MENÜ

Mithat Cansız

Mithat Cansız ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mithat Cansız haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 80 Mithat Cansız haberi bulunmuştur.

Mithat Cansız Haberleri

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcılığına atama

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcılığına atama

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcılığına Prof. Dr. Şeref Kalaycı getirildi.

6.07.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı Atama kararları Resmi Gazetede yayımlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Atama Kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Atama Kararlarına göre;

6.07.2019Gündem
Türkiye Taş Kömürü Kurumu 500 işçi kura çekimleri yapıldı

Türkiye Taş Kömürü Kurumu 500 işçi kura çekimleri yapıldı

Türkiye Taş Kömürü Kurumuna (TTK) alınacak olan 500 işçi için kura çekimi 23 Mayıs tarihinde gerçekleşti. Zonguldak, Bartın ve Karabük'te yapılan çekilişle, işe girmeye hak kazanan kişilerin isimleri belli oldu. İşte, TTK 500 işçi kura çekimlerinin yapılması ile kuraya katılan kişilerin de kura sonuçları ile ilgili araştırmaları başladı. Türkiye Taş Kömürü Kurumu işçi alım kurası ile ilgili merak edilenler.

23.05.2019Gündem
Bakan Dönmezden cari açık hamlesi

Bakan Dönmez'den cari açık hamlesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Cari açığımızın kapanmasında yerli kömürün katkısı çok büyük" dedi.

18.04.2019Ekonomi
Altın üretiminde 2023 hedefi 50 ton

Altın üretiminde 2023 hedefi 50 ton

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız "Türkiye altında 33,5 ton üretimle 2013'te zirveyi gördü. Bu rakam 2018'de 27,1 ton seviyesine geldi. Hedefimiz, 2023'te 50 ton üretme kapasitesi olan bir ülke haline gelmek" dedi.

26.03.2019Ekonomi
Türkiyenin ilk maden uzmanı sertifikaları verildi

Türkiye'nin ilk maden uzmanı sertifikaları verildi

Madencilikte her türlü çalışma verisini uluslararası standartlarda ve şeffaf bir şekilde raporlayacak ilk uzmanlar sertifikalarını aldı.

17.02.2019Ekonomi
Maden sahaları için ilk ihale 11 Martta yapılacak

Maden sahaları için ilk ihale 11 Mart'ta yapılacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) tarafından 417 maden sahasının ihale edileceğini ve ilk ihalenin 11 Mart'ta gerçekleştirileceğini belirtti.

7.02.2019Ekonomi
Bor ihracatında hedef 1 milyar doların üzerine çıkmak

Bor ihracatında hedef 1 milyar doların üzerine çıkmak

Geçen yıl 2,4 milyon ton bor ürünü ihracatından 1 milyar dolar ciro ile tarihi bir rekor elde edilirken üretimde de teknoloji yılı olması hedefleniyor.

25.01.2019Ekonomi
Bor ihracatında hedef 1 milyar doların üzerine çıkmak

Bor ihracatında hedef 1 milyar doların üzerine çıkmak

Geçen yıl 2.4 milyon ton bor ürünü ihracatından 1 milyar dolar ciro ile tarihi bir rekor elde edilirken üretimde de teknoloji yılı olması hedefleniyor.

25.01.2019Ekonomi
Madenciliğin GSYİHdeki payı artırılacak

Madenciliğin GSYİH'deki payı artırılacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız; "GSYİH'deki madencilik payını yüzde birler seviyesinden, orta vadede yüzde 3 seviyesinin üzerine taşıma ve uluslararası nitelikleri haiz bir madencilik sektörünü ülkemize kazandırmak için bakanlık olarak çalışmalara başladık. 2018'de 2,4 milyon ton bor ürünü ihracıyla 1 milyar dolar ciro elde ederek tarihi bir rekora imza attık" açıklamasında bulundu.

19.01.2019Ekonomi
Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün kurulumu tamamlandı

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'nün kurulumu tamamlandı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'nün (MAPEG) fiili kurulumunun tamamlandığını bildirdi.

25.12.2018Ekonomi
Mesleki eğitimde ‘maden ve petrol’ alanlarında yeni dönem

Mesleki eğitimde ‘maden ve petrol’ alanlarında yeni dönem

MEB ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolüyle ‘maden ve petrol’ alanlarında eğitim veren mesleki ve teknik Anadolu liselerinin tamamında eğitimin yeniden yapılandırılması kararı alındı. Öğrencilerin işletmelerde beceri eğitimi ve staj uygulamalarının gerçek hizmet ve üretim ortamında yapılmasını sağlayacak iş birliğiyle sektörün talepleri doğrultusunda üretim de yapılacak. Maden ve petrol alanlarında ilk kez sanal gerçeklik ortamında iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri başlatılacak.

20.12.2018Eğitim
Sondajlı maden aramada ilk 100 günlük hedefe ulaşıldı

Sondajlı maden aramada ilk 100 günlük hedefe ulaşıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, ilk 100 günlük hedefler doğrultusunda sondajlı maden arama çalışmasında yapılan sondaj miktarının 1 milyon 250 bin metreye ulaştığını belirtti.

18.12.2018Ekonomi
10 bin 500 maden ocağı mercek altında

10 bin 500 maden ocağı mercek altında

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, maden tesislerinde denetimlerin artırıldığını belirterek, "2018'de 7 bin 525 maden ruhsatını yani 10 bin 500 maden ocağını denetledik. Güvenliği tehdit eden bin 776 işletmenin faaliyetlerini durdurduk." dedi.

3.12.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Sudanda

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Sudan'da

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Sudan'ın kendi ayakları üzerinde kalabileceği, bölgesinde söz sahibi olabileceği sosyal bir kalkınmanın temelini oluşturacak, çerçevesini çizdiğimiz, genel bir anlaşma imzaladığımız konularda hızlı bir şekilde uygulamaya geçeceğiz." dedi.

20.11.2018Dünya
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay Sudanda

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay Sudan'da

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, özel uçak TC-ANA ile TSİ 00.45'te Sudan'ın başkenti Hartum'a geldi.

20.11.2018Dünya
Son dakika... Bakan Dönmezden doğalgaz müjdesi

Son dakika... Bakan Dönmez'den doğalgaz müjdesi!

İstanbul Yeni Havaalanında gerçekleştirilen ‘Türkiye 2023 Zirvesi’nde konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Bu yıl sonuna kadar doğalgaz gitmeyecek hiçbir şehrimiz kalmayacak” dedi.

15.10.2018Ekonomi
Bakan Albayrak: Komisyonculuk tarihe karışacak

Bakan Albayrak: Komisyonculuk tarihe karışacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sebze ve meyve fiyatlarındaki manipülasyonu ve suni süreçleri azaltacak Hal Yasası’nın çok yakın süreçte TBMM’ye geleceğini bildirerek, "İnşallah artık komisyonculuk tarihe karışacak. Satışta rekabet üst düzeye çıkacak ve yeni haller, yeni satış alanları, üretici ve üretici örgütlerinin satış imkânlarının artırılması sağlanacak" dedi.

15.10.2018Ekonomi
Kuzen Varank yardımcı oldu

Kuzen Varank yardımcı oldu

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Çevre ve Şehircilik ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bakan yardımcıları atandı. Bakanlıklara yapılan atamalar, dünkü Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.

23.07.2018Gündem
Son dakika... İki bakanın daha yardımcıları belli oldu

Son dakika... İki bakanın daha yardımcıları belli oldu

Adalet, Gençlik ve Spor, Kültür ve Turizm, Sağlık, Ulaştırma ve Altyapı bakanlıklarında hafta sonunda yapılan atamaların ardından bugün de Çevre ve Şehircilik ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığında bakan yardımcıları atandı.

23.07.2018Ekonomi
Madencilerden Kanada çıkarması

Madencilerden Kanada çıkarması

Dünya madenciliğinin en büyük organizasyonlarından biri olan PDAC 2018, Kanada'nın Toronto kentinde başladı.

5.03.2018Ekonomi
850 petrol işçisi yeni yılı işsiz karşıladı

850 petrol işçisi yeni yılı işsiz karşıladı

Petrol fiyatının 100 dolardan 50 dolara kadar düşmesi yerli petrolün merkezi Batman’ı da sarstı. TPAO, artık Doğu ve Güneydoğu’daki sondaj alanlarında TPIC’den hizmet almayacağını duyurdu. TPİC işçilerine yeni yıla girerken iş akitlerinin feshedileceği duyuruldu. İşçilerin eylem başlatması üzerine ara formül bulunarak, işçilere 6 ay maaş sözü verildi. İşçiler kalıcı çözüm istiyor. Petrol-İş Batman Şube Başkanı Mustafa Tekik Batman’da organik inorganik petrol sektöründen yaklaşık 100 bin kişi geçimini sağladığını belirtti.

5.01.2015Ekonomi
TPIC Irak’taki ‘milyar dolarlık hazineye’ göz dikti

TPIC Irak’taki ‘milyar dolarlık hazineye’ göz dikti

Milli petrol şirketi TPAO’nun uluslararası yatırım şirketi Turkish Petroleum International’ın (TPIC) Başkanı Mithat Cansız, petrol üretimini günlük 2 milyon varilden 10 milyon varile çıkarmayı hedefleyen Irak’ta 45 kuyuluk sondaj ihalesini kazandıklarını söyledi.

15.04.2012Ekonomi
İzmirde üzerlerine yıldırım düşen baba ve kızı öldü... Kuzey Egeyi fırtına vurdu

İzmir'de üzerlerine yıldırım düşen baba ve kızı öldü... Kuzey Ege'yi fırtına vurdu

Fırtına ve sağanak yağış Türkiye'yi etkisi altına aldı. İzmir'in Kınık ilçesinde tütüncülük yaparak geçimini sağlayan Bayram Türkmen (47) ile kızı Tülin Türkmen (14), etkili olan sağanak sırasında kurutmak için dışarı bıraktıkları tütünlerin üzerini örtmek isterken yıldırım düşmesi sonucu öldü. Bu arada, yaklaşık 15 dakika etkili olan sağanak yağış nedeniyle Dündarlı ve Poyracık meralarındaki domates kurutma sergilerinde çalışan işçilerin kaldığı seraları su bastı. Seralardan çıkartılan aralarında çocukların da bulunduğu 200 kişi kapalı spor salonuna yerleştirildi. Balıkesir'in Edremit Körfezi'nde de yağışla birlikte etkili olan fırtına ve sağanak nedeniyle ağaçlar devrildi, iş yerlerinin tenteleri ile şemsiyeleri uçtu.

11.07.2019Gündem
Siparişleri götürürken kazada can verdi

Siparişleri götürürken kazada can verdi

İZMİR'in Bergama ilçesinde, köfte salonu işleten Nazmi Şimşek (27) siparişleri götürürken kullandığı motosikletin kamyona çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

14.05.2019Gündem