MENÜ

Milli Savunma Bakanlığı

Milli Savunma Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Milli Savunma Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.152 Milli Savunma Bakanlığı haberi bulunmuştur.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI

Millî Savunma Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin savunma politikalarını ve Türk vatandaşlarının askerlik işlerini yürüten bakanlıktır. Milli Savunma Bakanı Milli Güvenlik Kurulu daimi üyesidir. Barışta ve savaşta asker alma hizmetlerini, Silah, araç, gereç ve her çeşit lojistik ihtiyaç maddelerinin tedariki hizmetlerini, Harb sanayii hizmetlerini, Sağlık ve veteriner hizmetlerini, İnşaat, Emlak, İskan ve Enmrastrüktür hizmetlerini, Mali ve mal hesap teftiş hizmetlerini, yürütmektir.Milli Savunma Bakanlığı Haberleri

25 yıl önce askerde nöbetteyken sırtından vuruldu, vazife malulü talebi reddedildi

25 yıl önce askerde nöbetteyken sırtından vuruldu, 'vazife malulü' talebi reddedildi

25 yıl önce askerde nöbetteyken sırtından vuruldu, 'vazife malulü' talebi reddedildi

17.10.2018Merkez
Bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman 4. celp dönemi askerlik yerleri belli oldu mu

Bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman? 4. celp dönemi askerlik yerleri belli oldu mu?

Bedelli askerlik hizmeti için 4. celp döneminde silah altına alınacak yükümlülerin sevk tarihlerinin ne zaman açıklanacağı, son günlerde en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. Öte yandan henüz bedelli askerlik için gerekli başvuruyu yapmayan ve ücret ödemesini tamamlamayan vatandaşlar, 'Bedelli askerlik başvurusu ne zaman bitecek?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman?

16.10.2018Gündem
ASAL yoklama başvurusu nedir ASAL yoklama başvurusu nasıl yapılır

ASAL yoklama başvurusu nedir? ASAL yoklama başvurusu nasıl yapılır?

ASAL yoklama başvurusu nedir sorusunun yanıtı askere gidecek olan vatandaşlar tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Askerlik yapacak çağa gelen vatandaşların, askere uygun olup olmamasına askerlik yoklamasıyla birlikte bakılıyor. Peki, ASAL yoklama başvurusu nedir? ASAL yoklama başvurusu nasıl yapılır?

16.10.2018Gündem
98/4 askerlik celp yerleri E Devlet tarafından açıklandı... Askerlik yeri sorgulama nasıl yapılır

98/4 askerlik celp yerleri E Devlet tarafından açıklandı... Askerlik yeri sorgulama nasıl yapılır?

Vatani görevlerini yerine getirmek için tecillerini bozduran ve askerlik çağına gelmeleri dolayısıyla birliklerine katılmak isteyen binlerce vatandaş, 98/4 askerlik yerleri sorgulamalarını, E-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecek. Dahil olacakları kuvvet komutanlıklarına göre acemi ve usta birlikleri hakkında bilgi sahibi olacak olan bireyler, Milli Savunma Bakanlığı'nın E-Devlet üzerinden açıklayacağı 98/4 askerlik yerleri sonrasında sülüslerini görüntüleyebilecek. Peki, askerlik yerleri E-Devlet üzerinde nasıl görüntülenebilecek? İşte, gençlerin merak ettiği tüm detaylar

15.10.2018Gündem
MSB uzman çavuş alımı başvurusu nasıl yapılır Başvuru şartları nelerdir

MSB uzman çavuş alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları nelerdir?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından başvuruları alınan uzman çavuş alımı için süreç devam ediyor. Başvuruları eylül ayından bu yana sürmeye devam eden uzman çavuş alımı için başvuru şartları ve başvuruların nasıl yapılacağı merak ediliyor. Peki, MSB uzman çavuş alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları nelerdir?

15.10.2018Gündem
Savunma ve güvenlik ödeneği 100 milyar lirayı aştı

Savunma ve güvenlik ödeneği 100 milyar lirayı aştı

Merkezi yönetim bütçesinde, ülke güvenliğinde görev alan kurumlara gelecek yıl 102,8 milyar liralık ödenek tahsis edildi. En fazla ödenek artışı yüzde 47,3 ile Jandarma Genel Komutanlığında oldu.

13.10.2018Ekonomi
Bedelli askerlik 4. celp dönemi yerleri ne zaman açıklanacak 4. celp dönemi sorgulama ekranı

Bedelli askerlik 4. celp dönemi yerleri ne zaman açıklanacak? 4. celp dönemi sorgulama ekranı

Bedelli askerlik imkanından yararlanmak isteyen vatandaşların internet üzerinden merakla araştırdığı celp yerleri, bakanlığın internet sitesi üzerinden takip ediliyor. Şu ana kadar yaklaşık 600 bin vatandaşın yararlanmak üzere başvurduğu bedelli askerlikte, ilk üç celp birliklerine teslim oldu. Peki, bedelli askerlik 4. dönem celp yerleri açıklandı mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

11.10.2018Gündem
MSB uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır Başvuru şartları nelerdir

MSB uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları nelerdir?

MSB uzman erbaş alımı başvuruları eylül ayının son haftasından bu yana devam ediyor. E-Devlet üzerinden başvurusu alınan uzman erbaş alımı için genel şartlar paylaşılmıştı. Peki, MSB uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları nelerdir?

10.10.2018Gündem
Milli Savunma Bakanlığı: İdlibde ağır silahların çekilme süreci bugün tamamlandı

Milli Savunma Bakanlığı: İdlib'de ağır silahların çekilme süreci bugün tamamlandı 

Milli Savunma Bakanlığı: İdlib'de ağır silahların çekilme süreci bugün tamamlandı 

10.10.2018Ankara
Milli Savunma Bakanlığı duyurdu: Bugün tamamlandı

Milli Savunma Bakanlığı duyurdu: Bugün tamamlandı!

Milli Savunma Bakanlığı, Soçi'deki mutabakat kapsamında İdlib'de oluşturulan Silahtan Arındırılmış Bölge'den, ağır silahların çekilmesi sürecinin bugün itibarıyla tamamlandığı açıkladı.

10.10.2018Gündem
98/4 askerlik yerleri ne zaman sorgulanacak Askerlik yeri sorgulama

98/4 askerlik yerleri ne zaman sorgulanacak? Askerlik yeri sorgulama

98/4 askerlik yerleri sorgulama ekranı, vatani görevlerini yapmaya hazırlanan birçok gencin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. 98/4 askerlik yerleri aracılığıyla Milli Savunma Bakanlığı'nın belirleyeceği acemi birliklerini öğrenecek olan vatandaşlar, buna göre birliklerine göre yol hazırlıklarını gerçekleştirecek. Peki, 98/4 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

9.10.2018Gündem
Hulusi Akarın yaptırdığı camiyi Cumhurbaşkanı Erdoğan açacak

Hulusi Akar'ın yaptırdığı camiyi Cumhurbaşkanı Erdoğan açacak

MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın kendisi ve ailesi adına memleketi Kayseri’de yaptırdığı Selçuklu motifleriyle bezenen cami, cumartesi günü kente gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ibadete açılacak. Açılış öncesi camideki son hazırlıklar tamamlandı.

9.10.2018Gündem
Bakan Hulusi Akarın Kayseride yaptırdığı camiyi Cumhurbaşkanı ibadete  açacak

Bakan Hulusi Akar'ın Kayseri'de yaptırdığı camiyi Cumhurbaşkanı ibadete açacak

Bakan Hulusi Akar'ın Kayseri'de yaptırdığı camiyi Cumhurbaşkanı ibadete açacak

9.10.2018Kayseri
Hakim ve savcılar için kritik bedelli askerlik açıklaması

Hakim ve savcılar için kritik 'bedelli askerlik' açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hakim, savcı ve avukatların bedelli askerlik uygulamasından faydalanabilmeleri için çalışma yürüttüklerini söyledi. Gül, "Hakim, savcıların bedelli askerlikle ilgili ’Adli tatilde bu hakkımızı kullanalım’ diye bir talepleri oldu. Biz de Milli Savunma Bakanlığı’na bu yöndeki talebimizi ilettik" diye konuştu.

8.10.2018Gündem
Bakan Gülden hakim, savcı ve avukatlar için bedelli askerlik açıklaması

Bakan Gül'den hakim, savcı ve avukatlar için bedelli askerlik açıklaması

Bakan Gül'den hakim, savcı ve avukatlar için bedelli askerlik açıklaması

8.10.2018Merkez
MSB uzman erbaş başvurusu nasıl yapılır Milli Savunma Bakanlığından uzman çavuş alımı

MSB uzman erbaş başvurusu nasıl yapılır? Milli Savunma Bakanlığı'ndan uzman çavuş alımı

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına yapılacak olan uzman erbaş alımı için süreç devam ediyor. Henüz başvuru yapmayan çok sayıda vatandaş, ilanın detaylarını ve başvuru koşullarını öğrenmek istiyor. En az lise mezunu olma şartının arandığı ilanda, askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için terhis tarihinin üzerinden 5 yıldan fazla süre geçmemiş olma şartı da aranıyor. Peki, MSB uzman erbaş başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları neler?

7.10.2018Gündem
10 bin polis 12 bin asker alınacak

10 bin polis 12 bin asker alınacak

Ekim sonuna kadar hem Polis Akademisi hem de Türk Silahlı Kuvvetleri 22 binin üzerinde elaman alımı yapacak. Polis Akademisi Başkanlığı, 9 bini erkek, bini de kadın olmak üzere toplam 10 bin polis alımı için duyuruya çıkarken, TSK da uzman erbaş ve sözleşmeli er alımı yapacağını açıkladı.

7.10.2018İK/Yeni Ekonomi
Bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman belli olacak Bedelli askerlik celp yerleri sorgulama

Bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman belli olacak? Bedelli askerlik celp yerleri sorgulama

Bedelli askerlik hizmeti için 3. celp döneminde silah altına alınacak 13 bin 555 yükümlünün sevk tarihleri geçtiğimiz günlerde "e-Devlet"ten yayınlandı. Bu gelişmenin ardından müracaat sürecini tamamlayan bedelli askerlik hizmetine tabi yükümlüler için 4. celp döneminin ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Peki, bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman?

5.10.2018Gündem
Bedelli askerlik yapanlar, yemin ederek terhis oldu

Bedelli askerlik yapanlar, yemin ederek terhis oldu

GAZİANTEP'in İslahiye ilçesinde, bedelli askerlik kapsamında silah altına alınan 200 kişi, 21 günlük vatani görevlerini yemin ederek, tamamlayıp, terhis oldu.Milli Savunma Bakanlığı'nca Bedelli Askerlik 1'inci Celp Dönemi'nde temel askerlik eğitimlerini İslahiye'nin Yeşilyurt Mahallesi'nde bulunan Jandarma Komando Tabur Komutanlığı'nda tamamlayan 200 kişi için yemin töreni düzenlendi. İlçe Jandarma Komando Tabur Komutanlığı'nda düzenlenen yemin törenine Gaziantep İl Jandarma Komutanı Albay Halil Uysal, İslahiye İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ümit Tahta, Jandarma Komando Tabur Komutanı Binbaşı Vahit Sağdıç ve asker aileleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlanan törende, vatani görevini yapanlar, yemini ederek, terhis oldu. 21 günlük askerlik görevlerini yapıp, terhis olan 200 kişi, ailelerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Vatani görevlerini yapmanın mutluğunu yaşayanlar, asker selamıyla fotoğraf çektirdi. Oğlunun terhis törenine katılan anne, Şehitlerimiz nedeniyle bu törende maalesef buruk bir sevinç yaşıyoruz. Çocuğumuz bedelli olarak askerliğini yaptı. Mutluyuz, üzerimizden bir yük kalktı dedi.

5.10.2018Haber
Bedelli askerlik yapanlar, yemin ederek terhis oldu

Bedelli askerlik yapanlar, yemin ederek terhis oldu

Bedelli askerlik yapanlar, yemin ederek terhis oldu

5.10.2018Islahiye
MSB uzman çavuş başvurusu nasıl yapılır Başvuru şartları neler

MSB uzman çavuş başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları neler?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından başlayan uzman çavuş alımı için başvurular yapılmaya başlandı. 25 Eylül tarihinde başlayan MSB uzman çavuş başvurularının nasıl yapılacağını merak eden adaylar detayları araştırmayı sürdürmeye devam ediyor. Peki, MSB uzman çavuş başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları neler?

3.10.2018Gündem
98/4 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak

98/4 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

Askerlik yükümlülüğünü yerine getirmek isteyen vatandaşların araştırdığı 98/4 askerlik yerleri, internet üzerinden sorgulanmaya başlandı. Uzun ya da kısa dönem sınıfıyla vatani görevlerini yerine getirecek olan gençler, 98/4 askerlik yerleri için araştırmalarını sürdürüyor. Peki, birçok vatandaşın sorguladığı 98/4 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

3.10.2018Gündem
Milli Savunma Bakanlığından flaş Menbiç açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı'ndan flaş Menbiç açıklaması

Milli Savunma Bakanlığınca, Türkiye ve ABD Silahlı Kuvvetleri unsurlarının Münbiç ile ilgili ortak eğitimlerinin başlamasına yönelik çalışmaların devam ettiği belirtilerek, "Bu kapsamda, ABD Silahlı Kuvvetlerinden eğitime katılacak ilk grup personel 2 Ekim 2018 tarihinde Türkiye'ye intikal etmiştir." ifadesi kullanıldı.

2.10.2018Gündem
MSB sözleşmeli er alımı ile Kara Deniz ve Hava Kuvvetlerinde istihdam alanı açıyor

MSB sözleşmeli er alımı ile Kara Deniz ve Hava Kuvvetlerinde istihdam alanı açıyor

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda sözleşmeli er alımı ile görev almak isteyen vatandaşlar için süreç devam ediyor. 25 yaşını bitirmemiş adayların başvuruda bulunabileceği sözleşmeli er alımı için eğitim şartı ise en az ilköğretim mezunu olmak olacak. İşte, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev almak isteyen vatandaşların araştırdığı sözleşmeli er alımı başvuru detayları

2.10.2018Gündem
Öğretmenlere bedelli askerlik kolaylığı

Öğretmenlere 'bedelli askerlik' kolaylığı

Bedelli askerliğe çağrılan öğretmenler, 21 günlük temel askeri eğitimlerini yarıyıl veya yaz tatiline erteleyebilecek.

1.10.2018Gündem
TSK uzman çavuş alımı ile Kara Deniz ve Hava Kuvvetleri kadrolarını güçlendiriyor

TSK uzman çavuş alımı ile Kara Deniz ve Hava Kuvvetleri kadrolarını güçlendiriyor

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) TSK bünyesine Uzman çavuş alımı ile kadrosunu güçlendirmeye hazırlanıyor. Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine yapılacak olan uzman çavuş alımı için ilan yayımlayan MSB, adayların başvurularını E-Devlet üzerinden yapabileceğini duyurdu. Her üç kuvvet komutanlığı için de gerçekleştirilebilecek başvurularda, adaylar branşlar için üçer tercihte bulunabilecek. İşte, uzman çavuş alımı hakkında bazı bilgiler

28.09.2018Gündem
Bedelli askerlik celp yerleri | Bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman

Bedelli askerlik celp yerleri | Bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman?

Milli Savunma Bakanlığı'nın (MSB) 3. celp yerlerini açıklamasının arından gözler bu kez 4. celp dönemine çevrildi. Konu hakkında beklenti içinde olan ve bir an önce 21 günlük zorunlu temel eğitime gitmek isteyen vatandaşlar, 4. celp dönemi hakkında bilgi almak istiyor. Peki, Bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman?

28.09.2018Gündem
MSBden sözleşmeli er istihdamı | Sözleşmeli er başvuru şartları neler

MSB'den sözleşmeli er istihdamı | Sözleşmeli er başvuru şartları neler?

MSB'nin kuvvet komutanlıkları için yapacağı sözleşmeli er alımına yönelik heyecanla beklenen süreç başladı. Söz konusu ilana başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, "https://personeltemin.msb.gov.tr" internet adresinden e-devlet girişi ile 26 Kasım'a kadar başvurularını tamamlayabilir. Peki, sözleşmeli er alımı başvuru şartları neler?

28.09.2018Gündem
Bedelli askerlik celp yerleri 27 Eylül tarihinde açıklandı.. Bedelli askerlik celp dönemleri

Bedelli askerlik celp yerleri 27 Eylül tarihinde açıklandı.. Bedelli askerlik celp dönemleri

Bedelli askerlik celp yerleri 27 Eylül tarihinde erişime açıldı. 13 bin 555 kişinin yararlandığı 3. dönem bedelli askerlik celp yerleri E-Devlet üzerinden görüntülenebiliyor. İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı bedelli askerlik celp yerleri ve bu imkandan yararlanan vatandaşları ilgilendiren bazı detaylar

27.09.2018Gündem
Bedelli askerliğe başvuran yükümlü sayısı 557 bin 102 oldu

Bedelli askerliğe başvuran yükümlü sayısı 557 bin 102 oldu 

Bedelli askerliğe başvuran yükümlü sayısı 557 bin 102 oldu 

27.09.2018Ankara
MSB uzman çavuş başvurusu nasıl yapılır Uzman çavuş başvuru şartları nelerdir

MSB uzman çavuş başvurusu nasıl yapılır? Uzman çavuş başvuru şartları nelerdir?

Milli Savunma Bakanlığı, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda istihdam etmek üzere uzman çavuş alım ilanını yayımladı. 25 Eylül tarihinde başlayan başvurular, 26 Ekim tarihine kadar devam edecek. KPSS puanlarının ön koşullar arasında yer alacağı uzman erbaş başvuru sürecinde, üç komutanlığa da başvurabilecek olan uzman çavuş adayları üçer branş tercih hakkı olacak. Bu kuvvetlerden birisinde başarısız olanların adaylık süreci, diğer kuvvetlerde devam edecek. Peki, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri uzman çavuş alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, o detaylar

26.09.2018Gündem

MSB sözleşmeli er alımı yapıyor! Sözleşmeli er başvuru şartları

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın ihtiyaçları doğrultusunda sözleşmeli er alımı yapacağını açıkladı. Geçtiğimiz günlerde başlayan başvurular 26 Kasım 2018'e kadar devam edecek. Söz konusu alımlar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar, MSB sözleşmeli er alımına dair detayları öğrenmek istiyor. İşte, MSB 2018 sözleşmeli er alım ilanı hakkında tüm ayrıntılar...

26.09.2018Gündem
Türkiyede fuarlar hız kesmiyor

Türkiye'de fuarlar hız kesmiyor

Türkiye gelecek yıl savunmadan tekstile, tarımdan teknolojiye, turizmden sağlığa birçok ürünün sergilendiği fuarlara ev sahipliği yapacak. 2019'da 128'i uluslararası olmak üzere 465 fuar düzenlenecek.

26.09.2018Ekonomi
Gürkan ve Karabulut, Turgut Özal Üniversitesini inceledi

Gürkan ve Karabulut, Turgut Özal Üniversitesi'ni inceledi

Gürkan ve Karabulut, Turgut Özal Üniversitesi'ni inceledi

26.09.2018Malatya
Hava Kuvvetleri Komutanlığı subay pilot alımı yapıyor

Hava Kuvvetleri Komutanlığı subay pilot alımı yapıyor!

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, bünyesinde yetiştirmek üzere pilot adayı subay alımı yapıyor. İngilizce bilen adayların değerlendirileceği Hava Kuvvetleri bünyesinde, kişilik değerlendirme, psikomotor, İngilizce yeterlilik, fiziki yeterlilik testi ile sağlık muayenesi aşamaları alım için temel koşullar olacak. 18 aylık eğitimden geçen öğrenciler, pilot brövesini almaya hak kazanacak ve F-16 eğitimlerine başlayacak. İşte, Hava Kuvvetleri Komutanlığı subay pilot alımı hakkında detaylı bilgiler

24.09.2018Gündem
Bedelli askerlere kadına şiddet semineri

Bedelli askerlere 'kadına şiddet' semineri

AİLE Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı (MSB) işbirliğinde, bedelli askerlik yapacaklara 21 günlük temel askerlik eğitimi kapsamında kadına yönelik şiddetle mücadele seminerleri verilecek.

22.09.2018Gündem
‘Suriye’ye karşı başlıca tehdit Fırat’ın doğusu’

‘Suriye’ye karşı başlıca tehdit Fırat’ın doğusu’

İdlib’deki silahtan arındırılmış tampon bölge sınırlarının Türk tarafıyla yapılan çalışmalarda belirlendiğini duyuran Rusya Dışişleri Bakanı, Suriye’nin toprak bütünlüğüne yönelik en büyük tehdidin Fırat’ın doğusunda ABD kontrolünde oluşturulan özerk birimler olduğunu söyledi.

21.09.2018Dünya
Milli Savunma Bakanlığından İdlibteki silahsız bölgeye ilişkin açıklama

Milli Savunma Bakanlığı'ndan İdlib'teki silahsız bölgeye ilişkin açıklama

Milli Savunma Bakanlığı'ndan İdlib'teki silahsız bölgeye ilişkin açıklama

21.09.2018Ankara
Milli Savunma Bakanlığından son dakika İdlib açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı'ndan son dakika İdlib açıklaması

Milli Savunma Bakanlığından, Rus heyeti ile 19-21 Eylül tarihlerinde düzenlenen toplantılar sonucunda, İdlib'de silahlardan arındırılacak bölgenin sınırlarının belirlendiği açıklandı.

21.09.2018Gündem
MSB 222 personel alımı yapıyor Kimler başvurabilecek

MSB 222 personel alımı yapıyor! Kimler başvurabilecek?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), akademik kadrosunu güçlendirmek için bünyesine 222 personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Lisans mezunu olma şartının arandığı başvurularda, araştırma görevlisi, öğretim görevlisi ve doktor öğretim görevlisi olmak üzere üç branşta alım yapılacak. Mezun olunan bölümler, yoğunlukla mesleki dallarda yer alacak. Peki, MSB 222 personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, başvuru detayları

21.09.2018Gündem
İslahiyede bedelli askerler, kışlaya teslim olmaya başladı

İslahiye'de bedelli askerler, kışlaya teslim olmaya başladı

İslahiye'de bedelli askerler, kışlaya teslim olmaya başladı

15.09.2018Islahiye
Askerlikte e-Yoklama dönemi

Askerlikte e-Yoklama dönemi

Sağlık Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’nın çalışmasıyla artık askere gidecekler, askerlik şubesine uğramadan sağlık yoklamasını yaptırabilecekler. Yükümlüler aile hekimine giderek ‘Askerlik Yoklaması Sağlık Muayene Belgesi’ alıp muayene olacak. Aile hekimleri belgeyi, e-Devlet üzerinden askerlik şubelerine gönderecek.

14.09.2018Gündem
Bedelliye ‘zaman’ ayarı

Bedelliye ‘zaman’ ayarı

Hükümetin bedelli askerlik düzenlemesinin ardından, bazı meslek ve eğitim gruplarındaki kişiler için ‘bedelli eğitimin dönemini ayarlamak’la ilgili talepler arttı.

14.09.2018Gündem
Atama kararları Resmi Gazetede

Atama kararları Resmi Gazete'de

Milli Savunma Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

14.09.2018Gündem
Üniversite öğrencilerinden yük taşıyabilen roket

Üniversite öğrencilerinden yük taşıyabilen roket

Karabük Üniversitesi Roket Takımı, 4 kilogram yük taşıyabilen, bin 500 metre yüksekliğe çıkıp gövde ve yükü güvenli şekilde yere indirebilen "Temren" isimli roket tasarladı.

12.09.2018Kampüs
Bakan Çavuşoğlu: Bu saldırıların olabileceğini öngörüyorduk (2)- Yeniden

Bakan Çavuşoğlu: Bu saldırıların olabileceğini öngörüyorduk (2)- Yeniden

Bakan Çavuşoğlu: Bu saldırıların olabileceğini öngörüyorduk (2)- Yeniden

8.09.2018Manavgat
Garnizon Komutanı Savran İstanbula atandı

Garnizon Komutanı Savran İstanbul'a atandı

Garnizon Komutanı Savran İstanbul'a atandı

6.09.2018Antalya
Milli Savunma Bakanlığı: Bedelli askerlik için başvuran yükümlü sayısı 474 bin 955

Milli Savunma Bakanlığı: Bedelli askerlik için başvuran yükümlü sayısı 474 bin 955

Milli Savunma Bakanlığı: Bedelli askerlik için başvuran yükümlü sayısı 474 bin 955

6.09.2018Ankara
E Devlet MSB askerlik yerleri sorgulama ekranı

E Devlet MSB askerlik yerleri sorgulama ekranı

E Devlet üzerinden kolayca sorgulanabilecek olan askerlik yerleri, 6 Eylül tarihinde vatandaşların erişimine açıldı. Binlerce kişinin bedelli askerlik yerleri için yaptığı sorgulama, bugün sülüslerin açıklanmasıyla birlikte hız kazanacak. Peki, E Devlet askerlik yerleri sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte, o işlem hakkında bazı bilgiler

5.09.2018Gündem
flaş

flaş

flaş

5.09.2018Ankara