MENÜ

Mursi

Mursi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mursi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mursi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.667 Mursi haberi bulunmuştur.

Mursi Haberleri

Mursinin oğlu gözaltında

Mursi'nin oğlu gözaltında

Mısır güvenlik güçlerinin Muhammed Mursi'nin oğlu Abdullah Mursi'yi gözaltına aldığı belirtildi.

10.10.2018Dünya
Muhammed Mursiye 5 yıl içinde 4 kez görüşme izni

Muhammed Mursi'ye 5 yıl içinde 4 kez görüşme izni

Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan Muhammed Mursi'ye 5 yıl içinde 4 kez görüşme izni verildi.

5.10.2018Dünya
Mısır 75 kişiye idam cezası verdi

Mısır 75 kişiye idam cezası verdi!

Mısır'da mahkeme aralarında Şehit Esma'nın babası Muhammed el-Biltaci'nin de yer aldığı 75 kişi hakkında idam cezası verdi.

8.09.2018Dünya
İtalyada gözaltına alınan Mısırlı eski bakan serbest bırakıldı

İtalya'da gözaltına alınan Mısırlı eski bakan serbest bırakıldı

İtalyan makamlarının, Mısır yönetiminin talebi üzerine gece gözaltına alınan Mısırlı eski bakan ve önde gelen muhaliflerden Muhammed Mahsub'u serbest bıraktığı bildirildi.

3.08.2018Dünya
Müslüman Kardeşler yetkilisi: Rejimle şartlı müzakereye hazırız

Müslüman Kardeşler yetkilisi: Rejimle şartlı müzakereye hazırız

Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Rehberlik Konseyi Başkan Yardımcısı İbrahim Munir, rejimle şartlı müzakereye hazır olduklarını söyledi.

30.04.2018Dünya
Mısır seçimlerinde resmi sonuçlar açıklandı

Mısır seçimlerinde resmi sonuçlar açıklandı

Muhtemel adayların seçimler öncesinde bir şekilde bertaraf edildiği, muhaliflerin ise boykot ettiği Mısır Cumhurbaşkanlığı seçimleri resmi sonuçları açıklandı.

2.04.2018Dünya
Mursi, hapishane şartlarından erken ölebilir

Mursi, hapishane şartlarından erken ölebilir

MISIR’da 2013 yılında dönemin Savunma Bakanı Abdülfettah el Sisi’nin liderliğinde düzenlenen darbeyle devrilen Müslüman Kardeşler destekli eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin hapishanede kötü yaşam koşullarından dolayı erken ölüm riskiyle karşı karşıya olduğu belirtildi.

28.03.2018Dünya
Mısır sandık başında

Mısır sandık başında

60 milyon kayıtlı seçmenin bulunduğu Mısır'da devlet başkanlığı seçimi başladı. Önemli rakiplerini adaylıktan çekilmeye zorlayan Abdülfettah el Sisi'nin oylamayı kazanacağına kesin gözüyle bakılıyor.

26.03.2018Dünya
‘Daha fazla rakip isterdim’

‘Daha fazla rakip isterdim’

MISIR Cumhurbaşkanı Abdülfettah El Sisi, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde daha fazla kişiyle rekabet etmek istediğini belirterek, “Seçimlerde daha fazla aday istiyorum. Fakat ülke buna hazır değil. Aday eksikliği yüzünden suçlanmamalıyım” dedi.

21.03.2018Dünya
Mursi’nin sağlığı iyi değil

Mursi’nin sağlığı iyi değil

Amerikan Wall Street Journal gazetesine göre 2013’te askeri darbeyle indirilen Müslüman Kardeşler destekli eski Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin tutulduğu hapishanede gerekli tıbbi destek sağlanmıyor, bu nedenle kendisi zaman zaman ‘diyabet koması’na giriyor.

7.03.2018Dünya
Suudiler’den Sisi’ye destek ziyareti

Suudiler’den Sisi’ye destek ziyareti

SUUDİ Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın NEOM megakent projesinin hayata geçirilmesi için Mısır ile 10 milyar dolarlık bir yatırım fonunun oluşturulması kararlaştırıldı.

5.03.2018Dünya
Mısır’dan İsrail’e ‘vur’ izni iddiası

Mısır’dan İsrail’e ‘vur’ izni iddiası

Amerikan New York Times gazetesi, İsrail’in iki yıldır Mısır’daki DEAŞ hedeflerine karşı hava operasyonu düzenlediğini yazdı. Habere göre saldırıları gerçekleştiren İsrail hava unsurlarında herhangi bir işaret yer almıyormuş. Mısır Devlet Başkanı Sisi’nin operasyonlar için bizzat izin verdiği de iddialar arasında.

4.02.2018Dünya
Türkiyeye tahsis edilen ada Mısırı kızdırdı... Türk çılgınlığı dediler...

Türkiye'ye tahsis edilen ada Mısır'ı kızdırdı... 'Türk çılgınlığı' dediler...

Mısır ile Sudan arasında gerginlik... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen ay ziyaret ettiği Sudan, Mısır'daki büyükelçisini geri çağırdı. BBC Türkçe'de yer alan haberde ise 'Mısır-Sudan gerginliğini Sevakin Adası'nın Türkiye'ye tahsisi mi tetikledi?' sorusu soruldu. Mısır medyasında ise iki ülke arasında varılan anlaşmanın amacının adada bir donanma üssü kurulması ve "Mısır Devlet Başkanı Abdül Fettah el Sisi'nin devrilmesi" olduğu savunuldu.

5.01.2018Dünya
Mısırdan sürpriz Türkiye açıklaması

Mısır'dan sürpriz Türkiye açıklaması

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri, ülkesinin, içişlerine müdahale edilmemesi ilkesine bağlı kalarak Türkiye'yle arasındaki her türlü gerginliğin aşılması konusunda istekli olduğunu belirtti.

24.12.2017Dünya
Trump’ın videoları ülkeyi böldü

Trump’ın videoları ülkeyi böldü

Trump’ın Müslüman düşmanlığı yapan İngiliz aşırı sağcı Jayda Fransen’in tweet’lerini kendi sayfasından paylaşması ülkeyi böldü. Trump’a kendi partisi içinden de tepkiler geldi. Trump ise bunlara aldırmayarak kendisini eleştiren İngiltere Başbakanı May’e “Bana değil İslamcı teröre odaklan” cevabını verdi.

30.11.2017Dünya
Mısır’da 29 kişiye Türkiye için casusluk suçlaması

Mısır’da 29 kişiye Türkiye için casusluk suçlaması

MISIR’da savcılar, 29 Müslüman Kardeşler örgütü şüphelisinin Türkiye için casusluk yaptıkları gerekçesiyle iki haftalığına gözaltına alınmalarını istedi.

22.11.2017Dünya
Son dakika... Mısırdan Türkiyeye casusluk hamlesi... 29 gözaltı

Son dakika... Mısır'dan Türkiye'ye casusluk hamlesi... 29 gözaltı

Mısır'da, Türkiye adına casusluk yaptıkları ve terör örgütüne katıldıkları suçlamasıyla 29 kişi başsavcının emriyle gözaltına alındı.

22.11.2017Dünya
Dünya turu nasıl  atılır

Dünya turu nasıl atılır?

Tecrübeyle sabit: Dünya turuna çıkmak için işi gücü bırakmanız, servet saçmanız gerekmiyor. Günde 60 liraya dört kıta turlayan da, yıllık izinlerde 31 ülke gezen de, hafta sonları yola çıkarak 175 şehir gören de, bebeğiyle ya da motosikletle kıtaları aşan da var. Hürriyet Seyahat’te yayımladığımız 50 ilham verici hikâyeyi ‘Dünya Turuna Nasıl Çıkılır?’ adlı kitapta topladık. Bu sayfaya da kolay yoldan devriâlemin yedi farklı yolunu sığdırdık. Macera sizi bekliyor!

18.11.2017Hürriyet Pazar
Mısır Türkiyeye borcunun son taksidini ödedi

Mısır Türkiye'ye borcunun son taksidini ödedi

Reuters'ın haberine göre Mısır, 2012 yılında eski cumhurbaşkanı Muhammed Mursi döneminde Türkiye'den aldığı 1 milyar dolar kredinin 200 milyon dolar tutarındaki son taksidini geri ödedi.

2.11.2017Dünya
Atatürk’lü ’yaver’ paylaşımına idari soruşturma da başlatıldı

Atatürk’lü ’yaver’ paylaşımına idari soruşturma da başlatıldı

KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi, sosyal medya hesabından ’Ne geldiyse yaverlerden geldi’ başlığıyla Atatürk ile Sultan Vahdettin’in olduğu fotoğraf ile FETÖ’den yargılanan Cumhurbaşkanı yaverleri ve Mısır Devlet Başkanı Sisi’nin fotoğraflarını paylaşan çalışanı Salih Zeki Çakıroğlu hakkında idari soruşturma başlattı. Cumhuriyet Savcılığı da dün Çakıroğlu hakkında ’Atatürk’ün hatırasına alanen hakaret’ suçlamasıyla soruşturma başlatmıştı.

12.09.2017Gündem
Atatürk’lü ’yaver’ paylaşımına soruşturma

Atatürk’lü ’yaver’ paylaşımına soruşturma

KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştığı öğrenilen Salih Zeki Çakıroğlu, sosyal medya hesabında ’Ne geldiyse yaverlerden geldi’ başlığıyla Atatürk ile Sultan Vahdettin’in olduğu fotoğraf ile FETÖ’den yargılanan cumhurbaşkanı yaverleri ve Mısır Devlet Başkanı Sisi’nin fotoğraflarını paylaştı. Cumhuriyet savcılığı, Salih Zeki Çakıroğlu hakkında ’Atatürk’ün hatırasına alanen hakaret’ suçlamasıyla soruşturma başlattı.

11.09.2017Gündem
İki yılda üç Suudi prensi ortadan kayboldu

İki yılda üç Suudi prensi ortadan kayboldu!

BBC Türkçe'nin haberine göre son iki yılda yaşamlarını Avrupa'da sürdüren üç Suudi prens ortadan kaybolmasının ardından, prenslerin akıbeti yavaş yavaş belli olmaya başladı. Suudi hükümetini eleştiren açıklamalar yapan bu üç prensin her birinin kaçırılarak uçakla Suudi Arabistan'a götürüldüğüne ilişkin deliller bulunduğu açıklandı.

15.08.2017Dünya
Havaalanı yapmış kadar mutluyum

Havaalanı yapmış kadar mutluyum

Limak Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, ‘Mühendis Kızlar’ projesinde yeni bir iş almış gibi heyecanlı. Özdemir, “Mühendis Kızlar Projesi ve Enerji Akademisi, sosyal fayda yaratan tüm işler bir Sabiha Gökçen Havaalanı yapmış gibi beni mutlu ediyor. Bu yüzden de işler kadar bu sosyal işlere de odaklıyım” diyor.

21.07.2017Ekonomi
Mursi Kabilesi kadınlarının güzel olmak için çektiği çile

Mursi Kabilesi kadınlarının 'güzel olmak için' çektiği çile!

Etiyopya’daki Mursi Kabilesi’nin çok ilginç bir geleneği bulunuyor. Kadınlar güzelleşmek ve daha cazip olmak için vücutlarını kesiyorlar. Tüm bunlar yapılırken de ağlamamayı koşul koyuyorlar. İşte Mursi Kabilesi’ndeki kadınların ilginç geleneği…

14.06.2017Seyahat
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Katar mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Katar mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan Kuzey Irak yönetiminin aldığı bağımsızlık referandumu kararına tepki göstererek, "Kuzey Irak yerel yönetimiyle ilgili yapılan açıklama bizi derinden üzmüştür. Böyle bir reform arayışına girmek Irak’ın toprak bütünlüğüne tehdittir ve yanlış bir adımdır" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar konusunda ise "Hakkında adeta bir idam kararı verilen bir ülke (Katar) söz konusu. Suudi Arabistan Kralı, Körfez'in büyüğü olarak bu işiçözmelidir, bu iş için atılması gereken adımlara öncülük etmelidir diye özellikle düşünüyorum" dedi.

13.06.2017Gündem
Mısır, Türkiye’deki muhalif için idam cezası verdi

Mısır, Türkiye’deki muhalif için idam cezası verdi

Mısır, 2013 yılında darbe ile görevden alınan eski Devlet Başkanı Muhammed Mursi’nin destekçisi Wahdi Ghomeim’i idam cezasına çarptırdı.

30.04.2017Dünya
Trump’tan sisi’ye övgü dolu destek

Trump’tan sisi’ye övgü dolu destek

ABD Başkanı Donald Trump, dün Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el Sisi ile Beyaz Saray’da bir araya geldi. Trump, görüşmenin ardından basın mensuplarına Sisi’den övgüyle söz etti.

3.04.2017Dünya
İhvan’dan  Erdoğan’a teşekkür

İhvan’dan Erdoğan’a teşekkür

MISIR’daki Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İhvan’ı terör örgütü olarak görmediğini” belirttiği açıklamalarını memnuniyetle karşıladı.

21.02.2017Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: El-Bab temizlendikten sonra hedef Münbiç’tir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: El-Bab temizlendikten sonra hedef Münbiç’tir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de yaşanan gelişmeler, 15 Temmuz'daki başarısız darbe girişimi, Suriye'de yıllardır devam eden iç savaş, Türkiye ve Rusya garantörlüğündeki ateşkes, terör örgütü DEAŞ'la mücadele başta olmak üzere birçok uluslararası konu hakkında açıklamalarda bulundu.

17.02.2017Gündem
Oscar’ın Yabancıları İstanbul Modern Sinema’da

Oscar’ın Yabancıları İstanbul Modern Sinema’da

İstanbul Modern Sinema, Oscar heyecanı yaklaşırken,“Yabancı Dilde En İyi Film” kategorisine aday filmlerden oluşan bir seçki sunuyor. Oscar’ın Yabancıları adlı program 12-22 Ocak tarihleri arasında gösterime sunulacak

3.01.2017Keyif
İTÜde Yılbaşı Kutlama eylemi

İTÜ'de "Yılbaşı Kutlama" eylemi

Anadolu Gençlik Derneği üyesi bir grup öğrenci İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Yerleşkesi’nde ’yılbaşı kutlanmasın’ eylemi yaptı.

28.12.2016Gündem
Mursi hakkındaki müebbet hapis cezası bozuldu

Mursi hakkındaki müebbet hapis cezası bozuldu

Mısır'da askeri darbeyle görevden uzaklaştırılan eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında daha önce verilen bir müebbet hapis kararı, temyiz mahkemesi tarafından bozuldu.

22.11.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki gerilimin arka planı

O günlerde Suudi Arabistan ile köprüleri neredeyse atma noktasına gelmişti dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan. Riyad’daki kraliyet rejimi, 3 Temmuz 2013 tarihinde Mısır’da Muhammed Mursi’nin devrildiği darbeden sonra cuntanın lideri Genelkurmay Başkanı Abdülfettah el Sisi’ye hararetle destek vermiş, ayrıca kesenin ağzını açarak bu ülkeye milyarca dolar yardımda bulunmuştu.

18.10.2018

Suudi Arabistan’ı anlama kılavuzu

Suudi Arabistan’da 4 Kasım’da yapılan bir dizi tutuklama ve görevden alma Türkiye’yi yakından ilgilendirecek sonuçlara yol açabilir. Hayır, kimilerinin aceleyle söylediği üzere tatillerini Bodrum’da geçiren prens Alwaleed (ya da Elvelid) bin Talal da tutuklanan 11 prens arasında yer aldığı için bu hamle Türkiye’ye karşı yapılmış filan değil; dünyayı kendi etrafımızda dönüyor zannetmekten vazgeçelim artık lütfen.

5.11.2017

Batı’yla ilişkilerde yeni strateji ihtiyacı

AVUSTURYA’nın kararı üzerine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile konuştum. Tepkiliydi.

10.07.2017

Müslümanları Ayıran Kardeşlik

Türkiye’nin Katar’a asker göndermesine izin veren anlaşmanın Meclis’te jet hızıyla onaylanmasıyla halkın dikkatini daha çok çeken krizi konuşmaya devam ediyoruz.

9.06.2017

10 maddede Katar krizi

1- Şüphesiz haftanın en önemli dış politika gelişmesi Suudi Arabistan’ın başını çektiği Arap ülkelerinin komşu Katar ile ilişkilerini kesmesiydi. Doğalgaz üretimi sayesinde kişi başına düşen 130 bin dolarlık gelirle dünyanın en zengin ülkesi olan Katar, bir anda İsrail’in abluka uyguladığı Gazze gibi kendini tecrit altında buldu.

8.06.2017

Katar krizi: Dokunan yanabilir

Ortadoğu’da yeterince sorun yokmuş gibi dün itibarıyla bir de Katar krizi çıktı ve diğerleri gibi o da Türkiye’yi yakından ilgilendiriyor.

5.06.2017

Galaksinin güveni onlardan sorulur

Yılın merakla beklenen devam filmi “Galaksinin Koruyucuları 2”, bir kez daha tavizsiz eğlence ve aksiyon sunuyor. Isabelle Huppert’in olağanüstü oyunculuğuyla haftanın en iyisi olarak öne çıkan “Gelecek Günler”, Mısır sinemasından “Çatışma”, ünlü po starın trajik hayatını konu alan “Dalida” ve Emma Watson ile Tom Hanks’i buluşturan gerilim “The Circle”, haftanın diğer seçenekleri.

27.04.2017

Müslüman nasıl düşünür?

OKUYUCU mesajlarına sosyolojik anket gözüyle de bakıyorum. Toplumun değişik kesimleri nasıl düşünüyor?

10.04.2017

Türkiye bunu hak etmiyor

ABD yönetimi dün 8 ülkeden gelen uçak kabinlerinde bilgisayar, tablet, kamera gibi elektronik aygıtların bulunmasına izin verilmeyeceğini açıkladı.

21.03.2017

Türk ‘Polaris Park’ Mısır’a 2 milyar dolar yatırım çekti

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğindeki heyetin Mısır Ticaret ve Sanayi Odaları Başkanı Ahmed Al Wakeel’in davetiyle Kahire’de gerçekleştirdiği “İş Forumu”nda Polaris Parks Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Özkan’ı görünce 10 yıl önceyi anımsadım:

2.02.2017