MENÜ

Moloz

Moloz ile ilgili tüm haberleri, son dakika Moloz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Moloz haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.773 Moloz haberi bulunmuştur.

Moloz Haberleri

Sokak hayvanlarının su ve mama kaplarını molozla doldurdular

Sokak hayvanlarının su ve mama kaplarını molozla doldurdular

Sokak hayvanlarının su ve mama kaplarını molozla doldurdular. Edirne'nin Keşan ilçesinde yaşayan Özen Özkaya (50), sokak hayvanları için içerisine su ve mama doldurarak sokağa koyduğu kapların boşaltılarak, içine beton molozu doldurulduğunu görünce büyük şaşkınlık yaşadı.

31.07.2019Haber
Pakistanda askeri uçak evlerin üzerine düştü

Pakistan'da askeri uçak evlerin üzerine düştü

Pakistan'ın Ravalpindi kentinde, bir askeri uçağın yerleşim bölgesine düşmesi sonucu en az 17 kişi hayatını kaybetti. Ülke medyasında yer alan haberlede ölenlerden beşinin uçak mürettebatından olduğu, kalan 12 kişinin ise sivil olduğu bildirildi.Henüz nedeni belirlenemeyen kazada 12 kişi de yaralandı.AFP haber ajansına konuşan mahalle sakini Mohammad Sadiq, "Büyük bir patlama ile uyandım. İnsanlar bağıyordu" dedi.Sadiq, yardım çığlıklarına yanıt vermek istediklerini ama "alevlerin buna engel olduğunu" da söyledi.Bir başka görgü tanığı ise uçağın çarpmadan önce alevler içinde olduğunu söyledi.Olay yerine ait görüntülerde, moloz haline gelen yapıdaki yangın izleri görülebiliyor.AFP haber ajansı muhabiri yakındaki bir bina çatısında, enkaza ait parça olduğunu da bildiriyor.2010 yılında Airblue isimli özel hava yolu şirketine ait bir uçağın İslamabad yakınlarında düşmesi sonucu 152 kişi hayatını kaybetmişti.Bu kaza ülke tarihindeki en ölümlü havacılık kazası olarak kayda geçmişti.

30.07.2019Haber
Pakistanda askeri uçak evlerin üzerine düştü: En az 17 ölü

Pakistan'da askeri uçak evlerin üzerine düştü: En az 17 ölü

Pakistan'ın Ravalpindi kentinde, bir askeri uçağın yerleşim bölgesine düşmesi sonucu en az 17 kişi hayatını kaybetti.

30.07.2019Dünya
Drift, hız, sollama ve yola moloz dökme

Drift, hız, sollama ve yola moloz dökme

İstanbul, Sultangazi'de iki farklı noktada çekilen görüntüler yürekleri ağızlara getirdi. Yolda drift yapan ve damper kapağından moloz ve taşların yola savrulduğu 2 hafriyat kamyonu kameraya yansıdı.

26.07.2019Haber
Sultangazide yürekleri ağza getiren görüntü

Sultangazi'de yürekleri ağza getiren görüntü

İstanbul, Sultangazi'de iki farklı noktada çekilen görüntüler yürekleri ağızlara getirdi. Yolda drift yapan ve damper kapağından moloz ve taşların yola savrulduğu 2 hafriyat kamyonu kameraya yansıdı.

26.07.2019Gündem
Sultangazide yürekleri ağza getiren görüntü

Sultangazi'de yürekleri ağza getiren görüntü

İstanbul, Sultangazi'de iki farklı noktada çekilen görüntüler yürekleri ağızlara getirdi. Yolda drift yapan ve damper kapağından moloz ve taşların yola savrulduğu 2 hafriyat kamyonu kameraya yansıdı.

26.07.2019Gündem
Silahlar, nü tablolar çıkmıştı Çengelköydeki lüks villanın son hali görüntülendi

Silahlar, nü tablolar çıkmıştı! Çengelköy'deki lüks villanın son hali görüntülendi

ADNAN Oktar suç örgütüne yapılan operasyonun ardından günlerce kamuoyunu meşgul eden, üzerindeki kaçak yapıları belediye tarafından yıkılan Kandilli’deki malikanesi sessizliğini koruyor. İçindeki kamelyalar, kalabalık bina toplulukları ile hafızalarda kalan Adnan Oktar’ın evinin bugünlerde eski halinden eser kalmadığı görülüyor.

26.07.2019Ekonomi
Molozların arasında bulundu, tarihi eser çıktı

Molozların arasında bulundu, tarihi eser çıktı

Bursa'nın İznik ilçesinde molozların arasında bulunan ve 5 yıldır bir çay bahçesinde sergilenen oymalı mermerin, Roma dönemine ait sütun başı olduğu ortaya çıktı. Mermerin, İznik Müzesi'nde sergileneceği bildirildi.

23.07.2019Gündem
Tarihi eser sanılan taş, moloz parçası çıktı

Tarihi eser sanılan taş, moloz parçası çıktı

BURSA'nın İznik ilçesinde, 3 gün önce bulunan ve tarihi eser zannedilen taşın incelemesi yapıldı. Taşın moloz yığını parçası olduğu tespit edildi.

16.07.2019Haber
İznikte tarihi eser sanılan taş, moloz parçası çıktı

İznik'te tarihi eser sanılan taş, moloz parçası çıktı

BURSA'nın İznik ilçesinde, 3 gün önce bulunan ve tarihi eser zannedilen taşın incelemesi yapıldı. Taşın moloz yığını parçası olduğu tespit edildi.

16.07.2019Gündem
TBMMnin tarihi 15 Temmuz mücadelesi

TBMM'nin tarihi 15 Temmuz mücadelesi

FETÖ'nün darbe girişimi gecesi, dönemin TBMM Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında açılan Genel Kurul'da, farklı partilerden milletvekilleri FETÖ'nün bombardımanı altında tek ses oldu.

14.07.2019Gündem
Rizede 300 yıllık kemer köprü çöktü

Rize'de 300 yıllık kemer köprü çöktü

RİZE'nin merkeze bağlı Ambarlık köyünde, 18'inci yüzyılda inşa edilen koruma altındaki taş kemer köprü çöktü. Geçen yıl restore edilen köprünün çökmesi yöre sakinlerini üzdü. Vatandaşlar, köprünün taşlarının toplanarak eski haline uygun yeniden inşa edilmesini istedi.

10.07.2019Gündem
Milasta 6 futbol sahası büyüklüğünde alan yandı

Milas'ta 6 futbol sahası büyüklüğünde alan yandı

Muğla'nın Milas ilçesinde moloz ve budanan ağaç dallarının döküldüğü otluk alanda çıkan yangın korkuttu. İtfaiye, orman ekipleri ve vatandaşların su tankerleri ile müdahale ettiği alevler 2,5 saatte güçlükle söndürülürken, 6 futbol sahası büyüklüğündeki alanın zarar gördüğü bildirildi.

9.07.2019Gündem
Çöplüktü cennet oldu

Çöplüktü cennet oldu

Amasya Merzifon’da bir gurup gönüllü, moloz ve çöplerin atıldığı alanı 22 yıl boyunca sabırla ve ciddi emek harcayarak küçük bir ormana çevirdi. 35 dönümlük alan yaklaşık 5 bin ağacın, çeşit çeşit çiçeklerin, farklı kuş türleri ve başka canlıların yaşadığı bir cennete dönüştü.

4.07.2019Gündem
Bahçe kazıldı sığınak çıktı

Bahçe kazıldı sığınak çıktı

İngiltere’de bir aile, bahçelerinde İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma bir sığınak keşfetti.

26.06.2019Dünya
Molozların arasında oynayan çocuk elektrik akımına kapıldı

Molozların arasında oynayan çocuk elektrik akımına kapıldı

İSTANBUL Başakşehir'de yıkılmış bir evin molozları arasında oynayan 14 yaşındaki oğlunun elektrik akımına kapıldığını söyleyen baba İrfan Bakadur, "Çocuğun durumu çok kötü. İki gün önce yoğun bakımdan çıktı. Ne yemek yiyebiliyor, ne konuşabiliyor. Çocuğumuz da biz de çok zor durumdayız. Bizim çocuğun başına geldi, başka çocukların başına gelmesin' dedi.

7.06.2019Haber
O bölgelere inşaat yapılamayacak

O bölgelere inşaat yapılamayacak

Akarsularda su akış kesitinin daralmasına sebebiyet veren ve su akışını engelleyerek taşkınlara neden olabilecek yapılar inşa edilemeyecek

3.05.2019Ekonomi
Mevlana diyarının incisi: Dokuzun Hanı

Mevlana diyarının incisi: Dokuzun Hanı

Mevlana diyarı Konya'da şehrin en önemli giriş noktalarından birinde bulunan Selçuklu eseri Dokuzun Hanı, 800 yıllık geçmişi ve "şehir kapısı" özelliğiyle tarihi kervan yollarına ve modern duble yollara tanıklık ediyor.

10.04.2019Seyahat
Tarihi eserlere moloz muamelesine son

Tarihi eserlere moloz muamelesine son

KÜLTÜR Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu, 2016 yılında aldığı 639 numaralı ilke kararıyla kamu düzeni veya güvenliğinin olağan hayatı durduracak veya kesintiye uğratacak şekilde bozulduğu ya da doğal afet yaşanan yerlerde; can ve mal güvenliği açısından ilgili bakanlık veya valilikçe tehlikeli, hasarlı, yıkılmaya yüz tutmuş veya yıkılmış olduğunun tespiti yapılan tescilli taşınmaz kültür varlığı kalıntılarının ilgili kurum müdürlüğünce kaldırılmasına olanak vermişti. Ancak Mimarlar Odası, söz konusu kararla kültür varlıklarına moloz muamelesi yapılarak ortadan kaldırılmasına neden olduğu iddiasıyla iptali için Danıştay’a başvurmuştu. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun yürütmeyi durdurma kararının ardından Danıştay 14. Dairesi geçen aralık ayında söz konusu ilke kararını oybirliğiyle iptal etti.

10.04.2019Kitap Sanat
Mevlana diyarının incisi

Mevlana diyarının incisi

Anadolu Selçuklu Devleti'ne başkentlik yapan, han ve kervansaraylarıyla ünlü, Mevlana diyarı Konya'daki Dokuzun Hanı, ‘şehir kapısı’ özelliğiyle tarihi kervan yollarından modern bölünmüş yollara geçişin simgesi olarak dikkati çekiyor.

2.04.2019Seyahat
Konyada marketin asma tavanı çöktü

Konya'da marketin asma tavanı çöktü

KONYA’da bir marketin asma tavanının çökmesi sonucu 2 çalışan moloz yığınının altında kaldı. AFAD ve itfaiye ekiplerinin yarım saatlik çalışmayla kurtarılan yaralılar, hastanede tedaviye alındı.

24.03.2019Gündem
Cami hırsızları kıskıvrak yakalandı

Cami hırsızları kıskıvrak yakalandı

İSTANBUL Sancaktepe'de bir camiye hırsızlık için giren 3 kişi, mahalleli tarafından fark edilince suçüstü yakalandı. Hırsızlar fark edildiklerini anlayınca minareden kubbe kısmına çıkarak kaçmak istedi. Hırsızlar vatandaşların üzerine moloz parçaları da attı.

18.03.2019Gündem
Artçı deprem nedir

Artçı deprem nedir?

Artçı depremler, yer sarsıntısının olduğu bölgelerde gerçekleşen öncü depremlerin ardından meydana gelmektedir. Öncü deprem sonrası şiddetli depremin gerçekleşmesi, artçı depremlerin oluşmasına neden olabilmektedir. Peki, artçı deprem nedir ve ne anlama gelmektedir? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

21.02.2019Gündem
Okula giderken yıkılan duvarın altında kalan Eminenin feci ölümü

Okula giderken yıkılan duvarın altında kalan Emine'nin feci ölümü

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde okula giderken önünden geçtiği evin bahçe duvarı üzerine yıkılan Emine Öbek (12), yaşamını yitirdi.

13.02.2019Gündem
Gaziantepte doğal gaz patlamasında ağır yaralanmıştı, hayatını kaybetti

Gaziantep'te doğal gaz patlamasında ağır yaralanmıştı, hayatını kaybetti

Gaziantep'te art arda meydana gelen doğal gaz patlamaları nedeniyle çöken evin moloz yığınları arasından ağır yaralı olarak kurtarılan 90 yaşındaki Ayşe Bilici kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti

13.02.2019Gündem
Rizede tehlikeli görüntü Uyarıları dinlemediler...

Rize'de tehlikeli görüntü! Uyarıları dinlemediler...

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesindeki Çat Vadisi'nde koruma altında bulunan tarihi Şenyuva Köprüsü'nde restorasyon başladı. Yıkılma tehlikesine karşı tescilli yapıda güçlendirme çalışması da yapılacağı belirtilirken, yöre sakinleri, güvenlik şeridine rağmen çok sayıda turistin köprüye çıkmaya devam ettiğini belirterek, önlem alınmasını istedi.

9.02.2019Gündem
Kaçaklarıyla çöktü: 2 ölü, 11 yaralı

Kaçaklarıyla çöktü: 2 ölü, 11 yaralı

İstanbul Kartal’da 3 katının kaçak olduğu anlaşılan 8 katlı apartman dün bilinmeyen bir nedenle çöktü. 2 kişi yaşamını yitirdi. Ekipler enkaz altında kalanları kurtarmak için zamana karşı yarış veriyor.

7.02.2019Gündem
Tatil cennetinde tepki çeken görüntü

Tatil cennetinde tepki çeken görüntü!

BODRUM Bitez'de, 1980'li yılların sonunda bahçe kuyularına kaynak oluşturması için yapılan su bendi, çoğu plastik olan atıklarla çöplüğe döndü.

5.02.2019Gündem
Birlikte oynamak aşkımızı besliyor

 Birlikte oynamak aşkımızı besliyor

Yasemin Yalçın ve İlyas İlbey, Bakırköy’deki Sahne 74 adlı kültür merkezlerindeki ilk oyunlarına hazır. Çift, tam 12 yıl sonra birlikte rol aldıkları “Vee Perde” oyunuyla bugün izleyici karşısına çıkacak. Hidayet Erdinç’in yönettiği,  dekorunu Barış Dinçel’in hazırladığı oyunda Türk temaşa sanatından örnekler verecek olan çiftle bir araya geldik, tiyatro tutkularını, tükenmeyen aşklarını ve “Türkiye’de komedi”yi konuştuk. FOTOĞRAFLAR: Emre YUNUSOĞLU

1.02.2019Magazin
Hafriyata ‘araç takip’ freni

Hafriyata ‘araç takip’ freni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), tarafından 2 Nisan 2018’de yürürlüğe giren uygulama ile şehirde hafriyat, moloz ve hazır beton taşıyan kamyonlara araç takip cihazları takılarak GPS ile izleme başlandı.

29.01.2019Ekonomi
Dakika dakika böyle takip ediliyor

Dakika dakika böyle takip ediliyor

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB), tarafından 2 Nisan 2018’de yürürlüğe giren uygulama ile şehirde hafriyat, moloz ve hazır beton taşıyan kamyonlara araç takip cihazları takılarak GPS ile izlenme başlandı.

28.01.2019Gündem
Bakan Kurumdan afete karşı önlem genelgesi

Bakan Kurum'dan "afete karşı önlem" genelgesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, iklim değişikliğine bağlı yaşanan afetlere karşı ivedi olarak alınacak önlemlerin hayata geçirilmesine ilişkin 81 il valilikleri ve tüm belediyelere genelge gönderildi.

23.01.2019Ekonomi
Adanada alarm Tarım arazileri sular altında kaldı

Adana'da alarm! Tarım arazileri sular altında kaldı

ADANA'daki Seyhan Barajının aşırı yağışlar nedeni ile kapaklarının açılması ile yaklaşık 30 bin dönüm ekili alan sular altında kalırken, mahsur kalan bir kamyonda iş makinesi yardımıyla bulunduğu yerden kurtarıldı.

15.01.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Ege Üniversitesi’nde ‘plastik pipete hayır’

 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü geride bıraktık. Bugün çevreyle ilgili bir örnek vereyim. Bir güzel ve de ilginç çalışma... Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi 2’nci sınıf öğrencileri, ‘Topluma Hizmet Uygulamaları’ dersi kapsamında plastik kullanımına savaş açtı.

12.06.2019

Yolun ortasına direk mi dikilir

İsmini ‘Sorumlu vatandaş’ olarak tarif eden okurumuz özetimle bakınız ne diyor:

7.06.2019

İstinat mağduruyuz

Mamak Şahintepe Mahallesi’nde, 13 ay önce bir istinat duvarı çökmüş...İki apartman hasar görmüş...19 aile sokağa dökülmüş...Ve.Mamak Belediyesi binaları mühürlemişti.

28.01.2019