MENÜ

Muammer Aydın

Muammer Aydın ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Muammer Aydın haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.914 Muammer Aydın haberi bulunmuştur.

Muammer Aydın Haberleri

Üzmez davasında korsan avukat

Üzmez davasında korsan avukat

Vakit Gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez’in, Bursa’da 14 yaşındaki B.Ç.’ye cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla yargılandığı davanın ilk duruşmasına B.Ç.’nin avukatı olduğunu söyleyerek giren Alperen Akdemir’in, İstanbul Barosu’ndan kaydının silindiği ve bu nedenle avukatlık yapamayacağı ortaya çıktı.

20.11.2008Gündem
Hüseyin Üzmez davasında şok gelişme

Hüseyin Üzmez davasında şok gelişme

Yazar Hüseyin Üzmez'in “Çocuğun cinsel istismarı” suçundan yargılandığı davanın ilk duruşmasına mağdur çocuk B.Ç'nin avukatı olarak katılan Alperen Akdemir'in, İstanbul Barosu'ndaki kaydının haziran ayında silindiği, bu nedenle avukatlık yapmasının mümkün olmadığı bildirildi.

20.11.2008Gündem
Polisin ’dur’ ihtarına uymayan genç öldürüldü

Polisin ’dur’ ihtarına uymayan genç öldürüldü

Antalya’da devriye gezen ekibin ’Dur’ ihtarına uymayarak kaçan motosikletteki iki gence ateş açan polis memuru M.E., 18 yaşındaki Çağdaş Gemik’i öldürdü.

28.10.2008Gündem
CHPden Gül boykotu

CHP'den Gül boykotu

Cumhuriyet'in ilanının 85. yıldönümü tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor.İlk kutlama Anıtkabir'deydi. Buradaki törene başta Cumhurbaşkanı Gül olmak üzere Başbakan Erdoğan, Deniz Baykal, bakanlar ve komutanlar katıldı. Daha sonra Cumhurbaşkanı Gül, TBMM'de kutlamaları kabul etti. Kutlamalara CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve CHP'li vekiller geçen yıl olduğu gibi bu yıl da katılmadı.

28.10.2008Gündem
İstanbul Barosunda Muammer Aydın dönemi

İstanbul Barosu'nda Muammer Aydın dönemi

İstanbul Barosu Başkanlığı'na, “Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu” adayı Muammer Aydın seçildi.

27.10.2008Gündem
İstanbul’da Aydın Ankara’da Çoşar kazandı

İstanbul’da Aydın Ankara’da Çoşar kazandı

Ankara Baro Başkanlığı’na Vedat Ahsen Coşar 3. kez seçilirken, İstanbul Barosu’nun yeni Başkanı Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu adayı Muammer Aydın oldu. Antalya’da ise Zafer Köken Baro Başkanı seçildi.

26.10.2008Gündem
İstanbul Barosunda Aydın dönemi

İstanbul Barosu'nda Aydın dönemi

İstanbul Barosu seçimlerini "Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu"nun adayı Muammer Aydın 5 bin 619 oyla kazandı.

26.10.2008Gündem
İstanbul Barosunda seçim heyecanı başladı

İstanbul Barosu'nda seçim heyecanı başladı

İstanbul Barosu, altı adayın yarışacağı başkanlık seçimi start aldı. Seçimlerin bugünkü bölümünde divan üyelerinin seçimi yapıldı. Yarın ise başkan seçimi yapılacak. Seçimlerde yaklaşık 24 bin üyenin oy kullanması bekleniyor.

25.10.2008Gündem
24 bin avukat sandık başına gidiyor

24 bin avukat sandık başına gidiyor

Dünyanın en büyük 3 barosundan biri olan İstanbul Barosu’nun 26 Ekim’de gerçekleştirilecek seçimlerinde Çağdaş Avukatlar Grubu, Katılımcı Avukatlar, Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu, Birlik Platformu ve Hukukun Üstünlüğü Platformu olmak üzere 5 ayrı grup yarışacak. 130 yıllık geçmişe sahip, 24 bin üyesi bulunan İstanbul Barosu tüm Türkiye’de görev yapan avukatların 4’te 1’ini barındırıyor. İşte hukukun üstünlüğü için yönetime talip olan gruplar ve vaatleri...

24.10.2008Gündem
İstanbul Barosunda seçime doğru

İstanbul Barosu'nda seçime doğru

Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu Baro Başkan Adayı Muammer Aydın, “Savunmanın ve onun temsilcisi olan avukatın güçlendirilmesi ile saygınlığını kazanması için ilkesel mücadeleye devam edeceklerini” söyledi.

16.10.2008Gündem
Laiklik ve barışı ödünsüz savunuruz

Laiklik ve barışı ödünsüz savunuruz

İstanbul Barosu’nun 25-26 Ekim’de toplanacak Genel Kurulu’nda başkanlık yarışına girecek beş adaydan ikisi dün düzenledikleri toplantılarla programları ve hedefleri hakkında bilgi verdiler.

9.10.2008Gündem
28 yıl sonra YSK ile DİSK karşı karşıya geldi

28 yıl sonra YSK ile DİSK karşı karşıya geldi

12 Eylül 1980 darbesiyle kapatılan ve mal varlıklarına el konulan DİSK'in halen Anayasa Mahkemesi tarafından kullanılan binası için Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ile Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) karşı karşıya geldi.

13.09.2008Gündem
Erdoğan, YSK Başkanını kabul etti

Erdoğan, YSK Başkanı'nı kabul etti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Muammer Aydın ile görüştü.

10.09.2008Gündem
MHPli Şandır: Seçime hazırız

MHP'li Şandır: Seçime hazırız

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, AK Parti İstanbul Milletvekili İbrahim Yiğit'in milletvekili özlük haklarına ilişkin yasa teklifiyle ilgili “Ülkemizin, halkımızın bir çok sorunu varken, TBMM'nin kendi sorununu öncelemesi şık olmaz” dedi.

25.07.2008Gündem
Turkey able to get ready for possible elections in 2008

Turkey able to get ready for possible elections in 2008

Turkey's High Election Board (YSK) can complete its preparations for a possible early election by the end of 2008 if the country decides to hold early elections, the board chairman said on Friday. (UPDATED)

25.07.2008Gündem
Şahin: Yargıya bu kadar iş düşmesi sevinilecek bir şey değil

Şahin: Yargıya bu kadar iş düşmesi sevinilecek bir şey değil

Adalet Bakanı ve Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanı Mehmet Ali Şahin, “İçinden geçtiğimiz şu süreçte ülkemizde bütün gözler yargının üzerine odaklanmıştır. Ülkemizde yargıya bu denli çok iş düşüyor olması sevinilecek bir şey değildir” dedi.

25.07.2008Gündem
YSKdan erken seçim açıklaması

YSK'dan erken seçim açıklaması

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı, 'erken seçim kararı alınırsa 2008'e yetiştiririz' dedi.

25.07.2008Gündem
Dinleniyorlar

Dinleniyorlar!

Dinleme tartışmaları, yüksek yargının Kapadokya gezisine de damgasını vurdu. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Muammer Aydın, gazetecilerin "Dinlenildiğinizden şüphe ediyor musunuz?" sorusuna geziyi kastederek esprili bir şekilde "Dinleniyoruz, ruhen bedenen" dedi.

31.05.2008Gündem
Yüksek yargı üyeleri Kapadokyada tatilde

Yüksek yargı üyeleri Kapadokya'da tatilde

YSK Başkanı Muammer Aydın, Yargıtay Başkanı ve üyeleri, Danıştay üyeleri ile HSYK üyeleri Kapadokya'da 3 günlük gezide.

31.05.2008Gündem
Yargıtay Başkanı: Dinlenmeye geldik

Yargıtay Başkanı: Dinlenmeye geldik

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Muammer Aydın, YSK Üyeleri, Yargıtay Daire Başkanları ve Yargıtay üyeleri Kapadokya gezisine devam ettiler. 3 günlük Kapadokya gezisine bugün katılan Yargıtay Başkanı Gerçeker, Ortahisar Müzesi’nde gazetecilerle sohbet etti. Ancak, Gerçeker, gündeme ilişkin soruları yanıtlamadı.

31.05.2008Gündem
YSK Başkanı: Hepimiz dinleniyoruz ama ruhen

YSK Başkanı: Hepimiz dinleniyoruz ama ruhen

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Muammer Aydın, Kapadokya'ya düzenledikleri gezi çerçevesinde Üçhisar'a geldi. YSK Başkanı Aydın gazetecilerin, "Siz de dinleniyormusunuz?" sorusuna, "Evet, hepimiz dinleniyoruz. Ruhen fiziken tatil yapıyoruz" dedi.

31.05.2008Gündem
Turkish PM could run as independent even if banned

Turkish PM could run as independent even if banned

Turkish Prime Minister Tayyip Erdogan can run as an independent candidate even if the Constitutional Court decides to place a political ban on him, the Chairman of High Election Board (YSK) was quoted as saying.

16.05.2008Gündem
Özbilgin ailesi Danıştay resepsiyonuna katıldı

Özbilgin ailesi Danıştay resepsiyonuna katıldı

Danıştay’ın 140. kuruluş yıldönümü dolayısıyla TBMM'de düzenlenen resepsiyona 17 Mayıs 2006 tarihinde Danıştay’a yapılan saldırı sonucu hayatını kaybeden Mustafa Yücel Özbilgin’in oğulları ve eşi katıldı.

10.05.2008Gündem
Danıştay Başkanı: Son söz yargıya aittir

Danıştay Başkanı: Son söz yargıya aittir

Danıştay Başkanı Sumru Çörtoğlu, yargıya intikal eden konularda, gerek ulusal, gerekse uluslararası çevrelerce yargı organlarını yönlendirme ve etki altına alma girişimlerini doğru bulmadıklarını ifade ederek, “Kendi ülkelerindeki yargı organlarına ve bu organların karar ve dava süreçlerine gösterdikleri saygıyı aynı şekilde, Türk milleti adına karar veren bağımsız Türk yargısına da göstermelidirler” dedi.

10.05.2008Gündem
YSK Başkanı Başbakanlıkta

YSK Başkanı Başbakanlık'ta

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Muammer Aydın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da bulunduğu bir saatte Başbakanlık Merkez Bina’ya geldi.

30.04.2008Gündem
GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON APR 17

GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON APR 17

These are some of the major headlines and their summaries in the Turkish press on April 17, 2008. Hurriyet English does not verify these stories and does not vouch for their accuracy.

17.04.2008Gündem
Danıştay üyesi Cenker Karaoğlu toprağa verildi

Danıştay üyesi Cenker Karaoğlu toprağa verildi

Bir süredir tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden Danıştay 1. Daire ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Üyesi Cenker Karaoğlu'nun (58) cenazesi, Kocatepe Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

10.04.2008Gündem
İmam saati unuttu, ezan iki kere okundu

İmam saati unuttu, ezan iki kere okundu

Antalya'da yaz saati uygulaması için saatini 1 saat ileri alan müezzin, ezanın saate göre değil gün doğumuna göre okunması gerektiğini unutarak, sabah ezanını bir saat erken okudu. Hatasını anlayan müezzin ezanı bir kez de gerçek saatinde okuyunca Antalya'da sabah ezanı iki kez okunmuş oldu.

30.03.2008Gündem
Gül: Cübbe giyenler vicdanlarıyla hareket etmeli

Gül: Cübbe giyenler vicdanlarıyla hareket etmeli

Türkiye Adalet Akademisi 2007-2008 öğretim yılı açılışını Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yaptı. Cumhurbaşkanı Gül, “Bugün dünyada mesleğini cübbe giyerek icra eden üç meslek mensubu vardır. Bunlar, öğretim üyeleri, din adamları ve yargı mensuplarıdır. Bu mesleklerde hizmet verenlerin ortak özellikleri, görevlerini diğer tüm meslek mensupları gibi yazılı kurallar doğrultusunda yapmakla birlikte, yazılı kuralların da ötesinde daha çok vicdanlarıyla hareket etmeleridir” diye konuştu.

2.11.2007Gündem
YSK Başkanı Aydın: Gülün görev süresi belirsiz

YSK Başkanı Aydın: Gül'ün görev süresi belirsiz

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Muammer Aydın, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün görev süresinin belirsiz olduğunu açıkladı.

26.10.2007Gündem
En düşük katılımlı referandum

En düşük katılımlı referandum

Kayıtlı 42 milyon 629 bin 733 seçmenin oy verme hakkının bulunduğu refaranduma katılım yüzde 67’lerde kaldı. 28 milyon 813 bin 189 seçmen ’evet’ ya da ’hayır’ oyu kullanmak için sandık başına gitti. ’Evet’ diyenlerin sayısı 19 milyon 410 bin 813 kişi oldu. ’Hayır’lar 8 milyon 750 bin 511’de kaldı. 7 ilde ’Hayır’lar ’Evet’lerden fazla çıktı.

21.10.2007Gündem
’Kabul’ çıkarsa her şey belirsiz

’Kabul’ çıkarsa her şey belirsiz

Türkiye bugün mini Anayasa değişikliği paketi için sandık başına gidiyor. Pakete "evet" denmesi durumunda, Cumhurbaşkanı Gül ve milletvekillerinin görev süresi tartışmaya açılacak.

20.10.2007Gündem
YSK Başkanı: Oy kullanmayana ceza kesmek demokratik değil

YSK Başkanı: "Oy kullanmayana ceza kesmek demokratik değil"

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Muammer Aydın, yarın yapılacak halk oylamasında oyunu kullanmayanlar için ilgili yasada ceza yaptırımı bulunduğunu belirterek, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) getirdiği artırımlarla cezanın 19 YTL olduğunu bildirdi.

20.10.2007Gündem
Referanduma gitmeyene 17 YTL ceza

Referanduma gitmeyene 17 YTL ceza

Maliye Bakanlığı’nın belirlediği 8 YTL sınırının altında kaldığı için 22 Temmuz’da oy kullanmayanlara uygulanmayan 7.5 YTL’lik para cezası referandum için 17 YTL’ye yükseltildi.

18.10.2007Gündem
YSK gives green light to Sundays referendum

YSK gives green light to Sunday's referendum

A meeting of the High Electoral Board (YSK) yesterday moved to not postpone Sunday's upcoming referendum, which will place before voters questions such as whether or not the president of Turkey should be voted in directly by the citizens of the nation, whether or not elections should take place every four years, and what the quorum in criticial parliamentary elections should be.

18.10.2007Gündem
5’e karşı 6’yla

5’e karşı 6’yla

Yüksek Seçim Kurulu dün yaptığı iki saatlik kritik toplantıda, bir oy farkla 21 Ekim’de yapılacak referandumu ertelemeyip "devam" kararı verdi.

17.10.2007Gündem
YSK referandum için toplandı

YSK referandum için toplandı

Yüksek Seçim Kurulu(YSK), 21 Ekim referandumunun ertelenip ertelenmemesini görüşmek üzere toplandı.

17.10.2007Gündem
Ertelense de iptal etmeyiz

Ertelense de iptal etmeyiz

Meclis’te dün kabul edilen Anayasa değişikliğinin Resmi Gazete’de yayınlanmasından sonra YSK derhal toplanıp referandumun ertelenmesini görüşecek. Başbakan Erdoğan erteleme için "Sanmıyorum" derken, AKP’liler, "İptal aklımızın ucundan geçmiyor. Ertelenirse 120 gün sonra yapılır" dediler.

16.10.2007Gündem
YSKdan sürpriz açıklama: Referandum ertelenebilir

YSK'dan sürpriz açıklama: Referandum ertelenebilir

Referandumun hukuka uygun olmadığı eleştirilerini yanıtsız bırakan YSK Başkanı Aydın, oylamaya 5 gün kala, bugün TBMM’de görüşülecek düzenlemelerden sonra referandumu erteleyebileceklerini açıkladı.

16.10.2007Gündem

Yazar Sonuçları

Hangi filmin fragmanı daha iyi

Önümüzdeki haftadan itibaren iddialı Türk filmleri tek tek vizyona girmeye başlayacak, hepsinin fragmanları sinemalarda, internette dönmeye başladı zaten.

27.10.2008

Bütün taksicilerin çocukları hasta

Hastaneden çıktım, karnım aç ya da memlekete döneceğim, yol parası" şeklinde para koparmak için yapılan duygu sömürüleri demode artık...

24.10.2008

’AKP statükocu’

SAADET Partisi’nin yarın yapılacak Büyük Kongre’sinde, siyaset sahnesine yeni bir ’lider’ çıkıyor: Prof. Numan Kurtulmuş...

24.10.2008

Taraftan hakem olur mu?

ANKARA
CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, MHP’nin "Hükümet ve yargı arasındaki krize çözüm için aracı olun" önerisi karşısında temkini elden bırakmadı "Düşüneceğim, ne yapacağımı sonra duyarsınız" dedi... Haddim olmayarak belirteyim, son derece yerinde ve doğru refleks gösterdi.

23.05.2008

Anıtsal beceriksizlik

KULLANMAYI bilmediğiniz silahı elinize almamalısınız. Alırsanız hem o silahın değerini düşürürsünüz hem de mahcup olursunuz.

Referandum hem demokrasilerin hem de dikta yönetimlerinin kullandığı silahlardan biridir. En önemlisi de "kullanılması zor" bir silahtır. Bazen insanın elinde patlar.

16.10.2007