MENÜ

Mülteci Kavgası

Mülteci Kavgası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mülteci Kavgası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 39 Mülteci Kavgası haberi bulunmuştur.

Mülteci Kavgası Haberleri

Almanya’da koalisyon ortakları anlaştı

Almanya’da koalisyon ortakları anlaştı

Almanya’da koalisyon ortakları hükümet krizine yol açan mülteci sorununu nihayet çözdü. Ancak uygulamaya konulmak istenen mülteci paketi için İtalya ve Macaristan’ın da onayı gerekiyor. Bu iki ülke ise anlaşmaya yanaşmıyor.

6.07.2018Avrupa
Trump o tweetleri neden attı

Trump o tweetleri neden attı?

Koalisyonun küçük ortağı CSU’lu İçişleri Bakanı ile hükümetin sarsan bir gerilim yaşayan Almanya Başbakanı Angela Merkel, ABD Başkanı Trump’ın da hedefi haline geldi. Trump’ın tweetleri, “Merkel’i devirmek mi istiyor?” sorularını yol açtı.

20.06.2018Avrupa
Saat gibi işleyen ülkeye bir şeyler oluyor

Saat gibi işleyen ülkeye bir şeyler oluyor

Üst üste gelen şok darbeler Almanya’yı şaşkına çevirdi. Koalisyon hükümetinin ‘kardeş partileri’ birbirine girdi... İçişleri Bakanı, Başbakan’a resti çekti... Altı ayda zor kurulan hükümet, yıkıldı yıkılacak... Made in Germany markasına darbe vuran emisyon skandalı derken son darbe de Meksika’dan gelince Almanlar şaşkın halde sormaya başladı: “Ne oldu bize?”

19.06.2018Avrupa
‘Kardeş kavgası’nda uzatmalara gidildi

‘Kardeş kavgası’nda uzatmalara gidildi

Almanya’da koalisyon ortağı iki kardeş parti arasında çıkan mülteci kavgası ay sonunda yapılacak AB zirvesine kadar ertelendi. İçişleri Bakanı ortak bir sonuç çıkmazsa, mültecileri Almanya sınırından geri çevireceğini söylerken Başbakan Merkel, “Böyle bir otomatizm olmayacak” dedi.

18.06.2018Avrupa
Aralarındaki kavga yeniden ortaya çıktı

Aralarındaki kavga yeniden ortaya çıktı

Başbakan Merkel’le İçişleri Bakanı Seehofer arasında eskiye dayanan mülteci kavgası yeniden patladı. Seehofer’in daha fazla mülteciyi sınırdan geri çevirme planına Merkel izin vermedi.

12.06.2018Avrupa
Birleşik Almanya 26’ncı yaş gününü buruk kutlayacak

Birleşik Almanya 26’ncı yaş gününü buruk kutlayacak

Almanya birleşmenin 26’ncı yılını kutlayacak. Pazartesi günü Dresden’de törenler var. Ülke ekonomisi altın çağını yaşıyor ama Almanya zor bir dönemden geçiyor. Özellikle Doğu Almanya’da yabancı düşmanlığı korkutucu boyutlara ulaştı.

1.10.2016Dünya
Koalisyonda mülteci kavgası alevlendi

Koalisyonda mülteci kavgası alevlendi

Almanya'da üçlü koalisyonun liderleri arasındaki kavga mülteci krizinde uzlaştıktan bir gün sonra yeniden patladı. Başbakan Merkel topun ağzında.

10.11.2015Avrupa
Televizyonda mülteci kavgası

Televizyonda mülteci kavgası

Günther Jauch'un ARD’de sunduğu açık oturuma AfD temsilcisi Alman bayrağıyla geldi ve halkın mültecileri istemediğini söyledi. Adalet Bakanı, AfD temsilcisine “Retorik kundakçı örneği” derken NDR sunucusu Anja Reschke anında müdahale etti: “Siz halk değilsiniz!”

20.10.2015Avrupa
Avrupa’da mülteci kavgası

Avrupa’da mülteci kavgası

İtalya’yla Fransa arasındaki Schengen krizi, her geçen gün tırmanıyor.

18.04.2011Gündem
Adaletin bu mu dünya

Adaletin bu mu dünya

Dünya son zamanlarda derin huzursuzluklara sahne oluyor. Siyasi literatürde Doğu-Batı ayrımı artık tarihe karıştı. NATO müttefikleri bile kendi aralarında kavgalı. Bir zamanlar sırtını ABD’ye yaslayan Avrupa, şimdi ABD’yle çatışıyor. Ülkeler için kim dost, kim düşman ayırt etmek zorlaştı.

26.02.2019Avrupa
Merkel’in koltuğu için üç kişi adaylağını açıkladı

Merkel’in koltuğu için üç kişi adaylağını açıkladı

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in aralık ayındaki kurultayda aday olmayacağını açıklamasının ardından CDU liderliği için kıyasıya bir yarış başladı. Şimdiden üç politikacı resmi olarak adaylığını açıkladı.

30.10.2018Avrupa
70 yıldır evlerinin anahtarı ceplerinde

70 yıldır evlerinin anahtarı ceplerinde

Filistinli Said El Haj, Lübnan’da bir mülteci kampında doğdu. 18 yaşında üniversite okumak için Türkiye’ye geldi, tıp eğitimi aldı... Bugün ailesi Lübnan, Kanada, Almanya, Fransa gibi farklı ülkelerde yaşıyor. Filistinli bir çocuk olmanın tüm zorluklarını çeken El Haj, acının insani ve siyasi boyutuyla ilgili onlarca makale ve kitap yazdı. Said El Haj ile sefalet içindeki Filistin halkının yaşam savaşını, Kudüs katliamını, İslam dünyasının duruşunu konuştuk. Mülteci halde yaşayan Filistinliler için “70 yıl geçtiği halde insanlar hâlâ dönüş hayaliyle yaşıyorlar. Yaşlılar hâlâ evlerinin tapularını, anahtarlarını taşıyor” diyor.

20.05.2018Gündem
‘İslam’ tartışması AfD’ye yarayacak

‘İslam’ tartışması AfD’ye yarayacak

CSU Lideri ve İçişleri Bakanı Horst Seehofer’in, “İslam Almanya’ya ait değildir” sözleriyle başlayan tartışma, CSU’ya da CDU’ya da yaramayacak.

25.03.2018Avrupa
Almanlarla mülteci gençler birbirine girdi

Almanlarla mülteci gençler birbirine girdi

Almanya’da mültecilere saldırılarla zaman zaman gündeme gelen Leipzig yakınlarındaki 17 bin nüfuslu Wurzen kentinde benzeri bir olay daha yaşandı. Alman gençleriyle mülteci gençler arasında meydan kavgası çıktı.

14.01.2018Dünya
Avrupa, Türkiye’yi gözden mi çıkardı

Avrupa, Türkiye’yi gözden mi çıkardı

ALMANYA’da TV ve gazetelerin ana haberleri Türkiye. Televizyon açık oturumlarında, “Türkiye nereye gidiyor” sorusu tartışılıyor.

5.08.2016Dünya
Aşk Yeniden final bölümü fragmanında şaşırtan gelişmeler

Aşk Yeniden final bölümü fragmanında şaşırtan gelişmeler!

Aşk Yeniden dizisi bu hafta 59.bölümü ile final yapacak. Aşk Yeniden hayranları dizinin final yapmasına sosyal medyadadan büyük tepki gösteriyor. Aşk Yeniden'de iki aile arasındaki komik seçim vaatleri izleyenleri çok eğlendirecek.

15.06.2016Kelebek
Başkan Petrynin koltuğu sallanıyor

Başkan Petry'nin koltuğu sallanıyor

Almanya'da yükselişi bir türlü durdurulamayan, oyları Almanya genelinde yüzde 12'lere tırmanan yabancı karşıtı AfD’de ikinci deprem. AfD Lideri Frauke Petry'nin koltuğu sallanıyor.

3.02.2016Dünya
Almanyada mülteci yurdu inşaatında yangın

Almanya'da mülteci yurdu inşaatında yangın

Almanya'da mülteci yurdu olması planlanan binada yangın çıktı. Tüm işaretler kundaklama olduğu yönünde. Polis kundaklama şüphesiyle soruşturma başlattı.

25.01.2016Dünya
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez Efkan Âlâ’nın sözleri için ne dedi

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez Efkan Âlâ’nın sözleri için ne dedi?

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Türkiye Sünnicilik yapıp taraf tutmamalı, Sünni-Şii ihtilafının bir tarafında yer almamalı" dedi. Bir gazetecinin isim vermeden İçişleri Bakanı Efkan Âlâ’nın “Hz. Muhammed’in Mekke’nin fethi sırasında gurura kapıldı ve Allah tarafından uyarıldı” sözlerini sorması üzerine Görmez, “Bugüne kadar konuşmadım. Konuşmadığım için hakaret içerikli mailler bile aldım. Ama biliyorum ki bu kişi HZ. Peygamber’e saygılı bir insan. Konuşmama nedenim buydu. Peygamberle ilgili konular husumetlerin aracı olmaması gerekir” yanıtını verdi.

14.07.2014Gündem
Bu saldırı ne anlama geliyor

Bu saldırı ne anlama geliyor?

Türkiye PKK terörünün belki de artık sonuna geldi diye tam derin nefes almaya hazırlandığı sırada yakın tarihinde karşılaştığı en büyük saldırılardan birinin şokunu yaşıyor. 40’dan fazla ölü ve yine ağır onlarca yaralı. Şok olmuş bir millet, harap olmuş sinirler ve ülkedeki zaten gergin siyasi kamplaşmanın insanı mantıktan zaman zaman uzaklaştıran “Bak gördün mü senin desteklediklerin yaptı, hayır seninkiler yaptı” diye devam eden bir kafa karışıklığı... Şu ana kadar herkesin birbirini suçlamasının haricindeki tek net veri 45 ölü.

11.05.2013Gündem
Sen yapma bari hocam

Sen yapma bari hocam

CHP Milletvekili Birgül Ayman Güler, AK Parti'yi suçladı.

22.01.2013Ege
Filistin mülteci kampında patlama

Filistin mülteci kampında patlama

Lübnan'ın güneyinde bir Filistin mülteci kampı yakınında patlama meydana geldi.

23.03.2009Dünya
Filistin’de iç savaş

Filistin’de iç savaş

Filistin’de El Fetih ile Hamas arasındaki iktidar kavgası dün iç savaşa dönüştü. Hamas’lı Başbakan İsmail Haniye’nin evine düzenlenen RPG saldırısının ardından Hamas, El Fetih’e güvenlik merkezini boşaltması için ültimatom verdi.

12.06.2007Dünya

Yazar Sonuçları

Kritik üç başlık

Uluslararası siyaset açısından yakın geleceği etkileme potansiyeli bulunan kritik gelişmelerin yaşandığı bir dönemdeyiz.

1.11.2018

Mülteciler Nereden Gelip Nereye Gidiyor? Neden?

Aylan bebeğin sahile vurmuş cansız bedeni bizi uykumuzdan uyandırdı.

13.09.2015

Sınırda neler oluyor

HAFTASONUNUN dış haberler açısından en ilgi çekici haberlerinden biri Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) bundan böyle karargâhını Türkiye’den Suriye’ye taşıdığını açıkladığı ‘Bir numaralı duyuru’ydu.

23.09.2012

Business imkanı vardı da biz mi ekonomik uçtuk

29 Ocak Cuma günü, Ertuğrul Özkök’ün köşesini ve Türk Hava Yolları için yazdıklarını okuyunca içimdekileri dökmeye karar verdim.

6.02.2010

Film Festivali’ne dair kişisel seçimler

25. Uluslararası Film Festivali’nin eli kulağında. Ve haliyle film seçme tripleri başladı. İşte benim kişisel "seçimlerim". Belki seçimlerimiz çakışır, kim bilir...

30.03.2006