MENÜ

Mühimmat Patlaması

Mühimmat Patlaması ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mühimmat Patlaması haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mühimmat Patlaması haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 131 Mühimmat Patlaması haberi bulunmuştur.

Mühimmat Patlaması Haberleri

Onunla vurmuşlar

Onunla vurmuşlar

3 askerimizi şehit ettikleri çatışmada öldürülen teröristlerin yanında ABD yapımı 2 M-16 otomatik tüfek bulundu. Örgütün Amerikan yapımı silahları üst düzey sorumlulara verdiğini dikkate alan güvenlik güçleri, ölen teröristin bölgedeki üst düzey sorumlulardan biri olabileceğini kaydetti.

2.08.2007Gündem
Hurdadan çıkan mermi, bomba gibi patladı: 1 yaralı

Hurdadan çıkan mermi, bomba gibi patladı: 1 yaralı

Hatay'ın Hassa İlçesi'nde, hurdacılık yapan 24 yaşındaki Mustafa Morcan, Hassa'daki 7'inci piyade Sınır Bölüğü'ne ait çöplük alanındaki hurdalar arasında bulduğu bir merminin patlaması sonucunda ağır yaralandı.

18.07.2007Gündem
Askeri konvoya mayınlı tuzak

Askeri konvoya mayınlı tuzak

DİYARBAKIR’ın Ergani İlçesi’nde tank ve mühimmat taşıyan askeri konvoyun geçiş güzergahına PKK’lı teröristler tarafından mayınlı tuzak kuruldu. Teröristler, karayoluna döşedikleri mayının konvoyon geçişinin ardından patlaması, olası bir faciayı önledi.

6.06.2007Gündem
Bir saatte iki milyona yerleşiyor 100 saatte 600 milyona temizleniyor

Bir saatte iki milyona yerleşiyor 100 saatte 600 milyona temizleniyor

Antipersonel karamayınları tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de önemli bir sorun. Ancak bizler, herhalde bizden çok uzaklarda bir yerlerde ‘sessizce’ patladıkları için yol açtıkları sorunlara ilişkin çok az şey biliyoruz. Oysa o mayınlar dünyada yılda 800 çocuğun, bir o kadar da yetişkinin ölmesine, yaralanmasına, sakat kalmasına neden oluyor.

7.08.2004Gündem
Tikritte iki ABD askeri öldürüldü

Tikrit'te iki ABD askeri öldürüldü

Irak'ın Tikrit kentinde düzenlenen saldırıda 2 ABD askerinin öldüğü bildirildi. Bakuba'da da 2 Irak polisi öldürüldü.

19.10.2003Gündem
Koç: Savaşı bitirdiler bize de iş düşebilir

Koç: Savaşı bitirdiler bize de iş düşebilir

Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, ‘‘Savaşı dört haftada bitirdiler. Zannediyorum bundan sonra piyasalar tekrar hareketlenecek’’ dedi. Koç, komşu olduğu için Irak'ta Türkiye'ye iş düşebileceğini söyledi.

11.04.2003Ekonomi
Menemende patlama: 2 ölü

Menemen'de patlama: 2 ölü

İzmir'in Menemen İlçesi Asarlık Beldesi'nde, inşaat işçisi baba oğul, hurda toplamak için girdikleri askeri atış alanında buldukları havan mermisinin patlaması sonucu öldü.

30.11.2002Gündem
Poligonda patlama

Poligonda patlama

Sincan'daki Jandarma Atış Poligonu'na boşaltılan mühimmat yere düşünce patladı. Art arda meydana gelen patlamalarda yaralananların 2'si ağır.

25.04.2002Gündem
Umut Davasında İrana suçlama

Umut Davası'nda İran'a suçlama

Umut Davası'nın gerekçeli kararında İran'ın Türkiye'ye karşı, dış politika aracı olarak terörizme başvurduğu ifade edildi.

29.03.2002Gündem
Nijeryada facia: 500 ölü

Nijerya'da facia: 500 ölü

Nijerya'nın en büyük kenti Lagos'da orduya ait bir mühimmat deposunda yangın çıktı. Meydana gelen patlamalar ve panik nedeniyle en az 500 kişinin öldüğü belirtildi.

28.01.2002Dünya
Hindistan savaşa hazırlanıyor

Hindistan savaşa hazırlanıyor

Hindistan, Pakistan sınırındaki askeri yığınağına takviye yaparken, silah ve mühimmat üretimini de artırdı.

29.12.2001Dünya