MENÜ

Mona Lisa

Mona Lisa ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mona Lisa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mona Lisa haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 705 Mona Lisa haberi bulunmuştur.

Mona Lisa Haberleri

Arda Galatasarayın Emresi olabilir

Arda Galatasaray'ın Emre'si olabilir

Hürriyet Spor'un futbol konseyi güçlü yorumcularıyla haftanın gündem olan olaylarını masaya yatırdı. Tümer Metin, Güntekin Onay, Uğur Meleke ve Mehmet Arslan, Süper Lig'de öne çıkanları değerlendirdi: “Galatasaray teknik heyeti kiralık oyuncuların aidiyet duygusunun olmadığından yakınıyor. Bu duyguyu takımın bütününe yansıtacak isim Arda Turan. Fatih Terim, onu tıpkı Fenerbahçe’nin Emre Belözoğlu’nu kullandığı gibi kullanabilme şansına sahip."

26.11.2019Futbol
Kopya Mona Lisaya 600 bin dolar

Kopya Mona Lisa'ya 600 bin dolar

Leonardo da Vinci'nin  Mona Lisa adlı tablosunun 17. yüzyılda yapılan replikası, Paris'te yapılan açık artırmada 552 bin 500 euro’ya (611 bin 950 dolar) satıldı.

20.11.2019Keyif
Üç beş günde ‘Paris’i gezdik’ diyemezsiniz

Üç beş günde ‘Paris’i gezdik’ diyemezsiniz

Avrupa’nın en çekici ve en popüler şehirlerinin başında gelen Fransa’nın romantik başkentinde o kadar çok zenginlik ve güzellik var ki, geziyi üç beş günle sınırlarsanız ‘şehri gezdik’ diyemezsiniz. Paris’i gezmek için zaman konusunda cömert olmanız gerekir.

26.10.2019Avrupa
Sanal gerçeklikte Mona Lisa

Sanal gerçeklikte Mona Lisa

Müze tarihinin ilk sanal gerçeklik deneyimi olan Mona Lisa: Camın Ötesi’ni 24 Ekim 2019 tarihinde Paris'teki ünlü Louvre Müzesi'nde ziyarete açıldı. Kullanıcıyı içine alan yepyeni bir Mona Lisa deneyimi olan Louvre’daki sergi, sanatseverlere Leonardo da Vinci’nin en ünlü başyapıtını daha önce hiç görülmemiş bir şekilde izleyebilmeleri için fırsat veriyor.

25.10.2019Keyif
Mona Lisa sanal dünyada

Mona Lisa sanal dünyada

HTC VIVE Arts, Louvre Müzesi’yle, sanal gerçeklik deneyimi olan ‘Mona Lisa: Camın Ötesi’ sergisini 24 Ekim tarihinde ziyarete açıyor. Kullanıcıyı içine alan yepyeni bir Mona Lisa deneyimi olan Louvre’daki sergi, sanat severlere Leonardo da Vinci’nin en ünlü başyapıtını daha önce hiç görülmemiş bir şekilde izleyebilmeleri için fırsat veriyor. Bu deneyime ayrıca dünyanın herhangi bir yerindeki tüm sanatseverler VIVEPORT aracılığıyla erişebilecek.

23.10.2019Kitap Sanat
Leonardo da Vinci sergisi: Sanal gerçeklikte Mona Lisa

Leonardo da Vinci sergisi: Sanal gerçeklikte Mona Lisa

HTC VIVE Arts, Louvre Müzesi’yle, müze tarihinin ilk sanal gerçeklik deneyimi olan Mona Lisa: Camın Ötesi’ni 24 Ekim 2019 tarihinde ziyarete açıyor. Kullanıcıyı içine alan yepyeni bir Mona Lisa deneyimi olan Louvre’daki sergi, sanat severlere Leonardo da Vinci’nin en ünlü başyapıtını daha önce hiç görülmemiş bir şekilde izleyebilmeleri için fırsat veriyor. Bu deneyime ayrıca dünyanın herhangi bir yerindeki tüm sanat severler VIVEPORT aracılığıyla erişebilecek.

22.10.2019Teknoloji
İtalya’da ‘Mona Lisanın ilk versiyonu mu davası

İtalya’da ‘Mona Lisa'nın ilk versiyonu mu!' davası

1960’larda Londra’daki bir evde asılı duran Leonardo da Vinci’nin meşhur Mona Lisa tablosunun bir kopyasının, Paris’te Louvre Müzesi’ndeki asıl tablonun ilk versiyonu olup olmadığına yönelik ilginç dava bu hafta İtalya’da başladı.

22.10.2019Avrupa
ABDdeki 2020 seçimlerinde deepfake tehlikesi

ABD'deki 2020 seçimlerinde "deepfake" tehlikesi

New York Üniversitesi Stern İş ve İnsan Hakları Merkezi'nin yayımladığı rapora göre, 2020 yılında gerçekleşecek Amerikan seçimleri, 2016'daki gibi manipüle edilme riski taşıyor.

17.09.2019Teknoloji
Dünyanın ünlü yüzlerini peri bacalarına resmetti

Dünyanın ünlü yüzlerini peri bacalarına resmetti

Erzurumlu ressam Mustafa Turanoğlu, Narman ilçesindeki peri bacalarını tanıtmak için farklı bir çalışmaya imza attı. Yaklaşık 6 ay önce Mona Lisa, Sofia Loren, Türkan Şoray, Güler Sabancı gibi isimleri peri bacalarıyla birlikte tuvale işleyen Turanoğlu, Peri bacalarını görmeyen veya gelemeyecek ünlülere resimlerimde yer verdim. Tamamlanan eserlerle ünlüler resimde de olsa bu bölgeyi ziyaret etmiş olacaklar dedi.

29.08.2019Haber
Deepfake nedir İşte geleceğin korkutan teknolojisi

Deepfake nedir? İşte geleceğin korkutan teknolojisi

Mona Lisa'nın "konuşturulduğu" yapa zeka temelli "Deepfake" teknolojisinin, yüksek gerçekliğe sahip sahte videolar üretilmesini sağlamasıyla risk ve tehlikeleri de beraberinde getirdiğine işaret ediliyor.

12.07.2019Teknoloji
Mona Lisanın hikayesi VR’a taşınıyor

Mona Lisa'nın hikayesi VR’a taşınıyor

Louvre Müzesi’nin ilk sanal gerçeklik deneyimi olacak olan Leonardo da Vinci sergisi, sanal gerçeklikte Mona Lisa'ya ev sahipliği yapacak

19.06.2019Teknoloji

Kopyacı robot

ABD’de Brown Üniversitesi’nde geliştirilen bir robot, kendisine gösterilen herhangi bir dilde yazılan içerikleri kopya ederek yeniden yazabiliyor. Robot ayrıca Mona Lisa tablosunu ana hatlarıyla çizebiliyor.

29.05.2019Dünya
Mona Lisa yapay zekayla konuşturuldu

Mona Lisa yapay zekayla 'konuşturuldu'

Yapay zeka araştırmacılarının geliştirdikleri teknolojiyle Mona Lisa'nın yüz mimikleri hareket ettirildi.

26.05.2019Teknoloji
Bitmemiş olabilir

Bitmemiş olabilir

İngiliz ‘Royal Society of Medicine’ dergisinde yayımlanan araştırmaya göre Leonardo da Vinci, Mona Lisa tablosu dahil pek çok eserini bitirememiş olabilir.

5.05.2019Dünya
Leonardo Da Vincinin 500üncü ölüm yıldönümü

Leonardo Da Vinci'nin 500'üncü ölüm yıldönümü

Avrupa kültürünün altın çağı olan Rönesans döneminin (15. ve 16. yüzyıl) önde gelen isimlerinden Leonardo da Vinci ölümünün 500. yıl dönümünde anılıyor.

2.05.2019Keyif
Mona LIsa ile bir gece

Mona LIsa ile bir gece

Airbnb ile Louvre Müzesi’nin düzenlediği yarışmanın kazananı İngiliz bir çift oldu. Şanslı ikili, ünlü tablo Mona Lisa ile bir gece geçirdi.

2.05.2019Dünya
Notre Dame’ın yenilenmesi Fransa’yı ikiye böldü

Notre Dame’ın yenilenmesi Fransa’yı ikiye böldü

Paris’te çıkan yangında bir bölümü yanan Notre Dame Katedrali’nin yeniden yapılması konusunda Fransa kamuoyu ikiye bölündü.

24.04.2019Kitap Sanat
Notre Dame’ın yenilenmesi Fransa’yı ikiye böldü

Notre Dame’ın yenilenmesi Fransa’yı ikiye böldü

Paris’te çıkan yangında bir bölümü yanan Notre Dame Katedrali’nin yeniden yapılması konusunda Fransa kamuoyu ikiye bölündü.

24.04.2019Dünya
İlginç yarışma Kazanan Louvre’da bir gece geçirecek...

İlginç yarışma! Kazanan Louvre’da bir gece geçirecek...

Louvre Müzesini tek başına gezmek, hatta bir geceyi bu müzede geçirmek. Sanat severler için bu tam bir hayal ama oda ve ev kiralayan Airbnb, 10'uncu kuruluş yıldönümü dolasıyla bu hayali gerçeğe dönüştürecek. Firmanın açtığı yarışmayı kazananlar Louvre Müzesinde bir gece geçirecek.

5.04.2019Seyahat
Mona LIsa’yla Louvre’da bir gece

Mona LIsa’yla Louvre’da bir gece

Airbnb ile Louvre Müzesi’nin ortak yarışmasında kazanan şanslı kişi misafiriyle birlikte Mona Lisa tablosunun yanında bir gece geçirebilecek.

4.04.2019Dünya
Mutlaka görmeniz gereken müzelerin giriş ücretleri

Mutlaka görmeniz gereken müzelerin giriş ücretleri

Seyahat ettiğimiz şehirlerde ünlü yapıların ve müzelerin tamamını görmek isteriz. Tüm seyahatimize her yeri sığdırabilmek için sıkı planlamalar ve bütçe düzenlemeleri yaparız, gittiğimizde de bu plana uymaya çalışırız. Seyahat planı yapmanızı ve bütçenizi gideceğiniz müzelere göre ayarlamanızı kolaylaştırmak için sizlere dünyanın en popüler müzelerinin giriş ücretlerini listeledik.

7.03.2019Seyahat
İstanbulda çocuklar için sömestr tatilinin en eğlenceli adresleri

İstanbul'da çocuklar için sömestr tatilinin en eğlenceli adresleri

İstanbul'daki çeşitli müzeler, lunaparklar, eğlence ve oyun alanları, karne almanın heyecanını duyan çocuklara, sömestrde unutulmaz bir tatil yaşatacak.

14.01.2019Seyahat
Nilgün Belgünün kahkahalarını Paris kıskandı

Nilgün Belgün'ün kahkahalarını Paris kıskandı!

 Yaşanası değil gezilesi Paris. Benim için öyle. Paris'te yaşamak değil gezmek güzel.  Paris’e yaptığım yolculuktan kalbimde ve aklımda kalanları, gezi önerileriyle birlikte sizlerle paylaşmak istiyorum.

24.12.2018Keyif
Hüzünlü gözlerin ardındaki sır

Hüzünlü gözlerin ardındaki sır

Gaziantep’teki Zeugma Müzesi’nin üst katına çıktığınızda karanlık bir odanın sonunda sizi, etkileyici bakışlara sahip ‘Çingene Kızı’ mozaiği karşılar. Şehrin sembolü haline gelen bu bakışlar, bugüne kadar hazin bir öykünün izlerini taşıyordu. Bugün ise kavuşma günü: Çingene Kızı mozaiğinin eksik parçaları, yıllar sonra yoğun çabalar sonucunda evine dönüyor. İşte size Gaziantep’ten Ohio’ya uzanan bir ‘kaçırılma’ ve ‘kavuşma’ öyküsü. Gizemli Çingene Kızı mozaiğinin ve eksik parçalarının sırrı...

25.11.2018Hürriyet Pazar
Whatsapp emoji anlamları

Whatsapp emoji anlamları

Emojiler hayatımızın artık ayrılmaz bir parçası haline geldi. Kelimelerle ifade edemediğimiz herşeyi emojiler aracılığıyla daha doğru bir şekilde ifade etmeye çalışıyoruz. Bu sözlükte emoji anlamlarını ve kullanım şekillerini size detaylı şekilde açıklamaya çalıştık.

5.11.2018Teknoloji
Ekim sonunda Çingene Kızı ailesine kavuşuyor

Ekim sonunda Çingene Kızı ailesine kavuşuyor

Türkiye’nin önemli kültür miraslarından Zeugma antik kenti kalıntılarının simgesi ‘Çingene Kızı’ (Maenad mozaiği) ailesine kavuşuyor. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ekim ayı sonunda 12 mozaiği Ohio’ya giderek teslim alacağını Hürriyet’e açıkladı.

1.10.2018Gündem
Kapalı kapılar ardında

Kapalı kapılar ardında

Bol detaylı ve esprili çizimleriyle hikâyeleri çocuklar için oyuna çeviren illüstratör ve yazar Eniat Tsarfati, apartman yaşamına bambaşka bir bakış atarken unutulmaya yüz tutmuş komşuluk kavramını da yeniden gündeme getiriyor.

23.08.2018Kitap Sanat
Emojilerin anlamları

Emojilerin anlamları

Emojiler hayatımızın artık ayrılmaz bir parçası haline geldi. Kelimelerle ifade edemediğimiz herşeyi emojiler aracılığıyla daha doğru bir şekilde ifade etmeye çalışıyoruz. Bu sözlükte emoji anlamlarını ve kullanım şekillerini size detaylı şekilde açıklamaya çalıştık.

4.08.2018Teknoloji
Emojilerin gizli anlamları

Emojilerin gizli anlamları

Emojiler hayatımızın artık ayrılmaz bir parçası haline geldi. Kelimelerle ifade edemediğimiz herşeyi emojiler aracılığıyla daha doğru bir şekilde ifade etmeye çalışıyoruz. Bu sözlükte emoji anlamlarını ve kullanım şekillerini size detaylı şekilde açıklamaya çalıştık.

4.08.2018Teknoloji
Emoji anlamları

Emoji anlamları

Emojiler hayatımızın artık ayrılmaz bir parçası haline geldi. Kelimelerle ifade edemediğimiz herşeyi emojiler aracılığıyla daha doğru bir şekilde ifade etmeye çalışıyoruz. Bu sözlükte emoji anlamlarını ve kullanım şekillerini size detaylı şekilde açıklamaya çalıştık.

4.08.2018Teknoloji
Erkeklere bağımlı değil, bağlı bir kızım

Erkeklere bağımlı değil, bağlı bir kızım

Tuba Ünsal, hayatını ve gelecek planlarını Madame Figaro dergisine verdiği röportajda anlattı. Ünlü oyuncu, yosun korkusundan kütüphane tutkusuna hayatının bilinmeyenlerini bir bir sıraladı.

28.07.2018Magazin
Müziğin kraliyet ailesi

Müziğin kraliyet ailesi

Şan, şöhret, 80 milyon dolarlık servet... Tam 19 yıldır sahne Beyoncé ve Jay-Z’nin. Biz de onların efsanevi aşkının izleyicisiyiz. Ama her şey uzaktan göründüğü kadar kusursuz mu? Gelin, ‘Everything Is Love’ (Aşk Her Şeydir) adlı son albümleri vesilesiyle Carter’ların inişli çıkışlı, ateşli ve ihanetli aşk hayatına bir bakalım.

23.06.2018Hürriyet Pazar
Lezzet ve kültür şehri: Gaziantep

Lezzet ve kültür şehri: Gaziantep

Antep denilince hepimizin aklına ilk gelen tabii ki yemek, fakat bu gezimizde Antep’in lezzetli yemeklerinden dolayı arka planda kalan müzelerini ve eski sokaklarını göreceğiz.

22.03.2018Seyahat
Milyonlar ücret ödemeden sadece onu görmeye gidiyor Bir fotoğraf için izdiham

Milyonlar ücret ödemeden sadece onu görmeye gidiyor! Bir fotoğraf için izdiham

DÜNYADA uluslararası seyahat eden kişi sayısı 1.3 milyarı geçti. 2030 yılında ise bu rakamın 1.8 milyarı geçmesi bekleniyor. Turizm için harcanan paranın ise 1.5 trilyon dolar olduğu ifade ediliyor.

10.03.2018Ekonomi
Mona Lisanın sırları ortaya çıktı

Mona Lisa'nın sırları ortaya çıktı

Leonardo Da Vinci eserleri konusunda dünyada öne çıkan isimlerden Laure Fagnart ‘Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da’ sergisi kapsamında sanat tarihinin en gizemli kadını ‘Mona Lisa’nın’ sırlarını açıkladı.

9.03.2018Keyif
Mona Lisa halı da oldu

Mona Lisa halı da oldu!

TÜRKİYE halı sektörünün 3 önemli markası; Royal Halı, Atlas Halı ve Pierre Cardin Halı’nın 2018 yılı yeni ürün ve koleksiyonları Antalya’da tanıtıldı.

27.02.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Da Vinci’nin sırlarının peşinde

Yalnızca Rönesans’ın değil, belki de tüm zamanların dâhi sanatçısı Leonardo da Vinci’nin 500’üncü ölüm yıldönümü nedeniyle, ressamın son üç yılını geçirdiği D’Amboise’a gittim. Kaldığı evi, atölyesini ve mezarını ziyaret ettik. Yolculuk boyunca yalnızca Loire’ın ışığından, arduvaz çatılı eski evlerden, ırmağa çıkan dar sokaklardan ve yörenin şaraplarından çok etkilendim.

21.10.2019

'Bu Çağda Kendimi Yalnız Hissediyorum' Diyen Yalnız Ruhların Melodisi

Yıllardır yaptığım işin en güzel tarafı çok farklı kültürlerden insanlar ile birebir temaslar kurma fırsatını bana vermesi olmuştur. Belki de başka hiçbir şey bana bu kadar keyif veremez, hem besleyici hem de ilham vericidir.

27.09.2019

Her zaman güzel bir fikir: Paris

Çoğu Avrupa şehri gibi, dokunun bozulmadığı bir yer Paris. Gittiğiniz yerlere yıllar sonra da uğrasanız, o çok beğendiğiniz kafeyi, bayılarak gezdiğiniz dükkânları tam bıraktığınız yerde bulabilirsiniz. Her mevsim âşık olabileceğiniz bu şehrin turistik yerlerine biraz daha yakından göz atalım.

26.06.2019

Cam piramidin mimarı 102 yaşında öldü

DÜNYANIN en çok ziyaretçi çeken müzesi olan (2018 yılında 10 milyon ziyaretçi) Paris’teki Louvre Müzesi’nin bahçesindeki cam piramit kadar fırtına koparmış başka bir mimari eser var mıdır ?

19.05.2019

Mustafa Ayaz’ın Kadınları

Askeri ve diplomatik konuların yoğunluğu içinde, özellikle hafta sonuna doğru sanat köşesi için ne yazacağım diye düşünürken, kimi zaman elektronik postama düşen bir mesaj imdadıma yetişiyor.

29.04.2019

Kimse kusura bakmasın ben Madurocu değilim

Bakıyorum, maşallah benim eski sol mahallem bıraktığım 70’lerde kalmış...

29.01.2019

Sanatın Altın Oranı

Estetik mükemmellik sanatçının en büyük gayesidir. Usta; gelenekten edindiği bilgiyi alır ve öğrencisine aktarır.

23.12.2018

Üst aklın hıyanet merkezine girdim!

Eve gelen ve altında ‘Center of International Confusing Systems’ yazan davetiyede, tanıtım amacıyla evden alınıp bu kuruma götürüleceğim yazıyordu. Makinelerin başında oturup düğmelere basarak dünyayı karıştıran insanların çalıştığı merkeze girdim, Türkiye masasını da gördüm. İşte izlenimlerim...

18.08.2018

En yaşlı adaydan en genç adaya: Yaşın küçük ama büyük siyaset yap

TÜRKİYE’ye dönüşünden sonra Deniz Baykal’la ilk defa önceki akşam konuştum.

19.06.2018

Day Lewis’i perdede görmek için son şans!

‘En İyi Film Oscar’ını kaçırmış olsa da, görselliği, oyuncuların performansları ve kurgusuyla sadece Paul Thomas Anderson’un değil yılın da en iyi filmlerinden birine dönüşen “Phantom Thread”, emekliliğe ayrılan usta aktör Daniel Day Lewis’i perdede görmek için de son şansımız!

8.03.2018

Ankara soğuğunda içinizi ısıtacak !f filmleri

Herkese biletlerini aldıysa başlayalım! Bu yıl 8. kez Ankara’ya konuk olan !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, Pazar günü sona eriyor. Henüz hafta sonu programını yapmamışlar içinse çok geç değil; kaçırmamanız gereken !f filmleri sizin için listeledik.

1.03.2018

Dadaizm’den Dataizm’e

“Da-da!”; Bebek sesi… 1.Dünya Savaşı yıllarında, savaşın getirdiği yıkım ve umutsuzluk hisleriyle, başını “Tristan Tzara”nın çektiği bir grup sanatçı yerleşik sanat formlarına meydan okuyan, devrimci “Dadaizm” akımının öncüsü oldular. Bu “sanat akımı” öncelikle şiir alanında yeşermeye başladı. Öncüleri, “bireyci anarşizm” felsefesinden etkilenerek, insanın düşünmesinin ve bu doğrultuda bir düzen oluşturma çabasının savaşlara sebep olarak insanlığa zarar verdiğini savlayarak “düzen-bozucu” bir eğilimle “sanat” yapmaya giriştiler.

24.02.2018