MENÜ

Mıllı Egıtım Bakanlıgı

Mıllı Egıtım Bakanlıgı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mıllı Egıtım Bakanlıgı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mıllı Egıtım Bakanlıgı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 40.534 Mıllı Egıtım Bakanlıgı haberi bulunmuştur.

Mıllı Egıtım Bakanlıgı Haberleri

AÖL 3. dönem kayıtları ne zaman bitecek İşte açık lise kayıt yenileme ile ilgili bilgiler

AÖL 3. dönem kayıtları ne zaman bitecek? İşte açık lise kayıt yenileme ile ilgili bilgiler

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açık lise (AÖL) kayıt yenileme işlemi 2 Mayıs tarihinde başlamıştı. Kayıt yenileme işlemini yaptırmayanlar, 3. dönem sınavlarına katılım sağlayamayacak. Öğrencilik durumu silik, donuk veya aktif olan öğrencilerden, 5 Temmuz 2002 ve daha önceki doğumlular kayıt yenileme işlemi yaptırmalı. Peki, AÖL 3. dönem kayıtları ne zaman bitecek? İşte açık lise kayıt yenileme ile ilgili bilgiler..

10.05.2019Gündem
Takdir ve teşekkür belgesi nasıl hesaplanır İşte E Okul üzerinden belge hesaplama

Takdir ve teşekkür belgesi nasıl hesaplanır? İşte E Okul üzerinden belge hesaplama

Mayıs ayının ilerlemesi ile beraber, yurt genelinde milyonlarca öğrenciyi de karne heyecanı sardı. 2018-2019 eğitim öğretim döneminde yorulan ve yaz tatili için gün sayan milyonlarca öğrenci, karne günü sürpriz yaşamamak için takdir - teşekkür belgesi hesaplamalarıyla ilgili araştırma yapmaya başladı. Peki, E Okul üzerinden takdir ve teşekkür belgesi nasıl hesaplanır? İşte, o konu hakkında merak edilenler.

9.05.2019Gündem
Okullar ne zaman kapanacak, yaz tatili ne zaman başlayacak

Okullar ne zaman kapanacak, yaz tatili ne zaman başlayacak?

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte okulların kapanış tarihine yönelik araştırmalar hız kazandı. 2018-2019 Eğitim öğretim dönemi için yayımlanan takvim doğrultusunda ikinci kanaat dönemi 4 Şubat 2019 Pazartesi günü başladı. Peki, okullar ne zaman kapanacak, yaz tatili ne zaman başlayacak?

9.05.2019Gündem
MEB’den meslek eğitimde kalite güvence sistemi

MEB’den meslek eğitimde kalite güvence sistemi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, mesleki ve teknik eğitim veren okulların tamamı için kalite güvence sisteminin kurulduğunu, konuya ilişkin yönergeyi de yayımladıklarını söyledi.

9.05.2019Eğitim
LGS’ye ‘şeffaf su şişesi’ de girebilecek

LGS’ye ‘şeffaf su şişesi’ de girebilecek

Liselere Giriş Sınavı’na (LGS) katılacak öğrenciler yanlarında, etiketi çıkarılmış, şeffaf pet şişede su bulundurabilecek.

9.05.2019Eğitim
Yaz aylarında ücretsiz anaokulu eğitimi

Yaz aylarında ücretsiz anaokulu eğitimi

MEB, hiç okul öncesi eğitim almamış çocuklar için temmuz ve ağustosta iki aylık yoğunlaştırılmış ücretsiz anaokulu eğitimi verecek. Velilerin, adreslerine yakın okullar ya da ilçe milli eğitim müdürlüklerine giderek taleplerini bildirmesi gerekiyor. Çocukların kırtasiye ürünleri ile yoğun nüfuslu 26 ildeki öğrencilerin beslenmeleri, MEB tarafından karşılanacak. Kayıtlar, haziran sonunda alınacak.

8.05.2019Eğitim
Özel yetenekli öğrenciler için taslak programlar askıda

Özel yetenekli öğrenciler için taslak programlar askıda

MEB, özel yetenekli öğrenciler için hazırlanan 28 taslak öğretim programının taslağını yayımladı. İlkokul, ortaokul ve ortaöğretim için hazırlanan taslak öğretim programları, 20 Mayıs'a kadar askıda kalacak.

8.05.2019Eğitim
86 milli sporcuya öğretmenlik yolu açıldı

86 milli sporcuya öğretmenlik yolu açıldı

MEB, beden eğitimi alanında öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla milli sporcular içerisinden 86 kontenjana sözleşmeli aday öğretmen yapılmak üzere 7-11 Mayıs'ta başvuruları alacak.

8.05.2019Eğitim
LGS’ye su kriteri... Bandajı çıkarılmış şeffaf pet şişede su getirilebilecek

LGS’ye su kriteri... Bandajı çıkarılmış şeffaf pet şişede su getirilebilecek

MEB tarafından, LGS kılavuzunda yapılan güncellemeye göre, sınava getirilecek sularda kriterler belirlendi. Buna göre, öğrenciler sınav salonuna bandajı çıkarılmış, şeffaf pet şişede su getirebilecek. Bazı testlerden muaf olan adayların oturum süreleri de belirlendi.

8.05.2019Eğitim
2019 üniversite sınavı ne zaman

2019 üniversite sınavı ne zaman?

Üniversiteye yerleşme hayali kuran ve uzun bir süredir bu doğrultuda 2019-Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan gençlerin, sınava yönelik tarih araştırmaları hız kazandı. YKS kapsamında, Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) oturumlarına katılım sağlayacak üniversiteli adayları, YKS'nin oturum tarihlerini sorguluyor. Peki, 2019 üniversite sınavı ne zaman? TYT ve AYT ne zaman yapılacak?

8.05.2019Gündem
LGS ne zaman yapılacak MEB kılavuzda güncelleme yaptı

LGS ne zaman yapılacak? MEB kılavuzda güncelleme yaptı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Liselere Giriş Sistemi (LGS) kapsamında 2019 Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu'nda öğrencilere rehberlik etmek amacıyla bazı güncellemeler yapıldı. Sınava kısa bir süre kala ise, LGS'nin uygulanacağı tarih merak konusu oldu. Peki, 2019 LGS ne zaman yapılacak?

8.05.2019Gündem
MEB, Türkçe dört beceriyi ölçen ilk e-Sınavı tamamladı

MEB, Türkçe dört beceriyi ölçen ilk e-Sınavı tamamladı

MEB, öğrencilerin okuma, yazma, konuşma ve dinleme olmak üzere dört beceride yeterliliklerini ilk kez ölçen Türkçe e-Sınavın ilk pilot uygulamasını yaptı.

7.05.2019Eğitim
Açık lise kayıt yenileme takvimi | AÖL 3. dönem kayıtları ne zaman bitecek

Açık lise kayıt yenileme takvimi | AÖL 3. dönem kayıtları ne zaman bitecek?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Açık Öğretim Lisesi'nin (AÖL) 2018-2019 sezonu 3. dönem kayıt yenileme süreci başladı. Gözler şimdi kayıt yenilemenin ardından, 3. dönem sınavlarının yapılacağı tarihlerde. Peki, AÖL 3. dönem kayıtları ne zaman bitecek?

7.05.2019Gündem
Beş bakanlık sanal tehditlere karşı harekete geçiyor

Beş bakanlık sanal tehditlere karşı harekete geçiyor

Çocukların aralarında "Momo" ve "Mavi Balina" gibi internet tuzakları ile dijital platformlardaki kötü niyetli kişi ve yazılımlara karşı bilinçlendirilmesi, siber tehditlerden korunması ve bu sorunun toplum ile medya tarafından daha doğru değerlendirilmesi amacıyla 5 bakanlık tarafından "Güvenli İnternet Güvenli Gelecek Protokolü" imzalanacak. "Güvenli İnternet Güvenli Gelecek Protokolü" kapsamında, yaş gruplarına özel, bilimsel temellere dayanan ve içeriği itibarıyla çocuklarda sanal tehditlere ilişkin özendirme yaratmayacak şekilde farkındalık artırıcı eğitim programları hazırlanacak.

7.05.2019Gündem
Karne tatili ne zaman Okullar ne zaman tatil olacak

Karne tatili ne zaman? Okullar ne zaman tatil olacak?

Okullar ne zaman tatil olacak sorusu, karne alarak yaz tatiline giriş yapacak olan birçok öğrenci ve velisinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Üç aylık yaz tatiline karnelerini alarak başlayacak olan öğrenciler, okulların ne zaman tatil olacağı hakkında bilgilere Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıkladığı takvim üzerinden erişmek istiyor. Peki, okullar ne zaman tatil olacak? Karne tatili ne zaman olacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı detaylar

7.05.2019Gündem
Rum’a serbest Türk’e ‘dur’

Rum’a serbest Türk’e ‘dur’

Türkiye’nin Fatih gemisinin Antalya açıklarında Kıbrıs adasının 60 km batısında sondaj hazırlıklarına başlaması üzerine Kıbrıs Rum Kesimi, uluslararası aktörleri harekete geçirdi. ABD, Türkiye’den Rumların ‘hak iddia ettiği bölgede’ sondaj faaliyetini durdurmasını istedi.

7.05.2019Dünya
1.5 milyon çocuk okulöncesi eğitim alıyor

1.5 milyon çocuk okulöncesi eğitim alıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu, 1.5 milyon çocuğun okulöncesi eğitim aldığını söyledi. Gelecek Eğitimde Platformu tarafından üçüncüsü düzenlenen ve bir hafta sürecek olan ‘Okulöncesi Eğitim Zirvesi’nde konuşan Gençoğlu, şunları söyledi:

7.05.2019Eğitim
BİLSEM tercihleri 27 Mayıs’ta başlıyor

BİLSEM tercihleri 27 Mayıs’ta başlıyor

MEB, BİLSEM’lerde görev yapacak öğretmenlerin mülakat sonuçlarını açıkladı. BİLSEM'lerde görev yapacak öğretmenler, 27-31 Mayıs arasında tercih yapacak.

6.05.2019Eğitim
Son dakika... Türkiyeden ABDye sert tepki

Son dakika... Türkiye'den ABD'ye sert tepki

Türkiye, kendi kıta sahanlığında gerçekleştirmekte olduğu sondaj faaliyetine ilişkin olarak ABD Dışişleri Bakanlığının 5 Mayıs 2019'da yaptığı açıklamanın gerçeklerden kopuk olduğunu bildirdi.

6.05.2019Dünya
Matematik ve atletizm yarışması yapıldı

Matematik ve atletizm yarışması yapıldı

MEB’e bağlı tüm eğitim kurumlarından, 8 bin 875 öğrencinin katılımıyla, 19 ildeki 43 farklı sınav merkezinde gerçekleştirilen, matematik ve atletizmin buluştuğu Mathletic 2019’un finali yapıldı.

6.05.2019Eğitim
MEB öğretmen yetiştirme için taşra teşkilatı kuruyor

MEB öğretmen yetiştirme için taşra teşkilatı kuruyor

MEB, öğretmen yetiştirme ve geliştirmenin daha etkin yürütülebilmesi için illerde taşra teşkilatı oluşturacak. Yönetmelik taslağına göre, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nün taşra teşkilatı, öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin merkezi talimatla, mahallinde düzenlenmesi istenen eğitim öğretim faaliyetlerine yönelik iş ve işlemleri yapacak.

6.05.2019Eğitim
MEBden ders gereçlerine yerli ve milli damga

MEB'den ders gereçlerine "yerli ve milli" damga

"Milli Eğitim Yerli Üretim" sloganıyla 58 yıldır Türkiye'nin dört bir yanındaki okulların materyal ihtiyacını karşılayan MEB Ders Aletleri Yapım Merkezi, geçen yıl 50 milyon liranın üzerinde ciroya ulaştı.

5.05.2019Ekonomi
Pedagojik formasyonda yeni dönem

Pedagojik formasyonda yeni dönem

MEB, öğretmen olmada pedagojik formasyon belgesi olma koşulunu kaldırmak için harekete geçmeye başladı.

4.05.2019Eğitim
MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu: 1.5 milyon çocuk okul öncesi eğitim alıyor

MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu: 1.5 milyon çocuk okul öncesi eğitim alıyor

MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu, bugün 1.5 milyon çocuğun okul öncesi eğitim aldığını söyledi. Gençoğlu, halen yüzde 66.8 olan okullaşma oranını bu yıl yüzde 70’lerin üzerine çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

4.05.2019Eğitim
MEB, yönetici görevlendirmede tercih süresini uzattı

MEB, yönetici görevlendirmede tercih süresini uzattı

MEB, yeniden yönetici görevlendirmede tercih için son gün

4.05.2019Eğitim
Okullar ne zaman kapanacak Karnelerin alınmasına kaç gün kaldı

Okullar ne zaman kapanacak? Karnelerin alınmasına kaç gün kaldı?

Mayıs ayının gelmesi ile beraber, milyonlarca öğrenci ve veli de okulların kapanacağı tarihle ilgili araştırma yapmaya başladı. 2018-2019 eğitim öğretim yılı takvimi Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) internet sitesi üzerinden açıklanmıştı. Peki, okulların kapanmasına kaç gün kaldı? Karneler ne zaman alınacak? İşte, 2019 okulların kapanış tarihi ve ile ilgili merak edilenler.

3.05.2019Gündem
Yeni askerlik sistemiyle ilgili Bakan Akardan açıklama | Tek tip askerlik sistemi ne zaman yürürlüğe girecek

Yeni askerlik sistemiyle ilgili Bakan Akar'dan açıklama | Tek tip askerlik sistemi ne zaman yürürlüğe girecek?

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) kapsamında silah altına alınacak olan asker adayları, yeni askerlik sistemiyle ilgili son gelişmeleri merak edip araştırmaya devam ediyor. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, tek tip askerlik sisteminin yürürlüğe gireceği tarihle ilgili açıklama yaptı. Peki, milyonlarca gencin merakla beklediği yeni askerlik sitemi ne zaman yürürlüğe girecek? İşte, tek tip askerlik sistemi ile ilgili bazı bilgiler.

3.05.2019Gündem
36ıncı Uluslararası Ankara Müzik Festivali izleyiciyle buluştu

36'ıncı Uluslararası Ankara Müzik Festivali izleyiciyle buluştu

35 yıldır aralıksız olarak gerçekleştirilen başkentin en uzun soluklu etkinliği Uluslararası Ankara Müzik Festivali 4-25 Nisan 2019 tarihleri arasında 36.kez sanatseverlerle buluştu.

3.05.2019Kitap Sanat
Öğretmenlere müzede eğitim

Öğretmenlere müzede eğitim

‘Müzede Eğitim Etkinlikleri’ pilot eğitimi tanıtım programı, Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde yapıldı.

3.05.2019Eğitim
Türkiye’den ve dünyadan eğitimciler buluşacak

Türkiye’den ve dünyadan eğitimciler buluşacak

Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından öğretmen ve öğrenciler ile eğitim camiasını bir araya getirecek olan Okul Öncesi Eğitim Zirvesi, 'Yeteneğimi Keşfet' temasıyla 4 Mayıs'ta CRR Harbiye’de düzenlenecek.

3.05.2019Gündem
Rehabilitasyon merkezinde rapor şoku

Rehabilitasyon merkezinde rapor şoku!

İstanbul'daki bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezine kaydı yapılan çocuk için alınan hastane raporunun sahte olduğu iddiası ile savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Raporun alındığı hastaneden ise “Bir şebeke ortaya çıkarıldı. Ve bazı raporlarda usulsüzlük yapılmış. Konu tüm yönleri ile savcılığa bildirildi” açıklaması geldi. Söz konusu rehabilitasyon merkezinin sahibi ise, usulsüz rapor alınmasının söz konusu olamayacağını belirtti. Usulsüz rapor alınarak kaydı yapılan öğrenci sayısı yüzlerle ifade edilirken, devletin yıllık kaybının 5 milyon lirayı aştığı belirtildi.

3.05.2019Gündem
EKYS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYMden tarih bilgisi

EKYS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den tarih bilgisi

Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (EKYS) için sonuçlara odaklanan öğretmenler, internet üzerinden detayları sorgulamaya başladı. Peki, EKYS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ÖSYM'den alınan bilgilere göre EKYS sonuçları için bazı bilgiler

3.05.2019Gündem
THY 8. Science Expo 2019 başladı

'THY 8. Science Expo 2019' başladı

Türk Hava Yolları sponsorluğunda "Dijital Türkiye" ana temasıyla 8'incisi düzenlenen Bursa Bilim Şenliği, kapılarını ziyaretçilerine açtı.

3.05.2019Teknoloji
Bekçilik sınavı ne zaman yapılacak Sınav tarihi açıklandı mı

Bekçilik sınavı ne zaman yapılacak? Sınav tarihi açıklandı mı?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde Türkiye'nin birçok mahalle ve semtinde görevlendirilmek üzere gerçekleştirilecek olan bekçilik alımında heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Ön başvuru ve sağlık aşamalarını tamamlayan adayların gözü, bekçilik yazılı sınavının gerçekleşeceği tarihe çevrildi. Adaylar bekçilik sınav tarihlerini internetten araştırıp merak etmeye başladı. Peki, Bekçilik sınavı ne zaman yapılacak? Bekçilik alımında sınav tarihi açıklandı mı? İşte, bekçilik alımı ile ilgili detaylar.

2.05.2019Gündem
THY 8. Science Expo 2019 başladı

"THY 8. Science Expo 2019" başladı

Türk Hava Yolları sponsorluğunda "Dijital Türkiye" ana temasıyla 8'incisi düzenlenen Bursa Bilim Şenliği, kapılarını ziyaretçilerine açtı.

2.05.2019Ekonomi
Yabancı dil eğitiminde Türkiye’ye özgü bir model geliştirilecek

Yabancı dil eğitiminde Türkiye’ye özgü bir model geliştirilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye’ye özgü bir yabancı dil eğitim modelinin geliştirileceğini söyledi. Yabancı dilin ekonominin kalkınmasında da önemli rol olduğunu belirten Bakan Selçuk, “Eylülde çok yönlü olarak, öğretmen eğitimi, okullarımızın şartlarının düzenlenmesi gibi birçok parametrede yabancı dil öğretiminin nasıl dönüştürülebileceği konusunda pilotlamalarımız başlayacak” dedi.

2.05.2019Eğitim
Suriyeli çocuklar için 4 bin 700 geçici öğretmen

Suriyeli çocuklar için 4 bin 700 geçici öğretmen

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi’nde (PIKTES) İş Kanunu’na göre öğretmen istihdam ettiklerini belirterek, “Proje bünyesinde 4 bin 700 öğretmen geçici süreli sözleşmeli olarak çalışmaktadır” dedi.

2.05.2019Gündem
Takdir-teşekkür hesaplaması nasıl yapılır E Okul üzerinden belge hesaplama

Takdir-teşekkür hesaplaması nasıl yapılır? E Okul üzerinden belge hesaplama

2018-2019 eğitim öğretim döneminin bitmesine kısa bir süre kala öğrencileri de karne heyecanı sardı. Karne günü sürpriz yaşamak istemeyen öğrenciler, takdir ve teşekkür belgesi hesaplama işleminin nasıl yapılacağını internette araştırmaya başladı. Takdir ve teşekkür belgesi hesaplama E Okul üzerinden kolaylıkla öğreniliyor. Peki, Takdir-teşekkür hesaplaması nasıl yapılır? İşte, E Okul üzerinden belge hesaplama ile ilgili bilgiler.

1.05.2019Gündem
Bakan Kasapoğlu, milli karatecilerle bir araya geldi

Bakan Kasapoğlu, milli karatecilerle bir araya geldi

İspanya’da düzenlenen Avrupa Karate Şampiyonası’nda madalya kazanan milli sporcuları kabul eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Olimpiyatlara giden süreçte maddi ve manevi olarak yanınızda olacağız’’ mesajını verdi.

1.05.2019Diğer
Öğretmenlerin ‘yenilikçi öğretim materyalleri’ sergilenecek

Öğretmenlerin ‘yenilikçi öğretim materyalleri’ sergilenecek

Ulusal Öğretmenler Arası Yenilikçi Öğretim Materyalleri Tasarım Yarışması sergisi ve ödül töreni, 2 Mayıs’ta yapılacak.

1.05.2019Eğitim
EKYS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM tarih verdi

EKYS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (EKYS) ilk kez 21 Nisan tarihinde gerçekleşti. Öğrenci Seçme ve yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi internet sitesi üzerinden paylaştığı takvimde 2019 EKYS sonuçlarının açıklanacağı tarihi duyurdu. Peki, binlerce adayların merakla beklediği EKYS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, EKYS sınav takvimi ve sonuçlarının açıklanacağı tarihle ilgili detaylar.

30.04.2019Gündem
Ortaköyde Geleneksel Balık Günü

Ortaköy'de Geleneksel Balık Günü

Türkiye Cumhuriyetinin ilk sivil denizcilik okulu olan ve 1927’den beri denizcilik eğitimi veren Ortaköy Ziya Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunları Derneği 28 Nisan Pazar günü Geleneksel Balık Günü’nde bir araya geldi.

30.04.2019Keyif
Öğretmen ve öğrenciler Konya’da buluştu

Öğretmen ve öğrenciler Konya’da buluştu

Türkiye’nin dört bir yanından gelen bürokrat, akademisyen ve öğretmenlerin katıldığı ‘Eğitim Liderleri Zirvesi’ ile yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı ‘2. STEM Fest’ etkinliği Konya’da yapıldı.

30.04.2019Eğitim
BİLSEM bireysel değerlendirme ne zaman Resim yetenek, müzik yetenek, genel zihinsel yetenek tarihleri

BİLSEM bireysel değerlendirme ne zaman? Resim yetenek, müzik yetenek, genel zihinsel yetenek tarihleri

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen BİLSEM grup tarama uygulamaları tamamlandı ve sonuç açıklandı, şimdi ise gözler bireysel değerlendirme sınavında. MEB'in yayınladığı takvim ile BİLSEM aşamaları duyurulmuştu. Peki, 2019 BİLSEM bireysel değerlendirme ne zaman yapılacak?

30.04.2019Gündem
TCDD işçi alımı kura sonuçları açıklandı İşte, istenen belgeler

TCDD işçi alımı kura sonuçları açıklandı! İşte, istenen belgeler

TCDD işçi alımı kura sonuçları, Noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişin ardından netlik kazandı. Asil ve yedek olarak adayların açıklandığı listede, adaylardan talep edilen belgeler de yer aldı. Peki, adaylardan istenen belgeler neler olacak? İşte, TCDD işçi alımı kura sonuçları ve detaylı bilgiler

30.04.2019Gündem
AÖL ve AÖO sınav sonuçları açıklandı Kayıt yenileme nasıl yapılır

AÖL ve AÖO sınav sonuçları açıklandı! Kayıt yenileme nasıl yapılır?

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Açık Öğretim Ortaokulu (AÖO) sınav sonuçları, 29 Nisan Pazartesi günü erişime açıldı. Binlerce öğrencinin sınav sonrası merakla beklediği AÖO ve AÖL sınav sonuçları, kurumun resmi internet sitesinden görüntülenebilecek. İşte, AÖL ve AÖO sınav sonuçları ve kayıt yenileme dönemi hakkında bazı bilgiler

30.04.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Muğla ve Fethiye manzarası

CHP’nin kalesi Muğla’da, büyükşehir belediyesi için 4 aday yarıştı. Halihazırda CHP’li Belediye Başkanı Osman Gürün % 36 (217 bin) oy ile seçimin galibi oldu. Ancak bir önceki seçimlere göre oyu 13 puan düştü. Bunda hiç şüphesiz en büyük etken, Fethiye’nin eski Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın bağımsız aday olmasıydı. Saatcı aslında, % 26 (158 bin) oy ile AKP’nin ardından 3. gibi görünse de durum aslında öyle değil. Oy pusulasındaki karışıklık, Saatcı’nın 18 bin oyunun BTP’ye, (Bağımsız Türkiye Partisi-Haydar Baş) 2 bin oyunun da diğer bağımsız adaya gitmesine neden oldu. (Son iki seçimde BTP’nin oy ortalaması 700 civarında.)

8.05.2019

Kütüphaneler dolup taşıyor

Aristotoles, insan kendini yaratan varlıktır demiş.

6.05.2019

Pedagojik formasyonda yeni dönem

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen olmada pedagojik formasyon belgesi olma koşulunu kaldırmak için harekete geçmeye başladı.

4.05.2019