MENÜ

Muhbir

Muhbir ile ilgili tüm haberleri, son dakika Muhbir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Muhbir haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 874 Muhbir haberi bulunmuştur.

Muhbir Haberleri

YPGnin ithal teröristleri

YPG'nin ithal teröristleri

Afrin’de operasyon sürerken YPG terör örgütü Batı’da ‘Türkiye sivilleri vuruyor’  diyerek kara propagandayla gerçeği saptırıyor... Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nden Doç. Dr. Serhat Erkmen, sahada araştırma yapan bir akademisyen. 2015’ten bu yana terör örgütü YPG’ye katılan yabancıları araştırıyor. Şimdiye dek 29 ülke ve yaklaşık 500 yabancı teröristin bilgilerine ulaştı. Erkmen ile hem operasyonu, hem de yabancı teröristlerin profillerini konuştuk. En çok katılımın ABD'den olduğunu söyleyen Erkmen, "Ulaştığınız sayının kaçı ölmüş?" sorusuna şu yanıtı veriyor: 40’ı. Burada şunu söylemek gerek: ABD’den katılanların çoğu eski asker ama ölenlerin çoğu sol örgütlerden katılanlardan. Diğerleri cephe gerisinde işi yürütüp, bunları da sahaya sürüyorlar sanırım.

4.03.2018Gündem
Mahkemeden emniyet’e: Sanık muhbir mi

Mahkemeden emniyet’e: Sanık muhbir mi?

GAR katliamı davasına bakan Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi, DEAŞ üyesi olmakla suçlanan tutuklu sanıklardan Suphi Alpfidan’ın ‘Emniyet muhbiri’ olup olmadığını, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı’na sordu.

16.02.2018Gündem
‘Onlar bu ülkeye çok güveniyordu’

‘Onlar bu ülkeye çok güveniyordu’

ALMAN hükümetinin görevlendirdiği ombudsman Barbara John, aşırı sağcı NSU terör hücresini tümüyle aydınlatma çabalarında başarıya ulaşamadıklarını belirterek, “Geldiğimiz nokta tatmin edici değil ve bu yükü omuzlarımızda taşımaya devam edeceğiz” dedi.

30.01.2018Dünya
ABDnin tanığı eski muhbir

ABD'nin tanığı eski muhbir

TÜRK istihbarat birimleri, Karadağ’da Nisan 2016’da yakalanıp, Ekim 2016’da ABD’ye teslim edilen ‘uluslararası silah ve uyuşturucu kaçakçısı’ Memet Gezer’in Türkiye aleyhine tanıklık yapacağı bilgisine ulaştı.

20.01.2018Gündem
Wikileaks muhbiri Senatoya aday adayı

Wikileaks muhbiri Senato'ya aday adayı

ABD'ye ait gizli bilgileri sızdırdığı gerekçesiyle 7 yıl hapis yatan eski asker ve muhbir Chelsea Manning, Amerikan Senatosu seçimlerine aday adayı olduğunu açıkladı.

14.01.2018Dünya
Yılın utancı Keşke yaşanmasaydı

Yılın utancı! Keşke yaşanmasaydı

Magazin Konseyi, 2017’nin en çok konuşulan beş magazin olayını seçti ve bu olaylar hakkında yorum yaptı.

24.12.2017Magazin
‘İstihbarat muhbirleri cinayetleri biliyordu’

‘İstihbarat muhbirleri cinayetleri biliyordu’

Almanya’da ırkçı terör örgütü NSU davasının son duruşmasında müdahil avukatlardan Sebastian Scharmer, Federal Başsavcılık ile istihbarat teşkilatını suçladı.

23.11.2017Dünya
Polisi polis muhbiri şehit etmiş

Polisi polis muhbiri şehit etmiş!

Gaziantep’te polis memuru Hüseyin Gümüş’ü şehit eden zanlının, terör örgütü DEAŞ içinde polis muhbirliği yaptığı ortaya çıktı.

23.11.2017Gündem
Hükümet sözcüsü: O söz bugün de geçerli

Hükümet sözcüsü: O söz bugün de geçerli

DW Türkçe’ye açıklama yapan Alman hükümet sözcüsü, Başbakan Merkel’in NSU cinayetlerini aydınlatma, benzer olayların tekerrür etmemesi için gereken her şeyi yapma sözünün arkasında olduğunu söyledi.

9.11.2017Dünya
Polisteki bilgileri çetelere gönderdi

Polisteki bilgileri çetelere gönderdi

Berlin Emniyet Müdürlüğü'nde staj yapan bir öğrencinin, polis tutanaklarında yer alan bilgileri çetelere sızdırdığı ortaya çıktı.

8.11.2017Dünya
Sır kazıdan cinayet çıkacak

Sır kazıdan cinayet çıkacak!

Tarsus’ta bir yılı aşkın süredir devam eden gizemli kazının arkasında polis eşi Sibel Erdal’ın hikâyesi var. Erdal’ın Cumhurbaşkanı’na yazdığı mektup hem bir yılı aşkın süredir devam eden kazıya hem de tartışmalı şekilde yaşamını yitiren polis memuru hakkındaki dosyanın açılmasına neden oldu.

31.10.2017 Gündem
Atilla’nın avukatlarından mahkemeye dilekçe: ‘Gizlilik kararı kaldırılsın’

Atilla’nın avukatlarından mahkemeye dilekçe: ‘Gizlilik kararı kaldırılsın’

HALKBANK eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın avukatları 27 Kasım’da başlaması planlanan Reza Zarrab (Rıza Sarraf) davası duruşmaları öncesinde savcılığın sunduğu delillere gizlilik kararının kaldırılmasını istediler.

21.10.2017Ekonomi
Mabel Matiz: Twitter’daki linç kültüründen sıkıldım

Mabel Matiz: Twitter’daki linç kültüründen sıkıldım

Mabel Matiz, sosyal medyayla arasına mesafe koydu. Twitter’da bugüne kadar yaptığı tüm paylaşımları silen müzisyen, “Oradaki gergin ortamı sevmiyorum. Linç kültüründen çok sıkıldım. Bu yüzden sayfamı yalnızca duyurular için kullanıyorum artık” diyor.

3.10.2017Magazin
Beni Nazım’la tanıştıran Türk umarım bu romanı okur

Beni Nazım’la tanıştıran Türk umarım bu romanı okur

Arundhati Roy, günümüz edebiyatının dev isimlerinden. Tam 20 sene önce yayımladığı romanı ‘Küçük Şeylerin Tanrısı’, tüm dünyada yankı uyandırıp Hindistan’ı, çağdaş edebi dünyanın önemli duraklarından biri haline getirdi. Roy, o günden bu yana aktivist ve araştırmacı kimliğini öne çıkardı. Hindu milliyetçiliğinin giderek yükseldiği ülkesinde, özellikle de mevcut başbakan Narendra Modi’ye yönelik keskin bir muhalefet yürüttü. Küresel kapitalizmin çıkmazlarına dikkat çekti; bu konuda eserler verdi. Okurları ondan yine de yeni bir roman bekliyordu. ‘Mutlak Mutluluk Bakanlığı’ işte o roman... Roy’a, Delhi’deki evinde telefonla ulaştık.

26.08.2017Hürriyet Pazar
Avusturya’da ‘vatandaş polis’ iş başında

Avusturya’da ‘vatandaş polis’ iş başında

Avusturya’da güvenliğin artırılması için İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ‘vatandaş polis’ uygulamasıyla emniyet güçleri tarafından önceden belirlenen kişiler şüpheli durumlarda polise yardımcı olacak.

9.08.2017Dünya
Sılanın hayali gerçek oldu

Sıla'nın hayali gerçek oldu

Sıla, 5 günlük Harbiye Açıkhava maratonuna önceki gün start verdi. Şarkıcıyı, ilk günkü konserinde yaklaşık 5 bin kişi izledi.

23.07.2017Magazin
NYT: Çinde 10dan fazla CIA ajanı öldürüldü

NYT: Çin'de 10'dan fazla CIA ajanı öldürüldü

New York Times'ın haberine göre, Çin iki yıl içerisinde Amerikan istihbarat servisi CIA için çalışan 20 kişiyi ya öldürdü ya da tutukladı.

21.05.2017Dünya
Ajan da değildi, muhbir de...

Ajan da değildi, muhbir de...

Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, Berlin’de noel pazarına TIR’la saldırı düzenleyip 12 kişiyi öldüren Anis Amri’nin, kendisine bağlı Federal Asayiş Dairesi (BKA) ajanı ve muhbiri olduğu iddialarına cevap verdi.

20.05.2017Dünya
Aşırı sağcı lidere, iç istihbarat mı aracı oldu

Aşırı sağcı lidere, iç istihbarat mı aracı oldu

Almanya’da faaliyetleri yasaklanan şiddet yanlısı aşırı sağcı Blood-Honour grubunun liderinin istihbarat teşkilatı tarafından muhbir olarak kullanıldığı iddia edildi.

16.05.2017Dünya
‘Paris’te Son Tango’yu nasıl bastık

‘Paris’te Son Tango’yu nasıl bastık

Altın Kitaplar’da ‘Paris’te Son Tango’nun baskısını hazırlarken, kulağımıza bir ihbar geldi. Muhbir, kitabın Kartal’da bir matbaada korsan olarak basıldığında ısrarcıydı...

30.03.2017Kitap Sanat
ABDde şok karar.. Halkbank Genel Müdür Yardımcısı tutuklandı Bankadan ilk açıklama

ABD'de şok karar.. Halkbank Genel Müdür Yardımcısı tutuklandı! Bankadan ilk açıklama

Halkbank’ın Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, İran’a yönelik ABD yaptırımlarını delmek ve bankacılık sahtekârlığı yaptığı gerekçesiyle New York’ta FBI’ın talebiyle tutuklandı. Mehmet Hakan Atilla’nın iki suçtan toplam 50 yıl hapsi isteniyor. Atilla'nın tutuklanması üzerine bankadan gerekli çalışmaların başlatıldığı ve bilgi temin edildiğinde kamuoyunun bilgilendirileceği açıklaması geldi.

29.03.2017Ekonomi
Türk bankacı New Yorkta tutuklandı İlk açıklama geldi...

Türk bankacı New York'ta tutuklandı! İlk açıklama geldi...

Halkbank’ın Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, İran’a yönelik ABD yaptırımlarını delmek ve bankacılık sahtekârlığı yaptığı gerekçesiyle New York’ta FBI’ın talebiyle tutuklandı. Mehmet Hakan Atilla’nın iki suçtan toplam 50 yıl hapsi isteniyor. Atilla'nın tutuklanması üzerine bankadan gerekli çalışmaların başlatıldığı ve bilgi temin edildiğinde kamuoyunun bilgilendirileceği açıklaması geldi.

28.03.2017Ekonomi
İngiltere: ‘Gülenciler  darbe girişiminde yer aldı’

İngiltere: ‘Gülenciler darbe girişiminde yer aldı’

İNGİLTERE Parlamentosu’nun alt kanadı Avam Kamarası’nın Dış İlişkiler Komitesi, İngiltere ile Türkiye ilişkileri üzerine yayınladığı raporda 15 Temmuz darbe girişimine ve bunda terör örgütü FETÖ’nün rolüne değindi.

25.03.2017Dünya
İçerde 24. bölüm yeni fragmanında sürpriz isim - Kudret Sönmez kim

İçerde 24. bölüm yeni fragmanında sürpriz isim - Kudret Sönmez kim?

İçerde 24.bölüm yeni fragmanıyla hem heyecanlandırdı hem de şaşırttı. Güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken İçerde dizisine usta oyuncu Uğur Yücel dahil olacak. Son yıllarda aile dizisiyle adından söz ettiren Uğur Yücel, Kudret Sönmez karakterini canlandıracak. İşte, İçerde 24. bölüm fragmanı ve yeni bölüm detayları!

5.03.2017Televizyon
İhbarcının başına devlet kuşu kondu

İhbarcının başına "devlet kuşu" kondu

Geçen yıl vergi kaçıranları ihbar eden 240 kişiye 3,1 milyon lira ihbar ikramiyesi ödendi. Son 6 yılda vergi kaçakçılarını ihbar eden kişi sayısı bin 705 oldu - Söz konusu dönemde muhbirlerin kazancı 29,8 milyon lira olarak kaydedildi.

4.03.2017Ekonomi
İçerde 24. bölüm fragmanı yayınlandı - Yeni bölümde Uğur Yücel sürprizi

İçerde 24. bölüm fragmanı yayınlandı - Yeni bölümde Uğur Yücel sürprizi!

İçerde'nin yeni bölüm fragmanı sürprizlerle dolu sahneleriyle yayınlandı. Nefes kesen sahneleriyle merakla bırakan İçerde'nin 24. bölüm fragmanına Uğur Yücel damga vurdu. Peki, usta oyuncu nasıl bir karakteri canlandıracak? Yusuf Müdür tarafından deşifre olan Mert ne yapacak? İşte, İçerde 24. bölüm fragmanı ve detayları!

3.03.2017Televizyon
İçerde 24. bölüm fragmanında Kudret Sönmez tedirginliği

İçerde 24. bölüm fragmanında Kudret Sönmez tedirginliği

İçerde 24. bölüm fragmanında Alyanak ile Berke'nin konuşmaları ilerleyen bölümlerde inanılmaz olayların gündeme geleceğini gözler önüne serdi. Celal'in Mert'i de kullanarak çökmek istediği iş, İçerde 24. bölüm fragmanında Alyanak'a kadar ulaşacaktır. Bu durumun rahatsızlık verici olduğunu dile getiren Alyanak, Berke'ye durumun özetini geçiyor. Celal'in uğraştığı adamın ne kadar tehlikeli birisi olduğu İçerde 24. bölüm fragmanında gündeme geliyor

28.02.2017Televizyon
Arka Sokaklar 429. bölüm fragmanında büyük operasyon

Arka Sokaklar 429. bölüm fragmanında büyük operasyon

Arka Sokaklar dizisinin son bölümünde yaşananların ardından yeni bölüm fragmanında heyecan dorukta. Ekip yaşanan olayların ardından büyük operasyon düzenliyor. Arka Sokaklar'ın bu akşam yayınlanacak olan yeni bölümünde Rıza Baba'nın suçsuz olduğu ortaya çıkıyor. İşte dizinin yeni bölüm fragmanında meydana gelen olaylar

17.02.2017Televizyon
Peter Pilz’in iddiaları gerçeği yansıtmıyor

Peter Pilz’in iddiaları gerçeği yansıtmıyor

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hüseyin Müftüoğlu, Avusturya Yeşiller Partisi Güvenlik Sözcüsü Milletvekili Peter Pilz’in Türkiye hakkındaki iddialarına ilişkin, “Viyana Büyükelçiliğimizi de hedef alan ülkemize yönelik ithamlar gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu iddiaları kesinlikle reddediyoruz” dedi.

14.02.2017Dünya
‘Türkiye, Avusturya’da 200 casusla muhalifleri izliyor’

‘Türkiye, Avusturya’da 200 casusla muhalifleri izliyor’

Avusturya Yeşiller Partisi Güvenlik Sözcüsü Peter Pilz, “Türkiye’nin Avusturya’da MİT koordineli 200 kişilik muhbir ekibinin olduğunu” iddia etti. Ellerinden delillerin bulunduğunu iddia eden Pilz, bu ekibin muhalifleri Ankara’ya raporladığını söyledi. Avusturya Dışişleri Bakanlığı, olayın soruşturulacağını açıkladı.

13.02.2017Dünya
Ahlaksızlık

'Ahlaksızlık'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, KHK’larla akademisyenlerin üniversitelerden ihraç edilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Bunun adı ahlaksızlıktır. Bir rektör muhbir olabilir mi” dedi. Referandum stratejisini belirlemek üzere CHP’nin Parti Meclisi, Yüksek Disiplin Kurulu ve Meclis grubunun ortak toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

10.02.2017Gündem

Yazar Sonuçları

2017’nin en iyi albümleri/ Sıngle’ları- Bölüm 2

Geçtiğimiz hafta başladığım 2017’nin en iyiler yazısının son bölümüne geldik.

26.12.2017

‘Küçük Cem Diriliş’ sezon finali ne zaman

CUMHURBAŞKANI Erdoğan kim bilir kaçıncı defa söyledi.

28.11.2017

Zarrab’ı bırakın asıl bu iftiraya cevap verin

MISIR, “Türkiye adına casusluk yaptıkları” iddiasıyla 29 kişiyi gözaltına aldı ya...

24.11.2017

Kariyerinin başyapıtı değil

Onuncu yıl niyetine olunca, insan haliyle Sıla şarkılarının en güçlüsünden bir tane bekliyor. Öte yandan hayranlarını mutsuz edecek bir şarkı da diyemeyiz ‘Muhbir’ için.

10.11.2017

Kavala’nın günahı

Yakın zamana dek Osman Kavala’ya bir konuda sesini yükselttiği, ya da bir kampanyaya destek verdiği zaman milliyetçi-muhafazakâr yayınlarda kısa süre öncesine dek takılan isim “Kızıl milyoner” idi.

2.11.2017

Hangi versiyon daha iyi

Sıla ve Mabel Matiz’in Harbiye Açıkhava’da beraber söyledikleri “Muhbir” şarkısının videosu uzun süredir YouTube’da en çok dinlenenler arasındaydı. Sonunda Sıla şarkıyı single olarak çıkardı.

27.10.2017

Kasım ayı bereketli geçecek

Kasım ayının ilk günlerinden itibaren piyasaya birbiri ardına albüm sürülecek.

25.10.2017

Yepyeni bir Mabel Matiz geliyor!

Mabel Matiz  yaptığı her işe titizlenen, çok çalışan, farklı bir iş ortaya koymak için gayret veren bir sanatçı. Bugüne kadar yayınladığı her albümde, yaptığı her işte kendi farkını, kendisine yakışan tarzı imza gibi sunan bir ses. Yayınladığı 3 albümde kendi sesini, tarzını ve müziğini hepimize benimseten çok özel bir yorumcu, söz yazarı ve besteci.

29.08.2017

Bodrum Rock batıp duru

Ne güzel festival yapan yeni isimler çıkıyor dedik. Lafı ağzımıza tıktınız.

26.07.2017

Muhbir

Konser serisinin ilk gecesinde sahnede Mabel Matiz ile birlikte sürpriz bir performans sergileyen sanatçı, ‘Muhbir’ isimli yeni şarkılarını ilk kez seslendirdi.

25.07.2017

Yoksa bu da bir deja vu olayı mı

267 gün sonra mahkeme önüne çıktılar.

24.07.2017

Alaydan öfkeye yürüyüş

KEMAL Kılıçdaroğlu, kariyerinde neredeyse hiç görülmemiş bir siyasi çeviklikle “asırlar sonra” gündem belirleyen bir muhalefet liderine dönüştü.

1.07.2017

‘Çok ağır bir yükün altına girdik’

DÜNKÜ yazıda, üç büyük partinin referandum sürecindeki dezavantajlarını yazmıştım.

17.02.2017