MENÜ

Muhsin Yazıcıoğlu

Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Muhsin Yazıcıoğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Muhsin Yazıcıoğlu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.657 Muhsin Yazıcıoğlu haberi bulunmuştur.

Muhsin Yazıcıoğlu Haberleri

Rolü kaptırınca görevden alındı

Rolü kaptırınca görevden alındı

Bahçeli'nin ekonomik kriz nedeniyle "Bu yıl yapmayalım" diyerek ödenek vermediği 9'uncu Türk Kurultayı'nı, MHP'li Bakan Çay, Demirel'in himayesinde düzenlemişti.

25.12.2001Gündem
Rolü kaptırınca görevden alındı

Rolü kaptırınca görevden alındı

Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli'ye karşı çıkarak MHP'nin çok önem verdiği Türk Kurultayı'nda liderliğin Demirel'e kaptırılmasına neden olan MHP'li Devlet Bakanı Abdülhaluk Çay görevinden azledildi.

25.12.2001Gündem
Rolü kaptırınca görevden alındı

Rolü kaptırınca görevden alındı

Bahçeli'nin ekonomik kriz nedeniyle "Bu yıl yapmayalım" diyerek ödenek vermediği 9'uncu Türk Kurultayı'nı, MHP'li Bakan Çay, Demirel'in himayesinde düzenlemişti.

25.12.2001Gündem
Bölükbaşı ve Özdağa son görev

Bölükbaşı ve Özdağ'a son görev

Kırşehir ve Ankara eski Milletvekili Osman Bölükbaşı ile Afyon eski Milletvekili Muzaffer Özdağ için TBMM'de töreni düzenlendi. Daha sonra Kocatepe Camii'nde cenaze namazları kılındı.

8.02.2002Gündem
Liderler ‘G.Saray’ dedi

Liderler ‘G.Saray’ dedi

Siyasal parti liderlerinin bu sezonki şampiyonluk adayı Galatasaray. 23 liderden 11'i sarı kırmızılı takımı şanslı görüyor. Fenerbahçe ve Beşiktaş’a 4’er oy çıkarken, Ecevit,.Bahçeli ve Çiller tarafsız olduklarını belirttiler.

11.02.2002Spor
BBPli Yazıcıoğlu: Eken kahraman

BBP'li Yazıcıoğlu: Eken kahraman

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Susurluk Davası'nda hüküm giyen Korkut Eken'i terörizmle mücadelede devletin ve milletin saflarında yer almış biri olarak tanıdığını belirterek, ''Bugün mahkemelerin vermiş olduğu karara hiç şüphesiz ki saygılıyız. Ancak mahkemenin kararında bir eksiklik olduğu da anlaşılmaktadır'' dedi.

15.03.2002Gündem
Şehit binbaşı uğurlandı

Şehit binbaşı uğurlandı

El Halil'de şehit edilen Binbaşı Cengiz Toytunç'un cenaze namazı Kocatepe Camii'nde kılındı. Toytunç'un naaşı Antalya'ya götürülerek toprağa verildi.

28.03.2002Gündem
Devlet uğurladı

Devlet uğurladı

El Halil'de şehit olan Binbaşı Cengiz Toytunç, son yolculuğuna devlet töreniyle uğurlandı. Filistin Ataşesi'nin de katıldığı törende İsrail Büyükelçisi David Sultan da namazda saf tuttu.

29.03.2002Gündem
BBPden idealist ülkücülere davet

BBP'den idealist ülkücülere davet

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, "Kendi partisinde ideallerini gerçekleştiremeyen bütün milliyetçi, ülkücü arkadaşlarımı BBP'de görmek isterim" dedi.

24.04.2002Gündem
Demirel Menderesi ziyaret etti

Demirel Menderes'i ziyaret etti

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, DYP İstanbul Milletvekili Aydın Menderes'i, TBMM Lojmanları'ndaki evinde ziyaret etti. Bu sürpriz ziyarette, gazeteciler her iki siyasiye de Bayar'ı sordu. Demirel Bayar konusuna girmemeye özen gösterirken Menderes, "Sağın adresi DYP'dir" dedi.

27.04.2002Gündem
BBP Meclise girdi

BBP Meclis'e girdi

Sivas bağımsız milletvekili Mehmet Ceylan, Büyük Birlik Partisi'ne (BBP) katıldı. Transferle birlikte TBMM'de temsil edilen parti sayısı 8'e yükseldi. Papa suikastı davasında yargılanarak beraat eden Musa Serdar Çelebi de BBP'ye katıldı.

26.05.2002Gündem
10 bakan koltuğundan oldu

10 bakan koltuğundan oldu

Hükümet geride bıraktığı üç yıl içinde kabinesindeki 10 koltukta değişiklik yaptı. Ulaştırma Bakanı Enis Öksüz ve Özelleştirmeden Sorumlu Devlet Bakanı Yüksel Yalova yeni ekonomik programa ayak uyduramadıkları ve Kemal Derviş'le polemiğe girdikleri için görevden alındılar. İçişleri Bakanı Saadettin Tantan ve Devlet Bakanı Abdülhaluk Çay ise liderleriyle ters düştükleri için koltuklarından oldular. Enerji Bakanı Cumhur Ersümer ve Bayındırlık Bakanı Koray Aydın ise haklarındaki yolsuzluk suçlamaları nedeniyle istifa etmek zorunda kaldı.

27.05.2002Gündem
Suikast sanığı politikada

Suikast sanığı politikada

İpekçi cinayeti ve Papa suikastına adı karışan, ancak yurtdışına çıktığı için İpekçi cinayetinden yargılanamayan, Papa suikastı davasında ise Ağca ile birlikte bir süre tutuklu olarak yargılandıktan sonra kanıt yetersizliğinden beraat eden Musa Serdar Çelebi, BBP'ye katıldı.

27.05.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Acı ama gerçek

Varlık Vergisi'nin alındığı dönemden farkımız kaldı mı?

CAHİT Kayra, 1917 doğumlu, Mülkiye mezunu... 1942'de Maliye Müfettişi olarak Varlık Vergisi'ni uygulayan ekip içinde yer aldı. Daha sonra Gelirler Genel Müdürlüğü dahil çeşitli görevlerde bulundu. Emekli olduktan sonra 1974'te CHP-MSP hükümetinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı oldu. 1980'den sonra birçok kitap yazdı.

7.12.2001

Bundan sonra olmayacağım

Gürtuna, bağımsız kalacağını söylüyor ve...

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna ile söyleşimize devam ediyoruz.

19.01.2002

Neresi bunun adalet?

ABDİ İpekçi cinayeti sanıklarından Oral Çelik'e ‘‘Türkiye seninle gurur duyuyor!’’ diye tezahürat yapanlara müjdeler olsun:

27.05.2002