MENÜ

Muharrem Taş

Muharrem Taş ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Muharrem Taş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 462 Muharrem Taş haberi bulunmuştur.

Muharrem Taş Haberleri

Feyzioğlundan Ümit Kocasakal yorumu

Feyzioğlu'ndan 'Ümit Kocasakal' yorumu

Türkiye Barolar Birliği (TTB) Genel Başkanı Metin Feyzioğlu, İstanbul Barosu eski Başkanı Ümit Kocasakalın CHP Genel Başkanlığına adaylığını değerlendirdi.

18.01.2018Gündem
Bilirkişi raporu: Aile kusurlu

Bilirkişi raporu: Aile kusurlu

Van’da yolların kardan kapalı olması nedeniyle hastaneye kaldırılamadığı için yaşamını yitiren ve cenazesi babası tarafından çuvalda taşınan 2 yaşındaki Muharrem Taş’ın ölümünde kurumlardaki görevlilerin ihmali bulunmadı.

12.01.2018Gündem
Türkiye günlerce bu acı kareyi konuşmuştu.... 4 yıl sonra karar çıktı

Türkiye günlerce bu acı kareyi konuşmuştu.... 4 yıl sonra karar çıktı

VAN’da dört yıl önce mezrada hastalanan ve yolların kardan kapalı olması nedeniyle hastaneye götürülemeyen 2 yaşındaki Muharrem Taş’ın ölümüyle ilgili soruşturma tamamlandı. Van Cumhuriyet Başsavcılığı, ihmali olduğu iddia edilen kamu görevlileri hakkında ’kavuşturma yapılmasına yer olmadığı’na karar verdi. Bilirkişi raporunda mezradaki evin çocuk için uygun olmadığı, ailenin de tedavisinde gerekli özeni göstermediği belirtildi. Baba Abdulvahap Taş’ın, minik Muharrem’in cenazesini bir çuvala koyup karlar içinde sırtında taşıması görüntüleri, yürekleri dağlamıştı.

12.01.2018Gündem
Çelik Erişçinin fotoğrafı olay oldu

Çelik Erişçi'nin fotoğrafı olay oldu

Yaptığı paylaşımlarla adından sıkça söz ettiren Çelik Erişçi'den yeni bir fotoğraf daha geldi.

14.09.2016Magazin
‘Muharrem’i unutturmayız’

‘Muharrem’i unutturmayız’

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, 1 Şubat 2014'te Van’ın Gürpınar ilçesinin Çalık mezrasında hastalanan ve yolların kardan kapalı olması nedeniyle hastaneye götürülemediği için ölünce cenazesi çuvalla taşınan 1.5 yaşındaki Muharrem Taş'ın ailesini ziyaret etti.

20.05.2015Gündem
Yüksekdağ: Minik Muharremin ölümünü unutmadık

Yüksekdağ: Minik Muharrem'in ölümünü unutmadık

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Van’ın Gürpınar ilçesinde hastalanan ve yolların kardan kapalı olması nedeniyle hastaneye götürülemediği için ölen ve daha sonra babasının sırtında çuvalla taşınan 1.5 yaşındaki Muharrem Taş'ın ailesini ziyaret etti. Yüksekdağ, Muharrem'in ölümünün kimsenin unutamayacağı bir kayıp olduğunu söyledi.

20.05.2015Gündem
Türkiyeyi derinden sarsan fotoğraflar

Türkiye'yi derinden sarsan fotoğraflar

Üç tarafı denizlerle çevrili, her bölgesi ayrı bir hikaye olan, gündemi hiç boş kalmayan bir ülke: Türkiye... İşte o fotoğraflar.

20.11.2014Gündem
Minik Muharremin ölümüne soruşturma izni çıktı

Minik Muharrem'in ölümüne soruşturma izni çıktı

Van Bölge İdare Mahkemesi, Gürpınar ilçesine bağlı Yalınca köyü Çalık mezrasında yolların kardan kapalı olması nedeniyle hayatını kaybeden 1,5 yaşındaki Muharrem Taş'ın ölümünde ihmali olduğu iddia edilen 4 kurum hakkında soruşturma izni verilmemesiyle ilgili valilik kararını kaldırdı.

7.07.2014Haber
Muharremin ölümüyle ilgili flaş karar

Muharrem'in ölümüyle ilgili flaş karar

Van Bölge İdare Mahkemesi, Gürpınar ilçesine bağlı Yalınca köyü Çalık mezrasında yolların kardan kapalı olması nedeniyle hayatını kaybeden 1,5 yaşındaki Muharrem Taş'ın ölümünde ihmali olduğu iddia edilen 4 kurum hakkında soruşturma izni verilmemesiyle ilgili valilik kararını kaldırdı.

7.07.2014Gündem
Muharrem için valilik soruşturma izni vermedi

Muharrem için valilik soruşturma izni vermedi

Van’ın Gürpınar İlçesi’ne bağlı Yalınca Köyü Çalık Mezrası’nda, geçen 1 Şubat gecesi yolların kardan kapalı olması nedeniyle hastaneye kaldırılamayarak hayatını kaybeden 1,5 yaşındaki Muharrem Taş’ın ölümüyle ilgili Van Valiliği tarafından, 4 kurum hakkında soruşturma izni verilmedi. Ailenin avukatı Van Baro Başkanı Murat Timur, geçen ay alınan bu karara itiraz edeceklerini söyledi.

6.07.2014Sağlık
Çuvaldaki acıyı soruşturma

Çuvaldaki acıyı soruşturma

Van'ın Gürpınar ilçesine bağlı Yalınca Köyü Çalık Mezrası'nda, 1 Şubat gecesi yolların kardan kapalı olması nedeniyle hastaneye kaldırılamayarak hayatını kaybeden 1.5 yaşındaki Muharrem Taş'ın ölümüyle ilgili 112 Acil Sağlık Hizmetleri, İl Özel İdaresi ve Karayolları 11’inci Bölge Müdürlüğü ve jandarma hakkında soruşturma izni istendi.

5.07.2014Gündem
112yi asılsız arayanlara ceza

112'yi asılsız arayanlara ceza

112 Acil Çağrı Merkezi’ne asılsız ibharda bulunanlara, Kabahatler Kanunu’na göre 250 TL para cezası verilecek.

15.04.2014Ekonomi
Bakan yardımcısı küçük Muharremi unuttu

Bakan yardımcısı küçük Muharrem'i unuttu

1.5 yaşındaki Muharrem Taş 6 Şubat tarihinde Van’ın Gürpınar İlçesi’ndeki Yanlıca Köyü’nün Çalık Mezrası’nda rahatsızlandı. Köy yolu kardan dolayı kapalı olduğu için Ambulans’ın ulaşamadığı köyden Muharrem’in cesedi babasının sırtında çıktı. O anın fotoğrafı Türkiye’nin zihnine adeta kazındı. Bir helikopter ambulans olaya müdahale edebilse Muharrem Bebek belki de yaşayacaktı. Dün ise Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ambulans helikoptere binerek seçim çalışması yaptı. Bugün ise Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, “Şimdi bu ülkenin topraklarında kimin başına bir iş gelmişse helikopter ambulans lazımsa anında iniyor. Ulaşılamaz diye bir yer yok” dedi.

19.03.2014Gündem
TÜGİADdan AKUTa kar motosikleti

TÜGİAD'dan AKUT'a kar motosikleti

TÜRKİYE Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) üyelerinin bağışlarıyla satın alınan kar motosikleti, Van'da AKUT'a teslim etti. TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen 1.5 yaşındaki Muharrem Taş'ın yolların kardan kapalı olması nedeniyle hastaneye yetiştirilememesi nedeniyle öldüğü haberinin kendilerini çok üzdüğünü belirterek " 1.5 yaşındaki bir çocuğun zamanında ve yeterli müdahale edilememesi nedeniyle yaşamını yitirmesi hepimizin sorumluluğundadır. Çare olmak, insani vazifenizi yerine getirmek istiyorsanız, AKUT’la temas kurun." dedi.

9.03.2014Ekonomi
112 Acil’de Muharrem değişimi

112 Acil’de Muharrem değişimi

Muharrem’in ölümünün ardından tartışılan 112 çağrı sisteminde değişikliklere gidiliyor. Hastaya ulaşılamaması durumunda üst makama haber verileceğini söyleyen Bakan Müezzinoğlu, tüm acil aramaların da tek numarada birleşeceğini bildirdi.

26.02.2014Gündem
Muharremin ölümü için soruşturma talebi

Muharrem'in ölümü için soruşturma talebi

Van Cumhuriyet Başsavcılığı, Gürpınar ilçesine bağlı Yalınca köyü Çalık mezrasında hayatını kaybeden Muharrem Taş'ın ölümüne ilişkin İl Jandarma Komutanlığı, 112 Acil Sağlık Hizmetleri, İl Özel İdaresi ve Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü hakkında Van Valiliği'nden soruşturma izni verilmesini talep etti.

25.02.2014Gündem
‘112’ kurbanıymış

‘112’ kurbanıymış

VAN’ın Gürpınar ilçesi Yalınca köyü Çeli mezrasında hayatını kaybeden ve babasının sırtında çuvalla Adli Tıp’a götürülen 3 yaşındaki Muharrem Taş’ın ölümü ile ilgili Sağlık Bakanlığı soruşturması sonuçlandı.

19.02.2014Gündem
Muharrem skandalında flaş gelişme

Muharrem skandalında flaş gelişme

Van'da yaklaşık 2 hafta önce hayatını kaybeden ve bir çuvala konularak babasının sırtında kilometrelerce taşınan küçük Muharrem'in ölümüne dair soruşturma sonuçlandı. Tüm Türkiye'yi derinden yaralayan ölümün ardından 112 hekiminin görev kusuru bulunduğuna karar verilerek, görev yeri değiştirildi. Sağlık Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada soruşturma ve olayla ilgili şu sözlere yer verdi:

18.02.2014Gündem
Bakan İslamdan Kabataş yorumu

Bakan İslam'dan Kabataş yorumu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşegül İslam, Gezi olayları sırasında Kabataş'ta başörtülü bir kadına saldırıldığı iddialarıyla ilgili; "Bana göre olay ortada açık. Ortada derken ne olup bittiği gayet anlaşılır bir şekilde ortada" diye konuştu.

15.02.2014Gündem
Ablasının eğitimini üstlendi

Ablasının eğitimini üstlendi

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Gürpınar’a bağlı Yalınca Köyü Çalık Mezrası’nda yaşayan ve hastaneye yetiştirilemediği için hayatını kaybeden 1.5 yaşındaki Muharrem Taş’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

13.02.2014Gündem
Üniversitelilere sağlık taraması

Üniversitelilere sağlık taraması

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Türkiye'yi sarsan minik Muharrem'in ölümüyle ilgili konuştu. Müezzinoğlu, “Dünya kamuoyunda Türkiye’nin sağlık dinamikleri adına yakaladığı prestiji ve saygınlığı, hiç arzu etmediğimiz, çok istisnai ve çok olağanüstü durumdaki bir fotoğrafla ısrarla ve inatla zedelemeye de kimsenin hakkı yok, bunu yapmamalıyız” dedi.

13.02.2014Eğitim
Muharrem’den geriye biberonu kaldı

Muharrem’den geriye biberonu kaldı

VAN’ın Gürpınar ilçesi Yalınca Köyü Çalık Mezrası’nda 1.5 yaşındaki Muharrem Taş’ın ölümünün ardından çalışmalara başlayan karla mücadele ekipleri eksi 20 dereceleri bulan havada güçlükle çalıştı.

8.02.2014Gündem
Muharremin öldüğü yol 40 saatte açılabildi

Muharrem'in öldüğü yol 40 saatte açılabildi

VAN’ın Gürpınar İlçesi Yalınca Köyü Çalık Mezrası’nda 1.5 yaşındaki Muharrem Taş’ın ölümü ardından, seferber olan karla mücadele ekipleri, kardan kapalı yerleşim biriminin yolunu yaklaşık 40 saatlik çalışma sonucu açabildi. İl Özel İdaresi ekiplerini, karşılayan talihsiz çocuğun amcası Abdulselam Taş"Şimdi yol açıldıb Ama boşuna. Muharrem babasının kollarında hayatını kaybetti. Muharrem’den geriye elbiseleri, biberonu, ve hayatını kaybettiği yatağı kaldı. Acımız çok büyük" dedi.

8.02.2014Gündem
112de sahte çağrı sıkıntısı yaşanıyor

'112'de sahte çağrı sıkıntısı yaşanıyor'

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Van'da Cumartesi günü Muharrem bebeğin hayatını kaybetmesiyle ilgili yürütülen soruşturmanın devam ettiğini belirtti. Bakan Müezzinoğlu olay günü Van'dan 10 bin 300 civarında çağrı aldıklarını bunun 141'inin gerçek çağrı olduğunu ifade ederek asılsız çağrılara para cezası verilmesiyle ilgili çalışma yaptıklarını söyledi.

7.02.2014Gündem
Müezzinoğlu’ndan Muharrem açıklaması

Müezzinoğlu’ndan Muharrem açıklaması

SAĞLIK Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Van’da kardan kapanan yol nedeniyle 3 yaşındaki Muharrem Taş’ın ölümüyle ilgili, “İdari aksamalar var mıdır, olabilir, anında soruşturma açtırdık” dedi.

6.02.2014Gündem
O yol açılamadı

O yol açılamadı

Van'ın Gürpınar İlçesi'nde, ulaşım sağlanamadığı için hayatını kaybeden 1.5 yaşındaki Muharrem Taş'ın cenazesinin çuval içinde sırtta taşındığı Yalınca Köyü'nün Çalık Mezrası'nın yolunu açma çalışmalarına, çığ tehlikesi nedeniyle dün gece ara verildi.

6.02.2014Gündem
Muharremin ölüm nedeni belli oldu

Muharrem'in ölüm nedeni belli oldu

Van'ın Gürpınar İlçesi'ne bağlı Yalınca Köyü'nün kardan günlerdir yolu kapalı olan Çalık Mezrası'ndan hastaneye götürülemeyince hayatını kaybeden 1.5 yaşındaki Muharrem Taş'ın cenazesinin çuval içinde sırtta taşınması görüntüleri geniş yankı uyandırdı.

6.02.2014Gündem
Muharrem için 112 kayıtları inceleniyor

Muharrem için 112 kayıtları inceleniyor

VAN’IN Gürpınar ilçesi Çeli mezrasında yaşayan 1,5 yaşındaki Muharrem Taş’ın ölümü ve cenazesinin akrabalarının sırtında çuval içinde kilometrelerce taşındıktan sonra toprağa verilmesine ilişkin haberler, kamuoyunda büyük tepki yarattı.

6.02.2014Gündem
Minik Muharremin cenazesi çuvalda taşındı

Minik Muharrem'in cenazesi çuvalda taşındı

VAN’ın Gürpınar İlçesi’ne bağlı Yalınca Köyü’nün Çeli Mezrası’nda oturan Taş ailesi, rahatsızlanan 1,5 yaşındaki çocuklarının yolların kapalı olması nedeniyle hastaneye götüremedikleri için öldüğünü öne sürdü. Taş ailesi, hastalanan çocukları Muharrem Taş’ın ihmalden öldüğünü iddia ederek, Karayolları, sağlık ekipleri ve karakol görevlileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Minik Muharem’in ailesi tarafından çuvala konulan cenezesi ise sırtta taşınarak mezradan köye indirildi.

6.02.2014Gündem
Validen açıklama

Vali'den açıklama

Van’ın Gürpınar İlçesi’ne bağlı Yalınca Köyü’nün Çeli Mezrası’nda oturan Taş ailesi, rahatsızlanan 1,5 yaşındaki çocuğunun yolların kapalı olması nedeniyle ölmesi ve babası tarafından sırtında taşınmasının yankıları sürüyor. Van Valisi olayda koordinasyon sıkıntısı yaşandığını söyleyerek, "Bizim çağrı merkezimize 4 milyon 300 bin çağrı düşüyor, bunun 49 bini doğru çağrı. Arkadaşlar sanki her çağrıyı doğrulatma alışkanlığı kazanmışlar. Bunun giderilmesi gerekiyor" dedi. Bu arada küçük Muharrem'in ölüm nedeni belli oldu. Muharrem zatürreden dolayı hayatını kaybetmiş.

6.02.2014Gündem
MİNİK MUHARREM HABERİNİ SUNARKEN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

MİNİK MUHARREM HABERİNİ SUNARKEN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Habertürk'te gece haberlerini sunan Firdevs Çavuşoğlu, Van’ın Gürpınar İlçesi’ne bağlı Yalınca Köyü’nün Çeli Mezrası’nda hayatını kaybeden, 3 yaşındaki Muharrem Taş’ın ihmal nedeniyle öldüğü haberini verirken gözyaşlarına hakim olamadı.

6.02.2014Haber
MİNİK MUHARREMİN CENAZESİ ÇUVALDA TAŞINDI

MİNİK MUHARREM'İN CENAZESİ ÇUVALDA TAŞINDI

Van’ın Gürpınar İlçesi’ne bağlı Yalınca Köyü’nün Çeli Mezrası’nda oturan Taş ailesi, rahatsızlanan 3 yaşındaki çocuklarının yolların kapalı olması nedeniyle hastaneyede götüremedikleri için öldüğünü öne sürdü. Taş ailesi, hastalanan çocukları Muharrem Taş’ın ihmalden öldüğünü iddia ederek, Karayolları, sağlık ekipleri ve karakol görevlileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Minik Muharem’in ailesi tarafından çuvala konulan cenezesi ise sırtta taşınarak mezradan köye indirildi.Köye 16 kilometre uzaklıkta bulunan mezrada yaşayan 7 kişilik Taş ailesinin 3 yaşındaki çocukları Muharrem Taş, akşama doğru yüksek ateş ve öksürük şikayetleriyle aniden rahatsızlandı. Aile, mezra yolunun kardan kapalı olması nedeniyle çocuklarını hastaneye götüremeyince, ilgilileri telefonla arayarak yardım istedi. Aile, görevliler gelir umuduyla beklerken, minik Muharrem, gece saat 02.00 sıralarında hayatını kaybetti. Gülay ÖZEK/ VAN, (DHA)- KURGU: Levent SERT

5.02.2014Haber
Iğdırda çökmesinden korkulan okula inceleme

Iğdır'da çökmesinden korkulan okula inceleme

IĞDIR’ın Karakoyunlu İlçesi'ne bağlı Mürşitali Köyü’ndeki 3 katlı, 19 derslikli Şehit Muharrem Taş İlköğretim Okulu'nun bodrum katından su çıktı.

23.05.2008Gündem
CHP’de 147 başkan adayı daha tamam

CHP’de 147 başkan adayı daha tamam

CHP Parti Meclisi, bir büyükşehir ve 10 il dahil 147 belediye başkanı adayını belirledi. CHP’nin ilan ettiği başkan adayı sayısı 252’yi buldu. PM’de aday belirleme yöntemi de resmen benimsendi. CHP üyelerin önüne sandık koyacak.

15.11.2018Gündem
Gümüşhanespor - Sarıyer: 3-3

Gümüşhanespor - Sarıyer: 3-3

22.09.2018Gümüşhane

Yazar Sonuçları

Bu ülkede kimseden hesap sorulmuyor

MUHARREM Taş’ı hatırlıyor musunuz?

30.10.2015

Orda bir köy var çoook uzakta

DAĞ, tepe kar... Ellerinde ağaçtan yapılmış kar bastonları, karlara bata-çıka, ağır-aksak yürüyorlar.

7.02.2014

İyi becerdi

MAK Danışmanlık tarafından yapılan araştırmaya göre, Türk Halkı’nın yüzde 88’i, ABD’yi, müttefik olarak değil, bize düşman olarak görüyor.

30.08.2018

Nasıl mı kurtuluruz? İşte 7 maddelik reçete

BİR: “Hepimiz aynı gemide değiliz” diyenleri de...

9.08.2018