MENÜ

Muharrem Erkek

Muharrem Erkek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Muharrem Erkek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 900 Muharrem Erkek haberi bulunmuştur.

Muharrem Erkek Haberleri

Fatih Bucak kesinleşmedi

'Fatih Bucak kesinleşmedi'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Şanlıurfa Siverek adayı Mehmet Fatih Bucak için “O aday tam kesinleşmedi” açıklamasını yaptı.

16.02.2019Gündem
CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkekten CNN Türkte önemli açıklamalar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek'ten CNN Türk'te önemli açıklamalar

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, CNN Türk'te Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına katıldı. İşte CHP'li Erkek'in yaptığı açıklamalar:

26.01.2019Gündem
Sözcü gazetesi yazarları hakim karşısında

Sözcü gazetesi yazarları hakim karşısında

Sözcü gazetesinin yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru ile gazetenin genel yayın yönetmeni Metin Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 5 sanığın yargılandığı davanın dosyasının, aynı mahkemede gazetenin sahibi sanık Burak Akbay ve beraberindeki 3 sanığın yargılandığı davanın dosyasıyla birleştirilmesine karar verildi.

18.01.2019Gündem
Kılıçdaroğlu Çanakkalede konuştu

Kılıçdaroğlu Çanakkale'de konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Belediye başkanlarından iki temel şey istiyorum. Nerede olursa olsun, ister Erzurum'un Çat belediye başkanı, isterse İzmir'in Anakent Belediye Başkanı olsun. Bir, seçildiğiniz andan itibaren hiçbir ayrım yapmadan, hangi partiden olursa olsun ayrım yapmadan herkese hizmet götüreceksiniz" dedi.

3.10.2018Gündem
‘Hukuk devleti bitti’

‘Hukuk devleti bitti’

Danıştay Başkanı Zerrin Güngör’ün kızı Gonca Hatinoğlu’nun Elazığ Hâkimliği’ne atandıktan bir gün sonra Yargıtay’a, üç gün sonra da Cumhurbaşkanlığı Hukuk Hizmetleri son olarak da burada Daire Başkanlığı’na atanmasına CHP’den tepki geldi.

20.09.2018Gündem
CHP’li Erkek: ‘Berberoğlu için AYM’den umutluyum’

CHP’li Erkek: ‘Berberoğlu için AYM’den umutluyum’

CHP Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Yargıtay 17. Ceza Dairesi’nin, Enis Berberoğlu’nun ‘yargılamanın durdurulması’ yönündeki talebini reddetmesiyle ilgili “Anayasa Mahkemesi’nden (AYM) umutluyum” dedi.

11.09.2018Gündem
İşte yeni vitrin

İşte yeni vitrin

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimleri sonrasında örgütten gelen değişim talebi ve olağanüstü kurultay tartışmalarının ardından Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) değişiklik yaptı. Kılıçdaroğlu muhaliflerin olağanüstü kurultay girişimi sırasında yanında durarak mücadele veren bazı isimleri MYK’ya taşıdı, muhalif isimlere vitrinde yer vermedi.

10.08.2018Gündem
Son dakika... CHPde yeni MYK açıklandı

Son dakika... CHP'de yeni MYK açıklandı

CHP'nin yeni yönetimi belirlendi. CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak oldu. CHP'de Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na Oğuz Kaan Salıcı getirildi. CHP'nin yeni yönetiminde 6 yeni isim yer alırken, Bülent Tezcan, Haluk Koç, Öztürk Yılmaz MYK'da yer almadı.

10.08.2018Gündem
CHPnin önünde eylem başladı

CHP'nin önünde eylem başladı

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) kurultaya gidilmesi için imza veren delegeler, CHP Genel Merkezi önünde oturma eylemi başlattı. CHP Bitlis Kurultay Delegesi Veysi Uyanık, Genel Merkez'in "yeterli imza toplanmadı" açıklamasına tepki göstererek, "İYİ Parti'ye grup kurmaları için 15 tane milletvekili veren Genel Başkanımız, burada 3-5-10 delegenin lafını yaparsa, takdirini kamuoyuna ve bu partiye gönül veren yoldaşlarımıza bırakıyoruz" dedi.

6.08.2018Gündem
‘Hızlı olun’ talimatı

‘Hızlı olun’ talimatı

CHP’de değişim isteyen muhaliflerin olağanüstü kurultay için toplanan imzaları teslim etmesinin ardından genel merkezin imzaları incelemek için bir aylık süresi bulunuyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun sayımın hızla bitirilmesi talimatını verdiği öğrenildi.

3.08.2018Gündem
İmza geriliminde son durum: Yapılacak ilk iş...

İmza geriliminde son durum: "Yapılacak ilk iş..."

CHP'de kurultay talep eden çağrı heyeti, "Kurultay talebine ilişkin olarak delegelerimizin sayısal ve siyasal iradesi oluşmuştur. Bu andan itibaren yapılacak ilk iş, spekülatif açıklamalardan vazgeçmek, olağanüstü kurultay tarihini açıklamak olacaktır." açıklamasını yaptı.

3.08.2018Gündem
CHPde gözler o tarihe çevrildi

CHP'de gözler o tarihe çevrildi

Olağanüstü kurultay talebiyle toplanan imzalar dün teslim edilirken, şimdi gözler imzaların incelendiği genel merkeze çevrildi. Tüzük gereği delegelerin belgelerini ulaştırması için tanınan bir haftalık süre ise 6 Ağustos Pazartesi günü 17.00'de dolacak.

3.08.2018Gündem
İmza 622 oldu, Merkez yetmez dedi

İmza 622 oldu, Merkez 'yetmez' dedi

Olağanüstü kurultay talebiyle toplanan imzalar CHP yönetimine teslim edildi. Gaye Usluer, “Noter tasdikli imza sayımızın 621 olması gerekiyor. 630 noter tasdikli imzanın 622’sini Ankara 47’nci Noteri’ne kaydettirdik” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek, “Yeterli sayının olmadığı görülüyor” açıklamasını yaptı.

2.08.2018Gündem
CHP yönetiminden teslim edilen imzalar hakkında ilk yorum

CHP yönetiminden teslim edilen imzalar hakkında ilk yorum

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, olağanüstü kurultay için verilen imzalara ilişkin, "İlk incelemelere ve verilen sayılara göre olağanüstü kurultay için tüzüğümüzün öngördüğü yeterli sayının olmadığı görülüyor ama incelemeler devam ediyor." dedi.

2.08.2018Gündem
CHP’de ‘cepteki imza’ hesabı

CHP’de ‘cepteki imza’ hesabı

Olağanüstü kurultay isteyen muhalifler, topladıkları imzaları bugün CHP Genel Merkezi’ne sunacak. Ancak ‘cepte tutulan’ ıslak imzalı asıl belgeler ve ‘geri çekilen’ imzalarla ilgili tartışmalar da devam ediyor.

1.08.2018Gündem
İki hafta bitti, kurultay gerilimi bitmedi

İki hafta bitti, kurultay gerilimi bitmedi

CHP’de parti yönetiminin değişmesini isteyen muhaliflerin olağanüstü kurultay için noter aracılığıyla imza toplama süreci ikinci haftayı tamamlarken partideki tartışmalar sürüyor. Parti içinde bu durumun yerel seçim çalışmalarını aksatabileceği endişesi dile getiriliyor.

27.07.2018Gündem
129 vekilden Kılıçdaroğluna destek

129 vekilden Kılıçdaroğlu'na destek

CHP Grup Başkanvekilleri'nin de bulunduğu bir grup CHP'li milletvekili parti genel merkezi önünde açıklamada bulundu.

26.07.2018Gündem
İmzacılar: Topladık pazartesi vereceğiz

İmzacılar: Topladık pazartesi vereceğiz

CHP’de yönetim değişikliği talep eden muhaliflerin, olağanüstü kurultay yapılabilmesi için başlattığı noter aracılığıyla imza toplama girişiminde son haftaya girildi. Ancak imza sayısı ile ilgili tartımalar da sürüyor. Geçen hafta son gün muhalifler imza sayısını 604 olarak açıklarken, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek de “604’ü getirin gereğini yapalım” çağrısı yapmıştı.

24.07.2018Gündem
Muhalifler tamam dedi... Genel Merkezden ilk cevap geldi

Muhalifler 'tamam' dedi... Genel Merkez'den ilk cevap geldi

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, olağanüstü kurultay için gerekli olan yeter sayıda imzaların an itibariyle toplandığını bildirdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek Tüzün'e yanıt verdi: "Partimiz ciddi zarar görüyor. Algı yaratarak CHP'de süreçler yürütülmez."

24.07.2018Gündem
Berberoğlu ziyareti

Berberoğlu ziyareti

YARGITAY’ın, yeniden milletvekili seçilen gazeteci Enis Berberoğlu hakkındaki yargılamanın durdurulması talebini reddetmesi CHP’yi hareketlendirdi. CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem sorumluluğunda, “Milletvekili ve Parti Meclisi Üyelerinin Davalarını İzleme Komisyonu” üyeleri İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan ile Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Hürriyet ve bazı gazete bürolarını ziyaret ederek Enis Berberoğlu’nun hukuki durumuyla ilgili son gelişmeleri paylaştı.

23.07.2018Gündem
604 imza sunulsaydı genel başkan kurultayı toplayacaktı

'604 imza sunulsaydı genel başkan kurultayı toplayacaktı'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, olağanüstü kurultay için toplandığı söylenen 604 imzaya ilişkin herhangi bir belgenin genel merkeze sunulmadığını belirterek, “Toplandığı belirtilen imzalar sunulsaydı bugün, pazartesi günü MYK sonrasında Genel Başkanımız olağanüstü kurultayı toplantıya çağıracaktı” dedi.

21.07.2018Gündem
Berberoğlu görüşe çıkmama kararı aldı

Berberoğlu görüşe çıkmama kararı aldı

‘YARGILAMANIN durdurulması’ talebi Yargıtay tarafından reddedilen tutuklu CHP milletvekili Enis Berberoğlu, savunma hakkını kullanmama ve dışarısıyla haberleşmeyi kesme kararı aldı.

21.07.2018Gündem
Son dakika... Kılıçdaroğlundan flaş kurultay açıklaması

Son dakika... Kılıçdaroğlu'ndan flaş kurultay açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin gündemine bir bakmamız lazım. İnsanlar hapishanelerde tutuluyor. Yargı eliyle yargısız infazlar yapılıyor. Ekonomi perişan vaziyette. İnsanlar geçim derdinde. Birileri koltuk derdinde, olacak şey değil" dedi

21.07.2018Gündem
CHPden muhaliflere sürpriz hamle

CHP'den muhaliflere sürpriz hamle

CHP’de olağanüstü kurultay için 604 imzaya ulaştıklarını açıklayan muhaliflere dün akşam CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek çağrı yaptı: “Yarın (bugün) 11.00’e kadar imzaları getirin, gereğini derhal yapalım.” Ancak muhalif kanattan Yaşar Tüzün, “İmzaları tamamlayıp geleceğiz” diyerek çağrıyı reddetti.

20.07.2018Gündem
CHP Genel Merkezinden muhaliflere kurultay resti

CHP Genel Merkezi'nden muhaliflere kurultay resti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, olağanüstü kurultay talebiyle toplandığı belirtilen 604 imzanın, yarın 11.00'e kadar kendilerine ulaştırılması durumunda gereğinin derhal yapılacağını bildirdi. Olağanüstü kurultay için gereken imza sayısı 625 ancak Genel Merkez, muhalifler 604 imza dahi getirse Genel Başkan Kılıçdaroğlu yetkisini kullanarak partiyi kurultaya götürecek resti çekti. Öte yandan CNN Türk muhabiri Ünal Kaya'nın haberine göre de muhalifler bu reste olumsuz yaklaştı ve 'Biz gerekli sayıdaki imzaları toplayıp başvuracağız' yorumunda bulundu.

20.07.2018Gündem
Rektöre profesörlük şartı geri geldi

Rektöre profesörlük şartı geri geldi

CUMHURBAŞKANI Hükümet Sistemi’ne geçişin ardından yayımlanan 703 nolu kararnameyle rektörlük atamaları için profesör olmak şartının kaldırılması hükmünden vazgeçildi. Resmi Gazete’de dün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’ne göre rektörler en az 3 yıl profesörlük yapanlar arasından Cumhurbaşkanı tarafından atanacak.

15.07.2018Gündem
Derhal ve koşulsuz tahliye edilmeli

'Derhal ve koşulsuz tahliye edilmeli'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “Enis Berberoğlu hakkındaki dava durmalı, kendisi de derhal ve koşulsuz olarak tahliye edilmeli, TBMM’de gerçekleşecek yemin töreninde bizlerle birlikte olmalıdır” dedi.

6.07.2018Gündem
CHP’den tutuklu partililer için komisyon

CHP’den tutuklu partililer için komisyon

CHP’de Enis Berberoğlu’ndan sonra Parti Meclisi (PM) üyesi Eren Erdem’in tutuklanması üzerine CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek sorumluluğunda, ‘Milletvekili ve Parti Meclisi Üyelerinin Davalarını İzleme Komisyonu’ kuruldu.

4.07.2018Gündem
2018 milletvekili seçim sonuçları belli oldu... İşte partilerin milletvekili listeleri

2018 milletvekili seçim sonuçları belli oldu... İşte partilerin milletvekili listeleri

24 Haziran seçim sonuçları ile birlikte, Türkiye Büyük Millet Meclisine girecek olan 600 milletvekilinin listesi de belli oldu. YSK tarafından henüz resmi açıklama yapılmadığı için kesin olmayan seçim sonuçları olarak belirlenen listede, AA'nın son verilerine göre AK Parti'yi 293, CHP'yi 146, HDP'yi 67, MHP'yi 50, İYİ Parti'yi ise 44 milletvekili temsil edecek. İşte, 24 Haziran kesin olmaya seçim sonuçları bilgisine göre 600 milletvekilinin illere göre dağılımı

25.06.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Siyaseti bilenler ne diyor

BU ara çok siyaset, hep siyaset konuşuyoruz.

12.11.2018

Denizleri neden 'nadas'a almıyoruz?

BALIK avı sezonu başlarken deneyimli balıkçıların öngörüsü gerçekleşirse bu sezon denizden adeta palamut ‘fışkıracak!’ Hesaba göre istavrit, mezgit ve hamside de bolluk olacak.

29.08.2018

CHP'de delege hesapları

KILIÇDAROĞLU, önceki akşam Ankara’dan Atatürk Havalimanı’na geldi, oradan karayolu ile Marmara Ereğlisi’ne geçti.

18.07.2018