken, Selin Sayek Böke İzmir’den aday gösterildi. Kurultay’da Kılıçdaroğlu’nun karşısında aday olmak için imza toplayan Mustafa Balbay da listede kendisine yer bulamadı.

20.05.2018Gündem
CHPde liste pazar günü netleşecek... Kılıçdaroğlu tüm programlarını iptal etti

CHP'de liste pazar günü netleşecek... Kılıçdaroğlu tüm programlarını iptal etti

CHP'nin 24 Haziran seçimlerinde aday olarak göstereceği milletvekili listesi 20 Mayıs Pazar günü toplanacak Parti Meclisi'nde (PM) oylanarak netleşecek. Mevcut milletvekillerinden 50'ye yakınının aday gösterilmeyeceği belirtilirken, listelere yoğunlaşan Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun tüm programlarını iptal ettiği bildirildi. Kılıçdaroğlu'nun yine İzmir'den milletvekili adayı olacağı, Deniz Baykal'ın ise Antalya 1. sıradan aday gösterileceği kaydedildi. Grup kurabilmesi için Saadet Partisi'nden 5-6 ismin de CHP'nin listelerinden aday olması beklenirken, ayrıca Abdüllatif Şener, Kani Beko, İbrahim Kaboğlu gibi isimlerin listeye gireceği ifade ediliyor. Seçim bildirgesini 24 Mayıs Perşembe günü yapacak ana muhalefet partisi, milletvekili adaylarını da kamuoyuna tanıtacak.

17.05.2018Gündem
Mezuniyet sırasında marş krizi

Mezuniyet sırasında 'marş' krizi

İZMİR’in en eski okullarından Atatürk Lisesi’nin mezuniyet töreni sırasında öğrencilerin, Onuncu Yıl ve İzmir Marşı okumasına engel olmak istediği ileri sürülen okul müdürü ve veliler arasında tartışma çıktı.

15.05.2018Gündem
Bölünen üniversiteler komisyonda

Bölünen üniversiteler komisyonda

İstanbul, Gazi, Karadeniz Teknik, İnönü, Selçuk ve Erciyes dahil 10 üniversitenin bölünmesi, ayrıca 3 yeni ve 2 vakıf üniversitesinin kurulmasını düzenleyen tasarı Meclis Milli Eğitim Komisyonu’nda görüşüldü. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, “Bazı büyük üniversitelerimizin bölünerek ve bazı illerimize de yeni üniversiteler kurularak yüksek öğretim hayatına yeni bir dinamizm kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu ciddi bir ihtiyaçtan doğuyor” dedi. Tekin, tasarıyla ayrıca FETÖ ile ilişkili kişilerin özel öğretim kurumu açmasına izin vermeme yetkisi almak istediklerini söyledi.

25.04.2018Gündem
Cumhuriyet Vakfı 2014 seçimlerinin iptaline ilişkin karara itiraz reddedildi

Cumhuriyet Vakfı 2014 seçimlerinin iptaline ilişkin karara itiraz reddedildi

Cumhuriyet Vakfı’nın 18 Şubat 2014 tarihli yönetim kurulunun üye seçimine ilişkin toplantının iptaline ilişkin İstanbul 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesince verilen karara yapılan itiraz, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi(BAM) 4’üncü Hukuk Dairesince oy birliği ile reddedildi.

19.03.2018Gündem
Cumhuriyet davasında Akın Atalayın tutukluğunun devamına karar verildi

Cumhuriyet davasında Akın Atalay'ın tutukluğunun devamına karar verildi

Cumhuriyet gazetesi davasında ara karar açıklandı. Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Avukat Akın Atalay'ın tutukluğunun devamına karar verildi. Bir sonraki duruşma 24-27 Nisan'da Silivri'de.

16.03.2018Gündem
Türkiye şehitlerini uğurluyor...

Türkiye şehitlerini uğurluyor...

Türkiye Afrin'de şehit düşen kahramanlarını son yolculuklarına uğurluyor... On binlerce vatandaş şehitlere son görev için cenaze törenlerine katıldı. Samsun'daki cenazede tören alanının çok kalabalık olması nedeniyle bazı vatandaşlar namazı binaların çatılarında kıldı, inşaat halindeki binalar bile tıklım tıklım doldu.

11.02.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Bu ne ciddiyetsizlik

YER: Bursa Orhangazi’de bir festival.

10.09.2018

Anayasa Mahkemesi ne yapabilir?

TÜRKİYE hem dış politikada hem ekonomide ülkedeki hukuk eksikliğinden kaynaklanan birtakım sorunlarla karşı karşıya.

30.07.2018

Anayasa Mahkemesi kararları açısından Berberoğlu tutuklu kalabilir mi?

YARGITAY 16. Ceza Dairesi’nin İstanbul CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun yeniden seçilmesi nedeniyle tutukluluğunun kaldırılması talebini reddetmesi, öyle anlaşılıyor ki, önümüzdeki dönemde Türkiye’nin en önemli tartışma konularından biri olarak gündeme yerleşecek.

26.07.2018

Cumhuriyet'te yeni seçim

CUMHURİYET Vakfı Yönetim Kurulu’nun seçimleriyle ilgili açılan davada İstanbul Asliye Mahkemesi bu seçimi iptal etmişti.

4.07.2018

Bazı değerlerimiz siyaset üstüdür

BEN de Aydın Şengül gibi düşünüyorum.

18.05.2018

Huzur...

İNSANOĞLU asırlardır ‘huzur’u arıyor.

10.05.2018

Bağımsız yargı?

ALMAN Die Welt gazetesinde çıkan ufak bir haber aslında fevkalade önemli.

12.03.2018

İmar rantı ‘savunma’ya kamu finansmanı olamaz

İSTANBUL korunuyor mu? Yanıtı hemen “Hayır” olmalı...

21.02.2018

‘Kurultay CHP’nin değil Türkiye’nin meselesi’

BAŞLIKTAKİ bu cümle, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’na ait.

2.02.2018