MENÜ

Milli Savunma Bakanlığı

Milli Savunma Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Milli Savunma Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.339 Milli Savunma Bakanlığı haberi bulunmuştur.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI

Millî Savunma Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin savunma politikalarını ve Türk vatandaşlarının askerlik işlerini yürüten bakanlıktır. Milli Savunma Bakanı Milli Güvenlik Kurulu daimi üyesidir. Barışta ve savaşta asker alma hizmetlerini, Silah, araç, gereç ve her çeşit lojistik ihtiyaç maddelerinin tedariki hizmetlerini, Harb sanayii hizmetlerini, Sağlık ve veteriner hizmetlerini, İnşaat, Emlak, İskan ve Enmrastrüktür hizmetlerini, Mali ve mal hesap teftiş hizmetlerini, yürütmektir.Milli Savunma Bakanlığı Haberleri

Bakanlık açıkladı Hepsi öldürüldü

Bakanlık açıkladı! Hepsi öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Gara ve Hakurk bölgelerine düzenlenen hava harekatında saldırı hazırlığında olan 10 teröristin öldürüldüğünü duyurdu.

16.12.2018Gündem
Askerlik süresi kısalacak mı İşte tek tip askerlik yasasıyla ilgili son durum

Askerlik süresi kısalacak mı? İşte tek tip askerlik yasasıyla ilgili son durum

Askerlik süresi son günlerin en çok araştırılan konularından biri oldu. Halihazırda kısa dönemler için 6 ay, uzun dönemler için 12 ay olarak uygulanan askerlik süresinin tek tip hale gelmesi gündemde. Peki, tek tip askerlik yasası çıkacak mı? Askerlik süresi düşecek mi? İşte tek tip askerlik yasasıyla ilgili son durum

15.12.2018Gündem
TSKdan hava harekatı Teröristler etkisiz hale getirildi

TSK'dan hava harekatı! Teröristler etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Gara bölgesine yapılan hava harekatında 13 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Son iki gün içinde Irak'ın kuzeyinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 28 oldu.

15.12.2018Gündem
Son dakika: Terör örgütüne ağır darbe

Son dakika: Terör örgütüne ağır darbe!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yapılan açıklamada, ''Irak kuzeyi Haftanin, Zap ve Hakurk bölgelerine 14 Aralık 2018'de düzenlenen hava harekâtları neticesinde terör örgütüne ait mağara ve sığınaklar imha edilmiş, üs bölgelerimize saldırı hazırlığında olan silahlı sekiz bölücü terörist etkisiz hale getirilmiştir.'' denildi. Ayrıca Milli Savunma Bakanlığı, son 1 haftada yurt içinde ve dışında yürütülen operasyonlarda 21 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

14.12.2018Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na göre, Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatları tamamlanarak işletmeye alınacak" dedi.

13.12.2018Ekonomi
‘Yeni askerlik’ teklifleri

‘Yeni askerlik’ teklifleri

MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar başkanlığında geçen hafta yapılan toplantıda yeni askerlik sisteminde sona yaklaşılırken, diğer kurumlar ve iş dünyasından gelen tekliflerin de görüşüldüğü öğrenildi.

13.12.2018Gündem
Meslek lisesi mezunları kısa dönem askerlik mi yapacak Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdededen açıklamalar

Meslek lisesi mezunları kısa dönem askerlik mi yapacak? Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede'den açıklamalar

Meslek lisesi mezunları kısa dönem askerlik mi yapacak sorusunun yanıtı, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede'nin açıklamalarının ardından sorgulanmaya başladı. Hasan Büyükdede, meslek lisesi mezunlarının kısa dönem askerlik yapabilmeleri için hazırladıkları düzenlemeyi, Milli Savunma Bakanlığı’na sunduklarını ve teklifin değerlendirildiğini söyledi. İşte detaylar.

12.12.2018Gündem
Tek tip askerlik yasası ne zaman çıkacak Askerlik süresi kısalacak mı İşte gündemden son haberler

Tek tip askerlik yasası ne zaman çıkacak? Askerlik süresi kısalacak mı? İşte gündemden son haberler

Yeni askerlik sistemi adıyla gündeme gelen askerlik süresi, Milli Savunma Bakanlığı'nın gündeminde yer almaya devam ediyor. Halihazırda kısa dönemler için 6 ay, uzun dönemler için 12 ay olarak uygulanan askerlik süresi, birçok vatandaş tarafından yakından takip ediliyor. Peki, askerlik süresi düşecek mi? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

12.12.2018Gündem
Meslek liseliye “kısa dönem” hazırlığı

Meslek liseliye “kısa dönem” hazırlığı

SANAYİ ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, meslek lisesi mezunlarının kısa dönem askerlik yapabilmeleri için hazırladıkları düzenlemeyi, Milli Savunma Bakanlığı’na sunduklarını ve teklifin değerlendirildiğini söyledi.

12.12.2018Gündem
Dövizli askerlik başvurusu nasıl yapılır İşte dövizli askerlik başvuru şartları ve ayrıntılar

Dövizli askerlik başvurusu nasıl yapılır? İşte dövizli askerlik başvuru şartları ve ayrıntılar

Dövizli askerlik şartları, Milli Savunma Bakanlığı tarafından ilgili kişilerin erişimine açıldı. Yurtdışında ikamet eden ve askerlik hizmetini henüz yerine getirmemiş olan vatandaşların merakla beklediği dövizle askerlik için uzaktan eğitim ekranı yayımlandı. İşte, Dövizli askerlik şartları ve merak edilen diğer detaylar hakkında bazı bilgiler

11.12.2018Gündem
O an... MSB bu çarpıcı sözlerle paylaştı

O an... MSB bu çarpıcı sözlerle paylaştı

Milli Savunma Bakanlığı, Hakkari'de karla kaplı dağlarda terörle mücadele operasyonlarını sürdüren Mehmetçik'in görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı. Görüntüler "Korku nedir bilmeyiz biz dağların erleri, yuva yaptık göklere, baş döndüren yerlere. Komandolar Hakkari'de" mesajıyla paylaşıldı.

11.12.2018Haber
O an... MSB bu çarpıcı sözlerle paylaştı

O an... MSB bu çarpıcı sözlerle paylaştı

Milli Savunma Bakanlığı, Hakkari'de karla kaplı dağlarda terörle mücadele operasyonlarını sürdüren Mehmetçik'in görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı. Görüntüler "Korku nedir bilmeyiz biz dağların erleri, yuva yaptık göklere, baş döndüren yerlere. Komandolar Hakkari'de" mesajıyla paylaşıldı.

11.12.2018Gündem
Son dakika: Dövizle askerlik başvuruları başladı...

Son dakika: Dövizle askerlik başvuruları başladı...

Milli Savunma Bakanlığınca, dövizle askerlik başvurularının başladığı açıklandı.

11.12.2018Gündem
Orduevlerine giriş yasağına tazminat

Orduevlerine giriş yasağına tazminat

Anayasa Mahkemesi (AYM), eski Genelkurmay Başkanı Necdet Özel tarafından konulan orduevi yasağının ifade özgürlüğüne müdahale olduğu gerekçesiyle, emekli albayın ihlal başvurusunu kabul etti. AYM, emekli albaya 4 bin lira tazminat ödenmesine hükmetti. Karar, Genelkurmay’a girişi yasaklanan ve davaları reddedilen askerlere de tazminat yolunu açıyor.

11.12.2018Gündem
Tek tip askerlik yasası ne zaman çıkacak Askerlik süresi düşecek mi İşte son haberler

Tek tip askerlik yasası ne zaman çıkacak? Askerlik süresi düşecek mi? İşte son haberler

Birçok vatandaşın gündeminde yer alan ve yeni askerlik sistemi, 'Askerlik 9 aya düşecek mi' soruları ile gündemde yer alıyor. Son günlerde bazı gelişmelerle gündemde yer alan askerlik sistemi hakkında Milli Savunma Bakanlığının çalışması sürüyor. İşte, resmi kulislerde konuşulan yeni askerlik sistemi süreci hakkında bazı detaylar ve 'Askerlik düşecek mi?' sorusuna cevaben bazı detaylar

9.12.2018Gündem
İttifakı bozdurmayız

İttifakı bozdurmayız

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, dün Kısıklı’daki evinden çıkarak cuma namazını Üsküdar Hz. Ali Camisi’nde kıldı. Erdoğan cami çıkışında gazetecilerin gündeme ilişkin soruları üzerine şunları söyledi:

8.12.2018Gündem
Tek tip askerlik yasası ne zaman çıkacak Askerlik süresi düşecek mi İşte gündemden son haberler

Tek tip askerlik yasası ne zaman çıkacak? Askerlik süresi düşecek mi? İşte gündemden son haberler

Askerlik süresinin kısalacağı konusuyla gündeme gelen yeni askerlik sistemi, internet üzerinden araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Son olarak dün akşam saatlerinde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK'nın komuta kademesinin gerçekleştirdiği toplantının ardından gündeme gelen yeni askerlik sistemi, bir basın mensubunun sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da değerlendirildi. İşte, birçok vatandaşın araştırdığı yeni askerlik sistemi ve askerlik süresi düşecek mi sorusu hakkında bazı detaylar

7.12.2018Gündem
flaş

flaş

7.12.2018Ankara
Terör örgütüne büyük darbe

Terör örgütüne büyük darbe

Milli Savunma Bakanlığı, son bir hafta içerisinde icra edilen terörle mücadele operasyonlarında 32 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. 

7.12.2018Gündem
Hulusi Akar, ABDnin Suriye Özel Temsilcisi ile görüştü

Hulusi Akar, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'i kabul etti. Akar, Jeffrey ile yaptığı görüşmede, Türkiye'nin güneyinde bir terör koridoru oluşmasına asla müsaade edilmeyeceğini belirtti. Akar görüşmede ayrıca ABD’nin terör örgütü PKK/YPG ile ilişkisini sonlandırmasını ve gözlem noktalarından vazgeçilmesi gerektiğini ifade etti.

7.12.2018Gündem
Hulusi Akar başkanlığında yeni askerlik sistemine ilişkin Milli Savunma Bakanlığında toplantı yapıldı

Hulusi Akar başkanlığında yeni askerlik sistemine ilişkin Milli Savunma Bakanlığı'nda toplantı yapıldı

ASKERLİK süresinin kısaltılması için bir süredir yürütülen çalışmalarda artık sona gelindi. Yeni askerlik sistemi dün Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın başkanlık ettiği, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in yanısıra tüm kuvvet komutanları ve bakan yardımcılarının katıldığı toplantıda ayrıntılı şekilde görüşüldü. Milli Savunma Bakanlığı, toplantının görüntüleriyle birlikte “Askerlik süresinin kısaltılması dahil yeni askerlik sistemi ayrıntılı bir şekilde görüşüldü” açıklaması yaptı.

7.12.2018Haber
Askerlikte yeni düzen Herkese aynı süre, bedelli seçeneği...

Askerlikte yeni düzen! Herkese aynı süre, bedelli seçeneği...

ASKERLİK süresinin kısaltılması için bir süredir yürütülen çalışmalarda artık sona gelindi. Yeni askerlik sistemi dün Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın başkanlık ettiği, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in yanısıra tüm kuvvet komutanları ve bakan yardımcılarının katıldığı toplantıda ayrıntılı şekilde görüşüldü. Milli Savunma Bakanlığı, toplantının görüntüleriyle birlikte “Askerlik süresinin kısaltılması dahil yeni askerlik sistemi ayrıntılı bir şekilde görüşüldü” açıklaması yaptı.

7.12.2018Gündem
TSK’da türban serbestisinde gözler Danıştay’da

TSK’da türban serbestisinde gözler Danıştay’da

DANIŞTAY 2. Dairesi’nin, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) türban serbestisi getiren yönetmelik değişikliğinin iptali için açılan davada yürütmenin durdurulması talebini geçen yıl oyçokluğu ile reddettiği ortaya çıktı. Karşı oy veren üye Mehmet Aydın, “Kamu hizmetinin zarar görmesi kaçınılmaz” dedi ve TSK’daki türban serbestisinin durdurulmasını istedi. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ise düzenlemeyi, “Kurum içi düzenleme” diye savundu. Daire, iptal istemine dönük kararını önümüzdeki günlerde verecek.

7.12.2018Gündem
Son dakika... Askerlik kısalıyor mu Kritik toplantı sona erdi

Son dakika... Askerlik kısalıyor mu? Kritik toplantı sona erdi

Bakan Hulusi Akar ile TSK'nın komuta kademesinin katıldığı toplantıda, askerlik sürelerinin kısaltılması ve yeni askerlik sistemi görüşüldü. Söz konusu toplantıda, askerlik süresinin kısaltılması dahil yeni askerlik sistemi, ayrıntılı bir şekilde görüşüldü.

6.12.2018Gündem
Danıştaydan TSKda başörtüsü serbestisi kararı

Danıştay'dan TSK'da başörtüsü serbestisi kararı

Danıştay 2. Dairesi TSK'da kadın personele başörtüsü serbestisi getiren düzenlemenin yürütmesinin durdurulması talebini reddetti.

6.12.2018Gündem
MSB 523 personel alımı başvurusu nasıl yapılır Başvurular için son gün ne zaman

MSB 523 personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvurular için son gün ne zaman?

MSB 523 personel alımı başvurusu nasıl sorusunun yanıtı adaylar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Merkez ve Taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 523 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıklayan Milli Savunma Bakanlığı başvurularını sürdürüyor. Peki, MSB 523 personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvurular için son gün ne zaman?

5.12.2018Gündem
Milli Savunma Bakanlığından açıklama

Milli Savunma Bakanlığı'ndan açıklama

Milli Savunma Bakanlığı, “Sosyal medyada paylaşılan ve bir asker koğuşunda çekildiği anlaşılan videodaki olayın Mart 2018’de Kars’ta bulunan bir birliğimizde meydana geldiği tespit edilmiş olup, sorumlular hakkında gerekli idari ve adli işlemler başlatılmıştır.” açıklamasında bulundu.

5.12.2018Gündem
MSB işçi alımı mülakat sonuçları açıklandı MSB duyuru ekranı

MSB işçi alımı mülakat sonuçları açıklandı! MSB duyuru ekranı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından değerlendirmesi tamamlanan işçi alımı sonuçları, kurumun resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. 5-22 Kasım tarihlerinde askeri fabrikalar, tersaneler için açıktan yapılan işçi alımı sonuçları TC Kimlik Numarası ile öğrenilebilecek. İşte, MSB işçi alımı sonuçları ekranı

4.12.2018Gündem
Son dakika... Milli Savunma Bakanlığından Münbiç açıklaması

Son dakika... Milli Savunma Bakanlığı'ndan 'Münbiç' açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetleri ve ABD Silahlı Kuvvetleri unsurları, Münbiç’te 03 Aralık 2018'de Müşterek Birleşik Devriye faaliyetlerinin beşincisini icra etmiştir." denildi.

3.12.2018Gündem
Subay ve astsubay alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak

Subay ve astsubay alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde istihdam edilecek bando, pratisyen tabip, diş hekimi, eczacı ve uzman tabip branşları için subay ve astsubay alımı başvuruları 22 Kasım'da sona erdi. Başvuruların tamamlanmasıyla birlikte gözler, sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. Peki, astsubay alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

3.12.2018Gündem
flaş

flaş

30.11.2018Ankara
Bakanlık duyurdu: 41 terörist etkisiz hale getirildi...

Bakanlık duyurdu: 41 terörist etkisiz hale getirildi...

Milli Savunma Bakanlığı, son 1 hafta içerisinde yurt içinde ve dışında 41 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

30.11.2018Gündem
TSK astsubay alımı başvuru sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak Adayların seçim aşamaları neler olacak

TSK astsubay alımı başvuru sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? Adayların seçim aşamaları neler olacak?

TSK subay alımı bando, pratisyen tabip, diş hekimi, eczacı ve uzman tabip alanlarından yapılacak. Türk Silahlı Kuvvetler subay ve astsubay alımı başvuruları için verilen süre 22 Kasım’da sona erdi. Peki, TSK astsubay alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

28.11.2018Gündem
Pakistanın yeni gemi siparişleri yolda

Pakistan'ın yeni gemi siparişleri yolda

Pakistan ordusunun modernizasyonu ve kabiliyetlerinin artırılmasında son dönemde önemli sorumluluklar alan Türk savunma sanayisi, gelecek dönemde ülkede yeni projelere imza atmaya hazırlanıyor. ASFAT AŞ, Pakistan'a 2 adet karakol botuna ilişkin teklif sundu, arama-kurtarma gemisi konusundaki ihtiyacın da TCG Alemdar konseptindeki bir gemiyle karşılanabileceği ifade edildi. Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere: "(MİLGEM'lerin Pakistan'a ihracatı) Avans ödemesi aşamasındayız. Gerekli onayların Merkez Bankasından, maliye birimlerinden alındığını öğrendik. Proje ofisimiz oluştu, biz hazırız." Mevcut ihracat potansiyelimizin 5-10 katı bir potansiyel var Pakistan'da. Bunu hayata geçirebilecek imkanlarımız, Türkiye'ye sevgi, firmalarımızın bu kabiliyetleri var." açıklamalarında bulundu.

28.11.2018Ekonomi
MSB 523 personel alımı başvuruları devam ediyor Milli Savunma Bakanlığı personel alımı

MSB 523 personel alımı başvuruları devam ediyor! Milli Savunma Bakanlığı personel alımı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Merkez ve Taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 523 sözleşmeli personel alımı başvuruları devam ediyor. Personel istihdamı kapsamında; Endüstri Mühendisi, Çevre Mühendisi, Elektronik Mühendisi, Fizik Mühendisi, Makine Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi ve birkaç mühendislik branşında daha alım yapılacak. Peki, MSB 523 personel alımı başvurusu ne zaman bitecek? Başvuru şartları neler?

28.11.2018Gündem
Sizi toprağa değil yüreğimize gömdük... Vatan size minnettardır

"Sizi toprağa değil yüreğimize gömdük... Vatan size minnettardır"

İstanbul'da 4 askerin şehit olduğu helikopter kazasının ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan şehit askerlerler ilgili bir mesaj geldi. 'Sizi toprağa değil yüreğimize gömdük... Vatan size minnettardır.' yazısının dikkat çektiği görselde Akar'ın "Silah arkadaşlarımız, 26 Kasım 2018'de şehit olmuştur. kahraman şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet; kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim" mesajına yer verildi.

26.11.2018Gündem
TSK personeli için fazla mesai çalışması

TSK personeli için fazla mesai çalışması

MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) görevli tüm devlet memurlarına fazla çalışma ücreti ödenebilmesi veya bu kapsamda idari izin verilebilmesine yönelik çalışma yürütüldüğünü açıkladı.

26.11.2018Gündem
TBMM Başkanı Yıldırımdan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

TBMM Başkanı Yıldırım'dan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "Yerel değerlerimize, milli değerlerimize sadık kalarak evrensel düşünen, dünyayı kavramış nesiller yetiştirmeye ihtiyacımız var. Çocuklarımız, gençlerimiz bir yandan manevi ve milli değerlerimizi en iyi şekilde öğrenmeli, diğer yandan akıl, adalet, ahlak gibi evrensel değerlerle de donanmalıdır" dedi. 

24.11.2018Gündem
Düzce Belediye Başkan adayı Faruk Özlü kimdir

Düzce Belediye Başkan adayı Faruk Özlü kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 2019'un mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Düzce Belediye Başkan adayı olarak Faruk Özlü'nün aday gösterileceğini açıkladı. Peki Faruk Özlü kimdir?

24.11.2018Gündem
flaş

flaş

23.11.2018Ankara