MENÜ

Mıllı Egıtım Bakanlıgı

Mıllı Egıtım Bakanlıgı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mıllı Egıtım Bakanlıgı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mıllı Egıtım Bakanlıgı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 40.522 Mıllı Egıtım Bakanlıgı haberi bulunmuştur.

Mıllı Egıtım Bakanlıgı Haberleri

Liselerde ‘sertifika’ programları başlıyor

Liselerde ‘sertifika’ programları başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bir çocuk liseyi bitirdiğinde uluslararası düzeyde bir BT sertifikası alacak, 'ben lise mezunuyum ve filanca kuruluştan onaylı, dünyanın neresine gidersem gideyim kullanabileceğim sertifikalarım var' diyebilecek. Şu anda İstanbul'da dört okulda pilot uygulamalarını yapıyoruz. Bu çok yaygınlaşacak" dedi.

8.03.2019Eğitim
Son dakika... Bakan Albayraktan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Son dakika... Bakan Albayrak'tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) ve Borsa İstanbul işbirliğinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde 'Kadın Erkek Eşitliği' için düzenlenen törende konuşmalarda bulundu.

8.03.2019Ekonomi
Emniyet Genel Müdürlüğü bekçi alımı başvuru ekranını ne zaman açacak Bekçi alımı başladı mı

Emniyet Genel Müdürlüğü bekçi alımı başvuru ekranını ne zaman açacak? Bekçi alımı başladı mı?

Bekçi alımı ile kadrosuna 8 bin yeni personel katmaya hazırlanan Emniyet Genel Müdürlüğü, bu alımları Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirecek. Geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bu yıl da bekçi alımı için bazı şartlar ön planda olacak. Peki, bekçi alımı başvuruları ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı detaylar...

8.03.2019Gündem
‘Milliyetçilik  82 milyonu  kucaklamaktır’

‘Milliyetçilik 82 milyonu kucaklamaktır’

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün Ankara büyükşehir belediye başkan adayı Mansur Yavaş’la birlikte Ankaralı muhtarlarla buluştu. Kılıçdaroğlu, muhtarlara şu mesajları verdi:

8.03.2019Gündem
Bilişim teknolojileri eğitimlerinde işbirliği protokolü

Bilişim teknolojileri eğitimlerinde işbirliği protokolü

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, “Milli Eğitim Bakanlığının yeni yönetimi olarak yapmak istediğimiz ve bize rehber olabilecek bir vizyon belgesi hazırladık. 2023 Vizyon Belgesi adını verdiğimiz bu belge MEB’in gelecek yol haritasını belirleyecek olan bir külliyat” diye konuştu.

7.03.2019Eğitim
Antalyada yüksek gerilim laboratuvarı kuruldu

Antalya'da 'yüksek gerilim laboratuvarı' kuruldu

Türkiye'de elektrik dağıtım sektöründe ihtiyaç duyulan personelin yetiştirilmesini hedefleyen proje kapsamında, Antalya'da bir lisede kurulan laboratuvarda 35 öğrenci eğitim almaya başladı.

7.03.2019Teknoloji
Bakan Varank: Türkiye’ye 13 milyar dolarlık yabancı yatırım girişi oldu

Bakan Varank: Türkiye’ye 13 milyar dolarlık yabancı yatırım girişi oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “2018 yılında Türkiye’ye bir önceki seneye göre yüzde 13’lük bir artışla 13 milyar dolarlık doğrudan yabancı yatırım girişi oldu” dedi.

7.03.2019Ekonomi
‘Dengeli Beslenme’ hikâye kitapları okullarda

‘Dengeli Beslenme’ hikâye kitapları okullarda

MEB'e bağlı ilkokullarda 2011 yılından bu yana uygulanan ‘Yemekte Denge Eğitim Projesi’ kitap oldu.

6.03.2019Eğitim
Diyarbakır Milli Eğitim Müdürü değişti

Diyarbakır Milli Eğitim Müdürü değişti

DİYARBAKIR Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Bakanlıkta 'uzman' olarak görevlendirilirken, yerine Tarım ve Orman Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Dr. Feysel Taşçıer atandı.

6.03.2019Gündem
Bekçi alımı başvuru ekranı açıldı mı 8 bin çarşı ve mahalle bekçisi alınacak

Bekçi alımı başvuru ekranı açıldı mı? 8 bin çarşı ve mahalle bekçisi alınacak

Bir süredir başvuru süreci hakkında resmi mercilerden açıklamalar gelen bekçi alımı için Polis Akademisi Başkanlığı başvuru şartları konusunda bazı detaylar yayımlayacak. Bekçi olmak isteyen adaylar, bu detayları göz önünde bulundurarak müracaatlarını gerçekleştirecek. Peki, bekçi alımı hangi ilde kaç kişi olarak yapılacak? İşte, bekçi alımı başvuru şartları ve detaylı bilgiler...

6.03.2019Gündem
Öğretmene yan alan ve sertifika geliyor

Öğretmene yan alan ve sertifika geliyor

Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası’nın konuğu olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

6.03.2019Eğitim
Kılıçdaroğlundan önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Mersin’de iş dünyası temsilcileriyle buluştu.

5.03.2019Gündem
GSB kura sonuçları sorgulama ekranı açıldı İşte, istenen belgeler

GSB kura sonuçları sorgulama ekranı açıldı! İşte, istenen belgeler

Gençlik ve Spor Bakanlığının geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği sürekli işçi alımı kura çekilişinin sonuçları, bugün bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. Kura sonuçlarının ardından sözlü mülakat aşamasına geçecek olan adaylar, 15 Mart tarihine kadar ilan edilen belgeleri il müdürlüklerine teslim edecek. İşte, GSB kura sonuçları ve detaylı bilgiler

5.03.2019Gündem
Milli Eğitim Bakanından okula başlama yaşı ile ilgili önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanı'ndan okula başlama yaşı ile ilgili önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Öğretmenlik Meslek Yasası ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını bildirdi. Bakan Selçuk, okula başlama yaşı ile ilgili olarak "Çağ nüfuslarını net ayırabilelim diye 69 ayı önümüzdeki yıl gerçekleştirmiş olacağız" dedi. Selçuk ayrıca hayırseverlerin okullara yaptırdıklarının okulun web sayfasından izlenmesine imkân sağlayacak yazılımın nisanda hizmete gireceğini söyledi.

5.03.2019Eğitim
Boyoz lisede ders oldu

Boyoz lisede ders oldu

Türk mutfağını korumak, geliştirmek ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla Metro Türkiye tarafından 2011 yılından bu yana proje olarak sürdürülen Coğrafi İşaretli Ürünler, liselerde müfredata girdi.

5.03.2019Eğitim
Kılıçdaroğlu: İhaleler saydam olacak

Kılıçdaroğlu: İhaleler saydam olacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “İhale mi yaptın, saydam olacak. Bir mahallede düzenleme yapacaksan muhtarın görüşünü alacaksın. İstanbul’un kaderini değiştirmemiz lazım” dedi. İstanbul Sancaktepe’de STK’lar, iş dünyası ve meslek odaları temsilcileriyle bir araya gelen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

5.03.2019Gündem
Okullarda çocuklar tek tek aşılanacak

Okullarda çocuklar tek tek aşılanacak

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, göç nedeniyle özellikle Avrupa’da ciddi kızamık vakaları görüldüğünü belirterek, bunun Türkiye’ye de yansımaları olduğunu söyledi. Koca, “Gelen göçmenleri de aşılıyoruz ama maalesef Türkiye yine de etkilenebiliyor. Artan kızamık vakalarının çoğu bu nedenle. Olaya sadece aşı reddi demek, insanları aşı yaptırmamaya da yönlendiriyor. Ailelere tavsiyem, çocuklarınızı mutlaka aşılatın” dedi.

5.03.2019Gündem
LGS ne zaman yapılacak Sınav için geri sayım başladı

LGS ne zaman yapılacak? Sınav için geri sayım başladı!

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) olarak da bilinen sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları merkezi sınavı için geri sayım başladı. Hayallerindeki okula girebilme amacıyla çalışmalarına devam eden öğrenciler, LGS ne zaman yapılacak sorularına yanıt aramaya başladı. Peki, LGS ne zaman ve başvuruları hangi tarihte gerçekleştirilecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

4.03.2019Eğitim
Kılıçdaroğlundan Sancaktepede önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan Sancaktepe'de önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Sancaktepe’de STK Temsilcileri, Meslek Odaları ve İş İnsanları Buluşması’nda konuştu.

4.03.2019Gündem
Beceri eğitimi ve staj planlı yürütülmeli

Beceri eğitimi ve staj planlı yürütülmeli

Mesleki ve teknik Anadolu liseleri 54 alan 199 dalla örgün mesleki eğitim veren ortaöğretim kurumları. Bu okullarımızda Anadolu meslek ve Anadolu teknik programları yer alıyor. Anadolu meslek programında; bir mesleğe yönelik bilgi ve becerilerin yanında genel bilgi dersleri de bulunurken, Anadolu teknik programlarında bir mesleğe yönelik bilgi ve becerilerin yanında matematik, fizik, kimya ve biyoloji dersleri dört yıl boyunca ağırlıklı olarak veriliyor.

4.03.2019Eğitim
TEKNOFESTe bu sene çok yoğun bir ilgi var

TEKNOFEST'e bu sene çok yoğun bir ilgi var

Türkiye'nin en büyük teknoloji buluşması TEKNOFEST'in ilk yılında ulaştığı başarı ve gençler arasında yarattığı heyecanla teknoloji yarışmalarına başvurular geçen yıla göre ciddi artış gösterdi.

4.03.2019Teknoloji
Okullar ne zaman kapanıyor 2019 yaz tatili ne zaman

Okullar ne zaman kapanıyor? 2019 yaz tatili ne zaman?

Okulların kapanacağı tarihe yönelik araştırmalar, mart ayının başlamasıyla birlikte hız kazandı. Geçtiğimiz haftalarda 2018-2019 eğitim döneminin ikinci yarısına başlayan milyonlarca öğrenci, okulların kapanacağı ve yaz tatiline başlayacakları tatilin başlangıç tarihini araştırıyor. Peki, okullar ne zaman kapanıyor? 2019 yaz tatili ne zaman?

3.03.2019Gündem
Geçen yıl özel okullarda 1 milyon 350 bin öğrenci eğitim aldı

Geçen yıl özel okullarda 1 milyon 350 bin öğrenci eğitim aldı

MEB verilerine göre, 2017-2018 eğitim öğretim yılında, özel okullarda 1 milyon 350 bin 698 öğrenci eğitim gördü.

3.03.2019Eğitim
Meslek liseliye iş çok

Meslek liseliye iş çok

Milli Eğitim ile TOBB arasında imzalanan Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında 81 meslek lisesindeki 64 bin 716 öğrenci TOBB’a devredildi. Uygulama ile reel sektörün kalifiye eleman sorunu çözülecek, meslek lisesi mezunları iş bulmakta sıkıntı çekmeyecek.

Liseli ‘aşçılar’ yarıştı

Liseli ‘aşçılar’ yarıştı

TÜROB'un, MEB ve Gastronometro iş birliğiyle düzenlediği ‘2. Turizm Meslek Liseleri Arası Aşçılık Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Yarışmada birinciliği Küçükçekmece İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kazanırken, Selimpaşa İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Kadıköy Mualla Selcanoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü oldu.

2.03.2019Eğitim
Bakan Selçuk: Birçok gencimiz, lise sona geldiği halde bazı tereddütler yaşıyor

Bakan Selçuk: Birçok gencimiz, lise sona geldiği halde bazı tereddütler yaşıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nün ‘Mesleğim Hayatım Portalı’nın önemli olduğunu söyledi. Selçuk, "Birçok gencimiz, lise sona geldiği halde hangi alanda okuması gerektiği konusunda bazı tereddütler yaşıyor. Bu portal, bizim onlara güçlü rehberlik hizmetinin önemli bir boyutu" dedi.

1.03.2019Eğitim
Gidemediği okulun en başarılı öğrencilerinden oldu

Gidemediği okulun en başarılı öğrencilerinden oldu

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, kalça kemiği çürümesi olarak bilinen ‘aseptik nekroz’ hastalığı nedeniyle okula gidemeyen 10’uncu sınıf öğrencisi Fatma Nur Tekin, evde aldığı eğitimle, sınavlarda 96 not ortalaması tutturarak okulun en başarılı öğrencileri arasında yer aldı.

1.03.2019Eğitim
Berlin Teknik Üniversitesi’nde Türk öğretmenlere veda töreni

Berlin Teknik Üniversitesi’nde Türk öğretmenlere veda töreni

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mesleki bilgilerini geliştirmek amacıyla gönderildikleri Berlin Teknik Üniversitesi’nde eğitimlerini tamamlayan Türk öğretmenler, okullarında görev yapmak üzere Türkiye’ye döndü. Öğretmenler için üniversitede veda töreni düzenlendi.

1.03.2019Avrupa
Savcıdan 14 öğretmene... 21.00 - 22.00 gözaltısı

Savcıdan 14 öğretmene... 21.00 - 22.00 gözaltısı

Diyarbakır Çermik’te arkadaşlarıyla futbol oynamak isteyen savcı Mehmet Kıran, daha önce halı sahayı 21.00-22.00 saatleri arasında rezerve eden 14 öğretmeni gözaltına aldırdı. Öğretmenler 1 saat sonra serbest bırakılırken, savcı ve arkadaşları bu sırada maç yaptı.

1.03.2019Gündem
Tuz uzlaşması

Tuz uzlaşması

İşletmelerde gönüllü olarak tuz kullanımı yüzde 4 ve şeker kullanımı yüzde 5 oranında azaltılacak. Azaltan işletmeye belge verilecek. İşletme masalarda tuz yerine doğal lezzet artırıcılar (soğan, sarımsak, baharatlar, limon, sirke, biber vb.) sunacak. Menüde kalori bilgisi yer alacak. Yemeklerin yağ oranına dikkat edilecek.

1.03.2019Gündem
Ziya Selçuktan bilimsel çalışmalara destek sözü

Ziya Selçuk'tan bilimsel çalışmalara destek sözü

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Öğrencilerin bilimle uğraşması Türkiye'nin geleceği için son derece kritik. Ödül olsun olmasın muhakkak bu çabalarınızın devamını çok önemsiyoruz. MEB olarak da bunun için her türlü desteği ve altyapıyı sağlama sözü veriyoruz" dedi.

28.02.2019Eğitim
Devlet iş kapısı olmaya devam ediyor

Devlet iş kapısı olmaya devam ediyor

2018 sonu itibarıyla 2 milyon 422 bin memur, 254 bin sözleşmeli personel ve 328 bin işçi çalıştıran kamu, iş kapısı olmayı sürdürüyor.

28.02.2019Ekonomi
Savcı, öğretmenleri gözaltına aldırdı iddiası... Adalet Bakanından açıklama

'Savcı, öğretmenleri gözaltına aldırdı' iddiası... Adalet Bakanı'ndan açıklama

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde, halı sahada maç yapan Çermik cumhuriyet savcısı ile öğretmenler arasında ağız dalaşı yaşandığı ve olayın ardından 14 öğretmenin kimlik bilgilerine başvurulması için karakola götürüldüğü iddia edildi. Söz konusu olayla ilgili HSK inceleme başlatırken Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de açıklamasında "Konunun yakinen takipçisiyim” dedi.

28.02.2019Gündem
EKYS (Müdür Yardımcılığı Sınavı) örnek soruları yayımlandı – İşte başvuru kılavuzu ve konu dağılımı

EKYS (Müdür Yardımcılığı Sınavı) örnek soruları yayımlandı – İşte başvuru kılavuzu ve konu dağılımı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca ilk kez düzenlenecek ‘Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2019-MEB-EKYS)’ başvuru kılavuzu ardından örnek sorular da yayımlandı. İşte, EKYS başvuru kılavuzu ve örnek sorular

28.02.2019Eğitim
‘Demode eğitim anlayışlarını değiştirecek’

‘Demode eğitim anlayışlarını değiştirecek’

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullarda başlattığı tasarım-beceri atölyelerinin demode eğitim anlayışlarını değiştireceğini belirtti.

28.02.2019Gündem
Yaz tatili ne zaman başlayacak Okullar ne zaman kapanacak İşte o tarih

Yaz tatili ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman kapanacak? İşte o tarih

Yaz tatili ne zaman başlayacak sorusu, okulların ne zaman kapanacağını merak eden vatandaşların araştırdığı konu olmaya devam ediyor. 2018/2019 eğitim öğretim döneminin ikinci dönemiyle birlikte gözler yaz tatili ne zaman sorusuna çevrildi. Peki, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı iş takvimi bilgilerine göre okullar ne zaman kapanacak? İşte, yaz tatili hakkında merak edilen detaylar

27.02.2019Gündem
Emine Erdoğan, öğrencilerle kurabiye yaptı

Emine Erdoğan, öğrencilerle kurabiye yaptı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Etimesgut'taki bir ilkokulda pilot uygulaması yapılan Tasarım Beceri Atölyeleri'ni (TBA) gezdi. Öğrencilerle etkinliklere katılan Emine Erdoğan, kurabiye yaptı.

27.02.2019Gündem
İŞKUR (GSB) Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı kura çekilişi sonuçları açıklandı mı Sonuçlar nasıl öğrenilir

İŞKUR (GSB) Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı kura çekilişi sonuçları açıklandı mı? Sonuçlar nasıl öğrenilir?

2019 Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) kura sonuçları bugün açıklanıyor. Temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi ve cankurtaran gibi branşlarda toplamda 3 bin 243 personel alımı gerçekleşecek olan Gençlik ve Spor Bakanlığı, kura sonuçlarını il müdürlükleri üzerinden duyuracak. Peki, İŞKUR (GSB) Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı kura çekilişi tamamlandı mı? Sonuçlar nasıl öğrenilir?

27.02.2019Gündem
MEBden ‘Tasarım-Beceri Atölyeleri’ için tanıtım videosu

MEB'den ‘Tasarım-Beceri Atölyeleri’ için tanıtım videosu

MEB tarafından, Tasarım-Beceri Atölyelerinin tanıtımı amacıyla video hazırlandı. Videoda çocuklara seslenen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bu atölyeler sizin çocuklar. Haydi yeteneklerinizi bu atölyelerde keşfedin. Düşünmek, tasarlamak, üretmek için. Açılmamış kanatların genişliği bilinmez. Açalım kanatlarını çocuklarımızın. Vakit gelmiştir" dedi.

27.02.2019Eğitim
EKYS başvuruları başlıyor

EKYS başvuruları başlıyor

MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (EKYS) başvuruları 28 Şubat’ta başlıyor, 11 Mart’a kadar devam edecek. Sınav 21 Nisan’da.

27.02.2019Eğitim
Meslek liseleri odalara emanet

Meslek liseleri odalara emanet

TOBB ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle 81 ilde 81 meslek lisesi TOBB’a devredildi. TOBB üniversitelerden aldığı destekle bu okullarda atölyeler kuracak, başarılı öğrencilere burs verilecek, müfredata özel sektörün talepleri doğrultusunda şekil verilecek.

27.02.2019Ekonomi
2019 LGS başvuruları ne zaman yapılacak Tarih belli oldu mu

2019 LGS başvuruları ne zaman yapılacak? Tarih belli oldu mu?

2019 LGS başvuruları ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, güzel bir lisede eğitim almak isteyen öğrenciler tarafından sorgulanmaya başladı. Sınav için hazırlıklarını sürdüren öğrencilerde gözler başvuru tarihlerine çevrildi. Peki, 2019 LGS başvuruları ne zaman yapılacak? Tarih belli oldu mu?

26.02.2019Gündem
20 bin sözleşmeli öğretmen alımı başvuruları ne zaman yapılacak İşte sözleşmeli öğretmen alımı takvimi

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı başvuruları ne zaman yapılacak? İşte sözleşmeli öğretmen alımı takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesine yapılacak, çeşitli branşlardan 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için ön başvuruların başlayacağı tarih, öğretmen adayları tarafından merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili ' Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmen ataması daha gerçekleştireceğiz. Böylece 2019 senesi içinde toplam 40 bin öğretmenimizin ataması yapılmış olacak.' açıklamasında bulunmuştu. Peki, sözleşmeli öğretmen alımı başvuruları ne zaman başlayacak?

26.02.2019Gündem
‘Oyunumu Kodluyorum’ yarışması başlıyor

‘Oyunumu Kodluyorum’ yarışması başlıyor

Ortaokul öğrencilerinin katılacağı ‘oyunumu kodluyorum’ yarışmasının ikincisi başlıyor. Son başvuru tarihi 2 Nisan olan yarışmanın amacı, öğrencilerin 21’inci yüzyıl becerileri kazanmasını sağlamak.

26.02.2019Eğitim

Yazar Sonuçları

Göremeyen bir insana Nuri Bilge'nin bu ağacını nasıl seyrettirirsiniz

“Görme engelli bir insana Nuri Bilge Ceylan’ın ‘Ahlat Ağacı’nı seyrettirmek...”

7.03.2019

Müzikte bir devrim hareketi: CAKA

Dünyaca ünlü keman virtüözü Cihat Aşkın, 2001 yılında müzikte bir devrim hareketi olarak adlandırılan CAKA (Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları) projesini kurarak, çok sayıda sanatçının sahne kariyerini de başlatmış oldu. O zamanın öğrencileri şimdinin eğitmenleriyle uluslararası alanda da adından söz ettirmeyi başaran CAKA, yakında başlayacağı online eğitim sistemiyle de dünyaya açılmayı hedefliyor.

1.03.2019

Suriyeli Muhammed imam hatipte neden öyle hissetti

Dün Hürriyet’in birinci sayfasında çok umut verici bir göçmen haberi vardı.

27.02.2019

Turizm lisesi öğrencisi otelde ders yapacak, maaş da bağlanacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye’deki 11 Turizm Meslek Lisesi’nin koleje dönüştürülmesi projesi çerçevesinde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’la protokol imzalarken sordu:

27.02.2019