MENÜ

Mondeo

Mondeo ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mondeo haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 366 Mondeo haberi bulunmuştur.

Mondeo Haberleri

Ford Avrupada şok gelişme: 24 bin işe son verebilir

Ford Avrupa'da şok gelişme: 24 bin işe son verebilir

Detroit merkezli otomotiv devi Avrupa operasyonundan zarar ettiğini gerekçe göstererek üç önemli modelin üretimine ve 24 bin çalışanın işine son verebilir.

3.09.2018Ekonomi
Otomobilde satışlar düştü, kampanyalar uzadı

Otomobilde satışlar düştü, kampanyalar uzadı

Otomobil markaları mart ayında müşterileri özellikle 2017 model yılı araçlara yönelik fiyat avantajı, faizsiz veya düşük faizli kredi, nakit veya takas indirimi ya da balon ödeme gibi seçeneklerle karşılıyor.

11.03.2018Ekonomi
Yılın motoru seçildi

Yılın motoru seçildi

58 otomobil gazetecisinden oluşan bir jüri tarafından seçilen yılın otomobili ödülü, bu yılda Stuttgart’ta seçildi. 13 dalda yapılan değerlendirmeye göre yılın motoru unvanını ise Ferrari 3.9-litrelik biturbo V8 motoru ile kazandı.

23.06.2017Ekonomi
Otomobilde fiyat indirimleri 20 bin liraya dayandı

Otomobilde fiyat indirimleri 20 bin liraya dayandı

Türkiye otomobil ve hafif ticari araç pazarı, bu yılın ocak-ağustos döneminde yüzde 5 daralırken, satışlarını artırmaya çalışan bazı firmaların indirimleri 20 bin liraya dayandı.

19.09.2016Ekonomi
Otomobil alacaklar dikkat Faizi sıfırladılar

Otomobil alacaklar dikkat! Faizi sıfırladılar

Otomobil ve hafif ticari araç pazarı, yılın ilk 4 ayında yüzde 4,33 küçülürken, satışlarını artırmaya çalışan firmalar, faizleri sıfırlayıp, fiyatlarda indirime gitti.

19.05.2016Ekonomi
Otomobilde 15 bin liraya varan model yılı indirimi

Otomobilde 15 bin liraya varan 'model yılı' indirimi

Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, yılın ilk çeyreğinde yüzde 2,75 küçülürken, firmalar satışlarını artırmak için avantajlı ve alternatif ödeme seçenekleri sunan bahar kampanyalarını devreye soktu.

11.04.2016Ekonomi
Yılın otomobili için yılın testi

Yılın otomobili için yılın testi

OTOMOTİV Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl ‘PPG Oto Tamir Boyaları’, ‘İntercity’ ve ‘Bridgestone’ sponsorluğunda ilki düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” (TYO) seçimlerinde geri sayım başladı.

20.03.2016Ekonomi
Türkiyede Yılın Otomobili seçimi

Türkiye'de Yılın Otomobili seçimi      

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl ilk kez "Türkiye'de Yılın Otomobili" (TYO) seçilecek.

20.03.2016Ekonomi
Galatasaray başkanları ve arabaları

Galatasaray başkanları ve arabaları!

 Galatasaray'ın eski ve yeni başkanlarının katılımıyla TT Arena'da gerçekleşen toplantıda, başkanların arabaları dikkat çekti!

4.02.2016Futbol
Türkiye’de Yılın Otomobili için yarışacak 22 model belirlendi

'Türkiye’de Yılın Otomobili' için yarışacak 22 model belirlendi

Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin (OGD) bu yıl ilkini düzenlediği “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçimlerinde yarışacak otomobiller belirlendi. Yarışmada 18 markadan 22 model değerlendirilecek. Birinci seçilen otomobil Nisan 2016’da düzenlenen törenle açıklanacak.

1.02.2016Ekonomi
‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ için yarışacak 22 model belirlendi

‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ için yarışacak 22 model belirlendi

Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin (OGD) bu yıl ilkini düzenlediği “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçimlerinde yarışacak otomobiller belirlendi. Yarışmada 18 markadan 22 model değerlendirilecek. Birinci seçilen otomobil Nisan 2016’da düzenlenen törenle açıklanacak    

31.01.2016Ekonomi
Yılın otomobili için adaylar belli oldu

"Yılın otomobili" için adaylar belli oldu

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl ilki düzenlenen "Türkiye’de Yılın Otomobili" (TYO) seçimlerinde yarışacak aday otomobiller belli oldu.

31.01.2016Ekonomi
Yılın otomobili için adaylar belli oldu

'Yılın otomobili' için adaylar belli oldu

Otomotiv Gazetecileri Derneği'nin bu yıl ilkini düzenlediği "Türkiye’de Yılın Otomobili" seçimlerinde yarışacak otomobiller belirlendi. Yarışmada 18 markadan 22 model değerlendirilecek. Birinci seçilen otomobil Nisan 2016’da düzenlenen törenle açıklanacak.

31.01.2016Ekonomi
Otomobilde 15 bin liralık yıl sonu indirimleri

Otomobilde 15 bin liralık yıl sonu indirimleri

Büyüyen otomobil ve hafif ticari araç pazarından daha fazla pay almaya çalışan firmalar, yılın son kampanyalarında, faizsiz kredilerin vadesini 4 yıla kadar uzatırken, bazı modellerde 15 bin lirayı bulan indirimleri devreye soktu.

7.12.2015Oto
Otomobil kampanyalarına faiz ayarı

Otomobil kampanyalarına "faiz ayarı"

Türkiye otomobil ve hafif ticari araç pazarı 8 ayda geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 47,18 büyüdü. Döviz kurlarındaki artışları son aylarda fiyatlarına yansıtmaya başlayan otomotiv firmaları, sıfır faizli kampanyalarının kapsamını daralttı.

17.09.2015Ekonomi
Cenevre Otomobil Fuarında lüks otomobiller görücüye çıktı

Cenevre Otomobil Fuarı'nda lüks otomobiller görücüye çıktı

Otomobil sektörünün en önemli fuarlarından biri olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda yer alan yaklaşık 130 lüks otomobil görücüye çıktı.

4.03.2015Avrupa
Tasarımın patronu

Tasarımın patronu

Türk tasarımcı Murat Güler, Ford’un Avrupa Tasarım Başkanı oldu.

15.02.2015Ekonomi
Bir tek Ay kaldı

Bir tek Ay kaldı

Otomotiv sektörü, yılın 10 ayında, uzak-yakın, zengin-fakir ayrımı gözetmeden ihracat yaptığı ülke sayısını 180’e çıkardı. İhracatın yüzde 74’ünü AB’ye yapan sektörün ihracat yapmadığı tek yer ‘Ay’ kaldı.

24.11.2014Ekonomi
Avrupa’da kriz DİKİZ AYNASINDA

Avrupa’da kriz DİKİZ AYNASINDA

AVRUPA’nın en büyük otomobil fuarlarından biri olan Cenevre, yarın önce dünya basınına kapılarını açıyor. 100’e yakını yeni model olmak üzere toplam 900 modelin sergileneceği fuar, tüm dünyaya Avrupa’da artık kötü günlerin geçtiğinin mesajını vererek, “Kriz artık dikiz aynasında kaldı” diyecek.

3.03.2014Ekonomi
Az bile verdik

Az bile verdik!

Facebook CEO Zuckerberg, WhatsApp alımını değerlendirdi.

25.02.2014Ekonomi
Artist fuar

Artist fuar

Hollywood’un göbeğinde 22 otomobil dünyaya yıldızlarla tanıtıldı.

21.11.2013Ekonomi
Lüks olma yarışı

Lüks olma yarışı

Düşen kârlılıkta çareyi üst sınıfta arıyorlar.

12.09.2013Ekonomi
İstanbulda lüks taksi dönemi

İstanbul'da lüks taksi dönemi

İstanbul'da lüks transfer ve şehir içi taşımacılık hizmetinin kaliteli yapılabilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) gerekli ruhsatları alan TUAŞ Taxi, Opel Insignia ve Ford Mondeo modelleriyle İstanbul’da hizmet vermeye başladı.

14.06.2013Ekonomi
Gerçek Güzellik

Gerçek Güzellik

Yaşamın içinden tüm canlılar buluşuyor ve Ford Mondeo'nun ilhamı oluyor. İşte, Ford Mondeo'dan etkileyici reklam filmi.

13.04.2013Eğlence
Küçük oto olmasa halimiz haraptı

Küçük oto olmasa halimiz haraptı

Kriz öncesi kompakt oto geliştirmeseydik şimdi durumumuz hiç parlak olmazdı.Önümüzdeki 5 yılda ancak Çin’de büyürsek tüm dünyada rakipleri geçip, büyüyebiliriz.Tüm dünyada rüşvetle iş almak yerine para kaybetmeye razıyız.

20.01.2013Ekonomi
ABD’li Lincoln’ü baştan yarattı

ABD’li Lincoln’ü baştan yarattı

ABD’nin efsanevi otomobil üreticilerinden Lincoln baştan aşağı yenilenme sürecinde modellerinin tasarımını bir Türk’e emanet etti. Ford’daki başarılı tasarımlarının ardından 2011’de Lincoln’e transfer olan Murat Güler’in tasarladığı ve markanın yeni yüzünü temsil eden MKC, yılın ilk fuarı Detroit’te vitrine çıkıyor.

13.01.2013Ekonomi
Bu şov kaçmaz

Bu şov kaçmaz

Türkiye’nin ve bölgenin en büyük otomobil şovu perşembe günü başlıyor. 45 milyon dolarlık yatırımla 50 bin beygir gücünde 500’e yakın modelin sergileneceği Autoshow Fuarı’nda 4’ü dünya prömiyeri olmak üzere 31 yeni model ilk kez vitrine çıkacak. Fuarı 600 binin üzerinde kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

28.10.2012Ekonomi
Forddan Gölcükü büyütecek karar

Ford'dan Gölcük'ü büyütecek karar

Amerikan otomotiv devi Ford, Avrupa'da yeniden yapılanma çerçevesinde, Transit modelinin üretimini İngiltere'den Türkiye'ye kaydırma kararı aldı.

26.10.2012Ekonomi
‘Ford Belçika’ kapanıyor

‘Ford Belçika’ kapanıyor

Avrupa otomotiv sektörünün son 17 yılda en kötü dönemini geçirmesi nedeniyle zarar eden üreticiler, fabrikalarını birer birer kapatıyor.

24.10.2012Ekonomi
Otomobil kampanyalarında “ÖTV farkı bizden” yarışı

Otomobil kampanyalarında “ÖTV farkı bizden” yarışı

ÖTV zammının ardından eylül ayından itibaren zam farkını üstlenmeye başlayan bazı otomobil firmaları, satışlarını düşürmemek için bu avantajı ekim ayına da taşıdı.

6.10.2012Ekonomi
Paris Otomobil Fuarı, ekonomik krizin gölgesinde başlayacak

Paris Otomobil Fuarı, ekonomik krizin gölgesinde başlayacak

Tarihinin en ağır ekonomik krizini yaşayan Euro Bölgesi'nde satışları düşen Avrupalı otomobil üreticileri Paris fuarında en yeni modellerini sergileyecek.

27.09.2012Ekonomi
Umutlar şova kaldı

Umutlar 'şov'a kaldı

Son 17 yılın en kötü ekonomik dönemini yaşayan Avrupa ve ÖTV artışıyla darbe yiyen Türkiye’de otomotiv firmalarının tüm umutları fuarlara kaldı. Firmalar önce Paris sonra İstanbul’da düzenlenecek uluslararası fuarlarda sergilenecek yeni modellerle hareketlilik hedefliyor.

23.09.2012Ekonomi
İşte 12 Eylülcülerin ve ailelerinin mal varlığı

İşte 12 Eylülcülerin ve ailelerinin mal varlığı

Mali Suçları Araştırma Kurumu, 12 Eylül askerî darbe davasının görüldüğü Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ne önemli bir rapor gönderdi. Buna göre, davanın başlamasından kısa süre sonra emekli orgeneraller Kenan Evren ile Tahsin Şahinkaya'nın hesaplarından yüklü miktarda para çekildiği belirlendi.

19.09.2012Gündem
Gökten zembille indi

Gökten zembille indi

Ford, Avrupa’da sıkıntılı günleri geride bırakmak için piyasaya sunacağı yeni modelleri ve stratejilerini ‘Go Further’ (Daha ileri) isimli organizasyonla dünyaya tanıttı. Amsterdam’da düzenlenen tanıtımda Ford’un yıldızı Gölcük’te üretilen ‘Courier’ oldu. Ford’u küçük hafif ticari araç sınıfına sokacak bu araç ilk kez vitrine çıkarken sahneye havadan indirilince, ‘Ford’a gökten zembille indi’ yorumları yapıldı.

9.09.2012Ekonomi
Güler, Lincoln’de gaza bastı

Güler, Lincoln’de gaza bastı

Ford’da Focus, Kuga ve Mondeo gibi başarılı modellere imza attıktan sonra geçtiğimiz yıl Lincoln’ü baştan yaratmak için transfer edilen Murat Güler, makyajlı MKS ve tamamen yenilenen MKZ’nin ardından Ocak 2013’te kapılarını açacak Detroit fuarı için yeni bir kompakt konsept üzerinde çalışıyor.

19.08.2012Ekonomi
Otomotivde ilke imza atıyor dünyaya 100 milyon dolarlık ‘mühendislik’ ihraç ediyor

Otomotivde ilke imza atıyor dünyaya 100 milyon dolarlık ‘mühendislik’ ihraç ediyor

1 milyar doların üzerindeki yeni yatırımıla Amerikan Ford Motor Company içinde güçlü bir konuma ulaşan Ford Otosan, Türkiye’den mühendislik ihraç etmeye başladı. Şirket, 3.5 milyar dolarlık ihracat hedefinin yanında bu yıl 100 milyon dolarlık mühendislik satacak.

1.07.2012Ekonomi
Ford: Türkiye’de otomobil üretimini de düşünüyoruz

Ford: Türkiye’de otomobil üretimini de düşünüyoruz

Amerikan otomotiv devi Ford Motor Company’nin Başkanı Bill Ford, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ‘Türkiye’de otomobil de üretin’ çağrısına Detroit’ten yanıt verdi. Ford, “Binek araç üretimini düşünüyoruz, bu konu kesinlikle mümkün” dedi. Ford Motor Company CEO’su Alan Mulally de, “Ciddi olarak otomobil üretimini düşünüyoruz” sözleriyle Bill Ford’un mesajını güçlendirdi.

10.01.2012Ekonomi
Türk tasarımcı Güler Detroit’te şov yapacak

Türk tasarımcı Güler Detroit’te şov yapacak

2012 yılının ilk şovu bugün otomotivin anavatanı olarak kabul edilen Amerika’da kapılarını açıyor.

8.01.2012Ekonomi
Obama, ‘az yakıt’la ABD’liyi frenledi boşluğu Avrupa ve Asyalılar doldurdu

Obama, ‘az yakıt’la ABD’liyi frenledi boşluğu Avrupa ve Asyalılar doldurdu

ABD Başkanı Barack Obama, 104’üncüsü düzenlenen Los Angeles Otomobil Fuarı’na damgasını vurdu. Obama’nın düşük yakıt tüketim hedefi Amerikan markalarında yeni model sayısını düşürürken, boşluğu Avrupalı ve Asyalı otomotiv devleri doldurdu.

20.11.2011Ekonomi
Evos’la geleceği yarattı içinde iki Türk rol aldı

Evos’la geleceği yarattı içinde iki Türk rol aldı

Ford, önümüzdeki hafta kapılarını açacak ‘Frankfut Otomobil Fuarı’nda yeni yüzünü yansıtan ‘Evos’ isimli konseptini dünyaya tanıtacak. Geleceğin Ford modellerinin öncüsü olacak bu aracın iç tasarımına Murat Seven imza atarken, aracın tüm renk ve malzeme seçimlerini ise Şerife Ünal Çelebi yaptı. Böylece Ford, Murat Güler’den sonra iki Türk’e daha geleceği emanet etti.

4.09.2011Ekonomi
Ford 1 milyar dolar yatırdı, Türk tasarımcı Güler, Lincoln’ü ‘yaşlı oto’ havasından kurtarıyor

Ford 1 milyar dolar yatırdı, Türk tasarımcı Güler, Lincoln’ü ‘yaşlı oto’ havasından kurtarıyor

Bünyesindeki Aston Martin, Land Rover, Mazda, Volvo ve Jaguar markalarını satan, Mercury’nin üretimini sona erdirip kapatan Amerikan devi Ford, dünyada artan lüks otomobil ilgisi üzerine elindeki ‘Lincoln’ kozunu kullanmaya hazırlanıyor.

21.08.2011Ekonomi
Ford’un içini giydiriyor Anadolu rengi yansıtıyor

Ford’un içini giydiriyor Anadolu rengi yansıtıyor

Tasarımcı Şerife Çelebi yaklaşık 11 yıldır çalıştığı Ford’da, Fiesta’dan Mondeo’ya kadar birçok modelin renk ve iç tasarımını gerçekleştiriyor. Modacı olma hayali ile tasarım eğitimi alan Çelebi, son çalışmasında Ford’un Focus modelini küresel pazar için baştan sona yeniden giydirdi.

17.07.2011Ekonomi
Transit ve Connect’e ‘küçük kardeş’ yapacak, yatırımı 1.5 milyar lirayı bulacak

Transit ve Connect’e ‘küçük kardeş’ yapacak, yatırımı 1.5 milyar lirayı bulacak

Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, “Transit üretimi için Kocaeli fabrikamıza yaklaşık 630 milyon dolarlık yatırımı başlattık. Yine hafif ticari araç sınıfı için üreteceğimiz yeni bir araç için de 205 milyon Euro’luk ikinci bir yatırım kararı aldık” dedi. 3 yıllık yatırımı 1.5 milyar liraya ulaşacak Ford Otosan’ın yeni aracı Transit Connect’in binek kullanıma uygun küçük modeli olacak" dedi.

28.04.2011Ekonomi
Bu ay hepsini yolda göreceğiz

Bu ay hepsini yolda göreceğiz

Accent ‘Blue’ çağına girdi

Dünya çapında en çok satılan Hyundai modeli unvanını elinde tutan Accent, yedinci neslinde ‘Accent Blue’ adıyla yollara çıktı.

12.04.2011Gündem
Merkez Bankası, otoda kredi frenine bastırdı, kampanyaların dozu arttı

Merkez Bankası, otoda kredi frenine bastırdı, kampanyaların dozu arttı

2011 yılı Ocak-Mart döneminde otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı 181 bin 631 adet olarak gerçekleşirken, ilk 3 aylık satışlar tarihi değere ulaştı.

12.04.2011Ekonomi
25 bin TL’yi bulan fırsatlarla otoda bahar temizliği başladı

25 bin TL’yi bulan fırsatlarla otoda bahar temizliği başladı

2011 yılına çok hızlı bir giriş yapan ve ilk 2 ayda 100 binin üzerinde araç satarak yeni bir rekora imza atan otomotiv sektörü, baharın habercisi Mart ayında da fırsatlar sunmaya devam ediyor.

23.03.2011Gündem
Ford Advertorial

Ford Advertorial

7.03.2011Advertorial

Yazar Sonuçları

En uzağa git en yükseğe çık en iyisini yap

Sıradışı’nın bu haftaki konuğu Musa Turan...

1.11.2013