MENÜ

Milliyet Sanat

Milliyet Sanat ile ilgili tüm haberleri, son dakika Milliyet Sanat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Milliyet Sanat haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.085 Milliyet Sanat haberi bulunmuştur.

Milliyet Sanat Haberleri

Destek müzayedesi

Destek müzayedesi

Heykele gönül veren sanat destekçileri dün İstanbul’daki Kemer Country Hotel’in bahçesinde bir araya geldi. Milliyet Sanat dergisi tarafından Kemer Country Club işbirliğiyle düzenlenen ‘Heykelde Yeni Keşifler’ yarışması kapsamında dereceye giren ve yaz boyunca sergilenen 10 eser müzayedeye çıktı.

13.10.2019Kitap Sanat
‘Heykelde Yeni Keşifler’ müzayedesi

‘Heykelde Yeni Keşifler’ müzayedesi

Türkiye’nin 47 yıllık en köklü sanat ve kültür dergisi Milliyet Sanat tarafından düzenlenen ve Kemer Country Club ev sahipliğinde yapılan “Heykelde Yeni Keşifler” yarışması kapsamında seçilen 10 eser, 12 Ekim’deki müzayedede sahipleriyle buluşacak.

11.10.2019Keyif
Heykelin yeni keşifleri müzayedeye çıkıyor

Heykelin yeni keşifleri müzayedeye çıkıyor

Türkiye’nin 47 yıllık en köklü sanat ve kültür dergisi Milliyet Sanat tarafından düzenlenen ve Kemer Country Club ev sahipliğinde yapılan ‘Heykelde Yeni Keşifler’ yarışması kapsamında seçilen 10 eser, 12 Ekim’deki müzayedede sahipleriyle buluşacak.

7.10.2019Kitap Sanat
Müzikseverler el ele verdi, Tanç’ın eserleri CD oldu

Müzikseverler el ele verdi, Tanç’ın eserleri CD oldu

Yenilikçi müziğin önde gelen bestecilerinden Cengiz Tanç’ın orkestra eserleri ölümünden 22 yıl sonra bir albümde toplandı. CD, ÇAĞSAV’ın kampanyası ve müzikseverlerin bağışları sayesinde yayımlandı.

1.08.2019Kitap Sanat

Yeni keşifler

Milliyet Sanat’ın düzenlediği “Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasında finale kalan eserler, Kemer Country Club’da sergilenmeye başlandı. Serginin önceki gün yapılan açılış davetine ilgi büyük oldu.

19.06.2019Magazin
Seyirciyle buluştular

Seyirciyle buluştular

Milliyet Sanat dergisinin Kemer Country Club ev sahipliğinde düzenlediği ‘Heykelde Yeni Keşifler’ yarışmasında dereceye giren 10 eser, önceki gün gerçekleştirilen ödül töreninin ardından sergilenmeye başlandı. Kemer Country Hotel’in önündeki çim alanda görülebilecek eserler 11 Ekim’de müzayede ile satışa sunularak gelecek yıl yarışmaya katılacak sanatçılara üretim desteği sağlanacak.

19.06.2019Gündem
‘Heykelde Yeni Keşifler Sergisi’ 17 Haziran’da

‘Heykelde Yeni Keşifler Sergisi’ 17 Haziran’da

Türkiye’nin 47 yıllık en köklü sanat ve kültür dergisi Milliyet Sanat’ın, Kemer Country Club ev sahipliğinde düzenlediği “Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasında dereceye giren eserlerden oluşan sergi 17 Haziran’da açılıyor.

13.06.2019Keyif
‘Yeni keşif’ heykeller

‘Yeni keşif’ heykeller

Türkiye’nin en köklü sanat ve kültür dergisi Milliyet Sanat’ın, Kemer Country Club ev sahipliğinde düzenlediği “Heykelde Yeni Keşifler” yarışması sonuçlandı.

1.06.2019Kitap Sanat
Genç heykelciler için yeni vitrin

Genç heykelciler için yeni vitrin

Türkiye’nin 47 yıllık en köklü kültür sanat dergisi Milliyet Sanat, Kemer Country ev sahipliğinde Heykelde Yeni Keşifler Yarışması’nı hayata geçiriyor.

16.05.2019Kitap Sanat
Heykel sanatı yeni keşifleri bekliyor

Heykel sanatı yeni keşifleri bekliyor!

Türkiye’nin 47 yıllık en köklü sanat ve kültür dergisi Milliyet Sanat’ın, Kemer Country ev sahipliğinde düzenlediği “Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasına başvurular başladı.

10.05.2019Keyif
Mabel Matiz kimdir Mabel Matizin biyografisi

Mabel Matiz kimdir? Mabel Matiz'in biyografisi

Mabel Matiz olarak bilinen şarkıcı Fatih Karaca'nın babası Kıbrıs Gazisi babası Ali Karaca geçtiğimiz günlerde vefat etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Mabel Matiz'e babasının vefatı nedeniyle başsağlığı dilediğinde bulundu. Bu gelişmelerin ardından Mabel Matiz'in hayatına dair detaylar merak konusu oldu. Peki, Mabel Matiz kimdir? İşte, Mabel Matiz'in biyografisi...

25.02.2019Magazin
2018’in en iyileri Onlarla zenginleştik, güzelleştik, eğlendik

2018’in en iyileri! Onlarla zenginleştik, güzelleştik, eğlendik

Koskoca bir yılı daha geride bırakıyoruz. Yaşam koşturmacası içinde bazen zor ve yorucu zamanların üstesinden dizilerle, filmlerle, kitaplarla, sergilerle, şarkılarla ve yeni açılan mekânlarla geldik. Yıl boyu, bu alanlardaki yenilikleri sizlerle paylaşmıştık. 2018’i uğurlamaya hazırlanırken sıra geldi, en iyileri seçmeye...

23.12.2018Hürriyet Pazar
Yepyeni bir sayfa açın

Yepyeni bir sayfa açın

Bir sıcak içecek, bir rahat koltuk, bir de güzel kitap... Yazın hareketli günleri bitti, sayfalara gömülüp başka dünyalara açılma mevsimi geldi. Keyfinizi katlamak için jürimiz baskıdan taze çıkmış kitapların en iyi 10’unu seçti.

Contemporary İstanbulun lansmanı yapıldı

Contemporary İstanbul'un lansmanı yapıldı

Lütfi Kırdar Rumeli Salonu ve İstanbul Kongre Merkezi’nde 20-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan "Contemporary Istanbul" için lansman gecesi düzenlendi. Gecede, Erdoğan Demirören’in koleksiyonundan özel bir seçkinin yer aldığı videonun gösterimi de yapıldı.

19.09.2018Gündem
Contemporary İstanbul’da bir ilk

Contemporary İstanbul’da bir ilk

Yerli ve yabancı güncel sanatı izleyicilerle buluşturmayı amaçlayan ve her geçen yıl bu amacı doğrultusunda kendine yenilikler katarak yoluna devam eden Contemporary Istanbul (CI), bu sene 13. kez, 20-23 Eylül tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşiyor.

18.09.2018Gündem
Ali Gevgilili  hayatını kaybetti

Ali Gevgilili hayatını kaybetti

Basın tarihinde birçok yeniliği gerçekleştiren ve Türkiye’de ilk kez Milliyet gazetesinde bağımsız ekonomi sayfası hazırlayan gazeteci Ali Gevgilili, 80 yaşında New York’ta hayatını kaybetti

11.09.2018Ekonomi
Mabel Matiz kimdir Mabel Matizin gerçek adı ne

Mabel Matiz kimdir? Mabel Matiz'in gerçek adı ne?

Kendine has üslubu ve şarkılarıyla son günlerin popüler şarkıcılarından olan Mabel Matiz'in hayatına ilişkin detaylar ve yaşam öyküsü merak konusu oldu. Gerçek mesleği Diş Hekimliği olan şarkıcıya dair detayları internette sorgulayan hayranları Mabel Matiz'in biyografisini araştırıyor. Peki, Mabel Matiz kimdir? Mabel Matiz'in gerçek adı ne?

11.09.2018Magazin
Mabel Matiz kimdir İşte gerçek ismi

Mabel Matiz kimdir? İşte gerçek ismi

Son dönemin popüler isimlerinden olan Mabel Matiz, şarkıları ve tarzıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Sarışın, Öyle Kolaysa, Gel, Yaşım Çocuk gibi şarkılarıyla ismini geniş bir kitleye duyuran Mabel Matiz’in hayatına ilişkin bilgiler merak ediliyor. Peki, Mabel Matiz kimdir, kaç yaşında?

8.08.2018Magazin
Dizi deyip geçme, geniş Türkiye özeti

Dizi deyip geçme, geniş Türkiye özeti!

Uzun yıllardır ekranda olup biteni inceleyen kültür sosyoloğu Orhan Tekelioğlu’ndan TV dizileri üzerinden bir Türkiye okuması: ‘Televizyon Hâlleri: Dizi Dizi Türkiye’.

7.06.2018Kitap Sanat
Türkiye’yi anlamanın yolu televizyonları anlamaktan geçiyor

Türkiye’yi anlamanın yolu televizyonları anlamaktan geçiyor

Kültür sosyoloğu Orhan Tekelioğlu, memlekete bir de dizi penceresinden bakıyor.

Seda Tripkolic ünlü edebiyatçıyı da hedef almış

'Seda Tripkolic' ünlü edebiyatçıyı da hedef almış

Sosyal medyada 'Seda Tripkolic' olarak tanınan Seda Sular'ın da aralarında bulunduğu telefon dolandırıcılık çetesinin ünlü edebiyatçı Profesör Cevat Çapan'ı da hedef aldığı ortaya çıktı. Profesör Çapan'dan alınan 50 bin Dolar ve 80 bin TL’nin, Seda Sular'ın banka hesabından çete elebaşına gönderildiği sırada polisin devreye girerek parayı bankada bloke ettirdiği bildirildi. Kendilerini polis olarak tanıtan çetenin 2 milyon TL'lik vurgun yaptığı, ara operasyonlarda operasyonda 1.5 milyon TL paranın kurtarıldığı ortaya çıkmıştı.

23.05.2018Gündem
Nuri Bilge Ceylan bir kez daha Cannesda

Nuri Bilge Ceylan bir kez daha Cannes'da

Nuri Bilge Ceylan'ın yeni filmi 'Ahlat Ağacı' bu sene 71. kez 8-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Cannes Film Festivali'nin yarışma filmleri arasına sonradan eklenen yapımlar arasında yer aldı.

19.04.2018Kitap Sanat
Şair Enver Ercan hayatını kaybetti

Şair Enver Ercan hayatını kaybetti

Varlık Dergisi genel yayın yönetmeni ve Yasak Meyve Dergisi’nin genel yayın yönetmenliği görevini yürüten Enver Ercan, hayata veda etti. Enver Ercan bir süredir kanserle mücadele ediyordu

22.01.2018Keyif
Gazeteci Buket Aşçı’yı kaybettik

Gazeteci Buket Aşçı’yı kaybettik

VATAN Kitap eki Genel Yayın Müdürü Buket Aşçı kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 2007 yılında böbrek yetmezliği nedeniyle nakil olan Aşçı’ya 2016 Ekim ayında kanser teşhisi konmuştu.

28.12.2017Kitap Sanat
Kitap günleri yarın başlıyor

Kitap günleri yarın başlıyor

MİLLİYET Sanat Kitap Günleri, yarın kapılarını Social İstanbul İstiklal’de okuyuculara açıyor.

30.11.2017Kitap Sanat
Atölyeden içimin sıkıntısı boşalmış olarak çıktım

Atölyeden içimin sıkıntısı boşalmış olarak çıktım

‘Şimdiki Zaman’ başlıklı yeni sergisinde 80’lerde deneyip vazgeçtiği ‘buruşmuş kâğıt’ formunu yeniden ele alan heykel sanatının büyük ismi Seyhun Topuz, “Görüyorsunuz dünyamızın halini... Bir atılmışlık söz konusu; kâğıt gibi değerli bir şeyin atılması. Bunu insanlara çevirirseniz çok değerli insanların yok sayılması gibi... Böyle böyle çoğaltılabilir anlamları” diyor.

16.11.2017Kitap Sanat
Eşinin yanında toprağa verilecek

Eşinin yanında toprağa verilecek

Uzun süredir tedavi gören mizah, çocuk ve oyun yazarı Muzaffer İzgü önceki akşam, 84 yaşında hayatını kaybetti. Usta yazar, eşinin yanına defnedilecek.

27.08.2017Kitap Sanat
Ahmet Cemal vefat etti: Edebiyatın ‘nitelikli’ diliydi

Ahmet Cemal vefat etti: Edebiyatın ‘nitelikli’ diliydi

Türk edebiyatının önde gelen çevirmen ve yazarlarından Ahmet Cemal vefat etti. Dünya edebiyatının pek çok önemli ismini dilimize kazandıran Cemal 75 yaşındaydı.

1.08.2017Kitap Sanat
Ahmet Cemal hayata veda etti

Ahmet Cemal hayata veda etti

Eserleri, çevirileri, köşe yazıları ve akademik çalışmalarıyla Türk edebiyatının yapı taşlarından biri olan Ahmet Cemal yaşama gözlerini yumdu.

1.08.2017Kitap Sanat
Ahmet Cemal kimdir, kaç yaşında hayatını kaybetti

Ahmet Cemal kimdir, kaç yaşında hayatını kaybetti?

Ahmet Cemal'den gelen haber sevenlerini kahretti. Türk edebiyatına yazdığı kitaplar ve yaptığı çevirilerle büyük katkı sağlayan Ahmet Cemal, 79 yaşında hayatını kaybetti. Vefat haberini alan sevenleri yaşadıkları üzüntüyü sosyal medya hesaplarından dile getirdi. Peki Ahmet Cemal kimdir, neden öldü?

1.08.2017Gündem
Hayalleri yenileyen öyküler

Hayalleri yenileyen öyküler

Ece Aksoy’un ilk öykü kitabı ‘Yemekte Rüzgâr Var’, asıl işi ‘yemek yapmak/mekân işletmek’ olan birinin hevesle karaladığı yazılar sanılmasın. Dört başı mamur öyküler bunlar...

20.07.2017Kitap Sanat
Hürriyet’in farkı

Hürriyet’in farkı

ASLINDA defalarca yazdım ama sanırım yine de yanlış anlaşılmaya devam ediyor.

16.07.2017OkurTemsilcisi
Asmalımescit’teki stüdyo

Asmalımescit’teki stüdyo

MÜZEYYEN Huş adlı okur, “Sizin gazetede fotoğrafçılar stüdyo açıp dışarıda başka işler yapabiliyor mu?” diye sordu. Bu soruyla birlikte Hürriyet’ten iki isim vermiş ve Ayşe Arman’ın Instagram’daki bir paylaşımının görüntüsünü de göndermişti:

Yazar Sonuçları

Genç heykelcilere destek Milliyet Sanat’tan

MİLLİYET Sanat dergisi tarafından Kemer Country Club işbirliğiyle düzenlenen ‘Heykelde Yeni Keşifler’ yarışmasında dereceye giren ve yaz boyunca Kemer Country Hotel’in bahçesinde sergilenen 10 eserin müzayedesi geçen cumartesi günü yapıldı.

15.10.2019

Dergiler arasında

Bu başlığı çok severim. Dergi okumalarına başladığım yıllarda hemen hemen bütün yazarların başlığı buydu.

19.09.2019

Şirket: Ne seninle ne sensiz

Müzisyenler kendi müziklerinin prodüksiyonunu, dağıtımını ve pazarlamasını yapmadan önce bu işler belli plak şirketleri tarafından üstlenilirdi. Şirketler bu işin temel taşıydı. İşi bilendi. Onlarsız tek adım atamazdın.

8.08.2019

Milliyet Sanat’tan bir ilk

Bir sanat dergisinin 47 yıl yayın hayatında olması, yeniliğini ve yenilikçi tavrını koruması kolay değil. Bugün alanının en güçlü markası olan Milliyet Sanat bunu başardı. Tabii ki bu başarının ardında Milliyet Gazetesi’nin kültür sanata destek misyonunu benimsemesinin payı büyük.

22.06.2019

Milliyet Sanat’ın anlamlı yarışması

HEYKEL yarışmalarının benim için ayrı bir önemi vardır. Hele genç kuşaklar için yapılan böyle bir yarışma heykel sanatının geleceğine ışık tutar.

20.06.2019

Karda zordur yürümek...

Mads Mikkelsen’in adeta tek başına sürüklediği ‘Arctic’, uçağının düşmesi sonucu Kuzey Kutbu’nun buzullarında hayatta kalma mücadelesi veren bir pilotun yaşadıklarını anlatıyor.

20.04.2019

O kapaktaki çıplak erkek bakın kimmiş...

Bizim mesleğin en yaratıcı, en muhalif, en kral isimlerinden Tuğrul Eryılmaz’ın hayatını ve gazetecilik anılarını anlattığı “68’li ve Gazeteci” adlı kitabı çıktı...

15.11.2018

Görsel sanatın başkenti İstanbul

İSTANBUL’da açılan ci (Contemporary İstanbul), Türkiye’de ve dünyada sanatın/sanatçının yapıtlarını görmemizi sağlıyor.

20.09.2018

Barlas ve ben yüzde 60’a bunu anlatabilir miyiz

Kamuoyu Mehmet Barlas ve benimle aynı fikirde değil

5.09.2018

Mekanlarda konuşulan şey

Önceki gün popüler bir mekanın şefiyle sohbet ediyorum.

29.07.2018

Enver Ercan’ın ardından

İYİ şair, iyi dost Enver Ercan’ı da bugün sonsuzluğa uğurluyoruz.

22.01.2018

Anadolu’nun ışığını dünyaya yayan karikatürist

Aşkın Ayrancıoğlu ulusal ve uluslararası ödülleri olan, toplumsal konuları çok gerçekçi ve çarpıcı bir şekilde tuvale aktaran bir sanatçı. Sinop’un Boyabat ilçesindeki bir okulda resim öğretmeni. Yüzlerce çocuğun düş gücünü geliştirmiş, onlara resim tutkusu aşılamış, hayata tutundurmuş biri… Aşkın öğretmen ile buluştuk macerasını konuştuk.

22.08.2017

Zeynep Oral'a saygı gecesi

TİYATRO eleştirmeni, Cumhuriyet gazetesi yazarı ‘Zeynep Oral’a Saygı Gecesi’ yarın akşam, Akatlar Kültür Merkezi Melih Cevdet Anday Sahnesi’nde yapılacak.

24.05.2017