MENÜ

Mıpım

Mıpım ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mıpım haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 274 Mıpım haberi bulunmuştur.

Mıpım Haberleri

165 mimar bir arada

165 mimar bir arada

Enis Öncüoğlu’nun çektiği 165 mimarın portrelerinden oluşan ‘FORM.AL’ başlıklı sergi, Kalebodur’un desteğiyle Pilevneli Gallery Dolapdere’de izleyiciyle buluşuyor.

5.07.2019Kitap Sanat
Fransa çıkarması

Fransa çıkarması

Bu yıl 30’uncu kez Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen gayrimenkul fuarı MIPIM, Türkiye’nin şovuna dönüştü. Fuara Türkiye’den 206 kurum ve kuruluş katılırken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da açılışı yaptı. Fuarda yer alan İstanbul Çadırı yatırımcıların beğenisini topladı. Fuara katılan Türk firmalar yabancı yatırımcılarla 4 bin 326 birebir görüşme yaptı.

22.03.2019Ekonomi
Yabancı yatırımcının ilgisini çekti

Yabancı yatırımcının ilgisini çekti

Emlak Konut GYO, dünyanın en prestijli gayrimenkul fuarlarından MIPIM 2019’daki yerini bu yıl da aldı.

22.03.2019Ekonomi
Avdagiç: Atatürk Havalimanının fuar merkezine dönüşmesine katkı vermeye hazırız

Avdagiç: Atatürk Havalimanı'nın fuar merkezine dönüşmesine katkı vermeye hazırız

İTO Başkanı Şekib Avdagiç "Atatürk Havalimanı'nın fuar merkezi yapılması fikrini doğru buluyoruz ancak bunun için bir dönüşüm yapılması gerek. Oradaki bütün holler, hemen bugünden yarına kullanılabilecek durumda değil. Statik anlamda da fiziki anlamda da. Hem bazı hollerin dönüşmesi hem bazı ilave hollerin yapılması lazım. Biz İstanbul Dünya Ticaret Merkezi olarak oraya katkı vermeye hazırız" dedi.

15.03.2019Ekonomi
MIPIM’DE 26 bin profesyonel buluştu

MIPIM’DE 26 bin profesyonel buluştu

Alkaş’ın Türkiye temsilciliğini yürüttüğü Mipim Fuarı 12-15 Mart tarihleri arasında 26 binden fazla profesyoneli bir araya getirdi.

15.03.2019Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiçten büyüme öngörüsü

İTO Başkanı Avdagiç'ten büyüme öngörüsü

İTO Başkanı Şekib Avdagiç "Büyümede bu yılın üçüncü ve dördüncü çeyreğinde beklentilerin üzerinde iyileşme olacağını öngörüyorum." dedi.

14.03.2019Ekonomi
Bakan Kurumdan önemli imar barışı açıklaması

Bakan Kurum'dan önemli imar barışı açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "İmar Barışı'na giren yapılar sağlamdır, riskli değildir” anlamı taşımadığını bildirdi.

14.03.2019Ekonomi
Emlak Konut GYO: Yabancılara satışlar 1.1 milyar lirayı buldu

Emlak Konut GYO: Yabancılara satışlar 1.1 milyar lirayı buldu

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, dış piyasalara açılmanın önemine dikkat çekerek, şirketin yabancı yatırımcılara satışının 2018 yılında 1.1 milyar lirayı bulduğunu söyledi.

13.03.2019Ekonomi
Bakan Kurum, Fransada fuar açılışına katıldı

Bakan Kurum, Fransa'da fuar açılışına katıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "3 günlük fuar ziyaretleri çerçevesinde 1 milyon kartvizit el değiştiriyor. Bu birliktelik hem sektörümüz hem de sektörümüzün geleceği adına çok önemli" dedi.

12.03.2019Ekonomi
Ermuttan premium yatırım mesajı

Ermut'tan premium yatırım mesajı

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut "Bir yandan üretim ve katma değerli alanlarda yatırımları artırırken, bir yandan da bu tip sektörlerdeki avantajımızı korumak, markamızın altını daha iyi çizmek ve premium yatırımları ülkemize çekmek adına çalışmalıyız" dedi.

12.03.2019Ekonomi
Türkiye MIPIMe 30uncu kez katılacak

Türkiye MIPIM'e 30'uncu kez katılacak

Türkiye'nin bu yıl 30'uncu kez kapılarını açacak olan uluslararası gayrimenkul fuarı MIPIM 2019'da bin metrekare alanda 200’ü aşkın kuruluşla temsil edilmesi bekleniyor.

14.02.2019Ekonomi
Türkiye şovu

Türkiye şovu

Evim Türkiye Fuarı, Almanya Düsseldorf’ta dün kapılarını açtı. 3 gün sürecek fuara Türk gayrimenkul firmaları çıkarma yaptı. 15 şehirden yüzlerce proje gurbetçilerle buluştu. Memlekete yatırım planlayan gurbetçiler fuara yoğun ilgi gösterdi.

9.02.2019Ekonomi
Evim Türkiye Fuarı emlak satışları ile başladı

Evim Türkiye Fuarı emlak satışları ile başladı

Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı, Türkiye’nin önde gelen 76 gayrimenkul firmasının katılımıyla Almanya’nın Düsseldorf kentinde başladı. Avrupa’nın birçok ülkesinden gelen gurbetçiler, projeleri yakından inceleme fırsatını bulacak. Yoğun ilgi gören ve üç gün sürecek fuar emlak satışları ile resmen başladı.

8.02.2019Ekonomi
İstanbul Düsseldorf’a taşınacak

İstanbul Düsseldorf’a taşınacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteği, Demirören Medya ve İstexpo ortaklığıyla 8-10 Şubat 2019 tarihlerinde Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenecek olan Evim Türkiye Fuarı’na katılım giderek artıyor. Fuarda 256 metrekarelik stantla yer alacaklarını belirten İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, “İTO olarak bir anlamda İstanbul’u Düsseldorf’a taşıyacağız” dedi.

28.12.2018Ekonomi
Türkiyede 19,5 milyon konut bulunuyor

"Türkiye'de 19,5 milyon konut bulunuyor"

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Türkiye'de halihazırda nüfusun yüzde 88'inin şehirlerde yaşadığını belirterek, "Yaklaşık 19,5 milyon konutun bulunduğu Türkiye'de nüfus artışına oranla konut ihtiyacı da artarak devam ediyor." ifadesini kullandı.

4.12.2018Ekonomi
Dünyanın en etkileyici inşaat projeleri

Dünyanın en etkileyici inşaat projeleri

MIPIM 2018 bu yıl Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlendi. Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından biri olan MIPIM, her yıl yüzlerce ülkeden birçok inşaat şirketini ağırlıyor. Fuarda ayrıca en etkileyici konut projeleri de açıklanıyor. İşte 2018 MIPIM ödülleri kazananları ve dünyanın en etkileyici inşaat projeleri:

22.03.2018Emlak
Madencilerden 2,5 milyar dolarlık ihracat hedefi

Madencilerden 2,5 milyar dolarlık ihracat hedefi

İMİB Başkanı Dinçer: "Blok mermer ve işlenmiş doğal taş ihracatında 2017'de 2,1 milyar dolara ulaşıldı. Bu yıl inşallah 2,5 milyar dolara çıkmasını hedefliyoruz" açıklamasında bulundu.

15.03.2018Ekonomi
İstanbul ‘güç birliği’ ile MIPIM’in ‘kalbi’ne yerleşti

İstanbul ‘güç birliği’ ile MIPIM’in ‘kalbi’ne yerleşti

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM, Fransa’nın Cannes kentinde bugün 29’uncu kez kapılarını açtı. İstanbul Ticaret Odası (İTO), 685 metrekarelik İstanbul Çadırı ile fuarda dördüncü kez yer alıyor. İTO Başkanı Öztürk Oran, “Yatırım deryasında İstanbul rüzgarı esiyor. MIPIM’de de bunu çok net şekilde görüyoruz” dedi.

13.03.2018Ekonomi
Türkler Fransa yolcusu

Türkler Fransa yolcusu

Dünyanın en önemli gayrimenkul fuarlarından MIPIM 2018, 13-16 Mart’ta Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenecek.

11.01.2018Ekonomi
GAD Foundationa uluslararası ödül

GAD Foundation'a uluslararası ödül

GAD Foundation, 15-17 Kasım tarihleri arasında Berlin’de gerçekleşen Dünya Mimarlık Festivali’nde bu yıl onuncu yıl şerefine düzenlenen WAFX Prize’da Smart Cities kategorisinde Media City projesi ile ödüle layık görüldü.

24.11.2017Ekonomi
Yabancının ürkek bakışını kıracağız

Yabancının ürkek bakışını kıracağız

Gayrimenkul fuarı Mipim’i bu yıl Türkiye’ye getirmeyi planlarken terör ve darbe girişimi engeline takıldıklarını belirten Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, “5-6 Aralık’ta İstanbul’da büyük bir buluşma hazırlıyoruz. ‘Bekle gör’ durumundaki yabancı yatırımcı bugünlerde iştahsız. Türkiye’ye karşı olan ürkek bakışı kıracağız” dedi.

9.11.2017Ekonomi
Huzurun Yeryüzündeki Adresi

Huzurun Yeryüzündeki Adresi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş

14.09.2017Hatayı Keşfet
Baksıya Avrupadan bir ödül daha

Baksı'ya Avrupa'dan bir ödül daha

BAYBURT’taki Baksı Hüsame Köklü Kadın İstihdam Merkezi, Fransa’da gerçekleştirilen ve gayrimenkul alanında dünyanın en önemli organizasyonu olan MIPIM-Cannes’dan büyük ödül aldı.

29.03.2017Kitap Sanat
Hatay yatırımcıları  BEKLİYOR

Hatay yatırımcıları BEKLİYOR

HATAY Belediyesi şehrin gelişimine katkı sağlayacak yeni projeler için düğmeye bastı.

27.03.2017Ekonomi
Türkün hızı şaşırttı

Türk'ün hızı şaşırttı

Yılda ortalama 600 bin yeni konut üretebilen, son 5 yılda ilan ettiği mega projelerin büyük bölümünü tamamlayan ve halen dünya çapında büyük projelerin inşaatını da finansman sorunu yaşamadan sürdüren Türkiye, dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM’de rakiplerini kıskandırdı.

16.03.2017Ekonomi
Tapuda yüzde 25 indirim

Tapuda yüzde 25 indirim

Tapu harçları binde 20’den binde 15’e çekildi. 30 Eylül’e kadar geçerli olacak indirim sayesinde 500 bin liralık bir ev alan vatandaş 10 bin lira yerine 7 bin 500 lira tapu harcı ödeyecek. Yeni düzenleme ile kayıt dışı konut satışlarının da engellenmesi hedefleniyor.

15.03.2017Ekonomi
Cannes müjdesi

Cannes müjdesi!

Almanya, Avusturya ve Hollanda’nın yoğun ‘siyasi saldırısı’ altındaki Türkiye, Cannes’da gayrimenkul fuarında ilgi odağı oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye’ye daha yakından bakanların fırsatları gördüğünü belirterek, “Gayrimenkul sektörünün merakla beklediği yüzde 4’ü bulan tapu harçlarında indirimde son aşamaya gelindi. Yakında müjdeyi Maliye Bakanımız verecek” dedi.

14.03.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Konkordatoyu gören bankalar ‘yapılandırma’ kapısını açmayı seçti

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, geçenlerde yönetim kurulundan bazı arkadaşlarıyla birlikte İSTOÇ’da “nabız turu”na çıktı. Plastik, züccaciye ve oyuncak sektöründe iş yapan küçük işletmeleri gezdi. 6 saatlik tur sonrası şu izlenimi edindi:

16.03.2019

Kafadan atmadım sordum, danıştım

İZMİR’de Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde gerçekleşen KOBİ’lere “Nefes Kredisi”nin imza törenindeyiz...

31.03.2018

Oyak gayrimenkulde 20 milyar lirayı buldu

SİNPAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çelik, Cannes’daki (Fransa) emlak fuarı MIPIM’de İstanbul Ticaret Odası’na (İTO) ait “İstanbul Çadırı”nda Oyak’ın standına uğradı. Oyak Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörü Ali Seydi Karaoğlu’nun kulağına eğildi:

29.03.2018

Yabancı, dışarıdaki 1.5 milyar dolarlık yatırıma bakıp Türkiye’yi soruyor

ESAS Gayrimenkul’ün Cannes’da (Fransa) gerçekleşen gayrimenkul fuarı MIPIM’deki standına giren bir yabancı yatırımcı, şirketin yurt dışında yatırım yaptığı ülkelere baktı:

22.03.2018

Savaşın göbeğinde 600 milyon dolara 150 fabrika yapıldı

Türkiye’nin sanayi şehirleri arasında bulunan Gaziantep son yıllarda Suriye’deki savaş nedeniyle zor günler geçirse de yatırımcının bölgeye olan ilgisi devam ediyor. Gaziantep’te son 1.5 yılda 150 fabrika yapıldığını söyleyen AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, bu yatırımların değerinin 600 milyon doları bulduğunu söyledi.

17.03.2018

İstanbul’a ‘Yatırıma En Uygun Şehir’ ödülü

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Fransa’nın Cannes kentinde gerçekleşen dünyanın önde gelen gayrimenkul fuarı MIPIM’deki İstanbul Ticaret Odası (İTO) ev sahipliğindeki “İstanbul Çadırı”nda karşısında oturan gruba baktı.

14.03.2018

Pizzaya yeni lezzet

GEÇENLERDE yolum Lozan Meydanı’na düştü.

30.01.2018

ABD’de 250 milyon dolarlık akaryakıt zinciri sahibi oldu

TAHİNCİOĞLU Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, bir süre önce ABD’de yaşayan kayınbiraderiyle New York’ta dolaşırken aklından geçeni paylaştı:

15.04.2017

80 ülkedeki 264 bin çalışanı ‘tek bulut’ta topladı, ‘his’ ölçecek

ALARKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Garih’le New York’a gittiğimde PepsiCo İnsan Kaynakları Yönetim Hizmetleri ve Operasyonları Başkanı Ümran Beba ile grubun merkezindeki ofisinde buluştum.

1.04.2017

Dışarıya para götürmüyoruz beynimizi satıyoruz

MADISON Equities’in sahibi Robert Gladstone, geçen yıl Tabanlıoğlu Mimarlık’ın ortağı Murat Tabanlıoğlu’ndan davet aldı:

25.03.2017

Kutsal topraklar bereket getirdi

YILDIZ Holding’in bisküvi, çikolata, şekerleme şirket ve markalarını “tek global çatı”da toplamak üzere İngiltere’de kurduğu Pladis’in CEO Yardımcısı Mehmet Tütüncü, Cidde’de sunum yapmaya hazırlanırken ekrana Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’in canlı görüntüsü yansıdı.

19.03.2017

Airport City 6 milyar Euro yatırım çekecek

CANNES’daki (Fransa) emlak fuarı MIPIM’in gerçekleştiği alanın karşısındaki Majestic Otel’in toplantı salonu...

18.03.2017