MENÜ

Milli Savunma Bakanlığı

Milli Savunma Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Milli Savunma Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.888 Milli Savunma Bakanlığı haberi bulunmuştur.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI

Millî Savunma Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin savunma politikalarını ve Türk vatandaşlarının askerlik işlerini yürüten bakanlıktır. Milli Savunma Bakanı Milli Güvenlik Kurulu daimi üyesidir. Barışta ve savaşta asker alma hizmetlerini, Silah, araç, gereç ve her çeşit lojistik ihtiyaç maddelerinin tedariki hizmetlerini, Harb sanayii hizmetlerini, Sağlık ve veteriner hizmetlerini, İnşaat, Emlak, İskan ve Enmrastrüktür hizmetlerini, Mali ve mal hesap teftiş hizmetlerini, yürütmektir.Milli Savunma Bakanlığı Haberleri

Ayvalık’ta Badavut Plajı’nın koruma derecesi düşürüldü

Ayvalık’ta Badavut Plajı’nın koruma derecesi düşürüldü

Ayvalık’ta Badavut Plajı’nın koruma derecesi düşürüldü

23.6.2018Ayvalık
Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında yeni sistemi anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında yeni sistemi anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3. havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan yeni hükümet sistemine ilişkin, "Yeni sistem, demokrasinin ve Cumhuriyet'in temel niteliği olan güçler ayrılığını asla zayıflatmıyor tam tersine, daha da güçlendiriyor. Bakanlık sayısını 16'ya indiriyoruz. Dışişleri Bakanlığı AB Bakanlığı ile birleşiyor. Orman Bakanlığı ile Tarım Bakanlığı birleşiyor. 6 Ekonomi Bakanlığı sayısı 3 bakanlığa düşecek" dedi.

21.6.2018Gündem
Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercih sonuçları açıklandı | MSÜ tercih sonuçları

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercih sonuçları açıklandı | MSÜ tercih sonuçları

2018 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'na katılan adayların merakla beklediği tercih sonuçları dün adayların erişimine açıldı. Sonuçların açıklanmasının ardından adaylar, kendi sonuçlarını nasıl öğrenebileceklerini sorguluyor. Peki, MSÜ tercih sonuçları nasıl sorgulanır?

21.6.2018Gündem
MSÜ tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak MSÜ 2018 sonuçları nereden açıklanacak

MSÜ tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak? MSÜ 2018 sonuçları nereden açıklanacak?

MSÜ (Milli Savunma Üniversitesi) tercihinde bulunan vatandaşların beklediği gün geldi çattı. Yapılan duyuruya göre Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) yer almak isteyen adayları ilgilendiren Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sonuçları bugün açıklanacak. Peki, sınavı 24 Nisan ve 18 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleşen MSÜ'nün tercih sonuçları saat kaçta, nereden açıklanacak?

21.6.2018Gündem
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 1000’i aşan personel alımı yapacak MSB personel alımı başvuru şartları

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 1000’i aşan personel alımı yapacak! MSB personel alımı başvuru şartları

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), çok sayıda personel alımı yapacağını duyurdu. Bünyesine en az ortaöğretim mezunu istihdam edecek olan MSB, başvuru koşulları ve adaylarda aranan şartları paylaştı. Peki, MSB personel alımı başvuru şartları neler?

20.6.2018Gündem
MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2018 MSÜ tercih sonuçları

MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 MSÜ tercih sonuçları

Geçtiğimiz hafta açıklanması beklenen MSÜ tercih sonuçlarının açıklanmaması üzerine aday öğrencilerin meraklı bekleyişi devam ediyor. MSÜ tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihi öğrenmek isteyen adaylar, MSB'nin konu hakkında yaptığı açıklamayı sorguluyor. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.6.2018Gündem
PÖH’ü vuranlara 47 milyon TL’lik tazminat davası

PÖH’ü vuranlara 47 milyon TL’lik tazminat davası

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında savaş uçakları tarafından vurulan ve 51 polisin şehit olduğu Gölbaşı’ndaki Polis Özel Harekât yerleşkesindeki hasar için Emniyet Genel Müdürlüğü’nce 406 darbe sanığı hakkında maddi tazminat davası açıldı.

18.6.2018Gündem
Tüm izleri yok etmişler Çok önemli ayrıntılar ortaya çıktı

Tüm izleri yok etmişler! Çok önemli ayrıntılar ortaya çıktı

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan suikast timinin başındaki FETÖ’cü eski Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş’in Kuleli Askeri Lisesi’ndeki öğrenci kayıtlarının silindiği ortaya çıktı. İlerleyen dönemde çoğu generalliğe terfi eden yaklaşık 300 askerin kayıtları benzer şekilde yok edilerek sicilleri temizlendi. Bu isimler FETÖ'nün en sadık kripto ekibi olarak görülüyor. Milli Savunma Üniversitesi şimdi bu isimlerin peşinde düştü...

18.6.2018Gündem
MSÜ tercih sonuçları ne zaman ayın kaçında açıklanacak

MSÜ tercih sonuçları ne zaman ayın kaçında açıklanacak?

MSÜ (Milli Savunma Üniversitesi) tercih sonuç tarihinde değişikliğe gidildi. 2018 iş takviminde Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ), tercih sonuçlarının 11 Haziran'da açıklanacağı belirtilmişti. Ölçme Seçme Yerleştirme Merkezi, ÖSYM’nin planlı sınav takviminde değişiklik yapılması nedeni ile sonuç tarihi ertelendi. Peki MSÜ tercih sonuçları ne zaman, ayın kaçında açıklanacak?

15.6.2018Gündem
Ünlü Askeri Yargıç Değer hayatını kaybetti

Ünlü Askeri Yargıç Değer hayatını kaybetti

ÜNLÜ Askeri Yargıç, Avukat Emin Değer, hayatını kaybetti. Bir süredir hastanede tedavi gören Değer’in cenazesi Ankara’da toprağa verilecek.

14.6.2018Gündem
Winner İncek’ten şehit aileleri ve gazilere konser

Winner İncek’ten şehit aileleri ve gazilere konser

Winner İncek’ten şehit aileleri ve gazilere konser

13.6.2018Ankara
Meclisin ilk işi bedelli

'Meclis'in ilk işi bedelli'

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, 24 Haziran seçiminde AK Parti iktidarı devam ederse TBMM’nin ilk işinin bedelli askerlik düzenlemesi olacağını söyledi.

12.6.2018Gündem
MSÜ tercih sonuçları hakkında flaş açıklama | MSB adaylara duyurdu

MSÜ tercih sonuçları hakkında flaş açıklama | MSB adaylara duyurdu

MSÜ tercih sonuçları, Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayla birlikte adayların beklentilerini değiştirdi. İkinci aşama olan fiziki mülakat kısmına tercih sonuçlarına göre geçiş yapacak olan adaylar, MSÜ tercih sonuçları bilgisinin ardından mülakatlara çağrılacakları tarihi öğrenecek. ÖSYM'nin gerçekleştireceği TYT ve AYT sınavlarına da katılım gösterecek olan öğrenciler, buna göre sonraki aşamaya katılım gösterecek. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

12.6.2018Gündem
MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Milli Savunma Bakanlığından flaş açıklama

MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Milli Savunma Bakanlığı'ndan flaş açıklama

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) bünyesindeki fakülte ve yüksek okullarda eğitim alma hayali kuran on binlerce gencin yaptığı 2018 MSÜ tercih sonuçlarının bugün açıklanması bekleniyor. Akşam saatleri olmasına rağmen sonuçların henüz açıklanmaması adayları meraklandırdı. Öte yandan heyecanlı bekleyiş devam ederken Milli Savunma Bakanlığı'ndan ikinci aşama hakkında kritik bir açıklama geldi. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

11.6.2018Gündem
Bedellide yaş sınırı 28 olabilir

Bedellide yaş sınırı 28 olabilir

SON günlerde çok konuşulan bedelli askerlikle ilgili ayrıntılar belli oldu.

7.6.2018Gündem
Deniz ve Hava Kuvvetleri personel alımı başvurusu nasıl yapılır

Deniz ve Hava Kuvvetleri personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

Deniz ve Hava Kuvvetleri bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşların sorguladığı başvuru ekranı, müracaatları kabul etmeye devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı tarafından şanlı Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine alınmak üzere yayımlanan personel alımı başvurularının arasına bir yenisi daha eklendi. Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı kadrolarına yapılmak üzere ilan edilen alım duyurusu, sözleşmeli er sınıfında gerçekleştirilecek. Peki, MSB personel alımı başvurusu nasıl ve nereden yapılacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

7.6.2018Gündem
MSÜ tercih sonuçları ne zaman belli olacak 2018 MSÜ tercih sonuçları

MSÜ tercih sonuçları ne zaman belli olacak? 2018 MSÜ tercih sonuçları

Geçtiğimiz mayıs ayında sona eren Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercih işlemlerinin ardından, gözler tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. Milli Savunma Bakanlığı'nın PERTEM sistemi üzerinden başvurularını tamamlayan ve sonuçların açıklanmasıyla birlikte ikinci aşamaya geçip geçmeyeceklerini öğrenmek isteyen adaylar, merakla MSÜ tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihi sorguluyor. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

7.6.2018Gündem
Ruslar Türkiyede yüksek teknolojiye dayalı yatırım yapacak

Ruslar Türkiye'de yüksek teknolojiye dayalı yatırım yapacak

Ruslar Türkiye'de yüksek teknolojiye dayalı yatırım yapacak

6.6.2018Merkez
Menbiçten doğuya çekilme ilk adım

Menbiç'ten doğuya çekilme ilk adım

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD ile varılan Menbiç mutabakatının detaylarını paylaştı. Çavuşoğlu, “İlk etapta PKK, YPG’liler Münbiç’ten (Menbiç) ayrılacak. Ayrılırken de silahları alınacak. Fırat’ın doğusuna gidecek. Fırat’ın doğusunda oraya gitmeleri, bizim onların orada kalmasını kabulleneceğimiz anlamına gelmez” dedi.

5.6.2018Gündem
ABDli yetkiliden çok kritik Menbiç açıklaması

ABD'li yetkiliden çok kritik Menbiç açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun dün ABD'li mevkidaşı Mike Pompeo ile gerçekleştirdiği kritik ziyaretin ve alınan kararların ardından bugün ABD'li üst düzey bir yetkiliden konuya ilişkin önemli bir açıklama geldi.

5.6.2018Dünya
Bakan Çavuşoğlundan önemli açıklamalar

Bakan Çavuşoğlu'ndan önemli açıklamalar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'de yaptığı temaslarla ilgili açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun FBI’ın Fetullah Gülen hakkında soruşturma başlattığını teyit ettiğini söyledi. Çavuşoğlu, “FBI’ın; daha önceki görüşmelerimizde de diğer ilgililerin söylediği gibi, bizim büyükelçimizin teyit ettiği gibi, FBI’ın ciddi bir şekilde soruşturma başlattığını kendisi de teyit etti. Tabi FBI’ın soruşturmasının detaylarını kendisinin bilemeyeceğini söyledi. Ama ciddi bir soruşturma olduğunu söyledi” dedi.

5.6.2018Gündem
Bedelli askerlik ve yerli otomobil konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş açıklamalar

Bedelli askerlik ve yerli otomobil konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV ve Star televizyonlarının ortak yayınında soruları yanıtladı. Merak edilen konular arasında yer alan bedelli askerlik ve yerli otomobil hakkında da açıklamalarda bulunan Erdoğan, erken seçim kararının nasıl alındığı hakkında da bilgi verdi. İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satır başları..

1.6.2018Gündem
Vodafone Parka helikopterle inen darbecilere ağırlaştırılmış müebbet

Vodafone Park'a helikopterle inen darbecilere ağırlaştırılmış müebbet

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Yalova'daki Hava Harp Okulu öğrencilerinin İstanbul'a sevkine ilişkin, eski Yalova Hava Meydan Komutanı ile Vodafone Park'a inen helikopter pilotlarının da aralarında bulunduğu 16 sanıklı davada 7 sanık ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

30.5.2018Gündem
Başkentte gazilere çirkin saldırı

Başkentte gazilere çirkin saldırı!

Trafikte yaşanan tartışma sonucu 15 Temmuz gazisi iki kişi bir anda toplanan 3-4 kişilik kalabalığın saldırısına uğradı. Dakikalar içinde kalabalıklaşan grup tarafından darp edilen iki gazi, daha sonra olay yerine gelerek müdahale eden trafik polisleri sayesinde kurtuldu

29.5.2018Gündem
14 bakanlı yeni sistem

14 bakanlı yeni sistem

AK Parti hükümetinin Meclis’ten yetki alarak kanun hükmünde kararnameyle (KHK) yeniden yapılandırmayı planladığı Bakanlar Kurulu’na ilişkin taslak hazırlandı. Taslağa göre, mevcut 21 icracı bakanlık sayısı 14’e indiriliyor. AB Bakanlığı dahil 7 bakanlık kapatılıyor. Taslağa, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a sunulduktan sonra son şekli verilecek.

24.5.2018Gündem
MKE Barut Fabrikasında patlama: 1 ölü, 6 yaralı (2)

MKE Barut Fabrikası'nda patlama: 1 ölü, 6 yaralı (2)

MKE Barut Fabrikası'nda patlama: 1 ölü, 6 yaralı (2)

24.5.2018Ankara
Tufan testine pembe ayar

Tufan testine 'pembe' ayar

ASELSAN’ın sesten 6 kat hızlı elektromanyetik topu TUFAN’ın Tuz Gölü’nde yapılması planlanan testi için izin süresi 3 ayla sınırlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, atış faaliyetlerinin özellikle flamingoların yuvalama ve besleme dönemi olan mart-ağustos aralığında yapılamayacağına dikkat çekti.

23.5.2018Gündem
Nazlı Ilıcakın casusluk davası: Milli Savunma Bakanlığı davaya müdahil oldu

 Nazlı Ilıcak'ın "casusluk" davası: Milli Savunma Bakanlığı davaya müdahil oldu

 Nazlı Ilıcak'ın "casusluk" davası: Milli Savunma Bakanlığı davaya müdahil oldu

23.5.2018İstanbul
Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er ön başvuru sonuçları açıklandı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er ön başvuru sonuçları açıklandı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine yapılacak olan sözleşmeli er ön başvuru sonuçları, Mill Savunma Bakanlığı tarafından açıklandı. 28 Mayıs-01 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan teminler, Ankara Cebeci'deki MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı'nda gerçekleştirilecek. Peki, Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er başvuru sonuçları nereden öğrenilebilecek? İşte, başvuru sonuçlarının ardından adayların takip etmesi gereken adımlar hakkında bazı bilgiler

22.5.2018Gündem
GATA oyunlarını itiraf etti: Albayın ayağını nasıl kaydırırız

GATA oyunlarını itiraf etti: Albayın ayağını nasıl kaydırırız

Erzurum 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde FETÖ/PDY üyesi olmaktan tutuksuz yargılanan itirafçı yüzbaşı A.M., 2011'de mal saymanı olarak göreve başladığı Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Haydarpaşa Eğitim Hastanesi'nde örgütün, kendilerinden olmayanlar için oynadığı oyunları tek tek anlattı.

22.5.2018Gündem
İtirafçı yüzbaşı, örgütün GATAdaki oyunlarını anlattı

İtirafçı yüzbaşı, örgütün GATA'daki oyunlarını anlattı

İtirafçı yüzbaşı, örgütün GATA'daki oyunlarını anlattı

22.5.2018Erzurum
İzmirde 280 sanıklı FETÖ davasında 104 ağırlaştırılmış müebbet (2) - Yeniden

İzmir'de 280 sanıklı FETÖ davasında 104 ağırlaştırılmış müebbet (2) - Yeniden

İzmir'de 280 sanıklı FETÖ davasında 104 ağırlaştırılmış müebbet (2) - Yeniden

21.5.2018Aliağa
MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2018 MSÜ tercihleri

MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 MSÜ tercihleri

Milli Savunma Üniversitesi bünyesindeki okullarda eğitim almak isteyen kişilerin başvurduğu MSÜ tercih işlemleri geçtiğimiz 18 Mayıs günü bitti. Tercih işlemlerinin bitmesinin ardından adayların gözü şimdi ise MSÜ tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihte. Tercih işlemlerini tamamlayan adaylar sonuçların açıklanacağı tarih hakkında bilgi edinmek için internette araştırma yapıyor. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

20.5.2018Gündem
MSÜ tercihleri bugün bitiyor MSÜ tercih işlemi nasıl yapılır

MSÜ tercihleri bugün bitiyor! MSÜ tercih işlemi nasıl yapılır?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde süresi uzatılan Milli Savunma Üniversitesi tercih işlemleri bugün son buluyor. MSB'nün PERTEM sistemi ve e-Devlet aracılığıyla yapılan tercih işlemlerinin nasıl yapıldığını merak eden adaylar, tercihlerin son gününde araştırmalarını hızlandırdı. Peki, MSÜ tercih işlemi nasıl yapılır?

18.5.2018Gündem

Askere 'emsal' tazminat

İdare Mahkemesi, askerde hastalık sonucu ölenlerin ailelerine de ‘nakdi tazminat’ ödenmesine karar verdi. Nakdi tazminat, sadece terör şehitleri için ödeniyordu.

16.5.2018Gündem
Askerlik yoklama işlemi E-devletten nasıl soruglanacak

Askerlik yoklama işlemi E-devlet'ten nasıl soruglanacak?

e-Devlet kapısı üzerinden yeni bir hizmet daha sunuluyor. Askerlik yoklaması işlemleri 14 Mayıs'tan (bugün) itibaren e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, askerlik çağına giren yükümlülerin, askerlik yoklaması işlemlerini artık e-Devlet üzerinden gerçekleştirebileceği belirtildi.

14.5.2018Gündem
Arabulucukta 4,5 aylık bilanço: 33 bin kişi anlaştı

Arabulucukta 4,5 aylık bilanço: 33 bin kişi anlaştı

Arabulucukta 4,5 aylık bilanço: 33 bin kişi anlaştı

13.5.2018Merkez
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı birçok sınıf için astsubay alımı yapıyor..İşte başvuru şartları

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı birçok sınıf için astsubay alımı yapıyor..İşte başvuru şartları

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, bünyesine seyir, motorcu, yara savunma, mekanik sistemler, aviyonik sistemler ve idari sınıfta muvazzaf astsubay alımı gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Birçok alanda gerçekleştirilecek olan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı astsubay alımı başvurusu, KPSS puanı gözetilerek gerçekleştirilecek. Peki, Deniz Kuvvetleri personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, şanlı Türk Ordusu içerisinde görev almak isteyen vatandaşların merakla araştırdığı alımla ilgili detaylı bilgiler

12.5.2018Gündem
Askerlik yoklaması da e-Devlette

Askerlik yoklaması da e-Devlet'te

Askerlik yoklaması da e-Devlet'te

12.5.2018Ankara
Askere gidecekler dikkat 98/2 celbi 2. grup için tarih değişikliği duyurusu yapıldı

Askere gidecekler dikkat! 98/2 celbi 2. grup için tarih değişikliği duyurusu yapıldı

98/2 celbinin 2. grubunda askere gidecek vatandaşlar için Milli Savunma Bakanlığı'ndan önemli açıklama yapıldı. Normalde 18-19 Haziran tarihlerinde silah altına alınacak olan er ve yedek subay adaylarının, son duyuru ile sevk tarihinin değiştiği bilgisi yer aldı. Peki, 98/2 B grubu için yeni sevk tarihi ne zaman olacak? İşte, detaylı bilgiler

12.5.2018Gündem
E-Devletten yeni hizmet Pazartesi başlıyor...

E-Devlet'ten yeni hizmet! Pazartesi başlıyor...

Askerlik çağına giren yükümlüler, askerlik yoklaması işlemlerini artık e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecek.

12.5.2018Gündem
Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alacak.. İşte ilanın detayları ve alınacak personel sayısı

Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alacak.. İşte ilanın detayları ve alınacak personel sayısı

Milli Savunma Bakanlığı bilişim personeli alacağını duyurdu. Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi sitesinde yapılan duyurunun ardından başvuru şartları ve alınacak personel sayısı açıklandı. Peki Milli Savunma Bakanlığı kaç personel alacak, başvuru şartları nedir? İşte alınacak personel sayısı ve aranan şartlar

12.5.2018Gündem
YSK, Demirtaşın adaylığının iptali için yapılan başvuruyu reddetti

YSK, Demirtaş'ın adaylığının iptali için yapılan başvuruyu reddetti

HDP’nin tutuklu bulunan Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın adaylığının iptal edilmesi için YSK’ya yapılan başvuru reddedildi.

11.5.2018Gündem
Milli Savunma Bakanlığı MSÜ tercih süresini uzattı MSÜ tercihleri ne zaman bitecek

Milli Savunma Bakanlığı MSÜ tercih süresini uzattı! MSÜ tercihleri ne zaman bitecek?

MSÜ'ye bağlı eğitim kurumlarından eğitim aldıktan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) bağlı olarak hizmet etme hayali kuran gençlerin yaptığı MSÜ tercih işlemlerinin süresi uzatıldı. Tercih işlemleri MSB'nün PERTEM sistemi ve e-Devlet aracılığıyla yapılacak. Peki, MSB Pertem üzerinden MSÜ tercih yapma işlemi nasıl gerçekleştirilecek? MSÜ tercihleri için son gün ne zaman?

10.5.2018Gündem
Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercihleri için son gün ne zaman MSÜ 2018 tercih işlemleri

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercihleri için son gün ne zaman? MSÜ 2018 tercih işlemleri

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) bünyesindeki fakülte ve meslek yüksekokullarda eğitim almak isteyen gençlerin yaptığı MSÜ tercih işlemlerinin bitmesine sayılı günler kaldı. MSÜ'nün daha önce yaptığı açıklamaya göre, 24 Nisan tarihinde başlayan tercihler 11 Mayıs'ta son bulacak. MSÜ'ye bağlı eğitim kurumlarından eğitim aldıktan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) bağlı olarak hizmet etme hayali kuran gençlerin tercihlerini 11 Mayıs 2018 tarihine kadar gerekli prosedürü uygulayarak yapması gerekiyor. Peki, MSÜ tercihleri nasıl yapılır?

7.5.2018Gündem
Bitlis’te doğdu Ankara’da büyüdü İzmirli oldu

Bitlis’te doğdu Ankara’da büyüdü İzmirli oldu

Son 20 yılda yatırım hacmi 6 milyar 800 milyon lirayı bulan, hastane, otel, otoyol, üniversite kampüsü gibi projelere imza atan Pekerler İnşaat, İzmir’de 2.2 milyar liralık projesine başlıyor. Pekerler İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Peker, “Bitlis’te doğdum, Ankara’da büyüdüm. Bu proje bizi İzmirli yapıyor” dedi.

4.5.2018Ekonomi
Askere gidecekler dikkat E-devletin yeni uygulaması için son 14 gün

Askere gidecekler dikkat! E-devlet'in yeni uygulaması için son 14 gün

Milli Savunma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı işbirliğinde başlatılan 'e-Yoklama ve Aile Hekimi İşlemleri Projesi'nde sona gelindi.

1.5.2018Gündem
Polis ve asker üniformaları Adıyaman’da üretiliyor

Polis ve asker üniformaları Adıyaman’da üretiliyor

Polis ve asker üniformaları Adıyaman’da üretiliyor

28.4.2018Kahta
Son dakika... Ankarada gazilere saldıran sanıkların cezası belli oldu

Son dakika... Ankara'da gazilere saldıran sanıkların cezası belli oldu

Gaziler Uzman Çavuş İbrahim Kızılkaş ve Astsubay Muzaffer Oktay ile ailelerini darp ettikleri iddiasıyla yargılanan sanıklardan Doğan Çiçek'e 9 yıl, Osman Yılmaz'a 3 yıl 9 ay, Tamer Görkem'e de 5 ay hapis cezası verildi.

27.4.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Yeni hükümet sisteminin taslağı

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan seçim kampanyasını Erzurum’dan başlattı, İstanbul’da tamamlayacak.

27.5.2018