MENÜ

Muhbir

Muhbir ile ilgili tüm haberleri, son dakika Muhbir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Muhbir haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 874 Muhbir haberi bulunmuştur.

Muhbir Haberleri

ABD internete savaş açtı

ABD internete savaş açtı

ABD, hükümetler ve büyük şirketlere ait gizli belgeleri, muhbirlerin kimliğini deşifre etmeden yayınlayarak üne kavuşan WikiLeaks adlı internet sitesini "tehdit" ilan etmiş.

18.03.2010Dünya
Cihanerin kızının çizgi filmleri delil

Cihaner'in kızının çizgi filmleri delil

ERZİNCAN'da, Fethillah Gülen ve Ak Partiyi birtirmeye yönelik olduğu ileri sürülen İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nı uygulamaya koyduğu iddiasıyla tutuklanan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner’le ilgili iddianamede kızının çizgi filmleri delil olarak yer aldı.

12.03.2010Gündem
Benden önce olmuş

Benden önce olmuş

AB Genel Sekreterliği’ndeki hacker muhbir ile ilgili açıklama yapan Devlet Bakanı Egemen Bağış , “Elektronik postaların Eylül 2006- Mart 2008 döneminde gönderildiği görülmektedir” dedi.

8.03.2010Gündem
Hrant Dinkin öldürüleceğini Emniyet biliyordu

"Hrant Dink'in öldürüleceğini Emniyet biliyordu"

VATAN Gazetesi Ankara Muhabiri Kemal Göktaş, yazdığı “Hrant Dink Cinayeti Medya, Yargı ve Devlet” kitabı yüzünden yargılandığı davada “Trabzon Emniyeti, İstanbul Emniyeti'ne geçtiği bir yazıda Hrant Dink'in öldürüleceğini bildirdi. Ancak İstanbul Emniyeti buna rağmen önlem almadı” dedi.

16.02.2010Gündem
Bilim akademesi ajan yuvası çıktı

Bilim akademesi ajan yuvası çıktı

Bulgaristan Bilimler Akademisi;nin (BAN) kadrosundan 44 kişinin komünizm döneminde siyasi polis ajanı olarak çalıştığı açıklandı.

9.02.2010Dünya
Bir dünya balyoz

Bir dünya balyoz

“Balyoz” iddialarının ardından bazı kesimler, dünyanın hiçbir demokrasisinde askerin “iç tehdide karşı sıkıyönetim hazırlığı yapmadığını” savunmaya başladı. Türkiye’de neyin ne olduğu henüz anlaşılamadığından işi yargıya bırakmak en iyisi, ama dünyadaki tablo da yıllardır benzer bir halde. Gelin size Batı Avrupa’daki “iç tehdit” önlemlerinden ve ABD’nin “sıkıyönetim hazırlığından” bahsedeyim.

2.02.2010Dünya
Çengele asamadı

Çengele asamadı

Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy’ye komplo kurmakla suçlanan ezeli rakibi Villepin, tarihi Clearstream davasında beraat etti. Sarkozy’nin “kasap çengeline asılacak” dediği Villepin’in 2012 cumhurbaşkanı adaylığı yolu da açıldı.

28.01.2010Dünya
FBI için yatağa girmiş

FBI için yatağa girmiş

İslam’ı kabul ettiğini söyleyip ABD polisi için camilerde muhabirlik yapmaya başlayan Craig Monteilh’in ilginç hikâyesi, FBI’a tazminat davası açmasıyla ortaya çıktı. İddiaya göre, Monteilh, kadınlarla yatıp camiye dinleme cihazları kurarak önemli bilgiler elde etmiş.

26.01.2010Dünya
Sayın muhbir vatandaş dönemi

Sayın muhbir vatandaş dönemi

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Seferberlik Bölge Başkanlığı’nda inceleme yapan Hâkim Kadir Kayan ile soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili’ye 8’er kurşun gönderilmesinin ‘sivil resmi bir karargâhta planlandığını’ öne sürdü.

6.01.2010Gündem
CIA, El Kaide avında av olmuş

CIA, El Kaide avında av olmuş

El Kaide üyesiyken iki yıl önce Ürdün’de yakalandı. Ürdün maaşa bağlayıp terör örgütünün içine köstebek olarak yolladı. Ama o, El Kaide’den aldığı emirle, Afganistan’daki CIA üssünü vurdu. ABD’yi avlayan El Belavi’nin tıp eğitimini Türkiye’de aldığı ortaya çıktı.

5.01.2010Dünya
Cumhurbaşkanlığı DDKdan eski YÖK başkanları için soruşturma istemi

Cumhurbaşkanlığı DDK'dan eski YÖK başkanları için soruşturma istemi

Cumhurbaşkanlığı DDK, eski YÖK başkanları hakkında soruşturma açılmasını istedi.

29.12.2009Gündem
BAYKALDAN KOZMİK ODA AÇIKLAMASI

BAYKAL'DAN KOZMİK ODA AÇIKLAMASI

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Star TV'de Star Haber Grup Başkanı Uğur Dündar ve Nedim Şener'in soruların yanıtladı. Baykal, "Ne diyor, Özel Kuvvetler'e haber verip sizin aradığınız muhbir şimdi Arınç'la biraraya geldi, ona bilgi veriyor diyorlar. Buluşup Arınç'ın adresini veriyorlar. Sonra da Arınç'a suikast yapacaklar diye emniyete ihbar ediyorlar. Olabilir, siz eğer bir güvensizlik ortamı yaratırsanız bu iki kurumu birbirine düşürmek isteyenler her türlü fitne fesatı araya sokabilir" diye konuştu.

28.12.2009Haber
Ankaradaki kozmik aramayla ilgili Baykaldan müthiş iddia

Ankara'daki kozmik aramayla ilgili Baykal'dan müthiş iddia

CHP Lideri Deniz Baykal, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast iddiaları ile ilgili konuştu.

27.12.2009Gündem
14 yaşından beri muhbirim

14 yaşından beri muhbirim

Emniyet Genel Müdür Yardımcıları Celal Uzunkaya ve Mustafa Gülcü’nün ‘şüpheli’ sıfatıyla ifade verdiği çete soruşturmasında tutuklanan İrfan Erbarıştıran küçük yaşlardan beri muhbirlik yaptığını söyledi.

21.12.2009Gündem
Nezarethane yerine polisevinde suit oda

Nezarethane yerine polisevinde suit oda

Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü’ne dolandırıcılık şikâyeti üzerine çağrılan çete lideri İrfan Erbarıştıran’ın Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Celal Uzunkaya’yı arayarak yardım istediği iddia edildi.

19.12.2009Gündem
İhbarcı eski özel harekatçı mı

İhbarcı eski özel harekatçı mı

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün tepesindeki sürpriz depremin öncü sarsıntaları, İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne ulaşan son derece çarpıcı ve ilginç bir ihbar mektubu ile başaladı. İlginç gelişmeler yaşanıyor.

18.12.2009Ege
Dolandırıcı çeteden soruşturma

Dolandırıcı çeteden soruşturma

Bir ihbar mektubuyla başlayan dolandırıcılık operasyonu sırasında çete lideri İrfan Erbarıştıran’la sık görüştükleri saptanan Emniyet Genel Müdür Yardımcıları Celal Uzunkaya ve Mustafa Gülcü, ‘şüpheli’ sıfatıyla İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Genç’e ifade verdi. Daha önce müfettişlerin de ifadelerini aldığı Uzunkaya ve Gülcü, Erbarıştıran’ın ‘muhbir’ olduğunu belirtti.

17.12.2009Gündem
Her zaman dinlendiğimi düşündüm

Her zaman dinlendiğimi düşündüm

‘Türk Hukuku’nda telefon dinleme, gizli soruşturmacı x muhbir’ adlı kitabın yazarı, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersan Şen, her zaman dinlendiğinden şüphe ettiğini ancak buna karşı alacak önlemi olmadığını söyledi.

21.11.2009Gündem
Chavez: Çakal Carlos bir devrim savaşçısıydı

Chavez: Çakal Carlos bir devrim savaşçısıydı

ABD'ye karşı yaptığı sert eleştirileriyle tanınan Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, bu kez de "Çakal Carlos" lakabıyla tanınan uluslararası terörist İlich Sanchez Ramirez'i övdü.

21.11.2009Dünya
Başsavcılıktan 3. ihbar mektubu açıklaması

Başsavcılıktan 3. ihbar mektubu açıklaması

“Ergenekon” adı verilen soruşturmayı yürüten savcılara gönderildiği iddia edilen “3. ihbar mektubu”nun, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına ulaşmadığı bildirildi.

18.11.2009Gündem
Genelkurmaydan ıslak imza açıklaması

Genelkurmay'dan ıslak imza açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda yapılan basın bilgilendirme toplantısında ağırlıklı ıslak belge krizine değinildi.

6.11.2009Gündem
Belge doğruysa gereğini yapın

Belge doğruysa gereğini yapın

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ıslak imzalı ‘İrticayla Mücadele Eylem Planı’yla ilgili, “Eğer o belge gerçekten doğru bir belgeyse, hazırlayanlar mutlaka ortaya çıkarılmalı, yargıda gereken işlem mutlaka yapılmalı” dedi.

3.11.2009Gündem
Baykal: AKPnin bayrak alerjisi var

Baykal: AKP'nin bayrak alerjisi var

CHP lideri Baykal, partisinin grup toplantısında 'demokratik açılım' sürecini eleştirdi ve ''Kürt açılımının Meclis'e Atatürk’ün ölüm gününde getirilmiş olması, derin bir anlam mı taşıyor? Atatürk artık aramızdan ayrıldı, şimdi biz bunları yapabiliriz mi demek isteniyor?'' diye sordu. Toplantıya katılan, şehit aileleri ve gazi yakınları Baykal'ın konuşması sırasında duygulu anlar yaşadı, gözyaşlarını tutamadı.

3.11.2009Gündem
Belge işi siyasi ithamnameye döndü

Belge işi siyasi ithamnameye döndü

CHP Genel Başkanı Baykal, ‘İrticayla Mücadele Eylem Planı’nın aslını yollayan ihbarcı subayın neden 4.5 ay beklediğini sorarak, “Belgeyi gönderiyor gibi yaparken, 3 tane yazı koyuyor. Biri belge, biri kişisel ithamnamesi, üçüncüsü de Bilgi Destek Planı. Üstelik de CHP büyük bir ithamın hedefi” dedi. Baykal, “Artık belge konusu olmaktan öteye geçti iş, siyasi ithamnameye dönüştü” diye konuştu.

28.10.2009Gündem
Olaylı İstihbarat Daire Başkanı görevden alındı

Olaylı İstihbarat Daire Başkanı görevden alındı

Gazeteci Hrant Dink’in öldürülmesi sonrasında açılan soruşturmada, olayda ihmali olduğu müfettiş raporlarıyla da belirlenen Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek görevinden alındı.

16.10.2009Gündem
Muhbir memur ceza almayacak

Muhbir memur ceza almayacak

Devlet Memurlarının Şikayet ve Müracaatları Hakkında Yönetmelik'te yapılan değişiklikle memurlara ihbar yükümlülüğü getirildi.

19.09.2009Gündem
Emin Aslan görevden alınıyor

Emin Aslan görevden alınıyor

Uyuşturucu kaçakçısına yardımcı olduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanacak olan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Aslan'ın görev yeri değiştirilecek. Büyük bir olasılıkla merkez Emniyet Müdürlüğü'ne çekilecek.

18.09.2009Gündem
Hassas burunda hassas ifadeler

Hassas burunda hassas ifadeler

İstanbul’da en büyük uyuşturucu operasyonunda yakalanan Doçent Işık ile Çete lideri Habip Kanat’ın üst düzey üç Emniyet Müdürü ile telefon görüşmeleri ortaya çıktı. 3 müdürün talimatla Ankara Cumhuriyet savcılığı’na ifade vermeleri istendi.

15.09.2009Gündem
Yalancı muhbir açıklanıyor

Yalancı muhbir açıklanıyor

Bilgi Edinme Denetleme Kurulu (BEDK), asılsız ihbarda bulunan ‘yalancı muhbir’lerin kimliklerini, mağdur olan kişiye başvurusu halinde bildiriyor. Kurul, ihbarı asılsız çıkan kişilerin artık ‘muhbir’ kabul edilemeyeceği ve hukuken korunamayacağı sonucuna vardı. Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Ruhi Özbilgiç başkanlığında, yargıç ve Anayasa hukukçuları ile bürokratlardan oluşan kurul, kararları uygulamayan kamu görevlileri için uyarıdan, meslekten ihraca kadar disiplin yaptırımlarına hükmedebiliyor.

6.09.2009Gündem
130 milyon kredi kartı bilgisi çaldı, 25 yıllık hapis göründü

130 milyon kredi kartı bilgisi çaldı, 25 yıllık hapis göründü

ABD’de tarihin en büyük kişisel bilgi hırsızlığını, 28 yaşındaki Albert Gonzales gerçekleştirdi. İnernet üzerinden 130 milyon kredi kartı bilgisini çalan Gonzales, 25 yıl hapis ve 500 bin dolar para cezası istemiyle yargılanmaya başladı.

18.08.2009Ekonomi
‘Derin Gırtlak’ Tarantula konuştu UBS’te ‘gizli hesap’ kilidi açıldı

‘Derin Gırtlak’ Tarantula konuştu UBS’te ‘gizli hesap’ kilidi açıldı

ABD yönetimiyle İsviçreli bankacılık devi UBS’yi karşı karşıya getiren ‘gizli hesaplar’ davasının perde arkasında, kendini ‘Tarantula’ olarak tanıtan eski bir banka çalışanının bulunduğu ortaya çıktı.

16.08.2009Ekonomi
Ağar’dan 3 ayrı pasaport aldım

Ağar’dan 3 ayrı pasaport aldım

Bu pasaportlardan lacivert olanı şu an ismini hatırlayamadığım ancak benim kendilerine bildirdiğim bir isim adına düzenlenmişti.

15.08.2009Gündem
ABDde 3 belediye başkanı yolsuzluktan tutuklandı

ABD'de 3 belediye başkanı yolsuzluktan tutuklandı

ABD'nin New Jersey eyaletinde yürütülen bir yolsuzluk soruşturması kapsamında 3'ü belediye başkanı, 44 kişi tutuklandı.

25.07.2009Dünya
ABD’de hahamlarla siyasetçiler kara para akladı, FBI 44 kişiyi tutukladı

ABD’de hahamlarla siyasetçiler kara para akladı, FBI 44 kişiyi tutukladı

ABD’de aralarında 5 haham ile 3 politikacı bulunan 44 kişi kara para aklama suçlamasıyla tuttuklandı. FBI, 2 yıldır sürdürülen soruşturma sonucunda, New Jersey’de eyalet tarihinin en büyük kara para aklama operasyonlarında birine imza attı. Ajanlar, aralarında 5 haham, 3 belediye başkanı ve 2 yargı mensubu bulunan 44 kişiyi tutukladı.

24.07.2009Ekonomi
2 savcıda düğüm

2 savcıda düğüm

HSYK’da 5 seçilmiş Kurul üyesi, Ergenekon savcılarının ’soruşturma siyasallaştı" gerekçesiyle görevden alınmasında ısrar ediyor.

23.07.2009Gündem
Muhbir vatandaş Maliyeden ikramiye istiyor

"Muhbir vatandaş" Maliye'den ikramiye istiyor

İzmir'de 6 yıl önce bir oto galerisi sahibinin büyük miktarda vergi kaçırdığını tespit ettirdiğini öne süren “muhbir vatandaş”, hakkı olduğunu öne sürdüğü ikramiyenin kendisine ödenmesi talebiyle Maliye Bakanlığına 5 yıl önce yaptığı başvurunun sonuçlanmasını bekliyor.

26.06.2009Gündem
Camilerde FBI muhbirleri

Camilerde FBI muhbirleri

ABD'de Amerikan Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) camilere “muhbir” yerleştirmesi ve camilerin “dinlenmesi” tepkilere yol açtı.

9.06.2009Dünya
Ajanlar azmettirdi

Ajanlar azmettirdi

FBI görevlileri, ABD’ye cihat düzenlemek isteyen dört Müslüman Amerikalı’yı yaklaşık bir yıl izledi. Kendisini Afgan olarak tanıtan bir muhbir aracılığıyla onlara etkisiz Stinger füzesi, bomba ve patlayıcılar verdi. New York’taki bir sinagog ve hava üssünü hedef seçen eylemcilere, patlayıcıları yerleştirdikten sonra suçüstü yapıldı.

21.05.2009Dünya
Dink cinayeti davasına ara verildi

Dink cinayeti davasına ara verildi

Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin görülen davada, Cumhuriyet Savcısı, tutuklu sanıklardan Ersin Yolcu ve Ahmet İskender'in tahliye edilmesini istedi. Duruşmaya, ara karar yazılması için ara verildi.

20.04.2009Gündem

Yazar Sonuçları

Skandal

OKUYUNCA şaşkına dönüp “Bu da doğru olur mu?” diyeceğiniz bir haberi dünkü Radikal Gazetesi’nde gördük. Baştan söyleyelim: Haberin doğru olmadığını iddia ediyor değiliz. Öyledir veya değildir, bilmiyoruz. Ama içinde yazılı olanlar öylesine hayret verici ki, içinizden kabaran isyan duyguları, onları söyletiyor:

6.02.2010

Mehmet Barlas hazretlerinin talimatı üzerine

MEHMET Barlas hazretlerinin 26 Ocak tarihli talimatlarının tarafıma tebliğ edilmesini bekliyor(d)um. Eski bir bürokrat olarak, tebellüğ etmediğim talimatı uygulamam kuşkusuz mümkün değil.

1.02.2010

İsviçreli whistleblower ÇİÇEKÇİ KIZ

İyi bak etrafına. Yan kübikteki efendi oğlan... Öğlen yemeğinde karşı masada oturan vejetaryen kız...

30.01.2010

Bu kalp seni unutur mu, yok unutmaz, filmini çeker

Gazetelerde TSK’nın senaristliğe soyunduğunu okuyunca, aklıma bu başlık geldi. Malum kalp kalbe karşıdır. Demek ki sadece bizler değil onlar da unutmamış.

16.11.2009

Sorular...

KOMPLO teorilerinden de, teorisyenlerinden de hiç hazzetmediğimizi okuyucularımızın bildiğini sanıyoruz. Ama şu hemen hepimizin “Galiba gerçek ortaya çıktı” dediğimiz “ıslak imzalı belge” hikâyesi, giderek zihnimizi daha çok bulandırıyor. O nedenle hiç değilse orada burada tartışılan soruları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

29.10.2009

Hukukun dalkavuğu olmak!

HEMEN herkesin kendine demokrat olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Siyasilerimizin, bürokratlarımızın, insanlarımızın, hatta hukukçularımızın bazıları hukuku nalıncı keseri gibi kendilerine yontmaya, işlerine geldiği anda hukuka takla attırmaya bayılıyorlar.

28.10.2009

Ankara’da belalı bir gece

TAM da İstanbul’un fırtınaya teslim olduğu günde...

15.10.2009

Deniz Seki’yle iki kat cama ellerimizi dayadık VE AĞLADIK

Bakırköy Kadın Kapalı İnfaz Kurumu’nun önünde dikiliyorum. Ve demir kapıyı çalıyorum. TAK... TAK... TAK...

4.07.2009

Vergi ihbarcılarına 1.2 milyon TL ’ihbar ikramiyesi’ ödendi

MALİYE Bakanlığı, 2008 yılında gelen ihbar dilekçesi sayısını ve ihbarda bulunanlara ödenen "ihbar ikramiyesi" tutarını açıkladı.

8.05.2009