MENÜ

Mozılla

Mozılla ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mozılla haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mozılla haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 387 Mozılla haberi bulunmuştur.

Mozılla Haberleri

İnternette Explorer hakimiyeti

İnternette Explorer hakimiyeti

İnternette en çok kullanılan tarayıcının Microsoft’un geliştirdiği “İnternet Explorer”(İE) olduğu bildirildi. OneStat adlı web araştırma kurumunca tutulan istatistiklere göre, internete girenlerin yüzde 95.3’ü İE’nin çeşitli sürümlerini kullanıyor. İE’nin ardından yüzde 3.4’lük payıyla Nestcape tarayıcısı geliyor.

25.06.2002Gündem
Netscapein pazar payı küçülüyor

Netscape'in pazar payı küçülüyor

Microsoft’un geliştirdiği Internet Explorer tarayıcısıyla giriştiği mücadeleyi kaybeden Nestcape’in pazar payının giderek küçüldüğü bildirildi. İnternet tarayıcılarının pazar paylarını inceleyen StatMarket adlı kuruluş tarafından yapılan açıklamaya göre, Netscape’in payı son hafta içinde yüzde 3,4’e kadar geriledi.

29.08.2002Gündem
Netscape sona yaklaşıyor

Netscape sona yaklaşıyor

Netscape’in sahibi AOL, ünlü tarayıcının yeni versiyonları üzerinde çalışan elemanların çoğunu işten çıkardı. AOL, markayı canlı tutacaklarını ve eski versiyonları destekleyeceklerini fakat piyasaya yeni ürün sürmeyeceklerini açıkladı. İşten çıkarılan elemanların birçoğu Netscape’in gelişimini devralan Mozilla Foundation’a geçti. AOL eleman çıkarmadan önce Netscape tarayıcı ekibine 50 kişi almıştı.

18.07.2003Gündem
Internet Explorera güvenlik darbesi

Internet Explorer'a güvenlik darbesi

Geçen ay ortaya çıkan güvenlik açığına müteakip ABD'deki güvenlik uzmanların "Internet Explorer kullanmayın" uyarısının ardından milyonlarca kişi alternatif web tarayıcılarına yöneldi. WebSideStory şirketinin ölçümlerine göre son dört haftada IE kullananların sayısı yüzde 1 oranında azaldı.

13.07.2004Gündem
BMden özgür yazılım atağı

BM'den özgür yazılım atağı

Uzakdoğu ülkeleri, özgür ve açık kaynak yazılımları yaygınlaştırmak amacıyla birinci Yazılım Özgürlüğü Günü'nü kutladı. Geleneksel hala gelmesi beklenen etkinliklere destek veren Birleşmiş Milletler Uluslararası Açık Kaynak Ağı (IOSN) özgür yazılım CD ve broşürleri dağıtarak, kullanıcıları bu konu hakkında bilinçlendirmeye çalıştı.

30.08.2004Gündem
IE kan kaybediyor, Mozilla çıkışta

IE kan kaybediyor, Mozilla çıkışta

Microsoft'un Internet Explorer Web tarayıcısı (browser) uzun zaman sonra ilk defa pazar kaybederken, IE'ı kullanmaktan vazgeçenlerin önemli bir kısmı açık kaynak kodlu Mozilla ve Firefox'a yöneliyor. Opera ve Safari az da olsa pazar payını artıran diğer tarayıcılar. IE kan kaybetse de yüzde 93.7 ile tarayıcı pazarının devi olmayı sürürüyor.

17.09.2004Gündem
Google web tarayıcısı çıkaracak iddiası

Google web tarayıcısı çıkaracak iddiası

İnternet arama moturu pazarının lideri Google'ın yakın zamanda gerçekleştirdiği halka arzdan elde ettiği gelirin bir kısmını web tarayıcısı geliştirmeye ayırdığı iddia edildi. New York Post gazetesine haberine göre Google, Internet Explorer'a rakip olabilmek için Microsoft ve Sun'un 'dahi' yazılımcılarını transfer etti bile.

21.09.2004Gündem
İnternetin bedava cennetleri

İnternetin bedava cennetleri

İnternet, uçsuz bucaksız bir deniz gibi. Çoğu zaman aradığımızı bulamadan, oradan oraya savrulup duruyoruz. e.yaşam’ın bu sayısından itibaren sizlere İnternet’te kaybolmadan, ücretsiz kaynaklara nasıl ulaşabileceğiniz konusunda yardımcı olmaya çalışacağım. Bu köşe bir anlamda yazılımlardan, oyunlara kadar çeşitli ürün ve hizmetlere ulaşabileceğiniz rehberiniz olacak. Lafı uzatmadan hemen tanıtımlara geçelim.

23.09.2004Gündem
Tarayıcı savaşları geri döndü

Tarayıcı savaşları geri döndü

90'lı yılların sonunda İnternet tarayıcı pazarındaki egemenliğini Microsoft'a kaptıran Netscape Communications'ın kurucusu Marc Andreessen, tarayı savaşlarının yeniden başladığını söyledi. CNet'e konuşan Andreessen, yeniden patlak veren savaşın IE ile Safari (Apple) ve Firefox (Mozilla -açık kaynak) arasında geçeceğini belirtti.

7.10.2004Gündem
Tarayıcı savaşında AOL de var

Tarayıcı savaşında AOL de var

Mozilla'nın Firefox'u ile kıpırdanmaya başlayan Web tarayıcısı pazarına İnternet devi America Online'ın da gireceği iddia edildi. Firmaya yakın kaynakların eWeeke verdiği bilgiye göre AOL, Microsoft'un Internet Explorer'unun teknolojisini kullanan AOL Browser'ı çıkarmayı planlıyor. Kullanıcılar AOL'in yeni tarayıcısını internetten ayrıca indirecek.

12.10.2004Gündem
Firefox 5 milyonu devirdi

Firefox 5 milyonu devirdi

Açık kaynaklı Firefox Web tarayıcısının 1.0 Preview sürümü kısa bir süre önce çıkmasına rağmen büyük bir hızla yayılıyor. Firefox'un kullanımını artırmak için çalışan Spread Firefox Web sitesinin verilerine göre Firefox 1.0 Previev, pazartesi günü 5 milyon barajını da geçti. Yeni Firefox'un tüm zamanların en hızla yaygınlaşan Mozilla tabanlı tarayıcı olduğu belirtiliyor.

19.10.2004Gündem
Firefox bağış zengini

Firefox bağış 'zengini'

Mozilla Vakfı'nın açık kaynaklı Web tarayıcısı Firefox'un reklamlarını ABD'nin saygın gazetelerinden New York Times'ta tam sayfa yayınlatmak için başlatılan bağış kampanyası büyük ilgi gördü. Firefox 1.0 'ın final sürümünün çıkacağı 9 Kasım'da verilecek reklamlar için hedeflenen miktar şimdiden kat kat aşıldı.

25.10.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Ofiste takım ruhu devrimi

Bilgisayarların kişiselleşmesi ve evlere kadar girmesinde başrolü oynayan Microsoft, bilgisayarların güçlerini ağ üzerinde birleştirmeyi öngören yeni endüstri trendinde de iddialı olduğunu gösterdi. Büyük bir reklam kampanyasıyla piyasaya sürülen Office 2003, Microsoft'un Windows 95'ten bu yana belki de en devrimci ürünü.

26.10.2003

Medya medya söyle bana (1)

İnternet, kağıda basılı gazeteleri yok etmeyecek, yutacak... Sadece gazeteleri de değil, tüm medyayı yutacak.

23.10.2004