MENÜ

Müslüm Yanmaz,

Müslüm Yanmaz, ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Müslüm Yanmaz, haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 32 Müslüm Yanmaz, haberi bulunmuştur.

Müslüm Yanmaz, Haberleri

Dünya, Türk domatesinden vazgeçemiyor

"Dünya, Türk domatesinden vazgeçemiyor"

SERA-BİR Başkanı Müslüm Yanmaz, "Türkiye'de yaklaşık 12 milyon ton domates üretiyoruz. Bunun yaklaşık 3,5 milyon tonu seradan çıkıyor. Teknolojiyi kullanıyoruz, tüm akıllı sistemleri yapıyoruz. İyi tarım uygulamalarını uyguluyoruz, o yüzden domatesimiz dünyadan talep görüyor. Rusya başta olmak üzere, Romanya'dan Bulgaristan'a, Almanya'dan İsviçre'ye kadar domateslerimiz gidiyor. Rusya'dan sonra en büyük pazarımız AB ülkeleri içinde Almanya. Almanya'da yaşayan Türk vatandaşların özellikle bizim ürünlerimizi tercih ediyor olması orada ürüne olan talebi de artırıyor. Türk domatesine çok ciddi talep var aslında ve dünya, Türk domatesinden vazgeçemiyor" açıklamasında bulundu.

24.03.2019Ekonomi
Nebati: Çok büyük teşvikler verdik

Nebati: Çok büyük teşvikler verdik

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati "Üretimin artırılması noktasında seralara çok ciddi teşvikler verdik. Teşvikler neticesinde hem mevcut seraların iyileştirilmesi ve yeni teknolojilerle donatılması hem de yeni alanlar oluşturularak bu alanlarda seracılığın geliştirilmesi yönünde adımlar attık" dedi.

16.03.2019Ekonomi
Domates üreticisinin gözü aralıkta

Domates üreticisinin gözü aralıkta

SERA-BİR Başkanı Müslüm Yanmaz: "Kasım ayının ortalarından nisan ayına kadar domates Türkiye dışında neredeyse dünyanın hiçbir yerinde yok. O yüzden bugün itibarıyla ihracattan ümitliyiz. Şu anda piyasalarda domates fiyatlarında bir düşüş yaşanıyor. İç piyasadan salkım domates 3,5 liradan alıcı buluyor. Bu durum tüketiciler açısından sevindirici bir durum.12 bin dekarlık seralardan yaklaşık 200 milyon dolarlık bir ihracat hedefliyoruz. Ayrıca diğer üreticilerden de 100 milyon dolar geleceğini düşünürsek toplam kışlık domates üretiminden yaklaşık 300 milyon dolarlık ihracat bekliyoruz." açıklamalarında devam etti.

26.11.2018Ekonomi
Domates üreticilerinin 15 Ekim umudu

Domates üreticilerinin 15 Ekim umudu

SERA Yatırımcıları ve Üreticileri Birliği (SERA-BİR) Başkanı Müslüm Yanmaz, son iki yıldır gündemde olan Rusya’ya domates ihracatına ilişkin, “Görüşmeler olumlu seyrediyor 1 Ekim olmasa da 15 Ekim gibi bu ambargonun kalkmasını bekliyoruz” dedi.

30.09.2017Ekonomi
Gözler 15 Ekimde

Gözler 15 Ekim'de

SERA-BİR Başkanı Yanmaz: "Kısa bir süre önce Rusya'dan bağımsız bir heyet Türkiye'ye geldi ve SERA-BİR olarak bizimle görüştü. Özel bir izinle kasım ve mayıs döneminde ilk olarak 10, sonrasında 50 ve son olarak 300 bin ton domates alacaklarını söylediler" açıklamasında bulundu.

30.09.2017Ekonomi
Domates üreticilerinde gözler İzmir Fuarında

Domates üreticilerinde gözler "İzmir Fuarı"nda

Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç'in 18-22 Ağustos'ta gerçekleştirilecek İzmir Enternasyonal Fuarı'nda Türk yetkililerle domates ithalatının istişare edileceğini belirtmesi, yaş sebze ve meyve sektörü temsilcilerini sevindirdi.

26.07.2017Ekonomi
Domates üreticileri Canan Hocaya dava açıyor

Domates üreticileri Canan Hoca'ya dava açıyor

Sera Yatırımcıları ve Üreticileri Birliği (SERA-BİR) Başkanı Müslüm Yanmaz, "Domates zararlı değildir, tekniğine uygun yetiştirilen domates ömrü uzatır. Topraksız kültürde üretim yapan işletmeler olarak seralarımızda hiçbir şekilde hormon, ilaç veya insan sağlığına zararlı katkı maddeleri kullanılmamaktadır" ifadesini kullandı. Yanmaz, Prof. Dr. Karatay hakkında dava açmaya hazırlandıklarını kaydetti.

14.07.2017Ekonomi
Domates fiyatları 1,5 liraya kadar düşebilir

'Domates fiyatları 1,5 liraya kadar düşebilir'

Son dönemde artan fiyatıyla adından söz ettiren nisan ayının zam şampiyonu domatesin fiyatının baharlık ürünlerin piyasaya çıkmasıyla düşmesi bekleniyor. Türkiye Haller Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Akbaş yaptığı açıklamada "Sezon arası dediğimiz geçiş dönemlerinde bu tür olaylar olabiliyor ama 10 gün içinde yeni ürünlerin yetişmesiyle domates fiyatlarının normal bandına inmesini ve 1,5-2 TL arasından satılmasını öngörüyoruz" dedi.

7.05.2017Ekonomi
Ruslar, parayı domates tüketiyor

'Ruslar, parayı domates tüketiyor'

Rusya'nın, ihracatına yasak getirdiği Türk domatesini başka ülkelerden daha yüksek fiyata satın aldığı belirtildi.

27.03.2017Ekonomi
Seracılar pazar kaygısı taşımıyor

Seracılar pazar kaygısı taşımıyor

Seracılar, Rusya'nın bazı alanlarda Türkiye'ye yaptırım uygulamasının sektör açısından yeni pazarların ortaya çıkmasını sağlayacağını ve bunun bir fırsat olabileceği düşünüyor.

10.12.2015Ekonomi
Harrandan Avrupaya...

Harran'dan Avrupa'ya...

Harran Ovası'nda jeotermal enerjinin kullanıldığı seralarda üretilen domates, başta Avrupa ülkeleri ve Rusya olmak üzere birçok ülkeye ihraç ediliyor.

28.03.2014Ekonomi
Galibiyeti Faruk Çelike hediye ediyoruz

"Galibiyeti Faruk Çelik'e hediye ediyoruz"

Şanlıurfaspor Basın Sözcüsü Müslüm Yanmaz, ligde oynadıkları Manisaspor galibiyetini son transferlerin takıma katılmasına destek veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e hediye ettiklerini bildirdi.

4.02.2013Futbol
Keita transferinde kim doğru söylüyor

Keita transferinde kim doğru söylüyor?

Şanlıurfaspor, Abdul Kader Keita’yı kadrosuna katamadı. Transfer için iki iddia birden ortaya atıldı.

25.01.2013Futbol
Keitanın gelişi son anda çıkan aksaklık nedeniyle ertelendi

"Keita'nın gelişi son anda çıkan aksaklık nedeniyle ertelendi"

PTT 1. Lig ekiplerinden Şanlıurfaspor'un Kulüp Başkanı Fethi Şimşek, Abdulkadir Keita'nın transferine ilişkin, “Gelişi son anda çıkan aksaklık nedeniyle ertelendi” dedi.

25.01.2013Futbol
Şanlıurfaspor Abdulkader Keita ile anlaştı

Şanlıurfaspor Abdulkader Keita ile anlaştı

PTT 1. Lig ekiplerinden Şanlıurfaspor'un Basın Sözcüsü Müslüm Yanmaz, Keita ile prensipte anlaştıklarını belirterek, “Uçak biletini dahi aldık, her şey tamam” dedi.

24.01.2013Futbol
Şanlıurfaspor beraberlikten memnun

Şanlıurfaspor beraberlikten memnun

PTT 1. Lig ekiplerinden Şanlıurfaspor'un Basın Sözcüsü Müslüm Yanmaz, takımdaki eksiklere rağmen Adanaspor maçında alınan 1 puanla ikinci devreye güzel bir başlangıç yaptıklarını söyledi.

21.01.2013Futbol
İbrahim Tatlıses Şanlıurfasporda

İbrahim Tatlıses Şanlıurfaspor'da

PTT 1’inci Ligde mücadele eden Şanlıurfaspor’un kongresi yapıldı. Tek liste halinde gidilen kongrede iş adamı Feti Şimşek, başkan seçildi. Feti Şimşek başkanlığındaki 25 kişiden oluşan yeni yönetimde şarkıcı İbrahim Tatlıses’de yer aldı...

17.01.2013Futbol
Harran domates Avrupa pazarında

Harran domates Avrupa pazarında

Şanlıurfa'dan, jeotermal enerjiyle ısıtılan seralardan iç pazara sunulan ürünlerin yanı sıra bu yıl Almanya ve Rusya'ya 1 milyon dolarlık domates ihracatı hedefleniyor.

15.02.2009Ekonomi
Şanlıurfa’da hedef 11 milyon dolarlık domates ihracatı

Şanlıurfa’da hedef 11 milyon dolarlık domates ihracatı

ŞANLIURFA’daki GAP Seracılar Birliği Derneği Başkanı Müslüm Yanmaz, bu yıl ekimine başlanan salkım domates üretimiyle, 2009 yılında 11 milyon dolar ihracatı hedeflediklerini açıkladı.

21.06.2008Gündem
Sakarya

Sakarya

24.02.1999Gündem

Yazar Sonuçları

Tayyip Erdoğan’ı kızdıracak bir yazı

EVET, böyle bir yazı yazıldı.

Ama durun hemen şaşkınlığa kapılıp, “Kimmiş bu babayiğit?” demeyin.

27.10.2010
Şahsi notlarım

Şahsi notlarım

Ertuğrul Özkök’ün Hürriyet’e “İnanç Editörü” ararken beni ısrarla görmezlikten gelmesi, 80 yıldır benim gibilere uygulanan sistematik ayrımcılığın bir neticesi olabilir mi acaba?

14.11.2009