MENÜ

Muhbir

Muhbir ile ilgili tüm haberleri, son dakika Muhbir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Muhbir haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 895 Muhbir haberi bulunmuştur.

Muhbir Haberleri

NSU davasını takip eden avukatlara sahip çıkın

NSU davasını takip eden avukatlara sahip çıkın

Almanya'da 8'i Türk 10 kişiyi öldürdüğü ileri sürülen Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü davasını Türkiye adına izleyen Süleyman Demirel Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı ve Ceza ve Ceza Usul Hukuku Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faruk Turhan, düzenlenen bir programda izlenimlerini paylaştı.

11.04.2015Avrupa
Gabrielden şok talep

Gabriel'den şok talep

Almanya’da sekizi Türk olmak üzere toplam on kişinin hayatını kaybettiği Neonazi cinayet serisinin ortaya çıkmasının ardından sosyal demokrat SPD Başkanı Sigmar Gabriel de istihbarat adına çalışan muhbirlerin ortak veri tabanına kaydedilmesini talep etti. Bu talep üç yıldır farklı siyasiler tarafından dile getiriliyordu.

7.04.2015Avrupa
4 gün süren sansür hikayem

4 gün süren sansür hikayem

Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarından fotoğraflar Twitter'da paylaşılmaya başlandığında, rastgele birini seçip Facebook ve Instagram hesabımda yayımladım.Kıyamet ondan sonra koptu.

26.03.2015Gündem
Hani benim uyuşturucu ikramiyem

Hani benim uyuşturucu ikramiyem

Narkotikte çalışan muhbir, TBMM’ye dilekçe yazarak alamadığı uyuşturucu ikramiyesini istedi. Uyuşturucu yakalatmasına rağmen hakkını alamadığı için de muhbirlikten çıkmak istediğini belirtti.

26.03.2015Gündem
Mersin’de yasa dışı dinleme davası başladı

Mersin’de yasa dışı dinleme davası başladı

MERSİN’de aralarında vali, vali yardımcısı, hakim, emniyet mensubu, siyasiler, bürokratlar ve iş adamlarının da bulunduğu 123 kişiyi yasa dışı yollarla dinledikleri iddiasıyla haklarında dava açılan, 16’sı daha önce meslekten ihraç edilen 25 emniyet mensubunun yargılanmasına başlandı. Duruşmaya gazeteciler ve sanıkların yakınları alınmadı.

24.03.2015Gündem
MUHBİR KAVGASI

MUHBİR KAVGASI

Almanya'da ilk kez bir eyalet istihbaratın muhbir çalıştırmasını kaldırıyor. Diğer eyaletler ise buna karşı.

22.03.2015Avrupa
Almanyada bir ilk

Almanya'da bir ilk

Almanya'da Thüringen eyaletinin, istihbarat için muhbir kullanmama kararı aldığı bildirildi.

21.03.2015Avrupa
Neonazi, hakimi nasıl kandırdığınıitiraf etti

Neonazi, hakimi nasıl kandırdığınıitiraf etti

Almanya'da sekizi Türk olmak üzere toplam 10 cinayetin sorumlusu tutulan Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) adlı terör hücresi hakkında görülen davada ifade veren Neonazi Tino Brandt, hakimi kandırdığını itiraf etti.

18.03.2015Avrupa
NSU davasına katılması için harcırah ödendiği ortaya çıktı

NSU davasına katılması için harcırah ödendiği ortaya çıktı

ALMANYA’da Nasyonal Sosyalist Yeraltı Örgütü (NSU) tarafından 2000-2006 yılları arasında 8’i Türk 10 kişinin öldürülmesinde istihbarat elemanlarının rolü tartışılırken, Neonazi bir muhbire harcırah ödendiği ortaya çıktı.

10.03.2015Avrupa
Türk terörist, Alman istihbaratına çalıştı

"Türk terörist, Alman istihbaratına çalıştı"

Alman gazetesi Süddeutsche Zeitung, dünkü sayısında ilginç bir haber yayımladı... Habere göre sol terör örgütü DHKP-C’nin bir zamanlar önde gelen isimlerinden olan Almanya sorumlusu Alaattin Ateş, yıllarca Alman haberalma teşkilatı BND’ye çalıştı. Ateş, Alman istihbaratına çalışırken, DHKP-C Türkiye’de terör eylemlerine devam ediyordu...

4.03.2015Avrupa
Almanyanın hukuk savaşı

Almanya'nın hukuk savaşı

MÜNİH’te yürüyen NSU davası mayıs ayında ikinci yılını dolduracak. Ancak seri cinayetler üzerindeki sır perdesini aralayacak bir gelişme bile sağlanamadı derken, geçen hafta çok önemli bir olay gündeme geldi.

25.02.2015Avrupa
NSUda yeni bilgiler ortaya çıktı

NSU'da yeni bilgiler ortaya çıktı

Almanya'nın Kassel kentinde 6 Nisan 2006'da Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü üyelerince öldürülen Halit Yozgat'ın cinayeti esnasında olay yerinde bulunan Hessen Eyaleti Anayasayı Koruma Teşkilatı eski çalışanı Andreas Temme hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

23.02.2015Avrupa
Wall Street’in Rus casusları

Wall Street’in Rus casusları

Rusya ile ABD arasında Ukrayna krizinden sonra bu kez ‘ekonomi casusu’ krizi baş gösterdi.

27.01.2015Dünya
Dink davasında gelişme

Dink davasında gelişme

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink suikastına ilişkin davanın 4. duruşması görüldü. Dink ailesinin avukatları, kovuşturmanın genişletilmesi için birçok talepte bulundu. Ancak mahkeme, “Bu taleplerin araştırılması davayı uzatmaktan başka yarar sağlamaz" diyerek tüm talepleri reddetti. Duruşma 28 Nisan'a ertelendi.

23.01.2015Gündem
Neonazi Muhbire 5 yıl 6 ay hapis cezası

Neonazi Muhbire 5 yıl 6 ay hapis cezası

Almanya‘nın Thüringen eyaletinde neonazi hareketin elebaşlarından Tino Brandt‘a 157 olayda çocuklara cinsel tacizden beş yıl altı ay hapis cezası verildi.

19.12.2014Avrupa
Neonazi Muhbir Çocuklara Tecavüzden Yargılanıyor

Neonazi Muhbir Çocuklara Tecavüzden Yargılanıyor

Neonazi terör örgütü NSU'nun yakın çevresinden ve istihbarata muhbirlik yapan Tino Brandt, çocuklara tecavüzden yargı önünde.

18.12.2014Avrupa
Almanyadaki terör örgütü NSU davasında yılın son duruşması

Almanya'daki terör örgütü NSU davasında yılın son duruşması

Almanya'da, 8'i Türk 10 kişiyi öldüren Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü davasında, bu yılın son duruşması yapıldı.

18.12.2014Avrupa
Hrant Dink cinayeti davasında yeni isim

Hrant Dink cinayeti davasında yeni isim

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nce yürütülen soruşturma kapsamında "tanık" olarak ifadesine başvurulan Hrant Dink cinayetinin faili Ogün Samast'ın, cinayetle ilgili ilk kez, bugüne kadar ismi geçmeyen üçüncü bir kişiden bahsettiği öğrenildi.

5.12.2014Gündem
Kan ve Şeref yöneticisi dinlendi

"Kan ve Şeref" yöneticisi dinlendi

Almanya'da, 8'i Türk 10 kişinin öldürülmesiyle ilgili görülen, aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü davasında, daha önce faaliyetleri yasaklanan aşırı sağcı "Blood & Honour" (Kan ve Şeref) oluşumunun yöneticilerinden Antje B, tanık olarak dinlenildi.

21.11.2014Avrupa
Memrurun iki açıklamasından biri yanlış

Memrurun iki açıklamasından biri yanlış

Almanya'da 8'i Türk 10 kişinin öldürülmesiyle ilgili görülen, aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü davasındaki müdahil avukatlar, Thüringen eyaletinin Anayasayı Koruma Teşkilatı'ndaki bir memurunun yanlış beyanda bulunduğunu iddia etti.

20.11.2014Avrupa
NSU da 158. duruşuma tamamlandı

NSU da 158. duruşuma tamamlandı

Almanya'da 8'i Türk 10 kişinin öldürülmesiyle ilgili görülen, aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü davasında mahkeme, NSU üyelerinin aşırı sağcı bir oluşum tarafından desteklendiğinin kanıtlanması için bir polis memuru dinlendi.

13.11.2014Avrupa
NSU davasında 157. duruşma tamamlandı

NSU davasında 157. duruşma tamamlandı

Almanya'da 8'i Türk, 10 kişinin öldürülmesiyle ilgili görülen, aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü davasında, 157. duruşma tamamlandı.

12.11.2014Avrupa
ZSCHAEPE HASTALANDI  DURUSMA ERTELENDi

ZSCHAEPE HASTALANDI DURUSMA ERTELENDi

DÜN neonazi terör çetesi NSU davasının kilit tanığı ‘Piatto’ kod adlı muhbir dinlenecekti. Tüm gözler Brandenburg eyalet istihbaratına üçlü çete ve çevresi hakkında yıllarca bilgi veren ‘Piatto’ kod adlı Carsten S.’nin mahkemede neler anlatacağına çevrildi.

5.11.2014Avrupa
Öcalan ile çözüm çözümsüzlüktür

Öcalan ile çözüm çözümsüzlüktür

Öcalan ile çözüm çözümsüzlüktürCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çözüm süreci için, “Sorunu, Abdullah Öcalan ile masaya yatırırsanız, bu çözümsüz bir süreçtir” dedi. KCK cephesinden gelen, “Süreç AKP tarafından bitirilmiştir” açıklamasının ardından, Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk’un, “AKP partner olmaktan çıktı. Devletin geleceğini düşünenler ve seküler güçler sorumluluk almalı” çağrısını da değerlendiren Kılıçdaroğlu, “CHP partner olmaz” dedi.

2.11.2014Gündem
Alman istihbaratı, aşırı sağ gruplardan muhbir bulmakta zorlanıyor

Alman istihbaratı, aşırı sağ gruplardan muhbir bulmakta zorlanıyor

Almanya'da Anayasa Koruma Teşkilatları’nın (BfV) aşırı sağ gruplardan bilgi toplamak için muhbir bulmakta zorlandığı ileri sürüldü.

28.10.2014Avrupa
Beni dinleselerdi kimse ölmezdi

"Beni dinleselerdi kimse ölmezdi"

Alman iç istihbarat teşkilatı seri cinayetler konusunda yeni bir skandalla karşı karşıya. İstihbarat muhbiri bir neonazi, yayınlanması planlanan kitabında “Beni dinleselerdi NSU’yu önlerdim, çeteyi yakalatırdım” diyor...

13.10.2014Avrupa
Ortaya çıkan yeni bilgileri araştırmak için Montag görevlendirildi

Ortaya çıkan yeni bilgileri araştırmak için Montag görevlendirildi

Almanya'da istihbarat servislerinin denetiminden sorumlu olan Federal Meclis Parlamento Kontrol Komitesi'nin (PKGr), ülkede 2000-2007 yıllarında 8'i Türk 10 kişiyi öldüren Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü ile ilgili ortaya çıkan yeni bilgileri araştırmak için eski Yeşiller Partisi Milletvekili Jerzy Montag'ı görevlendirdiği bildirildi.

7.10.2014Avrupa
Eski muhbiri Tino Brandttan sorumlu istihbaratçı Reiner B. dinlendi.

Eski muhbiri Tino Brandt'tan sorumlu istihbaratçı Reiner B. dinlendi.

Almanya'da 8'i Türk, 10 kişiyi öldürdüğü iddiasıyla aşırı sağcı terör örgütü Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) sanıklarının yargılandığı davanın bugünkü duruşmasında, iç istihbarat servisi Anayasayı Koruma Teşkilatı'nın (BfV) eski muhbiri Tino Brandt'tan sorumlu istihbaratçı Reiner B. dinlendi.

1.10.2014Avrupa
Almanya harekete geçti

Almanya harekete geçti

Almanya NSU çetesinden gerekli dersleri çıkarıyor. Federal Adalet Bakanı Heiko Maas Federal Meclis’e sunduğu yasa tasarısı ile arkasında yabancı ve insan düşmanlığı ile ırkçılık gibi nefret suçları bulunan suçların faillerini daha ağır cezalandırmak istiyor. Bu yasa ile NSU cinayetleri gibi terör eylemlerinin tekrarlanmasının önüne geçilmek isteniyor.

29.08.2014Avrupa
NSUnun izinin kaybedilmesi fiyasko

NSU'nun izinin kaybedilmesi 'fiyasko'

Thüringen Eyalet Meclisi'nde kurulan ve Almanya'da 2000-2007 yılları arasında 8'i Türk 10 kişiyi öldüren, bombalı saldırılar gerçekleştiren ve banka soygunları yapan aşırı sağcı NSU terör örgütünün faaliyetlerini araştıran NSU Araştırma Komisyonu'nun raporunda, örgüt üyelerinin arama faaliyetlerinin ülkenin iç istihbarat servisi olan Anayasayı Koruma Teşkilatı tarafından sabote edildiği şüphesinin bulunduğu belirtildi.

16.08.2014Avrupa
Andreas T cinayet sırasında gözlemci miydi

Andreas T cinayet sırasında gözlemci miydi ?

NS'nun 10. kurbanı Halit Yozgat cinayetinde olay yerinde bulunan Hessen Anayasayı Koruma teşkilatı ajanı Andreas T'nin tesadüfen orada olmadığını güçlendiren yeni delillerin olduğu açıklandı.

8.08.2014Avrupa
Bayramda otobüslerde muhbir polisler bulundurulacak

Bayramda otobüslerde muhbir polisler bulundurulacak

EMNİYET Genel Müdürlüğü(EGM) Trafik Hizmetleri Başkanlığı, bayram tatillerinde artan trafik kazaları ve ölümlerin önüne geçmek için ilginç uygulamalara imza atacak. Belirlenen karayolu güzergahlarında sivil polisler, yolcu gibi otobüslere binecek.

24.07.2014Ekonomi
Çamur atan muhbire savcı kalkanı

Çamur atan muhbire savcı kalkanı

Savcılık, 6 öğretmen hakkında asılsız ihbarda bulunan ‘meçhul muhbir’le ilgili takipsizlik kararı verdi.

21.07.2014Eğitim
Çamur atan muhbire savcı kalkanı

Çamur atan muhbire savcı kalkanı

Savcılık, 6 öğretmen hakkında asılsız ihbarda bulunan ‘meçhul muhbir’le ilgili takipsizlik kararı verdi.

20.07.2014Gündem
Alman istihbaratında ajan skandalı

Alman istihbaratında ajan skandalı

Almanya ile ABD arasında yaşanan dinleme skandalının ardından şimdi de ajan skandalı patlak verdi.

4.07.2014Avrupa
NSUnun önemli tanığı çocuklara cinsel istismardan tutuklandı

NSU'nun önemli tanığı çocuklara cinsel istismardan tutuklandı

NSU' teröristleri Uwe Böhnhardt, Uwe Mundlos ve Beate Zschaepe'nin yakın arkadaşı Neonazi Tino Brandt küçük çocuklara fuhuş yaptırmak ve küçük yaştaki çocuklara cinsel istismardan tutuklandı.

28.06.2014Avrupa
NSU cinayetlerinin 1995e kadar uzandığı iddia edildi

NSU cinayetlerinin 1995'e kadar uzandığı iddia edildi

Almanya’nın siyasi dergilerinden Spiegel, Dresden kentinde 1995 yılında işlenen ve bir türlü çözülemeyen iki cinayetin aşırı sağcı terör örgütü NSU ile bağlantılı olduğunu iddia etti.

9.06.2014Gündem
Din ve vicdan işlerini ayırmak lazım...

Din ve vicdan işlerini ayırmak lazım...

Katolik Kilisesi tarafından 50 yıl önce kendisinden habersiz evlatlık verilen oğlunun peşine düşen bir annenin hikâyesini anlatan ‘Umudun Peşinde’, din ve vicdan meselelerini de masaya yatırıyor…

16.05.2014Kelebek
Gizli şekerden ölü bulunan ikinci muhbir

Gizli şekerden ölü bulunan ikinci muhbir

NSU davasında tanık olarak dinlenmesi beklenen ‘Corelli’ kod adlı muhbir Thomas R.’nin evinde esrarengiz ölümü, Federal Meclis İçişleri Komisyonu tarafından araştırılacak. Thomas R.’den önce de bir muhbirin ölü bulunduğu ve ölüm nedeni olarak yine ‘gizli şeker’ raporu düzenlendiği iddia ediliyor.

11.05.2014Gündem
42 yıl sonra sorgulanıyor

42 yıl sonra sorgulanıyor

IRA’nın muhbirlik yaptığı gerekçesiyle on çocuk annesi Jean McConville’in 42 yıl önce öldürülmesiyle ilgili olarak gözaltına alınan Sinn Fein lideri Gerry Adams dün de sorgulandı.

1.05.2014Dünya
NSUnun bağlantılarının aydınlatılabilmesi için mahkemeye dilekçe sundu.

NSU'nun bağlantılarının aydınlatılabilmesi için mahkemeye dilekçe sundu.

NSU terör örgütü davasında müdahil avukatlar, 3 Nisan'da ölü bulunan Neonazi muhbir Thomas R. ile ilgili bilgilerin kendileriyle paylaşılmasını talep etti.

30.04.2014Gündem
Basın Konseyi: ENDİŞEliyiz

Basın Konseyi: ENDİŞEliyiz

GAZETECİLERE Özgürlük Platformu (GÖP) Dönem Başkanlığı'nı yürüten Basın Konseyi’nden dün yapılan açıklamada "Üst üste yaşanan basın özgürlüğüne dair vahim olaylar, endişe verici boyuta ulaşmıştır" denildi.

21.04.2014Gündem
Teyzesinin oğlu muhbir çıktı

Teyzesinin oğlu muhbir çıktı

Kemal Kılıçdaroğlu’nu Meclis’te yumruklayan Orhan Övet’in teyzesinin oğlu polis muhbiri A. G.’ye 1 ay önce saldırı yapacağını söylediği ortaya çıktı.

16.04.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Beren Saat

Beren Saat’i çok seviyorum.

12.03.2015

Milli bünyedeki ihbarcılık geni

“UZUN Boylu Sevgi İnsanı” tarafsız Cumhurbaşkanı olarak vilayetten vilayete, sancaktan sancağa dolaşıp “Ampul Partisi”ne oy istiyor ya!

7.03.2015

Perinçek

Doğu Perinçek’in 28 Ocak’ta AİHM Büyük Dairesi’nde bulunması lazım.

16.01.2015

Kadınlar kadınları anlatıyor

VARLIK* dergisinin yeni sayısında ilgimi çeken bir dosya yayımlandı:

19.08.2014

Şaşılacak bir şey yok…

Tayyip Erdoğan’ın, cumhurbaşkanı seçiminin ilk turuna bir elin parmakları kadar bir süre kalmışken, ağzından çıkan “Benim için bir ara neler dediler. Gürcü dediler. Affedersin daha çirkinini söylediler, Ermeni dediler. Ama ben Türküm” sözleri ‘ayrımcılık’” hatta kimisince ‘ırkçılık’ görülerek kıyameti kopartmışa benziyor. Ama ne yalan söyleyeyim, bu sözleri dinlediğimde, ben hiç şaşırmadım.

6.08.2014

Rahat etme rahatsız et

H. aradı geçenlerde. Ağzı üstünüze afiyet biraz (!) bozuktur, ‘rütükleştirerek’ aktarmamda fayda var:

28.06.2014