MENÜ

Murat Karahan

Murat Karahan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Murat Karahan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Murat Karahan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 821 Murat Karahan haberi bulunmuştur.

Murat Karahan Haberleri

2 bin 849 personelle sözleşme imzalanacak

2 bin 849 personelle sözleşme imzalanacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı sanat kurumlarında misafir sanatçı ve personelin bir kısmının işine son verilmesiyle ilgili çıkan haberlerle alakalı olarak DT Genel Müdürü Mustafa Kurt ve Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan açıklama yaptı.

15.01.2020Kitap Sanat
Göbeklitepe Operasının dünya prömiyeri 19 Şubatta

'Göbeklitepe Operası'nın dünya prömiyeri 19 Şubat'ta

Devlet Opera ve Balesi, "tarihin sıfır noktası" olarak nitelenen Göbeklitepe'yi, 200 sanatçının katılımıyla ve üç boyutlu görüntüler eşliğinde opera sahnesine taşıyacak.

14.01.2020Keyif
Devlet Opera ve Balesinden 3 bin kişilik Yeni Yıl Konseri

Devlet Opera ve Balesi'nden 3 bin kişilik "Yeni Yıl Konseri"

Devlet Opera ve Balesi (DOB), gelenekselleşen "Yeni Yıl Konseri"nde başarılı tenor ve sopranoları geniş repertuvarıyla sanatseverlerle buluşturacak.

25.12.2019Keyif
Tenor Murat Karahan Bolşoya damga vurdu

Tenor Murat Karahan Bolşoy'a damga vurdu

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü tenor Murat Karahan, Rusya'nın tarihi tiyatrolarından Bolşoy'da Puccini'nin "Manon Lescaut" eserindeki başrol performansı ile sanatseverlerden tam not aldı

17.12.2019Keyif
Opera sanatçısıyım diye Aşık Veysel dinlemeyeyim mi

"Opera sanatçısıyım diye Aşık Veysel dinlemeyeyim mi?"

Dünya’nın en önemli opera sahnelerinde Türkiye’yi gururlandıran, ülkemizi yurtdışında başarılı ve ses getiren performansları ile temsil eden, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan ile opera yolculuğunu, Türk operasının seyrini ve bu sezonun sürpriz temsillerini konuştuk...

4.12.2019Kitap Sanat
Mutlu aşkın hikayesi: Sevil Berberi

Mutlu aşkın hikayesi: Sevil Berberi

Devlet Opera ve Balesi, 2019-2020 sanat sezonunun büyük prodüksiyonlarından, İtalyan besteci Gioacchino Rossini'nin "Sevil Berberi" eserini sanatseverler ile buluşturmaya hazırlanıyor.

29.11.2019Keyif
24 Kasımda öğretmenler için hangi etkinlikler yapılacak MEB Öğretmenler Günü etkinlikleri

24 Kasım'da öğretmenler için hangi etkinlikler yapılacak? MEB Öğretmenler Günü etkinlikleri

Yüz binlerce öğretmen, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında çeşitli etkinliklere katılarak bu özel günü daha da anlamlı kılacak. MEB bu yıl 24 Kasım Öğretmenler Haftası boyunca öğretmenlerin kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerde buluşacağı özel bir program hazırlandı. İşte, MEB Öğretmenler Günü etkinlikleri...

21.11.2019Gündem
Öğretmenler kültür-sanat ve spor etkinliklerinde buluşacak

Öğretmenler kültür-sanat ve spor etkinliklerinde buluşacak

MEB tarafından hazırlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü programı kapsamında, Türk operasının ünlü isimleri Murat Karahan ve Feryal Türkoğlu ile Cumhurbaşkanlığı Orkestrası, Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu, Devlet Halk Dansları Topluluğu ve ‘Anadolu Ateşi’ öğretmenler için sahne alacak. Öğretmenler Kupası'nın ödül töreni ise 23 Kasım'da yapılacak.

19.11.2019Eğitim
Mimar Sinan operasıyla açılacak

Mimar Sinan operasıyla açılacak

Atatürk Kültür Merkezi (AKM) ile ilgili Cumhurbaşkanlığı’nda yapılan ilk toplantıda, sanatçı Hasan Uçarsu’nun sahneye koyacağı ve librettosunu Bertan Rona’nın yazacağı Mimar Sinan operasıyla açılması için taslak oluşturuldu.

11.11.2019Gündem
Kuğu Gölü Balesi 13 yıl sonra Ankarada

Kuğu Gölü Balesi 13 yıl sonra Ankara'da

Çaykovski'nin ünlü eseri "Kuğu Gölü Balesi", 13 yıl sonra Ankara'da seyirci karşısına çıkacak.

2.11.2019Keyif
Milli Mücadele opera sahnesinde

Milli Mücadele opera sahnesinde

Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı'nı anlatan "Yeniden Doğuş" operasını tekrar sahneye taşıyacak.

24.10.2019Keyif
Zor baba

Zor baba

30.09.2019Ankara
‘Aida’ Aspendos’ta

‘Aida’ Aspendos’ta

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 26. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali kapsamında tarihi Aspendos Antik Tiyatrosu'nda ‘Aida’ operası sahnelenecek.

12.09.2019Kitap Sanat
26. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali başlıyor

26. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali başlıyor

Türkiye'nin ilk opera ve bale festivali 'Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali' Aspendos antik tiyatrosunda başlıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen festival 1-18 Eylül 2019 tarihleri arasında, Aspendos ve Antalya EXPO’da izleyicilerin beğenisine sunulacak.

20.08.2019Kitap Sanat
Aspendosta festival günleri

Aspendos'ta festival günleri

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürlüğünce düzenlenen 26. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, 1 Eylül'de başlayacak.

19.08.2019Keyif
Aspendos’ta opera ve bale şöleni

Aspendos’ta opera ve bale şöleni

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünce düzenlenen 26. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali 1 Eylül’de başlıyor.

19.08.2019Kitap Sanat
Sivas’tan İtalya’ya uzanan sanat yolculuğu

Sivas’tan İtalya’ya uzanan sanat yolculuğu

İtalya, sanat dünyasındaki uluslararası başarılarıyla adından söz ettiren Sivaslı Safa Korkmaz’ı konuşuyor. Korkmaz, Sivas’ta Güzel Sanatlar Fakültesi’ndeyken Erasmus’la gittiği Portekiz’de tanıştığı bir müzik öğretmeninin sesini beğenmesi üzerine İtalya’ya davet edildi. Mezuniyetinin ardından İtalya’ya giden Korkmaz, devlet sanatçısı olarak Venedik’te bulunan Teatro La Fenice adlı operada çalışmaya başladı.

16.08.2019Avrupa
Tan Sağtürk yuvaya koreograf olarak döndü

Tan Sağtürk yuvaya koreograf olarak döndü

Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürlüğü, yıldız bir transfere imza attı. Geçen kasım ayında kurumun büyük sanat prodüksiyonu ‘Troya’ eserinde dans ederek 12 yıl aradan sonra sahnelere dönen balet Tan Sağtürk, yeniden genel müdürlük bünyesinde görev alacak. Sağtürk, koreograf olarak yeni eserler üretimine katkı sağlayacak.

13.08.2019Kitap Sanat
İstanbuldan Troya geçti

İstanbul'dan Troya geçti

Yüzyıllar önce yaşanmış bir savaşın ve destansı bir aşkın dramını anlatan Troya’nın, epik operası 10. Uluslararası Opera Festivali kapsamında, 6-7 Temmuz’da İstanbul’da sahnelendi.

10.07.2019Keyif
Bu festival kaçmaz

Bu festival kaçmaz

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün, İstanbul’un 2010 Dünya Kültür Başkenti seçilmesi kapsamında projelendirdiği Uluslararası İstanbul Opera Festivali, 10’uncu yılına özel, zengin bir programla sanatseverlerin karşısında. Etkinlik kapsamında hem ‘Troya’ operası ve ‘Yunus Emre’ oratoryosu gibi önemli eserleri izlemek hem de dünyanın en prestijli sanat kurumlarından biri olan Bolşoy Tiyatrosu’nun solistlerini dinlemek mümkün.

Uluslararası İstanbul Opera Festivali başlıyor

Uluslararası İstanbul Opera Festivali başlıyor

Uluslararası İstanbul Opera Festivali 2 Temmuz tarihinde kapılarını aralıyor.

1.07.2019Kitap Sanat
Tenor Karahan, Veronada başrol üstlenecek

Tenor Karahan, Verona'da başrol üstlenecek

Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürü, tenor Murat Karahan, 100. yılını kutlayan Verona Opera Festivali'nde, 4 farklı eserde başrole çıkacak.

25.06.2019Keyif
Tenor Karahan Operanın mabedinde

Tenor Karahan Operanın mabedinde

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür ve Genel Sanat Yönetmeni Murat Karahan, dünyanın en eski opera festivalinde eşine az rastlanır bir başarıya imza atıyor. Karahan, “Aida”, “Il Trovatore”, “Carmen” ve “Tosca” olmak üzere toplam 4 opera eserinde 13 temsilde başrolde yeralacak.

25.06.2019Dünya
Tenor Karahan operanın mabedinde

Tenor Karahan operanın mabedinde

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür ve Genel Sanat Yönetmeni Murat Karahan, dünyanın en eski opera festivalinde eşine az rastlanır bir başarıya imza atıyor. Karahan, “Aida”, “Il Trovatore”, “Carmen” ve “Tosca” olmak üzere toplam 4 opera eserinde 13 temsilde başrolde yer alacak.

25.06.2019Kitap Sanat
Ispartada gül bahçelerine ziyaret

Isparta'da gül bahçelerine ziyaret

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy, Isparta'da gül bahçelerini ve gül yağı tesislerini gezdi. Pervin Ersoy, "Isparta çok şanslı bir şehir. Buraya geldiğim için çok mutlu oldum" dedi.

2.06.2019Gündem
Ünlüler gül hasadında

Ünlüler gül hasadında

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un eşi Pervin Ersoy’un düzenlediği “QNB Finansbank’la Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz” adlı kültür turları kapsamında Isparta’ya gidildi.

2.06.2019Magazin
TRT 2’nci bahar

TRT 2’nci bahar

1986’da Türkiye’nin kültür-sanat kanalı olarak açılan ve 2010’da kapanan TRT 2, dokuz yıllık bir aradan sonra ansızın yayına başladı ve yayın hayatının ikinci döneminde iki haftayı geride bıraktı bile. Bu iki haftada da epey konuşuldu, izlendi, tartışmalara konu oldu. Magazin, reality programları ve dizilerle dolu ekran hayatımızda yepyeni bir pencere açan kanala yakından baktık, merak ettiklerimizi de TRT 2 Kanal Koordinatörü Selman Yılmaz’a sorduk.

O haberlere çok üzüldüm

İpek Açar, “Yolu Sevgiden Geçen Şarkılar Senfonik Projesi”nin ikincisini gerçekleştirdi. Kayahan’ın unutulmaz şarkılarını seslendiren Açar, usta sanatçıyı aldattığı iddialarına da yanıt verdi.

26.02.2019Magazin

Yazar Sonuçları

'İzin verdik ama keşke sadece dans etselerdi'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kadın cinayetleri ve dansçı kadınların gözaltına alınması konularındaki yazıma bir mektupla cevap verdi.

14.12.2019

İzmir’de iki sergi

İzmir, sanat açısından varlığını ispatlamada başarılı bir çizgi gösteriyor.

20.10.2019

TRT’de Opera’nın “Devre Arası”

Efendim, “Necip Türk Medyası”, şöyle görmüş geceyive şöyle vermiş haberi (Kaynak: TRT Haber):

16.09.2019

Ben hayatımda Doğu Perinçek kadar...

Ben hayatımda Doğu Perinçek kadar... “El âlem ne derse desin... Hadi hadi hadiiii” şarkısına yakışan başka bir adam tanımadım.

17.08.2019

Yaz festivalleri

BÜYÜK kentlerde kalıp yaz tatiline çıkmayanlar ya da yazlığa gidenler için iki festival gerçekleştiriliyor.

4.07.2019