MENÜ

Mtv Hesaplama

Mtv Hesaplama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mtv Hesaplama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 39 Mtv Hesaplama haberi bulunmuştur.

Mtv Hesaplama Haberleri

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) vergisi 2018de ne kadar olacak

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) vergisi 2018'de ne kadar olacak?

2018 MTV (Motorlu taşıtlar vergisi) geçtiğimiz günlerde yeniden belirlenmişti. Yeni araç vergilerine ilişkin tasarı plan ve bütçe komisyonunda kabul edildi. Buna göre 2018 yılında en düşük araç vergisi 743 lira olurken 1300 cc üzerindeki otomobillerde vergi oranı daha yüksek tutuldu. İşte 2018 yılı Motorlu Taşıtlar vergisi listesi.

24.11.2017Ekonomi
MTV hesaplama nasıl yapılır 2018 MTV hesaplama işlemi

MTV hesaplama nasıl yapılır? 2018 MTV hesaplama işlemi

MTV hesaplama nasıl yapılır sorusunun yanıtını merak eden yüz binlerce araç sahibi vatandaş konuyla alakalı araştırma yapmaya devam ediyorlar. Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden MTV hesaplama işlemi kolayca sorgulanabiliyor. Peki, MTV hesaplama nasıl yapılır? İşte, 2018 MTV hesaplama işlemi .

14.11.2017Gündem
MTV hesaplama nasıl yapılır 2018 MTV hesaplama işlemi

MTV hesaplama nasıl yapılır? 2018 MTV hesaplama işlemi

MTV hesaplama işlemi araç sahipleri tarafından araştırılmaya devam ediyor. Araçlarına bu yıl ne kadar vergi ödeyeceklerini MTV hesaplama işlemi aracılığıyla öğrenecek olan vatandaşlar, Gelirler İdaresi Başkanlığı üzerinden yapılan hesaplama işlemini araştırıyor. Peki, MTV hesaplama işlemi nasıl yapılacak. İşte, yeni zam oranlarının açıklanmasının ardından merakla araştırılan MTV hesaplama işlemiyle ilgili detaylı bilgiler

17.10.2017Ekonomi
MTV yeni zam oranı belli oldu… MTV 2018 hesaplama

MTV yeni zam oranı belli oldu… MTV 2018 hesaplama

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) yeni zam oranı belli oldu. Yüzde 40 olarak öngörülen MTV zammı yüzde 25'e düşürüldü. Araç sahipleri şimdi büyük bir merakla ne kadar vergi ödeyeceklerini araştırıyor. Peki MTV hesaplaması nasıl yapılıyor? Yeni zamla birlikte hangi araç ne kadar ödeyecek?

15.10.2017Ekonomi
MTV zammı ardından fiyatlar ne kadar oldu MTV 2018 hesaplama

MTV zammı ardından fiyatlar ne kadar oldu? MTV 2018 hesaplama

MTV'ye (Motorlu Taşıtlar Vergisi) yapılan yüzde 40 zammın ardından 2018 fiyatları merak konusu oldu. Milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiren zam, 2018 yılında binek araçlar için uygulanacak. %40 civarında gerçekleşecek olan zam, aracın yaşı ve motor büyüklüğüne göre değişiklik gösterecek. Peki MTV zammı ardından fiyatlar ne kadar oldu? MTV 2018 hesaplaması nasıl yapılıyor?

2.10.2017Ekonomi
Yeni MTV ödeme tablosu nasıl olacak Zam ardından MTV hesaplamanın yolu

Yeni MTV ödeme tablosu nasıl olacak? Zam ardından MTV hesaplamanın yolu

MTV'ye yapılan yüzde 40 zammın fiyatlara nasıl yansıdığı araç sahipleri tarafından merak konusu oldu. Yeni fiyatları merak eden vatandaşlar MTV hesaplaması yapıyor. Peki hangi araç ne kadar motorlu taşıl vergisi ödeyecek. İşte Yeni MTV ödeme tablosu!

29.9.2017Ekonomi
MTV ödeme sayfası… GİB 2017 MTV hesaplama

MTV ödeme sayfası… GİB 2017 MTV hesaplama

MTV'de 2. taksit ödeme dönemi devam ediyor. Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin ilk taksit ödemeleri ocak ayı içerisinde yapılmıştı. Peki trafiğe kayıtlı olan her aracı ilgilendiren MTV’nin ödemesi nasıl yapılır? Taşıt vergisi nasıl hesaplanır? MTV hesaplama ve ödeme hakkında bilinmesi gerekenleri özetledik.

27.7.2017Ekonomi
GİB MTV ödemesi sayfası... MTV hesaplama yöntemi

GİB MTV ödemesi sayfası... MTV hesaplama yöntemi

Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde(MTV) ikinci taksit dönemi geldi. Trafiğe kayıtlı her araç için yükümlülüğü bulunan Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ödenmemesi veya gecikmesi halinde ödenecek tutar faiz nedeniyle artıyor. Peki MTV ödemesi nasıl yapılır? İkinci taksitinde hangi araç sahibi ne kadar ödeyecek? MTV hesaplaması nasıl yapılır? İşte Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde bilinmesi gerekenler!

10.7.2017Gündem
Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödeme seçenekleri... GİB MTV hesaplama robotu

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödeme seçenekleri... GİB MTV hesaplama robotu

MTV'nin ilk taksitini ocak ayı içerisinde yatıran araç sahipleri, ikinci taksiti de bu ay ödeyecek. 2017’de Motorlu Taşıtlar Vergisi yüzde 3,83 arttı. Motorlu Taşıtlat Vergisi (MTV) en düşük 68 liraya, en yüksek 23 bin 586 liraya çıkarıldı. Peki, MTV ödeme seçenekleri neler? Araç yaşına ve motor silindir hacmine göre farklılık gösteren MTV hesaplaması nasıl yapılır?

5.7.2017Ekonomi
Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemesi nasıl yapılır MTV hesaplama yöntemi

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemesi nasıl yapılır? MTV hesaplama yöntemi

MTV'de ikinci taksit dönemi başladı, ödeme işlemini internet üzerinden yapmak isteyenler araştırmalara başladı. Trafiğe kayıtlı her aracın sorumlu tutulduğu Motorlu Taşıtlar Vergisi motor silindir hacmi ve araç yaşına göre farklılık gösteriyor. Araç sahiplerinin ödeme işlemini gerçekleştirmeden önce MTV hesaplaması yapabiliyor. İşte MTV ödeme ve hesaplamaya dair detaylar!

4.7.2017Ekonomi
Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemesinde son gün ne zaman

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemesinde son gün ne zaman?

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) birinci taksit ödeme süresi yarın sona eriyor. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) sitesinde yer alan duyuruya göre, mükellefler 2017 yılı MTV ilk taksit ödemesini, GİB'in internet sayfası aracılığıyla yarın saat 22.00'ye kadar kredi kartı ve banka kartı ile yapabilecek.         

30.1.2017Ekonomi
Motorlu taşıtlar vergisinde son ödeme günü ne zaman - MTV sorgulama ve hesaplama ekranı

Motorlu taşıtlar vergisinde son ödeme günü ne zaman? - MTV sorgulama ve hesaplama ekranı

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) son günlere yaklaşıldıkça vatandaşlar merakla tarih bilgilerini sorguluyor. Motorlu Taşıtlar Vergisi hakkında araç sahipleri aynı zamanda MTV borçlarını nasıl sorgulayacağını ve hesaplama ekran bilgilerini de araştırıyor. İşte MTV sorgulamaları hakkında tüm detaylar

19.1.2017Ekonomi
MTV ödemesinde son gün ne zaman İşte MTV hesaplama yöntemi

MTV ödemesinde son gün ne zaman? İşte MTV hesaplama yöntemi

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemesi tarih aralıkları belirlendi. Araç sahipleri, 1 Ocak itibariyle vergilerini ödemeye başladı. Henüz ödememiş olanlar ise 'MTV ödemesinde son gün ne zaman?' sorusuna yanıt aramayı sürdürüyor. Vergilerin zamanında ödenmemesi ise faizi beraberinde getiriyor. Peki, Son gün ne zaman? MTV hesaplaması nasıl yapılıyor? İşte, Motorlu Taşıtlar Vergisi hakkında bilinmesi gerekenler!

17.1.2017Ekonomi
MTV borç sorgulama Araç vergi borcu ödeme

MTV borç sorgulama! Araç vergi borcu ödeme!

Günümüzde internetin aktif olarak hayatımıza girmesi ile birlikte vergi borcu sorgulama ve ödeme işlemleri online yapılabiliyor. 31 Ocak’a kadar ödenmesi gereken MTV ödemeleri de Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet vergi dairesi web sayfası üzerinden kolay bir şekilde yapılabiliyor. Online MTV ödemesi nasıl yapılır? İşte detaylar…

14.1.2016Gündem
MTV ödeme Araç vergi borcu sorgulama

MTV ödeme! Araç vergi borcu sorgulama!

Türkiye’de araç sektörüne yönelik olarak uygulanan vergi sistemi olan MTV, 2016 yılı için ilk taksit ödemeleri başladı. Maliye Bakanlığı’na bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet vergi dairesi üzerinden MTV ödemesi yapılabiliyor.

10.1.2016Gündem
MTV sorgulama ve online araç vergi borcu ödeme

MTV sorgulama ve online araç vergi borcu ödeme!

Türkiye’de araç sahiplerinin yılda iki defa olmak üzere devlete ödemekle yükümlü olduğu MTV, 2016'da yeniden değerleme oranı olan yüzde 5.58 zamlandı. Motorlu Taşıt Vergisi neye göre hesaplanır? MTV ödemeleri nasıl yapılır? İşte detaylar...

6.1.2016Gündem
Motorlu Taşıtlar Vergisi 2016 zammı

Motorlu Taşıtlar Vergisi 2016 zammı

Motorlu Taşıtlar Vergisi 2016 yılına zamlı girdi. MTV zammı ne kadar olacak? MTV hesaplama nasıl yapılır? MTV ile ilgili bütün detaylar haberimizde.

4.1.2016Gündem
Motorlu Taşıtlar Vergisi zamlandı

Motorlu Taşıtlar Vergisi zamlandı

Motorlu Taşıt Vergisi tarifesine göre; MTV tutarları 2016 yılına ait vergi, harç ve cezalarına ilişkin tebliğlerin yeniden değerleme oranı olan yüzde 5.58 zamlandı. Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ne kadar arttı? 2016'da MTV ne kadar olacak? MTV hesaplama nasıl yapılır? MTV, 2016'da yüzde kaç zamlandı? İşte detaylar...

4.1.2016Gündem
Motorlu taşıtlar vergisi borcu nasıl hesaplanır

Motorlu taşıtlar vergisi borcu nasıl hesaplanır?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, vatandaşlarına bazı sorumluluk ve yükümlüleri yerine getirmelerini zorunlu tutmuştur. Bunlardan birisi de vergi yükümlülüğüdür. Bir çok vergi çeşidi bulunmaktadır ve bunlarda birisi de Motorlu Taşıtlar vergisidir. Motorlu Taşıtlar Vergisi 2016 yılında ne kadar artacak? Motorlu Taşıtlar Vergisi hesaplama nasıl yapılır? Tüm soruların yanıtları haberimizin devamında…

4.1.2016Gündem
Motorlu Taşıtlar Vergisini nasıl daha az ödersiniz

Motorlu Taşıtlar Vergisi'ni nasıl daha az ödersiniz?

Temmuz ayında Türkiye'de otomobili olanlar, 2014 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin (MTV) ikinci taksitini ödeyecekler. Daha düşük MTV ödemek mümkün.

8.7.2014Avrupa
Trafik ceza borcu sorgulaması ve trafik cezası itirazı nasıl yapılır

Trafik ceza borcu sorgulaması ve trafik cezası itirazı nasıl yapılır?

Araç sahibi olan vatandaşların trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemlerini sıklıkla takip etmesi gerekmekte. Öte yandan bazı durumlarda vatandaşların trafik cezasına itiraz etmesi de söz konusu olabilmekte. Peki, trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemleri nasıl yapılır? Trafik cezası itirazı için neler yapılması gerekmektedir? GİB vergi hesaplama ve ödeme işlemleri nasıl gerçekleştirilir? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

18.3.2016Gündem
EGM trafik cezası borcu sorgulama ve GİB vergi hesaplama işlemleri

EGM trafik cezası borcu sorgulama ve GİB vergi hesaplama işlemleri!

Araç sahibi olan vatandaşların trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemlerini sıklıkla takip etmesi gerekiyor. Bazı durumlarda vatandaşların trafik cezasına itiraz etmesi de söz konusu olabiliyor. Peki, trafik cezası borcu sorgulama ve ödeme işlemleri nasıl yapılır? Trafik cezası itirazı için neler yapılması gerekmektedir? GİB vergi hesaplama ve ödeme işlemleri nasıl gerçekleştirilir? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

16.2.2016Gündem
MTV sorgulama ve ödeme işlemleri

MTV sorgulama ve ödeme işlemleri

Yeni yılın gelişi ile birlikte zamlar da birbiri ardına gelmeye başladı. 2016' da MTV ödemelerin ne kadar olduğu merak konusu oldu. Araç sahipleri için MTV sorgulama ve ödeme işlemleri konusunda detaylara haberimizden ulaşabilirler.

5.1.2016Gündem
Kredi kartı ile motorlu taşıtlar vergisi ödeme | Online MTV sorgulama

Kredi kartı ile motorlu taşıtlar vergisi ödeme | Online MTV sorgulama

Motorlu Taşıtlar Vergisi online olarak nasıl sorgulanır? Ödemeler kredi kartı ile yapılabilir mi, kredi kartı taksit yapıyor mu, anlaşmalı bankalar hangisi gibi Mtv ödeme hakkında merak ettikleriniz detaylarıyla haberimizde..

5.10.2015Gündem
Kredi kartı ile Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödeme (MTV nasıl sorgulanır, MTV ödemelerinde kredi kartına taksit yapılıyor mu)

Kredi kartı ile Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödeme (MTV nasıl sorgulanır, MTV ödemelerinde kredi kartına taksit yapılıyor mu?)

Motorlu Taşıtlar Vergisi online olarak nasıl sorgulanır? Ödemeler kredi kartı ile yapılabilir mi, kredi kartı taksit yapıyor mu, anlaşmalı bankalar hangisi gibi Mtv ödeme hakkında merak ettikleriniz detaylarıyla haberimizde..

29.7.2015Gündem
Bireysel emeklilik ödemelerinden kesintiler

Bireysel emeklilik ödemelerinden kesintiler

- TÜDER Genel Başkanı Küçük: - "Bireysel emeklilik ve şahıs sigortası geri ödemesi kapsamında Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığına 420 bin 137 dilekçeyle başvuru yapılmış olup, evraklarda eksiklik olmayan başvurulara ait işlemler itibarıyla 403 bin 47 kişiye 306 milyon 388 bin 351 lira ödeme yapılmıştır"

16.11.2014 Düzce
12 soruda af paketi

12 soruda af paketi

4.6.2014Ekonomi
Türkiye dünyaya öncülük ediyor

Türkiye dünyaya öncülük ediyor

Enpara.com’a bir ayda 20 bin müşteri 700 milyon TL geldi

14.11.2012Advertorial
Taşıt vergisi nasıl daha az ödenir

Taşıt vergisi nasıl daha az ödenir

Hürriyet Gazetesi yazarı Şükrü Kızılot, kamuoyunu son günlerde meşgul eden Motorlu Taşıtlar Vergisi indirimi ile ilgili merak edilen soruların cevabını hürriyet.com.tr okurları için yazdı.

31.7.2009Ekonomi
Trafik cezaları ve vergiler artık cepten sorgulanacak

Trafik cezaları ve vergiler artık cepten sorgulanacak

Vatandaşlar, artık trafik para cezası ile motorlu taşıtlar vergisi borcu bulunup bulunmadığını da cep telefonları aracılığıyla öğrenebiliyor.

15.9.2008Ekonomi
MTV kasko değerininin yüzde 5ini aşmayacak

MTV kasko değerininin yüzde 5'ini aşmayacak

Taşıtının, mevcut tarifeye göre hesaplanan motorlu taşıtlar vergisi (MTV) tutarı kasko değerinin yüzde 5'ini aşanlar, vergi dairesine başvurarak bir alt gruptaki taşıtlar için geçerli vergiyi ödeyebilecek.

29.1.2004Ekonomi

Yazar Sonuçları

Trafik cezaları ile taşıt vergisine indirim ve af var

Trafik para cezalarını ödemeyen veya dava açanlara, 31 Ekim 2013 tarihine kadar başvuruda bulunmaları halinde, “özel bir avantaj” sağlanacak.

1.9.2013

Otomobil vergisine hem zam, hem müjde

2009’un son günü vergi artışları arka arkaya yağmur gibi yağdı. Yan tarafta ayrıntılı olarak okuyacağınız gibi, akaryakıt ürünleri, sigara ve alkollü içkilerin Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) artırıldı. ÖTV’nin de yüzde 18 KDV’si alındığı için, vergi artışının yansıması, daha yüksek oranda oldu. Ayrıca Motorlu Taşıtlar Vergisi, Damga Vergisi ve harçlar da Bakanlar Kurulu Kararı ile artırıldı.

31.12.2009

Taşıtı olanlara daha az vergi ödeme fırsatı

MİLYONLARCA otomobil sahibi, taşıtlarının 2009 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisini (MTV) daha az ödeyebilir. Geçmiş yıllarda yararlanılan bu fırsat, 2009 yılında da söz konusu...

5.1.2009

İndirimli taşıt vergisinde son 15 gün

MOTORLU Taşıtlar Vergisi birinci taksitini ödeme süresi, Ocak ayı bitiminde sona eriyor.

16.1.2008

Taşıt vergisini daha az ödeyebilirsiniz

2008 yılı taşıt vergileri belli oldu. Vergilerin birinci taksiti ocak, ikinci taksiti de temmuz ayında ödenecek.

3.1.2008

Taşıt verginizi daha düşük ödeyebilirsiniz

OTOMOBİLİNİZİN ya da diğer aracınızın motorlu taşıtlar vergisini, 31 Ocak 2007 Çarşamba günü akşamına kadar ödemeniz gerekiyor.

24.1.2007