MENÜ

Müftü Alımı

Müftü Alımı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Müftü Alımı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 25 Müftü Alımı haberi bulunmuştur.

Müftü Alımı Haberleri

Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatına 20 müftü alımı yapılacak

Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatına 20 müftü alımı yapılacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden taşra teşkilatına 20 müftü alımı yapılacağını duyurdu. Başkanlık merkezinde çalışanlar birimlerine, taşra teşkilatında çalışanlar ise il ve ilçe müftülükleri veya dini yüksek ihtisas/eğitim merkezi müdürlüklerine başvuru için gerekli belgelerle birlikte şahsen başvuracaklar. İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatı müftü alımıyla ilgili detaylar

15.04.2019Gündem
TRTde 300 milyonluk FETÖ vurgunu

TRT'de 300 milyonluk FETÖ vurgunu

Polis Akademisi’nin FETÖ raporunda, örgütün TRT’yi 300 milyon lira zarara uğrattığı, kendilerine bağlı 400 kaşeli muhabire telif olarak gönderilen paraların örgüte aktarıldığı belirtildi. FETÖ ve PKK bağlamında, ‘Terör Amaçlı Kullanılan Kamusal Mal ve Hizmetler’ başlığıyla hazırlanan 66 sayfalık rapor özetle şöyle:

22.03.2017Gündem
Diyanet İşleri Başkanlığı müftü yardımcısı ve müftü atayacak | Başvuru şartları neler

Diyanet İşleri Başkanlığı müftü yardımcısı ve müftü atayacak | Başvuru şartları neler?

Diyanet İşleri Başkanlığı yazılı ve sözlü sınavla, kurum içi naklen atama yoluyla 36 ile müftü yardımcısı, 20 ilçeye müftü görevlendirecek. Atama yapılacak 36 müftü yardımcısı kadınlar arasından seçilecek. İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı müftü ve müftü yardımcısı atama sınavı hakkında tüm detaylar...

18.04.2019Gündem
Diyanet resmen harekete geçti… Sınav duyurusu yayınlandı

Diyanet resmen harekete geçti… Sınav duyurusu yayınlandı

DİYANET İşleri Başkanlığı 61 ile kadın müftü yardımcısı atanması için harekete geçti. 61 ilde sınavla kadın müftü yardımcısı atanmasına ilişkin ilan, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı.

29.03.2018Gündem
Diyanet 16 yaşındaki Mehmet Bingölün ölümünden sorumlu 397 bin TL tazminat ödenecek

Diyanet 16 yaşındaki Mehmet Bingöl'ün ölümünden sorumlu! 397 bin TL tazminat ödenecek

Diyarbakır'ın Kulp ilçesine bağlı Karaağaç köyünde Müftülüğe bağlı yatılı olmayan Kuran kursunda 1 Aralık 2015 tarihinde gece çıkan ve 6 çocuğun ölümü ile sonuçlanan yangın ile ilgili bir ailenin Diyanet İşleri Başkanlığı'na açtığı tazminat davası sonuçlandı. Yangında hayatını kaybeden Mehmet Bingöl'ün (16) ailesinin Diyanet İşleri Başkanlığı hakkında açtığı 594 bin liralık tazminat davasında, Diyarbakır 2'nci İdare Mahkemesi, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Bingöl ailesine 397 bin lira tazminat ödemesine karar verdi. Yangının, kursun yeterli denetime tabi tutulmamasından kaynaklandığına dikkat çekilen kararda, denetleme görevinden dolayı Diyanet İşleri Başkanlığı sorumlu tutuldu.

14.03.2018Gündem
Diyanet’in endişesi Hizbullah melesi

Diyanet’in endişesi Hizbullah melesi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın duyurduğu ‘mele’ projesi için bölgede etkin olan Nakşibendi, Kadiri ve Kürt kökenli Nurcu grupların dini liderleri arasındaki bazı isimlere öncelik verilecek. Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde yaklaşık 2 bin camisinde kadrosu bulunmayan Diyanet, listeye Hizbullah’a yakın isimlerin sızmaması için önlem arıyor.

12.12.2011Gündem
Müslümanların uyarılması lazımdır

Müslümanların uyarılması lazımdır

Milli Gazete yazarı Mehmet Şevket Eygi, bugün yayınlanan köşe yazısında şok bir öneride bulundu.

25.10.2008Gündem
MEDYADAN : Muhtelif

MEDYADAN : Muhtelif

Bunların sonu cehennemdir-miş - Sarıgül bu parayı ve zamanı kimden alıyor - Nazime iyi bir kızmış - Logan kovalasın sizi - Kendini ciddi ciddi Irak Cumhurbaşkanı sanıyor - İmamla doktor tutmuş, imam nikahlı koca ırzına geçmiş - Adil düzen’in adili gitti, düzeni kaldı - Parayı haram diye almamış, yoksa... - Vatan’ın çok acıklı esprisi ve sair alıntılar

22.08.2004Kelebek
Diyanet: Makam değil hizmet aracı

Diyanet: Makam değil hizmet aracı

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz, Muğla'nın Datça İlçesi Müftülüğü'ne alınan aracın, makam aracı olmadığını belirterek, "Datça Müftülüğü'ne alınan araç, hizmet aracıdır. Makam aracı değildir. Yasal olarak gerçekleşmiş ve herhangi bir suç unsuru yok" dedi.

25.07.2001Gündem

Yazar Sonuçları

Perde arkasındaki amaç

MALİYE Bakanı Naci Ağbal, yurtdışındaki varlıkların Türkiye’ye getirilmesini teşvik etmek için vergi almayacaklarını ifade etmektedir.

30.06.2016

Çanlar kimin için çalıyor

ANNAN Planı, liman-ambargo, AB, ABD, Yunanistan... Ne derseniz deyin KKTC dünyanın en güvenli bölgesi sayılabilir.

16.09.2006

Beni yobaz yapamadılar

"BEN Ahmet Soytürk... İzmir'e bağlı Karaburun İlçesi'nin Tepeboz imamıyım.

23.08.2006

Dışarıdan profesör

Dün başlayan Zekeriya Beyaz röportajı bugün de devam ediyor. Ben aradan çekiliyorum, sizi Hoca'yla baş başa bırakıyorum.

31.10.2005