MENÜ

Mimarlık Fakültesi

Mimarlık Fakültesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mimarlık Fakültesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mimarlık Fakültesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.709 Mimarlık Fakültesi haberi bulunmuştur.

Mimarlık Fakültesi Haberleri

Öğrenciler üniversiteleri için tasarlıyor

Öğrenciler üniversiteleri için tasarlıyor

Yaşar Üniversitesi'nin, mühendislikten mimarlığa çeşitli bölümlerinde eğitim gören öğrencileri, staj yazılımından ders programlarına, tercih sisteminden fuar standına kadar birçok projeyi, üniversiteleri için tasarlıyor.

17.09.2018Kampüs
Fotoğrafın türlü halleri Mardin’de

Fotoğrafın türlü halleri Mardin’de

FOTOĞRAF sanatçısı Murat Germen'in aralarında aşırı kentleşmenin etkileri, yerel kültürlerin belgesel sürdürülebilirliği, insanın doğada neden olduğu tahribat temalı eserlerinin de yer aldığı ‘Fotoğrafın Türlü Halleri’ sergisi Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi Dilek Sabancı Sanat Galerisi’nde dün düzenlenen törenle açıldı.

11.09.2018Kitap Sanat
Tasarım bienalinde ‘okullar okulu’ teması

Tasarım bienalinde ‘okullar okulu’ teması

4. İstanbul Tasarım Bienali, bu yıl 22 Eylül-4 Kasım arasında düzenlenecek. Etkinliğin bu yılki teması arasında ‘Okullar Okulu’ da var.

6.09.2018Eğitim
Arkadaşımızı kaybettik

Arkadaşımızı kaybettik

Güler yüzü, çalışkanlığı ile tüm çalışma arkadaşlarının sevgisini kazanan gazetemiz Hürriyet’in Bina Müdürü, yüksek mimar Nezih Kutay’ı (62) kaybettik. Kutay bir süredir akciğer kanseri tedavisi görüyordu.

27.08.2018Gündem
Zuhal Topal kimdir

Zuhal Topal kimdir?

Bir süredir ekranlardan uzak olan Zuhal Topal yeni bir projeyle gündeme geldi. Zuhal Topal, birçok ülkede yayınlanan Momsters isimli yarışmanın Türkiye uyarlamasıyla hafta içi her gün evlere konuk olacak. Peki, Sihirli Annem, Geniş Aile ve Avrupa Avrupa dizileriyle tanınan Zuhal Topal kimdir, kaç yaşında?

27.08.2018Televizyon
AK Parti MKYKsında yer alan Çiğdem Karaaslan kimdir

AK Parti MKYK'sında yer alan Çiğdem Karaaslan kimdir?

AK Parti MKYK'sında yer alan Çiğdem Karaaslan kimdir sorusu vatandaşlar tarafından sorgulanan isimler arasında yer almaya başladı. Daha öncede birçok kez MKYK'da yer alan Çiğdem Karaaslan'ın kişisel bilgileri merak ediliyor. Peki, AK Parti MKYK'sında yer alan Çiğdem Karaaslan kimdir?

18.08.2018Gündem
4 yıllık bölümler taban ve tavan puanları

4 yıllık bölümler taban ve tavan puanları

YKS tercih işlemlerinin başlamasıyla birlikte, 4 yıllık bölümlerin neler olduğu merak konusu oldu. 4 yıl eğitim veren üniversite bölümleri hakkında araştırma yapan üniversiteli adayları, 4 yıllık bölümlerin taban ve tavan puanlarını sorguluyor. İşte, YKS tercih işlemleri kapsamında 4 yıllık eğitim veren bölümlere ait merak edilen detaylar..

7.08.2018Gündem
Teknoloji üretmek isteyenlerin tercihi mühendislik

Teknoloji üretmek isteyenlerin tercihi mühendislik

Mühendislik eğitimi güçlü olan üniversitelerin, dünya listelerinde hep üst sıralarda olduğu görülüyor. Bunun yanı sıra sanayiyle etkileşimi ve işbirliği çok olan yükseköğretim kurumları da ‘mühendislik’ mesleğini tercih etmek isteyenler için belirleyici etkenlerden biri oluyor. Hangi üniversite sorusunun cevabı ise, kurumların etkinlik ve yetkinlikleriyle şekilleniyor.

30.07.2018Eğitim
Üniversite adaylarına ‘mühendislik’ uyarısı

Üniversite adaylarına ‘mühendislik’ uyarısı

Üniversite adayları için tercih dönemi yaklaşıyor. Uzmanlar ise adayları uyararak, listeleri hazırlarken mühendisliklerin dikkate alınmasını öneriyor. TÜİK verilerine göre, mezun olan her 10 mühendisten 8’inin iş bulduğuna dikkat çekerek, geleceğin teknolojilerini mühendislerin gerçekleştireceğini vurguluyorlar.

27.07.2018Eğitim
İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ege Yazgandan tercih dönemi yol haritası

İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ege Yazgan'dan tercih dönemi yol haritası

ÖSYM tarafından yurt genelinde uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın sonuçları 31 Temmuz 2018’de açıklanacak. Sonuçların açıklanmasının ardından ise tercihler 7-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Biz de tercih dönemi üniversite adaylarını yalnız bırakmayalım dedik ve aklımıza takılan sorularla ilgili Türkiye’nin önde gelen vakıf üniversitelerinden Bilgi Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ege Yazgan ile söyleştik. Uluslararası girişimcilikten inovasyona kadar birçok detayı barındıran bu söyleşinin, hayata attığınız bu görkemli adımda size yol göstermesini umuyoruz.

27.07.2018Kampüs
Üniversite öğrencilerinden geri dönüştürülmüş kağıtla dış cephe tasarımı

Üniversite öğrencilerinden geri dönüştürülmüş kağıtla dış cephe tasarımı

Contemporary Istanbul ve Tabanlıoğlu Mimarlık’ın ortak projesi ile Contemporary Istanbul’un cephesini mimarlık öğrencileri tasarladı. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi birinci sınıf öğrencileri arasında yapılan yarışmada 27 tasarım arasında birinci olan “Curvegami”nin, 20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında Akbank Ana Sponsorluğunda düzenlenecek fuar boyunca Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nın cephesinde yer alması planlanıyor.

25.07.2018Kampüs
Fatma Varank kimdir

Fatma Varank kimdir?

Son atanan bakan yardımcıları arasında dikkat çeken isimlerden biri de Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın kuzeni Fatma Varank oldu. Fatma Varank, Çevre Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdür Yardımcısı olarak da görev yapmıştı. Peki, Mustafa Varank'ın kuzeni Fatma Varank kimdir, kaç yaşında?

23.07.2018Gündem
Üniversiteliler Japon mimarisini inceliyor

Üniversiteliler Japon mimarisini inceliyor

Türkiye’den bir vakıf üniversitesinin mimarlık ve tasarım fakültesinin, Japonya’daki Mukogawa Üniversitesi ile birlikte düzenlediği kültürlerarası mimarlık çalışması Inter Cultural Study of Architecture (ICSA) Yaz Okulu Programı başladı.

16.07.2018Eğitim
YKS sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ÖSYMnin açıklayacağı tarih

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin açıklayacağı tarih

YKS sınav sonuçları için geri sayım devam ediyor. ÖSYM tarafından gerçekleşen YKS sınavlarının ardından sonuç takvimi açıklandı. Sınavlara katılım sağlayan öğrenciler ve aileleri de ÖSYM'nin YKS sonuçlarını ne zaman açıklayacağını öğrenmek istiyor. Peki, YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

13.07.2018Eğitim
Şimdi yetenekler yarışacak

Şimdi 'yetenekler' yarışacak

İyi bir üniversiteye girmek için uğraşan adaylar, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nı atlattı. Sonuçlarını, 31 Temmuz’da öğrenecekler. Ancak ‘yetenekli’ öğrenciler için sınavlar henüz bitmedi. Uzmanlar, üniversitelerin yetenek sınavları için hazırlıklarına hız veren adaylara önerilerde bulundu.

11.07.2018Eğitim
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum biyografisi ve hayatı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum biyografisi ve hayatı

Yeni dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevini sürdürecek isim Murat Kurum oldu. Toplu Konut İdaresinin (TOKİ) bir iştiraki olan Emlak Konut GYO'nun yönetimini üstlenen Murat Kurum, yeni kabineyle birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görevini sürdürecek. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum evli ve üç çocuk babasıdır.

10.07.2018Gündem
2018 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ÖSYM tarafından belirlenen tarih

2018 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM tarafından belirlenen tarih!

YKS sonuçları, TYT ve AYT sınavına giren binlerce kişinin merak ettiği konu oldu. Tercihler için hazırlıklarına başlayan öğrenciler, YKS sonuçları için sorgulamalarını sürdürüyor. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, AYT ve TYT sonuçları hakkında bazı bilgiler

10.07.2018Eğitim
Ekonomide yeni dönem: Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonominin dümenine Albayrak geçti

Ekonomide yeni dönem: Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonominin dümenine Albayrak geçti

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk ekonomi yönetimi belli oldu. Listeye göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak getirildi. Albayrak, böylece ekonominin dümenine geçti. Ticaret Bakanlığı’na ise iş insanı Ruhsar Pekcan gelirken, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum da artık bakan. Yeni kabine üyelerinin açıklanmasının ardından, hem kamu kurumlarında deneyim kazanan bürokratların hem de özel sektörde yeniliklere imza atan ve öncülük yapan isimlerin bakanlıklara getirildiği yorumları yapıldı. Bakanların ilk icraatları ve alanlarına yönelik uygulamaları merakla bekleniyor.

9.07.2018Ekonomi
Yeni kabinede Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan kimdir

Yeni kabinede Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan kimdir?

Mehmet Cahit Turhan, yeni kabinede Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak ilan edildi. 1985 yılında mühendis olarak başladığı Karayolları Genel Müdürlüğü'nde, 1997 yılında başmühendis olan Turhan, ilerleyen süreçlerde 17. bölge müdürü olarak görev almıştır. Bu görevlerin ardından 2005 yılında Karayolları Genel Müdürü olmuş ve bu görevini 2015 yılına kadar sürdürmüştür. Mehmet Cahit Turhan 2015 yılında Danıştay üyesi olarak görev almıştır.

9.07.2018Gündem
Yeni kabinede Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kimdir

Yeni kabinede Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kimdir?

Murat Kurum, yeni kabinede Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak ilan edilen isim oldu. Daha önce TOKİ'nin bir iştiraki olan Emlak Konut GYO'nun yönetimindeki isim olan Murat Kurum, aynı zamanda inşaat alanında faaliyet gösteren birçok şirkette de görev aldı. Murat Kurum, yeni dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görev alacak.

9.07.2018Gündem
Üniversite sınavı (YKS) TYT ve AYT sonuçları ne zaman açıklanacak

Üniversite sınavı (YKS) TYT ve AYT sonuçları ne zaman açıklanacak?

İstedikleri üniversiteyi okumak için tercih sürecine başlayacak olan adaylar, ÖSYM'nin açıklayacağı AYT ve TYT sonuçlarına kilitlendi. YKS başlığı altında gerçekleştirilen AYT ve TYT sınavlarının ardından sonuçlar, ÖSYM'nin planladığı takvime göre açıklanacak. Peki, öğrencilerin ve ebeveynlerinin merakla araştırdığı üniversite sınavı (YKS) ne zaman açıklanacak? İşte, AYT ve TYT dahilinde gerçekleştirilen YKS sonuçları hakkında detaylı bilgiler

8.07.2018 Eğitim
13 yeni fakülte kuruldu, 4 yüksekokul kapatıldı

13 yeni fakülte kuruldu, 4 yüksekokul kapatıldı

Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak fakülte kurulması ve kapatılması ile adlarının değiştirilmesi hakkındaki kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı. Bakanlar Kurulu kararıyla 13 üniversite bünyesinde yeni fakülte, enstitü ve yüksekokul kuruldu.

6.07.2018Eğitim
Yeni akademik yıla yeni bölümler açılıyor

Yeni akademik yıla yeni bölümler açılıyor

Üniversiteler bir yandan mezuniyet törenleri düzenlerken, bir yandan da yeni akademik yıla hazırlanıyorlar. Bir vakıf üniversitesi İngilizce işletme mühendisliği, gastronomi, mimarlık, İngilizce bilgisayar mühendisliği ve psikoloji gibi yeni bölümlerine öğrenci alacağını açıkladı.

3.07.2018Eğitim