MENÜ

Mobil Ticaret Ozellikleri

Mobil Ticaret Ozellikleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mobil Ticaret Ozellikleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 69 Mobil Ticaret Ozellikleri haberi bulunmuştur.

Mobil Ticaret Ozellikleri Haberleri

Dijital platformlarda hangi renk ne etki yaratıyor

Dijital platformlarda hangi renk ne etki yaratıyor?

Renkler, dijital platformlardaki satın alma davranışlarında en belirleyici etkenlerin başında geliyor. Özellikle ürün tercih etme noktasında, kullanıcıların karar verme mekanizması %90 oranında renklere bağlı olarak çalışıyor.

9.05.2019Teknoloji
Terzi cebe girdi

Terzi cebe girdi

Akıllı telefonlara ölçümleme teknolojileri geliştiren MySize, Türkiye pazarına giriş yaptı. MySize’ın geliştirdiği MySizeID uygulaması, tüketicilerin cep telefonlarını kullanarak kendi ölçülerini oluşturmalarını sağlarken, çevrimiçi alışveriş yapan müşterilerin gerçek zamanlı vücut ölçülerine göre işbirliği olan markalardan doğru kıyafet bedenini seçmelerine yardımcı oluyor.

6.05.2019Teknoloji
BlueDot: Şarjın olmadan hedefine varamazsın

BlueDot: Şarjın olmadan hedefine varamazsın

Bu hafta enerji sektöründe ülkemizin göğsünü kabartacak, pırıl pırıl gençlerin öncülüğünü ettiği bir girişimle BlueDot ile karşınızdayız. Hedeflerini daima yüksek tutan Ferhat, Furkan ve Selinay ile elektrikli geleceğimizi konuştuk.

11.03.2019Kampüs
Trenle seyahat edecekler dikkat Resmi Gazetede yayımlandı

Trenle seyahat edecekler dikkat! Resmi Gazete'de yayımlandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, demiryolu ile seyahat eden yolcuların haklarına dair yönetmelik hazırladı.

8.03.2019Ekonomi

Yük taşımaya Türk çözümü!

Dünyada, “Peugeot’yu gençleştiren, Mercedes’i zarif kılan, VW’yi yenileyen kişi” olarak tanınan dünyaca ünlü Türk tasarımcı Murat Günak, Almanya’da yarattığı Ono isimli yeni markasıyla sektöre geri döndü. Hem pedal hem elektrikle çalışan aracıyla büyük kentlerde nakliyat trafiğinde devrim yaratmaya hazırlanan Günak, yeni nesil bu araçla şehirleri daha az gürültüsüz, havayı daha temiz ve trafiği akıcı kılmayı hedefliyor.

7.02.2019Ekonomi
Tarımsal üretime 500 milyon TL ek gelir

Tarımsal üretime 500 milyon TL ek gelir

5.1 milyar TL’lik tarımsal gelire sahip olan Diyarbakır’da, yapımı devam eden Silvan Projesi ile 235 bin dekarlık alan suya kavuşacak. Böylece Diyarbakır’da tarımsal gelirde artış yaşanacağına dikkat çeken DenizBank Tarım Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Burak Koçak, “Örneğin söz konusu alanda sulama yapılmadan buğdaydan elde edilen gelir 88 milyon TL olacakken, sulama sonrası 137 milyon TL’ye çıkabilir. Eğer 235 bin dekarlık bu alanda pamuk ekilirse elde edilecek gelir ise 480 milyon TL’ye ulaşır” ifadelerini kullandı.

11.10.2018Ekonomi
Maç biletlerini bu uygulama ile daha ucuza alabilirsiniz

Maç biletlerini bu uygulama ile daha ucuza alabilirsiniz!

Denizbank, online cüzdan uygulaması 'fastPay' ile müşterilerine 25 Temmuz Çarşamba günü Atatürk Stadı'nda oynanacak Sakaryaspor - Galatasaray hazırlık maçına indirimli bilet alma imkanı sunuyor. Biletini fastPay ile alacak futbolseverlere 5 TL iade ediliyor.

23.07.2018Ekonomi
Geleceğin yıldızları

Geleceğin yıldızları

TÜRKİYE’deki girişimcilik ekosistemi her geçen gün büyüyor. Birçok fikir, proje aşamasından ilk adım atma aşamasına geçiyor ve en önemlisi de bu aşamadaki girişimlerin sayısı da her geçen gün artıyor. Bunu gözler önüne seren iki büyük etkinlik geçen haftalarda düzenlendi. Biri Startup Turkey. Diğeri ise The Pitcher. Her iki etkinlikte yüzlerce yeni girişim arasından yaklaşık 30 tanesi seçildi. Geleceğin Türkiye’de ve hatta dünya çağında yıldızları olabilecek bu projeleri mercek altına aldık. İşte genç Türk girişimcilerin ortaya koyduğu projeler...

Yerli ‘face’ rüya mı

Yerli ‘face’ rüya mı?

Girişimcilik ekosistemindeki en önemli başarı hikayeleri sosyal medya alanında kurulan girişimlerle yazıldı. Peki Türkiye’de durumda ne? Şu ana kadar Türkiye’de 144 sosyal medya girişimi kuruldu. Bunların 39’u kapandı.

‘Kırsal kalkınma sağlanmalı çiftçi yerinde tutulmalı’

‘Kırsal kalkınma sağlanmalı çiftçi yerinde tutulmalı’

Aydın’da Hürriyet ve Denizbank işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Tarım Zirvesi’nde Türkiye tarımının sorunları masaya yatırıldı. Denizbank Batı Anadolu Bölge Müdürü Hasan Özer Orhan, Büyük işletmelerin dışında küçük işletmelerin de köyünde kalmasını sağlayacak, rekabet güçlerini arttıracak çalışmaların ön plana çıktığını söyledi. Orhan, “Kırsal kalkınma sağlanarak çiftçinin yerinde tutulması gerekiyor” dedi.

15.01.2018Ekonomi
Kıtalar yarın birleşiyor Koşuyoruz...

Kıtalar yarın birleşiyor! Koşuyoruz...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul'un düzenlediği Vodafone 39. İstanbul Maratonu yarın koşulacak.

11.11.2017Diğer
Umudu  yeni  ‘Galaxy’de

Umudu yeni ‘Galaxy’de

‘Note7’ modelini üretim hatasından dolayı piyasadan çekmek zorunda kalan Samsung, amiral gemisi modeli olarak ifade edilen Galaxy S8 ile yeniden atağa kalkmaya hazırlanıyor. Tasarım ve özellikleri bakımından iddialı olan model, Koreli markaya geri kaldığı akıllı telefon pazarında moral verecek.

30.03.2017Ekonomi
Nesnelerin İnterneti hayatımızı nasıl değiştirecek

Nesnelerin İnterneti hayatımızı nasıl değiştirecek?

Nesnelerin interneti daha bugünden hayatımızı değiştirmeye başladı. Peki ilerleyen yıllarda bu alanda yeni nelerle karşılaşacağız? Nesnelerin İnterneti ile birlikte evler daha da akıllanacak, peki bunun maliyeti son kullanıcıya ne olacak? Zyxel Türkiye Genel Müdürü Vefa Tarhan, geleceğin teknolojisiyle ilgili merak edilen noktaları Hürriyet'e anlattı.

28.12.2016Teknoloji
Mobil ticarette kazandıran 4 altın kural

Mobil ticarette kazandıran 4 altın kural

Geçtiğimiz son 4 yıl içinde mobilin müşteri ilişkilerinde, online satışlarda ve internet kullanımında özel bir kanal haline geldiğini söylesek yanılmamış oluruz. Bugün Avrupa ve Amerika’da mobilin çevrimiçi ve geleneksel ticaretin bir olmazsa olmazı olduğunu kavrayan birçok dev marka mobil kanalı fiziki mağazalarında ve çevrimiçi kanallarda etkili kullanım yollarına giderek mobil ticareti genel ticaretin merkezine oturttu. Bu nedenle mobil ticarette kazandıran noktaları, dev perakendecilerin başarı reçetelerini sizler için bir araya getirdik.

24.10.2016Teknoloji
Tatildeyken işinizi takip etmenin yolları

Tatildeyken işinizi takip etmenin yolları

Mobil cihazlar artık iş hayatının olmazsa olmazları haline dönüştü. Özellikle tatil döneminde iş akışının aksamasını istemeyenler için sunulan birçok bulut servisi bulunuyor. Çalışanların ve patronların tatil döneminde işlerini daha rahat takip edebilmesi için bir rehber hazırladık.

18.06.2015Kobi
T.C Kimlik No ile SGK Prim Sorgulama ve SSK Hizmet Dökümü. SSK ve SGK, E-Devlet 4-A ve 4-B Borç Sorgulama

T.C Kimlik No ile SGK Prim Sorgulama ve SSK Hizmet Dökümü. SSK ve SGK, E-Devlet 4-A ve 4-B Borç Sorgulama

SSK sorgulamaları ve SGK hizmet dökümü belgelerini almak çok kolaylaştı. Yapılan son değişiklikle ve SGK tarafından yapılan resmi açıklamayla birlikte tüm sorgulama işlemleri e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. SSK sorgulamaları ve SGK hizmet dökümü işlemleri için haberimize bakabilirsiniz.

5.06.2015Gündem
SSK sorgulama ve SGK hizmet dökümü alma işlemleri

SSK sorgulama ve SGK hizmet dökümü alma işlemleri

TC kimlik no ile SSK prim gününüzü SGK sorgulama işlemini edevlet üzerinden kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

1.06.2015Gündem
Meslek seçerken nelere dikkat edilmeli

Meslek seçerken nelere dikkat edilmeli?

Üniversite ve bölüm tercihlerinin yapıldığı dönemin öğrencilerimiz için pek kolay olmadığını düşünüyorum. Bu dönemde öğrenciler tam bir bilgi ve görüş bombardımanı altında kalıyorlar.

16.02.2015Eğitim
Has Şekerler Madencilikten açıklama: Doğal bir afet

Has Şekerler Madencilik'ten açıklama: Doğal bir afet

KARAMAN’ın Ermenek İlçesi’ne bağlı Pamuklu Köyü yakınlarındaki Has Şekerler Madencilik Limited Şirketi’ne ait linyit özel şirkete ait kömür ocağında salı günü meydana gelen su baskınıyla yerin 350 metre altında mahsur kalan 18 işçiyi kurtarma çalışmalarından henüz sonuç alınamadı. 'Ahtapot' adı verilen su tahliye aracının devreye girmesiyle galerideki su seviyesi düşmeye başladı. Bölgede bu sabah saat 06.00’da başlayan yağmur aralıklarla devam ediyor. Bu arada maden şirketinden de açıklama geldi. Açıklamada ''Gerekli tüm tedbirler alınmış ve bu zamana kadar gerekli denetimlerin tamamı yapılmıştır. Ocak hukukun emrettiği şekilde işletilmiştir. Kazanın oluş nedeninin şu anda tespit edilmesi imkansız olmakla birlikte, içeriden kurtulan kardeşlerimizin bize verdiği bilgeye göre doğal bir afetten bahsedilmektedir'' denildi.

30.10.2014Gündem
Samsung Akademinin yeni öğrencileri İzmirli gençler oldu

Samsung Akademi'nin yeni öğrencileri İzmirli gençler oldu

Samsung Electronics'in eğitime destek olmak için yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi "Samsung Akademi", Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) işbirliğiyle İzmir'de de hayata geçirildi.

13.11.2013Eğitim
Büyümenin Lokomotifi

Büyümenin Lokomotifi

Türk finans sektörünün büyüklüğü 2.5 trilyonu aştı

26.09.2013Advertorial
iPhone 4e yasak gelebilir

iPhone 4'e yasak gelebilir

Teknoloji devi Apple rakibi Samsung'un açtığı patent davasını Amerika Birleşik Devletleri'nde bir ticaret mahkemesinde kaybetti. Uluslararası Ticaret Komisyonu (ITC) Apple'ın Samsung patentlerini ihlal ettiğine karar verdi. Karar ile birlikte iPad ve iPhone'un bazı eski modellerinin ABD'de satışlarının durdurulması söz konusu olabilir.

6.06.2013Teknoloji
Bu sektörde eleman arayışı ikiye katlandı

Bu sektörde eleman arayışı ikiye katlandı

İnternetin hızlı yaygınlaşması pazarlama anlayışını da değiştiriyor. Artık firmalar müşteri ve iş ortaklarına interaktif platformları kullanarak ulaşmaya çalışıyor.

10.12.2012Ekonomi
Samsung gençleri eğitiyor

Samsung gençleri eğitiyor

Samsung Electronics, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın işbirliği ile, teknik meslek lisesi öğrencilerine yönelik oluşturduğu uygulamalı eğitim programı Samsung Akademi ile gençlerin eğitimlerine destek olmayı hedefliyor.

16.10.2012Teknoloji
İbrahimağalı oto döşemeci ABD’den 40 milyon dolarlık deri döşeme siparişi aldı

İbrahimağalı oto döşemeci ABD’den 40 milyon dolarlık deri döşeme siparişi aldı

Döşemeci esnaflarıyla ünlü Kadıköy İbrahimağa’da yetişen döşeme ustası Mehmet Cemtaşçı’nın 2007’de kurduğu ‘Elegans Oto Dizayn’ Avrupalı otomotiv devlerinin direksiyon ve koltukları için üretip ihraç ettiği 1.2 milyon dolarlık deri döşemelerle dikkat çekti. ABD’lilerle 40 milyon dolarlık üretim anlaşması yaptı.

21.05.2012Ekonomi
Altın karakter değiştiriyor, Euro ve dolar gibi piyasada dolaşacak

Altın karakter değiştiriyor, Euro ve dolar gibi piyasada dolaşacak

Küresel krizde güvenli liman olarak görülen altında son yıllarda görülen değer artışı, merkez bankaları dahil tüm bankaların ilgisini artırdı. İstanbul Altın Rafinerisi ve Gramaltın Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Halaç, altının karakter değiştirine dikkat çekerek, “Munzam oranlarının artırılması bankalara güzel bir fırsat sunuyor. Tahminim 3-5 yıl sonra altın, dolar ve Euro gibi aramızda dolaşacak. Ceplerimizde belki altın sertifikaları olacak. Altın sertifikaları belki çek yerine geçecek. Belki ticarette dönecek, vadeleşme altın sertifikasıyla olacak” dedi.

18.04.2012Advertorial

"Para kazanmak isteyen bu ülkeye gelsin"

MOSKOVA

Bir yanda Avrupa ve Amerika’yı sarsan ekonomik kriz, diğer yanda iktidarların bir bir devrildiği ve büyük bir siyasi belirsizlik yaşayan çok geniş bir coğrafya. Bu nedenlerle Türk iş adamları için önümüzdeki dönemde yurt dışında güvenli bir şekilde yatırım yapma seçenekleri hayli azalmış durumda.

19.12.2011Ekonomi
Facebook: 30 milyon kişiye ulaştık Türkiye için özel takım kuruyoruz

Facebook: 30 milyon kişiye ulaştık Türkiye için özel takım kuruyoruz

OTUZ milyona yaklaşan kullanıcı sayısıyla Türkiye’nin kendileri için çok önemli bir ülke olduğunu belirten Facebook Küresel Platform Ortaklıkları Direktörü Ethan Beard, “Henüz ofis kurma düşüncemiz yok ama Türkiye’de bir takım yaratıyoruz. Türkiye’ye odaklanacak bu takımla, kullanıcılara ve iş ortaklarına daha yakın olmak istiyoruz” dedi.

9.12.2011Ekonomi
Yeni Türk Ticaret Kanunu Resmi Gazetede

Yeni Türk Ticaret Kanunu Resmi Gazete'de

Yeni Türk Ticaret Kanunu, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

14.02.2011Ekonomi
İşletmeler içinde ana hedef Kobiler oldu

İşletmeler içinde ana hedef Kobi'ler oldu!

KOBİ’lerin potansiyeli arttı. Klasik bankacılığın ötesine geçildi.

9.12.2010Advertorial
Türk Ticaret Kanunu değişiyor

Türk Ticaret Kanunu değişiyor

Siyasi parti gruplarının gelecek ay yasalaşması için uzlaşmaya vardığı tasarılardan biri olan Türk Ticaret Kanunu Tasarısı, 1535 maddeden oluşuyor, bir çok alanda düzenlemeler içeriyor. AB ticaret hukuğu ile uyumlu hale getirilen Türk Ticaret Kanunu'nda kamyon yazıları yasağı da bulunuyor.

4.12.2010Ekonomi
En iyi internet deneyimi

En iyi internet deneyimi

Vodafone abonelerine verdiği Webşın hizmeti ile mobil dünyada ekonomik ve hızlı internet deneyimini ücretsiz olarak sunuyor.

26.12.2009Gündem
En iyi internet deneyimi Webşın ile cep telefonunuzda

En iyi internet deneyimi Webşın ile cep telefonunuzda

Vodafone abonelerine verdiği Webşın hizmeti ile mobil dünyada ekonomik ve hızlı internet deneyimini ücretsiz olarak sunuyor. Yüzde 90’a varan veri sıkıştırma teknolojisi ile ekonomi sağlayan Webşın, Vodafone Live! portalına doğrudan erişime de sahip.

25.12.2009Gündem
Sanal alemdeki ticarete ağır ceza

Sanal alemdeki ticarete ağır ceza

SANAYİ ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, cep telefonu ve internet üzerinden kısa mesaj veya mail yoluyla, "Yasalar ihlal-tüketiciler istismar" edilerek yapılan ticareti yakın takibe aldıklarını açıkladı.

13.08.2009Ekonomi
Vestel, CeBIT’te ’Avrupa’nın ilk’leriyle gövde gösterisi yaptı

Vestel, CeBIT’te ’Avrupa’nın ilk’leriyle gövde gösterisi yaptı

Vestel, bilgi ve iletişim teknolojileri fuarında Avrupa’da ilk üreticilerden olduğu yeni ürünlerini sergiledi.

4.03.2008Gündem
Alman polisine göre katil Türk mafyasından - Türklere göre ırkçı bir emekli Alman polis

Alman polisine göre katil Türk mafyasından - Türklere göre ırkçı bir emekli Alman polis

Alman polisi, "Hilal" adını verdiği 60 kişilik bir ekiple seri cinayeti araştırıyor. Son beş buçuk yılda aynı silahla, Çek yapımı 7.65’lik Ceska’yla ve başlarından kurşunlanarak öldürülen 8 Türk’ün katil ya da katillerini ihbar edene vaat edilen 30 bin Euro’luk ödül, 300 bin Euro’ya çıkarıldı.

29.04.2006Gündem

Yazar Sonuçları

İzmir Kent Güvenlik Sistemi 10 Nisan’da devrede

PROF. Dr. Vahap Tecim, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni bitirmiş.Kanada’da Ottawa Üniversitesi’nde Sistem Bilimleri Bölümü’nde yüksek lisans, İngiltere’de Lancester Üniversitesi’nde Yöneylem Araştırması Bölümü’nde doktora yapmış.26ğııoıoıo

25.03.2012

Biri emniyet şeridini gözetliyor

Geçtiğimiz haftalarda gözüme çarpan en ilginç haber, Metin Avcı isimli bir vatandaşın, emniyet şeridini ihlal edenlerin fotoğraflarını çekip, internet sitesinden yayınlamasıyla ilgiliydi.

18.05.2004

Yüzde yüz yüz yüze

Geleceğin cep telefonlarının tasarlandığı Siemens Mobile Dizayn Laboratuarı'nda çalışan gençler, ''Yüz yüze ilişkilerdeki kişiselliği, iletişim cihazların arayüzlerinde nasıl yakalarız?'' sorusunun cevabını aradılar.

26.01.2003