MENÜ

Mit Tırları

Mit Tırları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mit Tırları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 30 Mit Tırları haberi bulunmuştur.

Mit Tırları Haberleri

Hükümetten Kılıçdaroğlu’nun eleştirilerine çok sert yanıt

Hükümetten Kılıçdaroğlu’nun eleştirilerine çok sert yanıt

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üniforma giydiği ve sanatçılarla birlikte ziyaret ettiği sınır karakolu ziyaretine yönelik eleştirilerine çok sert yanıt verdi.

5.04.2018Gündem
Ahmet Davutoğlundan 71 sayfalık cevap

Ahmet Davutoğlu'ndan 71 sayfalık cevap

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, darbe girişimiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu'nun sorularına 71 sayfalık cevap gönderdi.

12.01.2017Gündem
Bitliste, gazeteci Gül ve Dündarın tahliye edilmesine tepki

Bitlis'te, gazeteci Gül ve Dündar'ın tahliye edilmesine tepki

- AK Partili gençler, Cumhuriyet gazetesi yazarları Dündar ve Gül'ün tahliye edilmesine tepki gösterdi

8.03.2016Bitlis
AYMnin Dündar ve Gül hakkındaki kararı

AYM'nin Dündar ve Gül hakkındaki kararı

- Hukukçular Derneği Malatya Temsilcisi Karabay: "Anayasa Mahkemesi görünürde Can Dündar ve Erdem Gül için karar vermiş olsa da, gerçekte bu durum bir yargı kurumu eliyle yargıya, yargılamaya müdahaledir"

29.02.2016Malatya
MİT tırlarının durdurulması davasına yetkisizlik kararı

MİT tırlarının durdurulması davasına yetkisizlik kararı

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranması işlemlerini organize ettikleri gerekçesiyle FETÖ'nün "sivil imamı" 11 kişi ile bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 15'i tutuklu 18'i firari 55 sanık hakkında açılan ve duruşmaları kapalı olarak yapılan davayla ilgili yetkisizlik kararı verdi.

11.06.2018Gündem
Yüzbaşı Burak Akın neden teslim olduğunu itiraf etti Yakalanacağımı anlayınca...

Yüzbaşı Burak Akın neden teslim olduğunu itiraf etti! 'Yakalanacağımı anlayınca...'

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğunu söyleyerek Ankara Emniyet Müdürlüğüne teslim olan, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in koruma subayı yüzbaşı Burak Akın, "yakalanacağını anlayınca teslim olmaya karar verdiğini" bildirdi. Akın, askeri lisede hazırlık okurken kendisine kod adı kullanmak gerektiğinin söylendiğini belirterek, FETÖ içinde "Cenk" kod adını kullandığını söyledi.

9.01.2018Gündem
Kılıçdaroğlu: Biz gardırop Atatürkçüsü değiliz

Kılıçdaroğlu: Biz gardırop Atatürkçüsü değiliz

Kılıçdaroğlu: Biz gardırop Atatürkçüsü değiliz

23.08.2017Ankara
Enis Berberoğluna verilen cezanın gerekçeli kararı çıktı

Enis Berberoğlu'na verilen cezanın gerekçeli kararı çıktı

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nu, durdurulan MİT tırları görüntülerini eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a verdiği iddiasıyla ilgili yargılandığı davada, "devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk maksadıyla açıklamak" suçundan verdiği 25 yıl hapis cezasının gerekçeli kararını açıkladı.

24.06.2017Gündem
Hulusi Akar : Konuşma özgürlüğümü sonuna kadar Komutan tavrı içinde sürdürdüm (2 )

Hulusi Akar : Konuşma özgürlüğümü sonuna kadar Komutan tavrı içinde sürdürdüm (2 )

Hulusi Akar : Konuşma özgürlüğümü sonuna kadar Komutan tavrı içinde sürdürdüm (2 )

30.05.2017Ankara
Son dakika... İşte Genelkurmay Başkanı Hulusi Akarın yanıtları

Son dakika... İşte Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın yanıtları

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın Meclis Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'na verdiği 8 sayfalık yanıtlar ortaya çıktı. Orgeneral Akar, "Her şeyi göze alarak darbecilere şiddetle karşı çıktım. Konuşma özgürlüğümü komutan tavrı içinde sürdürdüm. İlk andan itibaren hiçbir pazarlık söz konusu olmadı" dedi. Orgeneral Akar, "MİT'e yapılan ihbarda darbe söz konusu değildi" diye konuştu. Darbecilerin paniğe kapılın darbeyi erkene çektiğini belirten Akar, "MİT'e ihbarın büyük bir planın parçası olduğunu düşündük" ifadelerini kullandı. "FETÖ'nün işi bir darbe ile seçilmiş hükümeti devirmeye, TSK’yı, Türkiye’yi kontrol altına alma noktasına getirmeye cüret etmesini devletin diğer kurumlan da dâhil pek çok kimsenin beklemediğini" söyleyen Akar'a Mehmet Dişli ile ilgili de sorular yöneltildi.

30.05.2017Gündem
MİTi suçlamak için Reyhanlı saldırısına göz yummuş

MİT'i suçlamak için Reyhanlı saldırısına göz yummuş!

MİT tırlarını durduran ve FETÖ'nün şifreli haberleşme ağı "ByLock"u kullandığı tespit edilen eski Cumhuriyet Savcısı Şişman hakkında HSK Teftiş Kurulu Başkanlığınca hazırlanan rapor tamamlandı. Raporla, MİT tırları davasının tutuklu eski savcısı Şişman'ın, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki terör saldırısını haber almasına rağmen operasyon başlatmadığı, MİT'i suçlamak için saldırıya göz yumduğu ortaya çıktı.

11.05.2017Gündem
MİT TIRlarını durduran savcı tutuklandı

MİT TIR'larını durduran savcı tutuklandı

MİT'e ait tırları Hatay'da durdurarak arama yapmak isteyen ve itiraz eden MİT görevlilerini tehdit ettiği iddiasıyla gözaltına alınan eski Kırıkhan Cumhuriyet Savcısı Yaşar Kavalcıoğlu tutuklandı.

20.04.2017Gündem
Saldırganın içeriden yardım aldığı kesin

Saldırganın içeriden yardım aldığı kesin

Yoğun bir terör dalgasıyla sona eren 2016’nın ardından yeni yıla Reina katliamıyla başladık, İzmir Adliyesi’ne yapılan saldırıyla yine yasa boğulduk. Türkiye’nin karşı karşıya olduğu çok taraflı ve asimetrik terör tehdidinin analizini ve çıkış yollarını eski MİT Müsteşar Yardımcısı Cevat Öneş ile konuştuk. Kariyerini MİT’in İstihbarattan Sorumlu Müsteşar Yardımcısı olarak noktalayan Öneş’e göre içinde bulunduğumuz noktadan çıkışın anahtarı daha iyi istihbaratta değil nitelikli demokratikleşme adımlarında. ‘Barış’ kelimesini kullanmanın bile riskli olduğu bir dönemden geçtiğimizin farkındalığı içinde ancak yine de ‘toplumsal uzlaşmacı ve çözümcü’ pratiğe dönüşün elzem olduğuna inanıyor. Reina’daki katliamla ilgili ise IŞİD içindeki grupları yabancı ishihbarat servislerinin kullanma ihtimaline dikkat çekiyor.

8.01.2017Gündem
Son dakika haberi: Cumhuriyet Gazetesi operasyonunda 9 gazeteci tutuklandı

Son dakika haberi: Cumhuriyet Gazetesi operasyonunda 9 gazeteci tutuklandı

Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyonda ‘FETÖ/PDY ve PKK/KCK terör örgütlerine üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek’ iddiasıyla gözaltına alınan isimlerden 9’u için savcılık tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti. Gelen son dakika bilgisine göre, 9 ismin hepsi "silahlı terör örgütüne üye olmamakla beraber örgüt adına faaliyette bulunmak" suçlamasıyla tutuklandı. Tutuklanan Cumhuriyet yazar ve çalışanları Silivri Cezaevi'ne götürüldü.

4.11.2016Gündem
Eski Ergenekon savcısı kırmızı bültenle aranacak

Eski Ergenekon savcısı kırmızı bültenle aranacak

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Selam Tevhid'de kumpas davasının firari sanıklarından eski "Ergenekon" savcısı Cihan Kansız hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına karar verdi.

4.10.2016Gündem
Can Dündara Can Dündarın kitabıyla mahkumiyet...

Can Dündar'a "Can Dündar'ın kitabıyla" mahkumiyet...

Can Dündar'a "Can Dündar'ın kitabıyla" mahkumiyet...

16.05.2016İstanbul
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: ÖSO’ya gidenleri deşifre ettiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: ÖSO’ya gidenleri deşifre ettiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde belediye başkanlığını ziyareti öncesinde belediye binası önünde toplanan kalabalığa yaptığı konuşmada gündemdeki konulara değindi.

28.11.2015Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu: MHP ile koalisyon kurmayı isteriz

Kemal Kılıçdaroğlu: MHP ile koalisyon kurmayı isteriz

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım seçimi sonrasında CHP'nin koalisyonu kurmakta birinci önceliğinin hangi partiden yana olacağına ilişkin, "MHP ile isteriz. İkimiz de muhalefetteyiz. İkimizin de seçim bildirgesinde çok fazla ortak nokta var ve dolayısıyla bir araya gelip hükümet kurabiliriz" dedi.

24.10.2015Gündem
İlker Başbuğ savunmasını yaptı

İlker Başbuğ savunmasını yaptı

Yargıtay 16. Ceza Dairesinde yapılan "Ergenekon" davasının temyiz incelemesinin ikinci duruşması, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un savunmasıyla başladı. Başbuğ'un savunması yaklaşık 3,5 saat sürdü.

7.10.2015Gündem

'MİT tırları' davasında gizlilik kararı

Adana ve Hatay’da MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada ilk duruşma Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nde yapıldı. Duruşma başlar başlamaz, cumhuriyet savcısının talebiyle davada gizlilik kararı alındı.

1.10.2015Gündem
KPSS Savcısının tehdit iddianamesi

KPSS Savcısının tehdit iddianamesi

2010 yılındaki KPSS’deki kopya iddialarıyla ilgili soruşturmayı sürdüren Savcı Yücel Erkman’ın tehdit edilmesi olayıyla ilgili olarak başlatılan soruşturma tamamlandı.

6.07.2015Gündem
Arınç’tan Melih Gökçek’le ilgili çarpıcı sözler: Başbakan dedi ki muhatap alma, bunun hesabı sonra görülür

Arınç’tan Melih Gökçek’le ilgili çarpıcı sözler: 'Başbakan dedi ki muhatap alma, bunun hesabı sonra görülür'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Melih Gökçek'le yaşadığı polemikle ilgili bir detayı ilk kez anlattı. Arınç, Başbakan Davutoğlu'nun Gökçek'le ilgili kendisine, "Muhatap alma bunun hesabı daha sonra görülür" dediğini söyledi.

4.06.2015Gündem
Türkmen komutandan MİT tırları açıklaması

Türkmen komutandan "MİT tırları" açıklaması

Suriye'de Esad rejimi güçlerine karşı Türkmen bölgesini savunan muhalif gruplardan Sultan Abdulhamit Han Tugayı'nın komutanı Abdullah, 19 Ocak 2014'te Suriye Türkmenlerine lojistik yardım götüren MİT'e ait tırların "paralel yapı" tarafından engellenmesinin Türkmenlere zarar verdiğini söyledi.

4.06.2015Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazeteci Can Dündar ve Cumhuriyet Gazetesi hakkında bireysel suç duyurusunda bulundu.

2.06.2015Gündem
CHPnin seçim bildirgesi

CHP'nin seçim bildirgesi

İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.

19.04.2015Gündem
İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Yıldırım:

İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Yıldırım:

- "Sadece İsrail için değil, tüm zalimler için tehdidiz ve tehdit olmaya devam edeceğiz"

29.11.2014Samsun
Erdoğan YHT töreninde konuştu

Erdoğan YHT töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara-İstanbul arasının Yüksek Hızlı Tren ile bağlanması nedeniyle Eskişehir'de düzenlenen törende konuştu.

25.07.2014Gündem
TIRların içeriği belirlendi, gizlilik kararı verildi

TIR'ların içeriği belirlendi, gizlilik kararı verildi

ADANA’da silah ve mühimmat taşıdığı ihbarı üzerine dün durdurulan 7 TIR’dan aranan 3 TIR’lardaki malzemelerin savcılıkça tespitinin yapıldığı, MİT’in malzemelerin kendilerine ait olduğunu belgelemesi üzerine soruşturmada gizlilik kararı verildiği anlaşıldı.

20.01.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Gazeteciliğe talep tahminlerden yüksekmiş

Gazetecilere Özgürlük Platformu'nun (GÖP) 24 Temmuz'da sosyal medyada düzenlediği "Diren Gazetecilik" eylemi sıradışı bir ilgiyle karşılandı. Bu manzara, kamuoyunda habere talebin ve basın özgürlüğü bilincinin tahminlerin ötesinde olduğunu gösteriyor.

29.07.2014